MP Młodzików 2019/2020

zajczik
Posty: 372
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

MP Młodzików 2019/2020

Post autor: zajczik »

Wiem, że siatkówka młodzieżowa już nie wzbudza emocji na forum... jednak już za chwilę ruszają finały MP Młodzików.
Mimo wszystko warto spojrzeć, zwłaszcza że kilku chłopaków zapowiada się ciekawie.
https://mlodzicymmp.volleystation.com/? ... MSIyqiaVak
Transmisja:
https://www.youtube.com/watch?v=NR6z0QjXT4Y
Diomedea
Posty: 4319
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Młodzików 2019/2020

Post autor: Diomedea »

Chyba jednak kogos interesuje, masz juz ponad 100 osob, ktore weszly w temat.
Jakos tylko pisac nie ma komu.
A, jak pokazal okres transferowy, zalogowanie sie na forum nie jest trudne.
Pisz jak najwiecej, moze ktos dolaczy.
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: MP Młodzików 2019/2020

Post autor: PvK »

Zainteresowanie tematem jest. Nie mam czasu ogladac spotkan wiec sie nie wypowiadam, ale chetnie czytam co macie do powiedzenia. Wiec jak macie czas i checi to przynajmniej z mojej strony zainteresowanie tematem jest;)
Diomedea
Posty: 4319
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Młodzików 2019/2020

Post autor: Diomedea »

Jak ogladasz, to pisz. Spotkan do obejrzenia duzo , i liga i juniorzy. A zyc tez trzeba, wszystkiego sie obejrzec nie da.
Ale z wielka przyjemnoscia przeczytam Twoje opinie.

Na razie rzucilam okiem na kilka minut. Sporo graczy o niezlych warunkach fizycznych. W MOSie wpadl mi w oko przyjmujacy z 7 ale widzialam po kilka akcji z 2 spotkan.
Edit
Skrzydlowych paru jest niezle wygladajacych ale w JW w oczy rzuca sie bardzo fajny libero. Jakas wylegarnia talentow na tej pozycji.
W Lechii dobrze wyglada przyjmujacy tez z 7, dosyc wysoki, niezly we wszystkich elementach. A ich atakujacy z 3 w 2 secie 3 asy w linie plus zagrywka odebrana na druga strone-4BP. Niezle.

Z widzianych fragmentow 3-4 spotkan sporo dosyc wysokiej i dobrze skoordynowanej, dynamicznej mlodziezy.

Transmisja-duuza klasa.
Swietny obraz. Pod spodem tabele ze skladami i staty na biezaco :o
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2020, o 00:00 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
ciiigi4
Posty: 79
Rejestracja: 16 kwie 2015, o 06:42
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: MP Młodzików 2019/2020

Post autor: ciiigi4 »

Obejrzałem jednym okiem kilka setów z różnych spotkań i jedno co się rzuca w oczy to że w tym roczniku gra środkiem nie istnieje. Ciagle tylko prawo-lewo. Na pewno ma na to wpływ niedokładne przyjęcie którego też sporo, ale często gęsto rozgrywający wysyłają nawet 6 strefe, nie grając przez dwa sety ani jednej krótkiej :o
Maniac`18
Posty: 97
Rejestracja: 3 lut 2019, o 18:04
Płeć: M

Re: MP Młodzików 2019/2020

Post autor: Maniac`18 »

Kanimo jakby potwierdzasz słowa trenera kadry U-15, Artura Łozy o dużym talencie (bo to najprawdopodobniej skrzydłowy), gdy zdawał sprawozdanie ze zgrupowania kilka miesięcy temu, poniżej link:
https://www.youtube.com/watch?v=cAjvhTv9EfE

A ten libero to Maksymilian Granieczny? Świeży debiutant w LM:
https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/20 ... dyscyplina

Bardziej zainteresują mnie wasze opinie odnośnie talentu na rozegraniu, ale w tym wieku jeszcze chyba trochę za szybko żeby coś więcej powiedzieć... Może nie ma u nas jakiejś tragedii, ale wirtuoza na tej pozycji nam wciąż brakuje w seniorze.
Diomedea
Posty: 4319
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Młodzików 2019/2020

Post autor: Diomedea »

Janusz, Pawlun-tu wydaje sie byc najwiekszy potencjal. Moze Kubicki, moze Bilinski z Norwida (kadet).
Nie jest wykluczone ze jeszcze jakos odbija Droszynski, mooze Czetowicz. No i Komenda moze cos zagrac, choc artysta to on chyba nie jest. Nie martw sie.

Tutaj usilowalam patrzec i nic nie wypatrzylam. Tez pomyslalam, ze moze za wczesnie. ???

Z tym srodkiem to fakt, ale czy to slabe dogranie, slabi sypacze czy brak ciekawych srodkowych? Za malo ogladalam, by miec jakis pomysl na odpowiedz.

Pewnie Granieczny, choc nie widzialam numeru. Po prostu dwoch tak dobrych nie moze byc w jednym zespole, w jednym roczniku. Ladne, czyste przyjecie, ogromna czujnosc i duzo szukania pilki w obronie, dogranie tez OK. I widzialam jak stawali do przyjecia. Zespol ma do niego pelne zaufanie, daja mu kawal boiska.


A juz Hawryluk z reprezentacji kadeta jest niezly, wiec pozycja zabezpieczona.
Diomedea
Posty: 4319
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Młodzików 2019/2020

Post autor: Diomedea »

Obstawialam wygrane Lechii i JW ale widze, ze majacy gorsze warunki fizyczne Grudziadz to walczaki. :D
zajczik
Posty: 372
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: MP Młodzików 2019/2020

Post autor: zajczik »

Ja kibicowałem Kosetowi. Taki rocznik rzadko się zdarza w mniejszym mieście. Poza tym bracia Krzemińscy (nota bene mistrzowie młodzików na plaży) przechodzą do MOS Wola Warszawa.
W młodziku środek zazwyczaj rzadziej grany, choć np. Trefl i Rysiu Sałata (rocznik 2006) świetnie sobie radzi (77% w ataku, 12 bloków i 7 asów). Zobaczymy jak w finale.
Maniac ten materiał z campu dotyczy młodszego rocznika 2006 a wypowiada sie Szymon Pobrotyn z Bzury Ozorków, która nie gra w finale.
Fajni sypacze są z Będzina (Szpernalowski/Chmura) poszli do Spały. Będzin jednak odpadł w półfinale.
Kanimo - Czetowicz to wczoraj grzecznie w kwadracie stał... Co do Filipa Tomy z Lechii do meczu o brąz grał lepiej. Tutaj jakby lekka zapaść. Jest w szerokiej kadrze o ile dobrze pamiętam. Mam swoje typy na nagrody indywidualne- zobaczymy czy się sprawdzą. Na MP można było popatrzeć na wszystkich przyjmujących powołanych w sierpniu na mecz z Czechami
https://www.pzps.pl/pl/rozgrywki/rozgry ... z-czechami
Granieczny z Jastrzębskiego to kolejny dobrze zapowiadający się libero. Jest Hawryluk a w kolejce brat Popiwczaka :o Filip (o ile gra na libero:)
Diomedea
Posty: 4319
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Młodzików 2019/2020

Post autor: Diomedea »

Tak mi sie wydawalo, ze cos z rocznikami, bo 05 i repre minikadeta jako trener mial Cop.
Zreszta srednio mi sie podobali w pierwszym oficjalnym graniu z Czechami-sztywni i brak dynamiki i koordynacji. Fakt-wysocy ale Czesi tez. Moze taki moment w treningu to byl?
Jednego akurat widze na boisku, w swoim klubie robi ciut lepsze wrazenie:)

A ten Salata to ktory? Bo wg strony to powinien grac z numerem 14, a gracza z takim numerem aktualnie na boisku nie ma. Srodkowi sa z 13 i 18. A w skladzie Trefla takiego numerku jak 18 nie ma. ???
To ten brunet z 18ka?
zajczik
Posty: 372
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: MP Młodzików 2019/2020

Post autor: zajczik »

Sałata nr 13 (Trefl)- najlepszy blokujący
Skulski (AT)- najlepszy atakujący
K. Krzemiński (Koset)-najlepszy przyjmujący
Kapuściński (Trefl)- rozgrywający
Granieczny (AT)- libero
Stąporek (AT)- MVP
Osobiście dla mnie MVP Bartek Potrykus i pewnie by został gdyby wygrał Trefl
Diomedea
Posty: 4319
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Młodzików 2019/2020

Post autor: Diomedea »

Skrzydlowi i libero ta akurat rzucali sie w oczy. A srodkowego jakos nie zauwazylam. Rozgrywajacy tez zaden mnie nie porwal.
Obejrze jeszcze jakies mecze Plasu, bo tam tez ktorys z powolywanych przyjmujacych.
Atakujacy z AT JW moglby dolozyc jeszcze jakis kierunek zagrywki.
Przyjmujacy z mosu, ktory mi sie podobal to Nowik. Ale poza duza iloscia asow, z fajnym ratio as/blad, to cyfry w ataku nie powalaly. Juz wysoki.
Ci z 188cm w wieku 15 lat to na dwoje babka wrozyla. Moga strzelic w gore przez 3-4 lata i miec pod 2 m, a moga stanac wczesniej w rosnieciu. Juz ze 194 jest nielatwo wejsc na wysoki poziom i go utrzymac. Semeniuk i o 1cm nizszy Kwolek wiedza cos o tym.

Krzeminscy to ci z loczkami? Rozumiem, ze ten nizszy (187cm) ciut lepszy a obaj graja na przyjeciu?
Oplaca sie obu isc do MOSu? Mos ma Nowika, a i drugi przyjmujacy chyba nie byl zly. Obaj na pewno nie przebija sie do 1 skladu.
Rzeczywiscie mocna ekipa w Grudziadzu, szalenie waleczna, dobrze blokowali i bronili.

Fajnie, ze mozna sobie potem odtworzyc, rzucic okiem.


Bzura Ozorkow to dobry osrodek mlodziezowy. Potem szybko chlopcy ida do bogatszych i wiekszych klubow. Mam nadzieje, ze uchwalone jakos 2 lata temu zmiany ekwiwalentow ze szkolenie pomaga wlasnie takim osrodkom jak Bzura, Nowy Dunajec czy Grudziadz.
zajczik
Posty: 372
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: MP Młodzików 2019/2020

Post autor: zajczik »

Kacper już kadet będzie raczej grał na libero (przynajmniej taki filmik na FB widziałem).
Młodszy Jakub jest jeszcze młodzikiem a nie wiem jak stoi rocznik 2006 w MOS.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozgrywki młodzieżowe”