Terminy i opinie nt. Mistrzostw Polski Juniorów 2021

ulaniec
Posty: 21
Rejestracja: 1 kwie 2021, o 22:31
Płeć: M

Terminy i opinie nt. Mistrzostw Polski Juniorów 2021

Post autor: ulaniec »

Krótka piłka. Czy wiecie coś na temat terminów półfinałów i finałów MP juniorów? Jak myślicie jeśli chodzi o faworytów całych Mistrzostw? Wola obroni tytuł czy może nie zdobędzie nawet medalu? Zapraszam do dyskusji nad poszczególnymi drużynami/zawodnikami itp.
zajczik
Posty: 367
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Terminy i opinie nt. Mistrzostw Polski Juniorów 2021

Post autor: zajczik »

Na początek poniżej plik z medalistami ostatnich lat we wszystkich kategoriach wiekowych.
https://www.szybkiplik.pl/BNoLxT9hrP
Kiedy wznowienie tegorocznych rozgrywek? Opcji jest kilka, włącznie z tą by rozegrać jednak przed maturami. Obawiam się, że może się to nie udać (tym bardziej, że niektórzy grają głównie kadetami). Kto wie niedługo może nowy Prezes:) to i nowe decyzje.
Moje typy na finałową ósemkę:
Chemik Bydgoszcz; AZS 2020 Częstochowa; Trefl Gdańsk; Metro Warszawa; Jastrzębski Węgiel; MOS Wola Warszawa;AKS V LO Rzeszów; Gwardia Wrocław (choć równie dobrze Szamotuły, gdyż to moim zdaniem ciekawy team). Więcej o zawodnikach później.
ulaniec
Posty: 21
Rejestracja: 1 kwie 2021, o 22:31
Płeć: M

Re: Terminy i opinie nt. Mistrzostw Polski Juniorów 2021

Post autor: ulaniec »

Myślę że jak co roku jest kilku kandydatów do złota, do medalu. Wydaje mi się że główni kandydaci do złota to: Bydgoszcz, Wola, Trefl, i AZS. Jasne, są drużyny które mogą dużo namieszać, np. JSW czy Gwardia. Raczej nie Resovia, chyba słaby rocznik. Stawiam że Wola nie obroni tytułu, tak mi się wydaje. Ciekawy będzie mecz w półfinale MP chemik vs AZS, to może pokazać mniej więcej na jakim poziomie są obie drużyny
ulaniec
Posty: 21
Rejestracja: 1 kwie 2021, o 22:31
Płeć: M

Re: Terminy i opinie nt. Mistrzostw Polski Juniorów 2021

Post autor: ulaniec »

Wg mnie jest kilku głównych faworytów do medalu, i kilka drużyn które mogą namieszać. Medal dla Chemika, Woli, Trefla, AZSu nie będzie zaskoczeniem. Kto największym faworytem do złota? Na pewno ktoś z tych czterech drużyn. Mogą namieszać: JSW, Gwardia, i to chyba na tyle. Fajny mecz będzie w półfinale MP, Bydgoszcz-AZS, okaże się jak mniej więcej wygląda gra tych drużyn
ulaniec
Posty: 21
Rejestracja: 1 kwie 2021, o 22:31
Płeć: M

Re: Terminy i opinie nt. Mistrzostw Polski Juniorów 2021

Post autor: ulaniec »

Z tego co wiem, Półfinały i finały odbędą się w maju, ba, może w czerwcu, po maturach. Dla zawodników, drużyn i trenerów kompletnie bez sensu, no ale cóż.
zajczik
Posty: 367
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Terminy i opinie nt. Mistrzostw Polski Juniorów 2021

Post autor: zajczik »

ulaniec
Posty: 21
Rejestracja: 1 kwie 2021, o 22:31
Płeć: M

Re: Terminy i opinie nt. Mistrzostw Polski Juniorów 2021

Post autor: ulaniec »

Wiecie może gdzie odbędą się finały MP juniorów i juniorek? Jakieś przecieki? Znowu Dębica? Oby coś innego tym razem :D
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Terminy i opinie nt. Mistrzostw Polski Juniorów 2021

Post autor: Diomedea »

Niestety, ja nie wiem.
Gdzie by nie bylo licze na jakas sensowna transmisje, z boiskiem zajmujacym wieksza czesc ekranu (zoom istnieje), slyszalnym spikerem itp.

Sadze ze Metro jako drugi stoleczny zespol powinno sie liczyc. Ratajewski, Sliwka to juz 2 niezlych skrzydlowych. W mistrzostwach Mazowsza mocno postawili sie MOSowi (grajacemu bez Gomulki-oby nie jakas powazna kontuzja). Do osemki.
Chcialabym tam widziec rowniez Lechie (nadmiar optymizmu i prywatna sympatia) chociaz jest tam sporo kadetow i dodatkowo skrzydlowi najwyrazniej nie urosli jesli dane ze strony sa na biezaco. :( . Z Treflem i Metrem w polowkach-moze byc duuzy problem.

Wola raczej na podium. W koncu w porownaniu z ubieglorocznym kadetem dojda zwodnicy z ubieglorocznych juniorow, min Gomulka ale tez Szlezak, Buczek, Bulira jesli sie nie myle. Czyli akurat zespol, gdzie jest sporo zawodnikow starszego rocznika.
W porownaniu z zespolem mistrzowskim jest oslabienie na lawce trenerskiej. Zespoly Copa sa zawsze mocno zgrane i dobrze poukladane.Teraz, w finale Mazowsza byly spore przestoje i bledy seriami, dlatego nie wskazuje jednoznacznie na zloto.

W czolowce JW, Gwardia oraz Bydgoszcz/AZS.
Trefl chyba poza scisla czolowka (poza 4). Bydgoszcz moze ostro powalczyc o 4.

W JW jakies zatrzesienie sypaczy. Znowu przestawia Kubickiego? Mysle, ze z racji wzrostu i gry przeciw starszemu rocznikowi juz tak dobrze by nie poszlo. Jest tez bogactwo na pozycji libero. Dwoch dobrych, reprezentacyjnych.
Generalnie trudno wyczuc, kto tam zagra. W 2002 akurat brak wybitnych indywidualnosci. Jest ich sporo w 03 (Kufka, Hawryluk, Kubicki), ale to i roznica wiekowa, i w przypadku spalowiczow mniejsze zgranie. No i Granieczny 05 :D

AZS 2 spalowiczow na skrzydlach. Gdzie zagra Borkowski-ofensywny przyjmujacy czy atak?. Tartaruch widziany w Spale jakos nie wydawal mi sie wielkim talentem. Sypacz tez mnie nie przekonuje. Sporo farfocli w grach Spaly.
Nie wiem dlaczego jakos przewidzialo mi sie (gdzies to musialo byc w necie), ze Dulski to teraz AZS, ale przyszla refleksja. A ze Bydgoszcz tym razem zagra w polfinalach wiec zobaczymy i Dulskiego, i Nowaka, i rzeczywiscie moze to byc najciekawszy mecz polowek.
A za edyt przepraszam.

Juz wyzej niz AZS bym plasowala Gwardie z Nowikiem i Szymandera, mimo iz to zawodnicy mlodszego rocznika. Nowik moze tez nie jest asem przyjecia, ale chyba troche sie u Lebedewa poprawil. Zreszta moze zagrac na ataku. Maja tez 2 niezlych libero. Na srodku maja kadeta wlaczonego do ekipy seniorski, choc grajacego w siatkowke od niedawna. W Bydgoszczy, gdzie ulegli gospodarzom po TB zagrali bez Szymandery (kontuzja). Dodatkowo grali u przeciwnika i bez mozliwosci zgranie z I ligowcami(3 zawodnikow).
Wiec cenie ich wyzej niz Bydgoszcz. Potrzebuja czasu bo maja i spalowicza i pierwszoligowcow. Gwardia w I lidze ma jeszcze 3 mecze, wiec dla nich opoznienie MP juniorow na duzy plus.

Tyle o moich typach na 4.
Piszcie o waszych. Zajczik zdaje sie dobrze zna Bydgoszcz :D

Zobaczymy jak na grajacych starszymi rocznikami wplyna matury. Przesuniecie terminow moze zwiekszyc szanse ekip z wybitnymi kadetami. Juniorzy na matury bede chyba troche musieli odpuscic treningi. Oby nie bylo kontuzji przy tak przerywanym cyklu treningowym.
ulaniec
Posty: 21
Rejestracja: 1 kwie 2021, o 22:31
Płeć: M

Re: Terminy i opinie nt. Mistrzostw Polski Juniorów 2021

Post autor: ulaniec »

Moim zdaniem Bydgoszcz może być czarnym koniem. Dulski, mocne fajne skrzydła, dobry libero i fajni ogarnięci środkowi, sypa w porządku. Wydaje mi się że poradzą sobie z AZSem, TOP 4 może być, nawet zloto czy srebro, no ale tam wiadomo wszystko moze się zdarzyć. Głowa głowa głowa. Swoją drogą czy widać na horyzoncie jakieś talenty które były poza wszelakim szkoleniem PZPS, Spała itd.? Poczekamy zobaczymy :)
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Terminy i opinie nt. Mistrzostw Polski Juniorów 2021

Post autor: Diomedea »

Dalej brak oficjalnych info o miejscu.

Poza Spala to jest Gomulka, do ostatnich ME rowniez poza kadra. Mi sie wydaje sporym talentem. Bardzo dobra dynamika, zasieg przyzwoity (powinien sie jeszcze poprawic), 202 cm wzrostu, lewa reka. ME byly srednie, ale on do tej kadry doszedl pozno i nie pogral za duzo przed. W finale MP przez 4 mecze srednia 27 pkt na mecz.

Dulski ladnie w spotkaniach o I lige.

Z talentow to by sie przyjmujacy i sypacze przydali, bo ostatnie lata to tak cieniutko, po 97 lekka pustka.
ulaniec
Posty: 21
Rejestracja: 1 kwie 2021, o 22:31
Płeć: M

Re: Terminy i opinie nt. Mistrzostw Polski Juniorów 2021

Post autor: ulaniec »

Czy to jest oficjalne miejsce finałów dla juniorów??
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Terminy i opinie nt. Mistrzostw Polski Juniorów 2021

Post autor: Diomedea »

Wczoraj jeszcze chodzily mi mecze wszystkich grup, wczorajsze i przedwczorajsze.
A dzis tylko live plus wszystkie mecze grupy z Belchatowa.
Macie podobnie?
EDIT:
Z tego co obejrzalam (nie widzialam JW, Gwardii, Metra) to dobry mecze Bydgoszcz/AZS i niezly Resovia/Mos.

Resovia niedoszacowana. Niezly libero, fajny sypacz, grajacy duzo srodka. W meczu z MOSem np wrzutka z 4 metra, bodajze na kontrze, na srodek-palce lizac. Wysoki atakujacy Oskar Krzyzak moze nie powala dynamika, ale robote robi. Przyjmujacy bez ochow i achow, ale dolkow nie lapia, trzymaja niezly poziom. Bardzo dobrze ulozony zespol. Mysle, ze minimum do 4.

Bydgoszcz rzeczywiscie bardzo fajnie jako zespol, ale i Dulski jako lider. Pytanko-czemu nie gra Nowak? Mysle, ze beda wysoko. Pudlo?

MOS lekko rozczarowuje. Zostal trzon z mistrzow juniorow z ubieglego roku (zespol oparty na 20002), a gra slabsza. Brak dynamiki, sporo bledow wlasnych. Zmiana trenera i matury wyraznie im zaszkodzily. Zobaczymy czy cos sie poprawi do finalow, ale termin bliski. Mimo wszystko wierze w 4.

AZS zagral calkiem fajnie z Bydgoszcza. Borkowski pokazal swoj serwis, Gniecki opanowal niedokladnosci. Moze powalcza w finalach o 4.

JW, ktorego nie widzialam, moze byc kolejnym kandydatem do 4. Z niezla Gwardia powalczyl bez problemow. Gwardie chyba przeszacowalam. Prawe tam jednak niedomaga, libero slabiej niz sadzilam. Powyzsze po obejrzeniu statystyk, bo mecze mi nie chodza.

Gdansk nie powala na pierwszy rzyt oka. Widzialam fragmenty 2 spotkan, jednak da sie obejrzec mecze tej grupy, wiec jak obejrze wiecej moze zmienie opinie. Po statach widze ze gre ciagnie im Olszewski, a atakujacy jest 3cia opcja pod wzgledem ilosci atakow. Tworzy sie w Gdansku jakas nowa tradycja? Widze ich poza 4, ale w poprzednim roku dali rade dojsc do finali mimo podobnej bolaczki. Wtedy mieli Pawluna, Czerwinskiego, lepsze przyjecie i mocny srodek.

Metro gra bez Ratajewskiego (2003, 201 cm) . Starszy o rok atakujacy jest o 10 cm nizszy. Ratajewski przegral sportowo, czy kontuzja?
Jest zgloszony, a nie wchodzil nawet na podwojna, wiec raczej to drugie. Liderem punktowym jest niziutki Sliwka mlodszy.

Fajna transmisja z Belchatowa. Dobrze ustawiona kamera i swietny komantarz, na poziomie merytorycznym przekraczajacym poziom komentarzy plus ligi. Goscie znaja sie na siatkowce i znaja troche zawodnikow, jednoczesnie chyba nie siedza po pachy w mlodziezowej. Kto tam komentowal? dawac do Polsatu. ;)

Czekam na uwagi tych, co lepiej znaja zespoly.
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Terminy i opinie nt. Mistrzostw Polski Juniorów 2021

Post autor: Diomedea »

Pierwszy dzien i pierwsza niespodzianka. Metro wygrywa z MOSem do 0.
Transmisja niby niezla ale komentator.... fa-ta-lny.
jakis egzaltowany glos o przedziwnej intonacji i akcencie. Zero znajowmosci zawodnikow (lacznie z reprezentantami)-uzywana jest najczesciej nazwa klubu badz kolor koszulek. Szymandera zostal Szyndera.
JW:AZS jest pierwszym meczem, gdzie potrafi podac nazwiska zawodnikow. Na siatkowce zna sie niespecjalnie.
Skad wytrzasnieto tego goscia. A taki swietny komentarz byl na polowkach w Belchatowie.
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: Terminy i opinie nt. Mistrzostw Polski Juniorów 2021

Post autor: szatow »

Diomedea pisze:Pierwszy dzien i pierwsza niespodzianka. Metro wygrywa z MOSem do 0.
Transmisja niby niezla ale komentator....

Komentator, pan Gomółka (przez Ó zamknięte ;) ) może faktycznie bez jakiejś dogłębnej znajomości zawodników, ale za to trzeba mu oddać, że dość szybko stara się dokształcać w trakcie meczu, toteż bądźmy dobrej myśli. Z pewnością wie więcej ode mnie, jako, że dopiero teraz mam możliwość obejrzenia fragmentów z retransmisji. Np. Gomułkę Bartosza zapamiętał już po kilku pierwszych akcjach, podobnie jak graająceeeego ... z ... numerem ... 9 ... .... .... grającegoznumerem9 ... Kacpra Ratajewskiego ;)

Jestem ciekaw tych mistrzostw. Po dość oględnie obejrzanych połówkach wydaje mi się, że jest kilku ciekawych chłopaków - także takich, którzy do tej pory nie pokazali się zbytnio w kadrze. No, ale jak będzie zobaczymy. Z tych bardziej znanych zobaczymy ile będzie w stanie dać swojej drużynie "koń zawodów" Bartek Gomułka i czy wystarczy to, żeby osiągnąć dobry wynik? Rękę ma, psychikę ma, a jak z motoryką? Pamiętam, że i Ziobrowski na MPJ latał nad blokiem - to tak z drobnym akcentem pesymistycznym.
andrevb
Posty: 112
Rejestracja: 11 wrz 2007, o 16:29
Płeć: M
Lokalizacja: Krakow/Bialystok

Re: Terminy i opinie nt. Mistrzostw Polski Juniorów 2021

Post autor: andrevb »

Można gdzieś oglądać finałowy turniej?
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Terminy i opinie nt. Mistrzostw Polski Juniorów 2021

Post autor: Diomedea »

kolega zajczik wrzucil linka bodajze 5 postow wyzej.
Jest tez wejscie przez strone pzps.
Jakby ci nie chcialy pojsc odtworzenia, to po nacisnieciu strzalki przesun nieco suwak na dole-mi ten manewr pozwala uruchomic odtworzenie, ktore inaczej nie chce ruszyc. Livy chodza bez problemow.
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Terminy i opinie nt. Mistrzostw Polski Juniorów 2021

Post autor: Diomedea »

Zajac do kadry. Juniorow. Atak i serwis super. Trzeba sie przyjrzec jak w bloku, pewnie ciut slabiej.
Niezly mecz Gwardia:Rzeszow. Nowik sie obudzil. Szkoda, ze ma slabe przyjecie, wobec takiego wzrostu. Bylby to perspektywiczny przyjmujacy. Dalej lepiej czuje sie na prawym, ale ze 192 cm raczej nie ma tam wielkiej przyszlosci.
Niemniej konczy z bilansem + 30, 15 BP i 44 zdobytymi punktami to 5 setowe spotkanie. Grajac tym razem po przekatnej.
Na przyjeciu zastapil go niczym nie wyrozniajacy sie Kwapinski (po 30 kilka% pozytywnego przyjecia i skutecznosci ataku).

Komentator:

"Spod tych bialych rajstop, ktore ma na dloniach wystaja mu jakies tasmy, ktre podtrzymuja miesnie..."
"Znalazlem te szczeline, ktra oddziela 9 od 8"

"... druzyny walcza jak lwy w klatce"


To z 2 minut sluchania. intonacji nawet nie probuje oddac.
On cos wciaga czy pije? Takiego steku bzdur dawno nie slyszalam w komentarzu sportowym.

Dzis Szymandera jest Szymendera. Znaczy moja wczorajsza uwaga znalazla jakis oddzwiek. Zblizamy sie powoli do prawdziwego nazwiska mlodziezowego reprezentanta Polski.
Xenio
Posty: 211
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Terminy i opinie nt. Mistrzostw Polski Juniorów 2021

Post autor: Xenio »

Próbowałem oglądać transmisję ale nie da się. Komentator to jeden wielki koszmar, nawet żona, matka Polka siatkarzy nie zdzierżyła i zaleciła wyciszyć a nawet wyłączyć transmisję bo nie może słuchać gostka. Tragedia, tragedia, tragedia.
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Terminy i opinie nt. Mistrzostw Polski Juniorów 2021

Post autor: Diomedea »

Ja wypilam wina przed popoludniowymi transmisjami i zaczelo mnie bardziej bawic niz przeszkadzac. Moze za duzo?
A wczoraj ogladalam bez glosu. Kup sobie piwo albo zaserwuj sobie lampke wina, a nawet 3 (jedna to za malo). Potem idzie wytrzymac. Daj tez zonie.

W zasadzie jakosc obrazu niezla, nie potrzeba duzo interpretacji, raczej widac co sie dzieje. Numery zawodnikow na koszulkach widac, jak nie znasz, a pod spodem sa sklady z numerami.
rafak
Posty: 552
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Terminy i opinie nt. Mistrzostw Polski Juniorów 2021

Post autor: rafak »

Wino pomaga, a jak dodatkowa się ściszy, to już cudnie jest.

Fajnie, że w końcu PZPS robi porządne staty z MPJ. Dzięki zajczik za linka.
Grupa A:

BYDGOSZCZ
Zawsze dobrze pracowali z młodzieżą, ale nie przekładało się to na kariery seniorskie. Gwiazdy MPJ jak Lesiuk czy Goss, pałętają się gdzieś po II lidze. Liderem Dulski. Dlaczego nie grał środkowy Nowak? Są w pólfinale.

TREFL
Zbilansowana drużyna, bez większych gwiazd. Solidne skrzydła (Ciok, Olszewski), libero Pruszkowski czy środkowy Zaleszczyk przymierzani do pierwszego składu Trefla. Nie widzę Gawła, bylego kadrowicza.

WROCŁAW
Drużyna dwóch zawodników: Nowika i Szymendery. Nowik rzucany z pozycji pozycję (w I lidze grywał na przyjęciu). 66 ataków w jednym meczu to niezła jazda.

RESOVIA
Diomedea wspomniała Zająca. Interesujący zawodnik.

Grupa B:
JASTRZĘBIE
Zbilansowana drużyna.
Kadrowicze Hawryluk, Kufka, Kubicki. Solidne skrzydła Komorowski - Wójcik - Jarosiński. Nie kojarzę żadnego z nich z kadry. Wyróżnia się Komorowski. Chyba faworyt do złota.

CZESTOCHOWA
Mateusz Borkowski został przetawiony na atak, bo w kadrze to chyba na przyjęciu grywał?. Tataruch ma papiery na niezłego ligowca, ocieral sie o kadre U-20. Co sądzicie o Gnieckim (w tej nędzy na sypie, każda jaskółka wiosnę czyni)?

METRO i MOS WOLA
Bez emocji. Pozytywy to jak zwykle Gomułka i Jakub Buczek. Ten ostatni ocierał się o kadrę? Co się dzieje z Ratajewskim?

Stawiam na finał Jastrzębie - Trefl, ze zwycięstwem tego pierwszego.

Sypacze: kadrowicze Kubicki i Gniecki. Nikt inny nie rzucił się mi w oczy. Pewnie się nie znam, ale strategia "dawaj na prawe" chyba nie pomaga w rozwoju.

Młot: duża grupa chłopaków z potencjałem. Dulski, Gomułka, Borkowski, Komorowski, Nowik. Ten ostatniego trzeba gdzieś w końcu przypisać na jakąś pozycję.

Przyjęcie: Szymendera i grupa solidnych graczy, ale raczej bez większych rewelacji. Ciok, Olszewski, chłopcy z Węgla.

Środek: "Stary znajomy" Kufka, ciekawie wygląda Zaleszczyk z Trefla. Dobry blok i atak, słabiej na zagrywce. Co się dzieje z kadrowiczami Nowakiem i Gawłem?

Libero: Kadrowicz Hawryluk ok, Kędzierski słabiej, solidnie wygląda Pruszkowski.

PS. Czy ktoś wie, gdzie idą grać chłopaki z rocznika 2002, Gomułka i Dulski?
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Terminy i opinie nt. Mistrzostw Polski Juniorów 2021

Post autor: Diomedea »

Nowak mysle, ze jakas kontuzja.


Co do Gnieckiego-jestem generalnie ostrozna. Z tego co ogladalam z SMSu to mnostwo niedokladnosci. Fakt teraz lepiej.
Mi bardziej w oko wpadl sypacz Rzeszowa-Slotanski. Pierwszy raz go widzialam na polowkach.
I oczywiscie Kubicki poza wszystkim majacy solidny i regularny serwis, dodatkowo on jest 2003 rocznik.
Wiec odwroce pytanie-co o nich sadzisz?

IMHO na ewentualne zaplecze kadry powinni przebic sie Pawlun i Kubicki. Ale to odlegla perspektywa.
Warto tez popatrzec na rozwoj sypacza z Norwida-Damiana Bilinskiego, tez 2003. Na pewno jego atutem bedzie wzrost. Troche brak mu blysku, ale bardzo malo go widzialam.
Zobaczymy, czy Pawlun przy Prokopczuku, w drugim roku, bedzie wchodzil wiecej. Zobaczymy tez jaki sklad na MS U21 powola Pilina.

Czesc z zawodnikow o ktorych mowa to 2002 i najlepsi uzupelnia U21 (oparty na 2001), trener Pilina, zawody docelowe MS pod koniec wrzesnia.

Czesc to 2003. Oni maja U 19 w Iranie, pewnie pojada z Pawlikiem badz Bakiewiczem, bo to koncowka sierpnia.
Ratajewski to wlasnie 2003 wiec mlodsi. Tu, w juniorze nie gral w polowkach, gral w finale z Mosem- bardzo dobrze i z AZSem-slabiutko, na ujemnej efektywnosci. O ile pamietam na ME Ratajewski konkurowal na pozycji z Nowikiem. Grali wymiennie i obaj falowali.
Brak solidnego atakujacego w tej mlodszej reprze wiec moze Krzyzak?

Edit-kolega Zjczik mowi ze Nowak OK ze zdrowiem. Pewnie bedzie gral tylko kadeta, zreszta on z tego co pamietam jest z 2004, czyli uzupelniajacego do 03.
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Terminy i opinie nt. Mistrzostw Polski Juniorów 2021

Post autor: Diomedea »

Troche poogladalam ( z wyciszonym glosem).
Jak na razie-sporo rozczarowan.
Atak:
Jest 2 fajnych atakujacych z 2002, znanych juz z zeszlego roku: Gomulka i Dulski. Gomulka trzymal mocny poziom poki MOS byl w grze o 4, w ostatnim meczu slabo. Dulski rowno. Niezle gra Borkowski, ale on jest z 2002 i tam konkurencja na razie lepsza, zreszta efektywnosc w statystykach niska, poza serwisem gdzie 18 asow na 13 bledow imponuje. Komorowski z JW solidnie, rowno we wszystkich elementach.
W 2003 brak dobrego, wyrozniajacego sie atakujacego. Ratajewski potwornie faluje. Krzyzak z Rzeszowa, ktory podobal mi sie w polowkach teraz duzo bardziej bezbarwnie i dodatkowo baardzo slabo w bloku. 4 bloki przy ponad 2m, kiedy Nowik nizszy o 10 cm ma ich 10? Nowik przestawiony na atak ozyl, ale nie wyszedl mu ostatni mecz. Nie liczylam czy Gwardia miala jeszcze wtedy matematyczne szanse awansu do 4, czy grali juz o nic.
Generalnie bedzie problem z atakiem na poziomie ekipy grajacej MS U19. Moze jakis wybitny gracz z 2004 pokaze sie w kadecie?

Nie pokazal sie zaden nowy, wybitny atakujacy.

Na przyjeciu niby kilku wzglednie solidnych (Wojcik, Iszczuk, Ciok, Tataruch.), ale zadnego gracza z duzym blyskiem. Zadnego wybitnego defensora z przegladem gry jak Czerwinski, killera jak Gierzot.

Sypa dosyc solidna, wiekszosc rozgrywajacych gra dobrze. Kubicki na pewno na plus, rozkreca sie podczas zawodow. Durnaj i Slotanski tez niezle.

LIbero chyba tez bez dramatow ale i bez wielkich indywidualnosci. Kedzierski mial bardzo dobre polowki, a tutaj juz duzo slabiej, podobnie jak caly Rzeszow. Hawryluk rowno i niezle. Pruszkowskiemu sie nie przygladalam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozgrywki młodzieżowe”