MP Juniorow 2022

Diomedea
Posty: 4349
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

MP Juniorow 2022

Post autor: Diomedea »

Juz nadchodza polowki.
Wyniki losowania :https://www.pzps.pl/pl/nowe/aktualnosci ... juniorek-3

Odpadl ubiegloroczny MP czyli Bydgoszcz. Malo zaskakujace, mial mocna grupe, a wraz z odejsciem Dulskiego sila razenia spadla. A w grupie mieli wlasnie Gwardie i AT JW.

Zobaczymy, czy Gwardia, bazujaca na 3 niskich skrzydlowych z druzyny Mistrzow Swiata wygra, tzn czy Ci skrzydlowi poradza sobie z rowiesnikami lepiej niz w I lidze.
Sa tez Jastrzabki z osia libero/sypacz. Coc dla kibicow Olsztyna.

Interesujaca moze byc druzyna Lechii, pewnie bedzie tam paru zawodnikow z ubieglorocznego kadeta, ktorego zdominowali. Teraz wygrali grupe w cwiartkach. Pobieznie przejrzalam wyniki, ale chyba bez straty seta (a napewno meczu).
Ostatnio zmieniony 25 lut 2022, o 00:48 przez Diomedea, łącznie zmieniany 2 razy.
Xenio
Posty: 211
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: MP Juniorow 2022

Post autor: Xenio »

Mój Boże a gdzie kluby warmińsko-mazurskie, dawnej potęgi w młodzieżowej siatkówce halowej? A sorki jest żeński Chemik, gdzie Trener Kotulski? robi robotę.
Diomedea
Posty: 4349
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Juniorow 2022

Post autor: Diomedea »

Olsztyn odpadl w cwiartkach. Mial wlasnie Lechie, Ostrowiec Swietokrzyski i Wielka Nieszawke oraz Szamotuly i Radom. Stracil seta z Ostrowcem, przegral po taju z Szamotulami, do 0 z Lechia i Czarnymi.

A kiedys liczyly sie 2 kluby z Olsztyna.
Jeszcze Ostroleka grala, bez wielkich dokonan.

Z bylych potentatow-Skra wygrala walke o 5 miejsce w swojej cwiartce (niespecjalnie mocnej) z UKS Augustow. Gratuluje.
sherman
Posty: 74
Rejestracja: 9 maja 2020, o 10:04
Płeć: K

Re: MP Juniorow 2022

Post autor: sherman »

Xenio pisze: 24 lut 2022, o 18:42 Mój Boże a gdzie kluby warmińsko-mazurskie, dawnej potęgi w młodzieżowej siatkówce halowej? A sorki jest żeński Chemik, gdzie Trener Kotulski? robi robotę.
Aktualnie juniorzy w warmińsko-mazurskim to nieśmieszny żart, rok temu 6 miejsce w 1/4. W tym roku 4 miejsce w 1/4 bez szans na awans do 1/2. Na szczęście jest nadzieja na lepszy czas, młodzik powinien być obiecujący.

Jeśli chodzi o juniorki to Trener Kotulski jest już tylko Prezesem klubu, zespół 2 ligi oraz juniorek prowadzi Maciej Dobrowolski i Piotr Stasiewicz.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2022, o 14:16 przez sherman, łącznie zmieniany 1 raz.
zajczik
Posty: 374
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: MP Juniorow 2022

Post autor: zajczik »

z braku czasu na dłuższą analizę przypomnę tylko, że od półfinałów można obserwować mecze i staty na
https://juniorzymmp.volleystation.com/
Diomedea
Posty: 4349
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Juniorow 2022

Post autor: Diomedea »

Wychodza raczej faworyci, przynajmniej z grupy 1, 2 i 4.
Zobaczymy czy wyjdzie Lechia z gr3. Rzucajac okiem na personalia, gra bardzo mlodym skladem. Podstawowy rocznik w juniorze to 2003.
Lechia gra glownie 04 oraz 05 i 03. Dodatkowo to niewysoka druzyna.
W ich grupie sytuacja jest najbardziej skomplikowana, nawet gdyby wygrali z AKSem. Gra tam tez MOS z wysokimi Lizynczykiem (04), Nowikiem (06),i Chacinskim (05), czyli zawodnikami z kadry rocznikow 05/06, i ma dzis latwiejszy mecz. Tez mlody zespol, moze mlodszy od Lechii, w kazdym razie skrzydla, ale z wyrazna przewaga wzrostu. Ponad 2 metry kazdy, podczas gdy skrzydlowi Lechii maja wszyscy ponizej 190.
Lechia zagra z liderem-gospodarzami czyli Rzeszowem. Takze w czasie powstawania posta Lecha byla w tabeli przed MOSem, ale...
AKS Rzeszow-lider grupy bedzie mial przewage wieku, wzrostu i wlasnego boiska.
Zreszta 3, grajaca w Rzeszowie, to chyba najbardziej wyrownana grupa.
W odroznieniu od 4, gdzie jest jeden mocny faworyt, ktory na razie nie stracil seta tzn AT JW.
Szkoda ze wyniki z Rzeszowa splywaja tak wolno, ze statami tez problem.

Z innej beczki-w Gdansku niesamowite staty wykreca atakujacy Aliaksei Nasevich, zawodnik mi nieznany. Kto zacz? Jakies parametry?

Komus chodza streamy? Bo mi nie, ale ide przez VPNa, bedac na innym kontynencie.

Edit-
wychodza: Trefl i Metro; Gwardia i Eco-team AZS Czestochowa; Reszow i Mos Wola- Warszawa; AT JW i Joker Pila.
Diomedea
Posty: 4349
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Juniorow 2022

Post autor: Diomedea »

I po losowaniu.
Grupa I
Gwardia Wroclaw, Metro Warszawa, AKS Rzeszow i Joker PIla.

Grupa II
AT JW, MOS Wola Warszawa, Trefl Gdansk, AZS Czestochowa

Mi wydaje sie ze I latwiejsza, niewielkie daje szanse Jokerowi. AKS solidny, troche brak wiekszych indywidualnosci.
Z drugiego obstawialabym AT JW i raczej Trefl jesli chodzi o walke o strefe medalowa. Przyznam, ze niewiele wiem o AZSie, MOS gra mlodym, choc ogranym i wysokim skladem.

Jakies inne refleksje?
Diomedea
Posty: 4349
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Juniorow 2022

Post autor: Diomedea »

I gra ruszyla.
Na razie zgodnie z powyzszymi przewidywaniami. Zwycieskie Gwardia, Metro, JW i Trefl.
MOS przegral z treflem, ale nie zagral Chacinski, a Nowik tylko ostatniego seta. Jakies problemy zdrowotne?

https://juniorzymmp.volleystation.com/
Awatar użytkownika
Jaca13
Posty: 20
Rejestracja: 23 kwie 2015, o 13:33
Płeć: M

Re: MP Juniorow 2022

Post autor: Jaca13 »

Po obejrzeniu statystyk wyróżnia się zawodnik Trefla Gdańsk tj. Aliaksei Nasevich. Posiada ktoś jakieś informacje na jego temat? Chodzi mi o pochodzenie/parametry/potencjał? Po obejrzeniu jednego meczu szacuje że ma coś około 195 cm wzrostu, zasięg w ataku przypuszczam że w granicach 350 cm. Zdaje się że ma korzenie wschodnioeuropejskie. Chłopak bardzo dynamiczny, skoczny, z bardzo energetycznym atakiem (podczas ataku często piłkę ma nad sobą lub delikatnie za plecami, a i tak jego ataki są piorunujące). Ktoś coś wie na jego temat? A może przykuł Waszą uwagę jakiś inny zawodnik?
"Nie było żadnego wczoraj, nie ma żadnego jutro, jest tylko dziś"
ciorny17
Posty: 8531
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: MP Juniorow 2022

Post autor: ciorny17 »

Jaca13 pisze: 28 kwie 2022, o 20:06 Po obejrzeniu statystyk wyróżnia się zawodnik Trefla Gdańsk tj. Aliaksei Nasevich. Posiada ktoś jakieś informacje na jego temat? Chodzi mi o pochodzenie/parametry/potencjał? Po obejrzeniu jednego meczu szacuje że ma coś około 195 cm wzrostu, zasięg w ataku przypuszczam że w granicach 350 cm. Zdaje się że ma korzenie wschodnioeuropejskie. Chłopak bardzo dynamiczny, skoczny, z bardzo energetycznym atakiem (podczas ataku często piłkę ma nad sobą lub delikatnie za plecami, a i tak jego ataki są piorunujące). Ktoś coś wie na jego temat? A może przykuł Waszą uwagę jakiś inny zawodnik?
Aż wszedłem na stronę ze statystykami i te wyglądają imponująco
https://juniorzymmp.volleystation.com/players/2102121/

Dzisiaj siadam o 18:30 na pólfinał i bacznie obserwują.

Zajczik, Diomedea, coś wiecie na temat Aliakseja?
Kłamca.
Diomedea
Posty: 4349
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Juniorow 2022

Post autor: Diomedea »

Ja nic. Zadalam pytanie po polowkach i bez odpowiedzi.
A zajczik pisal, ze w tym roku siedzial w kadecie, i musialby dopytac o rozne rzeczy.
Poniewaz zawodnik nie dostal powolania do kadry rocznika , ktorej zreszta brakuje koknkretnego atakujacego ( niby jest Tytus Nowik, MVP MS) na granie seniorskie, to domyslam sie, ze sprawy licencji nie sa zdecydowane.
Inaczej nie sposob go przegapic, te roczniki cierpia na brak wysokich skrzydlowych.
Zobaczymy, jak sie mlodziencowi zycie ulozy. Chyba Bialorusin, nie wiem czy przyjechal po ostatnich czystkach Lukaszenki, czy wczesniej.

Zreszta to nie jest jakas bomba dynamiki, wzrostu czy sily. Gracz owszem-dosyc wysoki, z duza swoboda ruchow, dobrym ulozeniem w ataku, szybka reka. Co do oceny wzrostu to moze warto porownac do Pateckiego (jasny blondynek, bodajze nr24) ktory ma 199. Chyba duzo nizszy nie jest (mam nadzieje, ze wiecej niz 195). Trzeba zerkanc na rozgrzewce, albo jak beda wychodzili.
Dobry (lub wiecej), efektywny a nie efektowny.
Nie wiem czy Gdansk stawal trojka do przyjecie w kilku ustawieniach, czy moze grali na 3 przyjmujacych, nie sledzilam spotkan, ale w pewnym momencie zawodnik mial sporo przyjec (procenty powiedzmy znosne). Polowki gral klasycznie-jako atakujacy.

Internety mowia, ze cwiczyl z pierwszym zespolem w okresie przygotowawaczym, zamiast Reicherta.

Sypacze sa generalnie niezli.
Niestety mi co jakis czas blokuje transmisje bo nie jestem w PL (choc mam VPNa).
No i Bartoszyce robia slaba dosyc transmije, choc hala piekna, mecze punktualnie , ale oglada sie srednio.

Edit:
I wlasnie Nasevich zakonczyl seta na przewagi atakiem i asem serwisowym. Alez on ma szybka reke. Wzrost niewiele mniej niz srodkowy z kitka, Myskow, ktoremu podaja 2m. W Treflu tez fajnie gra przyjmujacy z 11, tez wysoki, ladnie ulozony dyszelek, wysoko lapie w ataku.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2022, o 21:15 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaca13
Posty: 20
Rejestracja: 23 kwie 2015, o 13:33
Płeć: M

Re: MP Juniorow 2022

Post autor: Jaca13 »

Chyba zmęczenie atakującego Trefla wyszło bo zebrał tyle czap ile przez cały turniej do tej pory nie zebrał, jestem bardzo ciekawy jak daleko zajdzie w seniorskiej siatkówce, chętnie bym go zobaczył w naszej młodzieżowej reprze. Dzisiaj Śliwka poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa, można powiedzieć że jest kompletnym zawodnikiem, tylko ten mizerny wzrost będzie bardzo ograniczał jego możliwości w przyszłości.
"Nie było żadnego wczoraj, nie ma żadnego jutro, jest tylko dziś"
Diomedea
Posty: 4349
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Juniorow 2022

Post autor: Diomedea »

No i pare razy sypacz go na niezle sanki wrzucal. Akcje powtarzane i atak po 3-4 razy pod rzad, to gorzej niz Fabie do Leona.
Z zawodnkow znanych- w formie z reprezentacjie sa Sliwka, niezle Hawryluk i Kubicki.
Jutro zobaczymy w walce o 3cie miejsce Nasevicha naprzeciw Nowika. Tytus roznie, dzisiaj slabiej.

W MOSie zawodnik tez znany, obecnie na ataku po przestawieniu z przyjecia. Nowik (syn Nowika ;) ), chyba Adama. Poprzednio przyjmujacy,
O tyle ciekawe, ze tutaj gra rocznik podstawowy 03 i zdolni z 04. Jesli sie nie myle Nowik jest z 06. Fizycznie tez jest mocno dojrzaly. Gra z 3 lata starszymi i bycie punktowym liderem to jednak nie jest czeste.
Zreszta MOS to same mlodziaki, nawet sypacza maja z 05 (niezly jest). Kadeci poprzebierani :] . Lizynczyk z 04 to dziadek w takim otoczeniu.

Wiec z rocznikow 03-06 sa i atakujacy i sypacze ;) i libero
IMHO beda tez przyjmlujacy z 06 07 (kadet i mlodzik) na fajne granie (sadzac po,polowkach kadeta i finale mlodzika).
Awatar użytkownika
Jaca13
Posty: 20
Rejestracja: 23 kwie 2015, o 13:33
Płeć: M

Re: MP Juniorow 2022

Post autor: Jaca13 »

Mistrzostwa Juniorów 2022 zakończone!

Kolejność drużyn następująca:

1. Jastrzębski Węgiel
2. KS Metro Warszawa
3. Gwardia Wrocław
4. Trefl Gdańsk

Nagrody indywidualne:

Najlepszy rozgrywający: Kajetan Kubicki (JW)
Najlepszy Libero: Kuba Hawryluk (JW)
Najlepszy przyjmujący: Piotr Śliwka (KS MW)
Najlepszy środkowy: Mateusz Kufka (JW)
Najlepszy atakujący: Kacper Ratajewski (KS MW)

MVP: Kajetan Kubicki

W mojej ocenie najciekawszym zawodnikiem był Aliaksei Nasevich, jednak nie wytrzymał półfinału i meczu o 3 miejsce.
"Nie było żadnego wczoraj, nie ma żadnego jutro, jest tylko dziś"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozgrywki młodzieżowe”