Rybnicka Amatorska Liga

Konsiu 13
Posty: 13
Rejestracja: 28 wrz 2011, o 21:28
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Konsiu 13 »

dancio, nikt nie podburza do niczego, nie wiem jak wyglądała Wasza wymiana opinii na temat nowej strony z kolegą zarowa więc nawet nie komentuję co kto stwierdził/powiedział/odrzucił... Jestem pewien, że wyjaśnicie to między sobą, nic nam do tego.

zarowa, co do Twojego pytania: mi osobiście nie podoba się nowa strona ligi. Dosadnie rzecz ujmując, jedynym plusem który widzę to grafiki logo każdej z drużyn wchodzących w skład naszej ligi, uważam, że jest to bardzo przyjemne dla oka i sprawia fajne wrażenie dla kogoś kto chce zajrzeć na stronę.

Przykro mi niestety, że nie potrafię wymienić innych plusów. Uważam, że plan o którym mówił Tados w jednym ze swoich ostatnich przemówień, czyli "zbudowanie nowej strony ligi - nowoczesnej", kompletnie się nie udał. Nie jest nowoczesna, nie jest intuicyjna. Często na nią wchodzę aby być na bieżąco i minuty spędzone na scrollowaniu myszką, czy na klikaniu kolejnych działów w poszukiwaniu potrzebnych na daną chwilę informacji spędzają mi sen z powiek. Jedyne do czego się przyzwyczaiłem to nie klikać na działy na górze strony, przekierowujących do starej odsłony i minionego sezonu... co niestety też mi się z rozpędu zdarzało i cała zabawa od nowa.
Jest ona kompletnie nieczytelna, na smartfonach również. Posiada kilka bajerów które (podkreślam, moim zdaniem) są nikomu nieprzydatne. Odliczanie do najbliższego meczu - po co? Pięć przesuwających się kółeczek z wynikami i relacją z najświeższych spotkań - irytujące to przeskakiwanie. Czy nie lepiej osobny dział, nie wiem "wyniki - pierwsza, druga... enta kolejka" i tam to wszystko umieścić, łącznie ze wszystkimi informacjami które podajemy po spotkaniu?

dancio, cytując jeszcze raz Tadosa "Tylko od nas zależy, jaka będzie ta liga i czy będzie dalej grała" chcę powiedzieć, że mam ogromny szacunek do ludzi którzy wychodzą z inicjatywą aby podjąć się takiego projektu jak zmodernizowanie strony ligi. W pełni się z Tobą zgadzam, że nadmierna ilość ludzi przy takim czymś nie jest wskazana bo nigdy wszystkim nie dogodzisz, to prawda. Zgadzam się również ze stwierdzeniem, że do wszystkiego można się przyzwyczaić... tylko po co to robić, kiedy można mieć na coś wpływ? Przyzwyczaić się można do wczesnego wstawania rano ale do modernizacji i użytkowania strony, która idzie w gorszym kierunku niż jej poprzednia odsłona - po co?

Reasumując, moim subiektywnym zdaniem nowa strona ligi nie jest dobra. Odpowiada mi, np. coś takiego: http://www.rlps.com.pl/

Nie jestem informatykiem i nie znam się kompletnie na sprawach technicznych dot. tworzenia strony. Ponadto, mogę się jedynie domyślać jaki ogrom wolnego czasu pochłania ogarnięcie czegoś takiego dlatego chcę dancio, abyś wiedział, że wszystko co tutaj napisałem, nie ma na celu oceniania czy krytykowania Ciebie. Ja również, jak kolega zarowa, chciałbym poznać zdanie pozostałych graczy.
jacek17
Posty: 65
Rejestracja: 21 wrz 2017, o 11:03
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: jacek17 »

Przede wszystkim tak jak koledzy mówią - szacunek i podziękowanie za pracę i Wasze godziny poświęcone na organizacji całości ligi i wszystkiego co z nią związane.

Jednak nie sposób się nie zgodzić z przedmówcami, że nowa strona nie do końca jest intuicyjna i czytelna dla zwykłego użytkownika. Osobiście nauczyłem się już poruszać, ale dla osób z zewnątrz na pewno nie jest to łatwe. Założeniem było stworzenie bardziej medialnej ligi, atrakcyjnej dla osób trzecich, a niestety labirynt strony internetowej skutecznie zniechęca z korzystania z niej.

Szczegółowo nie będę powtarzał się po koledze Konsiu13 - myślę, że ta wypowiedź ujęła wszystkie problemy, z którymi spotykamy się codziennie - ale też słuchamy o nich od naszych znajomych. Dodałbym jeszcze propozycję wydzielenia w terminarzu osobnych kolejek, mała rzecz a zdecydowanie uczytelniłaby nadmiar informacji.
Jestem ciekawy co na to inni gracze i osoby korzystające ze strony na codzień. Mnie do napisania tego postu przekonał fakt, że osobiście otrzymałem od znajomych i innych zawodników mojego zespołu kilkanaście sygnałów w podobnym tonie...

Pozdrawiam zarządzających i powodzenia w dalszej pracy na rzecz ligi!
zarowa
Posty: 23
Rejestracja: 18 wrz 2016, o 14:36
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: zarowa »

Fajnie że piszecie.
zgadzam się z faktem, że graficznie strona prezentuje się ciekawiej i za inicjatywę należą się brawa jednak jej funkcjonalność póki co nie funkcjonuje, responsywność też kuleje (tutaj nie piszę że póki co, ponieważ podobno jest pod tym kątem zoptymalizowana)

Nie wiem dlaczego pod linkiem wyniki są tabele, wyników natomiast szukamy w terminarzu co teoretycznie jest logiczne, jednak szukając następnego meczu wchodzimy w terminarz, a tam... wyniki ;) Wyniki wszystkich kolejek i do swojego meczu wertujesz strony...
I coś czego osobiście nie rozumiem, dlaczego nie ma na stronie wyników w setach. Nawet dziś chciałem sprawdzić jak bardzo dostaliśmy w pałę w pierwszej kolejce od JJ, aby tego dokonać musiałbym przeskrolować fejsbuka, ponieważ na stronie takiej informacji nie ma, lub mogę znaleźć. Finalnie się poddałem i nie wiem ile było w setach
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siatkówka amatorska”