Serie A mężczyzn 21/22

Szary Wilk
Posty: 7935
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 21/22

Post autor: Szary Wilk »

kamil1999 pisze: 9 sty 2022, o 11:54
dyletant pisze: 8 sty 2022, o 20:21
jeśli ich poziom sportowy pozwala na grę dla lepszej reprezentacji. To powinien być ich wybór dla jakiej reprezentacji chcą grać.
To jest jakaś abstrakcja, albo prowokacja.

Może najlepiej co 2 lata dla innej reprezentacji, Ty naprawdę to piszesz poważnie?

Może wprowadźmy najlepiej kontrakty reprezentacyjne, będziemy żyli okienkami transferowymi przed każdym sezonem

Wywalmy najlepiej 20 ekip europejskich, weźmy najlepszych zawodników zróbmy super 5 europejską gdzie mieszane składy zrobią sobie Polacy, Włosi, Rosjanie, Serbowie i niech będą jeszcze Turcy, którzy będą skupiać najlepszych Bułgarów, Słoweńców i Niemców. Brazylia połączy się z Argentyną, USA z Kanadą i Kubą i zróbmy sobie reprezentacyjną superligę mistrzów elit.

Absolutnie.



Po prostu jestem przeciwnikiem przymusu. Kooy chce grać dla Włoch, nie czuje jakiegoś patriotyzmu czy td, więc czemu mu zakazywać grać dla tych Włoch jeśli zdobędzie paszport? No i jakim prawem? Prawnie jest Włochem bo ma paszport a ten paszport to też w sumie nie zdobędzie się po sezonie gry za granicą, więc nie ma co ironizować bo siatkówka reprezentacyjna bez takich obostrzeń co do ilości naturalizowanych zawodników też nie przemieni się w siatkówkę klubową.
To jaki kraj reprezentujesz to powinna być każdorazowo decyzja zawodnika. Nie ma żadnej polskiej ani włoskiej krwi wbrew temu co sądzi wielu nacjonalistów, więc co ma decydować który kraj masz reprezentować jeśli jakiś w ogóle chcesz reprezentować? Powinno zależeć od ciebie. Jak x woli grać dla Włoch bo bardziej czuje się Włochem lub z innych powódów to przepisy nie powinny mu tego zabraniać. Później dochodzi do takich patologii, że Oliva, który czuje się niemcem i utożsamia się z tym krajem nie może grać dla Niemiec lub Grobelny nawet jeśli zdobędzie odpowiedni poziom sportowy nie zagra dla polski bo w niej gra już inny naturalizowany zawodnik.
Oliva urodził się w Rosji, ale wychował sie i dorastał na Kubie, jego rodzice to Kubańczycy. W Niemczech ma dom i tam spędza czas poza sezonem, ma obywatelstwo. Ale jeśli według Ciebie to czyni z niego Niemca, to masz strasznie szkodliwe poglądy. Jeśli według Ciebie pochodzenie, kultury i narody nic nie znaczą, to jesteśmy na najprostszej drodze do zacierania się różnorodności, co może poskutkować tym, że cały świat będzie jednolity. Okropna sprawa.


Oliva nie powiedział, że czuje się Niemcem. Powiedział, że jest obieżyświatem i sporą część życia posługuje się językiem angielskim, a Kuba i Niemcy to dwa najbliższe mu kraje. Z tym zaznaczył, że Berlin to mieszanka kulturowa i każdy może czuć się tam jak u siebie, a będąc na Kubie czujesz się Kubańczykiem.
kamil1999
Posty: 5513
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Serie A mężczyzn 21/22

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze: 9 sty 2022, o 12:22

Oliva urodził się w Rosji, ale wychował sie i dorastał na Kubie, jego rodzice to Kubańczycy. W Niemczech ma dom i tam spędza czas poza sezonem, ma obywatelstwo. Ale jeśli według Ciebie to czyni z niego Niemca, to masz strasznie szkodliwe poglądy. Jeśli według Ciebie pochodzenie, kultury i narody nic nie znaczą, to jesteśmy na najprostszej drodze do zacierania się różnorodności, co może poskutkować tym, że cały świat będzie jednolity. Okropna sprawa.


Oliva nie powiedział, że czuje się Niemcem. Powiedział, że jest obieżyświatem i sporą część życia posługuje się językiem angielskim, a Kuba i Niemcy to dwa najbliższe mu kraje. Z tym zaznaczył, że Berlin to mieszanka kulturowa i każdy może czuć się tam jak u siebie, a będąc na Kubie czujesz się Kubańczykiem.


To inne wywiady czytaliśmy bo ja czytałem jeden wywiad w polskim języku i drugi w niemieckim i w obu powiedział, że czuje się przede wszystkim niemcem i że to w tej reprezentacji by chciał grać. On nawet jak grał w JW to miał tam chyba na palcach tejpy w kolorze niemieckiej flagi. Zresztą jeśli czuje nawet podwójne obywatelstwo to jednak nie da się zaprzeczyć, że czuje się też Niemcem, więc czemu ma nie grać dla Niemiec?
Szkodliwymi poglądami nazwałbym poglądy, które pozwalają ci za innych decydować jakiej są narodowości. Wyrażają one całkowity brak pokory. Jak mówiłem, nie obywatelstwo a osobiste przekonania czynią z niego Niemca a on się tym Niemcem czuje nawet jeśli czuje się tez Rosjaninem czy Kubańczykiem. Obywatelstwo to bardziej pojęcie prawne. Chodziło mi tu o to, że to obywatelstwo danego kraju ten x musi mieć a jeśli ma to żeleży już od tego x czy utożsamia się z tym państwem i chce tam grać. Bardzo możliwe, że ten x nie utożsamia sie na przykład z tymi Włochami a gra dla trofeów czy pieniędzy, ale tego nie sprawdzimy bo nie wejdziemy mu do głowy. Co mi się nie podoba w twoim komentarzach w tym temacie to przekonanie, że ty wiesz najlepiej kto czuje się niemcem, kto czuje się kubańczykiem a kto gra w danej reprezentacji tylko dla trofeów. Ja na przykład nie jestem przekonany czy u Leona chodzi tylko o trofea bo to mógłby wybrać każdą inną reprezentację to raz a dwa, że nie musiał by uczyć się języka. Może to, że z tego kraju pochodzi osoba którą kocha wpływa na jego identyfikację z tym krajem? Poza tym tu też spędził trochę czasu gdy mijały jego lata karencji.
Szary Wilk
Posty: 7935
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 21/22

Post autor: Szary Wilk »

kamil1999 pisze: 9 sty 2022, o 12:51
Szary Wilk pisze: 9 sty 2022, o 12:22

Oliva urodził się w Rosji, ale wychował sie i dorastał na Kubie, jego rodzice to Kubańczycy. W Niemczech ma dom i tam spędza czas poza sezonem, ma obywatelstwo. Ale jeśli według Ciebie to czyni z niego Niemca, to masz strasznie szkodliwe poglądy. Jeśli według Ciebie pochodzenie, kultury i narody nic nie znaczą, to jesteśmy na najprostszej drodze do zacierania się różnorodności, co może poskutkować tym, że cały świat będzie jednolity. Okropna sprawa.


Oliva nie powiedział, że czuje się Niemcem. Powiedział, że jest obieżyświatem i sporą część życia posługuje się językiem angielskim, a Kuba i Niemcy to dwa najbliższe mu kraje. Z tym zaznaczył, że Berlin to mieszanka kulturowa i każdy może czuć się tam jak u siebie, a będąc na Kubie czujesz się Kubańczykiem.


To inne wywiady czytaliśmy bo ja czytałem jeden wywiad w polskim języku i drugi w niemieckim i w obu powiedział, że czuje się przede wszystkim niemcem i że to w tej reprezentacji by chciał grać. On nawet jak grał w JW to miał tam chyba na palcach tejpy w kolorze niemieckiej flagi. Zresztą jeśli czuje nawet podwójne obywatelstwo to jednak nie da się zaprzeczyć, że czuje się też Niemcem, więc czemu ma nie grać dla Niemiec?
Szkodliwymi poglądami nazwałbym poglądy, które pozwalają ci za innych decydować jakiej są narodowości. Wyrażają one całkowity brak pokory. Jak mówiłem, nie obywatelstwo a osobiste przekonania czynią z niego Niemca a on się tym Niemcem czuje nawet jeśli czuje się tez Rosjaninem czy Kubańczykiem. Obywatelstwo to bardziej pojęcie prawne. Chodziło mi tu o to, że to obywatelstwo danego kraju ten x musi mieć a jeśli ma to żeleży już od tego x czy utożsamia się z tym państwem i chce tam grać. Bardzo możliwe, że ten x nie utożsamia sie na przykład z tymi Włochami a gra dla trofeów czy pieniędzy, ale tego nie sprawdzimy bo nie wejdziemy mu do głowy. Co mi się nie podoba w twoim komentarzach w tym temacie to przekonanie, że ty wiesz najlepiej kto czuje się niemcem, kto czuje się kubańczykiem a kto gra w danej reprezentacji tylko dla trofeów. Ja na przykład nie jestem przekonany czy u Leona chodzi tylko o trofea bo to mógłby wybrać każdą inną reprezentację to raz a dwa, że nie musiał by uczyć się języka. Może to, że z tego kraju pochodzi osoba którą kocha wpływa na jego identyfikację z tym krajem? Poza tym tu też spędził trochę czasu gdy mijały jego lata karencji.
Wywiad jest na stronie PlusLigi. Opróćz tejpów w barwach flagi narodowej Niemiec ma także wytatuowaną kubańską flagę
kamil1999
Posty: 5513
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Serie A mężczyzn 21/22

Post autor: kamil1999 »

A tego nie widziałem. No to z niego i tak wynika, że czuje podwójną narodowość, więc jak najbardziej ma podstawy by grać w kadrze Niemiec a przepisy mu to uniemożliwiły
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Serie A mężczyzn 21/22

Post autor: fwasilcz »

Szary Wilk pisze: 9 sty 2022, o 12:22 Oliva urodził się w Rosji, ale wychował sie i dorastał na Kubie, jego rodzice to Kubańczycy. W Niemczech ma dom i tam spędza czas poza sezonem, ma obywatelstwo. Ale jeśli według Ciebie to czyni z niego Niemca, to masz strasznie szkodliwe poglądy. Jeśli według Ciebie pochodzenie, kultury i narody nic nie znaczą, to jesteśmy na najprostszej drodze do zacierania się różnorodności, co może poskutkować tym, że cały świat będzie jednolity. Okropna sprawa.
Z drugiej strony w tej chwili jest tak, że przypadkowe, niezależne od zawodnika miejsce urodzenia determinuje w dużym stopniu przebieg jego kariery zawodowej i nawet przeprowadzka i uzyskanie obywatelstwa nie może tego zmienić.

Piszesz, że zanik różnorodności jest zły, a z drugiej strony, jak ktoś stwierdzi że chce być częścią społeczności gdzie indziej (czyli inna część różnorodności mu się bardziej podoba) to mu tego zabraniasz... Czyli jak się urodzisz tam, gdzie kultura Ci odpowiada to masz szczęście, jak nie to cierp. Na moje to to są szkodliwe poglądy. Ale to dyskusja polityczno-światopoglądowa, nikt tu nikogo nie przekona do swoich racji, nie ma co tego ciągnąć.

Temat się rozpoczął od limitów klubowych i ich wpływu na poziom reprezentacji. Chyba brak związku przyczynowo skutkowego został przez kilku użytkowników udowodniony. Ja uważam, że dodanie jednego miejsca dla obcokrajowca nie miałoby żadnego wpływu na poziom reprezentacji. Trzeba pamiętać, że niskie limity obcokrajowców też mogą być szkodliwe, bo młody Polak na średnim poziomie zamiast wyjechać za granicę pograć w słabszej lidze (jak np. Firlej) będzie zachęcony niezłą pensją za siedzenie na ławie, bo limity.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 21/22

Post autor: Tharaster »

Może nie dotyczy męskiej, ale osobnego wątku dla kobiet nie warto zakładać. Hit transferowy stał się faktem i chyba można mówić o najlepiej zarabiającym sportowcu uprawiającym siatkówkę na świecie.

https://www.volleyball.it/conegliano-fo ... -il-vakif/

A tymczasem Alberto Polo pierwotnie zawieszony za doping na dwa lata, dostał zawieszenie do 2025 :<
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7820
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 21/22

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Tharaster pisze: 6 sty 2022, o 14:06 Mam nadzieje, że go zobacze w jakimś Trentino. Zenger nieprzekonujący i zajmuje tylko slot dla obcokrajowca z takim poziomem.
I pyk, Pasini pisze o zainteresowaniu Laurenzano ze strony Perugii oraz Modeny by zaklepać następcę Rossiniego/Colaciego, logiczne.

Pisze też, że Bottolo może trafić do Mediolanu.
qtp
Posty: 2275
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 21/22

Post autor: qtp »

kamil1999 pisze: 9 sty 2022, o 11:54Po prostu jestem przeciwnikiem przymusu. Kooy chce grać dla Włoch, nie czuje jakiegoś patriotyzmu czy td, więc czemu mu zakazywać grać dla tych Włoch jeśli zdobędzie paszport? No i jakim prawem? Prawnie jest Włochem bo ma paszport a ten paszport to też w sumie nie zdobędzie się po sezonie gry za granicą, więc nie ma co ironizować bo siatkówka reprezentacyjna bez takich obostrzeń co do ilości naturalizowanych zawodników też nie przemieni się w siatkówkę klubową.
Czyli jeśli taki przykładowy Katar rozda paszporty 12 zawodnikom z całego świata (a dodatkowo do każdego paszportu wsadzi czek na x mln dolarów) to ci zawodnicy powinni grac w reprezentacji tego kraju? To przecież najprostsza droga do całkowitego zniszczenia sportu reprezentacyjnego.
kamil1999
Posty: 5513
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Serie A mężczyzn 21/22

Post autor: kamil1999 »

qtp pisze: 12 sty 2022, o 17:31
kamil1999 pisze: 9 sty 2022, o 11:54Po prostu jestem przeciwnikiem przymusu. Kooy chce grać dla Włoch, nie czuje jakiegoś patriotyzmu czy td, więc czemu mu zakazywać grać dla tych Włoch jeśli zdobędzie paszport? No i jakim prawem? Prawnie jest Włochem bo ma paszport a ten paszport to też w sumie nie zdobędzie się po sezonie gry za granicą, więc nie ma co ironizować bo siatkówka reprezentacyjna bez takich obostrzeń co do ilości naturalizowanych zawodników też nie przemieni się w siatkówkę klubową.
Czyli jeśli taki przykładowy Katar rozda paszporty 12 zawodnikom z całego świata (a dodatkowo do każdego paszportu wsadzi czek na x mln dolarów) to ci zawodnicy powinni grac w reprezentacji tego kraju? To przecież najprostsza droga do całkowitego zniszczenia sportu reprezentacyjnego.
Tu sytuacja jest trudniejsza, ale i w piłce ręcznej była taka podobna sytuacja a i tak Katar tych najlepszych siatkrzy globu raczej nie zatrudnił. Jeśli dobrze pamiętam to takich którzy nie grali w żadnej reprezentacji albo grali w tych słabszych. Sporo piłkarzy z bałkanów tam chyba było. Więc może i nie wpłynęło by to na siatkówkę tak samo jak raczej mocno nie wpłynęło na piłkę ręczno. Niemniej jednak sytuacja tego typu wzbudziła by już mój niesmak, ale dalej uważam, że to siatkrz powinien decydować gdzie chce grać a nie kibic. Nawet jeśli jego wybór wzbudzi niesmak mój czy innych kibiców.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 21/22

Post autor: Tharaster »

WysokiPortorykanczyk pisze: 12 sty 2022, o 16:33
Tharaster pisze: 6 sty 2022, o 14:06 Mam nadzieje, że go zobacze w jakimś Trentino. Zenger nieprzekonujący i zajmuje tylko slot dla obcokrajowca z takim poziomem.
I pyk, Pasini pisze o zainteresowaniu Laurenzano ze strony Perugii oraz Modeny by zaklepać następcę Rossiniego/Colaciego, logiczne.
Albo jestem ślepy, albo nie wiem. Czasem mi te linki z jego strony nie wyświetlają się :D
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7820
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 21/22

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Tharaster pisze: 12 sty 2022, o 23:57 Albo jestem ślepy, albo nie wiem. Czasem mi te linki z jego strony nie wyświetlają się
https://dal15al25.gazzetta.it/2022/01/1 ... aurenzano/

Piacenza wygrała 3-0 z Vibo Valentia, gdzie powrócił już Nishida, ale zanotował słaby występ, kolejne fajne spotkanie w niedługim odstępie czasu na koncie Recine, który na starcie sezonu był dla mnie głównym znakiem zapytania w Piacenzy, a po powrocie po kontuzji przez ostatnie parę meczów gra najrówniej ze wszystkich skrzydłowych ekipy Bernardiego.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 21/22

Post autor: Tharaster »

W niedziele ćwiartki Pucharu Włoch o 18:00

Perugia - Padwa (środa 19.01)
Lube - Milan
Trentino - Monza
Modena - Piacenza
qtp
Posty: 2275
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 21/22

Post autor: qtp »

kamil1999 pisze: 12 sty 2022, o 23:37 Tu sytuacja jest trudniejsza...
Takie procesy nie zachodzą z dnia na dzień, to wszystko trwa. Najpierw jest ściąganie jakichś wolnych zawodników, potem było by ściąganie niełapiących się swoich reprezentacji, itd, aż doszło by do zwykłego kontraktowania tak jak to ma miejsce w sporcie klubowym. I tylko kwestią czasu było by wywalczenie medalu przez jakąś reprezentacje złożoną z zakontraktowanych graczy.
dyletant
Posty: 5078
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 21/22

Post autor: dyletant »

Ale moglibyśmy wtedy założyć temat "Transfery reprezentacyjne 2022", w roku MŚ lub IO mielibyśmy czym się emocjonować podwójnie.

Jeszcze po 157 ostatni raz. Jeśli taki Kooy, Leon, Leal albo Dzavoronok czują się Włochami/Polakami/Brazylijczykami, chcą tam żyć, płacić podatki a jednocześnie dzięki ligowym regulacjom mają lepszą pozycję klubową to ok ich sprawa, ale kto im w takim razie kazał grać dla reprezentacji swoich rodowitych krajów, skoro nie poczuwali się do ich reprezentowania? Dla mnie jest to zwykłe kunktatorstwo, nastawione na możliwość osiągania lepszych wyników w siatkówce nie klubowej. Dlatego takie praktyki powinny być zakazane.
Przykładowo taki Hadrava świetnie odnalazłby się w naszej reprezentacji, mieszka tu wiele lat, mówi po Polsku już, ma żonę czy tam narzeczoną Polkę a w dodatku rozwiązałby nam problem atakującego i z pewnością obie strony osiągnęłyby z tego korzyści. Tylko jakoś nie widzi mi się taki reprezentant, który jeszcze w tamtym roku żyły wypruwał, żeby Czesi mogli wyeliminować Francuzów z ME. Są pewne granice przyzwoitości i FIVB je łamie.

Leon jest mimo wielu lat grania jeszcze młody, dlaczego wzorem Simona za 5 lat nie miałby wrócić jeszcze do reprezentacji Kuby? Albo Rosji, w której tyle lat przebywał i zapewne niedługo tam wróci? Czy wszyscy zwolennicy eksperymentalnych reprezentacji tak będą bronić jego wyboru? Mam pewne wątpliwości ;)
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7820
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 21/22

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

dyletant pisze: 15 sty 2022, o 02:15Leon jest mimo wielu lat grania jeszcze młody, dlaczego wzorem Simona za 5 lat nie miałby wrócić jeszcze do reprezentacji Kuby? Albo Rosji, w której tyle lat przebywał i zapewne niedługo tam wróci?
Ponieważ zabraniają tego przepisy FIVB.
dyletant
Posty: 5078
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 21/22

Post autor: dyletant »

WysokiPortorykanczyk pisze: 15 sty 2022, o 02:33
dyletant pisze: 15 sty 2022, o 02:15Leon jest mimo wielu lat grania jeszcze młody, dlaczego wzorem Simona za 5 lat nie miałby wrócić jeszcze do reprezentacji Kuby? Albo Rosji, w której tyle lat przebywał i zapewne niedługo tam wróci?
Ponieważ zabraniają tego przepisy FIVB.
Jeszcze ;)
Kilku entuzjastów rewolucjonizowania siatkówki reprezentacyjnej i przepisy mogą ulec zmianie.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
kamil1999
Posty: 5513
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Serie A mężczyzn 21/22

Post autor: kamil1999 »

dyletant pisze: 15 sty 2022, o 02:15 Ale moglibyśmy wtedy założyć temat "Transfery reprezentacyjne 2022", w roku MŚ lub IO mielibyśmy czym się emocjonować podwójnie.

Jeszcze po 157 ostatni raz. Jeśli taki Kooy, Leon, Leal albo Dzavoronok czują się Włochami/Polakami/Brazylijczykami, chcą tam żyć, płacić podatki a jednocześnie dzięki ligowym regulacjom mają lepszą pozycję klubową to ok ich sprawa, ale kto im w takim razie kazał grać dla reprezentacji swoich rodowitych krajów, skoro nie poczuwali się do ich reprezentowania? Dla mnie jest to zwykłe kunktatorstwo, nastawione na możliwość osiągania lepszych wyników w siatkówce nie klubowej. Dlatego takie praktyki powinny być zakazane.
Przykładowo taki Hadrava świetnie odnalazłby się w naszej reprezentacji, mieszka tu wiele lat, mówi po Polsku już, ma żonę czy tam narzeczoną Polkę a w dodatku rozwiązałby nam problem atakującego i z pewnością obie strony osiągnęłyby z tego korzyści. Tylko jakoś nie widzi mi się taki reprezentant, który jeszcze w tamtym roku żyły wypruwał, żeby Czesi mogli wyeliminować Francuzów z ME. Są pewne granice przyzwoitości i FIVB je łamie.

Leon jest mimo wielu lat grania jeszcze młody, dlaczego wzorem Simona za 5 lat nie miałby wrócić jeszcze do reprezentacji Kuby? Albo Rosji, w której tyle lat przebywał i zapewne niedługo tam wróci? Czy wszyscy zwolennicy eksperymentalnych reprezentacji tak będą bronić jego wyboru? Mam pewne wątpliwości ;)
No i Hadravie prawdopodobnie też to się nie widzi, więc dlatego ta rzeczywistość transferów reprezentacyjnych raczej się nie ziści. Po prostu wydaje mi się, że raczej większość sportowców i tak będzie wolała reprezentować swój kraj.
Rzeczywiście tak jak kolega qtp powiedział to pewien niebezpieczny dla siatkówki reprezentacyjnej proceder może stworzyć Katar jeśli będzie płacić bardzo dużo za reprezentowanie tego państwa.
Ale raczej te transfery reprezentacyjne to science fiction dalekiej przyszłości a do tak dalekiej przyszłości to nie ma co wybiegać bo kto wie co się stanie. Może siatkówka przestanie istnieć? Albo przeniesie siędo sfery e- sportu? Lub pojęcie narodu straci na ważności? Pieron wie co będzie za "x" lat, ważne, że teraz raczej nie zanosi się na te transfery reprezentacyjne a takie sytuacje jak Kooy są jednostkowe i nie ma co podnosić o nie lamentu.
Tym bardziej, że to sam zainteresowany a nie kibice nawet innych reprezentacji niż jego powinien decydować gdzie chce grać.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 21/22

Post autor: Lucarelli »

No i mamy może nie sensacje ale już bardzo duże niespodzanki to raczej tak. Lube i Modena odpadają z Pucharu Włoch.
Czy ktoś wie czy te spotkania były gdziekolwiek transmitowane? Kompletnie nie mogłem znaleźć żadnej transmisji.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 21/22

Post autor: Tharaster »

Były na VBTV
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 21/22

Post autor: Lucarelli »

Dzięki
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7820
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 21/22

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Liga:

Gioiella Prisma Taranto - Verona Volley 3-0 (25-23, 25-23, 25-14)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/34978

Taranto w wersji Baby Italia bardzo dobry mecz (Stefani - 2001, Laurenzano - 2003, Gironi - 2000, Di Martino - 1997), znakomicie zwłaszcza młodzi skrzydłowi, na ten moment nieoczekiwanie Taranto jest najwyżej w tabeli spośród ekip z miejsc 9-13. Mozic chyba pierwszy mecz we Włoszech, gdzie pociągnął zagrywką (5 asów), ale młody Stefani wybił mu w pewnym momencie siatkówkę w ataku swoim blokiem, a Gironi w Taranto gra lepiej od rok starszego Palonsky'ego, który miał reputację dużego talentu. Świetny Falaschi.

Puchar Włoch - pocovidowa loteria:

Itas Trentino - Vero Volley Monza 3-0 (25-16, 25-13, 25-21)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/35587

Nie widziałem, bo bez Grozera wiadomo było, że będzie egzekucja, i była.

Cucine Luba Civitanova - Allianz Milano 1-3 (22-25, 25-19, 20-25, 27-29)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/35586

Civitanova zagrała lepszy mecz niż z Zaksą w ataku, bo doskonale spisywał się Zaytsev (23 punkty, 58% ataku), ale Chinenyeze i Piano powstrzymali Simona, a Lucarelli co widać było w Polsce ewidentnie nie jest w formie po kontuzji. A przede wszystkim: w gazie jest Mediolan po covidowej przerwie: kapitalny Jaeschke, znakomity Chinenyeze, a Porro brakuje tylko wystawy do prawego ataku, więc jak ktoś z dwójki Ishikawa-Patry zagra na swoim poziomie to bardzo ciężkim przeciwnikiem jest Mediolan. Przy 1-2 i 19-23, Civitanova odwróciła seta i doprowadziła do 23-23, ale grający na +60% ataku Zaytsev się w końcu zmeczył, a Mediolan pograł cierpliwie w ataku. Brakuje Civitanovie zagrywki, delikatnie ujmując, i główny atut do klepania słabszych od siebie uleciał. Piazza po Pucharze Challenge kolejny dobry wynik z Mediolanem, trzeba mu to oddać, bo pokaźna liczba klasowych graczy przewinęła się przez ten klub, a sukcesów brakowało. Bardzo ciekawe co z rozegraniem na kadrze zrobi De Giorgi. Chinenyeze z zagrywką to byłby top5 na świecie (tzn. bez niej być może też jest), ale ma jeszcze trochę czasu.

Leo Shoes PerkinElmer Modena - Gas Sales Bluenergy Piacenza 1-3 (20-25, 25-22,21-25, 24-26)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/35585

Znowu Modena wróciła do badziewnej zagrywki, a Leal dalej nie wrócił do formy: 4 sety, 24 błędy, dajcie spokój, tym przegrali z Tours, i tym przegrali dzisiejszy mecz. Niesamowite jak Recine blokiem trzymał na prawym ataku Nimira, wiadomo, że to manipulacja, bo Recine skacze jak jakiś Kubańczyk, ale wyglądało to z boku karykaturalnie, gdy przyjmujący 185 cm tworzył ścianę dla top atakującego. Bardzo dobrze para Rossard-Recine, kolejną genialną zmianę dał Stern (10/12), a bardzo dobrze dysponowany jest Holt, dzisiaj słabo jak na siebie Scanferla, ale ma Piacenza ekipę na poważne granie i szkoda, że pokazują to tylko od czasu do czasu.

Trentino zagra z Mediolanem, rywala Piacenzy wyłoni triumfator meczu Perugii z Padwą.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7820
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 21/22

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Btw. nieźle przekręcona Modena, a nie wspomniałem, przy 1-2 i 23-23 punkt dla nich poszedł do Piacenzy, ciekawe czy wpłynęło to na wynik całego meczu.

Ciekawy podcast u Zorziego wczoraj wieczorem:

- Bruno pytany o odkrycie sezonu mocno chwalił Porro, że o ile przed nim długa droga, to wymaga osobowości i charakteru, żeby w tak młodziutkim wieku grać na takim poziomie jak on w Mediolanie, bo rozegranie to najtrudniejsza pozycja w siatkówce;
- Zaytsev pytany o reprezentację w sumie powtórzył, że to reprezentacja może zrezygnować z niego, a nie on z niej, więc jest otwarty na granie w kadrze, ale decyzja należy do trenerów oraz ich planu na drużynę;
- Pinali mówił, że już przed ME wiedział, że Lorenzetti chce grać na trzech przyjmujących, ale poszedł do Trentino, bo Lorenzetti świetnie pracuje z młodzieżą (to tak co do reputacji Angelo), ale za rok będzie pewnie chciał pograć - pewnie nie przypuszczał, że wygra ME jako podstawowy atakujący :D
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 21/22

Post autor: Tharaster »

Przecież Holt tam nie dostał nawet po włosach. Ale każdy widzi to, co chce widzieć - moim zdaniem :)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7820
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 21/22

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

No dla mnie ewidentnie po głowie, a kibicowałem Piacenzy, widzę, że Włosi też tak piszą. :)
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 21/22

Post autor: Tharaster »

To muszę chyba zainwestować w okulistę. Ewentualnie to te zatrucie pokarmowe mnie tak sponiewierało :]
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7820
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 21/22

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Mhm. Bruno mówił, że to + COVID nie usprawiedliwia tego gorszego okresu, i raczej tego bym się trzymał.

Monza klepnęła Civitanovę w Superpucharze, teraz Mediolan i Piacenza wygrywają w Pucharze Włoch, niby w tabeli ligowego tego nie widać (miejsca 1-4 -- przerwa miejsca 5-8 -- przerwa - miejsca 9-13), ale zobaczymy czy będzie to miało przełożenie na ostatnią część sezonu, bo mogą powalczyć jak widać te ekipy, Piacenza z Modeną ma 3-1, 2-3 i 3-1 na przykład. Raczej nie wydarzyło się nic, co mogłoby przekonać Leona do odejścia, o czym pisał Pasini, że raczej zostanie tam wyjściowy skład.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 21/22

Post autor: Tharaster »

Jeśli dobrze zrozumiałem Bruno, to mają pełne wsparcie od Gianiego i ze wzajemnością od samego początku. Czyli nerwowe ruchy w które uderzaliśmy tutaj, były bezpodstawne
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7820
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 21/22

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Pasini pisze, że Mozić pomimo dwuletniej umowy z Weroną może przedłużyć tam kontrakt, mądrze, jak Werona się zrobi zbyt mała to ktoś go wykupi, Stojczew to świetny trener, a może Werona zbuduje coś ciekawego, jeszcze do niedawna to był dużo lepszy klub, a chyba jednak nie będzie okienka na zmianę klubu na top już w przyszłym roku.
Szary Wilk
Posty: 7935
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 21/22

Post autor: Szary Wilk »

A Stojczew dlaczego tak zjechał trenersko? Kiedyś miał wielkie sukcesy, a potem wszystko przygasło i najpierw się kręcił w Szczecinie, a teraz 3 rok trenuje Weronę bez sukcesów. Średniak w tabeli, bez dużego budżetu. Pamiętam go jako bardzo charyzmatycznego trenera, który trenował bardzo dobre drużyny. Dla mnie w tamtym czasie Trentino to taka siatkarska Barcelona (ich szczyt przypadał tez na czasy szczytu Barcelony Guardioli, albo bardzo podobnie)

Trochę to dziwne, bo jako trener w siatkówce klubowej wygrywał naprawdę dużo i ciężko mi przytoczyć jakiegoś trenera, który ma taki worek medali w ciągu kilku lat. To jest wciąż dość młody trener, dopiero 52 lata, a jednak szczyt jego możliwości przypadał na 36-42 rok życia, co jak na trenera na tym poziomie jest wręcz niespotykane.

Problemem jest jego osobowość, jakieś problemy osobiste czy co? Dziwne, że trener z tak bogatym CV -7 medali Ligi Mistrzów, w tym 3 złote, 4-krotne Mistrzostwo Włoch, Mistrzostwo Rosji, Mistrzostwo Turcji (+ medale innego koloru), nie może dostać angażu jako szkoleniowiec Perugii, Lube czy Modeny (wiem, że trenował ich w sezonie 2017/2018).

Co się stało z Rado Stojczewem? Niech ktoś, kto jest na bieżąco napisze.
ciorny17
Posty: 8518
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 21/22

Post autor: ciorny17 »

Nie wiem, choć się domyślam.

Z racji tego, że teraz częściej zawodnicy rządzą szatnią, a jak coś którejś primadonnie nie pasuje, to od razu musi być po jego.
Tak tytułem wstępu. Po akcji gdzie Ngapethowi i Bruno nie pasował Stojczew, to Pedrini pokazała mu drzwi i nara. Więc jak w takim Lube Juantorena zwalnia wraz z kolegami Medeiego, a też pewnie maczali swoje przy odejściu Fefe, to ktoś autorytarny nie będzie chciał się z nimi boksować. Także nie mógł i tu iść. A w takiej Weronie, gdzie mają kasę na młodych zdolnych jak Mozić, Asparuchow czy Jensen, może być wzorem, kimś kto trenował wielkie Trento za czasów ich dominacji. Także myślę, że to może być taki półpowód. Tak dumam.
Kłamca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”