Transfery przed sezonem 2022/23

WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Sirci potwierdza Semeniuka + potwierdza Andersona w Pechino + Pasini pisze, że Flavio pewniak + Pasini pisze, że Sirci chce zmienić sztab, więc decydujące godziny dla Grbicia. Czyli Grbic i atak to ostatnie znaki zapytania dla Perugii, plotkuje się też o zmianie dyrektora technicznego (tzn. wyrzucenie Recine Seniora), ale to dla kształtu kadry na przyszły sezon ma mniejsze znaczenie.

Cormio potwierdził zainteresowanie Bottolo i rzucił o zainteresowaniu Chinenyeze, czyli też potwierdził oba ruchy znając jego nowomowę.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: ciorny17 »

Gdzieś jeszcze mignęła mi informacja o możliwym puszczeniu Adisa z Piacenzy, ale to gdzieś w komentarzach
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

O puszczeniu Lagumdziji pisze lokalna prasa (chyba wspominałem wczoraj), bo mówi się, że Piacenza chce Sokołowa/Nimira, ale nie ma opcji IMHO żeby Lagumdzija trafił do Civitanovy (a tak pisze albo prasa z Piacenzy, albo Maceraty, już nie pamietam). Ciężko sobie wyobrazic Lagumdzije jako drugiego gdy do Piacenzy przyjdzie np. Sokołow.

Ostatni znak zapytania na rynku transferowym to Lisinac (chyba nie było informacji o przedłużeniu), Mediolan (czy coś więcej niż Mergarejo-Ebadipour-Loser), Cisterna (mało informacji poza Turkiem), Padwa (atak, bo Asparuchow pożegnał się z fanami Werony, więc pewnie zostanie potwierdzony), Taranto (czy Ferreira-Loeppky, czy może jednak dojdzie Kovar albo Kooy) i Cuneo/Reggio Emilia - i obsada ataku w Perugii/Piacenzy/Modenie:
- Nimir może zostać wykupiony, ciekawe czy chce;
- Sokołow ma oferty z Włoch;
- Rychlicki i Lagumdzija maja ważne kontrakty;

Ale ważne kontrakty nic nie znaczą, Nimir i Ngapeth to chyba dobre ziomki, a czy Sokołow odejdzie z Rosji - chyba nie wiadomo. 50/50 czy coś się tutaj wydarzy.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: Tharaster »

No cóż, 6 lat potrzebował Sirci by się kapnąć, że współpraca z Recine nie należy do najłatwiejszych :D. Gdzieś czytałem, że po finale LM ma się rozstrzygnąć pozostanie Srecko w Trentino.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: ciorny17 »

Dla mnie ten Bottolo w Lube coś nie pasuje. Wiem, że limity ich mocno ograniczają, bo Zajcew i Balaso to mało, a szkoda dławić Isaca czy Bartka na ławce. Co prawda opcji brak, ale coś mi śmierdzi z daleka, że Cormio zaskoczy.

No i Modena skazuje się trochę tym 3-letnim kontraktem z Lealem na niebyt. To oczywiście moje zdanie niepoparte niczym.

Ciekawe czy Lanza i Vettori po roku wakacji dalej wierzą w chińską przygodę czy coś z nimi może się jeszcze w poważnej siatkówce wydarzyć. O Pippo tak mi się na chwilę skojarzyło z Zaksą, ale nie chcę siać fermentu i w naszym wątku o tym wole nie pisać :D

Ciekawe jakie opcje ma Sirci na zastępstwo Grbica, bo nie wierzę w rozpatrywanie zwolnienia go, bez posiadania realnej opcji zastępczej.
Kłamca.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: Tharaster »

Pewnie se wykupi jakiegoś Soliego, Eccheliego czy innego Baldovina. Bo może :D. Na odejściu Andersona ma zaoszczędzić circa 150k euro.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Juantorena-Yant-Bottolo-zobaczymy co z Kovarem. Gdyby Civitanova miała pozyskać kogoś mocnego to nie byłoby ''nie dostałem oferty od Civitanovy'' ze strony Lucarellego, ''Lucarelli to super gracz, daje świetny balans w grze, ale stawiamy na Yanta'' ze strony Cormio i ''no hard feelings, Yant za niedługo będzie top-top graczem'' ze strony Lucarellego.

Tak, była informacja, ze zobaczymy ze Srecko po finale LM, ale nie za bardzo ma gdzie odejść.

Z Grbiciem, to Sirci mówi, ze musi z nim pogadać, bo wziął prace z kadra (czego Sirci był przeciwnikiem), więc chce zobaczyć na ile poświęci się w pracy dla klubu.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: Tharaster »

Ja nie widzę żadnego problemu z limitami w Lube. Obok Trento wydaje się, że mają najlepszą mieszanke stranierich z rodowitymi graczami. Juantorena jak przepracuje solidnie preseason bez gry na kadrze, to może wyglądać jak Kazijski w tym sezonie. Do tego mają na środku jedynke swojej reprezentacji. Jedynym znakiem zapytania jest to, czy niezniszczalny i dobry duch drużyny Kovar zostanie, czy nie.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: ciorny17 »

Tharaster pisze: 16 maja 2022, o 17:37 Ja nie widzę żadnego problemu z limitami w Lube. Obok Trento wydaje się, że mają najlepszą mieszanke stranierich z rodowitymi graczami. Juantorena jak przepracuje solidnie preseason bez gry na kadrze, to może wyglądać jak Kazijski w tym sezonie. Do tego mają na środku jedynke swojej reprezentacji. Jedynym znakiem zapytania jest to, czy niezniszczalny i dobry duch drużyny Kovar zostanie, czy nie.
Jakoś nie napawa mnie przez ten rok entuzjazmem ewentualny powrót Osmanego do takiego grania, że pozwoli być się na każdym froncie o złoto. Niestety tak mam, że jak dodam sobie jego wiek, kruche już ciało z tego powodu, problemy z barkiem i absencję przez cały sezon, to wychodzi mi, że szału nie będzie. Ale to jak wspomniałem moje dywagacje.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Zaytsev był regularnie zmieniany przez Gabiego (wtedy Isac/Chinenyeze automatycznie do kwadratu) + Juantorena/Bottolo to jednak ryzykowna obsada OH2 (jeden zbyt stary, drugi zbyt młody). Jak Juantorena będzie zdrowy (wolne lato + dużo rotacji w lidze, więc ja to widzę, ostatnie wakacje to jednak 1,5-miesieczny camp i Igrzyska, po grze na wszystkich frontach w klubie, spore ciężary dla 36-latka), to wciąż jest to skład na bardzo poważne granie. Klasyczne: może być tak, a może być inaczej, równie dobrze Bottolo robi progres a'la Yant i żadnego problemu nie ma (aczkolwiek nie sadze żeby tak było).

Więc problemów z limitami nie będzie (jest Anzani i Bottolo w kwadracie), ale może być problem z top gra podstawowych graczy, tak jak w tym sezonie.

Orduna-Buchegger w Vibo Valentii, czyli zgodnie z zapowiedziami będzie bardzo mocny skład jak na Serie A2. Jednak zupełnie inna bajka to podejście a'la może awansujemy i się zobaczy (Cuneo/Reggio Emilia w tym roku), a ''bierzemy graczy na poziomie A1, więc za rok wracamy do A1, bęc'' (Vibo Valentia), bo nie wiem kogo tam pozyskają pod koniec maja w beniaminku (kimkolwiek on będzie), Kooya i Romano/Pinalego? A taki Buchegger robił +-5pkt/set przy +50% ataku w Turcji, to w A2 sam może wywalczyć awans (a jednak powinno być bardzo solidne wsparcie).
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Cavaccini tez w Vibo Valentii, nieźle.

Sokołow ma zostać w Dynamie wg vball.it, tak że Nimir został, spekuluje się o Piacenzy, Perugii i ... Mediolanie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Petkovic oficjalnie w Padwie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

https://www.powervolleymilano.it/2022/0 ... ey-milano/

Melgarejo w Mediolanie.

Btw. to zabrzmi głupio, byłem ciekaw czy to jest Melgarejo czy Mergarejo, więc raz pisałem tak, raz tak :D (tam nawet na FIVB stronach było przez 'r', na francuskich stronach chyba także), jest argentyński siatkarz przez 'l' - ale chyba pisze się jednak przez l.

Ciekawe czy do szóstki.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: Tharaster »

Nice ruch. Z innych wieści niestety(?) kontrakt z Piacenzą przedłużył Panasewicz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Jak Panasewicz to Bernardi, to on nie tyle przedłużył, co ma ważny kontrakt - a piacenzowa kobita potwierdziła razem z Lolo, ze chcą z nim dalej pracować (pomimo tego, że zawodnicy chcieli jego zwolnienia w trakcie sezonu). Czyli tutaj konsekwentnie, bo mówiła to cały sezon.

Więc jak Marcelo Mendez trafi do Włoch, to chyba jak Sirci wyrzuci Grbicia, a podobno w weekend ma się wyjaśnić.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: Tharaster »

Całkiem świeża zmiana... Goran Vujević nowym dyrektorem sportowym Perugii.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Ricci ma odejść z Perugii wg GLP, ciekawe czy nie pokusi się o niego Piacenza, ew. Modena.

Temat Nimira w Mediolanie szybko upadł, ciekawe co z Ishikawą (miał jednoroczny kontrakt, ale pisze na Volleyball.it, ze ma zostać).
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: Tharaster »

Travica odchodzi ofcijalnie z Perugii. Ładna paczka w tej Grecji się zbiera.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Ropret ma być zmiennikiem Giannellego wg Pasiniego, ale nie wiem czy to prawda uwzględniając limity.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: Tharaster »

Syn papy Gardiniego oficjalnie w Padwie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Widzę, że Padwa celuje w byłe talenty.

Mówi się, że Modena może zostać sprzedana Włochowi z USA, który był siatkarskim scoutem, a teraz robi jakieś biznesy w US (ale jeśli się potwierdzi, to nie będzie znowu model patronatu, bo google za bardzo nic nie mówi o tym typku, który ma to kupić).
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 19 maja 2022, o 20:04 Ropret ma być zmiennikiem Giannellego wg Pasiniego, ale nie wiem czy to prawda uwzględniając limity.
Potwierdzone, znowu nieźle pogrywa sobie Don Sirci.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 20 maja 2022, o 13:04Mówi się, że Modena może zostać sprzedana Włochowi z USA, który był siatkarskim scoutem, a teraz robi jakieś biznesy w US (ale jeśli się potwierdzi, to nie będzie znowu model patronatu, bo google za bardzo nic nie mówi o tym typku, który ma to kupić).
Poczytałem - i to jest twórca www.hudl.com/products/volleymetrics, tak że bardzo ciekawa informacja, gdyby ktoś taki miał prowadzić siatkarski klub, mówimy o topowym siatkarskim analityku.
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: dyletant »

WysokiPortorykanczyk pisze: 18 maja 2022, o 15:17 https://www.powervolleymilano.it/2022/0 ... ey-milano/

Melgarejo w Mediolanie.

Btw. to zabrzmi głupio, byłem ciekaw czy to jest Melgarejo czy Mergarejo, więc raz pisałem tak, raz tak :D (tam nawet na FIVB stronach było przez 'r', na francuskich stronach chyba także), jest argentyński siatkarz przez 'l' - ale chyba pisze się jednak przez l.

Ciekawe czy do szóstki.
To samo miałem z Defalco/DeFalco myślę sobie google podpowie - pierwsze 5 wyników obie opcje pisane na zmianę :D

Szkoda, że nikt z naszej ligi nie pokusił się o Japończyków. Ishikawa idealnie pasowałby za Semeniuka a o Nishidę mogłoby powalczyć chociażby Jastrzębie.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Myślę, że nie było opcji na Nishidę, bardzo szybko pojawiła się informacja o powrocie do kraju (a i sam sezon musiał mu dać w kość) - z tym Ishikawą, to tak jak pisałem, miał jednoroczny kontrakt, nie było info o przedłużeniu, na volleyball.it jest w karuzeli jako gracz który ma zostać w Mediolanie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Antonow ma odejść z Paicenzy. Plotkuje się o Cretu za Grbicia. :D
WysokiPortorykanczyk pisze: 20 maja 2022, o 19:56Poczytałem - i to jest twórca www.hudl.com/products/volleymetrics, tak że bardzo ciekawa informacja, gdyby ktoś taki miał prowadzić siatkarski klub, mówimy o topowym siatkarskim analityku.
Tutaj więcej na jego temat: https://www.volleyball.it/modena-chi-e- ... -modenese/

- skaut w Pekinie w kadrze Włoch;
- skaut/dyrektor w college'u w US/kadrze USA w Londynie/kadrze beachvolleyowej;
- autor Volleyball Metrics;
- sprzedał Volleyball Metrics do Hudl;
- dyrektor w Hudl;

Nie wiem ile kosztuje kupno ''klubu'', i nie wiem co poza w/w CV robił pan Vinci, ale to byłaby niesamowita historia. Tak jak pisałem, często się zastanawiamy na temat kompetencji tych prezesów klubów - a tutaj mamy topowego statystyka, który pracował w Serie A mężczyzn (z Kadziewiczem)/Serie A2 kobiet/NCAA/włoskiej kadrze mężczyzn/US kadrze kobiet/plażówce/współpracuje ze swoim programem statystycznym z Serie A/jest managerem w dużym korpo.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: hunter »

Tharaster pisze: 20 maja 2022, o 12:39 Syn papy Gardiniego oficjalnie w Padwie.
A co on potrafi? Ten młody wilk?
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: ciorny17 »

Cardenas z Tourcoing na czwartego przyjmującego w Perugii.
Hunter coś więcej?
Kłamca.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: hunter »

Ale o nim czy o tym transferze?
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

hunter pisze: 21 maja 2022, o 08:01A co on potrafi? Ten młody wilk?
Tak sobie się rozwinął w tych Stanach (tzn. w roczniku '99 na MEK 2017 (?) był najlepszy we Włoszech, a teraz Lavia, Recine, Bottolo są wyżej po 4 latach), ale indywidualnie był dobry (tzn. ścisła czołówka w USA), po prostu grał w badziewnym teamie + ma fajne warunki, to może będzie z niego dobry gracz (wysoki, ofensywny przyjmujący). Jego siostra będzie lepsza, to jest materiał na poważne granie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”