Transfery przed sezonem 2022/23

Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: Bartek O »

WysokiPortorykanczyk pisze: 18 lip 2022, o 14:42
Luka Basic piątym przyjmującym Piacenzy, więc to potwierdzenie, że będą co najwyżej rotować między grą na trzech przyjmujących, a Romano na ataku, zamknięty skład u Gazu Sprzedawców.

Antoine Brizard, Frank de Weijer
Yuri Romano
Yoandry Leal, Ricardo Lucarelli, Francesco Recine, Fabrizio Gironi, Luka Basic
Robertlandy Simon, Edoardo Caneschi, Enrico Cester, Roamy Alonso
Leonardo Scanferla, Nicolo Hoffer

Potęga.
Wysoki, kto jest Twoim zdaniem mocniejszy, jeśli chodzi wyjściowy skład?
Perugia czy Piacenza?
Brizard, Lucarelli, Simon, Romano, Leal, Caneschi, Scanferla vs Giannelli, Semeniuk, Sole, Rychlicki, Leon, Flavio, Colaci.
Ilość Włochów i "Włochów" chyba się zgadza?
Wiem, że np. Leal może nie zagrać całego sezonu na poziomie Kamila, Wilfredo i Ricardo, ale na wielkie mecze wciąż go przecież stać.
W każdym starcia tych zespołów w tym sezonie to będą prawdziwe "gwiezdne wojny".
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Bartek O pisze: 18 lip 2022, o 20:21 Wysoki, kto jest Twoim zdaniem mocniejszy, jeśli chodzi wyjściowy skład?
Luźno Perugia. Pisałem to już kiedyś o Perugii: ludzie sobie żartują, że niewiele wygrywają (well, nie wypadli poza półfinał we wszystkich rozgrywkach od 5 czy 6 lat, porównanie do Resovii to absurd), ale to są trochę bzdury, Perugia nigdy na papierze nie była najlepsza we Włoszech, ba, Civitanova miała raczej lepsze składy (np. finały 2018, gdzie było złoto dla Sir). W tym sezonie też było podobnie (tzn. na papierze wyżej miałem Cucine Lube), ale Civitanova się posypała - dlatego Grbic się trochę w Perugii zbłaźnił, że nie ugrał z tego scudetto, dużo bardziej niż Bernardi czy Heynen. Z perspektywy czasu, przegranie w tiebreaku piątego meczu finału z Bruno, Sokołowem, Lealem, Simonem, Juantoreną i Balaso jakoś łatwo zrozumieć, porażkę z Zaytsevem pod formą, 20-latkiem na przyjęciu, Garcią na zmianach? Well...

Teraz Perugia ma dream team, w przypadku Piacenzy - progres zrobić musieliby Romano lub Recine (tzn. wskoczyć na międzynarodową półkę), bo dalej mają tego Simona, który jest ''niepowstrzymywalny''. Jedyny znak zapytania w Perugii to czy Piccinelli zagra na miarę potencjału, bo łatkę talentu to on ma od lat, te występy gdy dostaje szansę mocne, ale zasiedział się tam jako drugi i ciekawe czy dźwignie. No i granie na 3 przyjmujących wygląda w przypadku Piacenzy podejrzanie. Ale jak ktoś ma Perugii zagrozić, to rzeczywiście Gazownicy.
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: ciorny17 »

Nie powiem, zaskoczyła mnie Modena tym podpisaniem Kricka.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Z tydzień temu było info + Giani potwierdził, że przyjdzie nowy gracz na środek, więc umiarkowana ta niespodzianka, mnie zaskoczyły informacje z Chin, że któryś z chińskich reprezentacyjnych przyjmujących (tzn. Zhang lub Yu, jeśli nic nie przekręcam) mógłby trafić do Modeny, ale pewnie zostanie Swan.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 19 lip 2022, o 13:25 Z tydzień temu było info + Giani potwierdził, że przyjdzie nowy gracz na środek, więc umiarkowana ta niespodzianka, mnie zaskoczyły informacje z Chin, że któryś z chińskich reprezentacyjnych przyjmujących (tzn. Zhang lub Yu, jeśli nic nie przekręcam) mógłby trafić do Modeny, ale pewnie zostanie Swan.
Swan w Sienie, więc czyżby jednak Zhang? Skoro w lokalnej prasie się o tym pisze, to chyba może być coś na rzeczy.

Żeńskie Fenerbahce wzięło w ostatnim okienku transferowym dwie topowe dziewczyny z rocznika 2004 - Fiedorowcewą i Anę Cristinę, i oparte na Rosjance nieoczekiwanie były głównym rywalem Vakifbanku w tym sezonie, ciekawe że to samo robią Trentino, Modena i Civitanova.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Btw. dyskutowany przy okazji startu nowego sezonu i zamknięcia okienka jest śmieszny pomysł - każdy klub, który zatrudni trenera prowadzącego reprezentację ma zapłacić 200k kary i dostać karne punkty, tzn. uważam to trochę za śmieszne (Guidetti w Vakifbanku lubił sobie brać np. Holenderki, które potem trenował na kadrze, żeby je ogrywać) w siatkówce, ale o co chodzi z całym tym rabanem we Włoszech - to nie wiem. Zwłaszcza, że jedynym trenerem, który łączył klub i reprezentację Włoch ze względu na okoliczności (zwolnienie Berruto) był Blengini (i Mazzanti u kobiet przez COVID), bo nie pozwalali na to w FIPAV nigdy (przynajmniej u mężczyzn), a tutaj chcą iść nie jeden, i nie dwa kroki dalej.
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

ciorny17 pisze: 19 lip 2022, o 13:11 Nie powiem, zaskoczyła mnie Modena tym podpisaniem Kricka.
I jak ten Krick będzie grać? Bo jak dobrze rozumiem, to musi być 3 Włochów/zawodników z włoskim paszportem

Bruno
Lagumdzija
Stanković
Bossi/Krick
Ngapeth
Pope/Rinaldi
Rossini

Wychodzi na to, że mamy: Stanković,Rossini i rotacja na przyjęciu/środku w postaci Bossi+Pope i Krick+Rinaldi?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Pierwszy sensowny ruch Sieny, która wykupiła Bonamiego z Werony (dobry libero).

W Weronie zagra Gaggini z Monzy, który fajnie pokazywał się na zmianach w poprzednim sezonie, razem z Grozdanowem.

Pasjonujący ten skład Werony, Włochy największą głębię mają na pozycji libero, w tym sezonie jako jedynki pograją rocznik 2003 (Laurenzano), 2002 (Gaggini), 2001 (Catania), 2000 (Federici), 1998 (Scanferla), 1997 (Piccinelli, IMHO), no i Balaso, gdzie te czasy, gdzie na kadrze (i to tej mocnej) grał epicki duet Giovi-Bari.

Ciekawe czy Cisterna wyrobi się przed deadlinem ze składem, bo u nich to najgorzej wygląda.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: hunter »

Nikt nie napisał, więc zrobię to ja.
N'Gapeth w Sienie.




Łabędź.

WysokiPortorykanczyk pisze: 21 lip 2022, o 21:38 Napisałem jakoś cztery posty wyżej. :D
no to do usunięcia w takim razie :(
Ostatnio zmieniony 21 lip 2022, o 21:40 przez hunter, łącznie zmieniany 1 raz.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Napisałem jakoś cztery posty wyżej. :D

Tutaj włoska prasa celebruje przyjazd do Włoch Edwarda Skorka, legendy Modeny --> https://www.ilrestodelcarlino.it/modena ... -1.7906546 ;)

Zhang ma trafić do Modeny po okresie zgłaszania składów -> https://www.ilrestodelcarlino.it/modena ... -1.7906544
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Casadei potwierdził negocjacje z Zhangiem (w domyśle) i szanse na jego pozyskanie, ale podobno są problemy z federacją.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: Bartek O »

WysokiPortorykanczyk pisze: 24 lip 2022, o 23:01 Casadei potwierdził negocjacje z Zhangiem (w domyśle) i szanse na jego pozyskanie, ale podobno są problemy z federacją.
Wydaje mi się, że może to mieć związek z jeszcze nierozstrzygniętą definitywnie sprawą dołączenia chińskiej drużyny narodowej do rozgrywek ligowych we Francji.
Jeśli miałoby rzeczywiście do czegoś takiego dojść, to jestem przekonany, że Chińczycy chcieliby mieć w tej sytuacji wszystkich swoich najlepszych graczy do dyspozycji.
Może zatem zgoda chińskiej federacji na puszczenie Zhanga do Modeny jest od tego właśnie uzależniona? Hunter pisał co prawda, że w tym sezonie szanse są na to coraz mniejsze. Ale od sezonu 2023/24 jest to całkiem prawdopodobne. I Zhanga, w razie przystąpienia Chin do rozgrywek ligowych we Francji puszczą do Italii tylko na najbliższy sezon, a Modena będzie zmuszona go reprezentacji w razie czego natychmiast "oddać"?
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: ciorny17 »

Bartek O pisze: 25 lip 2022, o 08:20 Wydaje mi się, że może to mieć związek z jeszcze nierozstrzygniętą definitywnie sprawą dołączenia chińskiej drużyny narodowej do rozgrywek ligowych we Francji.
Jeśli miałoby rzeczywiście do czegoś takiego dojść, to jestem przekonany, że Chińczycy chcieliby mieć w tej sytuacji wszystkich swoich najlepszych graczy do dyspozycji.
Może zatem zgoda chińskiej federacji na puszczenie Zhanga do Modeny jest od tego właśnie uzależniona? Hunter pisał co prawda, że w tym sezonie szanse są na to coraz mniejsze. Ale od sezonu 2023/24 jest to całkiem prawdopodobne. I Zhanga, w razie przystąpienia Chin do rozgrywek ligowych we Francji puszczą do Italii tylko na najbliższy sezon, a Modena będzie zmuszona go reprezentacji w razie czego natychmiast "oddać"?
Po samych ruchach chińskich reprezentantów można mieć wątpliwości, czy ten projekt w lidze francuskiej może ruszyć bo gro kadrowiczów podpisało kontrakty w Japonii, bądź je poprzedłużało.
Oczywiście taki Zhang to zawodnik do oszlifowania i po moim pierwszym delikatnym zachwycie co do jego ułożenie technicznego, jednak po turnieju w Gdańsku to mi entuzjazm co do niego opadł :D
Kłamca.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: Bartek O »

ciorny17 pisze: 25 lip 2022, o 08:37 Po samych ruchach chińskich reprezentantów można mieć wątpliwości, czy ten projekt w lidze francuskiej może ruszyć bo gro kadrowiczów podpisało kontrakty w Japonii, bądź je poprzedłużało.
Oczywiście taki Zhang to zawodnik do oszlifowania i po moim pierwszym delikatnym zachwycie co do jego ułożenie technicznego, jednak po turnieju w Gdańsku to mi entuzjazm co do niego opadł :D
Nie jestem entuzjastą tego pomysłu. Ale Francuzów mogłyby zapewne przekonać pieniądze proponowane przez Azjatów. W grę podobno wchodzi milion euro dla każdego klubu Pro A. Ale w najbliższym sezonie ligowym to raczej jeszcze nie nastąpi.

Co do Zhanga, niewątpliwie bardzo ciekawy zawodnik. Byłoby bardzo szkoda, gdyby "przepadł" jak kilku fajnie zapowiadających się Chińczyków. Np. Liu Libin czy Ji Daoshuai. Pierwszy gdzieś mi kompletnie zniknął, drugi gra (grał?) w Japonii. Z tego co pamiętam też fajnie prezentowali się w Lidze Światowej.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: hunter »

Bartek O pisze: 25 lip 2022, o 10:19
Nie jestem entuzjastą tego pomysłu. Ale Francuzów mogłyby zapewne przekonać pieniądze proponowane przez Azjatów. W grę podobno wchodzi milion euro dla każdego klubu Pro A. Ale w najbliższym sezonie ligowym to raczej jeszcze nie nastąpi.
Pisałem o milionie na drużynę, później to prostowałem, jednak tak różowo nie będzie (o ile w ogóle). Ostatnio padła kwota 2 milionów do podziału.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: krzysiu »

Niby odrzucono - takie info latało po twitterze
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Patry przedłużył w Mediolanie do 2024, świetny skład ma Mediolan, ale już się boję co zrobi z tego Piazza mając Patry'ego, Ishikawę i Ebadipoura po średnich ligowych sezonach. Rok temu też była szansa na piękne granie (Porro na sypie, topowy środkowy, tym razem Loser, doszedł jeszcze Vitelli), a skończyło się średnio poza tym okresem w styczniu-lutym, gdzie pojechali Civitanovę w Coppa Italia, a powinna być z tego Zaksa lite z Toniuttim.
WysokiPortorykanczyk pisze: 17 lip 2022, o 11:36Efekt jest taki, że gdy Włosi wczoraj zrobili finały U22 i U18, to w Mediolanie gra/ma kontrakt 7 zawodników z obu ekip (Porro, Compagnoni, Meschiari, Selleri, Barotto, Carpita, Bonisoli), których Mediolan może ogrywać w Serie A3 w oddalonym o kilkanaście kilometrów Brugherio. Jeżeli Mediolan będzie w stanie znaleźć lepszego sponsora tytularnego, to ten klub ma perspektywy na podobną pozycję co Civitanova i Trentino we włoskiej siatkówce.
I jeszcze pozyskali najlepszego środkowego ostatnich MEK, Prado Matiego, pięknie prowadzony klub.
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

Luigi Randazzo w nadchodzącym sezonie zagra w egipskim Al Ahly

Kiedyś wiązano z nim spore nadzieje, a teraz w wieku 28 lat taki zjazd. Ale coś tam płacić muszą w tym Egipcie, bo zeszły dezon w tej samej drużynie rizegrał Muagututia
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: ciorny17 »

Szary Wilk pisze: 16 sie 2022, o 08:36 Kiedyś wiązano z nim spore nadzieje, a teraz w wieku 28 lat taki zjazd. Ale coś tam płacić muszą w tym Egipcie, bo zeszły dezon w tej samej drużynie rizegrał Muagututia
Nie zjazd a kontuzje. Chłop jeszcze 5/6 lat temu był w mojej ocenie bardzo dużym talentem. Jednak zdrowie pokrzyżowało plany i jest gdzie jest w wieku 28 lat.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Randazzo nie był takim talentem jak się oczekiwało (tzn. oczekiwało się zbyt dużo), ale był bardzo dobry przez te dwa sezony w Padwie zanim zerwał ACL, podobny gracz do Lipińskiego. Ostatni sezon miał całkiem znośny, ale włoskie kluby z tych miejsc 8-12 jednak wolą stawiać na młodych zawodników, z podobnych względów Lanza z poziomu czołówki też spadł do półki gracza, który we Włoszech nie mógł znaleźć w ogóle klubu. Ale tak jak kiedyś pisałem, właściwie całe włoskie pokolenie przyjmujących z różnych względów (Martino, Parodi, Kovar, Lanza, Randazzo) skończyło poważne granie dużo wcześniej niż się zapowiadało, więc w pewnym momencie Włochy na przyjęciu miały nie tyle dziurę, co krater pokoleniowy.

No i Egipt dla Włocha to pewnie bardzo fajna lokalizacja.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

José Miguel Gutiérrez w Cisternie.

Tak że zostało:
- zobaczymy czy Modena dogada się z chińską federacją co do Zhanga;
- rezerwowy atakujący/czwarty przyjmujący Mediolanu
- czwarty przyjmujący/drugi atakujący Cisterny
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: ciorny17 »

Gdzieś mi mignęło, że Nikolow może iść na wypożyczenie, chyba na inside volley, ale kto wówczas na czwartego do Lube?
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Myślę, że to nieprawda.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 29 sie 2022, o 17:53 Lawrence do zapamiętania, Portoryko miało na ataku Soto (on z przyjęciem łączył), Torresa i Garcię, możliwe, że kolejny fajny atakujący, 67% ataku na Serbii, dobre występy na Pucharze Panamerykańskim, nieźle jak na juniora.
I chłopak trafił do Mediolanu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”