Serie A mężczyzn 2022/2023

Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1035
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: hunter »

Był zapisany w moim kajecie, fajne cyferki na mistrzostwach wykręca. Będzie z niego pożytek w przyszłości.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Internety mi mówią, że to nie jest aż tak poważne jak brzmi, ale Cachopa w sparingu doznał kontuzji drugiego stopnia więzadła krzyżowego tylnego. Brazylijscy siatkarze bawią się chyba w oszukać przeznaczenie (Isac, Mauricio, Alan, Bruno, Lucas, Lucarelli, Douglas, Abouba, Roque, Douglas - każdy z nich w przeciągu ostatnich 12 miesięcy zakończył reprezentacyjną karierę/złapał kontuzję na kadrze/złapał poważną kontuzję w klubie), teraz na dłużej może wypaść Cachopa.

Rewelacyjnie w sparingu z Trentino - i to na przyjęciu - zagrał Zaytsev. Modena może próbować gry duetem Rinaldi-Krick. Piacenza zaczęła od ugrania seta z Padwą i Mediolanem, Werona po porażce z LUK łapie chyba dobre flow, bo z tymi samymi rywalami stracili seta, niezmiennie z Keitą na przyjęciu.
Pawel9221
Posty: 1183
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Pawel9221 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 27 wrz 2022, o 18:49 Internety mi mówią, że to nie jest aż tak poważne jak brzmi, ale Cachopa w sparingu doznał kontuzji drugiego stopnia więzadła krzyżowego tylnego. Brazylijscy siatkarze bawią się chyba w oszukać przeznaczenie (Isac, Mauricio, Alan, Bruno, Lucas, Lucarelli, Douglas, Abouba, Roque, Douglas - każdy z nich w przeciągu ostatnich 12 miesięcy zakończył reprezentacyjną karierę/złapał kontuzję na kadrze/złapał poważną kontuzję w klubie), teraz na dłużej może wypaść Cachopa.

Rewelacyjnie w sparingu z Trentino - i to na przyjęciu - zagrał Zaytsev. Modena może próbować gry duetem Rinaldi-Krick. Piacenza zaczęła od ugrania seta z Padwą i Mediolanem, Werona po porażce z LUK łapie chyba dobre flow, bo z tymi samymi rywalami stracili seta, niezmiennie z Keitą na przyjęciu.
duet Rinaldi, Krick ? W jakim sensie ta korelacja miedzy przyjmujacym, a srodkowym ? :D
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Limity.

Monza miała sondować Christensona, ale rosyjskie pieniądze to wciąż większe pieniądze.

Cachopa out na 3-4 miesiące, tak że ciekawe kogo wyjmą.
kamil1999
Posty: 5497
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 28 wrz 2022, o 15:05 Limity.

Monza miała sondować Christensona, ale rosyjskie pieniądze to wciąż większe pieniądze.

Cachopa out na 3-4 miesiące, tak że ciekawe kogo wyjmą.
Wygląda na to, że Dosanjh. Niestety słabo.
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Modena z Rinaldim w szóstce, nie jest zespołem na top4. Wiem, że jedyną opcją jest wówczas posadzenie Kricka i gra Papieżem, ale i ofensywnie i defensywnie Tomaso wygląda bardzo przeciętnie przed tym sezonem. Wczoraj z Mediolanem wyglądał wręcz żenująco.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Zgadza się, jeden dobry mecz zagrał Rinaldi z tego co widziałem.

Za to Civitanova po słabym sparingu z Perugią, najpierw luźno ograła Monzę, a potem pewnie 3-1 z Trentino, pasjonująca ekipa do śledzenia, gdzie jedynymi pewniakami są De Cecco, Chinenyeze i Balaso. Zaytsev na tym Trofeo Barichello był najlepszym graczem Civitanovy na przyjęciu, rewelacyjnie grał, ciekawe czy to tylko sparingi, czy wleciała ekstra motywacja po odsunięciu przez Fefe, Bottolo też ma widełki pomiędzy graniem świetnie raz na dwa mecze (i tłuczeniem na zagrywce, to constans), a realną stabilizacją. Najgorzej Garcia, w odwodzie Yant i Nikołow, ciekawe co z tym zrobi Blengini.

Semeniuk na dwójce.

Trentino w tym badziewnym systemie.

Werona z Keitą na przyjęciu.

Tylko Piacenzę ciężko rozszyfrować do momentu powrotu Lucarellego. I Mediolan, tam ciekawe, czy Piano, czy Vitelli, i czy Mergarejo, czy duet Ishikawa-Ebadipour.

Monza ma pograne jak nie wyciągnie jakiegoś mocnego sypacza, nie wiem, poziom Kampy wzwyż, bo podobno są możliwe inne nazwiska niż Dosanhj.
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Capocha out na 5 miesięcy

Jeszcze co do Modeny, to albo w styczniu sięgną po Bendorza albo Mediolan, być może Werona mogą ich wypchnąć z dobrego seeda przed play-off.

Takie małe proroctwo z mojej strony. Po finale Pucharu Włoch, Anastasi nie będzie już trenerem Perugii :D
Kłamca.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: krzysiu »

To Kampa nie ma klubu? Monza jest w tycie bo nie ma takich dobrych rozgrywających na rynku
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Kampa, już abstrahując od faktu, że jak grasz w takim Gdańsku, to masz ''ważny'' kontrakt, to tylko przykład poziomu gracza (bo pewnie jemu by się nie chciało), jakiego Monza musi sobie ogarnąć, bo inaczej max to 8 miejsce. Btw. niesamowici są ci Amerykanie: Anderson z kontraktem w Chinach, Christenson sondowany w Monzy, jak zagrają ten sezon w Rosji to trochę komedia.

Btw. w Modenie w sparingach chyba częściej gra Gollini, chyba n-ty młody libero do gry się szykuje w tym sezonie.
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Obejrzałem Sienę z Perugią. Leon zaczyna zagrywać flota z podrzutu jak do mocnej, Semeniuk dalej nie przyjmuje jak w Zaksie, a Rychlicki może być kimś więcej jak 3 do zabawy.

Liczby Kamila;
9 punktów, ratio +1, 2 asy i 2 błędy na zagrywce. W ataku mniej kolorowo. 6/20, ale 3 błędy i 2 czapy. Sam raz oddał Pinaliemu. Dużo zachowawczej gry na piłkach off tempo. Ciekawe jak będzie w sobotę w oficjalnym debiucie z Monzą, ale liczę na więcej.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Te floty to musi być wersja tymczasowa. Za to parę razy już uderzył na swoim poziomie w ataku Leon. Perugia może mieć ciężki początek sezonu: Flavio, Semeniuk, Giannelli, Ropret, Herrera, Płotnicki, Russo przyjechali późno, Leon po kontuzji.

Włosi piszą, że zastępcą Cachopy może zostać Cavanna jeśli wyjedzie z Rosji, nawet nie wiedziałem, że on ma włoską licencję, ale na razie to chyba tylko spekulacje.
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Modena [*]
Przegrać z Petkovicem i Takahashim to wstyd nawet mając pół Lagumdziji i całego Ngapeth
Kłamca.
Martodo
Posty: 93
Rejestracja: 25 lip 2022, o 20:33
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Martodo »

Gdzie w ogóle można oglądać ligę włoską? Ktoś poratuje? :)
PoteznyMaxim
Posty: 118
Rejestracja: 18 sty 2019, o 18:24
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: PoteznyMaxim »

Volleyball world, abonament miesięczny coś koło 5 euro :)
Nuriel
Posty: 841
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Nuriel »

Semeniuk zadebiutował na 90% w ataku. Ten gość nie przestanie mnie chyba nigdy zadziwiać. Co prawda tylko 10 ataków, ale mimo wszystko rzadko spotykane.

Leon dalej nie nadaje się do gry?
ptrlnd
Posty: 329
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: ptrlnd »

Z samych statystyk wynika, że Kamil był dziś w ataku...4 opcją. Oszczędzanie po sezonie reprezentacyjnym czy taktyka na mecz?
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 388
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: JootPe2 »

ptrlnd pisze: 2 paź 2022, o 17:23 Z samych statystyk wynika, że Kamil był dziś w ataku...4 opcją. Oszczędzanie po sezonie reprezentacyjnym czy taktyka na mecz?
Jeżeli byłby to Ropret, to wcale by mnie nie zdziwił taki stan rzeczy, ale teraz widzę że jednak Giannelli sypał cały mecz.

Edit: jednak Kaziyski z MŚ, a w lidze, to dwóch różnych gości. Trento na luzie jak na razie. Dzavoronok niepotrzebnie się tam kisi w kwadracie.
dyletant
Posty: 5075
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: dyletant »

Poważny falstart Mediolanu
Siena urwała seta Trentino póki co

Ale wieczorem szykuje się dobry mecz.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
randomNick26
Posty: 53
Rejestracja: 25 mar 2021, o 12:34
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: randomNick26 »

Nuriel pisze: 2 paź 2022, o 17:09 Semeniuk zadebiutował na 90% w ataku. Ten gość nie przestanie mnie chyba nigdy zadziwiać. Co prawda tylko 10 ataków, ale mimo wszystko rzadko spotykane.

Leon dalej nie nadaje się do gry?
Leon przegrywa obecnie rywalizacje z Plotnickim. Tyle w temacie "jak to Leon nie pojechał na MS?!"
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

randomNick26 pisze: 2 paź 2022, o 18:42
Nuriel pisze: 2 paź 2022, o 17:09 Semeniuk zadebiutował na 90% w ataku. Ten gość nie przestanie mnie chyba nigdy zadziwiać. Co prawda tylko 10 ataków, ale mimo wszystko rzadko spotykane.

Leon dalej nie nadaje się do gry?
Leon przegrywa obecnie rywalizacje z Plotnickim. Tyle w temacie "jak to Leon nie pojechał na MS?!"
What?! Oglądałeś sparingi? Tam Leon każdy mecz zaczynał w podstawowym składzie. Ostatni mecz ze Sieną to już bardzo dobry występ Leona. Może jakby Plotnicki nie przyjmował w buraki i w ataku nie popełniał tyłu błędów to może bym skóry był przyznać Ci rację biorąc pod uwagę kontuzję i powrót do formy Wilfredo.
Kłamca.
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 388
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: JootPe2 »

Matey one man show. Michieletto mu wtórowal.
ptrlnd
Posty: 329
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: ptrlnd »

randomNick26 pisze: 2 paź 2022, o 18:42
Nuriel pisze: 2 paź 2022, o 17:09 Semeniuk zadebiutował na 90% w ataku. Ten gość nie przestanie mnie chyba nigdy zadziwiać. Co prawda tylko 10 ataków, ale mimo wszystko rzadko spotykane.

Leon dalej nie nadaje się do gry?
Leon przegrywa obecnie rywalizacje z Plotnickim. Tyle w temacie "jak to Leon nie pojechał na MS?!"
Anastasi mówił w wywiadzie, że Leon jest gotowy na 30%, po prostu dmuchają na zimne i tyle.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Tak, Leon nie serwuje normalnie, z reguły dostawał zmiany w trakcie sparingów, dalej nie jest gotowy do normalnej gry.

Kazijski dzisiaj 26 punktów, 13 BP, +16, 53/42 procent ataku, Michieletto 22 punkty, 7 BP, +13 na 53/47 procent ataku, Laurenzano najwięcej obron i 79/34 procent przyjęcia, 38-latek, 21-latek i 19-latek. :D
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Ale mecz Werony z Piacenza. :o Przy 18-17 w tiebreaku i przechodzącej, Leal robi banalny błąd przełożenia, mała awantura, ostatecznie wygrywa Werona po tiebreaku 24-22, pomimo tego, że Romano w piątym secie chyba 10/11 w ataku, Mozic kiepsko zaczął, ale razem z Sapożkowem ostatecznie obaj świetni, Keita w ofensywie też dobrze, ale w przyjęciu fatalnie, więc zmieniony przez Perrina. Z drugiej strony, Leal w pewnym momencie kompletnie się zaciął i kolejne zagrania w tiebreaku tylko pogrążały podopiecznych Bernardiego pomimo rewelacyjnej gry Romano.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1566
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: lukecik »

Dla mnie druk sędzi, a nie błąd Leala. Jego akcji było bliżej do bloku niż ataku, więc dla mnie tam błędu przełożenia nie ma. Duży niesmak.

Leon dalej niegotowy do gry w klubie, nie zagrywa nawet normalnie, a miał na MŚ jechać. Nawet go niektórzy pchali w formie zadaniowca, by wchodził na zagrywkę. :]
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

To była przechodząca piłka, nie mógł kończyć ruchu z piłką po drugiej stronie.

MVP:

Płotnicki (Perugia)
Laurenzano (Trentino)
Dirlic (Cisterna)
Spirito (Werona)
Zaytsev (Civitanova)
Takahashi (Padwa)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Na razie nie mam czasu na pisanie szerokich podsumowań kolejek, więc:

Perugia-Monza 3-0
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/36039

- Semeniuk rzeczywiście schowany, ale z perspektywy Giannellego to miało dużo sensu: Rychlicki nie miał sezonu na kadrze, a Płotnicki jako zastępca to powinien być akurat orany, bo tych meczów będzie miał w skali sezonu po prostu mniej. Ciekawe, że Sole serwuje z wyskoku, a na środku Russo zamiast Flavio, to jest głębia.
- Monza bardzo przeciętnie, zobaczymy, kogo wybiorą na nowego rozgrywającego, chyba sezon ostatniej szansy dla libero Federiciego, bo rok temu przez pecha nie pojechał na ME i nie ugrał złota (był #2 w hierarchii u Fefe, po tym sezonie może być #6-7).

Trentino-Siena 3-1
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/36040

- marnie w Trydencie Lavia, Lisinac i Podrascanin, ale tak jak pisałem - Kazijski, Laurenzano i Michieletto zagrali perfekcyjny mecz. Laurenzano dostał MVP na zachętę, niemniej świetny występ, te reakcje z czwartego seta Lorenzettiego pokazują, dlaczego jest tak świetny w budowaniu młodych graczy. Myślałem, że może to być kazus Balaso (miał wejść w buty Grebennikova, a pierwsze pół sezonu marne), ale Laurenzano to jeszcze większy talent, to zobaczymy.
- świetny Van Garderen, dobry Bonami, nieźle Biglino i Finoli z A2 - ale Siena do wygrywania będzie potrzebowała dwóch dobrze dysponowanych skrydłowych, a wczoraj tak nie było.

Milano-Cisterna 0-3
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/36041

- nie oglądałem, ale widzę, że Ebadipour forma bełchatowska (4/18), niby może im zająć czasu poukładanie tego (Patry, Ishikawa, EBadipour, Loser po MŚ), ale ja przede wszystkim nie mam zaufania do Piazzy.
- ten duet Sedlacek-Dirlic to może być niezłe odkrycie tego sezonu (tzn. spokojne utrzymanie w A1 z Chorwatami jako liderami), ale ciekawe co do zaprezentowania ma podstarzały Kaliberda, który wskoczył tam do szóstki, bo jest szansa na ciekawą grę z Baranowiczem

Piacenza-Verona 2-3
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/36042

- pokaz siły Werony - i nie dlatego, że zagrali super dobrze, a dlatego, że trzeba było zmienić Keitę, bo kaleczył w przyjęciu? Wchodzi Perrin. Źle gra Cortesia? Wchodzi MŚ Mosca. Trzeba byłoby zmienić Spirito? Jest Raphael. Do tego Jensen na ataku dojdzie za jakiś czas. Słabiej zagra Sapożkow? Można wstawić na atak Keitę. Niespotykanej się w klubach na tym poziomie takiej głębii. Średnia wyjściowego składu bez Raphaela to 23 lata. :o
- Piacenza musi mieć ciężkie wejście w sezon, z weteranami i mnóstwem graczy po MŚ (Brizard, Romano, Recine, Leal, Simon, Lucarelli, Scanferla), a byli o błąd Leala od wygranej z groźnym zespołem. Kiedyś nazwałem Caneschiego najgorszym środkowym Serie A, ale na szczęście nikt mnie nie czyta (poza Twitterem, badumtss), bo źle by się to zestarzało. Romano trzyma formę z MŚ.

Taranto-Civitanova 0-3
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/36043

- Stefani przez problemy z barkiem niewiele grał w sparingach, tutaj zaczął od 9/13 w ataku, skończył na 57/26 procent. Loeppky jest na dobrej drodze do zostania najbardziej irytującym siatkarzem uniwersum.
- bez błysku Civitanova - Bottolo kupuje sobie tymi meczami miejsce w szóstce i Zaytseva ewidentnie nosi, więc ciekawe jak będzie wyglądać rotacja na skrzydłach, bo Garcia w tych trzech meczach, które widziałem, był z tej trójki najsłabszy (a trochę myślałem, że może być najlepszy). Ale wiadomo, sparingi i pierwszy mecz z outsiderem.

Padova-Modena 3-2
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/36044

- nie oglądałem, ale chyba dobrze pograła Padwa - Petkovic do takiego średniaka to świetna opcja, Takahashi ma potencjał, żeby wejść półkę wyżej, Saitta dobry, Crosato (6 bloków!) też może być dobry - typowałem im chyba spokojne utrzymanie, i dalej im typuję.
- Modena ma duże problemy, ale podobnie jak Piacenza - Bruno, Krick, Ngapeth, Lagumdzija po MŚ, nowa ekipa, ale problemy - środek, Rinaldi, libero - niezmiennie te same. Pisałem w pewnym momencie, że Modena będzie miała dużo lepszy blok niż w tamtym sezonie (bo Krick, Lagumdzija i Rinaldi lub Pope), a tutaj 3 bloki przez 5 setów. XD Dobrze, że chociaż Giani stawia na Golliniego.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1566
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: lukecik »

WysokiPortorykanczyk pisze: 3 paź 2022, o 17:25 To była przechodząca piłka, nie mógł kończyć ruchu z piłką po drugiej stronie.
Nie zgadzam się. On tę piłkę zablokował, a nie zaatakował.

https://twitter.com/EwaMac1/status/1576689718087266304

Maroszek też ocenia to jako prawidłowe zagranie.

https://twitter.com/MaroszekW/status/15 ... 2955083776
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

No jak Maroszek tak pisze, to na pewno masz rację, inaczej to zinterpretowałem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”