Serie A mężczyzn 2022/2023

WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Kontuzje.
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: dyletant »

Dlaczego Verona nie potrafi wykorzystać swojego potencjału? Co tam nie funkcjonuje przy takiej sile ognia?
Przy słabościach Lube, Piacenzy i Modeny myślałem zwłaszcza po pierwszych meczach Sapożkowa i dobrej aklimatyzacji Keity, że ekipa Stojczewa będzie ustępować tylko Perugii. Na razie jak dla mnie zawód.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

W moim odczuciu, Keita jest "weryfikowany" jako przyjmujący. Chłop na poważnym poziomie ofensywnie wygląda jak Leon, ale w przyjęciu notuje zbyt dużo przyjęć takich, które nie pozwalają wyprowadzić ataku. Może robić Malijczyk 50% efektywności, ale co z tego, jak ponad połowa jego przyjęć, to przyjęcia negatywne, a duża część z nich nie pozwala kontynuować akcji.

Ale to, że Modena wygrała znów bez drugiego przyjmującego jest dla mnie czymś niesamowitym. Pamiętam, jak użytkownik Skrzypek zawsze pokazywał jak nieefektywny jest Bednorz w pierwszym sezonie, bo notuje niskie ratio. Rinadli gra na przestrzeni sezonu na 0 (nie licząc dotknięć siatki itp).
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Pojechałem trochę Stefaniemu z tym porównaniem do Kapicy (with all due respect), ale jednak robi te 5 pkt na set na 51/29 procent ataku, niemniej drwal z niego niemiłosierny - dzisiaj 26 pkt na 61/39 procent i ważna wygrana dla Taranto. Myślałem, że zrobi większy progres, a na razie to gra na ot co pozycję nr 2 w reprezentacji.

Fantastyczny jest Rychlicki w tym sezonie, tak co do obsady ataku Włoch za parę lat.

Btw pisałem, że nie widziałem większej różnicy wieku w jednej ekipie niż Raphael-Bonisoli w Weronie, ale w Serie A2 były reprezentant Włoch, Manuel Coscione, odszedł z Rawenny - i w jego miejsce ekipa Marco Bonitty podpisała 47-letniego Natale Monopolego, więc w pewnym momencie dzisiaj na parkiecie 47-letni Monopoli wystawiał 18-letniemu Bovolencie. :D Który, ciekawe, gdzie trafi do A1 za rok, bo wyprzedza o rok poziom na jakim powinien być w tym wieku, tzn. jest w czołówce najlepszych atakujących A2 po tych 10 meczach.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Leon już chyba na dobre wskoczył na swój poziom.
57% skuteczności, 48% efektywności, pół bloku na set.

Semeniuk 5/11, ale tylko 18% efektywności. Zmieniony w 3. secie meczu z Taranto.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Ciekawe czy bardziej kuriozalne jest 62/50 procent ataku czy 33/14 procent przyjęcia w wypadku Keity. :D

I ciekawe czy prędzej Stojczew nauczy go przyjmować, czy Keita odejdzie z Werony i zostanie drugim Nimirem na ataku.

Niesamowite resume robienia topowych atakujących ma Stojczew: Stokr, Vissotto - fajni atakujący ze średniaków wcale nie w młodym wieku, top w Trentino, Djuric przestawiony ze środka, teraz Sapożkow 5.2 pkt na set na 55/40 procent.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 862
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Jacek »

@Wysoki a nie chciałbyś wzorem lat ubiegłych pisać tu takich fajnych podsumowań? Proszę :)
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Pawel9221 »

Ogladam troche jednym okiem meczu MIlano z Lube i nie rozumiem, jakim systemem graja, ze na boisku jest jednoczesnie Ebadipur, Ishikawa, Melgarejo no i Patry albo cos sie gubie. Ktorys z nich gra jako srodkowy? Ktos zorientowany w temacie moze mi to wyjasnic, bede bardzo wdzieczny.
buzinga
Posty: 1205
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: buzinga »

Pawel9221 pisze: 5 gru 2022, o 21:28 Ogladam troche jednym okiem meczu MIlano z Lube i nie rozumiem, jakim systemem graja, ze na boisku jest jednoczesnie Ebadipur, Ishikawa, Melgarejo no i Patry albo cos sie gubie. Ktorys z nich gra jako srodkowy? Ktos zorientowany w temacie moze mi to wyjasnic, bede bardzo wdzieczny.
Tak, Milad jest środkowym przez kontuzje w zespole. Tzn wczorajszego meczu nie widziałem, ale w poprzednich grali z Irańczykiem na środku. Mniemam, że kontynuują ten eksperyment ;)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Jacek pisze: 5 gru 2022, o 20:06 @Wysoki a nie chciałbyś wzorem lat ubiegłych pisać tu takich fajnych podsumowań? Proszę :)
https://www.youtube.com/watch?v=Q37xJtuQ24w

Może podsumowanie rundy napiszę, bo o poziomie rundy zasadniczej jak na razie świadczy, że Modena skończy m.in. na 4 miejscu. :)
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: fwasilcz »

Jacek pisze: 5 gru 2022, o 20:06 @Wysoki a nie chciałbyś wzorem lat ubiegłych pisać tu takich fajnych podsumowań? Proszę :)
Podbijam! Jeszcze jakbyś skomentował przy okazji który mecz jest wart odtworzenia byłoby super :)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Werona wygrywa 3-2 z Cisterną i kończy rundę z bilansem 7-4, minimum 4 miejsce. Z gry druga najlepsza drużyna, ale gubią zbyt łatwo takie pojedyncze punkty.

Keita 27 pkt, 5 asów, 66% ataku.

W całej rundzie: 3,93 pkt na set, 63/51 procent ataku, 35 procent przyjęcia, 0,62 asa na set. Zgodnie z oczekiwaniami - na innej pozycji niż oczekiwano - dojeżdża Malijczyk.

Jutro ważne mecze Sieny z Monzą i Mediolanu z Taranto w kontekście miejsca w 1/4 Pucharu Włoch (awansuje ósemka po pierwszej rundzie).

Najciekawsze rzeczy w ten weekend jednak w Brazylii na KMŚ.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Siena-Monza 3-1
https://www.legavolley.it/match/36104

Wielki mecz Petricia, słabiutki duetu Grozer-Maar.

1. Cisterna w Pucharze Włoch;
2. Siena ma jakieś szanse na utrzymanie, tracą 3 punkty do Padwy i Taranto, a mają jeszcze mecz zaległy z Civitanovą, więc nie wygląda to tak źle jak gra Sieny w tej rundzie;
3. Koszmarnie nierówna jest Monza.

Taranto-Mediolan 1-3

https://www.legavolley.it/match/36102

Patry 29 (!) zagrywek, świetna zmiana Mergarejo, Vitelli gra w ataku na 76/74% efektywności w tej rundzie (wow), Loser za to zmarnowana runda - śmiesznie, bo gry Vitellego można było się spodziewać właśnie po Argentyńczyku, a Losera po Vitellim. Nie przekonuje Mediolan - nie zrobił spodziewanego kroku do przodu Porro jeżeli chodzi o rozegranie, ale na zagrywce czołówka ligi. Bardzo ciekawe co zrobi na rozegraniu De Giorgi, duet Giannelli-Sbertoli, Spirito gra bardzo dobrze + Porro jako zadaniowiec to fajna opcja gdy w serwisie sąsiaduje pod względem asów/liczby serwisów z Grozerami i Sapożkowami.

Mediolan w 1/8 Pucharu Włoch, Taranto będzie musiało walczyć o utrzymanie, Stefani dzisiaj wstał prawą nogą i 22 punkty na świetnych procentach, bo cała runda - tak jak pisałem - ot co na poziom zmiennika Romano (50/29 procent ataku, ALE czołówka punktujących i fajna obrona, ALE średni serwis).

Padwa-Piacenza 1-3
https://www.legavolley.it/match/36103

Jak na poziom dobrej siatkówki z faworytami, jaka pokazała Padwa, niesamowite że są na miejscach 10-11 i będą bronić się przed spadkiem - dzisiaj bardzo fajny występ, ale o ile Piacenza nie gra dobrze, to od jakiegoś czasu nie gra też źle.

Byłem ciekaw jak Romano zagra w klubie i w tej rundzie: 49/33 procent ataku, 4pkt/set, 4.5 zagrywki na set (nr 1 w lidze), czołówka Trofea Gazzetta, czyli świetny gracz, ale jednak nie światowy top, i na razie to potwierdza. Ciekawe kiedy Simon wróci do gry (i normalnej formy), bo Leal 33% przyjęcia i 50/36 procent ataku, a Lucarelli 48% przyjęcia, 53/38 procent ataku i świetny serwis, bo tutaj skrzydłowi dojeżdżają.

Do końca rundy został mecz Sieny z Civitanovą, potem wleci szersze podsumowanko.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Świetna robota, jak zwykle z resztą ;)
Czekam na to podsumowanie Twoim okiem bo poza kilkoma meczami Modeny I Perugii to za wiele nie widziałem.
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7858
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Szary Wilk »

Czy na tę chwilę Semeniuk to transferowy niewypał? Dalbym mu jeszcze czas. Niech pogra 2 sezony jak Bednorz. Ale jak sięw tym nie obudzi , a drugi też nie będzie obidcujący, to lepiej wrócić do Polski, niz stać w kwadracie i być w plecy
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Szary Wilk pisze: 12 gru 2022, o 11:04 Czy na tę chwilę Semeniuk to transferowy niewypał?
Nie.

Powtórzę raz jeszcze. Jakby Kamil poszedł do Monzy i notował takie cyfry, to ok, może i niewypał. Ale że jest w Perugii, gdzie on raczej jest od noszenia fortepianu, to i kontekst inny. Ot taki casus Bednorza sprzed roku w Kazaniu.
Kłamca.
hottakesbot
Posty: 897
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: hottakesbot »

Mysle, ze nie ma co sie za bardzo zastanawiac czy transfer Semeniuka to niewypal czy patrzec na statystyki, bo dzieki roli jaka pelni w Perugii (bardziej defensywny obok Leona) bardzo sie rozwinie. I dla niego samego i dla kadry to bedzie bardzo wartosciowy sezon, niezaleznie od tego jak sie zakonczy.
dedede
Posty: 504
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: dedede »

Szary Wilk pisze: 12 gru 2022, o 11:04 Czy na tę chwilę Semeniuk to transferowy niewypał? Dalbym mu jeszcze czas. Niech pogra 2 sezony jak Bednorz. Ale jak sięw tym nie obudzi , a drugi też nie będzie obidcujący, to lepiej wrócić do Polski, niz stać w kwadracie i być w plecy
Przecież Semeniuk do tej pory zagrał więcej setów niż Leon czy Płotnicki także o jakim kwadracie mówisz?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Semeniuk gra generalnie bardzo dobrze, wyjąć zadaniowe zmiany do obrony i ma w lidze 3,4 pkt/set na 50/40 procent ataku, 4,2 zagrywki na set i 49% przyjęcia. Dwa razy za to dał ciała pod presją. Jak ktoś oczekiwał, że Semeniuk to teraz będzie najlepszy gracz na świecie, to może być rozczarowany, ale taka wyliczankę jaką zrobił @ciorny17 w temacie KMŚ Semeniukowi, ja kiedyś zrobiłem Dimie Wołkowowi, a to właśnie podobna klasa zawodników.

Płotnicki - wyjmując zmiany do drugiej linii, ma w lidze 3,7 pkt/set na 49/37 procent ataku, 4,7 (!) zagrywki na set i 54% przyjęcia + MVP Superpucharu i wybitna zmiana w finale KMŚ + 57/41 procent ataku w LM.

Semeniuk rok temu w Pluslidze miał 4,1 pkt/set na 50/38 procent ataku, 4,3 zagrywki na set i 50% przyjęcia.

Na MŚ Płotnicki miał 5,4 pkt/set, 4,8 zagrywki na set, 1,1 asa na set, 49/37% ataku, tak że od września gra na poziomie topowego Semeniuka wzwyż.

Cała trójka Perugii ma ważne kontrakty, Semeniuk i Leon do 2025, Płotnicki do 2024, Giannelli także, absolutny peak Sirciego, na razie złapanie Perugii w jednym meczu okazuje się niemożliwe gdy mają z ławki takiego kozaka jak Oleh, a wciąż mają duże rezerwy (Leon do dawnej zagrywki w tym sezonie powrócił przy 2-1 i 21-17 z Trentino w niedzielę). W kwietniu i maju te ustawienia na zagrywce Leon-Semeniuk/Płotnicki-Rychlicki-Giannelli-Russo przy takim bloku to powinno być coś nie do przeskoczenia.

Ale rzeczywiście bardzo ciekawie, bo Płotnicki lepiej przyjmuje i lepiej atakuje z prawego, więc możliwe, że Semeniuk rzeczywiście ma szczęście, że trenuje go ktoś o nastawieniu Anastasiego, który tam publicznie już parę razy powiedział na kogo będzie stawiać, bo jeśli ten poziom Ukraińca z ostatnich 3 miesięcy to jego realny progres, to pewnie powinien grać w szóstce. Ale czy jest, to ja jeszcze nie wiem.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Jeszcze co do semeniukowego ''presja jest taka sama jak w Zaksie'', to już widzę porównania w La Gazzetta do Parmy z sezonu 1989/90, która wygrała KMŚ, Puchar CEV, Superpuchar Europy, Puchar Włoch i scudetto (Galli, Giani, Dal Zotto, Bracci, Stork, Zorzi - i Montali na ławce), co chyba jest sezonowym rekordem (pięć tytułów w jednym roku we Włoszech), w domyśle jako celu dla Perugii.

Obrazek

Wtedy w Pucharze Europy grała tylko jedna ekipa z danego kraju, dlatego Parma go nie wygrała.
buzinga
Posty: 1205
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: buzinga »

WysokiPortorykanczyk pisze: 13 gru 2022, o 11:21
Ale rzeczywiście bardzo ciekawie, bo Płotnicki lepiej przyjmuje i lepiej atakuje z prawego, więc możliwe, że Semeniuk rzeczywiście ma szczęście, że trenuje go ktoś o nastawieniu Anastasiego, który tam publicznie już parę razy powiedział na kogo będzie stawiać, bo jeśli ten poziom Ukraińca z ostatnich 3 miesięcy to jego realny progres, to pewnie powinien grać w szóstce. Ale czy jest, to ja jeszcze nie wiem.
Tego nie wie nikt. Mi tu pachnie dołkiem formy w drugiej części sezonu. Za duży skok jakościowy w stosunku do minionego, a to przecież nie anonimowy gracz, że się pojawił znikąd. Ogólnie obawa jest przed jednym, że Semeniuk jest sprawdzony pod presją w modelu Kędzierzyńskim. Gdzie nawet po takim secie jak w niedziele nie zjechałby do bazy tylko grał dalej, aż się odgruzuje. Kamil miał wbrew pozorom w Pluslidze takie mecze, które słabo otwierał. Rozkręcał się z czasem i całościowo kończył z solidnymi statystykami. Tu jak słabiej wchodzi, jest ławka. Nie mam wątpliwości, że w niedziele jakby grał dalej zacząłby się poprawiać, bo i Trento zaczynało wyglądać z biegiem spotkania coraz słabiej. Pierwszy set w zasadzie był w ich wykonaniu perfekcyjny. Nie wiem czy Perugia dałaby radę wyciągnąć ten mecz z Semeniukiem na boisku. No i pytanie globalne brzmi czy Semeniuk przy takim prowadzeniu zespołu dojedzie do najważniejszych spotkań w sezonie? Czy on jednak bardziej nie potrzebuje trochę zahartować się i przetrwać takie trudne momenty na parkiecie jak wygląda to np w Itasie? Piszę o tym, bo koniec może być taki, że np w finale Pucharu Włoch Kamil nie dźwignie, a Płotnicki będąc w słabszej formie nie da już tak dobrej zmiany i będzie problematycznie. Ciekawe czy Anastasi faktycznie tak dobrze zna swoich zawodników i wie co robi.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Semeniuk na kadrze dostawał zmianę w jakiejś połowie kluczowych meczów w poprzednim sezonie reprezentacyjnym, tak że raczej miał okazję się przyzwyczaić do presji z ławki. Nikt nie będzie traktować w meczach o trofea Kamila jak jakiegoś 21-latka, grasz na -3 przez 3 sety w finale Superpucharu albo na -5 w finale KMŚ, to zjeżdżasz do bazy, ogrywać (i zgrywać) to go można z Taranto. W lipcu to już będzie 27 lat, jakieś wicemistrzostwo świata na koncie, parę LM, nie ma co dorabiać teorii gdy Płotnicki wchodząc przy negatywnym wyniku robił to, po co sprowadzony został Semeniuk.

Kamil i tak dostał kredyt zaufania, że gra w docelowym składzie na bazie tego, co może grać, a nie tego, co gra teraz, gdyby to był Kaczmarek i Butryn to niektórzy już liczyliby wszystkie obrony Płotnickiego z SWD powervolley Dueren i Ach Volley Ljubljana, narzekając na nepotyzm Anastasiego, który w końcu spędził te 10 lat w Polsce :]
buzinga
Posty: 1205
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: buzinga »

WysokiPortorykanczyk pisze: 13 gru 2022, o 17:55 Semeniuk na kadrze dostawał zmianę w jakiejś połowie kluczowych meczów w poprzednim sezonie reprezentacyjnym, tak że raczej miał okazję się przyzwyczaić do presji z ławki. Nikt nie będzie traktować w meczach o trofea Kamila jak jakiegoś 21-latka, grasz na -3 przez 3 sety w finale Superpucharu albo na -5 w finale KMŚ, to zjeżdżasz do bazy, ogrywać (i zgrywać) to go można z Taranto. W lipcu to już będzie 27 lat, jakieś wicemistrzostwo świata na koncie, parę LM, nie ma co dorabiać teorii gdy Płotnicki wchodząc przy negatywnym wyniku robił to, po co sprowadzony został Semeniuk.

Kamil i tak dostał kredyt zaufania, że gra w docelowym składzie na bazie tego, co może grać, a nie tego, co gra teraz, gdyby to był Kaczmarek i Butryn to niektórzy już liczyliby wszystkie obrony Płotnickiego z SWD powervolley Dueren i Ach Volley Ljubljana, narzekając na nepotyzm Anastasiego, który w końcu spędził te 10 lat w Polsce :]
Hmmm, albo pamięć mi już na starość spłatała figla albo naprawdę żyje w jakiejś alternatywnej rzeczywistości (obie opcje prawdopodobne :D ). Mimo tego pozwolę sobie zakwestionować to co napisałeś. Ja pamiętam sezon reprezentacyjny tak, że to Śliwka schodził do kwadratu regularnie zmieniany przez Fornala. Wydawało mi się, że Semeniuk grał we wszystkich najważniejszych meczach i był wyborem nr 1 na przyjęciu. Do momentu przeczytania Twojego dzisiejszego posta byłem wręcz tego pewny.

No mniejsza z tym, ja nie pisałem o Taranto tylko Trento ;) i nie wiem czy Semeniuk ma takie szczęście, że Ansastasi jest trenerem Perugii. Gdyby nie Andrea to trenerem zostałby kto? Cretu? To dla Kamila byłoby jeszcze lepsze. Ogólnie nie do końca zrozumiałeś mój post. Sens był taki, że Perugia to nie Zaksa, nie dlatego że presja jest większa. Moim zdaniem nie. Inaczej ten klub funkcjonuje i może to nie do końca pasować Semeniukowi. No ale sam sobie wybrał grę w takim klubie. Także nie ma go sensu nadmiernie usprawiedliwiać. Słabo będzie wyglądać tylko jak najlepszy zawodnik minionego sezonu Plusligi będzie kończył sezon jako rezerwowy w Italii. Mimo wszystko mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Zmiany w dwóch finałach są jednak lekko niepokojące.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Półfinał LN - 7/20 na 10% efektywności w ataku (zmieniony w 3. secie ale wrócił)
Mecz o 3. miejsce LN - 9/21 42% efekektywności
Ćwierćfinał z USA na MŚ - 4/15, 13% efektywności, ale dał 2 asy w tie-breaku (zmieniony ale wrócił)
Półfinał z Brazylią na MŚ - 22/40, 40% efektywności
Finał z Włochami na MŚ - 11/27, 26% efektywności (zmieniany, ale też wracał)

W tegorocznej Perugii ma to szczęście, że Anastasi gra jak nie Włoch i rotuje dużo, z pomysłem, no i to co napisał Wysoki, nie czeka, reaguje, zmienia. Kamil jeszcze swoje zagra, a dość mocno musiałby spuścić z tonu, aby to Płotnicki wychodził w kwietniu w szóstce. W zeszłym roku Grbić grał w zasadzie 6+1 i tam rotacji było jak na lekarstwo. A tu Płotnicki cały czas pod prądem i tzw. load management jest w Perugii równo między przyjmujących rozkładany.
Kłamca.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Marcy$ »

A może poprzednie lata Anastasi u nas grał tak bo nie miał takich rezerw na ławce po prostu?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Taa, to ''włoskie prowadzenie zespołów'' odchodzi do lamusa, bo niektóre włoskie kluby mają po prostu lepsze ławki od polskich w tym momencie. Stereotypy. Civitanova gra całą piątką skrzydłowych w różnych konfiguracjach, a Anastasi nawet na półfinał KMŚ potrafi wyjść nie-optymalnym składem. Biorąc pod uwagę jakie wyniki z jakimi składami zdarzyło się robić Anastasiemu w Gdańsku i Warszawie, to ten sezon rzeczywiście może być weryfikacją hejterów, biorąc od uwagę co ma do dyspozycji, ale jeszcze daleka droga. Na razie wygląda to perfekt: odważne wybory, cały zespół pod grą, pomimo dużych rezerw (Semeniuk, zagrywka) można się zastanawiać, kto w ogóle ich w końcu pokona.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Do rozegrania został jeden mecz (Civitanova-Siena), ale odbędzie się to zaległe spotkanie po rozpoczęciu rundy rewanżowej, więc bez sensu byłoby czekać z podsumowaniem.

Tabela --> https://www.legavolley.it/classifica/?A ... 5&IdFase=0

Jeżeli Civitanova przegra, skończy na 6 miejscu, jeśli wygra za trzy, skończy na drugim miejscu, jeśli wygra za dwa, skończy na czwartym miejscu.

Typuję, że wygra za trzy, wtedy w Pucharze Włoch dostaniemy:

Perugia-Cisterna
Werona-Piacenza

Modena-Trentino
Civitanova-Mediolan

Statystyki indywidualne: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... ue&sd=true

Generalne konkluzje?

1. Perugia, i długo, długo nic.
2. Poziom przeciętny.
3. Poziom przeciętny, ale jest tak równo (druga Modena z tym samym bilansem, co siódmy Mediolan), że śledzi się pasjonująco.

Sir Safety Perugia
11-0

WysokiPortorykanczyk pisze: 11 gru 2022, o 22:29Za dużo jakości z ławki ma Perugia, gdy Płotnicki dobija do poziomu world-class all-roundera - dzisiaj w ataku średnio, tylko co z tego, skoro na bloku świetny, zagrywka wybitna, defensywa i przyjęcie najlepsze spośród skrzydłowych w Perugii. Trzeba będzie zmienić środkowego, wejdzie Sole, trzeba będzie zmienić libero, wejdzie reprezentant Włoch Piccinelli, Giannelli będzie miał problemy to wejdzie podstawowy sypacz Słowenii, a na ataku podstawowy gracz reprezentacji Kuby. Tak że nawet jak złapiesz Semeniuka na kiepskim występie, to max ugrasz za to seta, a nie cały mecz, zaś Anastasi kuma o co chodzi w tej grze, więc z jednej strony ma ten swój wyjściowy skład, który założył na starcie sezonu, a z drugiej gra każdy mecz innym zestawieniem i pierwszy garnitur wychodzi tylko na topowych przeciwników, więc każdy jest pod grą. Nie chce mi się sprawdzać, ale jakbym miał typować to tylko w Superpucharze dwa razy z rzędu wyszedł tym samym składem na mecz.
Na plus:
- Anastasi;
- Płotnicki (world-class level);
- Russo (international level);
- Colaci (bardzo dobry level);
- Herrera (żarty, żartami, świetny zmiennik).

Na minus:
- zagrywka Leona;
- Semeniuk w kluczowych meczach;
- Rychlicki w kluczowych meczach.

Cucine Lube Civitanova
6-4


Przeciętny sezon Civitanovy, nawet jeśli na koniec pierwszej rundy będzie drugie miejsce, tiebreak w finale Superpucharu i chyba komplet w LM.

Na plus:
- rotacja Blenginiego;
- miejsce w tabeli i wyniki;

I ... chyba tyle.

Anzani z problemami zdrowotnymi, Chinenyeze na 80% możliwości (bo słaby w bloku), Balaso taki sobie, Nikołow na 43% ataku i 42% przyjęcia, Bottolo dobry raz na trzy mecze, Fernandez potwierdził moje przekonanie, że jest przereklamowany, Zaytsev solidny, niczego więcej się w jego wypadku nie spodziewam. Największy pozytyw Civitanovy to bardzo szeroki skład, tym właściwie jedynie wygrywają, ale nie widzę tutaj zbudowania niczego w kontekście drugiej części sezonu, przynajmniej na ten moment, aczkolwiek skończyło się tak jak przypuszczałem, czyli z Zaytsevem na ataku i duetem Nikołow-Yant na przyjęciu.

Valsa Gorup Modena
6-5


Przeciętna gra Modeny, 1/4 Pucharu CEV i drugie/trzecie miejsce w tabeli na koniec rundy.

Na plus:
- Lagumdzija (5.1 pkt/set, 0.4 asa/set, 49/33 procent ataku), ścisła czołówka ligi;
- Ngapeth (nie jest to wielki Ngapeth, ale dobry Ngapeth: 4.1 pkt/set, 3.9 zagrywki/set, 51% przyjęcia, 46/30% ataku, do tego jak zwykle świetna obrona, pierwszy w obronie jako nie-libero) - w każdym elemencie doda coś pozytywnego;
- Rossini, który zaczął sezon jako zmiennik, a potem wywalczył miejsce w wyjściowym składzie;

Na minus:

- Rinaldi (dobra zagrywka i blok, i to by było na tyle, może za 2-3 lata będzie dobry, ale hype MVP MŚ kadetów raczej już nie do dogonienia w profesjonalnej siatkówce seniorskiej);
- Pope (ciężko go ocenić, bo właściwie nie gra, teraz problemy ze zdrowiem);
- środkowi (słaby na bloku Krick, Stankovic pół-emeryt).

Jest potencjał za rok na dalszą przebudowę jeśli zachowają Lagumdziję, zobaczymy czy będą pieniądze na przysłowiowego Fornala.

WithU Werona
7-4


Rewelacja sezonu, drugi najlepszy bilans (7-4), zobaczymy jak będzie w drugiej części sezonu, bo z jednej strony mają potencjał, żeby iść dalej do przodu, z drugiej - czołówka ma ten potencjał jednak większy.

Na plus:

- Sapożkow (jeden z najlepszych graczy w lidze, 5pkt/set, 4.1 zagrywki set, 0.4 asa/set, 54/37% ataku, 0.5 bloku/set);
- Keita (na przyjęciu to będzie Leal wzwyż, na ataku potencjał nieograniczony, zobaczymy jak potoczy się jego kariera);
- Gaggini (wykupili im libero, wzięli nieogranego 20-latka, a on gra bardzo dobrze);
- Spirito (dobrze pasuje do takiego grania);

Na minus:

- problemy zdrowotne Perrina;
- słabe wykorzystywanie środków;
- Mozic (ogólnie gra bardzo dobrze, ale nie zrobił ani progresu w defensywie, ani nie błyszczy w ofensywie, na bazie tego sezonu to trzeba byłoby stawiać tezę, że ma najmniejszy potencjał ze skrzydłowych Werony, ale jest też najmłodszy, więc nie ma co przesadzać).

Jeśli utrzymają Sapożkowa, to za rok powalczą o finały ligi, wystarczyłoby właściwie podmienić Grozdanowa na lepszego środkowego i czekać na progres reszty zawodników, średnia wieku to w końcu okolice 23 lat, lol. Jak Sapożkow odejdzie, to pewnie Keita skończy na ataku, co też byłoby pasjonujące, pięknie zbudowany klub tak czy siak z tymi paroletnimi umowami Mozicia i Keity.

Gas Sales Bluenergy Piacenza
6-5


Przeciętny sezon Piacenzy i bardzo duże męczarnie.

Na plus:
- forma Lucarellego (3.3 pkt/set, 4.3 zagrywki/set, 48% przyjęcia, 53/39% ataku);
- forma Leala (4.4 pkt/set, 3.7 zagrywki/set, 33% przyjęcia, 50/37% ataku);
- forma Romano (4.0 pkt/set, 4.4 zagrywki/set, 49/33% ataku, poza CEV Cup, gdzie strasznie dołuje);
- Alonso (środkowy nr 4, a świetne mecze pod nieobecność Simona).

Na minus:
- forma Simona i problemy ze zdrowiem;
- forma Scanferli (rok temu ścisła czołówka i nr 2 reprezentacji, teraz słaba gra w przyjęciu);
- niewielka rotacja (pomimo dobrej ławki).

IMHO to będzie w kwietniu top3 sezonu obok Trentino i Perugii, ale zobaczymy do jakiej formy wróci Simon. Perspektywy lepsze niż sam bilans.
W pewnym momencie mówiło się o jakiejś operacji w kontekście Simona, ale okazało się, że ma wrócić szybciej niż później. Scanferla musi się ogarnąć jeśli chcą coś więcej niż półfinał.

Itas Trentino
6-5


Przeciętny sezon Trentino.

Na plus:

- Kazijski, a raczej wstawienie go w końcu na atak i dobra gra Mateja na tym ataku (niestety nie w dwóch ostatnich spotkaniach z Perugią);
- Laurenzano (nie jest to ścisły top ligi, ale gra bardzo dobrze, a za 2-3 lata będzie najlepszym libero na świecie);
- Lisinac w formie.

Na minus:

- Lorenzetti, a raczej całościowa forma Trentino;
- forma mistrzów świata: Sbertoli babolarz, Michieletto ot co dobrze, Lavia słabo, ewidentnie ma Lorenzetti problem z doprowadzeniem graczy do formy po pełnym sezonie reprezentacyjnym;
- niewielka rotacja.

Allianz Milano
6-5


Dziwny sezon.

Na plus:

- Vitelli (76/74 procent ataku, pięknie wykorzystuje problemy Piano i Losera, te 5-6 meczów w ataku perfekcyjne);
- Mergarejo (fajne zmiany);
- zagrywka Porro (złapał w połowie rundy taką formę na serwisie, że było 18 asów w 7 meczach, chyba tylko u Pankowa w ostatnich latach widziałem podobne serie jeżeli chodzi o rozgrywających);
- to ustawienie z jednym środkowym fajnie funkcjonowało.

Na minus:

- Loser (na początku myślałem, że to wina Porro, ale potem Vitelli zaczął grać w ataku jak młody Bóg z tym samym sypaczem, więc pewnie kwestia zdrowia, bo opuścił sporo meczów Argentyńczyk, w drugiej części sezonu może jednak będzie lepiej, bo na razie duże rozczarowanie);
- Ebadipour (44/28 procent ataku);
- Patry (45/31 procent ataku);
- Porro (to najbardziej utalentowany młody rozgrywający na świecie, więc brak progresu pod względem dokładności/decyzyjności sam w sobie jest minusem).

Typowy Piazza: piękny skład, nie ma dramatu z wynikami, zwłaszcza jak na problemy ze zdrowiem, ale gra męcząca dla oczu. Oby nikt w Pluslidze nie nabrał się za jakiś czas na Patry'ego, trzy sezony gry w klubie na zaciągniętym hamulcu sugerują, że ma gdzieś grę w klubie.

Top Volley Cisterna
4-7


Zaczęli z wysokiego C, potem siedli tam przyjmujący, niemniej:

Na plus:

- Dirlic (czołówka, przyjemny styl gry, powinny monitorować polskie kluby czy utrzyma taką formę w drugiej rundzie, jeśli tak to fajna opcja dla czołówki);
- Catania (w przyjęciu różnie, w obronie na tyle wybitny, że powalczy o miejsce w 14-tce u De Giorgiego w kontekście Paris);
- Baranowicz (klasa);
- Zingel (trzyma formę);

Na minus:

- przyjmujący (Sedlacek tak sobie umie przyjmować, Kaliberda jest stary, a Bayram zbyt nierówny);
- drugi środkowy.

Samo miejsce w ósemce i 1/4 Pucharu Włoch to duży sukces, ciekawe czy Dirlic dociągnie ich z Baranowiczem do playoffów.

Vero Volley Monza
4-7


Dziwaczny sezon: słaby początek przez problemy Cachopy, potem fajna gra z Niemcem, a potem dołek gdy wydawało się, że Monza będzie groźna, więc przegrali awans do 1/4 Coppa Italia ze Sieną.

Na plus:

- Grozer do ósmej kolejki;
- Galassi odkąd wstawia mu Zimmermann.

Na minus:

- Grozer od dziewiątej kolejki;
- Maar (średnia gra, jakiś mecz na trybunach za dziwne kwestie dyscyplinarne);
- Dawyskiba (brak progresu w porównaniu do poprzedniego sezonu, a, podobnie jak z Porro, brak progresu to krok wstecz, wszyscy się starzejemy etc);
- Federici (absolutnie zabawne, że leciał dobre trzy lata na picu przyszłej gwiazdy libero Włoch, do tego stopnia, że Monza lekką ręką wypożyczyła drugiego libero do Werony, a teraz Gaggini zjada Federiciego na śniadanie będąc dwa lata młodszym, w lepszym klubie).

Mimo wszystko, powinny być playoffy.

Pallavolo Padova
4-7


Świetny początek sezonu, potem spadli z poziomem, bo konkurencja jednak zbyt duża, lepsza gra niż bilans moim skromnym zdaniem.

Na plus:

- Zenger (w Trentino było średnio, tutaj czołówka ligi);
- Petkovic (może nie widać tego w cyferkach, ale idealnym atakującym na kluby a'la Padwa jest Serb);
- Takahashi (nie utrzymał formy z początku sezonu, ale najlepszy przyjmujący Padwy);
- Saitta (klasa, od lat).

Na minus:

- Desmet (48% przyjęcia, 44/28% ataku);
- środkowi (Crosato jednak zbyt młodziutki, żeby dać sensowny impakt);
- Asparuchow (nic z niego nie będzie);
- Gardini (z niego chyba też, skoro jest za Asparuchowem w rotacji).

Gioeilla Prisma Taranto
3-8


Za słabi na playoffy, za mocni na spadek?

Na plus:

- Falaschi (klasa);
- Loeppky (przyjmować się nie nauczy, ale w ataku okolice 50/40 procent jako druga opcja, więc fajnie);
- Stefani (za połowę meczów, gdzie wyglada jak Sokołow);
- Antonow (w ataku słaby, przyjęcie przytrzyma).

Na minus:

- Stefani (za połowę meczów, gdzie wygląda jak Krzysiek, ale też wiadomo, że zaczął sezon z marszu przez problemy z barkiem z wakacji, więc w drugiej rundzie IMHO będzie lepiej);
- środkowi (żaden z nich nie jest dobry w bloku, mocno to ogranicza Taranto);
- Rizzo (Laurenzano to on nie jest).

Zwolnili rezerwowego atakującego Lucconiego (tego, który dostał kontrakt w A1, bo klepnął 50 punktów w A3), ma ktoś za niego przyjść do rywalizacji ze Stefanim.

Emma Villas Aubay Siena
2-8


Bilans lepszy niż gra, co powinno dawać do myślenia.

Na plus:

- Bonami (czołówka libero, świetny gracz);

Na minus:

- skrzydłowi (Pinali 41/21 procent ataku, Van Garderen 36/12 procent ataku, Petric 42/25 procent ataku) - nie jest możliwe utrzymania się z takim graczami na skrzydłach;
- środkowi (najlepsze transfery w lecie to Ricci i Mazzone, a obaj nie grają na swoim poziomie, ten pierwszy przez kontuzję);
- Montagnani (zwolnili go, to do plusów nie wpadnie).
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 766
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: jimiq »

dzięki za podsumowanie, fajnie się czyta
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Świetny post, dzięki wielkie!

W kontekście Modeny jedna rzecz, a mianowicie taka turbo przeciętność Bruno. Wygląda niby lepiej jak na kadrze, ale po takim nazwisku i w wieku jak na sypacza znośnym, to jednak chciałbym więcej. Faktem są fatalni w bloku środkowi, ale w ataku no to Rezende też im nie pomaga. Atutem Stankovica jest jedynie to, że ma włoski paszport. Podobnie jest w mojej ocenie z Rinaldim, bo to co jestem chłopakiem rozczarowany to jest nie do opisania.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 862
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Jacek »

WysokiPortorykanczyk pisze: 15 gru 2022, o 22:31Do rozegrania został jeden mecz (Civitanova-Siena), ale odbędzie się to zaległe spotkanie po rozpoczęciu rundy rewanżowej, więc bez sensu byłoby czekać z podsumowaniem...
Super robota, dzięki!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”