Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2010/2011

Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2010/2011

Post autor: Mateusz1993 »

No i to co mówiłem po pierwszym meczu się sprawdza, Macerata jest w stanie nawet ograć Cuneo (mają bardzo fajnie zbilansowaną pozycję przyjęcia) i super bombardiera na młocie. A Cuneo?- bez Parodiego jak nez Grbicia traci bardzo wiele ze swej wartości, śmiem twierdzić, że ta dwójka stanowi 50% wartości tego zespołu (liczę, że Simone wróci jak najszybciej do zdrowia, wątpliwe by w tym sezonie, ale kadrze się przyda). ;)
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2010/2011

Post autor: KadrO »

Mateusz1993 pisze:No i to co mówiłem po pierwszym meczu się sprawdza, Macerata jest w stanie nawet ograć Cuneo (mają bardzo fajnie zbilansowaną pozycję przyjęcia) i super bombardiera na młocie. A Cuneo?- bez Parodiego jak nez Grbicia traci bardzo wiele ze swej wartości, śmiem twierdzić, że ta dwójka stanowi 50% wartości tego zespołu (liczę, że Simone wróci jak najszybciej do zdrowia, wątpliwe by w tym sezonie, ale kadrze się przyda). ;)
Co ciekawe w 3 przegranym meczu (tie-break do 14), Cuneo prowadziło już 5:1 i 10:5 :]
miedziak
Posty: 169
Rejestracja: 1 kwie 2011, o 08:35
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2010/2011

Post autor: miedziak »

W trzecim meczu Trentino z Modeną walka na całego, pierwszy set 31:29 dla Trento. To co Bruno rozgrywa to mistrzostwo :D Przydałby się Resovii taki sypacz
Adrian
Posty: 73
Rejestracja: 24 lip 2009, o 17:39
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2010/2011

Post autor: Adrian »

gdzie w necie można obejrzeć mecz?
miedziak
Posty: 169
Rejestracja: 1 kwie 2011, o 08:35
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2010/2011

Post autor: miedziak »

Adrian pisze:gdzie w necie można obejrzeć mecz?
http://www.fromsportcom.com/v-2/4/172/v-257271.html
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2010/2011

Post autor: kevinpsb »

Pierwszy set cały prowadziła Modena, dała się głupio dogonić, a następnie zapomniała jak się piłkę na drugą stronę przebija. Przy stanie zepsuła chyba z 5 zagrywek. 2 set... Dennis serwuje w boisko, ale liniowy niestety z Trento...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2010/2011

Post autor: KChudz »

Super mecz :o
Zagrywka kosmiczna 8-)
miedziak
Posty: 169
Rejestracja: 1 kwie 2011, o 08:35
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2010/2011

Post autor: miedziak »

Nie wiem czy dobrze widziałem, ale Bernardi chyba komentuje ten mecz dla jakiejś telewizji
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2010/2011

Post autor: kevinpsb »

miedziak pisze:Nie wiem czy dobrze widziałem, ale Bernardi chyba komentuje ten mecz dla jakiejś telewizji
Dla Rai Sport...
Patrząc na tych 4 atakujących, których obserwowałem wczoraj i dziś, (Omrcen, Stokr, Nikolov, Dennis) to jestem skłonny powiedzieć że Ci ludzie podbili przez cały sezon w obronie mniej piłek niż Wlazły w 5 lepszych w tym elemencie dla niego meczach. De Creus czy jakoś tak - Nie wiem skąd Modena tego gracza wzięła ale na ten poziom gość się w ogóle nie nadaje. Raphael momentami aż za bardzo przeszkadzał swoim skrzydłowym, choć 2 razy wystawił na czystą siatkę, a tam sam się ośmieszył Sokołov. Szkoda że Modena nie wygrała pierwszego seta lub drugiego bo pewnie byłby to inny mecz, a tak... Nie było widać braku Esko, fajny mecz Bruno. Bardzo dużo punktowych zagrywek w całym meczu. Wynik tego nie odzwierciedla, ale Trento dziś aż tyle lepsze nie było...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2010/2011

Post autor: Mateusz1993 »

Mecz na wysokim poziomie, który choćby w naszej lidze, za czesto nnie oglądamy- przede wszystkim jeśli chodzi o zagrywkę (ale to zaobserwuje każdy, kto śledzi + ligę i 1 mecz na 1-2 kolejki z Serie A).
Jednak patrząc na Serie A nie powinniśmy patrzęc w sposób, że u nas jest źle, (bo tak nie jest) lecz jako wyznacznik poziomu do jakiego chcemy dojść.
Podobało mi się dziś rozegranie Bruno, no i oczywiście ta zagrywka (choć na początku Modena trochę psuła).
Kevin- ciekawe zdanie o Creusie, akurat grał całkiem dobrze (fakt kilka razy ręce mu ładnie Sala włożył), ciekawe ile razy widziałeś tego gracza w tym sezonie.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2010/2011

Post autor: Mate »

Aż miło się patrzy na takie 3-setowe pojedynki :D . Szczerze powiedziawszy to dzisiejszy mecz miał nutkę nieprzewidywalności z żeńskich boisk. W 2. secie wydawało się, że Trento spokojnie dociągnie do końca, a tu nagle zagrywki Creusa, Dennisa oraz wyśmienita końcówka Kooya i gospodarze ledwo wygrali partię. 3. odsłona, mimo braku wyniku na przewagę, również świetna. Szczególnie seria ataków Itasu oraz obron Modeny przy stanie 7:6. Do tego bodaj 3 czyste siatki z rzędu. Dopiero Juantorena swymi serwisami rozstrzygnął mecz.
Bardzo soczyście wyglądały niektóre krótkie na linii Bruno-Creus.
Pochwalić trzeba Sokolova, który wszedł z kwadratu dla rezerwowych i zagrał dobry mecz.
Set 1. - 39% skuteczności w ataku Trento + 14 błędów przeciwnika, 63% Modeny + 6 błędów Trento = 31:29 dla gospodarzy ;) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Edyta

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2010/2011

Post autor: Edyta »

Mecz miał swoją dramaturgię i oglądało się nawet ciekawie, ale do poprzednich zarówno z tej pary jak i Lube-Cuneo poziomem się nie zbliżył. Za dużo dziwnych sytuacji po stronie Modeny. Jakby nie zdążyła się zmobilizować na nowo po tym praniu sprzed trzech dni. Miała swoje szanse i w 1 i w 2 secie, ale jak ktoś z Trento nie wykorzystuje kolejnych setboli to Trento w nieskończoność nie czeka ;)
Oba zespoły miały swoje momenty na zagrywce, tyle że Trento we właściwszych chwilach... Modena bezsensownie psuła zagrywkę za zagrywką w grze na przewagi w 1 secie. Gdyby to wygrała, to by mecz może inaczej się potoczył. Choć dziś chyba Trento już by zwycięstwa nie oddało, co najwyżej więcej setów by było.

Mimo wszystko mecze Lube-Cuneo były ciekawsze niż tej pary, a już ten wczorajszy poziomem i dramaturgią przeszedł wszystko. Komentarz Berruto mówi sam za siebie - rozegrałem ok. 550 spotkań jako pierwszy trener, ale takiego chyba nie przeżyłem. Jestem niesamowicie ciekawa, czy Lube wykorzysta w końcu szansę na finał. Z osłabionym Cuneo powinna to zrobić, bo okazja jest niepowtarzalna (brak Parodiego, Wijsmans gra z kontuzją).
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2010/2011

Post autor: kevinpsb »

Mateusz1993 pisze:Kevin- ciekawe zdanie o Creusie, akurat grał całkiem dobrze (fakt kilka razy ręce mu ładnie Sala włożył), ciekawe ile razy widziałeś tego gracza w tym sezonie.
Mało razy, Modenę widziałem w tym sezonie w minimalnej ilości meczów aczkolwiek... Ze 3 mecze widziałem i jego nie było w szóstce(Piscopo grał ale może z nim) albo nie zwróciłem na niego uwagi, bo z reguły zachwycałem się kolejnymi akcjami Esko. Dziś nie dało się na niego nie patrzeć bo zepsuł 2 zagrywki w końcówce 1 seta i nie skończył 2 piłek w końcówkach.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2010/2011

Post autor: Antonella Hard Core »

A tymczasem znamy już pary play-off kobiecej Serie A:
Villa Cortese (1)- Modena (8)
Bergamo (2)- Conegliano (7)
Pesaro (3)- Novara (6)
Urbino (4)- Busto Arsizio (5)

O ile w pierwszych trzech parach faworyci są klarowni ( no może Novara ostrzej powalczy) to w ostatniej parze już tak nie jest choć wydaje sie że nieco większe szanse na półfinał ma Busto Arsizio które w ostatnich kolejkach spisywało sie bardzo dobrze i m.in. ograło po 3:0 Bergamo i Villa Cortese.
miedziak
Posty: 169
Rejestracja: 1 kwie 2011, o 08:35
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2010/2011

Post autor: miedziak »

Nie wie ktoś, czy będzie dzisiaj transmisja meczu Lube- Cuneo na Rai Sport?
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2010/2011

Post autor: krzysiu »

Napewno jest na Eurosporcie 2 o 20:30
Edyta

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2010/2011

Post autor: Edyta »

Jest również na żywo na Rai Sport 1.
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2010/2011

Post autor: Fein »

Edyta pisze:Jest również na żywo na Rai Sport 1.
O której godzinie ? :) Z góry dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2010/2011

Post autor: Italiano »

Tu masz odpowiedź.

http://www.legavolley.it/Calendario.asp ... ionato=509

Bardzo zaskakujące dla mnie są jak na razie te playoff. Macerata się podniosła z kolon, a Bruno w końcu chyba zgrał się z kolegami i luka po Esko jest prawie, że niewidoczna. Bagnoli to jednak wielki fachowiec...
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2010/2011

Post autor: Mate »

Wczoraj Cuneo uciekło spod topora kata i wygrało 3:1 na wyjeździe z Maceratą. Goście wygrali dzięki błędom przeciwnika. 32 błędy Maceraty - 15 Cuneo. Jednakże trzeba zaznaczyć, że Macerata postawiła na bardzo silną zagrywkę. Raz poszła seria mocnych i celnych, drugim razem musieli pogodzić się z utratą punktów.
Grę Cuneo pociągnął Nikolov, wybrany MVP, który jeszcze nie jest we właściwej formie. Po drugiej stronie początkowo szalał Omrcen, lecz z biegiem czasu jego skuteczność spadała.
Z pewnością na słowa uznania zasługują Podrascanin i Volkov. Serb świetnie blokował - 10 bloków, zaś Rosjanin swoją zagrywką ustawił 4. set. Gdyby jeszcze wychodziły krótkie pomiędzy nim, a Grbićem to Volkov zostałby MVP.

Cuneo - Macerata 2:2. Rywalizacja przenosi się teraz do Cuneo, gdzie zostanie rozegrany decydujący 5. mecz.

Dzisiaj o 20:30(RAI Sport1) mecz Modena - Trento.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2010/2011

Post autor: kalosz »

Można gdzieś na necie zobaczyć dzisiejszy mecz?

E: Dzięki Guilder, niemniej tę transmisję znalazłem już wcześniej :P
Ależ chłopaki z Modeny grają zagrywką :o
No i warto podkreślić kapitalną atmosferę w hali oraz świetną oprawę.
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2010/2011

Post autor: Guilder »

Jak na razie dzisiejszy mecz można streścić w trzech słowach: Zagrywka. Angel. Dennis. Zagrywką kopią wszyscy w Modenie, od czasu do czasu pojedyncze asy Trento, a gdy dochodzi do akcji, to najtrudniejsze piły idą do Kubańczyka właśnie.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
keep_the_ball_flying
Posty: 94
Rejestracja: 20 maja 2010, o 12:29
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2010/2011

Post autor: keep_the_ball_flying »

Mecz ogląda się z ogromną satysfakcją. Poziom siły zagrywki z wyskoku czołowych graczy oby zespołów we wszystkich dotychczasowych spotkaniach porażający. Polakom brakuje w tym względzie wiele... Jedynie Wlazły mógłby się tam odnaleźć. Nie wiem jak Wam, ale wydaję mi się Bruno Rezende przyjechał do Włoch tak spragniony grania w siatkę, jakby w Brazylii odpoczywał... ;)
Domelinho
Posty: 586
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 17:53
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2010/2011

Post autor: Domelinho »

i ktos mi powie ze we wloszech nie ma atmosfery na trybunach?? Prawie 5 tys widzow i taka wrzawa ze sie w pale nie miesci,lepsza atmosfera niz u nas.
Awatar użytkownika
keep_the_ball_flying
Posty: 94
Rejestracja: 20 maja 2010, o 12:29
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2010/2011

Post autor: keep_the_ball_flying »

No i mamy 5 mecz... Birarelli i Kaziyski pokazali w ścisłej końcówce decydującej partii jak nie powinno się odbijać palcami ;)

Faworytem i tak pozostaje Trentino, które grając u siebie ciężko będzie ugryźć.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2010/2011

Post autor: kevinpsb »

Angel Dennis wpiszę się dzisiejszym mecze w tabele Inside-volley. Niewiarygodny mecz Kubańczyka. Na pewno ponad 35 pkt w meczu. 2-2 i o finał w Trento...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2010/2011

Post autor: tomasol »

Mecz był naprawdę piękny i do tego zacięty no i zwycięski dla Modeny. Birarelli nie może mieć dzisiaj spokoju w szatni po meczu ;) . To co zrobił w końcówce 4 seta to nawet juniorowi nie powinno się przytrafić.
Poziomem sportowym to my jeszcze spory kawałek czasu nie dogonimy Serie A. Atmosfera na trybunach nawet lepsza niż u nas - i bez żadnych wodzirejów czy DJ-ów.
Domelinho
Posty: 586
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 17:53
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2010/2011

Post autor: Domelinho »

wodzirej to moze i jest ale prowadzi kapitalnie, i napedza caly doping niesamowicie.
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2010/2011

Post autor: Fein »

Bardzo przyjemny mecz, tym bardziej, że grała moja ulubiona drużyna i wygrała. :) Poziom zagrywki fenomenalny, w Modenie Bagnoli przygotował ich tak, że wszyscy kopali nie gorzej niż Wlazły ostatnio. Trento to gigant, który jeżeli ma dobre przyjęcie, miażdży przeciwnika, natomiast jeśli znajdzie się przeciwnik, który umie bombardować jest bezradny jak każda inna drużyna. W dodatku brakuje im prawego skrzydła, bo Stokr to nie jest gracz pokroju Kazijskiego czy Juantoreny. Siłę ma, ale zarówna Bułgar jak i Kubańczyk to gracze elastyczni, na pustej siatce wbiją gwoździa, który poczują fundamenty, przy dwubloku uderzą na zasięgu lub po kierunku, a i podczas piłek sytuacyjnych coś wymyślą. Stork to tylko rzemieślnik od przeciętnych piłek, co udowodnił dwukrotnie nie kończąc na czystej siatce, czy gubiąc się przy piłkach z pola.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2010/2011

Post autor: tomasol »

Domelinho pisze:wodzirej to moze i jest ale prowadzi kapitalnie, i napedza caly doping niesamowicie.
Ja go właściwie niemal nie słyszałem (poza chwilami kiedy skutecznie atakował Angel Dennis ;) ) i o to właśnie chodzi, że słyszalny ma być doping a nie wodzirej.
Swoją drogą Trentino brakuje jednak Vissotto - ani Stokr ani Sokołow nie są zawodnikami którzy potrafią go zastąpić, co wychodzi z całą wyrazistością właśnie w takich spotkaniach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”