Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: weary_skier »

kanap pisze: Tak, wymień ich z chęcią się pośmieję.
A może tak łaskawie powziąłbyś inny ton dyskusji? Zauważ, że pisałem o lepszych polski przyjmujących w ogólę a nie tych z młodego pokolenia. Myślę, że każdy zna odpowiedź na to pytanie a jak chcesz to się z niej śmiej.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: Mate »

Hmm, Łukasz Kadziewicz w Modenie. Ciekawa jak będzie prezentować się sytuacja, gdy Łukasz znajdzie wspólny język z Martino :) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Edyta

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: Edyta »

Ja tylko przypomnę, że ci dwaj panowie jeden sezon już spędzili razem (do tego jeszcze z Samikiem). Co prawda dla Sparklingu Mediolan ów sezon skończył się źle, ale jestem daleka od upatrywania przyczyn w ich osobach :)
ciorny17
Posty: 8518
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: ciorny17 »

Kłamca.
Awatar użytkownika
GuessWhat
Posty: 109
Rejestracja: 5 lut 2011, o 16:22
Płeć: M
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: GuessWhat »

Przed chwilą to samą informacje przeczytałem na siatka.org. Jestem zaskoczony dlaczego ostatnimi czasy tak dużo sportowców umiera na atak serca? Zbieg okoliczności a jednak nie przypuszczałbym nigdy, że zawodnicy którzy dbają o swoje zdrowie tak po prostu z przyczyn niewyjaśnionych umierają. Roberto Rondoni, dyrektor generalny Andreoli Latina też odszedł (54-lata) w wyniku nieuleczalnej choroby.

[*]
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: hugo »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 26 mar 2012, o 00:13 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Regulamin Forum, pkt. 23. - nie spamuj!
\
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: adi_tiger »

Wczoraj podpisany kontrakt dziś już pierwszy mecz i Łukasz Kadziewicz znalazł się w meczowej 6-tce. Zdobył 11 ptk, 8 z ataku przy 62% skuteczności oraz 2 blokiem oraz 1 ptk z zagrywki.
damianho
Posty: 748
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: damianho »

czarnym koniem rozgrywek może się okazać Copra Piacenza która końcówkę ma wyśmienitą i wygrała 9 z 10 meczów ;) a Simon tam jeszcze nie gra więc mogą powalczyć o "4".
kon
Posty: 162
Rejestracja: 28 maja 2010, o 21:03
Płeć: M
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: kon »

adi_tiger pisze:Wczoraj podpisany kontrakt dziś już pierwszy mecz i Łukasz Kadziewicz znalazł się w meczowej 6-tce. Zdobył 11 ptk, 8 z ataku przy 62% skuteczności oraz 2 blokiem oraz 1 ptk z zagrywki.
A jego zespół pokonał Vibo Valentię 3:2. ;)

Pełne spotkanie rozegrał też Łukasz Żygadło, a Itas - grając półrezerwowym składem - wygrał z Sisleyem 3:0.
W meczu Latiny z Ravenną przyzwoicie zaprezentował się Jarosz (14/32 w ataku, skuteczność 44%, tylko 2 błędy i 0 razy zablokowany, do tego 3 punkty blokiem i 2 zagrywką, łącznie 19 punktów), ale jego zespół przegrał 2:3. Gruszka niestety nie pojawił się na boisku.
A Piacenza na "4" szanse ma, zdziwiłbym się jakby nie powalczyli ;)
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: compact »

Ivan Zajcew o krok od Maceraty, pozostały do ustalenia juz tylko szczegoły. Nie skorzystał z oferty Trentino. Przyjecie Savani, Parodi, Zajcew, Kovar? Czy tez moze Zajcew pokusi sie o przejscie na atak?

źrodlo: http://www.cronachemaceratesi.it/2012/0 ... ma/173950/
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: madlark »

Ciekawe w takim razie co zrobi Trento? Łasko?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: kevinpsb »

madlark pisze:Ciekawe w takim razie co zrobi Trento? Łasko?
Ja myślę że Włoski środkowy i walka o jakiegoś światowej klasy przyjmującego. Swoją drogą przypuszczam że Macerata ściągnęła Zaytseva tylko po to aby osłabić przeciwnika. Jedynym przecież brakiem tego zespołu jest słaby wystawiacz. Przyjmujący mają 3, teraz 4, a mówi się że Conte też jest wypożyczony!

Nie sądzę że ktoś z trójki Parodi, Zaytsev, Savanii ktoś przejdzie na atak. Moim zdaniem na cele Maceraty każdy z nich jest za słaby na ewentualną zmianę pozycji. Nie mówię że grałby źle, ale jednak po prostu za słabo na wysoki poziom.

Vermiglio na ile sezonów w Kazaniu?
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: madlark »

kevinpsb pisze:
madlark pisze:Ciekawe w takim razie co zrobi Trento? Łasko?
Ja myślę że Włoski środkowy i walka o jakiegoś światowej klasy przyjmującego.
A tam środkowi to nie włosi?
Obcy rozegranie, przyjmujący, atak więc do wymiany atak albo rozegranie.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: Chal »

madlark pisze:
kevinpsb pisze:
madlark pisze:Ciekawe w takim razie co zrobi Trento? Łasko?
Ja myślę że Włoski środkowy i walka o jakiegoś światowej klasy przyjmującego.
A tam środkowi to nie włosi?
Obcy rozegranie, przyjmujący, atak więc do wymiany atak albo rozegranie.
Djurić i Brinkman. Zamiast nich choćby powrót do Sali i jest miejsce na przyjmującego. Tylko kogo, bo kandydatów wielu nie ma... Veres? Może z Brazylii ktoś? Dla Platenika nie wiem, czy to nie za wysoki poziom. Zresztą kto by to nie był, to tyle, co Juantorena, tej drużynie i tak nie da ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: compact »

kevinpsb pisze: Vermiglio na ile sezonów w Kazaniu?
Podpisał na 2 lata, ale podobno zona ma juz dosc Rosji.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: madlark »

Chyba się zgubiłem, jaki jest limit obcokrajowców we Włoszech? Myślałem, że 3
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: Chal »

O ile się nie mylę to na boisku musi w każdym momencie przebywać co najmniej dwóch zawodników z obywatelstwem włoskim, więc poza jednym przypadkiem limit wynosi 4 obcokrajowców.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Brasil

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: Brasil »

kevinpsb pisze:Ja myślę że Włoski środkowy i walka o jakiegoś światowej klasy przyjmującego. Swoją drogą przypuszczam że Macerata ściągnęła Zaytseva tylko po to aby osłabić przeciwnika. Jedynym przecież brakiem tego zespołu jest słaby wystawiacz. Przyjmujący mają 3, teraz 4, a mówi się że Conte też jest wypożyczony!
Z tym, żeby zmienić tego "słabego rozgrywającego", to Macerata musiała za Omrcena ( zakładając, że Podrascanin, Stanković i Exiga zostają) pozyskać Włocha. Dopiero z "włoskimi" skrzydłowymi może pozwolić sobie na zagranicznego rozgrywającego, plotkuje się nawet o De Cecco :o
Nie sądzę że ktoś z trójki Parodi, Zaytsev, Savanii ktoś przejdzie na atak. Moim zdaniem na cele Maceraty każdy z nich jest za słaby na ewentualną zmianę pozycji. Nie mówię że grałby źle, ale jednak po prostu za słabo na wysoki poziom.
Skoro potrafili zaryzykować z Omrcenem, który przed przejściem do Lube był środkowym, to dlaczego nie z Zajcewem? Wypowiedź z powyżej zacytowanego artykułu Zajcewa JEDNOZNACZNIE wskazuje na to, że przechodzi do Lube jako atakujący.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: kevinpsb »

Brasil pisze: Z tym, żeby zmienić tego "słabego rozgrywającego", to Macerata musiała za Omrcena ( zakładając, że Podrascanin, Stanković i Exiga zostają) pozyskać Włocha. Dopiero z "włoskimi" skrzydłowymi może pozwolić sobie na zagranicznego rozgrywającego, plotkuje się nawet o De Cecco :o
Chal pisze:O ile się nie mylę to na boisku musi w każdym momencie przebywać co najmniej dwóch zawodników z obywatelstwem włoskim,
Jeżeli przepis podany przez Chala jest obowiązujący to Parodi i Savani wystarczają. Exiga, Stanković i Podrascanin nie mogą być w jednej chwili na boisku...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Brasil

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: Brasil »

kevinpsb pisze:Jeżeli przepis podany przez Chala jest obowiązujący to Parodi i Savani wystarczają. Exiga, Stanković i Podrascanin nie mogą być w jednej chwili na boisku...
Oczywiście... Z tym, że mam wątpliwości, bowiem nie pamiętam przypadku, by w którejś z drużyn A1 pięciu z siedmiu wyjściowych zawodników ( z libero) było siatkarzami zagranicznymi. Choć oczywiście mogę się mylić.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: kevinpsb »

Brasil pisze:
kevinpsb pisze:Jeżeli przepis podany przez Chala jest obowiązujący to Parodi i Savani wystarczają. Exiga, Stanković i Podrascanin nie mogą być w jednej chwili na boisku...
Oczywiście... Z tym, że mam wątpliwości, bowiem nie pamiętam przypadku, by w którejś z drużyn A1 pięciu z siedmiu wyjściowych zawodników ( z libero) było siatkarzami zagranicznymi. Choć oczywiście mogę się mylić.
A Trento: Juantorena, Kaziski, Djurić, Raphael, Stokr, jeszcze gdzieś Brinkman mógł się wkraść. Gdyby wziąć skład z czasów Winiara: Winiar, Kaziyski, Nikolov, Grbić, Riad... Pewnie Grbić i Juantorena mają paszport włoski?
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: SerCos »

Juantorena gra jako Włoch.

W czasach Winiarskiego na środku grał Birarelli i Piscopo. Riad wchodził na krótkie zmiany, ewentualnie wraz z Della Lungą.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: weary_skier »

Przyznam, że nie rozumiem tej decyzji Zajcewa. Macerata-ok, ale rpzejście na atak? Przecież gracz ten ma naturalne bardzo dobre przyjęcie. Do tego w innych elementach notuje postępy. Poziom jaki prezentuje w Romie w tym sezonie z pewnością pozwala go zaliczać do absolutnego topu przyjmujących. Myślałem, że w takim topie się zadomowi, na pewno zmiany pozycji mu w tej chwili nie pomogą.
Macerata się zbroi, ale to i tak wszystko jak krew w piach przy Trawicy.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: Mateusz1993 »

weary_skier pisze:Przyznam, że nie rozumiem tej decyzji Zajcewa. Macerata-ok, ale rpzejście na atak? Przecież gracz ten ma naturalne bardzo dobre przyjęcie. Do tego w innych elementach notuje postępy. Poziom jaki prezentuje w Romie w tym sezonie z pewnością pozwala go zaliczać do absolutnego topu przyjmujących. Myślałem, że w takim topie się zadomowi, na pewno zmiany pozycji mu w tej chwili nie pomogą.
Macerata się zbroi, ale to i tak wszystko jak krew w piach przy Trawicy.
No widzę, choć jeden o tym napisał. Zaytsev czy jak wolicie Zajcew- dysponuje przyjęciem o wiele lepszym od Savaniego, z kolei starszy kolega po fachu, dopiero w sezonie 2010 (w kadrze został przestawiony na tak zwaną dwójkę) z kolei wycofanie Parodiego z przyjęcia nie miałoby żadnego sensu, decyzja co najmniej dziwna, choć chyba jeszcze wszystko nie jest przesądzone bo za wcześnie.
edit, przeczytałem artykuł, w takim razie decyzja bardzo dziwna, no chyba, że nie udało się utrzymać Parodiego/Savaniego.
Zgadzam się, że to obok Juantoreny najlepszy lewoskrzydłowym Serie A w tym sezonie.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: Mate »

A jak wygląda sytuacja kontraktu Sokolova?? Chłopak ma potencjał, siedzenie na ławce w Trento nie jest jego marzeniem(chyba, że jego idolem jest Żygadło). Być może Giuliani będzie stosował ustawienie na 3 przyjmujących. Oczywiście lepszym rozwiązaniem będzie zakontraktowanie bombardiera typu Omrcen, który w wielu meczach stanowił podporę ataku. A może Vladimir Nikolov?? Nadal w wysokiej formie. Przez 2 sezony był podopiecznym Giulianiego. Ewentualnie Djurić może opuścić Trento i powrócić na atak.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
georgu
Posty: 18
Rejestracja: 7 maja 2010, o 12:01
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: georgu »

Prz przejsciu Tzourtisa do trentow mowilo sie, ze rok ma grac na srodku, a nastepnie ma walczyc z Soko o miano pierwszego mlota. Oznaczaloby to puszczenie Stokra, ale nie wiem czy sie cos nie zmienilo po odejsciu Juantoreny.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: compact »

Jarosz w pojedynke rozbił Sisley - 27 punktów w 3 setach, w tym 7 (!) asów, 3 bloki i 53% w ataku. Ciekawe czy bedzie grał w kadrze czy jednak znowu poswiecamy LŚ na przestawianie Bartmana.

Latina Jarosza zagra w poniedziałek z Modena z Kadziewiczem w składzie o awans do półfinału playoff ligi włoskiej, wygrany zmierzy sie prawdopodobnie z Trentino. Transmisja o 17.30 na RaiSporcie 1.
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: figol »

Lol Jakub Jarosz widać że święta mu służą, rozwinął się w tych Włoszech i to w najlepszym z możliwych momentów tuż przed samym Igrzyskami Olimpijskimi, oby swoją klubową formę przekuł w tą reprezentacyjną i grał tak jak na dobrego atakującego przystało, 7 asów heh lol :D
poznasz głupiego po czynach jego
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: Antonella Hard Core »

figol pisze:Jarosz w pojedynke rozbił Sisley - 27 punktów w 3 setach, w tym 7 (!) asów, 3 bloki i 53% w ataku
Szkoda że w poprzednim sezonie grając w Kedzierzynie nie notował takich statystyk grając przeciwko Sisleyowi.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: OlaMleko »

Jestem naprawdę w ciężkim szoku, kiedy czytam coraz to lepsze informacje z Włoch! I cieszę się bardzo, rzecz jasna. Jestem bardzo ciekawa,co go tak odmieniło w tych Włoszech. Może atmosfera pozbawiona presji rodzaju polskiego - gdzie każdy ogląda go przez pryzmat nadziei reprezentacyjnych i to może blokować. Anyway - radujemy się wszyscy, brawo, Kuba.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”