Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: compact »

Ze statystyk http://www.legavolley.it/TabellinoGara.asp?IdGara=22078. W zasadzie to za ostro go potraktowałem, bo te 4 bloki w pieciosetowym pojedynku to nie jest duzo, ale 7 zepsutych zagrywek i 5 autow po atakow troche zaburza obraz jego gry, chociaz koniec koncow atakował przeciez az 39 razy. Jarosz zdobył 27 punktow, ale statystycznie wypadł na +9, jego vis a vis Mauro Gavotto zdobył punktow 14 (+5), a inny skrzydlowy Monzy - Nikic 19 (+8), takze stosunek punktow do bledow musi Jarosz wg mnie poprawic.
drybl4s
Posty: 22
Rejestracja: 29 lip 2011, o 13:43
Płeć: M
Lokalizacja: W/W

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: drybl4s »

znajdzie się może jakaś strona na której są nagrane i udostępnione mecze(te z ostatnich 2-4kolejek chociaż) drużyny Jarosza?
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: Murilo0 »

drybl4s pisze:znajdzie się może jakaś strona na której są nagrane i udostępnione mecze(te z ostatnich 2-4kolejek chociaż) drużyny Jarosza?
Całych meczów nie znalazłem, jedynie to http://www.top-volley.net/index.php?opt ... Itemid=261
All work and no play makes Jack a dull boy...
kon
Posty: 162
Rejestracja: 28 maja 2010, o 21:03
Płeć: M
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: kon »

Kolejny dobry mecz Jarosza, tym razem w pojedynku z Piacenzą (przegranym przez Latinę 1:3) zdobył 15 punktów (1 blokiem, 2 zagrywką i 12 atakiem przy skuteczności 46%). Dla zainteresowanych statystyki meczu.
Oby dobrą formę utrzymał do rozgrywek reprezentacyjnych. ;)
Awatar użytkownika
klouczers
Posty: 151
Rejestracja: 2 sty 2010, o 21:02
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: klouczers »

Czy Simon dostał w końcu licencję? Kiedy będzie można go zobaczyć w końcu w grze? Ktoś wie? :)
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: Mate »

http://www.volleyball.it/pagina.asp?pid=132 - plebiscyt volleyball.it na najlepszych zawodników i najlepsze zawodniczki ubiegłego roku.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: kevinpsb »

Travica :] Już wiadomo czemu Włosi nic w ostatnim sezonie kadrowym nie wygrali.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Edyta

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: Edyta »

Muszę się zgodzić. Jak można było tak spiep....ć trzy piłki z rzędu w tie breaku. Choć cała Macerata zawaliła końcówkę trzeciego seta. Cyborgi nie wybaczają słabości. Macerata grała perfekcyjnie przez 2,5 seta, ale kiedy dała sobie wydrzeć trzeciego, wiedziałam, że prawdopodobnie jest po zawodach :|

Co nie zmienia faktu, że mecz był fantastyczny, a poziom nieosiągalny dla wielu. Potwierdziło się moje spostrzeżenie, że z Trento jeśli się w ogóle wygrywa to zwykle w trzech setach. W grze na styk Trento przeważnie wychodzi obronną ręką. Tylko Zaksie raz się udało w tie breaku, no ale tam też powinny być trzy sety ;)
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: kevinpsb »

Edyta pisze:Muszę się zgodzić. Jak można było tak spiep....ć trzy piłki z rzędu w tie breaku.
Najlepsze że spiep...ł 3 wystawy pod rząd. Chwilę później dostał dogranie na 2,5 metra od siatki i był 0już tak osr.ny że wystawił prostą piłkę na lewe skrzydło z miejsca. Warto zaznaczyć że w grze na przewagi w 5 secie zepsuł również 2 wystawy. Przecież jego wystawa skończyła mecz.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: Fein »

Swoją drogą w trzecim secie sędzia też ładnie pomógł Trentiono - Omrcen ładnie zaatakował w linię, a arbitrzy bach, punkt dla Itasu. A to był właśnie ten moment, w którym odwróciły się losy meczu.
Brasil

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: Brasil »

kevinpsb pisze:Travica :] Już wiadomo czemu Włosi nic w ostatnim sezonie kadrowym nie wygrali.
Najlepsze jest to, że przez te 2,5 seta, gdzie Macerata dyktowała warunki gry, to i Travica, podobnie jak cały zespół, grał jak na siebie znakomicie, choć trzeba przyznać, że spora zasługa w ocenie gry Włocha stoi po stronie środkowych Trento, którzy nie do końca wiedzieli, co się dzieje na parkiecie... Ale gdy tylko Trento zaczęło wywierać presję na Lube, to Travica zaczął popełniać juniorskie błędy, jakieś świece bez wyskoku, z miejsca gdzie każdy dobry rozgrywający byłby w stanie przyspieszyć grę, nieudane kiwki czy beznadziejne rozegrania przez plecy do Omrcena (jak zawodnik na poziomie reprezentacyjnym może mieć tak nieregularne odbicie do tyłu?). No i dlaczego dwumetrowy rozgrywający nie radzi sobie z mocno wrzuconymi w siatkę wystawami, już zauważyłem to na reprezentacji...

Mecz był na poziomie nieosiągalnym dla prawie każdej ekipy, choć obie drużyny miały jeszcze sporo zapasu, zwłaszcza jeżeli chodzi o grę skrzydłowych (oba zespoły) i zagrywkę (Lube).

Zatrudnić Gulianiego w Skrze Bełchatów. Rewelacyjny trener, rewelacyjny warsztat.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: Guilder »

Tak sobie pomyślałem, że w lidze włoskiej tak naprawdę nic się nie zmieniło od ostatniego sezonu. Po raz kolejny Alberto Giuliani ma dream-team, który nawiązuje wyrównaną walkę z Trentino, i jest w gruncie rzeczy jedynym kontrkandydatem do tytułu. Różni się tylko siedziba owej drużyny marzeń.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: compact »

Omrcen na specjalnej konferencji potwierdził, ze po sezonie odchodzi z Maceraty do Japonii. Chyba JW moze sie powoli zegnac z Łaską.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: Murilo0 »

Kolejny świetny mecz Kuby! 19 pkt atakiem przy 58% skuteczności (19/33), 2 asy i 1 blok czyli łącznie 22 pkt! Z tą formą Jarosz staje się pewniakiem do wyjazdu na igrzyska!
All work and no play makes Jack a dull boy...
kon
Posty: 162
Rejestracja: 28 maja 2010, o 21:03
Płeć: M
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: kon »

Murilo0 pisze:Kolejny świetny mecz Kuby! 19 pkt atakiem przy 58% skuteczności (19/33), 2 asy i 1 blok czyli łącznie 22 pkt! Z tą formą Jarosz staje się pewniakiem do wyjazdu na igrzyska!
Dodać by jeszcze należało że zespół Jarosza pokonał Romę Volley 3:1, a nasz reprezentant został wybrany MVP spotkania.
Z kolei Gruszka w kwadracie, co prawda pojawiał się na krótkie zmiany, ale nie zapunktował, a Ravenna przegrała z Trentino 0:3. Dlatego, mimo ogromnego szacunku do Piotrka Gruszki, będę bardzo zdziwiony jeśli Anastasi uwzględni go przy powołaniach w tym roku.
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: majonez »

kon pisze: Z kolei Gruszka w kwadracie, co prawda pojawiał się na krótkie zmiany, ale nie zapunktował, a Ravenna przegrała z Trentino 0:3. Dlatego, mimo ogromnego szacunku do Piotrka Gruszki, będę bardzo zdziwiony jeśli Anastasi uwzględni go przy powołaniach w tym roku.
Mało prawdopodobne, aby dostał powołanie
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: kevinpsb »

dodonek pisze: BTW: De Cecco rules!
Oglądam od połowy 4 seta... Popraw mnie jeśli się mylę ale wydaje mi się że grał Monopoli i zagrał parę fajnych krótkich ze Stankoviciem, na parę dotknięć które widziałem grał dobrze. Wszedł na końcówkę Travica, piłkę wystawiał 6 czy 7 razy z czego 3 razy nie dało się zaatakować i to jego rzyg zakończył 4 seta... Włoski rozgrywający nie umie odbijać piłki palcami co bardzo mnie cieszy w kontekście IO.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: weary_skier »

Ja za to oglądałem od trzeciego seta i jak dla mnie de Cecco grał przeciętnie. Oczywiście rozrzucał kombinacyjnie, starał się grać niekonwencjonalnie, ale był przy tym strasznie niedokładny. Do Conte grał często za daleko od siatki, środkowi często tylko dzięki dziwnym klepnięciom z wysokości ramienia kończyli atak. Z drugiej strony natomiast Travica rzucał raz w prawo raz w lewo do Omrcena, lub Parodiego, tyle, że nie zawsze dokładnie.
Kovara to chyba nie lubi, bo skrzydłowy atakujący 11 piłek w meczu to dziwna sprawa.

Warte odnotowanie są jeszcze dwie sprawy. Przeciętny mecz Jarosza i Dennis zablokowany 11 razy.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
dodonek
Posty: 1057
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: dodonek »

W styczniu informowaliśmy, iż do drużyny Copra Elior Piacenza dołączył jeden z najlepszych środkowych na świecie, Robertlandy Simon Aties, podpisując z nią trzyletni kontrakt. Kubańczyk w Piacenzie przebywa już od początku tego roku, odbywając treningi wraz z resztą podopiecznych trenera Montiego, lecz mimo to na próżno szukać go na parkiecie podczas ligowych zmagań „biancorossich". Wszystko to za sprawą długiego wyczekiwania na wydanie przez FIVB licencji zezwalającej Simonowi na grę w Serie A. Jak jednak poinformowały lokalne media, możliwe jest, iż wkrótce wszystkie formalności dobiegną końca i Simon wspomoże swój zespół w rundzie play-off.
No i proszę.. nie ma co - może to być mega wzmocnienie.
[URL=https://matchnow.life]Conscious meetups: Dating without limitations[/URL]
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: niepoinformowany »

Itas w rezerwowym składzie zaczął mecz z Cuneo (od razu wyłączyłem jak zobaczyłem ich skład) i.. wygrał 3-2.. W dodatku na wyjeździe. Skład: Żygadło, Lanza, Djurić, Sokołow, Della Lunga, Colacci i nie zauważyłem kto jako drugi środkowy. Jak było później niestety nie wiem, wypada poczekać na statystyki.

http://www.legavolley.it/TabellinoGaraA ... Gara=22111
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
kanonier
Posty: 1034
Rejestracja: 18 lis 2008, o 20:44
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: kanonier »

Vissotto niesamowite 72% w ataku. Skończył 34 na 47 piłek.
15.03.87 - 7.05.17 30 lat w elicie.
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: VernonRoche »

Kurek7
Posty: 696
Rejestracja: 3 paź 2011, o 14:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: Kurek7 »

No prędzej bym się spodziewał powrotu do kadry MW niż tego, że Osmany odejdzie z Trento !!! !!! !!!
Milion "ojro", no to zenit szykuje pake, pewnie odejdzie Priddy... Więc może i jakiś polski klub na tym skorzysta...
Jedno jest chyba raczej pewne, hegemonia Itasu się kończy wraz z obecnym sezonem 8-)
Polska biało-czerwoni... :)
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: Mateusz1993 »

Kurek7 pisze:No prędzej bym się spodziewał powrotu do kadry MW niż tego, że Osmany odejdzie z Trento !!! !!! !!!
Milion "ojro", no to zenit szykuje pake, pewnie odejdzie Priddy... Więc może i jakiś polski klub na tym skorzysta...
Jedno jest chyba raczej pewne, hegemonia Itasu się kończy wraz z obecnym sezonem 8-)
To spora niespodzianka, jednak to nie będzie pierwszy sezon Juantoreny w Rosji, gdzie też grał z dobrym skutkiem.
Ciekwsze jest kto w Trento za Juantorenę, którego łatwo zastąpić nie będzie, może Zaytsev?
Przyznam, że sam jestem bardzo ciekawy.
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: VernonRoche »

Kurek7 pisze:Jedno jest chyba raczej pewne, hegemonia Itasu się kończy wraz z obecnym sezonem 8-)
BArdzo mozliwe, mozliwe tez ze w zamian za to dostaniemy hegemonię Zenitu.

Oj sporo pewnie zarabiać będzie Osmany:D :D nalezy sie chlopu
Kurek7
Posty: 696
Rejestracja: 3 paź 2011, o 14:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: Kurek7 »

VernonRoche pisze:
Bardzo mozliwe, mozliwe tez ze w zamian za to dostaniemy hegemonię Zenitu.



Prędzej mi kaktus na czole wyrośnie niż jakiś rosyjski zespół będzie hegemonem europejskiej siatkówki, do tego trzeba mieć odpowiedni charakter (psychikę) 8-)
Polska biało-czerwoni... :)
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: VernonRoche »

Kurek7 pisze:Prędzej mi kaktus na czole wyrośnie niż jakiś rosyjski zespół będzie hegemonem europejskiej siatkówki, do tego trzeba mieć odpowiedni charakter (psychikę)
8-)

heh, moze i racja, chyba ze opra druzyne na zagranicznych graczach. na ich nieszczescie Ball'a juz nie ma
pawel_wawa
Posty: 124
Rejestracja: 3 wrz 2011, o 22:00
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: pawel_wawa »

A 2 triumfy z rzedu Biełgorodu w tej dekadzie to nie była dominacja? Ile ekip obroniło trofeum?
Zreszta w jednym z tych finałow grali z Iskra.
No ale lepiej sie kompromitowac nieznajomoscia historii siatkówki i walic komunały.

Poza tym pan Malke ostatnio przyznał ze sie zarabia w Rosji maks 500-700 tysiecy euro. Ball podobno brał banke ale dolarów czyli na ówczesne czasy 650.000 euro, Dante 400.000 euro. To gdzie te miliony ja sie pytam?
AsurBaniPal
Posty: 373
Rejestracja: 26 paź 2010, o 07:14

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: AsurBaniPal »

Ja bym się teraz zaczął bać o Kurka jak Juantorena poszedł z najlepszego klubu to i Bartek też może za odpowiednią sumą...
bo co jak co ale Zaytsev Juantoreny nie zastąpi już bardziej widział bym kogoś z brazylijczyków Dante Murilo czy Giba
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn i kobiet - sezon 2011/2012

Post autor: adi_tiger »

Juantorena zrobił jeszcze dobry biznes swojemu klubowi. Bo Zenit będzie musiał wykupić kontrakt Osmanego z Trentino za podobno 1 mln dolarów. Po sezonie byłby wolnym zawodnikiem, ale biznes to biznes.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”