Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: hugo »

Co myślicie o rezygnacji z V-Day?
\
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: sb.slav »

To kompletnie nie był mecz Cuneo, wyglądali bardzo blado na tle Trento, które swoją drogą też jakoś wspaniale się nie prezentowało. Szczególnie te łatwe - jakby się wydawało zagrywki wpadające w pole(strefa głównie Kazika i Juana Toreny). Fajni byli dwaj brodacze - bliźniaki w barwach Trentino, żywcem przeniesieni z czasów Wikingów na hale Pala Trento :)
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
Gustlik
Posty: 97
Rejestracja: 15 gru 2012, o 22:26
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Gustlik »

Z racji, że Trentino jest już w finale - znamy wszystkie zespoły które będą grały w przyszłym sezonie w rozgrywkach Ligi Mistrzów CEV. Są to zespoły: Itas Diatec Trentino, Cucine Lube Banca Marche Macerata oraz Copra Elior Piacenza.
Da regolamento si qualificano alla Champions League le due finaliste scudetto e la migliore squadra classificata della Regular Season: si tratta dunque dell’Itas Diatec Trentino (finalista ma anche vincitrice della Regular Season), e poi della Cucine Lube Banca Marche Macerata (potenziale finalista e seconda in Regular Season) e della Copra Elior Piacenza (potenziale finalista e terza in Regular Season).
Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce, więc wiem, że powstanie z niej wcale nie jest łatwe...
shevcu
Posty: 137
Rejestracja: 2 wrz 2011, o 15:42
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: shevcu »

hugo pisze:Co myślicie o rezygnacji z V-Day?
Dla mnie dobry pomysł, V-Day faworyzował ekipy, które miały dzień konia i mogły trafić w gorszy dzień rywala i pozamiatać od razu, do tego te mecze na neutralnym terenie były dość słabym pomysłem. Jednak play offy muszą być grane przed własnymi publikami, dodaje to im jakiegoś uroku, choć Włosi jacyś w kibicowaniu wybitni nie są :P Copra w LM, ciekawie, ciekawie, zobaczymy czy jakoś przełoży sie to na transfery - przydałby się jeden solidny gracz na lewe, bo parą obecnych graczy LM raczej nie zwojują.
damianho
Posty: 746
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: damianho »

na ile lat ma kontrakt Fei ? 3 ?
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Lineczka »

Szkoda Cuneo. Słabszy mecz Francuza i mimo wszystko Sokołowa, który przyzwyczaił nas do kapitalnej gry.
Co do Trento to bardzo dobry mecz środkowych, Bira 90% w ataku i MVP, Djurić 88% skuteczność.
A Juantorena nie błyszczy, jak w całym tym sezonie.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: krzysiu »

Cuneo przegrało tą rywalizację w poprzednim meczu a nie tym wczorajszym , niestety.
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: luck191 »

http://as-serwisowy.blogspot.com/2013/0 ... lidze.html
Ngapeth prawdopodobnie zagra w Superlidze
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: leeon »

Tymczasem LBM bliska jest porażki z Coprą. Przyjęcie leży jak na razie, a Simon i De Cecco klasa sama w sobie.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: maciek77 »

no i Piacenza w finale ;) liczę że ograją Trento :) świetny mecz De Cecco, Holta i Simona :) Macerata kompletnie bez formy.

wie ktoś które drużyny zagrają w LM ? Trento, Piacenza i? bo meczu o 3 miejsce chyba nie ma
Awatar użytkownika
Gustlik
Posty: 97
Rejestracja: 15 gru 2012, o 22:26
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Gustlik »

Kilka postów wyżej jest informacja kto będzie grał w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie...
Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce, więc wiem, że powstanie z niej wcale nie jest łatwe...
shevcu
Posty: 137
Rejestracja: 2 wrz 2011, o 15:42
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: shevcu »

Jestem pod wrażaniem Copry. Świetny sezon w wykonaniu tego klubu. Ciekawe czy sponsor zmieni decyzję, choć wcześniej deklarował definitywny rozbrat z klubem? W listopadzie były problemy z Simonem i słaba postawa klubu. Teraz przy zgoła odmiennych nastrojach może coś się zmieni...
Awatar użytkownika
Arogancja
Posty: 369
Rejestracja: 6 sie 2008, o 18:48
Płeć: K

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Arogancja »

Wielka przyjemność patrzeć na grę Copry, nawet tylko fragmentarycznie, jak ja dzisiaj. Dobrze poukładany zespół świetnie przygotowany na decydującą część sezonu, z realnymi szansami na mistrzostwo. De Cecco wrzucający z czwartego metra idealną piłkę do Simona - cud, miód i orzeszki. Do tego ofiarna gra w obronie, nawet przy bardzo korzystnym wyniku. Macherata była dzisiaj z kolei przeraźliwie wręcz słaba. Z drugiej strony i tak w tej swojej mizerii postraszyła w trzecim secie Coprę. Jeśli Piacenza chce ograć Trento, to na takie coś pozwolić sobie nie może.
damianho
Posty: 746
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: damianho »

można gdzieś obejrzeć powtórkę z tego meczu ?
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: krzysiu »

Dzisiaj będzie na TVP Sport
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Lineczka »

Sezon dla Lube kompletnie nieudany. Mieli swoje problemy to fakt, ale mieli również najbardziej wyrównany skład. Inna sprawa, że zespół był daleki od formy. Nad Travicą znęcać mi się nie chce, ale mam nadzieje, że to już jego ostatni sezon w Lube. Zaytsev akurat nie zawalił, bo w tym sezonie był najjaśniejszą postacią w tym zespole, ale niech on już gra na normalnej pozycji, tam gdzie jego miejsce - przyjęcie. Savani kompletnie bez formy, ale czego można się było spodziewać?

Mam nadzieje, że Piacenza wygra z Trentino, trzymam za nich mocno kciuki. De Cecco robi co do niego należy, środek chodzi po prostu genialnie, cieszy mnie, że mogę oglądać Simona. Już zacieram rączki na starcie dwóch Kubańczyków :)
Edyta

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Edyta »

maciek77 pisze:no i Piacenza w finale ;) liczę że ograją Trento :)
Gdyby w dalszym ciągu był V-Day, szansa byłaby olbrzymia. Ale wydaje mi się, że w trzech meczach górę weźmie jednak regularność i moc Trento. Choć trzeba przyznać, że w tych play offach Copra poraża wręcz formą. Wszystkie trzy mecze z Lube kapitalne i prawie bez słabych punktów (może czasami Fei, ale za to jest wdzierający się przebojem na salony Vettori).

Jeśli Copra zagra tak jak mecze z Lube, szanse obstawiam na 60:40 dla Trento. Bo trzeba brać poprawkę na kompletny brak formy i atmosfery w Maceracie, zobaczymy jak koperki wypadną na tle najlepszego zespołu rundy zasadniczej.
A co do sponsora to chyba sprawa już zażegnana? Wydaje mi się, że było jakieś info na volleyball.it, że to był rodzaj nacisku na federację, żeby przywrócić Simona do gry.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: dreamer »

hugo pisze:Co myślicie o rezygnacji z V-Day?
Beznadziejna decyzja. Marketingowo oczywiście rozumiem ją - minimum trzy razy więcej czasu na reklamy podczas transmisji telewizyjnych niż przy V-Day.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: hugo »

dreamer pisze:
hugo pisze:Co myślicie o rezygnacji z V-Day?
Beznadziejna decyzja. Marketingowo oczywiście rozumiem ją - minimum trzy razy więcej czasu na reklamy podczas transmisji telewizyjnych niż przy V-Day.

dreamer
co dawał V-Day?
\
CzyDe
Posty: 71
Rejestracja: 5 sie 2012, o 20:18
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: CzyDe »

Więcej przypadku i większe szanse dla drużyn a) słabszych b) mniej regularnych c) mających dzień konia (zwłaszcza na zagrywce). No i granie na neutralnym terenie - lipa

Z pozytywów to chyba tylko emocje
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Lineczka »

dreamer pisze:
hugo pisze:Co myślicie o rezygnacji z V-Day?
Beznadziejna decyzja. Marketingowo oczywiście rozumiem ją - minimum trzy razy więcej czasu na reklamy podczas transmisji telewizyjnych niż przy V-Day.

dreamer
Bardzo dobra decyzja. Nie sztuką jest wygrać jeden mecz!
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: hugo »

Myślę, że V-Day to był dyktat Eurosportu, bo przecież wiadomo, że taka miszmaszowa stacja nie będzie transmitować 3-5 spotkań o Scudetto.

Teraz prawa są rozbite i jest większa swoboda. Trzeba przyznać, że Mosna ma łeb do interesu, bo Lega Volley jest pokazywana w bardzo wielu krajach i nie ma powodów do wstydu na tle najlepszych lig koszykarskich i hokejowych w Europie. Reszta lig siatkarskich to nie myśli chyba o ekspansji na rynki zagraniczne.
\
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: figol »

Lineczka pisze:
dreamer pisze:
hugo pisze:Co myślicie o rezygnacji z V-Day?
Beznadziejna decyzja. Marketingowo oczywiście rozumiem ją - minimum trzy razy więcej czasu na reklamy podczas transmisji telewizyjnych niż przy V-Day.

dreamer
Bardzo dobra decyzja. Nie sztuką jest wygrać jeden mecz!
Dokładnie bardzo ale to bardzo dobra decyzja po co rozgrywać tyle morderczych spotkań jeśli o końcowym wyniku może decydować przypadek ??
Z szacunku dla pracy siatkarzy ta decyzja jest bardzo ale to bardzo dobra.
poznasz głupiego po czynach jego
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: sb.slav »

Czyżby na południowo-zachodniej półkuli grali jeden mecz? :)
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: madlark »

TVP Sport
Itas Diatec Trentino - Copra Elior Piacenza Sobota 12.00
Copra Elior Piacenza - Itas Diatec Trentino Niedziela 17.25, Poniedziałek 15.15, Wtorek 11.10
Itas Diatec Trentino - Copra Elior Piacenza Środa 17.25, Czwartek 20.20
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: sb.slav »

No i bańka prysła. Copra zmiażdżona przez gigantów z Trento. Nie sądzę, żeby wiekowi skrzydłowi byli w stanie nawiązać z nimi walkę. Dziś najbardziej to właśnie Papi i Zlatanow zawiedli najbardziej. A także Fei, którego trener trzymał na boisku chyba zbyt długo, bo po wejściu Vettori, przynajmniej miał kto kończyć ataki. Gra mogła z pewnością wyglądać lepiej po stronie koperków, ale - już nawet nie mówiąc o ataku ze skrzydeł - zwyczajnie leżało przyjęcie. Cała linia przyjęcia popełniła na oko koszmarną ilość błędów, a Trento w zasadzie nie cisnęło na zagrywce tak, jak potrafi, to nie był ich najlepszy dzień w tym elemencie. W następstwie fatalnego przyjęcia czary De Cecco zostały zneutralizowane, chociaż ten jak mógł, to grał środkiem. Bez kombinacyjnej gry, bez zagrywki(notoryczne bicie po autach i w pół siatki), bez mocnego uderzenia na skrzydłach, bez przyjęcia - nie da się wygrać z Trentino. Tym bardziej trzech meczów.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
ryzka1990
Posty: 313
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 10:40
Płeć: M
Lokalizacja: Siekierczyn

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: ryzka1990 »

Dzisiaj Bartman był na tym meczu finałowym. Czyżby wkręcił się do Copry??
ryzka1990
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: kalosz »

Fei ma kontrakt, a Vettori to spory talent.

chyba że na przyjęcie :D
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: compact »

Jest na wakacjach w Weronie, godzine drogi autostrada od Trento.
Awatar użytkownika
ryzka1990
Posty: 313
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 10:40
Płeć: M
Lokalizacja: Siekierczyn

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: ryzka1990 »

Nie wierzę, że nie ma w tym interesu. Jeżeli jest teraz na wakacjach to nie pojechałby tak nagle na mecz. Wg mojej oceny coś tu śmierdoli
ryzka1990
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”