Serie A1 - Transfery 2014/15

Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: Chal »

Sypie się Piacenza, Vettori na 3 lata w Modenie, podobnie Piano. http://www.volleyball.it/notizie.asp?n=81819&l=0
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
PrXmO
Posty: 151
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 12:50
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: PrXmO »

Do Modeny poszedł Vettori z Piacenzy więc Bartman raczej out.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: Skrzypek »

PrXmO pisze:Do Modeny poszedł Vettori z Piacenzy więc Bartman raczej out.
Nie raczej, a na pewno. Bartman poszedł do odstrzału w pierwszej kolejności. Włodarze Modeny mocno się nim rozczarowali.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: maciek77 »

PrXmO pisze:Do Modeny poszedł Vettori z Piacenzy więc Bartman raczej out.
jeszcze nie ma potwierdzenia ale ciekw jestem gdzie wyląduje Vettori, Simon, Kaliberda no i trójka weteranów
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: Hirako »

bakek pisze:Przejście Kaliberdy do jednego z zespołów Plusligi nie jest nierealne. Następuje rozkład Piacenzy, więc różnie może być z jej zawodnikami.

Czy Modena będzie w stanie zakontraktować Kaliberdę? Możliwe, bo po zakontraktowaniu Vettoriego nie będzie zbyt dużych problemów z limitem. Generalnie Kaliberda nie ma aż tak dużego wyboru.
Tu problemem nie jest Modena, a Perugia z tego co wiem :)
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: kanap »

KadrO pisze:Jest i fantastyczny Ivović! Czekam jeszcze na Kaliberdę. Cóż za zsyp moich cenionych zawodników w tym okienku. Brawo! :D
Co do Kaliberdy zaakceptowałem wersję jednego z userów forum ZAKSy, który twierdził że Niemiec w piątek dał odpowiedz klubowi że nie jest zainteresowany grą w pluslidze. Dodatkowo podobno ma grać w Perugi, Petric (podobno kierunek Modena) ma niby odejść, Atanasjević na swoim TT napisał żeby nie odchodził i z apelem do kibiców aby go zatrzymali :] , Vujević to staruszek który w każdej chwili może zakończyć karierę i w Perugi która ma być wielkim klubem nie ma komu grać na przyjęciu.
Core
Posty: 228
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:32
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: Core »

Zwróćcie jednak uwagę na limit obcokrajowców, Perugia ma tylko jeszcze jedno miejsce dla obcokrajowca w wyjściowej szóstce, więc Kaliberda wcale taki nierealny nie jest. Modena już ten limit wyczerpała.
Ktoś się orientuje czy Stanković oraz Podrascanin grają jako stranieri czy już jako Włosi?
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: weary_skier »

No, ale dlaczego nie?
De Cecco, Matej, Atan i Kaliberda.
Środek i libero Włosi.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: Chal »

Póki grają w serbskiej kadrze, to są traktowani jako obcy.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Core
Posty: 228
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:32
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: Core »

weary_skier, co najmniej trzech Włochów na boisku, środkowi + libero = 2...
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: weary_skier »

Przyznam się szczerze, że nie jestem specjlaistą od limitów obcokrajowców w Serie A, ale jesli przyjąc Twoje rozumowanie za prawdziwe, to jak w tamtym roku funkcjonowała:
Piacenza z Le Roux na ataku
Trento
Perugia (tu możliwe, że Goran ma włoskie obywatelstwo)
Ravenna
Werona
czy Latina?
No, chyba, że się coś zmieniło po zeszłym sezonie.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
BlackRazor
Posty: 175
Rejestracja: 18 kwie 2013, o 14:30
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: BlackRazor »

Chal pisze:Do Modeny ponoć wybiera się Petrić, więc Kaliberda pewnie miałby być jego następcą w ekipie Sir Safety.
Bardzo możliwe. Choć ja słyszałem że Petrić wybiera się do Turcji, lecz coś mogło ulec zmianie.
Core
Posty: 228
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:32
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: Core »

Masz rację, być może brana jest pod uwagę cała siódemka i w niej ma być co najmniej trzech Włochów.
Wiedzę czerpałem z tego artykułu: http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... -zamknieta, gdzie jest napisane, że co najmniej trzech na boisku.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: weary_skier »

Pewnie to zdanie jest kluczem:
Zaakceptowano licencje trzydziestu obcokrajowców urodzonych w latach 1990-1993, na podstawie których będą oni mogli występować w zespołach bez ograniczeń w stosunku do ilości zawodników zagranicznych.
Każda z wymienionych przeze mnie druzyn ma chociaż jednego zawodnika w tym przedziale wiekowym.
Zatem w kwestii Kaliberdy i jego ewentualnej przyszłości w Perugii kluczowe jest to czy te licencje zostaną utrzymane na przyszły sezon.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: krzysiu »

Kazyiski przybywa do Perugii :D będzie się działo :)
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: sb.slav »

Pod Skrzydła Grbicia...

To znaczy, że w końcu odciął pępowinę od Stojczewa :o

Ciekawe, gdzie wyląduje Osmany. Stawiam na Azję, bo w wątpię, żeby został w Turcji u bankierów w kieszeni. Nikomu nie musi nic udowadniać, i na sezon może sobie jechać pograć dla jenów czy wonów.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Zzenek
Posty: 40
Rejestracja: 12 paź 2012, o 10:19
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: Zzenek »

BlackRazor pisze:
Chal pisze:Do Modeny ponoć wybiera się Petrić, więc Kaliberda pewnie miałby być jego następcą w ekipie Sir Safety.
Bardzo możliwe. Choć ja słyszałem że Petrić wybiera się do Turcji, lecz coś mogło ulec zmianie.
Petrić w Modenie info na fb Modeny
jinx
Posty: 6285
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: jinx »

Szkoda mi Petrica. Bardzo ciekawy zawodnik przypominający mi Samika. Pytanie kto będzie grał w Perugii obok Mateya....
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: kanap »

weary_skier pisze:...Każda z wymienionych przeze mnie druzyn ma chociaż jednego zawodnika w tym przedziale wiekowym.
Zatem w kwestii Kaliberdy i jego ewentualnej przyszłości w Perugii kluczowe jest to czy te licencje zostaną utrzymane na przyszły sezon.
tylko z tego co ja wiem to na boisku może być 4 obcokrajowców w serie A, dlatego to co napisałeś wcześniej o dwóch środkowych i włoskim libero w zupełności wystarczy i reszta może być stranieri.

o Juantarenie czytałem że może razem z Zajcevem w jednej drużynie grać, jak Dynamo Moskwa w sezonie 2014/2015 będzie chciała zagrozić Zenitovi czy Biełogorie to sam Zaycev nie wystarczy. a Juantorena to nadal ma ważny kontrakt z Trentino?
Core
Posty: 228
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:32
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: Core »

kanap, możesz podać źródło, gdzie jest jasno napisane, że na boisku może przebywać czterech obcokrajowców? Bo mnie się wydaje, że co najmniej trzech zawodników na boisku musi mieć włoskie obywatelstwo lub tak jak wyżej jest napisane, z racji młodego wieku limit ich nie obowiązuje.
Edyta

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: Edyta »

W Serie A od wielu lat funkcjonuje limit 4 obcokrajowców na boisku (o jednego więcej niż w PlusLidze) i póki co nic się w tej kwestii nie zmieniło, ani nie słychać, żeby miało się zmienić w najbliższym sezonie. Choć były pogłoski, że wzorem Francji limit może zostać w ogóle zniesiony. Ale na razie o tym cisza. Żadnych źródeł nie podlinkuję, bo nie chce mi się szukać w regulaminie ligi. Po prostu wiem, że tak to funkcjonuje, co widać podczas meczów, a także w wielu wypowiedziach trenerów, czy zawodników.
A Stanković i Podrascanin nie mają nawet włoskiego obywatelstwa, więc nie wiem skąd pomysł, że mieliby grać jako Włosi.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: maciek77 »

wiadomo coś o zastępcy Ivana w Lube? jakieś plotki?
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: weary_skier »

Według karuzeli volleyball.it najprawdopodobniej Ceco.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: leeon »

Zzenek pisze:
BlackRazor pisze:
Chal pisze:Do Modeny ponoć wybiera się Petrić, więc Kaliberda pewnie miałby być jego następcą w ekipie Sir Safety.
Bardzo możliwe. Choć ja słyszałem że Petrić wybiera się do Turcji, lecz coś mogło ulec zmianie.
Petrić w Modenie info na fb Modeny
Modena się zbroi, a 2 lata temu klub stał nad przepaścią. Fajnie, że się wybronili
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: Murilo0 »

Zaczęli imponująco: Bruno, Ngapeth, ale ostatnio mocno spuścili z tonu. Były zapowiedzi Juantoreny, Sokołowa, a tu tylko Petrić i Vettori. Znacznie bardziej interesująca będzie Perugia w przyszłym sezonie.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: Milten »

To ja myslalem, że Modena ma ambicje potęgi a oni sciagaja Vettoriego. Czuje sie zawiedziony
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
Wymiatashi
Posty: 375
Rejestracja: 30 sty 2014, o 14:16
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: Wymiatashi »

jinx pisze:Szkoda mi Petrica. Bardzo ciekawy zawodnik przypominający mi Samika. Pytanie kto będzie grał w Perugii obok Mateya....
Czemu szkoda? Pasował do Perugii i tutaj też przyznam, że polubiłem tą drużynę i jej charakter. Bez Kovaca, bez Petrica może być trochę inaczej. Chociaż pod kątem czysto sportowym może to wyglądać znacznie lepiej w kolejnym sezonie.

W Modenie widać, że budują bardzo mocny zespół. Bruno i N'Gapeth to są zawodnicy z absolutnej czołówki na swoich pozycjach. W tym sezonie po tym jak przyszli do Italii to nie pokazali jeszcze wszystkiego, ale jestem prawie pewien, że w kolejnym sezonie odpalą.

Libero Rossini na pewno lepszy do Manira, zwłaszcza w przyjęciu.
Vettori bardzo dobry zawodnik. Dobry ten sezon, ale też jednak często był zmieniany i to bardzo szybko. Stać go na więcej. Jeżeli chodzi o porównanie do tego co było na tej pozycji w poprzednim sezonie to jak najbardziej transfer na plus.

Środek Piano i Beretta. Obaj jeszcze stosunkowo młodzi (1990 rocznik). Piano w tym sezonie grał po prostu świetnie w Castello. Najlepszy blokujący A1. A przecież sporo się też mówiło o tym, że do Modeny przyjdzie Simon.

Na przyjęciu N'Gapeth, Petric i Kovacevic (tak to wygląda?). N'Gapeth wiadomo. Petric to na pewno jeden z lepszych przyjmujących w A1. Wiele osób zarzuca mu to, że jak na ofensywnego przyjmującego ma słabą skuteczność na przestrzeni całego sezonu (dla mnie to brednie), ale tak naprawdę trzeba było oglądać spotkania Perugii, żeby go ocenić. Sporo widzi i to na pewno jest jego ogromny atut.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: StanLee »

Beretta odchodzi. Z kolei Petrić ma dosyć niską skuteczność, ale efektywność już dobrą, ponadto to gracz predysponowany do gry kombinacyjnej, na jaką nie mógł liczyć przy rozgrywających w Perugii w tym sezonie. Rok temu, gdy mu rozgrywał Nicole Daldello (wzrost Williama), to Petrić miał prawie 50% skuteczności. Przy Bruno będzie podobnie, bo to kawał gracza jest. Tj. Petrić.

Ryzykowne ruchy Modeny, bo (zbyt) wiele zależy od tego, czy Vettori ustabilizuje formę.
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: Milten »

Matej i Atan, na dodatek z rozegraniem De Cecco. Ale moc!
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
Wymiatashi
Posty: 375
Rejestracja: 30 sty 2014, o 14:16
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: Wymiatashi »

Maruotti w Perugii.
Bardzo dobry transfer dla Perugii.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”