Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Trentino z Djuriciem ma po prostu lepszy sklad, pisałem zresztą to po transferze Greka. Ciekawe czy zostanie.
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: chemical_brother »

Bazinga pisze:
chemical_brother pisze:Gianelli to niesamowicie zdolny dzieciak, jeśli tylko Berruto będzie miał jaja jak Stojczew i na niego postawi(nawet w tym roku - czemu nie), to Włosi będą baaaaaardzo mocni w najbliższym czasie.
A kim oni maja grac na przyjeciu aktualnie ?? Srodek zawsze mieli beznadziejny, ratowali sie mocnymi skrzydlami, na sam koniec ostala sie "taktyka" wszystko do Iwana (gdy Parodi/Kovar pograli sobie MS w Polsce na "niebotycznym" poziomie). Ja w tym sezonie nie widze nic mocnego we wloskim teamie, Zając 3/4 sezonu siedzial na lawie, Parodi czy Kovar (ten to sie tak postaral ze chyba powolania nie dostal?) bez komentarza, srodek jeden Birarelli, pozostali Berreta czy Piano w ataku stanowia zerowe zagrozenie. Mizeria straszna.
Juantorrena, Lanza i Zajcew to takie słabe skrzydła? lol
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: sb.slav »

Edyta pisze:Mam nadzieję, że po tym sezonie, a zwłaszcza po tych finałach w Italii się ockną i w końcu zabronią tych transferów last minute. Co to za rozgrywki, co to za rywalizacja, kiedy w każdej chwili można sobie dokupić wzmocnienie (Djurić). Co innego jakaś przewlekła kontuzja. Ale móc kupować tylko dlatego, że ktoś jest dostępny? Bzdura, bezsens, absurd. W ten sposób każdy może sobie żonglować składem jak chce, wymieniać zmęczonych, czy naprawiać przedsezonowe błędy. Sezon powinien być zamkniętą całością, a nie takim misz maszem, jak się ostatnio obserwuje (a zjawisko jakby się nasila).
Makaroniarskie wynaturzenie. Wyobrażacie sobie sytuację, gdy Trefl ora cały sezon jedną szóstką, bije Skrę a ta sobie zamienia zmęczonych Wlazłego i Uriarte na Bruno i Sztokra? A potem bije gdańszczan. Gdzie tu sport? Już teraz liczy się sakiewka, ale z takimi promocyjnymi zakupami robi się groteskowo.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: chemical_brother »

sb.slav pisze:
Edyta pisze:Mam nadzieję, że po tym sezonie, a zwłaszcza po tych finałach w Italii się ockną i w końcu zabronią tych transferów last minute. Co to za rozgrywki, co to za rywalizacja, kiedy w każdej chwili można sobie dokupić wzmocnienie (Djurić). Co innego jakaś przewlekła kontuzja. Ale móc kupować tylko dlatego, że ktoś jest dostępny? Bzdura, bezsens, absurd. W ten sposób każdy może sobie żonglować składem jak chce, wymieniać zmęczonych, czy naprawiać przedsezonowe błędy. Sezon powinien być zamkniętą całością, a nie takim misz maszem, jak się ostatnio obserwuje (a zjawisko jakby się nasila).
Makaroniarskie wynaturzenie. Wyobrażacie sobie sytuację, gdy Trefl ora cały sezon jedną szóstką, bije Skrę a ta sobie zamienia zmęczonych Wlazłego i Uriarte na Bruno i Sztokra? A potem bije gdańszczan. Gdzie tu sport? Już teraz liczy się sakiewka, ale z takimi promocyjnymi zakupami robi się groteskowo.
Owszem, wyobrażamy sobie. Ja bym nie narzekał gdyby poziom był wyższy, bo w tym roku był słabiutki poziom w play-off. Trefl mógłby zrobić tak samo.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

A to jest we Wloszech klub ktory czesciej korzystal z tego przepisu niz Modena?
Edyta

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Edyta »

I co z tego, że Modena? Chodzi o zasadę. A raczej ich brak.
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 766
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: jimiq »

Co by nie mowic final super.
Jednego nie rozumiem. Jak to jest ze Stoyczew jak pracuje w Trento to ma mistrza a gdzie indziej juz nie bardzo. Ale co by nie mowic zyczylbym sobie takiego trenera w +L..
Gratulacje dla Trento. I taki smaczek Bruno kontra 18 letni Gianelli. Oj w gosciu sie gotowalo...
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: MaciejJoker »

Stojczew zdobył mistrzostwo Turcji z Halkbankiem przecież ?
2012, 2013, 2015
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Edyta pisze:I co z tego, że Modena? Chodzi o zasadę. A raczej ich brak.
Zasady są równe dla wszystkich. Gdyby nie ten przepis, w finałach na parkiecie mogłoby nie być nie tylko Djuricia, ale być może też Bruno czy Ngapetha. Mam rozumieć, że dla ligi to byłoby pozytywne? Nie żartujmy.
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Bazinga »

chemical_brother pisze: Juantorrena, Lanza i Zajcew to takie słabe skrzydła? lol
ahh Juantorena, mea culpa. W takim przypadku dziury na przyjeciu nie ma.
Edyta

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Edyta »

StanLee pisze:
Edyta pisze:I co z tego, że Modena? Chodzi o zasadę. A raczej ich brak.
Zasady są równe dla wszystkich. Gdyby nie ten przepis, w finałach na parkiecie mogłoby nie być nie tylko Djuricia, ale być może też Bruno czy Ngapetha. Mam rozumieć, że dla ligi to byłoby pozytywne? Nie żartujmy.
Już o tym dyskutowaliśmy i nigdy się nie porozumiemy, bo ty oglądasz siatkówkę ze szkiełkiem i okiem, a ja wolę, żeby sport był górą. Ty ją oglądasz w oderwaniu od wszelkich kontekstów, a dla mnie to one są najważniejsze. I wierzę, że wciąż dla większości kibiców.
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Abdullo »

Edyta pisze:I co z tego, że Modena? Chodzi o zasadę. A raczej ich brak.
Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.
Masz rację, iż to w pewnym sensie zaprzeczenie idei sportu (choć może to nie jest najlepsze słowo) i pracy przez cały sezon. Podobnie jest zresztą u Arabów w Pucharze Emira. Trudno poznać niektóre zespoły wszak i tam są ściągane gwiazdy "last minute".
Ale trzeba przyznać tez rację Stanowi. Wszyscy jadą na tym samym wózku i grają na tych samych regułach. Do tej pory jakoś to działało i Modena nie raz sprowadzala graczy którzy ciągnęli ja w górę. Bruno chyba parę raz przychodził na końcówki sezonu.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Wiem. Ale - już nie chcę przekonywać, szanuję Twoją opinię. po prostu dalej nie rozumiem. Bruno przyszedł do Modeny w marcu/kwietniu, zakochał się w klubie i obiecał zarządowi i kibicom, że kiedyś tam wróci. Wrócił, podobno był dogadany, że podpisze kontrakt z Modeną po sezonie w Rio, z którego odszedł w jego trakcie przez ich problemy finansowe, właśnie do Włoch. Ngapeth przyszedł rok temu do Modeny w lutym, podpisał kilkuletni kontrakt. Wyobraźmy sobie, że Bruno nie może trafić do Modeny w 2011 roku, a Ngapeth zamiast do Modeny, idzie do jakiejś Korei, bo nie ma gdzie znaleźć klubu, a w sumie najlepiej tam płacą. Mam rozumieć, że Twoje ''czucie i wiara'' nie mają tutaj zastosowania? ;) Wydaje mi się po prostu, że nawet tak liberalne przepisy, są dla wszystkich równe, i w dłuższej perspektywie, wszystkie zespoły mają szanse czerpać z nich korzyści. Zwłaszcza, że trudno nie zauważyć pewnej ciągłości, np. teraz mówi się, że Djurić zostanie w Trento.
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: fwasilcz »

StanLee pisze:Wydaje mi się po prostu, że nawet tak liberalne przepisy, są dla wszystkich równe, i w dłuższej perspektywie, wszystkie zespoły mają szanse czerpać z nich korzyści.
Tylko, że w tym przypadku wszyscy=bogaci. Kopciuszek, który sensacyjnie awansowałby do play-offów pokonując potentatów nagle musiałby się tam zmierzyć z praktycznie innymi drużynami, bo akurat sezon w Korei/Brazylii się skończył. Poziom będzie wyższy, ale nie promuje zupełnie przemyślanych transferów i budowania składu od podstaw. Jeśli zależy Ci tylko na jak najwyższym poziomie siatkówki i nie interesują Cię emocje sportowe, to rzeczywiście system jest ok, ale coś czuję, że ze kilka lat Twoim ulubionym turniejem zostanie puchar emira.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: maciek77 »

Zagrywka Trento na dobrym poziomie, ale Petrić w przyjęciu to jednak jest przeciętny.

Mam tylko nadzieję, że Lube nie wykupi Trento.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

fwasilcz pisze:Tylko, że w tym przypadku wszyscy=bogaci. Kopciuszek, który sensacyjnie awansowałby do play-offów pokonując potentatów nagle musiałby się tam zmierzyć z praktycznie innymi drużynami, bo akurat sezon w Korei/Brazylii się skończył.
Nieprawda. Do tej pory wyglądało to tak, że w ten sposób wzmacniały się przede wszystkim zespoły środka tabeli, i prędzej wyrównywało to poziom. Patrz Modena. Np. w tym sezonie pod koniec grudnia Molfetta (która grała z Trento) pozyskała dwóch graczy do szóstki - u nas w tym roku to byłoby możliwe, ale rok temu nie. Molfetta z Kooistrą była chyba 9. albo 10. w tabeli.

''Z praktycznie innymi drużynami'' -> jesteś w stanie podać jakikolwiek przykład, czy tak sprowadzasz do absurdu? Typuję to drugie.
Jeśli zależy Ci tylko na jak najwyższym poziomie siatkówki i nie interesują Cię emocje sportowe, to rzeczywiście system jest ok, ale coś czuję, że ze kilka lat Twoim ulubionym turniejem zostanie puchar emira.
Puchar Emira stoi na słabym poziomie.

Podobno Christenson w Lube jednak.
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: fwasilcz »

StanLee pisze: Nieprawda. Do tej pory wyglądało to tak, że w ten sposób wzmacniały się przede wszystkim zespoły środka tabeli, i prędzej wyrównywało to poziom. Patrz Modena. Np. w tym sezonie pod koniec grudnia Molfetta (która grała z Trento) pozyskała dwóch graczy do szóstki - u nas w tym roku to byłoby możliwe, ale rok temu nie. Molfetta z Kooistrą była chyba 9. albo 10. w tabeli.
Ok. Ale wiem, że gdybym był prezesem klubu, który wykorzystując ograniczony budżet skomponował zespół, który niespodziewanie zająłby wysokie miejsce w rundzie zasadniczej, a potem został wyeliminowany w ćwierćfinale play-off przez potentata, który dokupił sobie kolejną gwiazdę na play-offy bo jego się nie sprawdziły, to czułbym się oszukany.
I powiesz, że to jest sprawiedliwe, bo dla wszystkich zasady są te same i może masz rację, ale moim zdaniem to niezgodne z duchem sportu.
StanLee pisze: ''Z praktycznie innymi drużynami'' -> jesteś w stanie podać jakikolwiek przykład, czy tak sprowadzasz do absurdu? Typuję to drugie.
Nie potrafię, hipotetyzowałem. Ale patrząc na to, ilu zawodników w sile wieku przenosi się do egzotycznych lig, jeśli zasady się nie zmienią niedługo może do tego dojść. Bo chyba zgodzisz się, że drużyna z nowym, lepszym rozgrywającym i skrzydłowym z najwyższej półki byłaby praktycznie inną drużyną, a to tylko dwóch zawodników.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: sb.slav »

Kazijski kuszony przez Koreańczyków i Japończyków, którzy oferują mu okrągły milion za sezon. Do tego Turcy znowu chcą go u siebie, tym razem z Fenerbacze.

http://www.worldofvolley.com/News/Lates ... korea.html

On jest pewnie co rok kuszony, a jako że to jeszcze nie czas, by taki zawodnik odcinał kupony, to myślę, że zostanie na półwyspie Apenińskim, Gdzie on by się tam ruszył bez Stojczewa, musi dorosnąć:)

Dodam jeszcze, choć zapewne już słyszeliście, że Perugia pożegnała Grbićia, a na jego miejsce typują Lolo Bernardiego m.in.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Stojczew, Kazijski, Sole, Colaci podobno mają zostać, nie wiadomo co z Lanzą i Birarellim. Pierwszym sypaczem ma być Giannelli, rezerwowym Sintini. Nie jestem pewien tego Djuricia, bo tu sprzeczne informacje się pojawiają. Cebulj byłby świetnym transferem...
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Mateusz1993 »

StanLee pisze:Stojczew, Kazijski, Sole, Colaci podobno mają zostać, nie wiadomo co z Lanzą i Birarellim. Pierwszym sypaczem ma być Giannelli, rezerwowym Sintini. Nie jestem pewien tego Djuricia, bo tu sprzeczne informacje się pojawiają. Cebulj byłby świetnym transferem...
No właśnie sprzeczne informacje są, bo raz że niby ważny kontrakt a innym, że nie potwierdzony i chodzą suchy o Cebuljiu, taka trójka to za dużo, więc ktoś by musiał odejść
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Ale o kim mówisz? Bo z Lanzą wszyscy piszą, że ma propozycje z Lube i Perugii, i nie wiadomo, czy zostanie. I mam nadzieję, że tak się nie stanie, bo Perugia/Lube musi się wzmocnić Włochem, a Cebulj to gracz podobnego formatu, a Giannelli poprawia im limity...

Co do Gianellego jeszcze, który został MVP finałów, to już teraz niewielu rozgrywających na międzynarodowym poziomie ma taką zagrywkę i blok, a przecież on oba te elementy, zwłaszcza pierwszy, bardzo poprawi, przecież ma 18 lat, to jeszcze szczypiorek. Ostatnim tak młodym rozgrywającym na tym poziomie w klubowej siatkówce był Bruno...
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Jiroux »

Tymczasem Stojczew podpisał w Trentino nową trzyletnią umowę
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Trentino ma chyba bardzo stabilny budżet na następne lata, skoro z kimś takim jak Stojczew podpisują tak długi jak na siatkarskie warunki kontrakt. Bułgar wygrał scudetto bez Juantroreny i 18-latkiem na rozegraniu, jestem ciekaw czyt to wpływa na ocenę jego jako trenera, hm?

Nie wiem, czy pisałem, ale Modena potwierdziła Lucasa. Rewelacyjne transfery na razie we Włoszech, a przecież pogłoski mówią, że Travica trafi do Werony, a Christenson do Lube.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Noworoczny »

StanLee pisze:Trentino ma chyba bardzo stabilny budżet na następne lata, skoro z kimś takim jak Stojczew podpisują tak długi jak na siatkarskie warunki kontrakt. Bułgar wygrał scudetto bez Juantroreny i 18-latkiem na rozegraniu, jestem ciekaw czyt to wpływa na ocenę jego jako trenera, hm?


W słabej lidze włoskiej, której dwaj przedstawiciele w LM zostali ograni przez trzecią drużynę polskiej ligi. Jeszcze parę lat temu to by było coś, ale dzisiaj? Zobaczymy, jak sobie poradzi bez Janka w przyszłorocznej LM. Jeśli ugra medal (nie kupując F4), wejdę pod stół i odszczekam.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Kamil92 »

Noworoczny pisze:W słabej lidze włoskiej, której dwaj przedstawiciele w LM zostali ograni przez trzecią drużynę polskiej ligi. Jeszcze parę lat temu to by było coś, ale dzisiaj? Zobaczymy, jak sobie poradzi bez Janka w przyszłorocznej LM. Jeśli ugra medal (nie kupując F4), wejdę pod stół i odszczekam.
O wiele lepszym wyznacznikiem będzie przyszłoroczna liga włoska, która ma być bardzo silna. LM to LM, jedni mają więcej, drudzy mniej szczęścia.
Co do tego sezonu, to moim zdaniem Modena miała lepszy i przede wszystkim bardziej wyrównany skład, a jednak to Trentino wygrało całe rozgrywki. W finale byli sporo lepsi od Modeny, a w tym duża zasługa Bułgara - trenera.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Mateusz1993 »

StanLee pisze:Ale o kim mówisz? Bo z Lanzą wszyscy piszą, że ma propozycje z Lube i Perugii, i nie wiadomo, czy zostanie. I mam nadzieję, że tak się nie stanie, bo Perugia/Lube musi się wzmocnić Włochem, a Cebulj to gracz podobnego formatu, a Giannelli poprawia im limity...

Co do Gianellego jeszcze, który został MVP finałów, to już teraz niewielu rozgrywających na międzynarodowym poziomie ma taką zagrywkę i blok, a przecież on oba te elementy, zwłaszcza pierwszy, bardzo poprawi, przecież ma 18 lat, to jeszcze szczypiorek. Ostatnim tak młodym rozgrywającym na tym poziomie w klubowej siatkówce był Bruno...
O Pippo. Tak tak, ale jest też opcja pozostanie w Trydencie. A na ten moment (minęło kilka dni) wygląda na to, że właśnie pozostania jest najbliżej. Na Gianelliego warto stawiać, nie tylko z powodu limitów.
Christenson w Lube. A do Verony może też trafić Baranowicz.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Potwierdził ktoś tego Christensona?
Noworoczny pisze:W słabej lidze włoskiej, której dwaj przedstawiciele w LM zostali ograni przez trzecią drużynę polskiej ligi. Jeszcze parę lat temu to by było coś, ale dzisiaj? Zobaczymy, jak sobie poradzi bez Janka w przyszłorocznej LM. Jeśli ugra medal (nie kupując F4), wejdę pod stół i odszczekam.
Trzecia drużyna polskiej ligi ograła trzecią i czwartą włoską. Czwarta włoska ograła czwartą polską, pierwsza włoska ograła piątą (?) polską. Spodziewałem się takiego relatywizowania.

Pytanie czysto systematyzujące wiedzę - skoro Serie A jest słaba, to na jakim poziomie stoi Plusliga, i jaka jest różnica między tymi ligami? Moje określenie jej jako słabą polegało na skrajnie subiektywnych wrażeniach, a obie te ligi uważam za sportowo bardzo podobne (w tym roku u nas rozgrywki ligowe były trochę lepsze) i nie widzę argumentów po obu stronach żeby uważać inaczej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”