Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: MaciejJoker »

Sensacja, tak jakby Lubin wygrał w ćwierćfinale ze Skrą.
A taki skład się tam szykuje. Może zakręcą finanse ?
2012, 2013, 2015
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: sb.slav »

Matius pisze:Statów jeszcze nie ma, jak Kurek zagrał?
Według mnie nie wyróżnił się ani in plus ani in minus. A wszyscy by chyba chcieli, żeby liderował jak rok temu.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: adi_tiger »

MaciejJoker pisze:A taki skład się tam szykuje. Może zakręcą finanse ?
Ciężko powiedzieć. Ale ściągają Juantorenę wiec kasa musi być.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: krzysiu »

Niby chcą jeszcze Simona,Zajcewa ,Lanzę - ale Simon chyba do Moskwy pójdzie za Holta :)
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1036
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: hunter »

sb.slav pisze:
Matius pisze:Statów jeszcze nie ma, jak Kurek zagrał?
Według mnie nie wyróżnił się ani in plus ani in minus. A wszyscy by chyba chcieli, żeby liderował jak rok temu.
Dokładnie, mi tu pasuje słowo nierówny, potrafił trzepnąć kilka razy z zagrywki i za chwilę wpakować się w banalnej sytuacji w pojedynczy blok.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Grebennikov i Juantorena potwierdzeni.
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: kanap »

Kubańczyk ma ważny kontrakt w Korei i żadnego Simona nie będzie, Zajceva to musieliby najpierw odstrzelić Rosjanie z Dynama bo jak mnie pamięć nie myli jeszcze 2 lata ważny kontrakt ma.
komentarz Zajceva do tych bzdur sprzed 23 godzin z TT
The voices are starting to become a little boring.I choose Moscow because I want to try to win here,and I'm a player of Dynamo!
„I choose Moscow because I want to try to win here and I’m player of Dynamo! I have the contract for more than one year, so it was not necessary to extend it,“
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Z kolei Daniel Bortoletto podaje, że Lucas na dwa lata w Modenie. Z grubej rury zaczęli mercato. Gulianiego ma zastąpić Blengini.
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: kanap »

StanLee pisze:Z kolei Daniel Bortoletto podaje, że Lucas na dwa lata w Modenie. Z grubej rury zaczęli mercato. Gulianiego ma zastąpić Blengini.
środkiem się nie wygrywa, a co warte są te transfery pokaże LM
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: maciek77 »

Tak sobie czytam i zakładając, że Trento i Modena zagrają w finale(co jest więcej niż pewne) to Lube zagra w LM. :o
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

... chyba, że na środku postawisz Lucasa który był 4. najlepiej punktującym Superligi...

Myślę, że co warte są te transfery, to pokaże przede wszystkim liga, Liga Mistrzów to losowe rozgrywki gdzie duża część Twojego ew. sukcesu zależy od losowania, chyba, że jesteś Zenitem Kazań.

Juantorena i Grebennikow dają przyjęcie i atak na światowym poziomie, Ngapeth, Bruno i Lucas dają przyjęcie, zagrywkę, blok, atak - niezła może być walka w LM, ale nie wiadomo jeszcze czy Lube w niej zagra.
maciek77 pisze:Tak sobie czytam i zakładając, że Trento i Modena zagrają w finale(co jest więcej niż pewne) to Lube zagra w LM. :o
Super rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Chal »

Akurat Lucas to jest dobrym przykładem, że środkiem się przegrywa. Ciężko mi przypomnieć sobie gracza, który miałby na koncie tak dużo tak słabych występów w najważniejszych meczach.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: maciek77 »

Kto w Lube na atak? Może w tym roku przemęczą jakimś słabszym a później jakiś Atan/Zaytsev?
No i ciekawe co na to Treno? Tam chyba najmniej się zmieni. Wątpie aby puścili Lanzę.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Finały LŚ 10 i 14 (w LŚ 13 cała Brazylia zagrała kompromitująco), do tego Londyn - coś jeszcze? I - przede wszystkim - jak to się ma rozgrywek klubowych?
sowa
Posty: 395
Rejestracja: 14 kwie 2011, o 16:56
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: sowa »

StanLee pisze:coś jeszcze?
MŚ Polska 2014 ? ;)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

15 punktów, 8 bloków...

Jak po ostatnich MŚ zrobiono na jednej ze stron ankietę, kto był najlepszym brazylijskim siatkarzem na tej imprezie, to wygrał to głosowanie wyraźnie Lucas. Wg mnie w klubowej siatkówce jest jeszcze lepszy, bo tutaj nie ma słabych występów w finałach, ba, można sobie przypomnieć co wyczyniał w RJX gdzie był najlepszym graczem mistrza Brazylii, albo w Cimedzie, w tym roku w playoffach zdobył więcej punktów niż Lucarelli... A że przegrywa rywalizację z Muserskim? W historii siatkówki kilku zawodników jej nie przegrywa, i to nie są środkowi. ;)
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Lucarelli »

StanLee pisze:Finały LŚ 10 i 14 (w LŚ 13 cała Brazylia zagrała kompromitująco), do tego Londyn - coś jeszcze? I - przede wszystkim - jak to się ma rozgrywek klubowych?
Oglądałeś końcówkę drugiego seta tegorocznego finału Superligi?
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Trzeciego. Nie skończył dwóch piłek na podwójnym-potrójnym bloku i zrobił błąd na siatce. Pamiętam, że o Winiarskim to samo mówiono, bo tie-break w Pekinie, bo tie-break decydującego meczu o scudetto, bo meczowe z USA w LŚ... Taka już jest siatkówka. Ja generalnie się zgadzam, że Lucas miał kilka zaskakująco słabych finałów na kadrze, ale raz, że w klubie sobie takich nie przypominam (no, rok temu, ale całe Sesi było słabe), a dwa, że to dalej zawodnik który punktuje na poziomie ofensywnego przyjmującego. W tym roku punkt na mecz mniej niż Lucarelli...
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Lucarelli »

StanLee pisze:Trzeciego. Nie skończył dwóch piłek na podwójnym-potrójnym bloku i zrobił błąd na siatce. Pamiętam, że o Winiarskim to samo mówiono, bo tie-break w Pekinie, bo tie-break decydującego meczu o scudetto, bo meczowe z USA w LŚ... Taka już jest siatkówka. Ja generalnie się zgadzam, że Lucas miał kilka zaskakująco słabych finałów na kadrze, ale raz, że w klubie sobie takich nie przypominam (no, rok temu, ale całe Sesi było słabe), a dwa, że to dalej zawodnik który punktuje na poziomie ofensywnego przyjmującego. W tym roku punkt na mecz mniej niż Lucarelli...
Sorry pomyliły mi się sety, jeżeli dobrze pamiętam to były to nie najgorzej rozegrane piłki, które środkowy tej klasy powinien skończyć z zamkniętymi oczami zwłaszcza w takim momencie, to były piłki na wygranie seta, Lucas przegrał Sesi wygranego seta i w konsekwencji cały mecz, ja bym tego nie bagatelizował
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Nie były dobrze rozegrane, zaś jeszcze słabiej w tej końcówce zagrali Theo i Lucarelli. No i - na tej zasadzie Juantorena przegrał Halkbankowi finał Ligi Mistrzów... Przecież na tym polega siatkówka, żebyś wygrał, to rywal musi źle przyjąć, źle rozegrać, nie skończyć ataku, jak wspomniałem, Lucao miał 3-4 zaskakująco słabe występy na kadrze w istotnych meczach, ale już bez przesady, że końcówka seta, gdzie skrzydłowi robią cztery błędy, a środkowy jeden, to końcówka, którą zawalił środkowy... Zajcew to jeszcze większy choker w reprezentacji, w rozgrywkach klubowych też ma swoje za uszami, Sokołow podobnie, Michajłow w finale olimpijskim przez dwa sety grał na takim poziomie, że Alekna musiał rzucić na atak środkowego, świetnie dysponowanego Tietiuchina leczył na bloku w Złotym Secie Ligi Mistrzów turecki sypacz mierzący 185 cm... Ale może źle zrozumiałem przesłanie. Nie mam wątpliwości, że Lucas z dwóch ostatnich ligowych sezonów będzie jednym z najlepszych graczy Serie A.

Ale niech się to potwierdzi.
Edyta

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Edyta »

Volleyball.it pisze, że mimo ważnego kontraktu A. Giulianiego w Lube może zmienić trener Latiny (hehe) lub Lolo Bernardi ;)
Ciekawe, czy nie zmienią zdania, jeśli Bernardi dziś udupi z Arkasem i pogrzebie szanse swojego dream teamu na mistrzostwo Turcji (a do wtopy brakuje tyci tyci).
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Koso »

Dlaczego ten Halkbank jest uważany za dream team? Tak patrząc na skład Izmiru to Ankara nie jest od nich w niczym lepsza.

Zakładając, że Lolo przejmie Lube, dostanie wyśmienity skład ,coś wygra i go ogłoszą niesamowitym coachem...
Edyta

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Edyta »

Koso pisze:Dlaczego ten Halkbank jest uważany za dream team? Tak patrząc na skład Izmiru to Ankara nie jest od nich w niczym lepsza.
Bez przesady. Patrząc na samych obcokrajowców, w założeniu Osmany i Kubiak mieli być lepsi od młodego Tillie, przeciętnego Perrina i wiekowego Marshalla, mistrz świata MM na środku lepszy od Turków, a Sokołow to przecież przez wszystkich okrzyknięta gwiazda pierwszej wielkości na ataku (z czym od dawna kompletnie się nie zgadzam). Do tego nawet ja kojarzę takie tureckie nazwiska jak Emre Batur, czy Burutay Subasi. Liga zweryfikowała po pierwsze przydatność Mikko Esko, bo Turek Kiyak okazał się lepszy, Sokołow daje ciała, co chyba wszyscy zaczynają widzieć, a Gavin Schmitt w Arkasie gra chyba sezon życia, do tego kontuzja Juantoreny, bardzo duże załamanie formy Kubiaka w stosunku do poprzedniego roku i nagle się okazuje, że w końcówce sezonu niezłe, ale bez szału nazwiska z Arkasu robią lepszą robotę niż halkbanckie gwiazdy. No i mają na ławce trenera :P
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Kubiak gra w tym sezonie na swoim poziomie, problemem jest zdrowie Juantoreny i to, że Sokołow jest w takiej formie jak na kadrze.

Wracając. Dziś oba mecze o jednej godzinie? Trentino gra o Ligę Mistrzów dla Juantoreny, a Modena o pierwszy finał od 2003 (?) roku.
Edyta

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Edyta »

Kubiak gra dużo słabiej niż sezon temu i na kadrze. A właśnie takiego Kubiaka kupował Halkbank.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Kamil92 »

Edyta pisze:No i mają na ławce trenera :P
A Halkbank to niby kogo ma na ławce? Statystę? Widzę, że umniejszanie Bernardiemu jako trenerowi trwa w najlepsze, mimo tego, że rok w rok w LM robi dobry wynik, a w lidze nigdy jego zespół nie grał poniżej swojego potencjału.

Trochę się nie orientuję, mógłby mu ktoś powiedzieć jak to możliwe, że Treia może jeszcze awansować do LM?
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Nie gra dużo słabiej. Po prostu był przeceniany po meczach z przeciętnie dysponowanymi przeciwnikami rok temu jak Resovia czy Halkbank, wystarczy przypomnieć sobie jak grał rok temu w playoffach pomimo tego, że Jastrzębie zdobyło medal. Bardzo dobry zawodnik, ale na poziomie do jakiego miał aspirować Halkbank bardziej jako uzupełnienie składu. Jak ktoś grający sezon życia w naszej lidze notuje 42% skuteczności ataku przy Masnym (wcale nie będąc znacznie obciążonym w ataku), to jakoś nie dziwi mnie, że rok później przy tureckim rozgrywającym nie radzi sobie z Biełgorodem. IMHO.
Kamil92 pisze:Trochę się nie orientuję, mógłby mu ktoś powiedzieć jak to możliwe, że Treia może jeszcze awansować do LM?
Włosi są mądrzy i wiedzą, że w siatkówce muszą być playoffy, i musi coś znaczyć rudna zasadnicza, awans do LM mają finaliści i najwyżej sklasyfikowany zespół po rundzie zasadniczej. Jeżeli w finale zagra Trentino i Modena, to w LM zagra trzecia w rundzie zasadniczej Treia.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Kamil92 »

StanLee pisze:Włosi są mądrzy i wiedzą, że w siatkówce muszą być playoffy, i musi coś znaczyć rudna zasadnicza, awans do LM mają finaliści i najwyżej sklasyfikowany zespół po rundzie zasadniczej. Jeżeli w finale zagra Trentino i Modena, to w LM zagra trzecia w rundzie zasadniczej Treia.
Dziękuję.
Włosi ogólnie mają sporo fajnych pomysłów, jak te z przerwami technicznymi, sędziami liniowymi, transmisjami meczów w Internecie, no i dochodzi jeszcze to "docenianie" fazy zasadniczej. Jedynym nietrafionym, acz emocjonującym, pomysłem był V-Day, ale na szczęście z niego się wycofali.
Edyta

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Edyta »

Włoscy realizatorzy na każdym czasie powinni pokazywać trenera Latiny Blenginiego :] Co gość ma ekspresję i umiejętności motywacyjne, nie mam pytań :D Za każdym razem jak to widzę, gęba mi się mimowolnie śmieje :) Latina wprawdzie nie ma szans z Modeną, ale trochę krwi mogą im napsuć.
Swoją drogą skąd się wziął Djurić w Trentino?? :| Chyba coś przegapiłam. Znowu wyprzedaże na play offy :x
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: serek »

Przecież trafił do Trento z azjatyckiej wyprzedaży :)
Jakieś szanse z Modeną Latina jednak miała...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”