Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Jiroux »

Mateusz1993 pisze:
ldz pisze:
Aranger pisze:Trochę mi wstyd zadawać to pytanie, bo wynika ono z mojej niewiedzy, ale ile wynosi limit obcokrajowców we Włoszech ?
trzech Włochów (tudzież zawodników z włoskim obywatelstwem) musi być na boisku, jeśli się nie mylę. A przynajmniej tak chyba było do tej pory.
No właśnie nie do końca. Coś mi się zdaje, że mieszacie. No chyba, że ja coś pomieszałem. Ale przy limicie 3 Włochów na boisku, mieliby ten sam limit co my. A z tego co mi się wydaje, to we Włoszech od kilku sezonów obowiązuje limit, przynajmniej dwóch Włochów jednocześnie na parkiecie. Przykład: Bruno, Ngapeth, Verhees, Vettori, Petrić i Rossini jednocześnie na boisku. Ja tu widzę dwóch, a Bruno obywatelstwo ma dopiero od niedawna.
Nie widzisz boś Piano zjadł ;) Matteo, Luca, Toto i trzech Włochów jest. Sytuacja jest bardziej skomplikowana gdy chcielibyśmy grać parą Verhees - Lucas na środku
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Mateusz1993 »

No i właśnie o to mi chodziło. Specjalnie Piano nie wymieniłem, bo gdy on w 3 ustawieniach jest na ławce, a za niego jest Rossini to mają 2 Włochów bezpośrednio na boisku, a tego właśnie limity dotyczą, graczy którzy w danym momencie są na boisku. ;)
Edyta

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Edyta »

We Włoszech od lat jest limit czterech obcokrajowców na boisku.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

A dalej jest limit zgłoszenia siedmiu zagranicznych do ligi?
Edyta

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Edyta »

Nie mam pojęcia. Ale siedmiu to chyba i tak styknie? :)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Wiem, że kiedyś Cuneo miało z tym problemy. :D
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: maciek77 »

Vettori w drugim meczu 11 pkt z czego 5 zagrywką. :D w 3 i 4 secie dostał chyba 5 piłek do ataku. Ale jak się ma takie lewe skrzydło to można grać.
Lucas byłby mega wzmocnieniem, ale czy w LM można wygrać beż atakującego?
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Odp: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Chal »

To nie jest tak, że po prostu musi być 3 Włochów w siódemce wraz z libero, niezależnie od tego, których sześciu jest aktualnie na boisku? Dlatego grał Paparoni zamiast Henno, mimo że przy zagrywce środowych obaj Serbowie przebywają na boisku.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Pozyskanie przez Perugię Uriarte M. mogłoby być najbardziej perspektywicznym ruchem wykonanym przez jakąkolwiek drużynę w tym okienku transferowym.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: PJ_volleyball »

Szczerze?

Jakoś finały w Italii zdecydowanie bardziej podobają mi się od finałów PlusLigi. Mnóstwo emocji, wysoki poziom (1 mecz KAPITALNY!) i czuć ta otoczkę, czuć po prostu, ze to są finały.

Jak na razie Modena prowadzi, ale ciągle licze, ze Trento zgarnie mistrza.
Według mnie ten dzisiejszy mecz jest najważniejszy. Kto wygra ten zdobędzie tytuł, tak mi się wydaje.
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: rafael86 »

świetne spotkanie jak do tej pory, zagrywka z obu stron kapitalna, Trento wyciągnęło seta z 15-19 po raz kolejny pokazując niesamowitą siłę mentalną.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: PJ_volleyball »

Swoją droga trzeba mieć jaja, żeby w takim meczu postawić na Giannelliego. I swoja droga Giannelli tez ma jaja, bo jak naradzie naprawdę daje rade.

Będą z niego ludzie.
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: qtp »

Poratuje ktoś linkiem? Mam jakąś transmisje ze sky, ale jakość tragiczna
Edyta

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Edyta »

Dobrze, że tu zajrzałam, bo nie miałam pojęcia, że mecz jest do śniadania. Zwariowali Włosi :x Dwóch setów nie zobaczyłam :x

Gianelli ciągle wchodzi w trudnych i newralgicznych momentach, także w finałach, więc chyba to nie zaskoczenie. Skoro i tak Żygadło jest praktycznie w każdym meczu zmieniany to chyba czas postawić na młodego od początku zamiast czekać, aż znowu gra się zepsuje. Na razie Trento prowadzi 2:0 i muszę przyznać, że mi imponuje w tych finałach. Stawiałam na Modenę, ale mam wrażenie, że jej forma gdzieś się lekko ulotniła (coś jak Skra, choć nie tak drastycznie). Bo na papierze ekipę mają chyba mocniejszą od Trento.

Edit: Przed chwilą był właśnie doskonały przykład bezsensownych popisów Ngapetha, o których kiedyś pisałam. Zamiast poszanować piłkę, starannie rozegrać sytuacyjną to sili się na wygłupy, potem atakuje z piłki niemożliwej i wszystko psuje. I to w takim waznym momencie, kiedy Trento odrabiało (i odrobiło) straty.
Nie będzie najlepszy na świecie, dopóki tak się będzie grzał i popisywał.
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Bazinga »

Trento z Gianellim robi 3-0 z Modeną, Zygadly nie widzialem w ogóle na parkiecie.

unbelieveable.

Modena jakas taka bezradna, tak jak rok temu w Playoffie przeciwko MAceracie, gdzie rywalizacje zakonczyli w stosunku setowym 0-9, pomimo ze 3-4 sety mieli podane na tacy.
Kkud
Posty: 129
Rejestracja: 10 mar 2014, o 16:50
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Kkud »

Wielki szacunek dla Trento, widać w nich spokój, poukładana gra z dwiema opcjami na wysokiej piłce > efektowna Modena z niepewnym dziś Petriciem, niepewnym generalnie Vettorim i zrywami Earvina.

Brawa dla Gianellego, będą z niego ludzie i to już niedługo. Lanza- Gianelli to czysta przyszłość włoskiej siatkówki.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: PJ_volleyball »

Edyta pisze:Dobrze, że tu zajrzałam, bo nie miałam pojęcia, że mecz jest do śniadania. Zwariowali Włosi :x Dwóch setów nie zobaczyłam :x

Gianelli ciągle wchodzi w trudnych i newralgicznych momentach, także w finałach, więc chyba to nie zaskoczenie. Skoro i tak Żygadło jest praktycznie w każdym meczu zmieniany to chyba czas postawić na młodego od początku zamiast czekać, aż znowu gra się zepsuje.
Racja, godzina nie ciekawa, ale kibice się spisali i atmosfera na trybunach świetna.


Co do Giannelliego to jednak dla mnie to jest jednak zaskoczenie. Stojczew jest raczej konserwatywny, ale widocznie juz zupełnie stracił zaufanie do Zygadly. I chyba nie ma się co dziwić, bo to co ostatnio grał Łukasz to był po prostu mierny poziom.

Giannelli dal radę, a wcale tak dużo grania przy nim w tym sezonie nie było. W końcówce sezonu więcej, często zmieniał Lukasza, ale na początku sezonu zdecydowana większość czasu spędził w kwadracie.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Giannelli faktycznie wygląda na następcę Balla. No i Djuric potwierdza, że zasługuje na moje opinie na jego temat. ;) To chyba decydujące, bo Nemec nie byłby w stanie tak trzymać gry, a Djuric jest zdecydowanie najrówniejszym graczem Trento w ataku.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Hirako »

Jakieś typy co do nowego klubu Kovara? ;)
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Aershis »

Dzisiaj o 20:30 czasu polskiego czwarte finałowe starcie. Stan rywalizacji 2:1 dla ekipy z Trydentu. Liczę na kolejne świetne widowisko i zwycięstwo Modeny.
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: MaciejJoker »

Co powiecie o Simone Gianelli ? Wygryzł ze składu Łukasza, co przy konserwatywnym Stojczewie jest dużą sprawą.
Podobno Stojczew i Kaziyski są na celu Lube Treia. Jaka tam paka się szykuje ? :o
2012, 2013, 2015
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Koso »

MaciejJoker pisze:Co powiecie o Simone Gianelli ? Wygryzł ze składu Łukasza, co przy konserwatywnym Stojczewie jest dużą sprawą.
Podobno Stojczew i Kaziyski są na celu Lube Treia. Jaka tam paka się szykuje ? :o
Będzie z gościa drugi Ball. Podobno jeszcze w miejsce Stankovicia Lube chce Birarelliego.
Mosna by się chyba zdenerwował jakby mu takie 3 osoby zabrali :)
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: PJ_volleyball »

Licze, ze dzisiaj Trento przelamie Modene i zakończy serie.
Chociaż z drugiej strony nie obrazilbym się na 5 spotkań w tej serii (ale pod warunkiem, ze wygra Trento).

Trento psychicznie strasznie mocne.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: sb.slav »

Chyba coś dużo w kontekście Polski, ale włoskiego to ja nie znam.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: bono »

sb.slav pisze:Chyba coś dużo w kontekście Polski, ale włoskiego to ja nie znam.
Ja oglądam na sportklubie więc włoskiego nie słychać i jedynie widziałem Fefe - ale którymś z graczy z tych podstawowych skrzydeł to bym nie pogardził :)
nie ma już nic... :<
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: chemical_brother »

Gianelli to niesamowicie zdolny dzieciak, jeśli tylko Berruto będzie miał jaja jak Stojczew i na niego postawi(nawet w tym roku - czemu nie), to Włosi będą baaaaaardzo mocni w najbliższym czasie.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: PJ_volleyball »

Brawo Trento! Brawo Stojczew!
Wysoki poziom finalow. Niektórzy będą pisać, ze Modena nie była w najwyższej dyspozycji, ale według mnie po prostu źle im się gra z Trento. I to widać na przestrzeni całego sezonu.

Większość wskazywała pewnie Modene do zwycięstwa.
Pisalem, ze trzeci mecz może być decydujący. Ze jeżeli Trento wygra w trzecim spotkaniu to przelamie Modene albo po prostu wygra w 5 spotkaniu.

Zaczne od Giannelliego. Warto na niego stawiać. Mam nadzieję, ze pogra trochę w sezonie reprezentacyjnym i w przyszłym sezonie klubowym bedzie juz podstawowym rozgrywającym. Papiery na granie ma. Na razie jeszcze popełnia trochę błędów, jeżeli chodzi o dokładność rozegrania, ale spokojnie, chłopak ma 19 lat i tak naprawdę debiutuje w rozgrywkach na takim poziomie.
Fajny ten wywiad z Giannellim po meczu ;)

Czy bez Djurica Trento również zdobyloby Scudetto? Ciężko powiedzieć, ale według mnie byłoby to znacznie trudniejsze do zrobienia.
Równy, wysoki poziom w PO pokazał Djuric. Widać, ze robi postępy i naprawde może to być czołówka atakujących na swiecie, bo tak naprawdę ma wszystko co potrzebne na tej pozycji.

Colaci, Sole, Lanza spory postęp przy Stojczewie. Naprawdę można nie lubić Stojczewa, ale pokazuje, ze jest świetnym szkoleniowcem.

Ostatnia rzecz i według mnie dosyć ważna.
Wiadomo, ze te wszystkie ozdobniki podobają się kibicom, ale z drugiej strony warto byłoby skupić się na tym, żeby to było efektywne i przynosiło punkty drużynie. Czasami takie cos wyjdzie i Vettori wbije gwozdzia w trzeci metr, ale troche tego za duzo.
Wiadomo, ze Ngapeth to świetny zawodnik (czołówka przyjmujących na świecie), ale to wygląda tak, ze Ngapeth pajacuje a Kaziyski zdobywa Scudetto. Francuz mógłby się wiele od Bułgara nauczyć.

Ngapeth swoje w karierze wygra, to na pewno.
W sumie nie mój cyrk, nie moje małpy.



Tyle razy pisalem o Kaziyskim. Profesjonalista w każdym calu. Wygral prawie wszystko, a ciągle widać u niego ta pasje. Świetna sprawa.

Niesamowita pewność siebie bije od zawodników Trento.
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Bazinga »

chemical_brother pisze:Gianelli to niesamowicie zdolny dzieciak, jeśli tylko Berruto będzie miał jaja jak Stojczew i na niego postawi(nawet w tym roku - czemu nie), to Włosi będą baaaaaardzo mocni w najbliższym czasie.
A kim oni maja grac na przyjeciu aktualnie ?? Srodek zawsze mieli beznadziejny, ratowali sie mocnymi skrzydlami, na sam koniec ostala sie "taktyka" wszystko do Iwana (gdy Parodi/Kovar pograli sobie MS w Polsce na "niebotycznym" poziomie). Ja w tym sezonie nie widze nic mocnego we wloskim teamie, Zając 3/4 sezonu siedzial na lawie, Parodi czy Kovar (ten to sie tak postaral ze chyba powolania nie dostal?) bez komentarza, srodek jeden Birarelli, pozostali Berreta czy Piano w ataku stanowia zerowe zagrozenie. Mizeria straszna.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2015, o 21:17 przez Bazinga, łącznie zmieniany 1 raz.
Edyta

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Edyta »

Mam nadzieję, że po tym sezonie, a zwłaszcza po tych finałach w Italii się ockną i w końcu zabronią tych transferów last minute. Co to za rozgrywki, co to za rywalizacja, kiedy w każdej chwili można sobie dokupić wzmocnienie (Djurić). Co innego jakaś przewlekła kontuzja. Ale móc kupować tylko dlatego, że ktoś jest dostępny? Bzdura, bezsens, absurd. W ten sposób każdy może sobie żonglować składem jak chce, wymieniać zmęczonych, czy naprawiać przedsezonowe błędy. Sezon powinien być zamkniętą całością, a nie takim misz maszem, jak się ostatnio obserwuje (a zjawisko jakby się nasila).
Gratulacje dla młodego, który fenomenalnie wytrzymał taką olbrzymią presję.

Modena w ostatniej fazie play off jakby kompletnie straciła impet i pomysł na grę. Jak wcześniej czarowała niekonwencjonalnymi rozwiązaniami i wszystko wchodziło, tak teraz wszystko zaczęło zawodzić. Ogromna nieskuteczność w ataku, i to wszystkich zawodników. Tak jakby z formą było coś nie tak. A Trento jak maszyna. Pewność siebie nawet w krytycznych momentach, niesamowita stabilność, gra w obronie. Imponujące.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”