Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Tak z pamięci nie przypominam sobie lepszego spotkania w tym sezonie.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: PJ_volleyball »

Zygadlo rozczarowuje.
Giannelli widać, ze czasami się zagotuje jeszcze, ale ma papiery na granie.

Co do Lanzy. Naprawdę dobry sezon w jego wykonaniu (ostatnio trochę slabiej), ale widać ze taki jakiś speszony w tych ważnych spotkaniach.
Umiejętności czysto siatkarskie na naprawdę wysokim poziomie. Dojdzie głowa i bedzie super.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: sb.slav »

Gianelli wcale jakoś nie poprawia wystaw. Stojczew po prostu lubi gnoić Ziomka na ławce, nie jego wina, że koledzy nie kończyli przez pierwsze dwa sety, a dwa kolejne myliła się Modena. Ogólnie mecz z zatrważającą ilością błędów.

Lanza owszem, bardzo solidnie. Nie wiem czego mu brakuje, może jest przytłoczony trenerem, bo Bułgar się na niego wydziera jak na jakiegoś juniora gdy zdarzy mu się jakiś przestój. A wiek jest już taki, żeby nawet być liderem.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Giannelli lepiej broni, blokuje, serwuje i gra przez środkiem. W wieku 18 lat grać w finałach poważnej ligi na rozegraniu. Hm.

Lanza cały sezon był super, potem miał uraz pod koniec rundy zasadniczej i teraz jest super w co drugim meczu średnio. Ciekawe, czy Djurić zostanie w Trentino - gdyby został, mielibyśmy niezły renesans Serie A w przyszłym roku.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: sb.slav »

Z Dziuriciem to ja Trento przeciwko tym potęgom, które się budują, nie widzę. Za dużo błędów popełnia i nie kończy kiedy trzeba, przez co blok w ciemno idzie do Kazika. Ale jest po jeden, bo LV też nie błyszczy. To jest finał przyjmujących.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Djurić rozpoczął drugi sezon tak naprawdę, w zupełnie innej drużynie, więc cudów bym się nie spodziewał, choć przecież i tak w tych dwóch ostatnich meczach był drugim najlepszym graczem Trentino. Zresztą, to nie chodzi o to, że jestem fanem takich zawodników jak Grek, a o mizerię na pozycji atakującego w ostatnim czasie. Bo o kim powiedzielibyśmy, że jest regularny, klasowy i trzyma formę przez kilka sezonów? Djurić ma wiek i zdrowie żeby takim graczem się okazać.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: SerCos »

W Korei też grał zrywami, były momenty, że wszystko kończył, ale zdarzało się, że był podbijany czy blokowany seriami.
Edyta

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Edyta »

http://www.ivolleymagazine.it/news.php? ... UeLY5OTVot
Sander i Zingel zostają w Veronie, być może przyjdzie Micah Christenson. Ciekawa paka w tej Veronie. Stan cieszysz się? ;)
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: maciek77 »

można gdzieś obejrzeć mecze z odtworzenia? chodzi mi o dzisiejszy mecz np
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Jiroux »

Jest po meczu zawsze pełna relacja na stronie Rai. Zwykle wrzucają najpóźniej dzień po. Mecz z komentarzami po, skróty i tak dalej

http://www.raisport.rai.it/dl/raiSport/ ... 9ca01.html tu masz link do wczorajszych finałów pań. Wyszukiwarka jest znajdziesz bez problemu :)
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: fwasilcz »

A w ogóle jest gdzieś w polskiej TV dzisiejszy mecz? Kiedyś pokazywali na SportClubie albo czymś takim.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Kamil92 »

fwasilcz pisze:A w ogóle jest gdzieś w polskiej TV dzisiejszy mecz? Kiedyś pokazywali na SportClubie albo czymś takim.
O 20.30 na SportKlub.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Jiroux »

Sportklub polecam oglądać bez dźwięku. Komentarz jest dramatyczny
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: fwasilcz »

Dzięki!
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: maciek77 »

Lepiej Rai Sport odpalić i posłuchać Włochów i ich "Mamma Mia". :D

Jiroux, dzięki za link. Dzisiaj jednak wybieram LM i Skra-JW. Mam nadzieję, że szybko wstawią mecz i wcześniej nie wpadnę gdzieś na wynik. :D
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: PJ_volleyball »

Co sadzicie o nieobecności Stojczewa na ławce? Bedzie to mialo znaczący wpływ na przebieg i wynik spotkania?

Modena pokonała Trento w finale Copa Italia, ale pozostałe spotkania w tym sezonie wygrało Trento (jako jedyni pokonali Modene na ich parkiecie).
Do tego dochodzi ostatnie spotkanie, które Trento wyszarpalo, a przecież Modena przez dwa sety grała bardzo, bardzo dobrze.

Licze na Trento, ale ciężko powiedzieć czy zawodnikom nie bedzie brakowac pewności jak obok nie będzie Stojczewa. Ok, mowimy o doświadczonych zawodnikach z najwyższej półki, ale czy będą w stanie to tak spokojnie ominac?

Oby, bo wtedy powinniśmy zobaczyć kolejny kapitalny mecz.
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Koso »

PJ_volleyball pisze:Co sadzicie o nieobecności Stojczewa na ławce? Bedzie to mialo znaczący wpływ na przebieg i wynik spotkania?

Modena pokonała Trento w finale Copa Italia, ale pozostałe spotkania w tym sezonie wygrało Trento (jako jedyni pokonali Modene na ich parkiecie).
Do tego dochodzi ostatnie spotkanie, które Trento wyszarpalo, a przecież Modena przez dwa sety grała bardzo, bardzo dobrze.

Licze na Trento, ale ciężko powiedzieć czy zawodnikom nie bedzie brakowac pewności jak obok nie będzie Stojczewa. Ok, mowimy o doświadczonych zawodnikach z najwyższej półki, ale czy będą w stanie to tak spokojnie ominac?

Oby, bo wtedy powinniśmy zobaczyć kolejny kapitalny mecz.
Myślę, że bez Stojczewa na ławce, Żygadło może dograć do końca meczu bez zmiany :]
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: maciek77 »

Jakoś sobie poradzą. Stojczew na pewno kontakt z drugim trener będzie miał.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Koso pisze:Myślę, że bez Stojczewa na ławce, Żygadło może dograć do końca meczu bez zmiany :]
Gdyby Trentino nie grało o takie wyniki o jakie gra, to Łukasz już jakiś czas temu by wylądował w kwadracie, z całym szacunkiem i sympatią do niego.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Jiroux »

Nie ma za co ;) Ja tam wolę słuchać pary Luccheta - Colantoni no chyba, że pozostawią ich przy paniach nie wiem. W każdym razie włoscy komentatorzy są na tyle żywi że fajnie się ich słucha. Jak idę do kuchni po coś do jedzenia i słyszę Mauriziowe mamma mia jakieś trzy razy w jednej akcji to wiem że się dzieje. Plus to bardzo fajna nauka języka w praktyce. Panowie nie nudzą, za bardzo nie obierają którejś ze stron a przede wszystkim żyją meczem. To mi się podoba.

Co do Stojczewa. Zastosowanie gradacji kar nie dziwi mnie ani odrobinę, bo Stojczew na nią pracował sobie bardzo ciężko. Myślę, że taki wariant mają opracowany i drugi trener będzie wiedział co robić, a Matej weźmie na siebie większą odpowiedzialność do motywowania drużyny. Plus Lanza nie będzie zbierał zjebów jak junior za każdy błąd. Jestem ciekawa jak drugi trener będzie reagował na wydarzenia boiskowe. Mam wrażenie że z pary finałowej to Modena ma bardziej wybuchowego drugiego, przecież Tubertini poprzednie spotkanie kończył z trybun. Oba zespoły mają bardzo wyrównany poziom. Szykuje się kawał meczyska, bilety w PalaPanini oczywiście wyprzedane, a publiczność będzie regować i żyć meczem razem z zespołem. Trudno przewidzieć faworyta. Plus czy będą mieli jaja by postawić na Gianelliego. To ciekawe, bo Simone jest młody, ale moim zdaniem w poprzednim meczu się obronił.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Kamil92 »

Ależ świetny jest N'Gapeth, tyle co przy nim jest pozytywnej gry w meczu to jest po prostu nie do pomyślenia. Już pal sześć tę wyrzuconą w aut piłkę meczową (Bruno trochę słabo mu rozegrał). Ilość przyjęć, ataków, asów i ogólniej zagrywek, obron, dograń, bloków jest niesamowita.
Cała Modena gra bardzo widowiskowo, już nie mogę się doczekać, aż dołączy tam Lucas, z którym Bruno gra na pamięć.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Mateusz1993 »

Przyjemnie się patrzyło, na atmosferę i frekwencję w hali. Widać, że w ostatnich latach wrócił klimat wielkiej siatkówki do Modeny. Budżet też chyba w porządku, bo jeśli możesz mieć w składzie Bruno, Ngapetha, Petricia, dokupujesz Lucasa i prawdopodobnie jakiegoś na prawdę dobrego atakującego to oznacza tylko jedno, że w klubie są spore ambicje. Tak sobie myślę, że trzecie spotkanie będzie kluczowe i jeśli je Trento wygra, to i wygra cały play off- przełamie Modenę na jej parkiecie lub w tym piątym domknie dzieła. Lanza dziś już lepiej niż w poprzednim spotkaniu, ale widać, że gra pierwsze finały jako tak ważny zawodnik, z kolei słabiej dziś Matej. Niesamowity będzie renesans Serie A w przyszłym roku w nowym sezonie. Dobrze to widać na przykładzie, choćby Trei, ale również Modeny, z Lucasem i obywatelstwem dla Bruno będą mogli sobie pozwolić na wzmocnienie pozycji gdzie jest ono najbardziej potrzebne- czyli na ataku, bo jednak różnica klas między lewym a prawym skrzydłem w Modenie jest za duża i myślę, że ostatecznie to będzie decydujące, że to Trento zdobędzie mistrzostwo- bardziej wyrównana szóstka niż w Modenie.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: maciek77 »

No i Sander zostaje w Veronie.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Aranger »

Trochę mi wstyd zadawać to pytanie, bo wynika ono z mojej niewiedzy, ale ile wynosi limit obcokrajowców we Włoszech ?
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: ldz »

Aranger pisze:Trochę mi wstyd zadawać to pytanie, bo wynika ono z mojej niewiedzy, ale ile wynosi limit obcokrajowców we Włoszech ?
trzech Włochów (tudzież zawodników z włoskim obywatelstwem) musi być na boisku, jeśli się nie mylę. A przynajmniej tak chyba było do tej pory.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Jiroux »

Tak jest
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Chyba nie wysłało mi posta.

Perugia podobno interesuje się Marshallem, który chce wrócić do Włoch, i to wg mnie dziwna informacja, tzn. z jednej strony jestem zaskoczony szczerze, jak stary Marshall był w stanie przyjęciem, blokiem, zagrywką i atakiem uzupelniać grę Halkbanku i Schmitta (najlepszy obok Juantoreny i Schmitta skrzydłowy w Turcji moim zdaniem), z drugiej przy Giovim i Frommie pewnie będzie inaczej to wyglądało, poza tym - to już jest ten wiek, gdzie przy zmianie klubu, ligi, kraju, poziom 36-latka jest trudny do przewidzenia. Podobno chcą też Lisinaca, tak jak przed rokiem, ale wtedy będą mieć problemy z limitami.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Mateusz1993 »

ldz pisze:
Aranger pisze:Trochę mi wstyd zadawać to pytanie, bo wynika ono z mojej niewiedzy, ale ile wynosi limit obcokrajowców we Włoszech ?
trzech Włochów (tudzież zawodników z włoskim obywatelstwem) musi być na boisku, jeśli się nie mylę. A przynajmniej tak chyba było do tej pory.
No właśnie nie do końca. Coś mi się zdaje, że mieszacie. No chyba, że ja coś pomieszałem. Ale przy limicie 3 Włochów na boisku, mieliby ten sam limit co my. A z tego co mi się wydaje, to we Włoszech od kilku sezonów obowiązuje limit, przynajmniej dwóch Włochów jednocześnie na parkiecie. Przykład: Bruno, Ngapeth, Verhees, Vettori, Petrić i Rossini jednocześnie na boisku. Ja tu widzę dwóch, a Bruno obywatelstwo ma dopiero od niedawna.
Awatar użytkownika
agr1
Posty: 214
Rejestracja: 8 sty 2012, o 21:22
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: agr1 »

We Wloszech byl i jest limit 4 obcokrajowcow czy jak kto woli 2 Wlochow (lub Wlochopodobnych) na boisku.
NAJWIĘKSZY SZKODNIK POLSKIEJ SIATKÓWKI - POLSAT.
----------------------------------------------------------------
Nie kibicuję drużynom, kibicuję ładnej grze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”