Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Mateusz1993 pisze: ale tak patrząc do poza Perugią w tym sezonie czołówka te pozycje ma obsadzone słabiutko...
W ogóle trudno nie odnieść wrażenia, że przez to, że tylu zawodników wartościowych gra w Azji (a tam grają sami atakujący), poza Superligą, poziom atakujących jest naprawdę przeciętny, przecież Plusliga wygląda jeszcze gorzej pod tym względem od Serie A.
Edyta pisze:
A nie grał tydzień temu?
Edyta

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Edyta »

Faktycznie grał, ale z dołem tabeli. Trochę nieuważnie śledzę jego poczynania w Lube, a moje odczucie wzięło się stąd, że nie wychodzi w 6 na mecze z mocnymi rywalami.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Jeden mecz Padwy ominąłem w tym sezonie. Są lepsi, niż początkowo się wydawało. Gonzalo Quiroga to będzie baaardzo dobry gracz, jak tylko ustabilizuje swoją grę, pięknie jest ułożony technicznie, poezja. Orduna to fajny sypacz. Mattei to zdecydowanie moim zdaniem najbardziej utalentowany włoski środkowy. Mattia Rosso w 2011 roku był u Berruto szóstym przyjmującym w kadrze, teraz wrócił i już Padwa nie gra z libero na lewym skrzydle. Nawet ten Giannotti ma raz na trzy mecze fajne występy. Bilans 1-6 w dużym stopniu podyktowany tym, że grali z samą czołówką na początku. Oczywiście, to dalej nie jest zespół na ósemkę, ale to chyba w tej chwili mój ulubiony zespół, z racji Gonzalo, w momencie, gdy Rawenna ..., więc muszę widzieć to optymistycznie. Teraz ładnie wyciągnęli pierwszego seta z Weroną, najpierw Gonzalo zaczął serwisem, a potem skończył Rosso. Ale to Padwa, drugiego zaczęli od 4-12...
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Kamil92 »

Trentino zasłużenie wygrało, Żygadło świetnie prowadził grę, dobry występ Nemeca, który wszedł w połowie meczu. Kaziyski dzisiaj się bardzo męczył na ataku i pewnie gdyby nie to, że to Matey to szybko znalazłby się w kwadracie.

Krótkiego występu Kurka lepiej nie komentować. Chociaż moim zdaniem to bardziej wina Baranowicza niż Bartka.
Edyta

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Edyta »

Włoskie Gran Derbi dużo ciekawsze niż nasze :) Cztery sety co prawda z wyraźnym liderem, ale tie break wynagrodził resztę. Lube po zagrywkach Parodiego doprowadziło od 2:7 do bodaj 9:9, a potem jeszcze od 12:14 do 14:14 (Sabbi to ma jednak te nerwy na zagrywce), ale to jednak gospodarze górą, z czego się cieszę. Fajna publika (jak zawsze w Trydencie), więc niech ma nagrodę. Gdyby Sabbi był w pełni sił to pewnie wynik byłby odwrotny.

Co do Kurka to fakt, ledwie dobrze stanął na boisku, już musiał wykonywać atak za atakiem, no i skutek wiadomy.
Choć z drugiej strony jak Sabbi analogicznie wszedł bodaj w 3 secie to na 4 pierwsze dotknięcia piłki (atak i zagrywka), zaliczył 4 punkty ;)
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: maciek77 »

w ciemno można obstawiać w których meczach zagra Kurek niestety... a szkoda bo chciało by się go zobaczyć wreszcie z mocniejszym rywalem...
ciorny17
Posty: 8534
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: ciorny17 »

Jeśli gra Bartka dalej tak będzie wyglądała albo raczej nie-gra to czuję wielki comeback do ligi z plusem w przyszłym sezonie. Gdzie, nie wiem, ale licząc na występ w Rio musi pokazać Antidze, że dalej potrafi grać tak jak przed rosyjski-włoskim tournee.
Kłamca.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: maciek77 »

Anastasi by go pewnie przygarnął chętnie
Ewa6
Posty: 422
Rejestracja: 15 gru 2013, o 18:11
Płeć: K

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Ewa6 »

maciek77 pisze:Anastasi by go pewnie przygarnął chętnie

Hmmm Mika plus Kurek w dobrej formie w Lotosie na przyjęciu, to by było coś :D
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1041
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: hunter »

Poey na testach(?) w Piacenzie.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Adamo88
Posty: 223
Rejestracja: 29 kwie 2012, o 22:20
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Adamo88 »

hunter pisze:Poey na testach(?) w Piacenzie.
Tak, tutaj potwierdzenie. http://www.tuttosport.com/pallavolo/a1_ ... a+Piacenza

Co do meczu Trento- Lube. Tie-break to jedna wielka strzelnica, oba zespoły nie mogły utrzymać przyjęcia, uproszczając tym samym gre.
Zastanawia mnie czy na boisku nie mógł zostać Monopoli , który uspokoił grę, Kovar który go zmienił i tak nie otrzymał chyba żadnej piłki? .
Dobry mecz Łukasza. W ostatniej partii grał konsekwentnie do Lanzy co przyniosło rezultat.

Trento wraca do gry?
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Ładnie Poey się wita z Serie A.

Mógł już Quiroga iść na ławę do Modeny, bilans 1-8, w każdym meczu głupio tracone sety, porażki w końcówkach, a ja tej drużynie kibicuję. Jak sobie pomyślę, że kibice Częstochowy czy Olsztyna coś podobnego mieli przez większość ostatnich sezonów, i to w zwielokrotnionej (bo oglądali to na żywo) wersji, to nabieram empatii. Dziś dobry mecz Quirogi, ale nie lubię jego przyjęcia floata, bo Conte aż tak przyjęcia nie poprawił. Ale na dziś jest gdzieś czwarty do grania na tym lewym skrzydle w sumie.

Niemniej, gdybym na dziś miał wskazać reprezentacje, które powinny najbardziej pod względem optymalnego poziomu zanotować progres w porównaniu do tego, co było w tym roku, to byłyby to Serbia i Argentyna, a więc zespół, który bardzo lubię i ten, który uwielbiam, także nie będę narzekać. No i Rosja, ale to inna para kaloszy. Szkoda, że na drugim końcu jest nasza reprezentacja...

Do Ravenny nie mam serca po odejściu Toniuttiego, i to pomimo tego że naprawdę znam i lubię Cavannę...
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: SerCos »

Rewelacyjna jest ta pani sędzia z meczu Latina - Piacenza, już drugi mecz oglądam, gdy stoi na słupku i nie daje sobie wejść na głowę. w tiebreaku poczęstowała oba zespoły czerwonymi kartonikami ;)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Ale jestem ciekaw Modeny z poważnymi przeciwnikami. Wygląda na razie, że mają wiele atutów na najwyższym poziomie.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4620
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: niepoinformowany »

StanLee pisze:Ale jestem ciekaw Modeny z poważnymi przeciwnikami. Wygląda na razie, że mają wiele atutów na najwyższym poziomie.
Nie zanosi się żeby mieli ich w lidze zbyt dużo. :D

No bo na serio - Macerata, może Perugia, jak Nemec zagra dobrze to Trento - i wszystko.

Oglądałem dzisiaj tylko 2 sety, fajnie grają. W oczy rzuciła się kapitalna akcja (może będzie niedługo na necie) gdy Bruno musiał bronić pierwszą piłkę i dograł ją spokojnym łukiem na ok. 3 m, tam już biegł N'gapeth i imitując atak w wyskoku w ostatniej chwili rzucił do Petricia na lewy na lotny pojedynczy blok ;)

Edit: o, to to: http://www.volleyball-movies.net/earvin ... set-m10377
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Żaden zespół nie ma tak elastycznych graczy na przyjęciu jak Modena, więc grają. Jeden środkowy i za rok mogą powalczyć o Ligę Mistrzów, pięknie, pięknie grają. Vettori to najlepiej zagrywający Serie A, uprzedzając, a Ngapeth, Petrić i Kovacević grają doskonale na razie.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Chal »

A teraz jeszcze ściągnęli Ishikawę: http://www.gazzetta.it/Volley/25-08-201 ... 8483.shtml
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Swoją drogą Rezende i De Cecco są w tym sezonie tak świetni, że naprawdę, duch Balla unosi się w powietrzu.
Defit
Posty: 576
Rejestracja: 12 sie 2012, o 21:26
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Defit »

StanLee pisze:Swoją drogą Rezende i De Cecco są w tym sezonie tak świetni, że naprawdę, duch Balla unosi się w powietrzu.
Co oglądasz, że naszły Cię takie przemyślenia? Podrzuć.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Nic, nie chwaliłem jeszcze Luczjano, a jest znakomity, naprawdę, nie można grając w zespole gdzie atakujący z założenia trenera dostaje 40 piłek przez 4 sety robić więcej, zresztą chyba w 5 wygranych meczach Perugii w których grał dostał trzy razy MVP. A o Bruno pisałem, że może mieć problemy w zespole z takimi środkowymi, a tu, ups, najlepszy gracz Serie A, tyle się znam...

Modena ma przyjęcie, rozgrywającego, skrzydła, genialnych obrońców (Bruno i Ngapeth są po prostu najlepsi na świecie z tych topowych graczy na swoich pozycjach w defensywie), zagrywkę, ale nie ma środkowych i dlatego wcale nad Perugię, Trentino czy Maceratę się tak nie wybijają. Jeden Mousavi kompletnie zmieniałby perspektywę w każdym z elementów praktycznie, ale w sumie mają czas, Bruno i Ngapeth mają kontrakty do 2016 roku z tego co kojarzę.

Nie znoszę charakteru Ngapetha, ale tak zachwycającego przyjmującego ostatni raz widziałem gdzieś w 2007 roku, gdy Giba był jeszcze w topowej formie, a Giba w formie robił mniej więcej coś takiego, tylko w każdym elemencie -> https://www.youtube.com/watch?v=Amf7Qu4pC8c

Pamiętam, jak bazin kiedyś napisał, że Ngapeth to naturalny następca Giby w siatkówce i naprawdę ciężko o lepsze porównanie. https://www.youtube.com/watch?v=0oaJboi4v-c
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Kamil92 »

StanLee pisze:Nie znoszę charakteru Ngapetha, ale tak zachwycającego przyjmującego ostatni raz widziałem gdzieś w 2007 roku, gdy Giba był jeszcze w topowej formie, a Giba w formie robił mniej więcej coś takiego, tylko w każdym elemencie -> https://www.youtube.com/watch?v=Amf7Qu4pC8c

Pamiętam, jak bazin kiedyś napisał, że Ngapeth to naturalny następca Giby w siatkówce i naprawdę ciężko o lepsze porównanie. https://www.youtube.com/watch?v=0oaJboi4v-c
A jak nie tak dawno temu ustawiłem Ngapetha w jednym szeregu z Andersonem i Leonem jako najlepszych przyjmujących świata to się nie zgodziłeś.
Defit
Posty: 576
Rejestracja: 12 sie 2012, o 21:26
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Defit »

Szkoda, akurat miałem ochotę obejrzeć coś na poziomie.

A z Twoją opinią jak najbardziej się zgadzam, choć co do Ngapetha mam obawy, żeby nie został siatkarskim Ballotelim. Sypaczy natomiast zawsze uwielbiam oglądać, szczególnie takich.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Kamil92 pisze:A jak nie tak dawno temu ustawiłem Ngapetha w jednym szeregu z Andersonem i Leonem jako najlepszych przyjmujących świata to się nie zgodziłeś.
Bo nie lubię typa, a rzucam dużo subiektywnych opinii, a bawienie się w merytoryczne pisanie już mnie tak nie kręci. :) Gdybym miał napisać obiektywnie, to gdybym miał robić dream team, to na dziś Ngapetha wziąłbym na drugim miejscu, za Andersonem, w tej samej pozycji co Juantorenę. Z innych pozycji wziąłbym przed nim jeszcze Zajcewa, może Atanasijevicia, Bruno i na pierwszym miejscu oczywiście Muserskiego. Leon zacznie przyjmować tak jak w kadrze i też będzie przed Francuzem, może wtedy o to mi chodziło, nie wiem.
Edyta

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Edyta »

Jak mam słabość do Francuzów hurtem i z założenia, tak te ekstatyczne opinie o Earvinie trochę mnie zaskakują. Ok, ma zadatki, ale wciąż tylko zadatki na następcę Giby, czy tam najlepszego na swojej pozycji. Ale że w tej chwili? Gruuuba przesada. Podniecacie się jego pojedynczymi zagraniami, czy pojedynczymi meczami, a prawda jest taka, że dalej jest irytująco chimeryczny i swoją postawą potrafi rozłożyć grę zespołu na łopatki. I nie mam na myśli tylko zwykłych wahań formy.
Najbardziej irytujące są jego irracjonalne zachowania, kiedy mu nie idzie. Wtedy zamiast się skupić, starać poprawić, to ten zaczyna jakby celowo pogłębiać swoją niemoc. Zaczynają się mnożyć jakieś aroganckie, niechlujne zagrania, dziwne przyruchy, brak poszanowania piłki itd. Np. zespół pracuje przy dłuższej wymianie, Ngapeth jest w pozycji nie dającej żadnej szansy na czyste odbicie i świetne wie, że potrzebna jest tylko zwykła przebitka, ale nie, po co przedłużać szansę. Lepiej z szóstego metra na wariata walnąć w dolną taśmę. Jak mu nie idzie w przyjęciu, to przy każdym kolejnym coraz bardziej obraża się na piłkę :) Czasem nawet do niej nie rusza, choć zagrywka wcale nie jest trudna. Itd, itp. Trochę podobna mentalność do Zibiego.
W takich momentach powinien jak najszybciej lądować na ławce, bo nie tylko do niczego się nie przydaje, ale jeszcze wkurza cały zespół. W tym roku było sporo tego sabotażu, bo po kontuzji na początku sezonu reprezentacyjnego Tillie na siłę go ogrywał. Nie sadzał go na ławce, choćby się waliło i paliło i czasem koledzy wyglądali, jakby sami mieli ochotę wygonić go z boiska :)
Dopóki nie pozbędzie się tej arogancji w grze, nie będzie zawodnikiem kompletnym.
Nie piszę tego złośliwie, bo w przeciwieństwie do StanaLee akurat go lubię. I doceniam jego wspaniałe możliwości, ale musi wykorzenić złe nawyki.
Defit
Posty: 576
Rejestracja: 12 sie 2012, o 21:26
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Defit »

Edyta, mówiłem Balloteli jak się patrzy :-DD
Edyta

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Edyta »

Zaczął się mecz Lube - Perugia, przy serii AA na zagrywce Kurek wszedł za Sabbiego na czwartego do przyjęcia i został na boisku. Zobaczymy, czy będą grać na 3 przyjmujących czy będzie grał normalnie po przekątnej z sypaczem.

E: No i niestety na trzy dotknięcia piłki były trzy błędy, wrócił Sabbi. Komentatorzy mówią coś o wspaniałych możliwościach fizycznych Kurka, ale poważnym problemie mentalnym.
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Milten »

Wracaj do Andrei, Bartek. To nie ma sensu
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Edyta pisze:No i niestety na trzy dotknięcia piłki były trzy błędy, wrócił Sabbi. Komentatorzy mówią coś o wspaniałych możliwościach fizycznych Kurka, ale poważnym problemie mentalnym.
Kurek nie jest w stanie fizycznie grać na swoim dawnym poziomie na dystansie sezonu. IMHO. A ciężko chyba wskazać by było innego przyjmującego tak opierającego swoją grę na atletyzmie. IMHO.
Edyta

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Edyta »

Ale na jakim dystansie sezonu? Oni tam mają 9 kolejkę, z czego Kurek połowę spędził na ławie. I na mś nie grał, jak wielu innych.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Kamil92 »

Moim zdaniem Kurkowi brakuje przede wszystkim gry i zaufania trenera. On potrzebuje gry i kogoś kto będzie w niego wierzył i opierał na nim grę w ataku, Kurek lubi być liderem i czuć się potrzebnym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”