Serie A1 mężczyzn 2015/2016

ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: ciorny17 »

Ciekawe kto się skusi na Daniela? Może ktoś od nas?
Kłamca.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: maciek77 »

Dlaczego przewidywana?
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: timshel »

We Włoszech od jakiegoś czasu o tym mówili (chodzą jeszcze słuchy o Grbiciu w Piacenzy), oficjalnie powodem są niezadowalające wyniki. Atan i spółka zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli, na swoim koncie mają 7 zwycięstw (m.in. z Trento), 3 porażki (z Veroną, Lube i Modeną) i 5 punktów straty do lidera. Andrzejowi pozostaje zatem cieszyć się z niezmierzonych pokładów cierpliwości i wyrozumiałości względem jego osoby :D
Learn to love the process.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: drukjul »

timshel pisze:Przewidywana zmiana trenera Diabłów staje się faktem, do Perugii wraca Kovač.
maciek77 pisze:Dlaczego przewidywana?
timshel pisze:We Włoszech od jakiegoś czasu o tym mówili (chodzą jeszcze słuchy o Grbiciu w Piacenzy), oficjalnie powodem są niezadowalające wyniki. [..]
Słabsze niż oczekiwania wynika to pewnie swoją drogą, ale inna rzecz, że Slobodan Kovac z klubem z Perugii, w tym personalnie zarówno z prezesem i jednocześnie z głównym sponsorem Gino Sirci, jak i może szczególnie z dyrektorem sportowym Goranem Vujevicem związany jest więzami przyjaźni. Kovac najpierw wprowadził ten klub z Serie A2 do Serie A1, a później bardzo szybko w drugim sezonie w elicie doprowadził do wicemistrzostwa Włoch i do finału Pucharu Włoch nic więc dziwnego, że noszą go tam na rękach. Warto przy tej okazji zwrócić uwagę, że ten klub, który dopiero w 2010 roku przeniósł się do Perugii z Umbrii organizacyjnie nie ma nic wspólnego z klubem z tego samego miasta w którym grał w swoim czasie Sebastian Świderski.

Ostatni wczorajszy mecz z Piacenzą w lidze drużyna Castellaniego wygrała gładko 3:0, ale to widać nie uratowało mu już posady. Zresztą już w ostatnią niedzielę w przegranym pojedynku z Modeną zastanawiało mnie, kto ten zespół tak naprawdę aktualnie prowadzi i czy nadal tym kimś jest dalej Castellani, bo widoczna aż za bardzo nadaktywność dyrektora sportowego klubu Gorana Vujevica na czasach wyglądała co najmniej dziwnie. Ciekawe, czy obaj panowie uzgodnili wcześniej przed tym meczem przynajmniej wspólną taktykę? :D
ciorny17 pisze:Ciekawe kto się skusi na Daniela? Może ktoś od nas?
Niewielu chętnych w Polsce na Castellaniego co prawda stać, ale fakt że mamy w Polsce klub w którym Castellani jest można powiedzieć nawet w jakimś sensie legendą przynajmniej taką samą jak Kovac w Perugii i gdzie przy kolejnych powrotach zawsze był witany autentycznym aplauzem kibiców w hali. Co więcej, jest to klub w którym dalej jako asystenci aktualnego trenera pracują byli współpracownicy Castellaniego i ludzie których kiedyś właśnie w to miejsce z nieraz bardzo daleka ściągnął. Więc ja na miejscu Michała Anioła od dziś zacząłbym pewnie mieć po tej informacji o zwolnieniu Daniela pewnie trochę bardziej niespokojne sny. ;)
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: timshel »

drukjul pisze:Słabsze niż oczekiwania wynika to pewnie swoją drogą, ale inna rzecz, że Slobodan Kovac z klubem z Perugii, w tym personalnie zarówno z prezesem i jednocześnie z głównym sponsorem Gino Sirci, jak i może szczególnie z dyrektorem sportowym Goranem Vujevicem związany jest więzami przyjaźni. Kovac najpierw wprowadził ten klub z Serie A2 do Serie A1, a później bardzo szybko w drugim sezonie w elicie doprowadził do wicemistrzostwa Włoch i do finału Pucharu Włoch nic więc dziwnego, że noszą go tam na rękach.
Dlatego myślę, że te niesatysfakcjonujące/niezgodne z oczekiwaniami wyniki to tylko jedna strona medalu i niekoniecznie ta decydująca. Bardziej po prostu wygodny argument.
Ostatni wczorajszy mecz z Piacenzą w lidze drużyna Castellaniego wygrała gładko 3:0, ale to widać nie uratowało mu już posady.
Jak miało uratować, jak tam już pewnie Daniel był do odstrzału od momentu rozbratu Slobodana z Persami :D
Learn to love the process.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: ciorny17 »

drukjul pisze:
ciorny17 pisze:Ciekawe kto się skusi na Daniela? Może ktoś od nas?
Niewielu chętnych w Polsce na Castellaniego co prawda stać, ale fakt że mamy w Polsce klub w którym Castellani jest można powiedzieć nawet w jakimś sensie legendą przynajmniej taką samą jak Kovac w Perugii i gdzie przy kolejnych powrotach zawsze był witany autentycznym aplauzem kibiców w hali. Co więcej, jest to klub w którym dalej jako asystenci aktualnego trenera pracują byli współpracownicy Castellaniego i ludzie których kiedyś właśnie w to miejsce z nieraz bardzo daleka ściągnął. Więc ja na miejscu Michała Anioła od dziś zacząłbym pewnie mieć po tej informacji o zwolnieniu Daniela pewnie trochę bardziej niespokojne sny. ;)
Jedyne co może odstraszać to sposób rozstania z KK, a raczej wcześniejsze deklaracje. Co do zatrudnienia w Skrze. Mocną wątpliwa sprawa. Przecież Piechocki nie podejdzie do Falasci i powie: słuchaj Castellani przychodzi na pierwszego, jeśli chcesz możesz być drugim, a jak ci się nie podoba pakuj walizki. Ile ja bym dał za takie rozwiązanie. Ale czy realne? No wątpię.
Tak jak wspomniałeś finanse, kasa już w Bełchatowie nie ta, m.in. o kasę poszło podczas przenosin do Turcji. Kolejna wątpliwość czy tak by nagle obniżył swoje wymagania by móc wrócić do Skry.
Kłamca.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: Jiroux »

Haha bez szans. MAF ma kontrakt zabezpieczony grubą klauzulą pieniężną za wcześniejsze rozwiązanie i jeszcze dwa lata przed sobą. Skra choć by chciała kupić Castellaniego to się za to nie wypłaci
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: MaciejJoker »

Jiroux pisze:Haha bez szans. MAF ma kontrakt zabezpieczony grubą klauzulą pieniężną za wcześniejsze rozwiązanie i jeszcze dwa lata przed sobą. Skra choć by chciała kupić Castellaniego to się za to nie wypłaci
Falasce chyba w tym sezonie kończy się kontrakt ze Skrą. Przyszedł w 2013/2014 i podpisał na 3 lata.
2012, 2013, 2015
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: Jiroux »

Przyszedł podpisał na dwa po mistrzowskim sezonie przedłużył jeszcze o dwa. Jeśli dobrze pamiętam
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: MaciejJoker »

Jiroux pisze:Przyszedł podpisał na dwa po mistrzowskim sezonie przedłużył jeszcze o dwa. Jeśli dobrze pamiętam
Masz rację !
https://www.radiolodz.pl/sport/5969-fal ... l-kontrakt
2012, 2013, 2015
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: StanLee »

Marny na razie ten mecz Lube-Itas ale ataki Juantoreny przy 23-23 w pierwszym secie i 23-19 to ja polecam. Podrascanin gra kapitalny sezon jak na razie, nie wiem czy nie lepiej niż Lucao.

Edita:

Od połowy III seta świetnie się to ogląda, tzn. drużynę Stojczewa, znakomicie na bloku gra Trentino. 9-4 w IV dla Trento i chyba będziemy mieć tiebreak.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: Kamil92 »

Ależ końcówka. Od 11-14 do 16-14 dla Trentino. Zabrakło Kosmity w pierwszej linii.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: Jiroux »

To był jeden z niewielu razy gdy w Modenie kibicowano Trentino. Ta wygrana pozwoliła zostać gialloblu samodzielnym liderem pierwszy raz od sezonu 96/97 skończyć na szczycie tabeli pierwszą rundę
Awatar użytkownika
Gustlik
Posty: 97
Rejestracja: 15 gru 2012, o 22:26
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: Gustlik »

Jak w związku ze zbliżającym się sezonem olimpijskim są rozwiązane play-offy w tym sezonie Lega Pallavolo?
Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce, więc wiem, że powstanie z niej wcale nie jest łatwe...
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: ldz »

http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/201 ... hot-wideo/

trafienia w głowę w bloku nie są wcale jakąś rzadkością. Był już kiedyś taki przypadek?
dobrze, że mu się nic nie stało.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: Kamil92 »

Co ciekawe, po tym zdarzeniu na boisku pojawił się i Bartosz Bućko i zaliczył całkiem udany występ. Zdobył punkt atakiem, blokiem i jego drużyna zrobiłem breaka po jego zagrywce. Źródłem tej informacji jest @FLPman:
https://twitter.com/FLPman7/status/678659702725718019
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: StanLee »

TROFEO GAZZETTA - Uomini (12° giornata).


54: Juantorena
49: Vettori
46: Atanasijevic, Hernandez
44: Kovacevic
39: Lanza
38: Djuric
33: De Cecco, Lucas
32: Starovic
31: Sander
30: Christenson
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: Noworoczny »

Tylko dwóch Włochów w tuzinie.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: StanLee »

Savani, Łasko, Sabbi, Zaytsev, Travica i Falaschi grają w nie-Serie A, to jakaś przyczyna. Poza tym ja widzę trzech.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: Jiroux »

Mhm Sander starcił przytomność na moment, więc wszedł Bućko i bardzo udanie się pokazał. Na drugim przyjęciu koło niego stał Lecat i i tak dali radę wygrać tie-breaka. Chociaż Werona miała czyste 2:0 i trzy punkty w ręku. A te dwie drużyny i tak się spotkają jeszcze w tym tygodniu (jak nie dziś) w ćwiarcte Coppa Italia, więc Sander musi szybko zdrowieć
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: serek »

czy Russell jest już szóstkowym, bo
1. się ogarnął
2. Fromm ma kontuzję
3. Nowy trener postawił na niego
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: Chal »

Chyba kontuzja Fromma, bo przez kilka meczów nie było go w 12. Ale też Russell póki co świetnie z tej szansy korzysta.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: Kamil92 »

Ehh, ten to jest niereformowalny:
https://www.youtube.com/watch?v=NKW1wtXJytg
:D
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: StanLee »

Szczerze nie rozumiem co efektywnego jest w tego typu atakach Ngapetha.

Ta akcja dużo lepsza, na zwolnionym tempie dosyć zabawna:
https://www.youtube.com/watch?v=wFsHzAjrhwY

Juantorena wczoraj 22 pkt na 75% skuteczności ataku. Trzy mecze w tym sezonie zanotował poniżej 50% skuteczności - i miał w nich 46%, 48% i 49%...
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: ldz »

StanLee pisze:Szczerze nie rozumiem co efektywnego jest w tego typu atakach Ngapetha.
chyba to, że jemu się udają ;) jak sam zauważyłeś, i nie tylko Ty, w Pluslidze już paru próbowało to powtórzyć (niektórzy parokrotnie) i jeszcze nikomu się nie udało zdobyć punktu w ten sposób ;)
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Edyta

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: Edyta »

StanLee pisze:Szczerze nie rozumiem co efektywnego jest w tego typu atakach Ngapetha.
A co może być nieefektywnego w atakach, które dają bezpośredni punkt?
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: StanLee »

Heh, miało być "efektownego" (co zresztą z kontekstu dalszej części posta wynika), pisalem z telefonu. Dopóki to było improwizowanie, to było fajne.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: StanLee »

Eh, przez miesiąc ani jednego posta o najlepszej lidze świata. Wprawdzie sam tak średnio to wszystko śledzę ostatnio, ale...

Trentino wygrało 3-0 z Perugią. Naszła mnie myśl, że jak Urnaut zacznie grać na swoim poziomie (tj. chyba dziś, wnioskując po statystykach), to Trentino będzie zespołem, z którym nikt we Włoszech i w Europie z czołówki nie będzie chciał grać. Nie dlatego, że są jacyś super, ale mają strasznie wszechstronny skład i indywidualnie świetnie wyszkolonych zawodników, kapitalnego trenera, a do tego po problemach zdrowotnych na starcie sezonu, do formy wróćił Djurić, który zdobywa całą masę punktów. Taka upgrade'owana wersja Zaksy na mój gust.
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: PvK »

Działają wam transmisje z legavolley?

Ok. poradziłem sobie :)
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: niepoinformowany »

Priddy w Lube.

Ciekawe, w jakiej jest formie i czy coś pomoże.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”