sezon 2018/2019 - seria A

dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: dyletant »

Właśnie po to bierzemy Leona, żeby położył nam przyjęcie, a jednocześnie było to naszym najmniejszym problemem ;)
Zresztą o jakiej my kombinacyjnej grze mówimy, gdy końcówka MŚ opierała się praktycznie na 2 zawodnikach Kurek-Kubiak, którzy dostawali jakieś 70% piłek. A teraz będzie jeszcze łatwiej.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: drukjul »

dyletant pisze:Właśnie po to bierzemy Leona, żeby położył nam przyjęcie, a jednocześnie było to naszym najmniejszym problemem ;)
Zresztą o jakiej my kombinacyjnej grze mówimy, gdy końcówka MŚ opierała się praktycznie na 2 zawodnikach Kurek-Kubiak, którzy dostawali jakieś 70% piłek. A teraz będzie jeszcze łatwiej.
Jeżeli z góry zakładasz, że Kurek i Kubiak są w stanie w każdym meczu pokazywać taką rewelacyjną grę i poziom, jak w tych 3-4 ostatnich podczas MŚ to rzeczywiście nie ma się czym przejmować - jeżeli dołączy jeszcze Leon mamy złoto IO praktycznie w kieszeni. A po drodze jeszcze triumf w tegorocznych ME, oraz przyszłorocznej Lidze Narodów. :D

Pytanie tylko, gdzie szukać gwarancji że ta dwójka najpierw podczas sezonu reprezentacyjnego 2019 i potem 2020 będzie w stanie pokazywać cały czas swoją topową formę i że jeszcze do tego będzie dopisywało im przez dwa lata zdrowie? Wielkie narodowe drużyny jak Brazylia mają jednak to do siebie, że nie muszą liczyć na idealną formę wszystkich zawodników, bo mają do dyspozycji kilka alternatywnych opcji taktycznych i możliwość przeniesienia ciężaru gry. Co sprawia, że nie zawsze może wszystkie imprezy od razu wygrywają, ale przynajmniej grają w finale. Więc choć przykładowo taki Ricardo Lucarelli - bezdyskusyjny lider canarinhos przez ostatnie pół dekady w najważniejszym meczu swojej dotychczasowej kariery - finale IO w Rio zagrał akurat beznadziejnie, to mógł liczyć właśnie na kolegów, którzy byli w stanie jego niedyspozycje skutecznie przykryć.

Wracając może jednak do tematu Serie A1 - z tych właśnie powodów dla mnie Perugia nie jest wcale w tym roku głównym faworytem do scudetto. Wystarczy, że Atanasijevic zagra równie słabo jak wczoraj i cała niezbyt wyrafinowana taktyka Perugii się wtedy całkowicie wali. Bo może i można - jak powiedział ostatnio trener Bernardi w wywiadzie dla PS - przyjmować piłkę na 4 metr i mając Leona i Atanasijevica zachowywać dalej skuteczność w ataku, ale warunek jest jeden, oba jego "pistolety" muszą być w swojej najwyższej formie i nie mają prawa nawet do chwili słabości. A o taką powtarzalność zwłaszcza przy długiej serii spotkań - gdzie wszystkie bez wyjątku mecze są równie ważne - jest naprawdę diablo trudno. Alekno posiadał jednak w Kazaniu aż trzy wyjątkowo solidne wieże, Włoch ma na razie tylko dwie. Na dziś trenerzy Lube, czy Trentino mają tutaj jednak wyraźnie więcej opcji i możliwości przeniesienia ciężaru gry niż Lolo i to zarówno na skrzydłach, jak i na środku siatki. Nie zdziwię się więc specjalnie, jeżeli Perugia walka o tarczę scudetto przegra, ale zrekompensuje to sobie potem wygraną w Lidze Mistrzów. Leon może zawsze zacząć grać kosmicznie i odwrócić losy spotkania, tak jak to się stało w tegorocznym finale Pucharu Włoch, ale liczyć że jest w stanie czynić takie cuda w każdym meczu to już jednak nawet w jego wypadku chyba troszeczkę za dużo. Ale w przypadku jednego spotkania, czyli finału Champions League - że może powtórzyć się scenariusz wspomnianego finału Pucharu Włoch jest nawet całkiem prawdopodobne.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: dyletant »

Tylko, że Kubańczycy z Lube mają większe wahania formy niż Serb z Leonem i rownie dobrze Leal może zawalić play off Cucine. Uwzględniając stabilność, warianty taktyczne i formę fizyczną to faworytem powinno być Trentino w takim razie. Bo kto da gwarancję, że nie odpalą tak jak choćby podczas KMŚ, gdzie nie dali szans Lube. Russell Uros świetna stabilna para, Lisinac kilka mvp zdobył, odbudował się Vettori, mają najlepszego libero w lidze i rozgrywającego, który w lidze nie pęka (gdyby tak jeszcze umiał to na reprezentację przełożyć), poza tym mają też ostatnio patent na Perugię chociażby,
Ta liga układa się w taki trójkącik Perugia bije Cucine, Cucine bije TRentino, Trentino bije Perugię, a przecież pozostają jeszcze silne Modena, z którą Lube rok temu męczyło się w 4 spotkaniach z tego jeśli dobrze pamiętam w 3 tie breakach czy nawet bardzo silne Milano i Verona.
Ja tam zacieram ręce
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Noworoczny »

drukjul pisze:
Wracając może jednak do tematu Serie A1 - z tych właśnie powodów dla mnie Perugia nie jest wcale w tym roku głównym faworytem do scudetto.
Oczywiście, że jest. Ze względu na osobę Wilfredo właśnie.
Czy może widzisz innego głównego faworyta? Jeśli tak, to Jakiego?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: drukjul »

Noworoczny pisze:
drukjul pisze:
Wracając może jednak do tematu Serie A1 - z tych właśnie powodów dla mnie Perugia nie jest wcale w tym roku głównym faworytem do scudetto.
Oczywiście, że jest. Ze względu na osobę Wilfredo właśnie.
Czy może widzisz innego głównego faworyta? Jeśli tak, to Jakiego?
Przecież napisałem, że nie będę zdziwiony jeżeli Perugia przegra rywalizację o mistrzostwo z Lube, lub Trentino. I to raczej właśnie w tej kolejności - szanse Lube w półfinale stawiam jednak na dziś trochę wyżej.
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: GolMar »

La Gazzetta dello Sport podsumowała fazę zasadniczą Serie A. Jako MVP rozgrywek wybrała Wilfredo Leona.

Pierwsza szóstka jest następująca: Atanasijevic, Gianelli, Podrascanin, Lisinac, Leon, Juantorena, Colaci (L). Trenerem „drużyny marzeń” jest Bernardi.

Ja nie zgadzam się z umieszczeniem w drużynie marzeń Juantoreny kosztem Kovacevica. Choć redaktorzy Gazzetty wytłumaczyli to tak, że Kovacevic jest „pierwszym zmianowym” według nich. Poza tym Colaci zamiast Grebennikova - tu też się nie zgadzam. Co do reszty - pewnie można dyskutować w niektórych przypadkach, ale nie będę kruszyć kopii ;)
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Aershis »

Pierwszym zmianowym to był Russell, Uros miał przez chwilę gorszy okres, ale to też nie bardzo.

Sam Russell też był często ściągany moim zdaniem zbyt szybko, no ale Marten wchodząc na boisko z reguły gra dobrze, więc to akurat mały problem.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: dyletant »

GolMar pisze:La Gazzetta dello Sport podsumowała fazę zasadniczą Serie A. Jako MVP rozgrywek wybrała Wilfredo Leona.

Pierwsza szóstka jest następująca: Atanasijevic, Gianelli, Podrascanin, Lisinac, Leon, Juantorena, Colaci (L). Trenerem „drużyny marzeń” jest Bernardi.

Ja nie zgadzam się z umieszczeniem w drużynie marzeń Juantoreny kosztem Kovacevica. Choć redaktorzy Gazzetty wytłumaczyli to tak, że Kovacevic jest „pierwszym zmianowym” według nich. Poza tym Colaci zamiast Grebennikova - tu też się nie zgadzam. Co do reszty - pewnie można dyskutować w niektórych przypadkach, ale nie będę kruszyć kopii ;)
Oprócz tego co napisałeś, bo tu sięzgadzam to jeszcze za Podrascanina dałbym Gladyra, szkoda że Sole trochę zjechał z formą, bo pierwszą część sezonu miał bardzo dobrą.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Tharaster »

Orientuje sie ktoś może, czy prezes Trentino, Diego Mosna, ma w planach przedłużyć kontrakty Grebennikova i trenera Lorenzettiego?
VolleyFan10
Posty: 418
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 10:37
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: VolleyFan10 »

Tharaster pisze:Orientuje sie ktoś może, czy prezes Trentino, Diego Mosna, ma w planach przedłużyć kontrakty Grebennikova i trenera Lorenzettiego?
Ale pytania zadajesz :] W planach pewnie ma, pytanie czy Grebennikov i Lorenzetti nadal chcą być częścią tego projektu czy może szukają nowych wyzwań. Obaj swoje zadanie czy to na boisku czy ławce trenerskiej wykonują bardzo dobrze.

A najbardziej wiarygodną odpowiedź na Twoje pytanie zna tylko prezes Mosna.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Lorenzetti i Grebeennikov mają ważne kontrakty
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: drukjul »

Tharaster pisze:Orientuje sie ktoś może, czy prezes Trentino, Diego Mosna, ma w planach przedłużyć kontrakty Grebennikova i trenera Lorenzettiego?
Dopiero co obaj nowe kontrakty w Trydencie przed obecnym sezonem podpisali. Grebennikow, który przeszedł z Lube zawarł dwuletnią umowę, czyli obowiązuje ona do końca rozgrywek 2019/20. A trener Lorenzetti, któremu pierwszy trzyletni kontrakt z Trentino zawarty jeszcze w 2016 roku skończyłby się normalnie już po obecnym sezonie, zdecydował się już prolongować go o następne dwa lata, czyli do końca sezonu 2020/2021.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Tharaster »

drukjul pisze:
Tharaster pisze:Orientuje sie ktoś może, czy prezes Trentino, Diego Mosna, ma w planach przedłużyć kontrakty Grebennikova i trenera Lorenzettiego?
Dopiero co obaj nowe kontrakty w Trydencie przed obecnym sezonem podpisali. Grebennikow, który przeszedł z Lube zawarł dwuletnią umowę, czyli obowiązuje ona do końca rozgrywek 2019/20. A trener Lorenzetti, któremu pierwszy trzyletni kontrakt z Trentino zawarty jeszcze w 2016 roku skończyłby się normalnie już po obecnym sezonie, zdecydował się już prolongować go o następne dwa lata, czyli do końca sezonu 2020/2021.
Ok, z Angelo racja, dałem rade zweryfikować, ale nigdzie nie moge znaleźć czy kontrakt Jenii był podpisywany na 2 lata i byłem nie mal byłem pewny że podpisywał na rok, stąd było to moje pytanie :)
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Szary Wilk »

Bednorz zostaje w Modenie? Jak mu idzie w tym sezonie ?
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Jiroux »

Przyzwoicie, ale przy planach transferowych klubu zabraknie dla niego miejsca na nowy sezon jeśli chce grać. Niby ma dwuletnią umowę, ale Urnaut zostaje, przychodzi Anderson, Holt też się nigdzie nie rusza, więc Christenson - Anzani, Holt - Zajcew - Anderson - Urnaut - Rossini i miejsca dla Bednorza na parkiecie nie ma.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: ciorny17 »

Jak wygląda umowa Clevnota i Cebuli ja w Milanie? Przy pozostaniu Nimira, przyjściu Lucarelliego a odejściu wspomnianej dwójki miejsce się robi :D

A tak na poważnie to dla klubów 7-12 Bartek nie jest zła opcją. No chyba że faktycznie Zajcew dalej będzie uskuteczniał tour dr clubs i zerwie 3letnia umowę z Modena
Kłamca.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Aranger »

Ćwierćfinał pomiędzy Modeną a Mediolanem rozpoczęty, Bednorz na boisku https://webtvhd.com/raisport+hd-live.php
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: ciorny17 »

Blok Modeny póki co zaporą nie do przejścia dla Milanu.
Kłamca.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: drukjul »

Aranger pisze:Ćwierćfinał pomiędzy Modeną a Mediolanem rozpoczęty, Bednorz na boisku https://webtvhd.com/raisport+hd-live.php
Mecz Modeny i Mediolanu jest transmitowany również na IPLI (transmisja bezpłatna) https://www.ipla.tv/live/Liga-wloska-me ... atna/19044

Warto chwalić Bednorza i drużynę Modeny, ale z punktu widzenia lubiącego dobrą siatkówkę kibica ten dzień to tragedia. Mediolan nie gra bowiem nic. Miało być fajne widowisko, a to już trzeci mecz w dniu dzisiejszym pod znakiem absolutnej dominacji jednej drużyny i deklasacji drugiej. Coś wisi chyba w powietrzu....
knightrider
Posty: 925
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: knightrider »

Modena 3-0 wygrywa + Bednorz db mecz co przybliża ich do 1/2 ligi.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: ciorny17 »

Trzeci set już dużo bardziej zacięty ale na zdecydowanie niższym poziomie sportowym jak dwa poprzednie. OMC Velasco nie położyłby seta zmianą Bednorza na Tillie, ale na końcówkę Bartek wrócił i skończył ważny atak oraz wyblokował Clevnota co dało po skończonej przepychance na siatce przez Zajcewa meczbola.
Statystyki porywające nie będą, 3 razy zablokowany, 1 aut i chyba 3 błędy na zagrywce, ale za to 3 bloki.
Jak drukjul wspomniał, 2 pierwsze sety to dominacja zespołu Velasco, który z przyjemnością się oglądało będąc fanem Modeny, natomiast Milanu - słabiutko.

Jutro też ciekawy pojedynek Lube vs Verona, który może być dużo bardziej zacięty jak zespołów z 4. i 5. miejsca.
Kłamca.
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: GolMar »

Mi się natomiast wydaje, że Lube spokojnie wygra z Weroną, choć chciałabym się mylić :)
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: ciorny17 »

GolMar pisze:Mi się natomiast wydaje, że Lube spokojnie wygra z Weroną, choć chciałabym się mylić :)
Trochę życzeniowo również chciałbym aby Werona podjęła walkę z Lube bo jakoś za zespołem Fefe nie przepadam. Natomiast comeback Mateja byłbym czymś niesamowitym.
Kłamca.
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: GolMar »

Ja mam podobne odczucia co do Lube, za to Werona budzi we mnie pozytywne emocje - trzymam za nich jutro kciuki.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: krzysiu »

Zaskoczyła mnie słaba postawa Mediolanu .. tak jakby forma z nich uleciała akurat na najważniejsze mecze :/
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Aershis »

Ktoś dysponuje streamami na dzisiaj? ;)
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: ciorny17 »

Lube vs Werona na polsatsport.pl
Kłamca.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Aershis »

Szczerze mówiąc od naburmuszonych kubańczyków bardziej interesuje mnie Trentino i trochę Perugia :D
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: dyletant »

Zacięte pierwsze sety, Lube wygrywa 32:30 a Perugia 31:29, zobaczymy czy dalej też tak równo będzie. Oczywiście transmisji brak, lepiej puścić powtórzone Cafe football
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Verdungo »

Mecz Lube-Werona
https://www.ipla.tv/live/Liga-wloska-me ... atna/19045

Mecz Perugia-Monza
https://www.ipla.tv/live/Liga-wloska-me ... atna/19046

Śmiało można oglądać, bo obie transmisje są bezpłatne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”