sezon 2018/2019 - seria A

ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: ciorny17 »

Gibson pisze:Modena ma po prostu słaby skłąd jak na top 4 seriea
Polemizowałbym. Christioanson, Zajcew, Holt czy Urnaut to nie są zawodnicy na środek tabeli co udowadniali nie raz. Akurat w chwili obecnej Modena jest w miejscu gdzie Zajcew jest po kontuzji, Christianson w trakcie de facto, a Uranut z Holtem grają poprawnie i nic więcej. Szczególnie rozczarowuje mnie Słoweniec bo akurat po nim spodziewałem się znacznie więcej.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Ciorny17, powiedz, że z tym Christiansonem to przedrzeźniasz papę Jarosza. :<
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: ciorny17 »

WysokiPortorykanczyk pisze:Ciorny17, powiedz, że z tym Christiansonem to przedrzeźniasz papę Jarosza. :<
Może nie przedrzeźniam, ale jakby tak liczyć po kolei to, gdzie w światowej hierarchii są poszczególni rozgrywający Serie A to poza sypaczami pierwszej trójki, na siłę przed Jankesa wcisnąć można Ordunę i po tym co teraz prezentuje to Spirito. Sam wielokrotnie tutaj wspominałem, że słabo gra Micah, ale też nie ma co go od razu deprecjonować. A że drugim rozgrywającym jest zawodnik, który do lewego gra gorzej jak Droszyński to sorry.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Mnie chodziło o pisownie nazwiska. :D
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: ciorny17 »

WysokiPortorykanczyk pisze:Mnie chodziło o pisownie nazwiska. :D
Nawet się nie zorientowałem że robię Jarosza :D

No i tak jak mówiłem, Modena 36 błędów.
Kłamca.
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: kamil1999 »

Nie no w Modenia ma kto grać ,mówienie ,że mają za słąby skład na top 4 to takie gadanie po fakcie jak uwagi ,że Skra nie ma składu ,który wystarczyłby na medal. Po prostu ich gwiazdy(Zaytsev ,Christenson ,Urnaut) nie są w życiowej formie. Holt zresztą też nie ,ale on i zeszły sezon nie miał chyba zbyt wybitny.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Noworoczny »

kamil1999 pisze:Nie no w Modenia ma kto grać ,mówienie ,że mają za słąby skład na top 4 to takie gadanie po fakcie jak uwagi ,że Skra nie ma składu ,który wystarczyłby na medal. Po prostu ich gwiazdy(Zaytsev ,Christenson ,Urnaut) nie są w życiowej formie. Holt zresztą też nie ,ale on i zeszły sezon nie miał chyba zbyt wybitny.
I tak samo, jak mówienie, że skład Resovii słabo dobrany.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Aershis »

Gdyby ktoś przegapił - cały turniej Pucharu Włoch na kanale Polsat Sport Extra. :)

Bardzo fajnie, że poza ligą będziemy mogli pooglądać także F4 Pucharu Włoch, liczę że także playoffy włoskiej ligi będą pokazywane dość obszernie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: drukjul »

25:18 i 1:0. Modena na razie nie jest w stanie nawiązać równorzędnej walki z Perugią, która całkowicie kontroluje wydarzenia na boisku

Atanasijević potwierdza, że jest teraz w rewelacyjnej formie, a i Leon gra dziś wyraźnie lepiej niż w minioną niedzielę w pojedynku ligowym tych dwóch zespołów.

12:7 dla Modeny. Dobry początek II partii w wykonaniu żóto-niebieskich i indywidualnie Bednorza... :)
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Verdungo »

Poratuje ktoś linkiem do transmisji?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: drukjul »

Verdungo pisze:Poratuje ktoś linkiem do transmisji?
http://live.harleyquinnwidget.com/strea ... 47540.html

17:16 Perugia już na prowadzeniu.
Ostatnio zmieniony 9 lut 2019, o 16:23 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: ciorny17 »

Brak Bednorza w pierwszej linii i nie ma kto atakować na sytuacyjnych. Czy jest sens trzymać takiego Ivana na boisku?
Kłamca.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Verdungo »

drukjul pisze:
Verdungo pisze:Poratuje ktoś linkiem do transmisji?
http://live.harleyquinnwidget.com/strea ... 47540.html
Dzięki ;)

Dwa błędy Ivana w końcówce i 2 partia w plecy.

Perugia zaczyna powiększać przewagę. Zanosi się na szybkie 3:0.
Ostatnio zmieniony 9 lut 2019, o 16:50 przez Verdungo, łącznie zmieniany 1 raz.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: drukjul »

Modena miała szanse wyrwać tego seta, ale jak Zajcew na pustej siatce wywala kluczowy atak w aut, to co można do tego dodać.

Najwyżej, że cieszy dobra gra Bednorza
Verdungo pisze:
drukjul pisze:
Verdungo pisze:Poratuje ktoś linkiem do transmisji?
http://live.harleyquinnwidget.com/strea ... 47540.html
Dzięki ;)
Tu masz jeszcze bardzo dobrej jakości stream RAI Sport https://webtvhd.com/raisport+hd-live.php

Całkowicie bezradna jest teraz Modena, podobnie jak dziś w I secie i w ostatnią niedzielę przez większość spotkania. Jednego finalistę Pucharu Włoch już znamy.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Aershis »

Mocne rozczarowanie Pucharem w tym roku. Pierwszy mecz szkoda nawet komentować, natomiast drugi, mimo tie break'a stał na strasznie niskim poziomie. Mecz z masą błędów własnych. Poza indywidualnie świetnym występem Kovacevica w Trento, nic godnego uwagi[no może poza wyjściem zwycięsko ze stanu 8-1 w plecy, ale nie wiem do końca czy to plus dla Trentino czy ujma dla Lube].
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: drukjul »

Aershis pisze:Mocne rozczarowanie Pucharem w tym roku. Pierwszy mecz szkoda nawet komentować, natomiast drugi, mimo tie break'a stał na strasznie niskim poziomie. Mecz z masą błędów własnych. Poza indywidualnie świetnym występem Kovacevica w Trento, nic godnego uwagi[no może poza wyjściem zwycięsko ze stanu 8-1 w plecy, ale nie wiem do końca czy to plus dla Trentino czy ujma dla Lube].
Finał wynagrodził nam wszystko. Za takie spotkania kochamy siatkówkę. :D :P :D :P

Fantastyczny mecz walki, ze zwrotami sytuacji. Wielki Wilfredo - to co zrobił w końcówce IV partii było niesamowite.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Verdungo »

Trochę było tych epitetów w tym meczu odnośnie Leona :D Grande Leone, Leon King itp. Trzeba powiedzieć, że zagrał kapitalnie. Atakował nawet z 5 strefy z 2 linii.

PS. Lube kolejny sezon ma taką mocną ekipę, a dalej prześladują ich te 2 miejsca. Widok Juantoreny siedzącego na ławce z głową schowaną w kolanach mówi wszystko.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2019, o 20:54 przez Verdungo, łącznie zmieniany 1 raz.
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: bono »

Lube miało Perugię na widelcu - ale był na miejscu nasz Leoś i załatwił sprawę(IV set)
nie ma już nic... :<
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: aezakmi »

Perugia jest do ruszenia, bo jednak grają z jedną dziurą na skrzydle, czyli Lanzą. Musieli dzisiaj sporo się napracować, aby odwrócić losy tego spotkania. Kapitalny mecz i oczywiście cieszy mnie zwycięstwo Perugii, bo Leon, to raz, a dwa - nigdy nie przepadałem za Lube i Juantoreną. :D
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 766
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: jimiq »

aezakmi pisze:Perugia jest do ruszenia, bo jednak grają z jedną dziurą na skrzydle, czyli Lanzą. Musieli dzisiaj sporo się napracować, aby odwrócić losy tego spotkania. Kapitalny mecz i oczywiście cieszy mnie zwycięstwo Perugii, bo Leon, to raz, a dwa - nigdy nie przepadałem za Lube i Juantoreną. :D

Nie gadaj kosmita to kapitalny gracz. Jednak widząc co robi Leal czy Leon to go przycmiewają. Tylko on gra wygląda na to jako defensywy. Tylko czy to dla niego różnica. Jego strefa to zawsze 5 była... Ale mecz soczysty. Mało obron
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

To ja mam inne odczucia, to Leal jest zdecydowanie najsłabyszm punktem Lube. Nie wytrzymał IV seta, w III także zmieniony. Problemem jest jego przyjęcie, co był jak najbardziej do przewidzenia. Jednak wyraźnie nie jest także liderem w ataku.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: dyletant »

jimiq pisze:
aezakmi pisze:Perugia jest do ruszenia, bo jednak grają z jedną dziurą na skrzydle, czyli Lanzą. Musieli dzisiaj sporo się napracować, aby odwrócić losy tego spotkania. Kapitalny mecz i oczywiście cieszy mnie zwycięstwo Perugii, bo Leon, to raz, a dwa - nigdy nie przepadałem za Lube i Juantoreną. :D

Nie gadaj kosmita to kapitalny gracz. Jednak widząc co robi Leal czy Leon to go przycmiewają. Tylko on gra wygląda na to jako defensywy. Tylko czy to dla niego różnica. Jego strefa to zawsze 5 była... Ale mecz soczysty. Mało obron
Tylko, że Juantorena zagrał dziś na 71% czyli jeden z lepszych meczów od dawna, tym bardziej że ostatnio kluczowe mecze czy w klubie czy reprezentacji zwyczajnie mu nie wychodziły. Jedyne czego mi u niego brakuje to zagrywki punktujące, kiedyś był w tym elemencie na poziomie Leona a nawet lepszy, bo popełniał mniej błędów.
To ja mam inne odczucia, to Leal jest zdecydowanie najsłabyszm punktem Lube. Nie wytrzymał IV seta, w III także zmieniony. Problemem jest jego przyjęcie, co był jak najbardziej do przewidzenia. Jednak wyraźnie nie jest także liderem w ataku.
Pełna zgoda, słabe przyjęcie, surowy technicznie. Bardziej by się nadawał do ligi rosyjskiej. Sander może był mniej efektowny, ale pewniejszy.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2019, o 22:39 przez dyletant, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: kamil1999 »

jimiq pisze:
aezakmi pisze:Perugia jest do ruszenia, bo jednak grają z jedną dziurą na skrzydle, czyli Lanzą. Musieli dzisiaj sporo się napracować, aby odwrócić losy tego spotkania. Kapitalny mecz i oczywiście cieszy mnie zwycięstwo Perugii, bo Leon, to raz, a dwa - nigdy nie przepadałem za Lube i Juantoreną. :D

Nie gadaj kosmita to kapitalny gracz. Jednak widząc co robi Leal czy Leon to go przycmiewają.
W jednym Leal czy Leon ,kosmite na pewno nie przyćmiewają. To coś to technika i przyjęcie w ,którym Juantorena wygląda o wiele lepiej. O ile Leon przyjmuje jeszcze znośnie to Leal to dziura w tym elemencie. Pomimo tego Juantorena i dzisiaj zagrał świetny mecz w ataku mimo wieku.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Aershis »

dyletant pisze: Tylko, że Juantorena zagrał dziś na 71% czyli jeden z lepszych meczów od dawna, tym bardziej że ostatnio kluczowe mecze czy w klubie czy reprezentacji zwyczajnie mu nie wychodziły. Jedyne czego mi u niego brakuje to zagrywki punktujące, kiedyś był w tym elemencie na poziomie Leona a nawet lepszy, bo popełniał mniej błędów.

Bo kiedyś bił głównie moltenami. :P

Co do samego Osmanego - on był wspaniały w Trento, nikt nie kwestionował jego sportowej klasy, a on sam zachowywał się jak wzór sportowca i człowieka na boisku. Im dalej w las, wraz ze spadkiem formy, zaczęło się machanie łapami, wykłócanie[wczoraj nie przyznał się, że piłka była po bloku, a jak challange to wykazał, to zaczął szukać innego błędu - trochę żenada dla zawodnika tego pokroju] i jakieś dziwne wypowiedzi.

E: Postanowiłem uzupełnić nieco wypowiedź, dotyczącą serwisu Juantoreny.
Siła zagrywki Kubańczyka[czy tam Włocha] leżała nie w jej sile, a nietypowej rotacji, charakterystycznej dla krótszego podrzutu. Przykładowo taki Wołkow wyrzuca piłkę mocno do przodu, ale nisko, przez co uderza ją w momencie gdy piłka osiąga swój największy pułap - prędkość nie ta, ale rotacja inna, co sprawia nie małe problemy. Typowa zagrywka z wyskoku to bicie z piłki opadającej - tu można uzyskać większą prędkość, ale rotacja jest już bardziej klasyczna i bez solidnego łupnięcia, nie powinno to robić na rywalu wrażenia.
Osmany w swoim primie, robił mniej więcej to samo co Wołkow, przez co, mimo średniawej prędkości piłki, sprawiał olbrzymie problemy rywalom - obecnie jednak nie wyrzuca jej już tak mocno do przodu, a i sama piłka zdaje się być w fazie opadania - prędkość dalej taka sobie, ale rotacja przestała być atutem, stąd tylu punktów już nie robi.

Proszę nie traktować tego jako próby mądrzenia się - to takie luźne wnioski, oparte na własnym siatkarskim doświadczeniu[często eksperymentuje z podrzutem do zagrywki z wyskoku] jak i oglądaniu siatkówki w telewizji/na hali. :)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Juantorena się zachowywał w ten sposób zawsze, ba, w Trentino w pewnym momencie jak już wszystko wygrali było raczej gorzej. ;) Tzn. to i tak mój ulubiony siatkarz, ale nie piszmy historii na nowo.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Aershis »

WysokiPortorykanczyk pisze:Juantorena się zachowywał w ten sposób zawsze, ba, w Trentino w pewnym momencie jak już wszystko wygrali było raczej gorzej. ;) Tzn. to i tak mój ulubiony siatkarz, ale nie piszmy historii na nowo.
Ja sobie nie przypominam, żeby aż tak pajacował.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: aezakmi »

Aershis pisze:
dyletant pisze: Tylko, że Juantorena (...). Jedyne czego mi u niego brakuje to zagrywki punktujące, kiedyś był w tym elemencie na poziomie Leona a nawet lepszy, bo popełniał mniej błędów.
Bo kiedyś bił głównie moltenami. :P
W lidze mistrzów 10 lat temu już grano mikasami, a Juantorena też serwował dużo asów lub zagrywek odrzucających, do samego końca pobytu w Trento. Ale wiadomo, lata lecą. I tak gra świetnie.

A Sander w sumie nie był mniej efektowny od obecnego Leala. Kubańczyk efektowniej grał w latach minionych. Teraz jakby notuje powolny zjazd w dół, co nie powinno nas martwić przed IO w Tokio. :D
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Aershis pisze:Ja sobie nie przypominam, żeby aż tak pajacował.
No bądźmy poważni. :P
https://www.youtube.com/watch?v=9YgyXFOZnMs
aezakmi pisze:W lidze mistrzów 10 lat temu już grano mikasami, a Juantorena też serwował dużo asów lub zagrywek odrzucających do samego końca pobytu w Trento. Ale wiadomo, lata lecą. I tak gra świetnie.
Nom, finał Ligi Mistrzów z Dynamem Kazań w 2011 roku to jest idealny przykład, ponad 30 zagrywek przez 4 sety, chyba jeden as. Teraz skacze te kilkanaście centymetrów mniej, to ciężko, żeby serwować pod względem efektywności na poziomie Leona. I tak ma dalej świetny serwis właśnie z perspektywy efektywności.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: dyletant »

Aershis pisze:
WysokiPortorykanczyk pisze:Juantorena się zachowywał w ten sposób zawsze, ba, w Trentino w pewnym momencie jak już wszystko wygrali było raczej gorzej. ;) Tzn. to i tak mój ulubiony siatkarz, ale nie piszmy historii na nowo.
Ja sobie nie przypominam, żeby aż tak pajacował.
A ja tak, zagrywka sposobem dolnym wykonana bokiem do boiska to jednak rzadki widok na tym poziomie :]

O właśnie, WP mnie uprzedził :)
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Aershis »

WysokiPortorykanczyk pisze: No bądźmy poważni. :P
No i coś jeszcze? ;) Jedna błazenada, podczas gdy obecnie non stop macha tymi łapami i bawi się w sędziego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”