sezon 2018/2019 - seria A

Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Aershis »

knightrider pisze: Na podstawie tych statystyk dramat Tillie/Urnaut oraz Kaliberda w ataku z Zajcevem.
Nieco na usprawiedliwienie można dodać, że Trentino to jednak drużyna z jedną z najlepszych relacji blok - obrona w tym sezonie w Europie.
knightrider
Posty: 925
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: knightrider »

Aershis pisze:
knightrider pisze: Na podstawie tych statystyk dramat Tillie/Urnaut oraz Kaliberda w ataku z Zajcevem.
Nieco na usprawiedliwienie można dodać, że Trentino to jednak drużyna z jedną z najlepszych relacji blok - obrona w tym sezonie w Europie.
Ciekaw jestem Tilliego po kilku latach emerytury w Chinach po odejściu z Zaksy po "Trofea" i zrobieniem głupka z Jastrzębia.
jarek8dywan
Posty: 591
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: jarek8dywan »

Moze to przypadek, ale mam wrazenie, ze obecnosc Leona w Perugii, a i ogolnie w Serie A, dala Atanasijeviciowi dodatkowy impuls motywujacy do lepszej gry. Tak jakby ambicjonalnie podchodzil do tego, ze Wilfredo jest pierwsza, niepodwazalna armata i chce jak najbardziej mu dorownac, pokazac, ze on tez moze grac na tak wysokim poziomie...
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: kamil1999 »

Bo może, jeśli jest w formie to jest to jeden z niewielu siatkarzy mogących mu dorównać w ataku.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Aershis »

Tymczasem słychać głosy, że Płotnickiemu marzy się Perugia. Jakieś roszady kadrowe w aktualnym liderze Serie A? Ukrainiec wydaje się jednak zbyt ambitny na bycie zmiennikiem Leona.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: drukjul »

Aershis pisze:Tymczasem słychać głosy, że Płotnickiemu marzy się Perugia. Jakieś roszady kadrowe w aktualnym liderze Serie A? Ukrainiec wydaje się jednak zbyt ambitny na bycie zmiennikiem Leona.
Możliwe, że widzą w nim potencjał następcy Atanasijevica - jeżeli Serba przywabią Rosjanie. Leworęczny Płotnicki zaczynał karierę halową właśnie na prawym ataku - jako atakujący został nawet wyróżniony tytułem MVP rozgrywek ligi ukraińskiej dwa sezony temu.

A o Muzaju żadne plotki jeszcze nie krążą? Lube, lub chociaż Kazań? Nie słychać w szerokim świecie, że wpadł w oko Aleknie? :D
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Murilo0 »

@drukjul Ukrainiec raczej jest za niski na prawy atak, mimo że jest niebywale skoczny to raczej większa kariera przed nim na przyjęciu. Nie sądzę by zdecydował się na zmianę pozycji.
All work and no play makes Jack a dull boy...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: drukjul »

Murilo0 pisze:@drukjul Ukrainiec raczej jest za niski na prawy atak, mimo że jest niebywale skoczny to raczej większa kariera przed nim na przyjęciu. Nie sądzę by zdecydował się na zmianę pozycji.
Raptem jeden centymetr niższy od Poletajewa, który mierzy 195 cm - jeżeli wyciągnąć najbardziej prawdopodobną średnią z oficjalnych danych o wzroście Rosjanina, który w zależności od źródła ma czasami 193, a czasami 197 cm. :D

Myślę, że większym problemem mógłyby być tutaj stałe problemy zdrowotne Ukraińca - ten sezon pokazuje, że jest podatny na urazy w jeszcze większym stopniu niż Rosjanin, o którym też przecież trudno byłoby powiedzieć że ma żelazne zdrowie.

Natomiast można się zawsze zastanowić, za jakim typem zawodnika na prawy atak zaczęła rozglądać się Perugia, gdyby rzeczywiście stanęła przed problemem zastąpienia Atanasijevica? Wbrew pozorom nie musiałby on "ciągnąć gry" i mieć wyjątkowo dobrą skuteczność na piłkach wysokich, bo przy systemie gry aktualnego mistrza Włoch to i tak Wilfredo, a nie atakujący może otrzymywać najwięcej takich piłek. Natomiast wystarczy zerknąć co sprawiło, ze Perugia została najlepszą drużyną sezonu regularnego i jaki element zadecydował że zapewniła sobie triumf w Pucharze Włoch - zagrywka, zagrywka i jeszcze raz zagrywka. Leon z 89 asami serwisowymi to oczywiście number one w Serie A1, ale i Loczek - 64 asy serwisowe gra w tym sezonie pod tym względem międzygalaktyczny kosmos. Potem jest długo, długo nic i trzecie miejsce z 46 asami ex aequo na liście zagrywkowych bombardierów Serie A1 zajmują dwa straszne młodziaki z Monzy - Skočny i Furiat. Z tym że Dzavoronok rozegrał jednak więcej spotkań i setów niż Płotnicki, więc miał też trochę więcej okazji do asowania.

PS Jakoś zapomniałem żeby w rankingu najlepiej zagrywających uwzględnić środkowych, a tu niespodziewanie dla mnie okazało się, że po trzech punktach bezpośrednich zdobytych z zagrywki we wczorajszego meczu z Monzą przez Jurka Gładyra, to nikt inny tylko nasz Jurek z 49 asami serwisowymi - i to jeszcze można powiedzieć w pojedynku bezpośrednim - wyszedł na trzecie miejsce tego rankingu przed Dzavoronoka i Płotnickiego. Gdy tymczasem Simon ma w całym sezonie na razie tylko 23 asy, a Lisinac 25. Zatem brawa dla Gładara.
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: GolMar »

Tymczasem w Trofeo Gazzetta przed ostatnią kolejką mamy remis wśród liderów: 117 punktów ma zarówno Leon, jak i Kovacevic. Ta para jest już niezagrożona w walce o nagrodę, ponieważ następny w rankingu Atanasijevic ma do nich 16 punktów straty. Niesamowity wynik wykręcili prowadzący w rankingu - ponad 120 punktów, jakie najpewniej będą mieć na koniec fazy zasadniczej to nie lada wyczyn. O kolejności zadecyduje ostatnia kolejka, w której (można rzec, ze niestety) Perugia o nic już nie gra, jako że pierwsze miejsce w tabeli zapewnili sobie zwycięstwem z Sorą - dlatego teoretycznie Leon mógłby nawet nie wyjść na parkiet, a Trentino czeka ważny mecz z Monzą, gdzie każdy zgubiony duży punkt mógłby skutkować spadkiem na trzecie miejsce i ewentualną utratą przewagi gry w domu w półfinale - dlatego tu na pewno Kovacevic zagra, i to zagra zmotywowany. Dodam jeszcze, że Leon prowadził do 20. kolejki, w której to nie zagrał - i wtedy Kovacevic dogonił go punktowo.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Aershis »

GolMar pisze:Dodam jeszcze, że Leon prowadził do 20. kolejki, w której to nie zagrał - i wtedy Kovacevic dogonił go punktowo.
Uros natomiast, w ligowym meczu z Civitanovą usiadł na ławce i parę spotkań na niej spędził. ;)

Dzavornok przedłużył z Monzą o dwa lata. Lube zaczyna wykonywać co raz większe podchody pod Nimira.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: ciorny17 »

Ciekawa sytuacja była podczas meczu Castella Grote vs Lube.
Na znak protestu, że klub nie płaci zawodnikom kasy, ci na znak protestu przez pierwsze 2 akcje stali jak wryci i nie angażowali się w grę.
https://youtu.be/J8YspFByfIM

Dziwny ten protest, ale aby zadowolić kibiców reszta spotkania wyglądała normalnie, a można nawet rzec, że w pierwszym secie się postawili. Kolejne 2 sety jednak bez historii.
Kłamca.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Aershis »

Ależ dzisiaj mecz Vettoriego. 64% w ataku, przy 36 próbach, dwa bloki, dwa asy, 8 brejków. Kapitalny występ. Jeżeli skrzydła w Trentino utrzymają dyspozycję, to mistrzostwo wcale nie musi się rozegrać między Lube a Perugią.
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: GolMar »

Ja już od dawna twierdzę, że większe szanse na finał ma Trento niż Lube - dodatkowo w półfinale będą mieć przewagę własnego boiska. Świetnie skomponowany zespół - wszystko tam gra, a jak już himeryczny Vettori wchodzi na taki poziom to strach się bać będąc przeciwnikiem. Lorenzetti odwala tam dobrą robotę.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Aershis »

Vettori na wysokim poziomie gra już od dłuższego czasu, niemniej wczorajszy występ to już było coś niesamowitego.
Do odnotowania w sumie też fakt, że Russell ostatnio regularnie robi asy[a trochę kulał w tym elemencie w tym sezonie].

Zresztą całe skrzydła w Trentino chodzą bardzo fajnie, a przy Jeni na libero, mankamenty Urosa i Russella w przyjęciu nie są tak widoczne. Jak się to zestawi z bardzo dobrą formą Giannelliego, całkiem nieźle uzupełniającym grę środkiem[ten Codarin jest nawet wartością dodaną w bloku, rocznik 96 - chyba warto obserwować].
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: ciorny17 »

Verona vs Modena - ktoś coś jakiś stream?
Wiem wiem, mogłem kupić ale już końcówka i się nie opłaca a playoffy pewnie na Rai będą.
Z góry dzięki.
Kłamca.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: drukjul »

ciorny17 pisze:Verona vs Modena - ktoś coś jakiś stream?
Wiem wiem, mogłem kupić ale już końcówka i się nie opłaca a playoffy pewnie na Rai będą.
Z góry dzięki.
stream RAI https://webtvhd.com/raisport+hd-live.php

Heynen dziś na trybunach. Ogląda Wilfredo

PS Sorry, w pierwszym momencie nie załapałem że chodzi o Verona-Modena, a nie Perugia - Mediolan. Niestety nie znalazłem darmowego, działającego streamu
Ostatnio zmieniony 24 mar 2019, o 18:19 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: ciorny17 »

drukjul pisze: PS Sorry, w pierwszym momencie nie załapałem że chodzi o Verona-Modena, a nie Perugia - Mediolan. Niestety nie znalazłem darmowego, działającego streamu
Spoko, chyba nie ma nawet żadnego streamu, Eleven skutecznie blokuje
Kłamca.
witalis99
Posty: 143
Rejestracja: 17 gru 2017, o 14:27
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: witalis99 »

Chodziły plotki, że Perugia wyjdzie rezerwowym składem. Nie dość, że wyszli podstawą to leją Milan aż miło, pomimo że Ci grają o wyprzedzenie Modeny.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: drukjul »

witalis99 pisze:Chodziły plotki, że Perugia wyjdzie rezerwowym składem. Nie dość, że wyszli podstawą to leją Milan aż miło, pomimo że Ci grają o wyprzedzenie Modeny.
Według zapowiedzi tylko De Cecco miał nie grać od początku. Z Leonem i Atanasijevicem w "6" Bernardi chciał rozpocząć mecz, ale to nie znaczy, że obaj liderzy Perugii muszą koniecznie grać do ostatniego gwizdka sędziego. Zresztą przekonamy się jak będzie.
ciorny17 pisze:
drukjul pisze: PS Sorry, w pierwszym momencie nie załapałem że chodzi o Verona-Modena, a nie Perugia - Mediolan. Niestety nie znalazłem darmowego, działającego streamu
Spoko, chyba nie ma nawet żadnego streamu, Eleven skutecznie blokuje
Dobry mecz Bednorza w I secie (6 pkt + 4 w drugim jak na razie - a mamy 12:15 dla Modeny)

Stream z tego spotkania chyba niestety rzeczywiście jest dostępny dziś tylko za paywallem na Lega Volley Channel, lub też na stronach bukmacherów

Natomiast przypomnę, że po kilku dniach zapisy wszystkich transmisji z Lega Volley Channel trafiają tutaj https://www.elevensports.it/superlega/s ... 10&cat=235 i można je obejrzeć za free


Modena po tie-breaku wygrała z Weroną, więc mimo wygranej Mediolanu z Perugią 3:2 obroniła IV miejsce po fazie zasadniczej i w play-off w konfrontacji ćwierćfinałowej z Mediolanem w trzecim, ewentualnym meczu serii będzie może teraz liczyć na atut własnego boiska.

Świetny mecz Kazijskiego i od III seta całej formacji bloku Verony, choć i Zajcew szczególnie w tie-breaku pokazał dziś klasę. Bednorz po dobrym początku spotkania z każdą minutą gasł, został przez Julio Velasco ściągnięty, ale wrócił na tie-break w którym zdobył bodaj 4 punkty (w sumie w całym meczu miał ich 16), więc z uwagi na wspomniany przestój nie był to może jakiś wyjątkowo dobry występ naszego reprezentanta, ale na pewno przyzwoity.

W meczu Ravenny z Sienną na pożegnanie tej drugiej drużyny z ligą Hernandez zdobył 35 pkt, w tym 7 to czyste asy serwisowe. Ciekawe gdzie Kubańczyk wyląduje w następnym sezonie, bo na brak ofert na pewno nie będzie narzekał.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: ciorny17 »

W dzisiejszym meczu Milanu z Perugia Leon dokonał rzec rzadko spotykanej. Był najlepiej punktującym obu drużyn. Dla swojego zespołu zdobył 21 punktów a dla zespołu Gianiego 19 po własnych błędach. Drugi Clevnot 17.

Dobry mecz Bednorza 16 punktów na dobrej skuteczności w ataku - 60%

Kasijski to jest jednak gracz im starszy tym nic nie traci na formie.
Kłamca.
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: dyletant »

Patrzę w Mediolanie jest Cebulak a nie ma Maara, jakaś wymiana nastąpiła czy medical joker? Swoją drogą Słoweniec od razu popisał się 9 bezpośrednimi błędami w przyjęciu, czyli po staremu :)

Dobry mecz Bednorza.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
witalis99
Posty: 143
Rejestracja: 17 gru 2017, o 14:27
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: witalis99 »

dyletant pisze:Patrzę w Mediolanie jest Cebulak a nie ma Maara, jakaś wymiana nastąpiła czy medical joker? Swoją drogą Słoweniec od razu popisał się 9 bezpośrednimi błędami w przyjęciu, czyli po staremu :)
Tak samo jak Tillie z Chin przyszedł.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: drukjul »

dyletant pisze:Patrzę w Mediolanie jest Cebulak a nie ma Maara, jakaś wymiana nastąpiła czy medical joker? Swoją drogą Słoweniec od razu popisał się 9 bezpośrednimi błędami w przyjęciu, czyli po staremu :)

Dobry mecz Bednorza.
Zakontraktowanie Cebulja, a raczej jego powrót z Chin do ligi włoskiej nie ma nic wspólnego z osobą Maara, który faktycznie dziś nie został nawet wpisany do meczowego protokołu - pewnie rzeczywiście jakaś kontuzja, czy uraz bezpośrednio przed meczem. Słoweniec jest ponownie zawodnikiem Mediolanu od dwóch tygodni, ale że wzmocni Mediolan przed play-offami mówiło się przynajmniej od 1.5 - 2 miesięcy.
dyletant pisze:Patrzę w Mediolanie jest Cebulak a nie ma Maara, jakaś wymiana nastąpiła czy medical joker? Swoją drogą Słoweniec od razu popisał się 9 bezpośrednimi błędami w przyjęciu, czyli po staremu
Pamiętaj jednak kto dziś w niego zagrywał. Może nawet więcej niż połowy tych zagrywek żaden siatkarz by nie przyjął. :]
Dobry mecz Bednorza.
Nie cały. Ale w ataku miał rzeczywiście bardzo dobre momenty - pierwsze 1.5 seta, a później końcówkę tie-breaka. W przyjęciu kilka razy został pocelowany, między innymi przez Kazijskiego, więc nie może tego spotkania zaliczyć do specjalnie udanych. Jeżeli chodzi zresztą o element zagrywki zresztą również nie.

Zwracamy szczególną uwagę na grę Bednorza i często go chwalimy - czasami jednak nie do końca całkiem zasłużenie, ale że faza zasadnicza rozgrywek się już zakończyła, to jednak warto zauważyć, że w statystykach Bartek, lub patrząc z innej perspektywy Włodarczyk mogli zaskoczyć nas tym, że właśnie ten drugi w Serie A1 ma lepsze procenty ataku i ponadto znacznie większą liczbę zdobytych punków w sezonie! (333 ver 229), czy również lepsze statystyki jeżeli chodzi o zagrywkę, a ten pierwszy o dziwo ma lepsze statystyki przyjęcia. Choć rzecz jasna trzeba tutaj uwzględnić także to, że Bednorz miał pozostawiony w Modenie węższy korytarz niż Włodarczyk i ustawiany na "5" wyraźnie mniej przyjmował niż zawodnik Castellana Grotte. I to nawet dużo mniej, bo mniej więcej o połowę (673 ver. 326)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Noworoczny »

drukjul pisze: Heynen dziś na trybunach. Ogląda Wilfredo
Takie rzeczy zawsze najbardziej mi się podobały, bo mógłby ktoś pomyśleć, że jedzie się oglądać gościa, jak ktoś ma wątpliwości, czy go wziąć do drużyny. Tymczasem wydaje mnie się, że nie ma człowieka na Drodze Mlecznej, który nie chciał by Leona w swojej drużynie, więc to oglądanie to takie bardziej pro forma.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: drukjul »

Noworoczny pisze:
drukjul pisze: Heynen dziś na trybunach. Ogląda Wilfredo
Takie rzeczy zawsze najbardziej mi się podobały, bo mógłby ktoś pomyśleć, że jedzie się oglądać gościa, jak ktoś ma wątpliwości, czy go wziąć do drużyny. Tymczasem wydaje mnie się, że nie ma człowieka na Drodze Mlecznej, który nie chciał by Leona w swojej drużynie, więc to oglądanie to takie bardziej pro forma.
A nie pamiętasz jak Heynen mówił, że co prawda widzi Leona w naszej reprezentacji, ale na środku bloku? Pewnie przyjechał do Mediolanu, żeby z nim to omówić. :D
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Noworoczny »

Nie znam tej wypowiedzi, ale może ona konkurować w konkursie na największy idiotyzm wieku z twierdzeniem, że Konarski jest najlepszy a w MŚ grają Schulz i Kurek, żeby się przekonać, kto jest drugi.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Aranger »

Myślę, że obecność Vitala na tym meczu zdecydowanie bardziej niż chęcią obejrzenia go w akcji (to mógłby zrobić w telewizorze) była podyktowana chęcią rozmowy z nim, tak jak zresztą to ujął Belg w swoim wpisie na twitterze. To też teoretycznie mógłby zrobić przez telefon, no ale to chyba jednak co innego niż rozmowa twarzą w twarz.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Noworoczny »

- Słuchaj Wilfedo, na środku mamy tylko słabych Kochana, Bienia, Pita - nie zagrałbyś na trójce?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: drukjul »

Noworoczny pisze:Nie znam tej wypowiedzi, ale może ona konkurować w konkursie na największy idiotyzm wieku z twierdzeniem, że Konarski jest najlepszy a w MŚ grają Schulz i Kurek, żeby się przekonać, kto jest drugi.
Przestawienie Leona na środek byłoby co prawda ekstrawagancją, ale mieszczącą się IMHO jeszcze spokojnie w granicach prawdopodobieństwa i szalonych pomysłów Belga. W którejś z rozmów z red. Lepą po MŚ z ust Heynena padło natomiast zdanie "kto wie, może przestawię go na rozegranie". Z tym że nasz treneiro od razu zaraz dopowiedział, że był to tylko żart.

Natomiast nie można ukrywać, że Heynen może mieć jednak problem ze znalezieniem właściwego pomysłu na wkomponowanie Leona w drużynę. Dopóki w pełni zdrowy i w dobrej formie jest zarówno Zatorski, jak i Kubiak można na pewno oczekiwać, że ta dwójka będzie w stanie zabezpieczyć naszej reprezentacji przyjęcie przy Leonie. Z tym że Heynen musi uwzględnić także i taki wariant, że odpukać przed samym turniejem olimpijskim wypada nam z powodu urazu Kubiak, albo Zator. I co wtedy? Mamy już wtedy praktycznie na bank duży problem z przyjęciem i jesteśmy zmuszeni grać co drugą akcję wysoką piłkę - gra kombinacyjna w takim wypadku już całkowicie odpada.

A poza wszystkim, to jest jednak rzeczą dość łatwą do wychwycenia, że wcześniej Zenit z Leonem i teraz Perugia z Leonem grają podobną, niezbyt wyrafinowaną taktycznie siatkówkę opartą o skuteczność nie tylko samego Leona, ale także pozostałych skrzydłowych - jednego, lub dwóch naprawdę wybitnych indywidualności siatkarskich (Michajłow, Anderson w Zenicie, teraz w Perugii Atanasijević). Jeżeli mają oni akurat swój gorszy dzień i nie są skuteczni, to wcześniej, czy później problem ze skutecznością na siatce zaczyna mieć także Wilfredo. Choćby dziś wieczorem nie najlepiej dysponowany był Atanasijević i Perugia mecz z Mediolanem mimo kanonady jaką urządził Mediolanowi Leon w polu serwisowym przegrywa. Bo i kosmita nie pomoże, kiedy dobrych grajków całe morze... :D

Leon to niewątpliwie dziś najlepszy siatkarz świata, ale to nie jest też tak, że jego obecność w "6" tylko i wyłącznie opcje i możliwości nam otwiera. Niestety istnieją też takie atuty naszej reprezentacji i opcje taktyczne, które Leon - mamy na myśli właśnie głównie jego często kulejące przyjęcie - może nam dość skutecznie zamknąć.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Noworoczny »

No tak. Skoro tak nam położy przyjęcie, to może faktycznie lepiej go nie brać.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”