Transfery przed sezonem 2020/2021

WysokiPortorykanczyk
Posty: 7763
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Kontynuując wątek młodych włoskich siatkarzy, jak pisze Pasini, najlepszy rozgrywający ostatnich MŚ juniorów, Lorenzo Sperotto, miałby zagrać w Trentino - a najlepszy rozgrywający ostatnich MŚ kadetów, Paolo Porro - w Rawennie. I o ile Sperotto byłby zmiennikiem Simone Giannelliego (aczkolwiek Lorenzetti lubi rotację składem i pewnie trochę by pograł) - o tyle w Rawennie zostaje Serb Batak, więc 18-letni Porro miałby szanse na wyjściowy skład lub regularne granie, nawet jesli Batak ''ma dostać szanse''. Spekuluje się, że jest możliwość braku spadków z Superligi w następnym sezonie (podobno tylko ''spekuluje'') - i trochę trzymam za to kciuki, bo jeżeli potwierdzi się ten skład Rawenny, to Bonitta musiałby zdziałać cuda, żeby moja ulubiona włoska drużyna się w Serie A utrzymała. :| I wprawdzie co roku ludzie zastanawiają się, czy to będzie ten sezon, kiedy Rawenna w końcu spadnie z ligi - a ta nie dość, że się utrzymuje, to jeszcze zaskakuje swoją grą i formą - to na razie Rawenna ma w składzie jednego gracza na miarę Serie A (Kovacic), weterana (podobno Mengozzi) i młodzież, która może da radę, ale raczej nie (Grozdanow, Recine, Zonca, Batak, Stefani, podobno Pinali, Margutti, Mosca, Porro). Roczniki tych chłopców to zresztą - odpowiednio - 98, 99, 97, 00, 01, 97, 98, 99, 01. Przyjdzie na pewno jeszcze jakiś obcokrajowiec na przyjęcie, a i część tych nazwisk to spekulacje, bo jeszcze kilka dni temu mówiło się w kontekście Rawenny o Seganowie.

Porro ma 183 cm wzrostu, ale jest przy tym bardzo dynamiczny i na wspomnianych MŚ serwował mocno z wyskoku, a do tego wcale nie był taką dziurą na bloku - no i bił na głowę wszystkich innych ''sypaczy'' samym rozegraniem. Jak na - wówczas - 17-latka, jego gra mogła się naprawdę podobać, jego rozegranie to była zresztą jedna z przyczyn, dlaczego np. omawiany w poście wyżej Rinaldi atakował na tamtej imprezie na ~60-procentowej skuteczności.

A co do Kooya... Bardzo dobry sezon w Piacenzy - bardzo dobrym sezonem w Piacenzy, Kovar w dobrej fomie pasowałby tam bardziej niż Holender. To nie jest gracz, który będzie dobrze balansować grę tej drużyny. Na szczęście Trentino, pięciu graczy obok to klasa światowa, a i Rossini miał takie sezony.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7763
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Malwina Smarzek oficjalnie w Novarze.

W przyszłym sezonie w Novarze zagrają, poza Malwiną, Hancock na rozegraniu, młodsza Bosetti po świetnym sezonie w Pomi, Herbots z rewelacji sezonu, Busto Arsizio, Christina Chirichella i reprezentantka USA, Haleigh Washington (też z Busto), trenerem będzie znakomity Stefano Lavarini, najbardziej wybijający się trener młodego pokolenia w ostatnich latach. Na ławce: Daalderop i Bonifacio.

Zespół na miarę finałów ligi, więc warto odnotować transfer, ponieważ dwie Polki mogą powalczyć o finał Ligi Mistrzyń w przyszłym sezonie.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2020/2021

Post autor: Tharaster »

WysokiPortorykanczyk pisze:Na szczęście Trentino, pięciu graczy obok to klasa światowa, a i Rossini miał takie sezony
Angelo Lorenzetti doskonale wie, co może najlepszego "wycisnąć" z Rossiniego. To za jego kadencji w Modenie, popularny Toto zaliczył progress i do tej pory jest jednym z najlepszych libero w całej lidze.
WysokiPortorykanczyk pisze:Kovar w dobrej fomie pasowałby tam bardziej niż Holender.
Gdyby Kovar nie miał sporych problemów zdrowotnych na przestrzeni całej kariery, to byłby teraz pożądanym towarem na rynku włoskim, wśród topowych ekip.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2020/2021

Post autor: Szary Wilk »

Trentino według mnie ma najrówniejszy skład, może nawet najlepszy. Wszystko zależy od tego, ile pokaże Lucarelli w lidze włoskiej, bo dotąd nie grał poza Brazylią, a kadra i liga to zupełnie inne granie.

Giannelli-Podrascanin,Lisinać-Lucarelli,Kooy-Nimir-Rossini

Tutaj nie ma dziur w składzie, jedynie Kooy może nie prezentować tak dobrego poziomu jak reszta, ale podobno grał dobrze przez pryzmat całego sezonu. W Perugii jednak nie każda pozycja jest super obsadzona i bez Leona nie byliby takimi pewniakami. Jest jednak Travica, który jest co najwyżej niezłym rozgrywającym i rywalizację o kadrę przegrywa uczciwie, Russo na środku, to nie jest poziom zagranicznych środkowych w Serie A. Sole to bardzo dobry środkowy, ale raczej do powyższej dwójki się nie zbliżył tak blisko.

Perugia ma Leona i on potrafi robić niesamowite rzeczy, ale zwłaszcza przy Travicy będzie raczej proste granie. W Trentino widzę więcej polotu, tak samo w Lube.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2020/2021

Post autor: niepoinformowany »

Co Sirci kombinuje? "Młody Kubańczyk" na czwartego? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć...

Chociaż można powiedzieć w przypadku Płotnickiego jak nie teraz to nigdy - Lube (atak) czy Trentino (Kooy) też są niepewne. Szansa ogromna przed nim, zobaczymy czy wypali.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

Perugia to pierwszy zespół od bardzo dawna, gdzie przewagę sytuacyjną będą mieli przy swojej zagrywce, jeśli założymy Olka obok Leona.
Kłamca.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2020/2021

Post autor: Tharaster »

To było od początku pewne, że Heynen chce grać Ukraińcem. Nie po to nalegał mocno do Sirciego, by ten wykupił jego kontrakt z Monzy, żeby przez 3 lata kontraktu siedział na ławce przez limity. Dziwi mnie jednak to, że chce całkiem odstrzelić Lanze ze swojej drużyny. Pamiętajcie też, że Atanasijević jest po operacji kolana i to też jeden z tych zawodników, którego forma w trakcie sezonu jest niestabilna, jak i on sam potrafi samemu sobie podkładać kłody pod nogi, kiedy nie idzie mu w danym spotkaniu. Tak naprawdę to Serb miał jeden bardzo dobry sezon indywidualnie, kiedy Perugia wygrała swoje pierwsze Scudetto w historii. W innych sezonach jego gra mocno falowała i on sam jest też dla mnie zagadką obok Płotnickiego. Leon swoje zagra, jest kosmitą, ale widok osamotnionego Leona w spotkaniach z Lube czy w zeszłym roku, w LM przeciwko Zenitowi, ponownie nie pozwoli ugrać istotnych trofeów dla Perugii, a trzeba brać pod uwagę, że w tym roku dołączy jeszcze Trento, które wydaje się być bardziej zrównoważone od Perugii. Wszystko zatem w rękach maga z Belgii, jak zrewolucjonizuje system gry Perugii z Travicą, czy wykrzesi potencjał z Płotnickiego, który na pewno ma i do tej pory jeszcze w Perugii go nie pokazał, no i też co zagra Aleks.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Transfery przed sezonem 2020/2021

Post autor: jaet »

Nie wiem jak Wy to widzicie, ale mi średnio odpowiada styl Sirciego, jeżeli chodzi o rozwiązywanie obowiązujących kontraktów. Wiem, że na tym poziomie i przy takiej stawce teoretycznie nie ma sentymentów, ale to wypychanie rękami i nogami ludzi z klubu wygląda fatalnie.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7763
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

W przypadku Lanzy, szczerze mu się nie dziwię. ;)
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2020/2021

Post autor: Tharaster »

jaet pisze:Nie wiem jak Wy to widzicie, ale mi średnio odpowiada styl Sirciego, jeżeli chodzi o rozwiązywanie obowiązujących kontraktów. Wiem, że na tym poziomie i przy takiej stawce teoretycznie nie ma sentymentów, ale to wypychanie rękami i nogami ludzi z klubu wygląda fatalnie.
To właściciel tego klubu, on jest wielkim pasjonatem tej dyscypliny, inwestuje w ten klub mega pieniądze i jest cały czas przy drużynie. Chciałbym, żeby choć w 70% takie samo podejście do siatkówki miał Adam Góral, co Gino Sirci. No a w przypadku Lanzy jak już wyżej kolega wspomniał, jakoś to szczególnie nie dziwi.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7763
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Mnie ciekawi ten ''młody Kubańczyk'' - czy to konstrukt narracyjny, zastosowany przez Pasiniego, mający oznaczać ''młodego przyjmującego do roli czwartego lewoskrzydłowego'', niekoniecznie pochodzenia kubańskiego, czy faktycznie jest gdzieś jeszcze jakiś młody Kubańczyk, mogący do Perugii trafić? Ale kto - Yant, Mergarejo, Lopez Castro mają kluby, mi do głowy przychodzi Leon Napoles z Bolivar z tych ''ogranych'' jako-tako graczy, ale to nie ten poziom. Ciekawi mnie czy o kimś zapomniałem. Chyba, że wchodzi w grę trzecia hipoteza - Sirci postanowił wyrównać deficyt kubańskich siatkarzy względem Civitanovy i bierze kogokolwiek. :D Ale ten Yant jest dosyć kumaty w przyjęciu jak na Kubańczyka, więc możliwe, że będzie już w przyszłym sezonie regularnie występować w lidze.

Kovar na dwa lata w Civitanovie.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2020/2021

Post autor: dyletant »

A może Uriarte? 24 lata to mimo wszystko młody, a już zdaje się było nim zainteresowanie ze strony Werony i Trentino, ale miał zły PR, po wiadomo czym.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2020/2021

Post autor: drukjul »

WysokiPortorykanczyk pisze:Mnie ciekawi ten ''młody Kubańczyk'' - czy to konstrukt narracyjny, zastosowany przez Pasiniego,
To tak zwany epitet stały tworzący niezmienny związek frazeologiczny z określanym wyrazem. Jeśli Kubańczyk to przecież z góry wiadomo, że automatycznie i młody. :D
Leon Napoles z Bolivar z tych ''ogranych'' jako-tako graczy, ale to nie ten poziom.
Myślę, że Leon z Bolivar jako trzeci-czwarty przyjmujący w Perugii by się akurat dobrze sprawdził, bo to siatkarz szczególnie jak na kubańskiego skrzydłowego dość wszechstronny i całkiem dobrze radzący sobie w przyjęciu. Tylko, że Leon nr.2 ma już 25 lat, więc jest już niespecjalnie młody. Leon nr 3 - syn Wilfredo to jest prawdziwy młody pistolet. Niespełna rok, ale jeśli odziedziczył talent po tacie w genach, to już za 13-14 lat klękajcie narody - siatkarski świat będzie należał do niego... Jeżeli Sirci myśli perspektywicznie, to na jego miejscu bym łapał okazję i zagwarantował sobie podpis na kontrakcie póki smarkul nie wie jeszcze co podpisuje. :D
jaet pisze:Nie wiem jak Wy to widzicie, ale mi średnio odpowiada styl Sirciego, jeżeli chodzi o rozwiązywanie obowiązujących kontraktów. Wiem, że na tym poziomie i przy takiej stawce teoretycznie nie ma sentymentów, ale to wypychanie rękami i nogami ludzi z klubu wygląda fatalnie.
Przyznam, że i mnie się ta cała sytuacja z potraktowaniem Lanzy przez klub wyjątkowo nie podoba. :(
Tharaster pisze:To właściciel tego klubu, on jest wielkim pasjonatem tej dyscypliny, inwestuje w ten klub mega pieniądze i jest cały czas przy drużynie. Chciałbym, żeby choć w 70% takie samo podejście do siatkówki miał Adam Góral, co Gino Sirci.
Przypomnę, że mieliśmy kiedyś bardzo podobnego "mecenasa" w polskim sporcie - Józef Wojciechowski się nazywał. Człowiek ten był sponsorem i właścicielem nie tylko piłkarskiej Polonii, ale przez moment także siatkarskiej warszawskiej Politechniki. A kluby sportowe w które inwestował ostatecznie wyszły na jego cholerycznym charakterze i wyjątkowo kapryśnym usposobieniu jak Zabłocki na mydle. Moim zdaniem jednak dobrze, że zdecydowana większość prezesów, czy mecenasów sportu, ma do całej zabawy związanej z inwestowaniem w sport, znacznie bardziej spokojny, wyważony i racjonalny stosunek. Mam podejrzenie graniczące z pewnością, że świat w którym na każdym kroku panoszyliby się i rządzili tacy nie liczący się z zupełnie z uczuciami innych ludzi i zakochani wyłącznie w sobie delikwenci jak choćby właśnie wspomniany Wojciechowski, czy teraz Sirci, naprawdę byłby dla nas wszystkich dość trudny do zniesienia.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7763
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Wydaje mi się, że problemem w tej sytuacji nie jest samo ''zwolnienie'' Lanzy - a co najwyżej sposób komunikacji, tak jak było w lecie ubiegłego roku w przypadku Bernardiego, co wystawia Sirciemu kiepskie świadectwo. Nie wiem jak było z Lanzą, ale to jakaś kompletna abstrakcja, że Lanza mówi jedno, Recine Senior drugie, a potem Lanza trzecie. Ale też bądźmy uczciwi - Pippo sportowo nie ma racji bytu w tym momencie w tej drużynie, i to pomimo faktu, że przez dwa lata miał tam status niemal Leona czy Atanasijevicia - ze względu na limity był przecież nie do ruszenia do momentu, gdy psuł drużynie całą grę. Tak jak to było tutaj podnoszone - chyba sportowo samemu Lanzy dobrze zrobi pójście do klubu, gdzie może się odbudować.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2020/2021

Post autor: dyletant »

Mimo wszystko ryzykowne, nie mają żadnego siatkarza do gaszenia pożaru, jeśli Ukrainiec położy przyjęcie, to przecież Ter Horst go nie poprawi.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2020/2021

Post autor: Tharaster »

dyletant pisze:A może Uriarte? 24 lata to mimo wszystko młody, a już zdaje się było nim zainteresowanie ze strony Werony i Trentino, ale miał zły PR, po wiadomo czym.
Zainteresowanie właśnie było ze strony Perugii i już miał podpisany kontrakt w 2015 roku z tym klubem, ale ostatecznie sam Kubańczyk trafił na sezon do Maliye Piyango, gdzie z tym klubem pierw parafował kontrakt, a Perugia miała chyba wytoczyć o to proces sądowy, ale ostatecznie chyba do tego nie doszło. I faktycznie, to może być dobry trop, bo Recine powiedział, że to ma być ktoś, kogo obserwował już dosyć długo Goran Vujević
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Transfery przed sezonem 2020/2021

Post autor: jaet »

WysokiPortorykanczyk pisze:Wydaje mi się, że problemem w tej sytuacji nie jest samo ''zwolnienie'' Lanzy - a co najwyżej sposób komunikacji, tak jak było w lecie ubiegłego roku w przypadku Bernardiego, co wystawia Sirciemu kiepskie świadectwo. Nie wiem jak było z Lanzą, ale to jakaś kompletna abstrakcja, że Lanza mówi jedno, Recine Senior drugie, a potem Lanza trzecie. Ale też bądźmy uczciwi - Pippo sportowo nie ma racji bytu w tym momencie w tej drużynie, i to pomimo faktu, że przez dwa lata miał tam status niemal Leona czy Atanasijevicia - ze względu na limity był przecież nie do ruszenia do momentu, gdy psuł drużynie całą grę. Tak jak to było tutaj podnoszone - chyba sportowo samemu Lanzy dobrze zrobi pójście do klubu, gdzie może się odbudować.
Sportowa forma Lanzy, to jedno, a klasa właściciela drugie. Przecież nikt Sirciemu pistoletu do głowy przy podpisywaniu kontraktu z Lanzą nie przykładał. Już go nie potrzebuje? Ok, tylko rozstańmy się jak ludzie... Porównanie użyte przez Drukjula do Wojciechowskiego idealne.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7763
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Alessandro Fei kończy karierę:
- MŚ '98
- ME '03 i ME '05, srebro ME '01
- 2xLŚ
- brąz, srebro i brąz olimpijski
- 4x Serie A
- 5x Coppa Italia
- LM, Puchar CEV, 3x Challenge Cup

Ostatni aktywny siatkarz, który był zaliczany do ''generazioni di fenomeni'' (załapał się na jej końcówkę), kończy karierę, bijąc w ostatnim sezonie rekord Serie A zdobytych punktów. Bardzo symbolicznie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7763
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Holt odchodzi z Modeny.

Jeśli trafi do Monzy, ta będzie miała bardzo ciekawy zespół: Orduna, Lagumdzija, Dzavoronok, Holt, Goi na libero, zdolny Galassi lub doświadczony Beretta na środku - gdyby udało się im pozyskać drugiego wartościowego przyjmującego (nie ograniczałyby ich limity), to mógłby być czarny koń zbliżającego się sezonu. Turek już w przyszłym sezonie powinien być niezłym rzeźnikiem na poziomie A1.

Z tym, że jeszcze nie wiadomo - czy Holt rzeczywiście zostanie we Włoszech, ale tak wiele źródeł pisało.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2020/2021

Post autor: Tharaster »

Sora nie wystąpi w przyszłym sezonie do rozgrywek, klub ogłosił rezygnacje.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7763
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Sora tylko dzięki koronawirusowi w tej lidze się utrzymała, więc sportowo niewielka strata, tylko jak wspominałem szkoda tej Sieny, bo ona chyba mogłaby sportowo wnieść sporo dobrego do ligi, a wiadomo, dlaczego nie awansowała.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2020/2021

Post autor: drukjul »

WysokiPortorykanczyk pisze:Mnie ciekawi ten ''młody Kubańczyk'' - czy to konstrukt narracyjny, zastosowany przez Pasiniego, mający oznaczać ''młodego przyjmującego do roli czwartego lewoskrzydłowego'', niekoniecznie pochodzenia kubańskiego, czy faktycznie jest gdzieś jeszcze jakiś młody Kubańczyk, mogący do Perugii trafić? Ale kto - Yant, Mergarejo, Lopez Castro mają kluby, mi do głowy przychodzi Leon Napoles z Bolivar z tych ''ogranych'' jako-tako graczy, ale to nie ten poziom. Ciekawi mnie czy o kimś zapomniałem.
Pasini doprecyzował dziś na swoim blogu, że może chodzić o Felixa Chapmana 24-letniego dziś ex-reprezentanta Kuby. Moglibyśmy więc zgadywać i zgadywać i pewnie nikt by nigdy nie zgadł. :D

Chapman jako 18-latek załapał się jako środkowy do reprezentacji Kuby na MŚ w 2014 roku odbywające się w naszym kraju, ale rok później w 2015 roku uciekł z jakiegoś wyjazdu kubańskiej reprezentacji i poprosił na Portoryko o azyl polityczny, a dwa lata później przeniósł się na teren kontynentalnych Stanów. Występował tam ostatnio - już po zmianie pozycji i przejściu na przyjecie z atakiem w uczelnianych rozgrywkach NAIA - a to znacznie mniej znana od NCAA sportowa organizacja skupiająca głównie pomniejsze i pośledniejsze amerykańskie i kanadyjskie szkoły wyższe. Choć Chapman w tych pięciorzędnych amerykańskich rozgrywkach uczelnianych co prawda rzeczywiście błyszczał, bo jak podają otrzymał niedawno wyróżnienie dla najbardziej wartościowego zawodnika całego sezonu 2019-20 NAIA to jeżeli rzeczywiście trafi do Perugii jak podejrzewam może być w ogóle pierwszym zawodnikiem w historii trafiającym prosto z rozgrywek NAIA do włoskiej Serie A1.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7763
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Pamiętacie DJ Nelsona w Kielcach na podstawie materiałów z YouTube'a? Nie myślałem, że coś takiego może się wydarzyć w najbogatszym włoskim klubie. ;)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2020/2021

Post autor: drukjul »

WysokiPortorykanczyk pisze:Pamiętacie DJ Nelsona w Kielcach na podstawie materiałów z YouTube'a? Nie myślałem, że coś takiego może się wydarzyć w najbogatszym włoskim klubie. ;)
Ty to masz pamięć. :D Bo przyznam, że ten Jamajczyk z Kielc nie zapisał się mojej pamięci w żaden sposób - ani negatywnie, ani pozytywnie. Przez moment gmerałem w niej - ale im bardziej zaglądałem w głąb, to tym bardziej DJ z Kielc tam nie było. Najwyraźniej pod tym hasłem mam zapisane w pamięci tylko zero-wartość pustą. Dobrze, że jest Wujek Google.

Tymczasem najbardziej uzdolniony i perspektywiczny młody kanadyjski przyjmujący z uczelni, z perspektywy dwóch-trzech sezonów Eric Loeppky zacznie swoją profesjonalną karierę we włoskiej Serie A1, a konkretnie w Ravennie, a nie w lidze francuskiej jak wcześniej się plotkowało. Sam Loeppky mówił wiosną w wywiadzie, że chciałby właśnie znaleźć kontrakt we Włoszech, lub w Polsce więc mimo tego, że Ravenna to w Serie A1 minimalne stawki, pewnie nie narzeka.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7763
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

drukjul pisze:Tymczasem najbardziej uzdolniony i perspektywiczny młody kanadyjski przyjmujący z uczelni, z perspektywy dwóch-trzech sezonów Eric Loeppky zacznie swoją profesjonalną karierę we włoskiej Serie A1, a konkretnie w Ravennie, a nie w lidze francuskiej jak wcześniej się plotkowało. Sam Loeppky mówił wiosną w wywiadzie, że chciałby właśnie znaleźć kontrakt we Włoszech, lub w Polsce więc mimo tego, że Ravenna to w Serie A1 minimalne stawki, pewnie nie narzeka.
Masz gdzieś jakieś potwierdzenie? Bo widziałem najpierw informacje o nim -> potem informacje, że jednak nie przyjdzie (GLP) -> potem informacje, że informacje, że jednak nie przyjdzie, są nieaktualne - i jednak przyjdzie (we włoskich mediach), ciekawi mnie, czy powołujesz się na te ostatnie. Para Loeppky-Recine (bo nie wierzę, że Zonca grałby w szóstce) byłaby bardzo interesująca, ciekawi mnie gdzie na takim poziomie dojść może przyjmujący o charakterystyce Recine. :)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2020/2021

Post autor: drukjul »

WysokiPortorykanczyk pisze:
drukjul pisze:Tymczasem najbardziej uzdolniony i perspektywiczny młody kanadyjski przyjmujący z uczelni, z perspektywy dwóch-trzech sezonów Eric Loeppky zacznie swoją profesjonalną karierę we włoskiej Serie A1, a konkretnie w Ravennie, a nie w lidze francuskiej jak wcześniej się plotkowało. Sam Loeppky mówił wiosną w wywiadzie, że chciałby właśnie znaleźć kontrakt we Włoszech, lub w Polsce więc mimo tego, że Ravenna to w Serie A1 minimalne stawki, pewnie nie narzeka.
Masz gdzieś jakieś potwierdzenie? Bo widziałem najpierw informacje o nim -> potem informacje, że jednak nie przyjdzie (GLP) -> potem informacje, że informacje, że jednak nie przyjdzie, są nieaktualne - i jednak przyjdzie (we włoskich mediach), ciekawi mnie, czy powołujesz się na te ostatnie. Para Loeppky-Recine (bo nie wierzę, że Zonca grałby w szóstce) byłaby bardzo interesująca, ciekawi mnie gdzie na takim poziomie dojść może przyjmujący o charakterystyce Recine. :)
Lokalna edycja il Resto del Carlino z Ravenny tak twierdzi https://www.ilrestodelcarlino.it/ravenn ... -1.5177425
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7763
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Skład Modeny (oficjalnie) na ten moment:

Rozegranie: Christenson, Salsi (prawdopodobnie)
Przyjęcie: Petrić, Lavia, Rinaldi
Środek: Mazzone, Stanković, Bossi, Sanguinetti, Trocchio
Libero: Grebennikov, Nicola Iannelli

+ pewnie Estrada, ale jego nazwisko nie padło na trwającej konferencji

Gdyby udało się pozyskać mocnego atakującego (czytaj nie Ghafoura lub Vettoriego), to byłaby szansa na czwórkę, a tak Modena będzie mieć prawdopodobnie dziwaczny skład bez żadnego mocnego w ataku skrzydłowego: podobno nie jest wiadome, czy Modena będzie w stanie załatwić włoską licencję Stankoviciowi przed początkiem sezonu, a potem nie można zmienić licencji po zarejestrowaniu gracza, więc to też trzeba brać pod uwagę w tych plotkach o nowym przyjmującym/atakującym.

Ale ogólnie - bardzo solidnie, za rok pewnie łatwiej Modenie będzie zbudować zespół na poważne granie.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

Niby fajnie, bo linia przyjęcia wygląda właśnie w tym elemencie bardzo solidnie, ale nie ma co się oszukiwać, że jakoś nie za bardzo nawet duet środkowych jest ofensywny. Ciekawe kto tym atakującym zostanie i mam nadzieję, że nie będzie to Vettori. Szczerze też powiedziawszy nic mi do głowy z nazwisk wolnych nie przychodzi na ten moment. Dalej będę uważał, że czwórka, przy mocarnych planach Piacenzy to bardzo optymistyczne założenie.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7763
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Stankovic to dalej klasowy gracz, miał świetny sezon w Piacenzy. Głównym problemem Modeny jest, że Lavia to ''defensywny'' przyjmujący, a Petrić non stop ma jakieś problemy przeciążeniowe, a nawet w dobrej formie (pierwsza część ostatniego sezonu) to jest ''ofensywny'' przyjmujący typu Szalpuka, a nie Bednorza. Jak na atak przyjdzie kolejny gracz, który na wysokiej piłce raczej nie ogarnia (Vettori, Ghafour) - to Modena będzie niby piąta na papierze dalej, ale tak bliżej 10. miejsca niż 4.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”