Transfery przed sezonem 2020/2021

filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: filippiotro »

Sabbi ma ponownie zagrać w lidze włoskiej, konkretnie w Cisternie.
Vettori może trafić do Japonii.
Natomiast Wallace o swojej przyszłości mówi tak: Brazylijskie kluby już zbudowały składy i wierzę, że moja przyszłość jest związana z zagranicą. Marzy mi się gra w siatkówkę i zamieszkanie w Japonii. :)
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: filippiotro »

Filippo Lanza odejdzie z klubu?
Przyjmujący reprezentacji Włoch mimo ważnego kontraktu coraz częściej mówi o tym, że jest gotów opuścić klub.
W wywiadzie z Lanzą dla magazynu "iVolley" możemy przeczytać - "Mam jeszcze rok umowy. Perugia to wielki klub, ale i ja mam swoje osobiste cele..."
29 - letni Lanza występuje w Perugii od 2018 roku. Według wielu dziennikarzy, Filippo obniżył loty i nie spełnia wymagań tak wielkiego klubu, jak Perugia.

Pozyskaniem Lanzy podobno zainteresowana jest Modena.
kamil1999 pisze: Ciekawi mnie co z Orduną. To jeden z lepszych sypaczy we Włoszech a brakuje dla niego klubu. Też Chiny lub Turcja? Albo może jednak coś z tym Olsztynem było na rzeczy?
Dla Orduny może się jednak znaleźć klub we Włoszech. Pojawił się w kręgu zainteresowań Vibo Valentia.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4599
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: niepoinformowany »

Modena potwierdza odejście Bednorza.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: ciorny17 »

Wiadomo, że pieniądze rządzą nie tylko siatkówką, ale Modena to dla mnie pewien fenomen. Od zawsze mi się dobrze oglądało mecze z Panalpini bo kurde ta atmosfera bardzo mocno (nie wchodzę w zad kibicom Resovii) właśnie przypominała tą z Podpromia, gdzie niezależnie czy klub kibica czy nie, doping i reakcje szły z każdego krzesełka. Dlatego też to idealne miejsce do uprawiania siatkówki dla wielu graczy, ale decyzje władz tego klubu są dla mnie co najmniej dziwne.

Ciężko zatrzymać gracza jeśli ktoś mu daje prawie bańkę ojro za sezon, ale trochę powinni przewartościować to i ile komu płacić. Zajcew to ikona siatkówki we Włoszech i jemu każdy da tyle, ile zechce, ale popyt tam na siatkówkę niesamowity, a jakoś sponsorzy cierpliwi nie są. Nie twierdzę też, że budowanie wieloletniej dynastii i mecenat kogoś, kto łoży ze swojej kieszeni to coś oczywistego, ale dziwi mnie brak "wielkich graczy" w sponsoringu włoskiej klubowej siatkówki. Chyba od czasów Benettona i Sisleya Treviso, prawie ćwierć wieku, to nie ma takich przypadków.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 862
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: Jacek »

Modena na TT pożegnała się z Bednorzem
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: Tharaster »

ciorny17 pisze:ale decyzje władz tego klubu są dla mnie co najmniej dziwne.
Pewnie pijesz do Andersona i tego, że w kontekście jego odejścia mimo wszystko przejawiają się mocne nazwiska, jak chociażby Kovacevic i też doszedłem do podobnej refleksji. Anderson co najmniej od 4 lat gra w klubie może na 70% swoich możliwości, a jego wartość rynkowa została przepłacona na maksa. Co do innych decyzji w tym klubie też jestem w stanie się zgodzić. Mam wrażenie, że tam brak jakiegokolwiek pomysłu na zbudowanie drużyny odkąd odszedł Angelo Lorenzetti i co sezon są jakieś dziwne kroki podejmowane, czy to z zawodnikami, czy trenerami.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: ciorny17 »

Anderson chyba dostał za dużo faktycznie, ale te 70% to ostatni sezon w Rosji jak brało Leona, no i faktycznie teraz też nie było to primowe granie. Już pal licho jego następców, ale jak pani prezes za pupilka ma Bruno i Ngapetha, co jednocześnie nie przeszkadza jej wyrzucić z klubu Stojczewa, to trochę nasz prywatny folwark mi się przypomina i zwalnianie Antigi bo ktoś nie był 1. rozgrywającym albo wydalenie Żygadły bo nie pasował do grupy. Wiem, że pewnych konfliktów nie da się przeskoczyć, wyrazistość jest ważna, ale nie mając portfela Sirciego czy Mosny, bazując na bardzo dużej ilość małych sponsorów należy zachowywać pewną powściągliwość w decyzjach i odpowiednio balansować na emocjach.
Kłamca.
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: kamil1999 »

filippiotro pisze:Filippo Lanza odejdzie z klubu?
Przyjmujący reprezentacji Włoch mimo ważnego kontraktu coraz częściej mówi o tym, że jest gotów opuścić klub.
W wywiadzie z Lanzą dla magazynu "iVolley" możemy przeczytać - "Mam jeszcze rok umowy. Perugia to wielki klub, ale i ja mam swoje osobiste cele..."
29 - letni Lanza występuje w Perugii od 2018 roku. Według wielu dziennikarzy, Filippo obniżył loty i nie spełnia wymagań tak wielkiego klubu, jak Perugia.

Pozyskaniem Lanzy podobno zainteresowana jest Modena.
kamil1999 pisze: Ciekawi mnie co z Orduną. To jeden z lepszych sypaczy we Włoszech a brakuje dla niego klubu. Też Chiny lub Turcja? Albo może jednak coś z tym Olsztynem było na rzeczy?
Dla Orduny może się jednak znaleźć klub we Włoszech. Pojawił się w kręgu zainteresowań Vibo Valentia.
To by miało sens. Modenę może nie stać na Urosa, ale Purugię już tak. Lanza z kolei potrzebuje klubu, który mu zaufa. Może w Modenie wypali i wróci do tego poziomu który prezentował w Trento. A co do Orduny w Valentii to oni nie mają podpisanego Saitty bądź innego Włocha?
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: filippiotro »

Bodajże Pasini pisał o tym, że Saitta ma się przenieść do Vibo Valentia, ale to niepotwierdzony transfer jeszcze. Na volleyball.it przymierzają i jego i Saitte, nie wiem czy biorą pod uwagę obydwu, czy trafić tam może tylko 1 z nich.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Lagumdzija 2+1 w Monzy? Szalenie interesujący ruch.
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: kamil1999 »

WysokiPortorykanczyk pisze:Lagumdzija 2+1 w Monzy? Szalenie interesujący ruch.
Ja słyszałem, że podobno 3 w Lube, ale jeden sezon to wypożyczenie w Monzy, ale jeszcze raz sprawdzę info.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: ciorny17 »

Przy cięciach w budżecie i planowanym podziękowaniu Lealowi, bośniacki Turek jednak mimo wszystko wyraźnie przydałby się Lube, a Fefe wówczas pewnie skorzystałby znów z Rychlickiego na przyjęciu. Co prawda ja fanem Kamila-przyjmującego nie jestem, to z perspektywy "kuchenek" taki ruch wcale głupi by nie był.
Kłamca.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: filippiotro »

Maciej Trąbski na TT pisał, że Petric zawarł już wstępną umowę z Modeną.
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: kamil1999 »

ciorny17 pisze:Przy cięciach w budżecie i planowanym podziękowaniu Lealowi, bośniacki Turek jednak mimo wszystko wyraźnie przydałby się Lube, a Fefe wówczas pewnie skorzystałby znów z Rychlickiego na przyjęciu. Co prawda ja fanem Kamila-przyjmującego nie jestem, to z perspektywy "kuchenek" taki ruch wcale głupi by nie był.
A ja uważam, że to byłby bardzo głupi ruch. Rychlicki to bardzo słaby przyjmujący i naprawdę niezły atakujący. W Belgii jako przyjmujący przegrywał walkę o skład nie tylko z Maanem co nawet z Nicolasem Bruno. Już na przyjęciu lepszym zawodnikiem byłby Kovar.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: Szary Wilk »

Pytanie - Bednorz w statystykach wypadał jako najlepszy gracz Modeny? Wiem, że był jednym z liderów, ale czy w rzeczywistości (na oko i wg statystyk) był pierwszą opcją?
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: ciorny17 »

Szary Wilk pisze:Pytanie - Bednorz w statystykach wypadał jako najlepszy gracz Modeny? Wiem, że był jednym z liderów, ale czy w rzeczywistości (na oko i wg statystyk) był pierwszą opcją?
Tu są staty kompletne: https://www.legavolley.it/statistiche/? ... Squadra=MO

2. w punktach, przyjęć najwięcej na prawie takiej samej efektywności jak Rossini, ilość ataków też drugi, ale efektywność i skuteczność najlepsza. Spośród skrzydłowych najwięcej bloków.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Będzie śmiesznie, jak Juantorena skończy ... w Perugii. ;)
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: GolMar »

WysokiPortorykanczyk pisze:Będzie śmiesznie, jak Juantorena skończy ... w Perugii. ;)
Czytając dziś wycinki z prasy włoskiej mnie także naszła myśl, że Juantorena może skończyć w Perugii :o To by była paka... A do tego Holt na środku (podobno już klepnięty).
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: ciorny17 »

GolMar pisze:
WysokiPortorykanczyk pisze:Będzie śmiesznie, jak Juantorena skończy ... w Perugii. ;)
Czytając dziś wycinki z prasy włoskiej mnie także naszła myśl, że Juantorena może skończyć w Perugii :o To by była paka... A do tego Holt na środku (podobno już klepnięty).
Biorąc pod uwagę to, że Modena się osłabi znacząco, Lube wiadomo, to parafrazując Sucha, Perugia przysżły sezon powinna w Serie A tyłem do siatki z Osamnym i Holtem.
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: Szary Wilk »

A Leal przypadkiem nie czmychnie z Lube do Azji i nie zastąpi go młody Kubańczyk - Yant Herrera, który był objawieniem ligi francuskiej?

Jak ktoś może, to niech dopisze siatkarzy klepniętych lub mocno przymierzanych do wyjściowych składów
Lube: De Cecco-Anzani,Simon-Juantorena,Leal/Herrera-Rychlicki(?)-Balaso

Perugia: Travica-Holt,Russo-ter Horst(?),Leon-Atanasijević-Colaci

Modena: Christenson-Mazzone,?-?,?-Zaytsev(?)-Rossini

Trentino: Giannelli-Podrascanin,Lisinać-Lucarelli,?-Nimir(?)-Grebennikov(?)
Kto w Modenie na skrzydłach? Kto w Trentino do pary z Lucarellim?

Gdzie przymierzani ci siatkarze: Daniele Lavia, Oleg Płotnicki, Donovan Dzavoronok ?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Z tym Juantoreną, to na razie plotki na podstawie tzw. logiki - Civitanova ma zmniejszony budżet, Juantorena zarabia dużo, a do tego raczej ciężko będzie im pograć o scudetto, jeżeli Perugia się nie osłabi, zaś ta ma wolne miejsce na przyjęciu. Czy to oznacza, że Osmany rzeczywiście może odejść do Perugii - jeszcze bardzo daleka droga.

Ciekawa informacja, że w Topowej Siatkarskiej Cysternie zagrać może Kevin Tillie.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4599
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: niepoinformowany »

Wyciągając Juantorenę z Lube aż prosiłoby się o lepszego rozgrywającego niż Travica, bo Juantorena z Colacim i jednym z dwójki: Russo/Ricci uwalniają limit dla sypacza.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: ciorny17 »

Zajcew chyba jednak do tej Rosji pójdzie. Jak donosi modenska prasa, nawet żona Ivana zarzuciła pani Pedrinii że kluby sportowe bez sportowców są niczym i obniżka o 30% wynagrodzeń, to nie obniżka, a brak zapłaty za wykonaną pracę. Ciekawie się tam dzieje.
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: Szary Wilk »

Najlepiej, niech TOP ligi włoskiej okupi się super gwiazdami i cała siatkówka klubowa na całym świecie będzie opierała się na 4 klubach ,które będą młócić każdego jak leci po 3-0 i grać co roku między sobą o medale i wtedy będziecie zadowoleni :D

Tęsknię za czasami, gdzie siatkówka była bardziej wyrównana. Dobrzy zawodnicy grali w Grecji, Turcji. Solidniejsi byli mistrzowie Francji,Belgii (O Niemcach nie będę pisać, bo akurat teraz Berlin stoi bardzo fajnie).
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: GolMar »

Ale po co tam lepszy rozgrywający? Przecież to by był samograj prawdopodobnie lepszy niż Zenit z czasów hegemonii ;) Co do Ivana to podobno kierunek Kuzbass.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Szary Wilk pisze:Najlepiej, niech TOP ligi włoskiej okupi się super gwiazdami i cała siatkówka klubowa na całym świecie będzie opierała się na 4 klubach ,które będą młócić każdego jak leci po 3-0 i grać co roku między sobą o medale i wtedy będziecie zadowoleni. :D
Alternatywą dla Serie A nie jest sytuacja, że mocniejsze stają się liga francuska czy niemiecka (bo to abstrakcja) - a sytuacja, gdzie zawodnicy z Europy masowo wyjeżdżają do Azji. Tak to już działa, że przez ostatnie 40 lat, Ligę Mistrzów kluby spoza Rosji/Włoch wygrały całe trzy razy. Przez ostatnie 30 lat z kawałkiem, finały Serie A z reguły były spotkaniami konstelacji gwiazd. I jak komuś się wydaje, że te obecne finały z Leonem, Juantoreną czy Bruno to wyżyny włoskiej klubowej siatkówki - to w przeszłości mieliśmy drużyny, których całe wyjściowe składy, jak Modeny, Treviso czy Rawenny - to były zespoły składające się ze samych ,,hall-of-famerów'', a niekiedy posiadanie Bernardiego, Zververa czy Gardiniego nie gwarantowało nawet finałów ligi. Swego czasu, gdy jeszcze liga rosyjska nie była najmocniejsza, w Serie A grała prawie cała reprezentacja Rosji, z Jakowlewem i Fominem na czele, a przez całe lata 90-te, grało tam 80-90% wszystkich najlepszych siatkarzy na świecie.

Dopiero potem pojawiły się duże pieniądze, najpierw w Biełgorodzie, potem w Moskwie i Kazaniu, ale poza kilkoma sezonami między 2014, a 2016 rokiem, Serie A dalej pozostawała najlepszą i najbardziej wyrównaną ligą na świecie. Potencjalny upadek, czy zjazd tej ligi, nie spowoduje, że siatkówka w Europie na tym cokolwiek zyska - a te nadzieje, że może do Polski przyjadą siatkarze pokroju Urosa Kovacevicia, to są mrzonki. Za to jako całokształt, klubowa siatkówka będzie na dużo niższym poziomie, bo podstawą uroku Serie A, poza najlepszym poziomem, jest (a może było?) to, że każdy: fani z Polski, Francji czy Brazylii - znaleźli tam coś dla siebie.

Na marginesie, na portalu webvolei.com.br - legendy żeńskiej i męskiej siatkówki, jak Giovane Gavio czy Gustavo Endres - pytane są o piątkę najlepszych (ich zdaniem) siatkarzy i siatkarek ostatnich kilkudziesięciu lat. Wiadomo, że te zestawienia są bardzo włosko- i brazylijskocentryczne: ale dlatego wrzucam tutaj. https://webvolei.com.br/2020/04/top-5-d ... rnacional/

Świetnie np. widać, jak Brazylijczyków zabolała porażka z Chinkami w Rio po częstotliwości pojawiania się nazwiska ''Zhu''. ;)
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: filippiotro »

Szary Wilk pisze:A Leal przypadkiem nie czmychnie z Lube do Azji i nie zastąpi go młody Kubańczyk - Yant Herrera, który był objawieniem ligi francuskiej?

Jak ktoś może, to niech dopisze siatkarzy klepniętych lub mocno przymierzanych do wyjściowych składów
Lube: De Cecco-Anzani,Simon-Juantorena,Leal/Herrera-Rychlicki(?)-Balaso

Perugia: Travica-Holt,Russo-ter Horst(?),Leon-Atanasijević-Colaci

Modena: Christenson-Mazzone,?-?,?-Zaytsev(?)-Rossini

Trentino: Giannelli-Podrascanin,Lisinać-Lucarelli,?-Nimir(?)-Grebennikov(?)
Kto w Modenie na skrzydłach? Kto w Trentino do pary z Lucarellim?

Gdzie przymierzani ci siatkarze: Daniele Lavia, Oleg Płotnicki, Donovan Dzavoronok ?
Yant - wypożyczenie do Ravenny
Lavia - Modena
Płotnicki - Perugia
Dzavoronok nie wiadomo, być może Modena.

Przymiarki:

Rychlicki – De Cecco – Leal – Juantorena – Simon – Anzani – Balaso

Atanasijevic – Travica – Leon – Płotnicki – Holt – Ricci – Colaci

Abdel-Aziz – Giannelli – Kooy – Lucarelli – Lisinac – Podrascanin – Rossini

Zajcew – Christenson - Petric - Lavia - Stankovic - Mazzone - Grebennikov

Grozer – Hierezuello – A.Russell – Clevenot – Polo – Candellaro – Scanferla

Patry – Sbertoli – Maar – Ishikawa – Kozamernik – Piano – Pesaresi
SzyMis12788
Posty: 72
Rejestracja: 29 lut 2020, o 14:11
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: SzyMis12788 »

Tematu Holta w Perugii nie ma.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: Tharaster »

https://milanosportiva.com/2020/04/29/p ... -a-trento/

Trento zdecydowało się zapłacić za kontrakt Nimira. Chyba się nam szykuje zmiana obsady na przyszłoroczny finał ligi, jeśli wierzyć w awizowany skład Trento na przyszły sezon.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: Tharaster »

Wiele wskazuje na to, że Ivan "kocham klub w którym gram" Zaytsev, odejdzie do Kuzbassu Kemerovo... na roczne wypożyczenie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”