Ligi włoskie - transfery przed sezonem 2008/09

Awatar użytkownika
szarlej
Posty: 207
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:20
Płeć: M

Ligi włoskie - transfery przed sezonem 2008/09

Post autor: szarlej »

Obie Serie A i kobiet i mężczyzn zakończyły rozgrywki wiec wypadałoby założyć ten temat. Jeśli ktoś będzie wiedział coś na temat transferów w Serie A niech pisze.
Libero który atakuje...
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery

Post autor: PAWKENS »

szarlej pisze:Obie Serie A i kobiet i mężczyzn zakończyły rozgrywki wiec wypadałoby założyć ten temat. Jeśli ktoś będzie wiedział coś na temat transferów w Serie A niech pisze.
:o :o Czy mi się tylko wydaje, czy przed chwilą był tu taki temat i odpowiedziałem, że Gruen i Francia wybierają się do Turcji ??? ??? :] :o
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
szarlej
Posty: 207
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:20
Płeć: M

Re: Transfery

Post autor: szarlej »

Hmmm… nie było to ząłożyłem:D
Libero który atakuje...
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Transfery

Post autor: Kay »

Był taki topic, założony przez Rzymskiego. Jednak założony tak nieudolnie, że prawdopodobnie skasowany :P
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery

Post autor: Mate »

Są spekulacje że Vladimir Nikolov w następnym sezonie zagra w Piacenzie. Exiga jest przymierzany do włoskiego Cuneo.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery

Post autor: Mate »

Vladimir Nikolov podpisał roczny kontrakt z Cuneo a Zlatanov zostaje w Piacenzie.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
szarlej
Posty: 207
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:20
Płeć: M

Re: Transfery

Post autor: szarlej »

Atakujący kadry narodowej Bułgarii, Wladimir Nikolow, który zaledwie kilka dni temu odebrał złoty medal serie A, podpisał jednoroczny kontrakt z zespołem z Cuneo.
Co na to M. Lasko?
Libero który atakuje...
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery

Post autor: PAWKENS »

szarlej pisze:Co na to M. Lasko?
Śmiesznie by było jakby poszedł do Trento :D Bo Jordanowa tam już nie ściągną...
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
ludi14
Posty: 139
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 19:31
Płeć: M

Re: Transfery

Post autor: ludi14 »

Lasko do polski przejdzie ;-) Do trefla :P
Raczej w takim wypadku Michał odejdzie do tak dobry zawodnik nie będzie siedział na ławce.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery

Post autor: Mate »

We Włoszech kury pieją że Ricardo ma opuścić Cimone Modene i zastąpić Pujola w Sisleyu.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Transfery

Post autor: Wojciech »

Mate pisze:We Włoszech kury pieją że Ricardo ma opuścić Cimone Modene i zastąpić Pujola w Sisleyu.
Oj Mate chyba mieszkasz blisko kurnika, bo jesteś tak ze wszystkim na bierząco.. :D
Akurat Cimone Modena i Sisley to jak dla mnie dwie druzyny gdzie musi nastąpić gruntowna przebudowa zespołu.
Naszpikowane gwiazdami zespoly w tym sezonie zdecydowanie poniżej oczekiwań, wiec zmiany jak najbardziej wskazane.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery

Post autor: Mate »

Venci Simeonov z Copry być może przejdzie do Trento. Włoskie media o tym mówią.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
TmKJ
Posty: 54
Rejestracja: 11 lut 2008, o 14:44
Płeć: M

Re: Transfery

Post autor: TmKJ »

Wojciech pisze:
Mate pisze:We Włoszech kury pieją że Ricardo ma opuścić Cimone Modene i zastąpić Pujola w Sisleyu.
Oj Mate chyba mieszkasz blisko kurnika, bo jesteś tak ze wszystkim na bierząco.. :D
Akurat Cimone Modena i Sisley to jak dla mnie dwie druzyny gdzie musi nastąpić gruntowna przebudowa zespołu.
Naszpikowane gwiazdami zespoly w tym sezonie zdecydowanie poniżej oczekiwań, wiec zmiany jak najbardziej wskazane.
Zapewniam Cię, że na dniach przeczytasz, że Ricardo w Treviso w miejsce Ricardo szykują młodego Dragana Travice

Dalej z Sisleya; Gustavo i Fai prawdopodobnie przedłużą kontrakty do 2011, Ciso ma kontrakt do 2011 i Dynamo musi wykupić kontrakt, ale Sisley postawi zaporowe warunki
Puyola to oni nie za bardzo chcą oddawać, chyba bardziej zależy im na wypożyczeniu go gdzieś
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Transfery

Post autor: Arff »

A Ricardo nie ma przypadkiem ważnego kontraktu z Modeną ?? O ile dobrze pamiętam Roma proponowała 1,2mln ojro za wykup z Modeny...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery

Post autor: Mate »

Jeżeli chodzi o Pujola to są spekulacje że ma przejść do francuskiego Cannes.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
TmKJ
Posty: 54
Rejestracja: 11 lut 2008, o 14:44
Płeć: M

Re: Transfery

Post autor: TmKJ »

no właśnie nie jestem pewien, ale przed Sisleyem jest już postawiony cel "challange cup" i jeżeli Dynamo się uprze i zechce wykupić kontrakt Ciso to będą mieć kasę. szukają jeszcze 2-3 przyjmujących bo to, że Horstink odchodzi to podobno setka%
Na liście życzeń oczywiście nie mogło zabraknąć Pawła Zagumnego i jeszcze Giacomo Sintini
Najprawdopodobniej właśnie tam trafi, ale jak pisałem bardzo chcą go wypożyczyć na nie puścić wolno i może dlatego nie zawita do Polski
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery

Post autor: Mate »

Ponoć Gustavo podpisał już kontrakt z Unisu(Brazylia).
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Edyta

Re: Transfery

Post autor: Edyta »

Guillermo Falasca i Robert Horstink na liście życzeń Modeny ;) Nasze kluby niech się szybciej zwijają.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery

Post autor: Guilder »

Jakiejś wielkiej różnicy finansowej nie ma, a we Włoszech jednak poziom wyższy. Coś mi się wydaje, że obaj w końcu skończą w Modenie. Zwłaszcza że Ricardo chyba tam zostanie, a gra z takim rozgrywającym jest wspaniałą rzeczą.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery

Post autor: PAWKENS »

Mate pisze:Ponoć Gustavo podpisał już kontrakt z Unisu(Brazylia).
:o :o Coraz więcej pogłosek o odejściu Brazylijczyków do rodzimej ligi...Czy to już pewna informacja ??? Jeśli tak to Serie A słabnie...
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery

Post autor: Mate »

Tsvetan Sokolov kapitan Reprezentacji Bułgarii juniorów jest blisko podpisania kontraktu z Trentino. Chłopak jest atakującym/przyjmującym, ma 19 lat i 207 cm wzrostu.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery

Post autor: PAWKENS »

Mate pisze:Tsvetan Sokolov kapitan Reprezentacji Bułgarii juniorów jest blisko podpisania kontraktu z Trentino. Chłopak jest atakującym/przyjmującym, ma 19 lat i 207 cm wzrostu.
Czyżby miał tam zastąpić samego Nikolova ??? :o Papiery na granie ma...
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery

Post autor: dreamer »

Zgodzę się z Tobą PAWKENS, że Tsvetan Sokolov ma papiery na granie. Ale nawet jak Trentino sobie go "zaklepie", to nie będzie jeszcze długo mógł grać w Serie A. Zapomniałeś o limicie wieku dla kontraktowania obcokrajowców...

Ale ten limit i tak nie odstrasza klubów serie a od wiązania ze sobą "zobowiązaniami" najzdolniejszych młodych siatkarzy na świecie. "Związani" :D są już między innymi rewelacyjni rozgrywający (bodaj największe talenty rozegrania, przynajmniej w ostatnich 10-15 latach) - Bruno Rezende i Luciano de Cecco.

W przypadku Sokolova, to wygląda na to, że raczej możemy się zastanawiać, gdzie będzie grał jako zawodnik wypożyczony z Trento (o ile będzie ciąg dalszy tej transakcji).


dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery

Post autor: PAWKENS »

Trochę wieści z Treviso 8-) :
http://www.reklama konkurencyjnego serwisu.pl/siatkowka/2 ... u-treviso/ trochę zmian będzie...Ciekawe, że zarząd jest zadowolony z trenerów...Zawodnicy w lidze i pucharze nie olśnili, a w LM ledwo do FF awansowali, gdzie wszystkie mecze przegrali :D
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
PALLAVOLO
Posty: 26
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 19:05
Płeć: M

Re: Transfery

Post autor: PALLAVOLO »

To w koncu jak to jest: czy gracze ponizej 23 roku zycie moga podpisywac kontrakty we Wloszech czy nie?
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery

Post autor: Mate »

Ponoć młody Bułgar już podpisał kontrakt z Trento na 3 lata.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Transfery

Post autor: Arff »

PALLAVOLO pisze:To w koncu jak to jest: czy gracze ponizej 23 roku zycie moga podpisywac kontrakty we Wloszech czy nie?
Mogą podpisać kontrakt, ale nie mogę występować w serie A... czyli podpisują (są zaklepani) i idą na wypożyczenie...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Transfery

Post autor: Chal »

Mnie interesuje natomiast, co powoduje, że w tym roku tak ciekawą opcją dla siatkarzy brazylijskich stała się ich rodzima liga... Mówiło się już o przejściu Giby do Florianopolis, a z Włoch do ojczyzny mogą uciec lub już to uczynili Marlon, Andre Heller, Andre, Sergio, Gustavo... Czyżby jakiś wpływ na to miało planowane, ale ostatecznie odłożone w czasie wprowadzenie limitu obcokrajowców?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery

Post autor: dreamer »

Chal pisze:Mnie interesuje natomiast, co powoduje, że w tym roku tak ciekawą opcją dla siatkarzy brazylijskich stała się ich rodzima liga... Mówiło się już o przejściu Giby do Florianopolis, a z Włoch do ojczyzny mogą uciec lub już to uczynili Marlon, Andre Heller, Andre, Sergio, Gustavo... Czyżby jakiś wpływ na to miało planowane, ale ostatecznie odłożone w czasie wprowadzenie limitu obcokrajowców?
Może i to o czym piszesz ma jakiś wpływ (ja uważam, że marginalny).
Znacznie bardziej istotnym powodem jest to, że wszystkie brazylijskie zespoły Superligi grają składami, których średnia wieku zawiera się mniej więcej w przedziale 21-24 lat. Dlatego każdy zespół próbuje ściągnąć do siebie 1-2 uznane, doświadczone gwiazdy, którym oferują jak na tamte warunki spore pieniądze, a których zadaniem jest "trzymanie" gry w drużynie. Przykładowo, z takim zxadaniem przed rokiem trafił do Superligi sam Marcos Milinkovic.
Tak jest corocznie, ale w tym roku mi też rzuciło się, że tych powrotów może być nieco więcej.


dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Transfery

Post autor: Arff »

Myślę że nie tylko to "trzymanie gry" jest tutaj ważne przy przejściu do Superligi tych zawodników... kluby chcą mieć żywe przykłady dla tych młodych zawodników, którzy muszą się jednak od kogoś uczyć...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”