Superliga mężczyzn 2022/23

WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Superliga mężczyzn 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Esfandiar w Ufie.

Derro, Christenson w Kazaniu.
Luburic w Nowosybirsku.
Sokołow, Kerminen w Dynamie.
Grebennikov w Zenicie.
Babkiewicz w Fakiele.
Al Hachdadi w Biełgorodzie.
Jovovic, Ivovic w Dynamie LO.
Cavanna i Esfandiar w Ufie.
Busel w Nowie.

Wprawdzie powieści o upadku rosyjskiej ligi okazały się przesadzone, ale z czołówki zostali Christenson, Grebennikov, może Sokołow i Kerminen, Babkiewicz.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2022/23

Post autor: ciorny17 »

I oczywiście pod postem Sama Deroo, gdzie awizuje się w Kazaniu polscy obrońcy moralności.
Serio, to jest tak męczące, że w głowie się nie mieści, a tam swoim imieniem i nazwiskiem nieczęsto, ludzie takie głupoty wypisują, że szok.
Nie wiem czy to jest spowodowane, ale byle okazja, to my musimy pokazać swoją "lepszość" bo jak jakiś śmieć śmie śmieć.

Oczywiście toż to z perspektywy samego Belga, biorąc pod uwagę jego polską partnerkę mocno moralnie wątpliwy ruch i go nie popieram, bo granie w zbrodniczym kraju jest dla mnie dziwne, ale wylewanie żalu i frustracji?
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga mężczyzn 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Przede wszystkim, Deroo czy Kerminen (albo Natalia u kobiet) nie mieliby w innym miejscu szans na porównywalny kontrakt. Co może moralnie jest dalej wątpliwe, ale mnie osobiście zaskakuje jedynie Christenson, jako Amerykanin, który nie miałby problemu ze znalezieniem klubu z czołówki w fajnym miejscu, który wybrał grę w lidze na marginesie, ale pewnie dlatego, że nikogo w USA to nie interesuje. Kontuzjowany Deroo po kiepskim sezonie w Resovii, odpuszczający kadrę, albo Kerminen jako zagraniczny libero, równie dobrze mogliby skończyć w jakiejś Padwie.

Co też pokazuje, że rosyjska liga mocno straciła, mimo wszystko.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Superliga mężczyzn 2022/23

Post autor: kamil1999 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 11 wrz 2022, o 13:32 Przede wszystkim, Deroo czy Kerminen (albo Natalia u kobiet) nie mieliby w innym miejscu szans na porównywalny kontrakt. Co może moralnie jest dalej wątpliwe, ale mnie osobiście zaskakuje jedynie Christenson, jako Amerykanin, który nie miałby problemu ze znalezieniem klubu z czołówki w fajnym miejscu, który wybrał grę w lidze na marginesie, ale pewnie dlatego, że nikogo w USA to nie interesuje. Kontuzjowany Deroo po kiepskim sezonie w Resovii, odpuszczający kadrę, albo Kerminen jako zagraniczny libero, równie dobrze mogliby skończyć w jakiejś Padwie.

Co też pokazuje, że rosyjska liga mocno straciła, mimo wszystko.
Z tym Christensonem to nie byłbym tego taki pewny czy miałby tak łatwo.
Wszystkie czołowe kluby miały już rozgrywaczy kiedy wybuchła wojna. Więc jakie miał opcje? Gieksa? Czy może Halkbank zamiast Maa.
Mnie nie dziwi żaden z tych ruchów a już najmniej Deroo. Nie ma klubu który dałby mu porównywalny kontrakt do tego co zarabiał przychodząc do Resovii poza tymi rosyjskimi. A Zenitowi się to też opłaca bo żaden inny gracz z czołówki nie przyjdzie a Deroo, choć po słabym sezonie to marketingowo jest to transfer ok bo Deroo jest albo był postrzegany jako gracz szerszej czołówki(takie top 10 na pozycji). Sportowo to Deroo może jeszcze wrócić do dobrej gry bo taki stary jeszcze nie jest. Choć z drugiej strony on już od najmłodszych lat grał sporo, więc nie wiem.

Moralnie wątpliwe, ale niech ludzie mocno krytykujący Deroo niech sami odrzucą najpierw taką ofertę finansową jaką najpierw dostał Deroo. Bo moja pierwsza reakcja też była negatywna, ale gdybym w Rosji dostał propozycję zarabiania grubej kasy, która bezpośrednio ani nawet pośrednio nie wiążę się z wojną na Ukrainie(bo ta decyzja Deroo nie ma żadnego wpływu na wojnę) to nie wiem czy bym odrzucił. Pierwsze musiałbym taką ofertę dostać by wiedzieć co zrobię.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2022, o 13:46 przez kamil1999, łącznie zmieniany 1 raz.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 2022/23

Post autor: Streeter »

ciorny17 pisze: 11 wrz 2022, o 13:21 Nie wiem czy to jest spowodowane, ale byle okazja, to my musimy pokazać swoją "lepszość" bo jak jakiś śmieć śmie śmieć.
No niestety często Polak lubi się wywyższyć w jakimś wyimaginowanym miejscu i podnieść sobie ego :D ale ogólnie też spodziewałem się, że więcej zawodników z Rosji odejdzie, przede wszystkim łudziłem się na jakiegoś rosyjskiego reprezentanta we Włoszech czy u nas, no ale jednak zbyt wiele z tego nie wyszło. Ale poziom ligi raczej spadnie, bo jednak głośne nazwiska zagraniczne się nie pojawiły.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga mężczyzn 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Anderson w Zenicie?
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2022/23

Post autor: ciorny17 »

No cóż, nie wiem czy schyłkowy Matt to recepta na wieloletnie niepowodzenia Petersburga. Mając wiecznie połamanego kogoś z dwójki Poletajew/Kliuka (właśnie Jegor jest kontuzjowany, podczas Spartakiady nabawił się urazu), to uniwersalny Anderson może być doskonałym assetem.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga mężczyzn 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Anderson to najlepsze, co mogłoby spotkać Zenit, i stylowo, i pod względem sytuacji w jakiej są rosyjskie kluby.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 2022/23

Post autor: Streeter »

http://gazprom-ugra.ru/club/gazpromugra ... adu-seidu/

Z tego co zrozumiałem w tłumaczu, to na testy do Surgutu trafił Mamadou Seydou Mbengué, ale jak mi tłumacz nie oszalał to w dość dziwnym tonie jest ten artykuł :D może zerknąć ktoś, kto rozumie po rosyjsku? W każdym razie brzmi to jakby byli oburzeni, że ktoś stwierdził, że Senegalczyk będzie wzmocnieniem Surgutu, bo jedynie przyjechał na testy, jak wielu zawodników i jak zostanie ich gwiazdą, to z pewnością się pochwalą :D jako że nie ma nowszego artykułu, to albo jeszcze testy trwają, albo się jednak nie nada :)

Edit:
Teraz na business-gazeta.ru znalazłem info, że pozostał po testach, także ktoś jednak chyba ubiegł oficjalne źródło :D ciekawe jak gość się sprawdzi w Rosji, do tej pory grał w Serbii (btw. ciekawe skąd Serbowie wynajdują tych afrykańskich kolosów, Keita też się tam przecież objawił).

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga mężczyzn 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Butko na dopingu z 2014 roku, śmiesznie.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 2022/23

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 16 wrz 2022, o 12:37 Butko na dopingu z 2014 roku, śmiesznie.
Jeśli wykryła to WADA, no bo ten ruski odpowiednik to byłby skłonny mefedron uznać za osad zanieczyszczonego moskiewskiego powietrza, to czy Rosjanie muszą to egzekwować, skoro ich liga i tak jest obecnie jakby "poza systemem"? No bo co im FIVB zrobi, z LM ich wyrzuci? Czy poprzebija wszystkie piłki do siatki w Rosji, żeby nie mieli czym grać?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga mężczyzn 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Muszą, bo pewnie chcą, żeby jednak Rosja przestała być poza systemem.

Rosja zostanie przywrócona w 2023 roku: pewnie awansują z rankingu, bo raczej nie zagrają w turniejach kwalifikacyjnych do Igrzysk [302 punkty]
Rosja zostanie przywrócona w 2024 roku: będą cały VNL walczyć o awans na Igrzyska [252 punkty]

Tutaj ciekawsze jest jak tam było z innymi rosyjskimi siatkarzami, skoro już dwie gwiazdy wpadły na dopingu (Muserski, Butko), a i z innymi zawodnikami były historie (Markin chyba). Rosjanie w tej dekadzie 2011-2021 to chyba całościowo najbardziej utytułowany kraj i już od dłuższego czasu można było się zastanawiać nad kwestią dopingu biorąc pod uwagę cały charakter rosyjskiego sportu - a tutaj mamy kolejną gwiazdę, która wprost dostaje po dekadzie bana.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 2022/23

Post autor: Streeter »

Obmochaev też miał jakieś przygody z dopingiem. Znaczy pod kątem przyszłości masz rację, ale na teraz jakby grał dalej to nic by im przecież nie zrobili. A w sumie nie wiadomo jakby się potem zachowała federacja, zakładając że np. kończy się wojna, Rosjanie mogą grać w świecie i wtedy kasują Butkę. Oczywiście to takie czysto teoretyczne rozważania, bo do tej pory egzekwowali te karencję, więc i teraz będą. Z tym że dla 36-letniego Butki, jak dostanie 2 lata to już może być koniec kariery.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 2022/23

Post autor: Streeter »

http://laczynassiatka.pl/#/leagues/2022 ... d924111746

Ogarnąłem składy ligi rosyjskiej.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2022/23

Post autor: Pawel9221 »

Pierwszy siatkarz Andreev dostal powolanie, zaczyna sie dziac tam bardzo nieciekawie, szczegolnie, ze biora chyba glownie tych co mieli jakikolwkek przeszkolenie wojskowe
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Superliga mężczyzn 2022/23

Post autor: Bartek O »

Pawel9221 pisze: 26 wrz 2022, o 10:02 Pierwszy siatkarz Andreev dostal powolanie, zaczyna sie dziac tam bardzo nieciekawie, szczegolnie, ze biora chyba glownie tych co mieli jakikolwkek przeszkolenie wojskowe
Niekoniecznie mam rację, ale najprawdopodobniej chodzi Ci o Nikitę Aleksjewa. Jako "oddany patriota" już wcześniej zdecydował się on na wstąpienie do armii i "spłacenie długu wobec swojej ojczyzny".
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 862
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 2022/23

Post autor: Jacek »

PoteznyMaxim
Posty: 112
Rejestracja: 18 sty 2019, o 18:24
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2022/23

Post autor: PoteznyMaxim »

Czy w tym roku jest dostępna podstrona dataproject dla ligii rosyjskiej coś na wzór tej z poprzedniego sezonu? ( https://vfv-web.dataproject.com/Competi ... aspx?ID=20 * )

* obecnie nie działa
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 2022/23

Post autor: Streeter »

PoteznyMaxim pisze: 30 wrz 2022, o 15:39 Czy w tym roku jest dostępna podstrona dataproject dla ligii rosyjskiej coś na wzór tej z poprzedniego sezonu? ( https://vfv-web.dataproject.com/Competi ... aspx?ID=20 * )

* obecnie nie działa
Ja robiąc składy posiłkowałem się volley.ru - zależy czego szukasz, jak mniemam statystyk, tak na szybko patrząc to na tej stronie ich chyba nie ma, albo dość mocno ukryte.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
PoteznyMaxim
Posty: 112
Rejestracja: 18 sty 2019, o 18:24
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2022/23

Post autor: PoteznyMaxim »

https://tvf-web.dataproject.com/Competi ... aspx?ID=78

Tutaj taki przyklad tureckiego odpowiednika czyli strony gdzie live mogę sobie zobaczyc jakim składem gra dana drużyna, jak wygląda przebieg spotkania oraz uproszczone statystyki danych zawodników.

pozdrawiam
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 2022/23

Post autor: Streeter »

PoteznyMaxim pisze: 1 paź 2022, o 11:23 https://tvf-web.dataproject.com/Competi ... aspx?ID=78

Tutaj taki przyklad tureckiego odpowiednika czyli strony gdzie live mogę sobie zobaczyc jakim składem gra dana drużyna, jak wygląda przebieg spotkania oraz uproszczone statystyki danych zawodników.

pozdrawiam
Wiem wiem, znam dobrze te strony dataprojectu :) niestety dla Rosji na ten rok takowej nie kojarzę, dlatego podrzuciłem chociaż volley.ru :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

Chciałbym tylko napisać, że podpytałem o kontrakty pieniężne w siatkówce u dobrego źródła i tak sobie myślę, że gro osób tutaj nie docenia rynku rosyjskiego pod względem pieniędzy, a przynajmniej nie doceniało. Anderson nie zerwał w Chinach ot tak, by grać w Zenicie i zawodnicy z Europy nie poszli tam za konktraty niewiele wyższe od tych we Włoszech. Także pogłoski o Bednorzu 900k ale na 2 sezony to niekoniecznie prawda, bo kontrkaty w Rosji, a zwłaszcza tam gdzie Gazprom liczone są z 6 zerami dla najlepszych. 900 tysięcy euro ZA SEZON to wcale nie jest dużo dla Gazpromu, jak mieli płacić za gwiazdę Serie A, bo z taką renomą za Modenę Bednorz przychodził. Kontrakty w Azji też są naturalnie wyższe niż we Włoszech i dlatego Bednorz idzie tam, a nie do Piacenzy.

Tak więc jak przypominam sobie Semeniuka, o którym spekulowano, że w Biełgorodzie dostał ofertę wartą kilkadziesiąt tysięcy euro więcej za sezon i to zadecydowało by PIERWOTNIE wybrał ich zamiast włoskiej Perugii to spore niedoszacowanie.

Myślę, że zarobki w siatkówce powinny stać się jawne, bo na forum panuje przekonanie, że powyżej 250-300 tysięcy euro w PlusLidze się nie płaciło lub nie płaci co też jest nieprawdą. Poza tym, oferty na 500-600 tysięcy jako "mocny kontrakt" to się pisało już w 2011 czy 2012 roku, tak więc jeśli ktoś podaje kontrakt Kurka liczony na 1 milion dolarów w Japonii to bardziej jestem w stanie uwierzyć w to, niż posty o stawkach, które się jakimś cudem przez 8-10 lat nie zmieniają.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Superliga mężczyzn 2022/23

Post autor: rafak »

Z ciężkim sercem postuje o siatkówce w Rosji, ale Dynamo Moskwa wygrało 3:2 ze starszym Kazaniem w SuperCup czy jak to tam się zwie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga mężczyzn 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Pod nieobecność Luburicia, Nowosybirsk wrzucił na atak Kazaczenkowa z rocznika 2001 z przyjęcia (209 cm wzrostu).

I ten 84 punkty na 54% ataku w czterech meczach, i to z czołówką (z Kazaniem - 32 punkty na 58% ataku, z Dynamem - 20 pkt na 51%).

Dinejkin - 57 punktów na 51% w 4 meczach.

Tietiuchin - 54 punkty na 61% ataku.

Potaljuk (2001) - 52 punkty na 53% ataku.

I niesamowity Sapożkow we Włoszech.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 862
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 2022/23

Post autor: Jacek »

Ma ktoś może informację czy Biełgorod mecze, w których jest gospodarzem gra w Biełgorodzie?

Chciałbym również dopytać, czy Sam Deroo zgodnie z obietnicą uświadamia obywateli Rosji jak to naprawdę jest z wojną? ;-)
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2022/23

Post autor: Verdungo »

Matthew Anderson już w Zenicie St. Petersburg https://www.championat.com/other/articl ... zenit.html
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga mężczyzn 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Zenit Kazań z Pucharem Rosji po ogranej Fakieła, ale finał de facto zagrali w listopadzie w pierwszej fazie Kuboka ogrywając Zenit Sankt Petersburg.

Tak jak myślałem, na korzyść wyjdzie Rosjanom osłabienie Superligi w kontekście reprezentacji za parę lat, oni mają najwięcej siatkarzy i będą zbierać tego owoce za parę lat, że dostali więcej miejsca do gry:

- Sapożkow (2000) we Włoszech wszedł na poziom czołówki;
- Kazaczenkow (2001) gra na zmianę z Luburiciem, 4.7 pkt/set na 54%;
- dobrze grają Klec, Antonow czy Paksin (1998);
- Dinejkin (2002) jeden z liderów Fakieła, który sensacyjnie zrobił finał Kuboka;
- Semyszew (1997) drugi najlepiej serwujący ligi;
- Tietiuchin (2000) fajnie gra w Biełgorodzie (+50% przyjęcia i ataku);
- świetny Lyzik (2000) na środku;
- Kuleszow (2004) regularne występy w czerwonej latarni ligi Mińska;
- Fjodorow (2002) podstawowy libero Kazania;
- Kurbanow (2001) regularna gra w Nowosybirsku;
- fajnie w Biełgorodzie Zabołotnikow (2002) na środku;
- paru dobrych młodzieżowców jak Enns czy Potaluk (2001-2002);
- Ljabiński w Kazaniu (2003) 3-4 występy na 55% ataku...;
- sypacz Tuszkiewicz (1999) w okolicach Pankowa na zagrywce, ciekawe jak mu idzie na rozegraniu;
- Muraszko (2002) fajne zmiany w Gazpromie.

Fajnie żyć w iluzji, że rosyjska siatkówka nie istnieje, ale nieźle to eksploduje jak wrócą już do grania w międzynarodowych imprezach. W półfinale Nowosybirsk-Fakieł grali: Abajew, Lyzik, Kazaczenkow, Kurbanow, Dinejkin, Dikarjew. Zwłaszcza, że oni wszyscy będa łapać się do jednej drużyny dalej z Poletajewem, Jakowlewem, Wołkowem czy Kljuką. Wrócą np. w 2025 i może być dream team (Abajew-Sapożkow, Jakowlew-Lyzik, Wołkow-Kljuka, Fiodorow, na ławce Pankow, Poletajew, Ljabinski, Semyszew, Dinejkin, Tietuchin)...

ps

Jeszcze paru młodych chłopaczków dostało szansę, np. Kostadinow (2004) w Nowosybirsku, pisałem o notujących regularne występy.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2022/23

Post autor: krzysiu »

Dlatego nie powinni wrócić przez kilka najbliższych lat zeby zapłacili za wszelkie krzywdy Ukrainie.
hottakesbot
Posty: 897
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2022/23

Post autor: hottakesbot »

Do tego pewnie ten wysyp talentow to przede wszystkim konsekwencja niewystarczajacych kontroli antydopingowych (pewnie wiekszosc z nich karmiona hormonem wzrostu jak pewien niski pilkarz). Gdyby nie to, to nic z tych rosyjskich medali na przestrzeni lat by nie zostalo. Oby w przyszlosci talenty z dawnych radzieckich republik graly dla swoich reprezentacji.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2022/23

Post autor: Diomedea »

Ja tez w zadne eksplozje nie wierze.
To wielki kraj i zawsze mieli sporo talentow, choc nie zawsze o nie dbali.
Rzeczywiscie czesto tez siegali po talenty sasiadow, min tych, ktorych teraz morduja.

Niemniej odciecie ligi od rywalizacji miedzynarodowej rownie dobrze moze powodowac zapasc jak i eksplozje po powrocie.
A jutro nie wroca, sadzac po gawedach Putina.
I chyba nie w nastepnym sezonie, nawet w siatkowce klubowej.
Sila tych wielkich Zenitow i Dynam nie jest nigdzie weryfikowana, moze sie okazac, ze zejdzie do poziomu sily armii rosyjskiej.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2022, o 12:16 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”