Transfery przed sezonem 2009/10

Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Fein »

A właśnie miałem o to spytać, czemu Dante nie gra obecnie w kadrze ?
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: dreamer »

Napisalem niusa w Strefie, po prześledzeniu prasy brazylijskiej i zasięgnieciu języka z pierwszej ręki (na ile moglem).
Tu jest tekst:
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/200 ... -sao-paulo]

Wydaje się, że sprawa toczy sie "nieaferalnie" ale widać pewne napiecie, zwlaszcza ze strony dzialaczy Brasil Volei Clube.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: xyz91 »

W meczu z Dynamem Moskwa, który odbędzie się 09.01.2010 r., ma zadebiutować nowy zawodnik Lokomotiwu-Biełogorie; grecki rozgrywający Vasileios Kournetas.
xyz91
osnazfsb

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: osnazfsb »

To duze wzmocnienie bo Bagriej radził sobie tak sobie a Grek to jednak perełka wsród obecnych reprezentantów Hellady swietny technicznie moze juz troche starszy ale ograny prezentujacy w dłuzszym okresie4 czasu stabilny poziom rozegrania. Tak wiec brawa dla działaczy Lokomotiwu Biełgorod za ten transfer
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Guilder »

Ale jaja! Gram w Volleyball Manager Lokomtivem, i jakiś miesiąc temu kupiłem jako sypacza...Kournetasa właśnie. :D 34 letni to zawodnik, ale jak wiemy, rozgrywającemu aż tak to nie przeszkadza. Bielogorie i tak radziło sobie bardzo dobrze, więc po takim wzmocnieniu mogą stać się naprawdę groźni.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Nagor »

Dennis Guilder pisze:Ale jaja! Gram w Volleyball Manager Lokomtivem, i jakiś miesiąc temu kupiłem jako sypacza...Kournetasa właśnie. :D 34 letni to zawodnik, ale jak wiemy, rozgrywającemu aż tak to nie przeszkadza. Bielogorie i tak radziło sobie bardzo dobrze, więc po takim wzmocnieniu mogą stać się naprawdę groźni.
Czy mógłbyś zagrać Olsztynem i kupić Juantorenę, Zagumnego i Miljkovicia :D ?
...
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: xyz91 »

Lokomtiw Nowosybirsk - Zenit-Kazań 0:3 (18:25, 20:25, 25:27).
xyz91
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Lynn »

http://www.volleyservice.ru/index.php?o ... &Itemid=61
wie ktoś może co to za zawodnik???
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: KadrO »

Lynn pisze:http://www.volleyservice.ru/index.php?o ... &Itemid=61
wie ktoś może co to za zawodnik???
Dmitry Krasikov.

22 lata, (1987),
Gazprom Surgut,
Przyjmujący,
202cm.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2010, o 11:12 przez KadrO, łącznie zmieniany 1 raz.
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Lynn »

to co robi w Gazpromie Surgut???
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Kay »

Lynn pisze:to co robi w Gazpromie Surgut???
O ile się nie mylę to jest w zastępstwie za Bartmana i spisuje się znakomicie.
AZS Częstochowa
osnazfsb

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: osnazfsb »

Gdy Bartman uciekł z Surgutu działacze poszukiwali na gwałt zawodnika prezentujacego odpowiedni poziom zblizony do Polaka. Wielu takich zawodników nie ma ale jednym z nich jest Dymitr Krasikow nadzieja rosyjskiej siatkowki zawodnik zaawansowany technicznie jak na rosyjskiego gracza byc moze nastepca Tietiuchina i Ambramowa w tym typie przyjmujacego. Jak juz wczesniej pisałem spisuje sie on bardzo dobrze w nowym zespole notujacbardzo wysoki procent w ataku bo 54 % i lepsze od Bartmana przyjecie. Zdobywa duzo punktów bo w 4 meczach uzbierał 85 punktów. W Lokomotiwie Biełgorod przegrywał walke o miejsce w składzie z Tarasem Chtiejem i Denisem Biriukowem a ze jest młoda nadzieja rosyjskiej siatkowki dobrze ze dostał szanse gry w pierwszym składzie w innych klubie.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Guilder »

No, w Biełgorodzie z nie byle kim przegrywał rywalizację. Khtey to brązowy medalista z Aten, a Biryukov to kolejna rosyjska nadzieja na przyjęciu (już bardzo dobry, a rocznik '88, więc dosyć młody).
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
osnazfsb

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: osnazfsb »

No niby tak ale Taras Chtiej to juz nie to co w 2004 roku choc akurat ten sezon ma całkiem dobry wiec moze wraca do gry na wysokim poziomie. Troche bokiem wyszła mu gra w Iskrze Odincowo bo tam głownie grzał ławke a najlepszy okres jego kariery przypadł na czas gry w Dynamie Moskwa w latach 2003-2005.

Swoja droga nie wiem czy ogldacie ale ja polecam ze swojej strony program 6 na 6 na http://www.volley.ru nie wszystko idzie zrozumiec bo troche za szybko mowia ale jest to ciekawy program cotygdoniowy tyle ze ostatni leciał juz 31 grudnia i był poswiecony finałowi pucharu Rosji mezczyzn i meczowi gwiazd zenskiej Superligi. Wypowiadali sie miedzy innymi trenerzy poszczególnych ekip uczestniczacych w FF Pucharu.
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: xyz91 »

Jochen Schoeps przedłużył kontrakt z Iskrą na kolejne dwa lata.
xyz91
osnazfsb

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: osnazfsb »

Czyli podwaliny pod dalsze sukcesy Iksry Odincowo sa. Jeszcze Leo Mineiro rozwinie swoje mozliwosci i walka o prymat w rosysjskiej Superlidze wydaje sie w nastepnych sezonach otwarta. Tak sie zastanawiam czy decydenci klubu nie zdecyduja sie na powrót Abramowa który po roku banicji bedzie chciał wrócic do duzych pieniedzy a te niewatpliwie Iskra jest gotowa mu dac.
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: xyz91 »

osnazfsb pisze:Czyli podwaliny pod dalsze sukcesy Iksry Odincowo sa. Jeszcze Leo Mineiro rozwinie swoje mozliwosci i walka o prymat w rosysjskiej Superlidze wydaje sie w nastepnych sezonach otwarta. Tak sie zastanawiam czy decydenci klubu nie zdecyduja sie na powrót Abramowa który po roku banicji bedzie chciał wrócic do duzych pieniedzy a te niewatpliwie Iskra jest gotowa mu dac.
Leo Mineiro, niestety, póki co ma za słaby atak na Superligę. Co do pieniędzy w Iskrze, to nie jestem pewien. Abramow, wg mnie, marnuje się w JSW i przydałby się Iskrze.
xyz91
osnazfsb

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: osnazfsb »

Własnie o tym mówiłem mowiac o rozwoju umiejetnosci u Leo Mineiro bo zdaniem dreamera niewatpliwie znawcy brazylijskiej siatkowki to ogromny talent na miare nowego Giby .Atakiem niestety jednak troche odstaje szczerze mowiac nie sadziłem ze az tak jak to wynika ze statystyk bo meczów akurat Iskry w tym sezonie nie sledziłem i myslałem ze jednak Leo mimo ze wiadome mi było ze siedzi na lawce gra jednak wiecej i ma lepszy atak a tak naprawde statystyki jak na razie ma bardzo słąbe wrecz fatalne. Za to niespodziewanie dobrze gra Spiridonow troche przyznam dla mnie no_name a statsy ma bardzo przyzwoite chco troche przyjecie musi poprawic.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Chal »

Póki co to Abramow z JW zagrał w LM i zdobył krajowy puchar, w Iskrze nie osiągnąłby żadnej z tych rzeczy, także faktycznie bardzo zmarnowany jest to czas dla niego :]
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: xyz91 »

osnazfsb pisze:Własnie o tym mówiłem mowiac o rozwoju umiejetnosci u Leo Mineiro bo zdaniem dreamera niewatpliwie znawcy brazylijskiej siatkowki to ogromny talent na miare nowego Giby .Atakiem niestety jednak troche odstaje szczerze mowiac nie sadziłem ze az tak jak to wynika ze statystyk bo meczów akurat Iskry w tym sezonie nie sledziłem i myslałem ze jednak Leo mimo ze wiadome mi było ze siedzi na lawce gra jednak wiecej i ma lepszy atak a tak naprawde statystyki jak na razie ma bardzo słąbe wrecz fatalne. Za to niespodziewanie dobrze gra Spiridonow troche przyznam dla mnie no_name a statsy ma bardzo przyzwoite chco troche przyjecie musi poprawic.
Spiridonowa wdrażał już trener Gajic, tak więc on już jest w pierwszej drużynie drugi sezon.
xyz91
osnazfsb

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: osnazfsb »

xyz91 pisze:
osnazfsb pisze:Własnie o tym mówiłem mowiac o rozwoju umiejetnosci u Leo Mineiro bo zdaniem dreamera niewatpliwie znawcy brazylijskiej siatkowki to ogromny talent na miare nowego Giby .Atakiem niestety jednak troche odstaje szczerze mowiac nie sadziłem ze az tak jak to wynika ze statystyk bo meczów akurat Iskry w tym sezonie nie sledziłem i myslałem ze jednak Leo mimo ze wiadome mi było ze siedzi na lawce gra jednak wiecej i ma lepszy atak a tak naprawde statystyki jak na razie ma bardzo słąbe wrecz fatalne. Za to niespodziewanie dobrze gra Spiridonow troche przyznam dla mnie no_name a statsy ma bardzo przyzwoite chco troche przyjecie musi poprawic.
Spiridonowa wdrażał już trener Gajic, tak więc on już jest w pierwszej drużynie drugi sezon.
No wdrazał wdrazał pamietam jego gre ze Skra i potem w jednym z meczów finałowych no ale to wtedy był taki dosc mocny rezerwowy. Ale odeszli Giba odszedł Abramow a chłopak najwyrazniej poszedł do przodu i teraz gra lepeij niz Kalinin.
Póki co to Abramow z JW zagrał w LM i zdobył krajowy puchar, w Iskrze nie osiągnąłby żadnej z tych rzeczy, także faktycznie bardzo zmarnowany jest to czas dla niego :]
Gwoli scisłosci to ja cenie medal Mistzostw Rosji wyzej od PP a na to z Iskra miałby na to szanse. Zreszta to jednak degradacja jednego roku byc 3 w LM a w nastpnym zajac 4 miejsce w grupie. Zreszta ile razy mam podkreslac ze on poszedł do Polski bo zaden słownie ZADEN klub superligi nie złozył mu oferty.
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: xyz91 »

osnazfsb pisze:Gdy Bartman uciekł z Surgutu działacze poszukiwali na gwałt zawodnika prezentujacego odpowiedni poziom zblizony do Polaka. Wielu takich zawodników nie ma ale jednym z nich jest Dymitr Krasikow nadzieja rosyjskiej siatkowki zawodnik zaawansowany technicznie jak na rosyjskiego gracza byc moze nastepca Tietiuchina i Ambramowa w tym typie przyjmujacego. Jak juz wczesniej pisałem spisuje sie on bardzo dobrze w nowym zespole notujacbardzo wysoki procent w ataku bo 54 % i lepsze od Bartmana przyjecie. Zdobywa duzo punktów bo w 4 meczach uzbierał 85 punktów. W Lokomotiwie Biełgorod przegrywał walke o miejsce w składzie z Tarasem Chtiejem i Denisem Biriukowem a ze jest młoda nadzieja rosyjskiej siatkowki dobrze ze dostał szanse gry w pierwszym składzie w innych klubie.
Co do Krasikowa, to należy wspomnieć, że jego pierwszym trenerem był Jurij Tietiuchin (ojciec i pierwszy trener Siergieja Tietiuchina). Czyż to nie symboliczne?
xyz91
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: kevinpsb »

xyz91 pisze: . Abramow, wg mnie, marnuje się w JSW i przydałby się Iskrze.
Moim zdaniem to marnował by sie w Iskrze a w JW spokojnie wraca do formy!!
osnazfsb pisze: Zreszta ile razy mam podkreslac ze on poszedł do Polski bo zaden słownie ZADEN klub superligi nie złozył mu oferty.
A ja bym ta twoją historyjke skutecznie obalił...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Guilder »

Abramov marnuje się w JW, a powinien być w Iskrze? Hmm, nie. Iskra niby w CEV zajdzie wysoko, ale pucharu raczej nie zdobędzie (Iraklis, Cuneo - no, może ten Iraklis to lekka przesada, ale przy obecnym składzie Odincowa to Bre Banca ich zmiażdży), za to JW grało w LM, gdzie jest to lepsza opcja dla zawodnika, jeśli chce się pokazać światu i móc szukać lepszego zatrudnienia w przyszłym sezonie. W Rosji trzeba więcej zasuwać, a z tego co mi wiadomo to on był ostatnio wiecznym rekonwalescentem, w Polsce miał więcej okazji do odsapnięcia. Obie ekipy w swoich krajach chcą walczyć o najwyższe cele, ale nie bardzo mają środki na to, jednak JW ugrało puchar krajowy, więc jakiś tam pucharek do kolekcji jest. Praktycznie tylko zarobki w Iskrze są atrakcyjniejsze. No i poziom ligi, ale dla gracza powracającego do dobrej dyspozycji i PLS będzie bardzo dobrym przetarciem. Niemniej jednak zgadzam się z tymi, którzy nie wierzą w to, że Rosjanin zostanie u nas.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
marcin_r

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: marcin_r »

osnazfsb pisze: Zreszta ile razy mam podkreslac ze on poszedł do Polski bo zaden słownie ZADEN klub superligi nie złozył mu oferty.
A ja bym ta twoją historyjke skutecznie obalił...
Weż sie zdecyduj :] .
Z jednej strony twierdzisz że w Plus Lidze nadal się zarabia duzo, dużo gorzej niż u Ruskich a z drugiej że jeden z najlepiej wyszkolonych technicznie Rosjan woli grać w średniaku finansowym Plus Ligi niż zarabiać kokosy u siebie lub we Włoszech. Trochę to trąci brakiem logiki
A co do Guildera to masz rację. Kwestia mniejszych obciążen przy rekonwalescencji jest chyba decydująca.
Dee-Jay
Posty: 487
Rejestracja: 21 lut 2009, o 13:14
Lokalizacja: Żory

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Dee-Jay »

Cueno zmiażdzy Iskrę?Zobaczymy...Może awansują dalej ale po dobrych i ciężkich meczach.Według mnie jeśli psychika rusków nie zawiedzie to oni raczej awansują dalej.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Guilder »

Zobacz sobie na skład, i na wyniki. Cuneo jest drugie w lidze, a włoska wg mnie w tym sezonie jest dalej od rosyjskiej niż poprzenio. Dodatkowo: Grbic, Nikolov, Wijsmans, Henno, Mastrangelo to światowa czołówka na swoich pozycjach. Iskra? Schoeps, tradycyjnie dobrze na środku (jednak nie powiedziałbym, że lepiej, bo Cuneo ma jeszcze Jeroncica i Fortunato), i brazylijskiego sypacza, mniej znanego jak na europejskie warunki, choć nie musi być słaby. Na libero i przyjęciu różnica ogromna, nawet w ataku* (przypomnę, że Vout Wijsmans regularnie zdobywał nagrody najlepiej atakujących graczy ligi włoskiej). Szanse Iskra by miała, gdyby spotkała Cuneo jakoś wcześniej, bo może u siebie by sobie z nimi pojechała i szukała szansy na awans we Włoszech. Ale na neutralnym terenie dałbym im jakieś 30-40% szans. A i tak nie wiem, czy nie przesadziłem.

* - nie muszę chyba pisać, że atak dotyczy tylko przyjmujących, a libero nie, prawda?

Odbiegliśmy od tematu, więc rozpocznę spekulacje. Gdzie, Waszym zdaniem, powinien trafić, lub też: trafi, Pavel Abramov w przyszłym sezonie?
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Nagor »

Grbic, Nikolov, Wijsmans, Henno, Mastrangelo to światowa czołówka na swoich pozycjach.
Grbić już od 2 lat gra jak rzemieślnik, nie zaliczajmy go do czołówki już.
...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Guilder »

Od którego meczu dokładnie? Otóż ja słyszałem zupełnie co innego, że w Cuneo znowu gra tak, jak nas do tego przyzwyczaił. Poza tym, za wyjątkiem paru rosyjskich sypaczy (Ushakov, Khamuttskikh, Grankin) to Grbic, by zniżyć się do ich poziomu, musiałby chyba rękę złamać.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
osnazfsb

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: osnazfsb »

Ja bym teej kwestii tak ostro nie stawiał co by nie mowic rozgruywajacy Iskry Makarow i Archipow sa bardzo doswiadczeni i przynajmniej solidni. Ten drugi był kiedys najlepszym rozgrywajacym FF LM w barwach Biełgorodu. Archipow ma dobra zagrywke z wysoku tylko jej ostatnio nie prezentuje nie wiemz jakiego powodu. Tak wiec twierdzenie ze poza wymieniona trójka w Rosji nie ma innychdobrych rozgruywajacych jest przesada bo jest jeszcze przede wszystkim Butko, jest Archipow, jest Makarow wszyscy na pozomie gdzies Łukasza Zygadły albo moze troche nizszym.
Co do Ushakowa to 2 kwestie on nie jest juz tak dobry jak w Vm bo Vm troche w przypadku starszych graczy jednak nagina rzeczywistosc na ich korzysc dwa miał to ceche czego Vm tez nie uwzglednia ze w waznych momentach mu sie "kiksy" przydazały. Nie przeszkodziło mu to wygrac rywalizacji z Chamuckim na IO w Sydney no ale teraz Vadim jest chyba lepszym zawodnikiem choc tez na ME grał strasznie na alibi i trzeba powli stawoiac na Butke.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”