Superliga mężczyzn 2013/2014

Wymiatashi
Posty: 375
Rejestracja: 30 sty 2014, o 14:16
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2013/2014

Post autor: Wymiatashi »

Też w Final Six kibicuję Nowosybirskowi. Przed sezonem byłem naprawdę pod wrażeniem składu jaki ma Lokomotiw. Fajnie prezentowali się w KMŚ. Trochę szkoda, że w LM trafili do grupy z Kazaniem i Maceratą. W Final Six Pucharu Rosji zaprezentowali się słabo, ale wtedy akurat mieli lekki dołek.

Teraz złapali naprawdę fajny rytm i widać, że są w formie.

Dynamo, które zmierzy się z Lokomotiwem w półfinale też może się podobać.
Świetny Birjukow, Krugłow rozgrywa bardzo dobry sezon. Świetni środkowi. Widać sporą przemianę w Moskwie w porównaniu do poprzedniego, nieudanego sezonu.

Wydaje mi się jednak, że Nowosybirsk jest po prostu w lepszej dyspozycji. Jeżeli Moskwa nie będzie jakoś wybitnie trafiać zagrywką to według mnie w finale (raczej z Biełgorodem, chociaż Zenitu nawet bez Michajłowa skreślać nie można) znajdzie się Lokomotiw.


Gubernija zajmuje 5 miejsce w tym sezonie. W meczu o 5 lokatę pokonała 3:2 Kuzbass Kemerovo (Kemerovo miało nawet meczbola w czwartym secie).
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2013/2014

Post autor: Aershis »

2:2 w setach w meczu Dynama z Lokomotivem. Świetny Birjukow w końcówce, nie przypominam sobie bloków na nim. Markin, o dziwo, też na dobrym poziomie, nawet mimo bloku na nim przy stanie 24:23 dla Dynama. Niesamowity też pojedynek środkowych.

Divis zaliczył niesamowity progres po opuszczeniu PL.
Wymiatashi
Posty: 375
Rejestracja: 30 sty 2014, o 14:16
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2013/2014

Post autor: Wymiatashi »

Bardzo dobry mecz Dynama z Lokomotiwem. Minimalnie lepszy Lokomotiw.

Kapitalny mecz Birjukowa, który jednak w końcówce został dwa razy zablokowany.

Divis zrobił ogromny progres, ale inną rzeczą jest to, że przy Voronkovie zawodnicy wyraźnie się rozwijają. Wołwicz (podejrzewam, że będzie grał obok Muserskiego w sezonie reprezentacyjnym) coraz lepszy, Gołubiew się kapitalnie rozwija. Wspomniany Divis (a przecież nie jest to najmłodszy zawodnik).

Nowosybirsk w poprzednim sezonie zdobył LM tym, że doskonale funkcjonował jako zespół. Teraz (pod koniec sezonu) też zaczęło to wyglądać naprawdę dobrze. Nie wiem czy starczy na Biełgorod (raczej na Biełgorod) w finale, ale ich gra, ich zaangażowanie i ich reakcje po zdobytych punktach (Moroz, Atashenkov, Divis) mogą się podobać.
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2013/2014

Post autor: kanap »

Lokomotiv - Dinamo 3-2 (25-23, 16-25, 25-18, 25-27, 15-13)
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2013/2014

Post autor: Aershis »

Biełgorod wydaje się zdecydowanym faworytem do potrójnej korony. Nie sądzę, żeby czy to Zenit, czy Nowosybirsk były w stanie ich zatrzymać.

Birjukow musi grać w kadrze, niepowołanie go byłoby sporym nieporozumieniem.

Swoją drogą, Divis będzie w kadrze Rosji po zmianie obywatelstwa?
Wymiatashi
Posty: 375
Rejestracja: 30 sty 2014, o 14:16
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2013/2014

Post autor: Wymiatashi »

Aershis pisze:Swoją drogą, Divis będzie w kadrze Rosji po zmianie obywatelstwa?
Dopiero za dwa lata będzie mógł być brany pod uwagę.
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2013/2014

Post autor: kanap »

pierwszego seta wygrał ZENIT
Loszek
Posty: 585
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 09:45
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2013/2014

Post autor: Loszek »

Piękna pogoń Zenitu w tym secie. Szkoda, że w końcówce to zmarnowali. Poletaew znakomita zagrywka i w ataku też sobie radzi biorąc pod uwagę, że cały czas walczy z podwójnym blokiem. Ostatnia zagrywka Dimy :o Ciężko się gra Zenitowi, gdy Anderson jest w 2 linii. Siwożelez słabo.
Co do Poletaewa on w ogóle trenował w tym sezonie na ataku cokolwiek, czy przed tym turniejem zmienił pozycję? Wiem, że wcześniej był atakującym.
Wymiatashi
Posty: 375
Rejestracja: 30 sty 2014, o 14:16
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2013/2014

Post autor: Wymiatashi »

Loszek pisze:Co do Poletaewa on w ogóle trenował w tym sezonie na ataku cokolwiek, czy przed tym turniejem zmienił pozycję? Wiem, że wcześniej był atakującym.
Poletaev jest atakującym.
W trakcie sezonu raczej zmiennikiem Mikhaylova był Yakovlev, ale pamiętam, że Poletaev też czasami się pojawiał.
Loszek
Posty: 585
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 09:45
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2013/2014

Post autor: Loszek »

W tym sezonie nie miał być przekwalifikowany na przyjęcie?
Wymiatashi
Posty: 375
Rejestracja: 30 sty 2014, o 14:16
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2013/2014

Post autor: Wymiatashi »

Loszek pisze:W tym sezonie nie miał być przekwalifikowany na przyjęcie?
Z tego co widziałem w tym sezonie to na przyjęciu nie grał. Zawsze wchodził na atak.
Wymiatashi
Posty: 375
Rejestracja: 30 sty 2014, o 14:16
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2013/2014

Post autor: Wymiatashi »

W finale Lokomotiw Nowosybirsk i Zenit Kazań!
Niesamowity mecz Kazania dzisiaj. W końcu przełamali się w spotkaniu z Biełgorodem i to bez Michajłowa na ataku.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2013/2014

Post autor: Chal »

Były głosy, że będzie przekwalifikowywany na przyjęcie ze względu na zbyt słabe warunki, ale przy lewej ręce te jakoś nie są aż tak istotne moim zdaniem. No i choćby dzisiejszym meczem udowodnił, że chyba rzeczywiście nie ma takiej potrzeby, kapitalny mecz jego, jak i kolegów. Skład finału mocno zaskakujący.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Loszek
Posty: 585
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 09:45
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2013/2014

Post autor: Loszek »

No jest niespodzianka, ale Biełgorod nie zagrywał dzisiaj jakoś specjalnie, a wtedy to nie jest tak łatwo. Nadspodziewanie, przynajmniej dla mnie dobry mecz Poletaewa. Znakomicie zagrywką, ale to już wcześniej pokazywał. Anderson prawdziwy lider Zenitu. Te ataki nad blokiem niesamowite. Ale trzeba przyznać, że ta cała formuła Final Six nie jest sprawiedliwa. Wątpie, że Zenit powtórzyłby to zwycięstwo jeszcze 2 razy.
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2013/2014

Post autor: kanap »

Loszek pisze:....Ale trzeba przyznać, że ta cała formuła Final Six nie jest sprawiedliwa. Wątpie, że Zenit powtórzyłby to zwycięstwo jeszcze 2 razy.
Kiedyś w serie A była formuła jednego meczu aby Trentino co roku mistrzostwa nie zdobywało. Teraz Rosjanie szybko wymyślili coś co pozwoli zatrzymać Biełogorie. Tak słuchając komentatorów to raczej kochają Zenit głęboką miłością, może w Rosji to powszechniejsze uczucie.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2013/2014

Post autor: Chal »

A na volleyservice.ru już znają wynik finału ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2013/2014

Post autor: Kamil92 »

W meczu o 3 miejsce już bez niespodzianki, wygrało Biełogorie.

W finale na razie po 2 setach prowadzi Zenit 2-0 i jakoś nie widać żeby Lokomotiw nagle miał zacząć grać lepiej, choć to jest sport i wszystko może się odmienić. Jak do tej pory to można powiedzieć, że Zenit gra nie tylko bez Michajłowa, ale także Siwożeleza, który w ataku nie istnieje. Dobrze, że chociaż w zagrywce i przyjęciu gra dobrze.
Anderson rozgrywa kolejny świetny mecz, chyba Brasil wywołał przysłowiowego wilka z lasu narzekając trochę na niego ostatnio :)

@EDIT
Ale walnąłem babola :D
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2014, o 16:41 przez Kamil92, łącznie zmieniany 1 raz.
Wymiatashi
Posty: 375
Rejestracja: 30 sty 2014, o 14:16
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2013/2014

Post autor: Wymiatashi »

Kamil92 pisze: Anderson rozgrywa kolejny świetny mecz, chyba Brazil wywołał przysłowiowego wilka z lasu narzekając trochę na niego ostatnio :)
Ewidentnie Brasil go zmotywował tymi słowami.
Anderson kapitalny w tym Final Six.

Nowosybirsk na razie nie ma czym się przeciwstawić, ale podejrzewam, że jeszcze będzie ciekawie w tym spotkaniu.
Wymiatashi
Posty: 375
Rejestracja: 30 sty 2014, o 14:16
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2013/2014

Post autor: Wymiatashi »

Jednak Zenit i to w jakim stylu.

Nowosybirsk tylko raz tak naprawdę, w trzecim secie miał 3 punktową przewagę, ale dość szybko ją roztrwonił

Kapitalnie się Zenit rozkręcał w tym Final Six.
Anderson i Grbic na kapitalnym poziomie, bardzo dobry Werbow.

No i oczywiście trzeba wyróżnić Poletaeva, który udźwignął to wszystko. Świetny chłopak.
KuNowymHoryzontom
Posty: 437
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 14:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Superliga mężczyzn 2013/2014

Post autor: KuNowymHoryzontom »

Ciekawe, czy Dynamo dostanie dziką kartę do LM
:))
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Superliga mężczyzn 2013/2014

Post autor: maciek77 »

jakim cudem dziką kartę?
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2013/2014

Post autor: Aershis »

Denis wraca do składu Rosji.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2013/2014

Post autor: StanLee »

Leon w ostatnim sparingu, który chyba dzisiaj grali, wygranym 3-1, 27 punktów, więc chyba wraca do formy Kubańczyk. W formie - to poziom Zajcewa i Andersona. Jako, że Michajłow w formie to też ten poziom, to byłoby nieźle, gdyby cała trójka się spotkała z dyspozycją. Skłaniam się do opinii, że miernikiem poziomu ligi są przyjmujący, a jak ktoś w jakiejś lidze ma parę Leon-Anderson to musi być zdecydowanym faworytem do tytułu...
JustVolleyball
Posty: 165
Rejestracja: 28 maja 2014, o 13:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2013/2014

Post autor: JustVolleyball »

StanLee pisze:Leon w ostatnim sparingu, który chyba dzisiaj grali, wygranym 3-1, 27 punktów, więc chyba wraca do formy Kubańczyk. W formie - to poziom Zajcewa i Andersona. Jako, że Michajłow w formie to też ten poziom, to byłoby nieźle, gdyby cała trójka się spotkała z dyspozycją. Skłaniam się do opinii, że miernikiem poziomu ligi są przyjmujący, a jak ktoś w jakiejś lidze ma parę Leon-Anderson to musi być zdecydowanym faworytem do tytułu...
Jeżeli Michajłow będzie zdrowy i w formie. Do tego zaskoczy para Leon-Anderson to po prostu będzie to kosmiczny poziom.
I Zenit będzie zdecydowanym faworytem do wygrania Superligi.

Chociaż Moskwa z Zajcewem, Birjukowem, Holtem, Grankinem też będzie na pewno mocna. Nie można też zapomnieć o Biełgorodzie (chociaż według mnie mogliby zrobić jakieś zmiany na przyjęciu) czy Nowosybirsku.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2013/2014

Post autor: Murilo0 »

Para Bierieżko- Birjukow nie ma startu do pary Leon-Anderson. W Nowosybirsku i Biełgorodzie przyjęcie też wygląda blado w porównaniu do tego w Zenicie ;)
All work and no play makes Jack a dull boy...
JustVolleyball
Posty: 165
Rejestracja: 28 maja 2014, o 13:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2013/2014

Post autor: JustVolleyball »

Murilo0 pisze:Para Bierieżko- Birjukow nie ma startu do pary Leon-Anderson. W Nowosybirsku i Biełgorodzie przyjęcie też wygląda blado w porównaniu do tego w Zenicie ;)
Tak naprawdę to wszędzie para przyjmujących będzie wypadać blado jak się ich zestawi z parą Anderson-Leon.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2013/2014

Post autor: Murilo0 »

JustVolleyball pisze: Tak naprawdę to wszędzie para przyjmujących będzie wypadać blado jak się ich zestawi z parą Anderson-Leon.
Biorąc pod uwagę to, że przyjmujący to kluczowy element zespołu może zdarzyć się tak, że Zenit przejmie rolę Trentino sprzed kilku lat ;)
All work and no play makes Jack a dull boy...
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2013/2014

Post autor: StanLee »

Jak dla mnie Camejo-Divis to lepszy duet niż np. Conte-Kaliberda, chyba druga najlepsza para przyjmujących w Rosji.

Mocno liczę, że Zajcew u Mariczewa zrobi to, co Anderson u Alekno - czyli zanotuje mocny progres, bo obecnie, jak na zawodnika o takiej skali talentu raczej nie imponuje. Dobrze Iwan pokazuje, ile w siatkówce liczą się umiejętności, a ile głowa. Z drugiej strony barykady można postawić Atanasijevicia. Prędzej czy później Zajcew przestanie dawać ciała w ważnych meczach, może na MŚ.
JustVolleyball
Posty: 165
Rejestracja: 28 maja 2014, o 13:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2013/2014

Post autor: JustVolleyball »

StanLee pisze:Jak dla mnie Camejo-Divis to lepszy duet niż np. Conte-Kaliberda, chyba druga najlepsza para przyjmujących w Rosji.
Camejo jest świetny. Tylko w poprzednim sezonie coś tam z nim było nie tak i sporo w Superlidze jednak nie grał. Jak grał to był to naprawdę bardzo wysoki poziom.
A Divis? Bardzo go lubię i cenię. Mega progres zanotował po odejściu z JW. Powiem tak. Obecnie według mnie to najlepszy rosyjski (po tym jak przyjął obywatelstwo można tak chyba już pisać) przyjmujący, obok Birjukowa. Oczywiście pod warunkiem, że obaj są w formie.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2013/2014

Post autor: sb.slav »

StanLee pisze:Mocno liczę, że Zajcew u Mariczewa zrobi to, co Anderson u Alekno - czyli zanotuje mocny progres, bo obecnie, jak na zawodnika o takiej skali talentu raczej nie imponuje.
Najlepszy zawodnik świata(zeszły sezon klubowy) - myślę, że duża część kibiców się zgodzi, tobie nie imponuje? Coś nowego :D
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”