Transfery przed sezonem 2014/15

StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2014/15

Post autor: StanLee »

Mateusz1993 pisze:Co do Leona, no mówiło się o tym, jednak. Dziś nieco się zdziwiłem, bo przecież jest tam Matt Anderson- jak dla mnie lepszy gracz
jakoś mi ciężko sobie wyobrazić by Leon czy tym bardziej Anderson miał grać tylko w LM bo najzwyczajniej w świecie jest na to za dobry.
Hm, abstrahując od faktu, że dawno nie grał Leon, to gdybym miał wskazać zawodnika, do którego najbardziej w poziomie gry i samej charakterystyce jest podobny Matt, to byłby to Leon, i na odwrót. :D Jak Leon szybko dojdzie do formy, to Juantorena, a potem troszkę niżej Anderson i drugi Kubańczyk, na świecie. Jeden lepiej przyjmuje floata, drugi mocną, jeden trochę lepiej na bloku, drugi lepiej w obronie, jeden lepszy na zagrywce, drugi robi mniej błędów, ale z kolei ten pierwszy chyba z większym potencjałem. Taki tercet skrzydłowych jaki będzie miał Zenit, to nie wiem, kiedy ostatnim razem widziano w klubowej siatkówce.* Naprawdę musiałbym poważnie poszperać. Fomin, Bernardi, Zwerver? Giba, Dante, Murilo w finale w Pekinie, ale to improwizorka była.

* Ale Michajłow musiałby dojść do topowej formy, a w tym sezonie z tym był problem, i przez te problemy zdrowotne to w przyszłych też mogą być problemy.
Wymiatashi
Posty: 375
Rejestracja: 30 sty 2014, o 14:16
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2014/15

Post autor: Wymiatashi »

weary_skier pisze:A Dynamo póki co przeprowadziło wzorcowe transfery. Zatrzymało najważniejszych (Grankin i Birjikow) i dokonało dobrych wzmocnień. Bo nikt nie ma chyba wątpliwości, że Zajcew jest lepszy od Krugłowa a Bierieżko wraca po naprawdę dobrym sezonie.
Dynamo już w tym zakończonym sezonie mogło się podobać.
Znaczna przemiana w porównaniu do poprzedniego, nieudanego sezonu. Fajne zaangażowanie poszczególnych zawodników.
Bardzo dobra forma Birjukowa, Krugłowa, środkowych (Holt, Szczerbinin). Wszystko bardzo dobrze funkcjonowało.

Wzmocnione zostało przyjęcie. I słusznie, bo Markin czy Boldyrew to według mnie nie jest ta najwyższa półka.

Czy Bierieżko wraca po naprawdę dobrym sezonie? Może mam w stosunku do niego zawyżone oczekiwania, ale według mnie stać go na znacznie lepszą grę. Co nie zmienia faktu, że będzie wzmocnieniem.


Rozgrywający Konstantin Lesik w Zenicie Kazań. Gutsalyuk i Aschev tak samo, ale to już wcześniej były informacje.
I co teraz? Więcej szans będzie dostawał młody Kobzar (chyba zostaje w Zenicie), a Lesik będzie ewentualnym wsparciem? Lesik swego czasu uważany był z tego co kojarzę za jednego z ciekawiej zapowiadających się rozgrywających w Rosji. Tylko tak mi się wydaje, że jakoś się nie rozwinął. Kojarzę go przede wszystkim z gry w Iskrze Odincowo. Ostatni sezon w Tyumenie i to był bardzo przeciętny sezon w wykonaniu całego zespołu.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2014/15

Post autor: StanLee »

Bierieżko w tym roku zanotował najlepszy sezon od jakichś pięciu lat, więć może być problem z tą znacznie lepszą grą.
Cladis
Posty: 170
Rejestracja: 3 cze 2012, o 14:05
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Transfery przed sezonem 2014/15

Post autor: Cladis »

Wie może ktoś jak wygląda kontrakt Aleksieja Rodiczewa?
Nawet po najgorszej zimie będzie wiosna.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2014/15

Post autor: StanLee »

W karuzeli transferowej na jednej ze stron w kontekście Gubernii, i to jako ten pewny transfer, pojawiło się nazwisko Michaela Sancheza. Jako, że Pawłow zostaje, to pewnie Kubańczyk miałby grać na przyjęciu - kto wie, czy nie jako Rosjanin, wtedy Gubernia mogłaby pozyskać drugiego de facto zagranicznego skrzydłowego, co przy Vermiglio na rozegraniu czy Kuleszowie na środku, dałoby naprawdę mocny team. Chyba jeszcze bardziej imponujący jest jednak fakt, że nawet jakby się to zisciło, to i tak ponad 5. miejsce raczej nie podskoczą. :D
m3fisto
Posty: 35
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 21:55
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2014/15

Post autor: m3fisto »

Oficjalnie: De Giorgi odchodzi z Fakel a na jego miejsce Yuri Filippov
Źródło: http://www.worldofvolley.com/News/Lates ... coach.html
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2014/15

Post autor: Kamil92 »

Leon oficjalnie w Zenicie Kazań! Szykują się potężne skrzydła.
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2014/15

Post autor: Joker »

Zenit złożył propozycje zakontraktowania Zibiemu :D
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2014/15

Post autor: Skrzypek »

Sokolov w Krasnodarze... Ciekawe co teraz ze Stokrem...? Czyżby jeden z nich trafił na przyjęcie...?
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2014/15

Post autor: Chal »

Przecież to nie ten Sokołow :D
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2014/15

Post autor: Skrzypek »

Chal pisze:Przecież to nie ten Sokołow :D
A tam. Sokolov to Sokolov, co to za różnica. :D Sorry mój błąd. Nie przeczytałem artykułu i byłem bardzo zdziwiony, bo Tsvetan trafi do Urengoyu.
KuNowymHoryzontom
Posty: 437
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 14:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Transfery przed sezonem 2014/15

Post autor: KuNowymHoryzontom »

Skrzypek pisze:
Chal pisze:Przecież to nie ten Sokołow :D
A tam. Sokolov to Sokolov, co to za różnica. :D Sorry mój błąd. Nie przeczytałem artykułu i byłem bardzo zdziwiony, bo Tsvetan trafi do Urengoyu.
A nie Halkbanku ???
:))
KuNowymHoryzontom
Posty: 437
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 14:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Transfery przed sezonem 2014/15

Post autor: KuNowymHoryzontom »

David Lee w Lokomotivie Novosibirsk
:))
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2014/15

Post autor: sb.slav »

Kamil92 pisze:Leon oficjalnie w Zenicie Kazań! Szykują się potężne skrzydła.
A dołączył jeszcze Aleksiej Spirydonow. Każdy jest zaskoczony tym transferem, bo jest Anderson, Leon, Siwożelez...
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2014/15

Post autor: krzysiu »

A Matteo Martino wylądował w Gubernii :)
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2014/15

Post autor: Kamil92 »

sb.slav pisze:
Kamil92 pisze:Leon oficjalnie w Zenicie Kazań! Szykują się potężne skrzydła.
A dołączył jeszcze Aleksiej Spirydonow. Każdy jest zaskoczony tym transferem, bo jest Anderson, Leon, Siwożelez...
No to ja też jestem w szoku, nie spodziewałem się tego transferu. Może w razie niemocy Michajłowa, chcą stosować wariant gry na 3 przyjmujących z Andersonem pełniącym rolę taką jaką pełni w reprezentacji.
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2014/15

Post autor: mikser »

krzysiu pisze:A Matteo Martino wylądował w Gubernii :)
Przynajmniej narazie ;) Zacząć sezon ma gdzie, pytanie czy go tam dokończy...
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2014/15

Post autor: krzysiu »

Salparov podobno ma grać w Zenicie Kazań - oni nie mają za dużo kasy :)?
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2014/15

Post autor: Mateusz1993 »

Bakun przenosi się do Surgutu. Ciekawa ekipa się zapowiada nie powiem. W koncu mają porządnego atakującego, może coś namieszają....
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2014/15

Post autor: Kamil92 »

http://m.reklama konkurencyjnego serwisu.pl/siatkowka/483 ... hristenson
Ciekawa informacja. Alekno rozmawiał ze wszystkimi czołowymi rozgrywającymi Świata.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2014/15

Post autor: SerCos »

Dziwne, że kontaktowali się z Christensonem, a w ogóle to jeśli wypowiedzi Alekno są dobrze przetłumaczone to w ogóle nie rozumiem, dziwi się, że 21-letni Amerykanin nie zdecydował się na grę w Zenicie, przy czym wiadomo, że jeśli chce studiować nie może podpisać profesjonalnego kontraktu. Za chwilę wspomina o Kobzarze, który niby dwa lata starszy jest za mało doświadczony.

Mam nadzieję, że po zakończeniu studiów Micah nie powędruje do Rosji.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2014/15

Post autor: StanLee »

Przykład. Studiuję sobie prawo i w trakcie studiów dostaję propozycję pracy w jakiejś mocnej kancelarii (śmiało, można się zgłaszać). Załóżmy, że teoretycznie jest to możliwe, i że mam pełne merytoryczne przygotowanie do objęcia takiej funkcji. Podobny kazus tutaj. Najlepszy klub na świecie zgłasza się do Christensona i nie dziwię się Aleknie, że się dziwi, że ten się nie zgodził.

Christenson niech idzie do Skry, bo musi przyspieszyć rozegranie. A co. :D
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2014/15

Post autor: SerCos »

Chyba normalne, że on nie studiuje siatkówki ;) Więc kiepskie porównanie.

Zresztą tenisistom nie przeszkadza fakt, że dopiero po skończeniu studiów zaczynają karierę zawodową, np. John Isner.
Edyta

Re: Transfery przed sezonem 2014/15

Post autor: Edyta »

Jakby na rok wziął jakąś dziekankę, czy coś to chyba nic by się nie stało. A taka okazja może mu się szybko nie trafić. Może mu się w ogóle nie trafić, bo jest młody i dopiero rozwija swoje umiejętności. W przyszłości może się okazać nie na tyle dobrym zawodnikiem, żeby tego typu kluby składały mu propozycje. Mimo że nie pochwalam zostawiania aktualnego klubu na lodzie, widać że nawet Toniutti o lepszym nazwisku nie wahał się przed zostawieniem Ravenny, gdzie był kapitanem, w trakcie sezonu, byle skorzystać z okazji.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2014/15

Post autor: StanLee »

Ale na siatkówce będzie zarabiać, a nie na magistrze z czegoś tam. A rok grania w Trojans nic w aspekcie jego umiejętności nie zmieni.

Najlepsi tenisiści nie idą do college'u. A kiedy Amerykanie mieli taki talent jak Christenson? Dobre pytanie... Śledzę tego Christensona od 2011 roku i zawsze wiedziałem, że to mądry chłopak. Po prostu wielu na jego miejscu by się zgodziło, vide wyjazd Andersona do Korei, więc nie dziwię się reakcji Alekny. Ja tam żałuję, przynajmniej wróciłoby mi trochę jankeskiej sympatii do Superligi, ale sam Micah wie co dla niego dobre.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2014/15

Post autor: Chal »

StanLee pisze:Ale na siatkówce będzie zarabiać, a nie na magistrze z czegoś tam.
Jeśli nie złamie nogi czy nie zerwie więzadeł/Achillesa. Zresztą jakbym miał 21 lat, to też wolałbym studiować w Los Angeles, niż pracować w Kazaniu.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”