Superliga mężczyzn 2014/2015

GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: GolMar »

Startuje rosyjska Superliga. Już dziś zmierzą się ze sobą dwa najlepsze zespoły ubiegłego sezonu: Zenit Kazan i Bielgorie Belgorod. Początek tego meczu o 15:00 czasu polskiego.

W tym sezonie w Superlidze zagrają wyłącznie drużyny rosyjskie. Jak twierdzą działacze, nie powinno to wpłynąć negatywnie na poziom całej ligi.

Zapraszam do komentowania poczynań rosyjskich drużyn w tym temacie.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Chal »

I już w pierwszej akcji meczu Leon prawdopodobnie skręcił kostkę i opuścił boisko...
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Mateusz1993 »

To się Leon nagrał. Nie ma to jak w pierwszej akcji meczu doznać kontuzji...
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Aershis »

Jaki wynik meczu Zenitu z Belgorodem? Można gdzieś powtórkę zobaczyć?
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: GolMar »

Zenit - Bielgorie 1:3 (21:25, 20:25, 25:21, 18:25). Niestety nic nie wiem o powtórce.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Kamil92 »

W Moskwie bardzo ciekawy mecz. Oglądam od połowy 2 seta i muszę przyznać, że imponująco grają Birjukow i Krugłow. Two man show. W tym momencie rozpoczyna się tiebreak, chociaż w meczu było już 2-0 dla Biełogorie.

Transmisja:
http://www.laola1.tv/en-int/live/dinamo ... 41591.html

@EDIT
Wielka szkoda Dynama, w tb trafiła się seria i trafili kilka razy na przyjęciu Markina i dostał ze 2 bloki. Potem odrobili straty z 8-4 na 9-9, a następnie trafiła się pomyłka (chcę myśleć, że to była pomyłka) sędziów przy ataku Birjukowa i zamiast 10-10 zrobiło się 11-9. Piłka była w boisku, bo nawet na powtórce było to widać.
Ogólnie ciekawy mecz i fajnie było pooglądać Birjukowa w formie, bo na MŚ sobie nie pograł za dużo.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Chal »

Biriukow to jeszcze jest moim zdaniem dość daleko od optymalnej formy (co nie znaczy, że gra słabo - może po prostu znacznie lepiej). W przeciwieństwie do Krugłowa. Wygląda na to, że Zajcew wróci na przyjęcie. Swoją drogą był moment, gdzie wydawało się, że Markin może zrobić karierę, ale jednak nic z tego.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: madlark »

Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Elgarten »

Fragment tekstu: "Przepisy FIVB dopuszczają w reprezentacji najwyżej dwóch naturalizowanych zawodników. Pozycja Muserskiego jest niepodważalna, a o drugie miejsce rywalizują takie gwiazdy, jak Pawłow, Butko czy Taras Chtiej, kapitan Biełogoria, który urodził się w Zabużu, wsi leżącej kilka kilometrów od polskiej granicy".

Przecież na IO w Londynie w składzie Rosjan znalazło się miejsce aż dla trzech naturalizowanych zawodników: grali Butko, Chtiej i Muserski. Zmieniły się od tego czasu przepisy ???
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Chal »

Nie, nie zmieniły. Zwrócono już na to uwagę Bińczykowi, ale tekst dalej wisi z błędem.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Oskar
Posty: 94
Rejestracja: 8 gru 2013, o 15:12
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Oskar »

Kamil92 pisze:...a następnie trafiła się pomyłka (chcę myśleć, że to była pomyłka) sędziów przy ataku Birjukowa i zamiast 10-10 zrobiło się 11-9. Piłka była w boisku, bo nawet na powtórce było to widać.
Obrazek

Na marginesie, skoro Belgorod wygrał z dwoma najlepszymi ekipami w lidze na ich terenie to ciekawe kiedy ktoś ich pokona. Nieprędko ;)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: StanLee »

Niezłe jaja w tym Pucharze Rosji. :o
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Milten »

Co sie dzieje?
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: StanLee »

Rosyjska Politechnika wyeliminowała (teoretycznie) z Pucharu Rosji Kazań. Co mają talenty. :o
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Chal »

Kapitalny jest ten Kliuka. I już gra jako Rosjanin, a że chyba nie zdążył zagrać w dorosłej kadrze Białorusi, to będzie kolejny casus Muserskiego i tym podobnych. Gość bardzo szybko trafił na moją listę zawodników, których obserwuję z dużym zainteresowaniem :)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: krzysiu »

Tak to ma być właśnie drugi Muserski i Rosjanie zrobili już wszystko,żeby był ich :)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: StanLee »

Chal pisze:Kapitalny jest ten Kliuka.
Cała trójka jest znakomita. Nie dość, że Rosjanie mają już teraz zdecydowanie największy ludzki potencjał w siatkówce (poza Kubą ocw), to jeszcze trafili na siatkarskie pokolenie nastolatków o umiejętnościach, jakich chyba nie widziałem. A najgorsze, że wszyscy są tak wszechstronni, że znowu Rosjanie będą grać najwszechstronniejszą siatkówkę na świecie, już niedługo, i znowu będzie trzeba się zachwycać i kibicować. PŚ '11 to było coś... Ciężko o jakikolwiek punkt odniesienia, jak teraz Rosjanie mają problem z przyjmującymi, to trafili na takiego Wołkowa i Kliukę, którzy pykają sobie Zenit w prestiżowym meczu w wieku 19 lat...

Inna sprawa, że ogromne problemy z rozegraniem ma Kazań. Zresztą Panczenko o tym mówił po meczu.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4599
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: niepoinformowany »

Jak tam z Leonem po tej kontuzji z Biełgorodem?

Czy posiada ktoś link do statystyk z tego meczu Kazania z pucharu Rosji?

Dzisiaj Novosybirsk vs Moskwa o 14, trzeba coś w końcu obejrzeć :)
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Aershis »

Jakiś link do transmisji? Chętnie bym zobaczył.
marcinho121
Posty: 40
Rejestracja: 18 cze 2012, o 17:50
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: marcinho121 »

Ma ktoś jakąś stronę z aktualnymi kadrami drużyn z rosji ? nie mogę poszukać strony na której by były wszystkie drużyny z całymi składami . Także z innych państw z Włoch , turcji też bym potrzebował aktualne kadry
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4599
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: niepoinformowany »

tvstart.ru - tu oglądam superlige

http://www.legavolley.it - tu stronka o serie A, zakładki calendario, campionato i squadre - chyba nie wymagają tłumaczeń a i czytelność bardzo dobra. Statystyki też łatwo znaleźć - klikasz w wynik i masz.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: StanLee »

niepoinformowany pisze:Jak tam z Leonem po tej kontuzji z Biełgorodem?
Był w składzie w ligowym meczu z Fakiełem i wchodził za Spirydonowa na podwyższenie bloku.
Czy posiada ktoś link do statystyk z tego meczu Kazania z pucharu Rosji?
http://www.men.fakelvolley.com/stat/_20 ... zenit.html
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Aershis »

Oglądam od drugiego seta spotkanie Zenitu z Gazpromem. Jak na razie świetne spotkanie Bakuna i Aleksieva, mistrz Rosji nie bez problemów i póki co przegrywa w secie.

Rosjanie będą mieć sporą uciechę z Poletaeva

E; No i zwycięstwo Zenitu 3:1. Końcówka meczu to popis młodego atakującego drużyny z Kazania.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: StanLee »

Dziś Gubernia bez Pawłowa; Kliuka 17 punktów, 76% w ataku. Ciekawe, jak mu pójdzie na dystansie sezonu z lepszymi przeciwnikami - z Zenitem w Pucharze Rosji był najlepszy na parkiecie jak oglądałem powtórkę, w lidze przez dwa sety też był najlepszy, a potem ... dostał zmianę na początku trzeciego. :D
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Murilo0 »

Strach się bać. Mam nadzieję, że nie nauczy się dobrze przyjmować i zagrywać :]
All work and no play makes Jack a dull boy...
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: StanLee »

Zagrywać się nauczy, przyjmować będzie nieźle. Brakuje mu regularności, ale na palce floata przyjmuje dobrze, sprawny jest na nogach, ma niezłe czucie - lepiej pod tym względem wygląda niż Sander, a Sander też będzie przyjmował nieźle. Taki Chtiej z niego będzie w tym elemencie.

Ja to bym bardziej liczył, już myśląc tymi kategoriami, że FIVB dokona tej idiotycznej zmiany i nie pozwoli przyjmować na palce. Bo rosyjscy przyjmujący są nauczani (bo tak łatwiej po prostu), żeby każdego floata brać na palce - i taki Wołkow w finale MEJ stawał sobie tak 3,5 metra od siatki, i z uśmiechem na ustach brał naszego floata - a potem Rosjanie tłukli tak, że skończyli mecz mając około 70% skuteczności ataku. Kliuka to samo robi.

A tu, jak FIVB zabroni przyjmować na palce, to może uchroni się nawet przed dominacją Rosji w siatkówce. :D Dlatego mam nadzieję, że do tej zmiany nigdy nie dojdzie - bo to po prostu niesprawiedliwe, że ktoś układa system szkolenia (no bo nie ma przypadku, że oni wszyscy tak robią) według obowiązujących reguł, a potem ktoś te reguły zmienia w ten sposób, że to idzie na marne. Oczywiście, postulujący zmianę tego przepisu nie biorą tego pod uwagę, ale przyzwyczaiłem się. Wiem, że za dużo studiów, ale to na tej samej zasadzie, na jakiej ktoś wymyślił ''prawo nie działa wstecz''. No, mniej więcej. :)

Rosjanie grali piękną dla oka siatkówkę jako kadeci i juniorzy, strach pomyśleć, co będą robić, jak w jednej drużynie znajdą się Michajłow, Muserski i ci zawodnicy. I stylowo, i wynikowo.
Kudi
Posty: 107
Rejestracja: 21 sie 2012, o 10:52

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Kudi »

http://www.siatkarskiportal.pl/portal/2 ... l-kariere/

No to Zenit jest w czarnej ....
Anderson out i kontuzja Leona
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: GolMar »

Leon pewnie będzie teraz wracał w trybie przyspieszonym i dziś może rozegrać całe spotkanie z Groznym. Szkoda, że Matt nie wytrzymał rozłąki z rodziną. Jednak, co by nie mówić, sytuacja Zenita wygląda w tej chwili średnio kolorowo. Rozgrywający, którzy jakością wystaw nie grzeszą, Michajłow, który nie może grać na pełnym dystansie, bo wciąż ma niedoleczone kontuzje, Leon, Siwożelec i Wierbow wracający po kontuzjach... Ciekawe, co z nimi będzie w tym sezonie, bo tak, jak wcześniej się mówiło, że Anderson & Leon to potencjalnie najsilniejsza para przyjmujących na świecie, to wyszło na to, że nawet nie mieli szansy ze sobą zagrać.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: weary_skier »

Kudi pisze:http://www.siatkarskiportal.pl/portal/2 ... l-kariere/

No to Zenit jest w czarnej ....
Anderson out i kontuzja Leona
Nie wiem na ile to sprawdzone info, ale jeśli potwierdzone pewnie dużo ma wspólnego z tą tragedią rodzinną, która zakłóciła jego przygotowania do MŚ.
Swoją drogą na turnieju w Polsce nic nie zwiastowało nastroju Andersona. Każdy pamięta te jego cieszynki po udanych akcjach w meczu z nami.
Coraz więcej słyszy się o depresi w sporcie. Buffon, Kowalczyk a teraz Anderson.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: GolMar »

To sprawdzone info, ze strony Kazania. Mam przeczucie, że nawet klub nie spodziewał się takiej decyzji - przecież Anderson zaczął normalnie sezon, nic nie wskazywało na takie zachowanie. Ciekawe, czy zakontraktują kogoś nowego na jego miejsce. Rynek jest już tak okrojony, że może być problem z dobrym transferem. Jednak zeszły sezon pokazał, że w trakcie sezonu nie było problemu z wyciągnięciem Grbica z Włoch, więc może i tym razem coś im się uda zdziałać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”