Superliga mężczyzn 2014/2015

pykaman
Posty: 98
Rejestracja: 8 lip 2008, o 07:13

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: pykaman »

Mam pytanie. Czy tylko na laoli jest możliwość ogladania superligi? Czy może jest inna opcja?
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: bakek »

Ale gdzie? W NCAA, na Kubie, czy w Iranie (...)
Głównie w Europie.
A ile jest zespołów na świecie co w składzie mają Leona, Michajłowa i Andersona?
Jeden. Chodzi raczej o to jakich zawodników sprowadzają. Stawiam tezę, że większość zawodników mających zasięg powyżej 365cm gra akurat w lidze rosyjskiej. Kupują zawodników z najlepszymi warunkami fizycznymi.
Tak wysoki potencjał rosyjskich zespołów wynika właśnie z prawdziwego potencjału rosyjskiej siatkówki.
Pozycja rosyjskiej siatkówki jest bardzo dobra, ale nie taka, by bez zagranicznych, czy naturalizowanych zawodników być takim hegemonem jak teraz.
Tylko ze względu na pieniądze?! Gdzie spełniać sportowe ambicje jak nie w najlepszej sportowo lidze świata?
Może nie tylko ze względu na pieniądze, ale to akurat często główny czynnik.


„Zawsze jak zastanawiam się, po co podpisałem ten kontrakt i czy to jest dla mnie właściwe miejsce, włączam internet i wchodzę na stronę swojego banku. Sprawdzam stan konta i humor od razu się poprawia”.

Lloy Ball
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: StanLee »

bakek pisze:Głównie w Europie.
Ale to w siatkówce nie działa na tej zasadzie, gdzie dominuje centralny system szkolenia. Serbowie nie szkolą młodych zawodników, Bułgarzy...?
Chodzi raczej o to jakich zawodników sprowadzają. Stawiam tezę, że większość zawodników mających zasięg powyżej 365cm gra akurat w lidze rosyjskiej. Kupują zawodników z najlepszymi warunkami fizycznymi.
I co to ma wspólnego z ''fatalnym wpływem na całą siatkówkę''? Co najwyżej może mieć fatalny wpływ na rosyjską siatkówkę, ale chyba także nie, skoro grają finał z Włochami - symbolem techniki, taktyki, bla, bla - w finale ME, i grają nieporównywalnie ciekawiej i wszechstronniej. Ba - grają z Brazylią w finale LŚ, i Brazylia wygląda jak jakiś ograniczony zespół z jednym schematem gry.
Pozycja rosyjskiej siatkówki jest bardzo dobra, ale nie taka, by bez zagranicznych, czy naturalizowanych zawodników być takim hegemonem jak teraz.
To wskaż w Europie jeden zespół, który z jednym zagranicznym zawodnikiem w wyjściowym składzie jest w stanie prezentować poziom Kazania z Pucharu Rosji. Na świecie to tylko Sada Cruzeiro. Zresztą, nie pisałeś o ''naturalizowanych zawodnikach'', a o potencjale wynikającym ''w znacznej mierze z bogatych sponsorów zamiast z prawdziwego potencjału rosyjskiej siatkówki''.
Może nie tylko ze względu na pieniądze, ale to akurat często główny czynnik.
Typuję, że dla większości zawodników pieniądze to ''często główny czynnik''. Tam gdzie są większe, to gwiazdami są Leon i Anderson, a tam, gdzie trochę mniejsze - Kooy czy inny Kaliberda. Pisanie o Superlidze, że gra się tam ''tylko dla pieniędzy'' gdy 4 z najlepszych 6-7 zespołów w Europie na papierze to te rosyjskie jest jakimś naginaniem rzeczywistości.
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: bakek »

I co to ma wspólnego z ''fatalnym wpływem na całą siatkówkę''?
To był argument na drenaż zawodników, myślę że trafny.
To wskaż w Europie jeden zespół, który z jednym zagranicznym zawodnikiem w wyjściowym składzie jest w stanie prezentować poziom Kazania z Pucharu Rosji.
Nie ma takiego, bo największe rosyjskie drużyny mają hegemonię także w Rosji.

Generalnie odbiegliśmy od głównego tematu jakim wg. mnie jest to, że potencjał ten nie wynika z tego, że za klubem stoją kibice, którzy napędzają sponsorów, tylko sponsorami są zazwyczaj wielkie koncerny, a sponsoring ma charakter... hmmm polityczny?

Przecież na te mecze w Rosji to przychodzi tyle kibiców co gdzieniegdzie w Polsce na pierwszą ligę. Niektóre zespoły grają tam na halach trochę większych niż sala gimnastyczna, a ich kontrakty to równowartość całego budżetu niejednego zespołu np. z Polski.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Kamil92 »

pykaman pisze:Mam pytanie. Czy tylko na laoli jest możliwość ogladania superligi? Czy może jest inna opcja?
Mecz Gwiazd możesz obejrzeć jeszcze tutaj:
http://news.sportbox.ru/Vidy_sporta/Vol ... -Muzhchini

Na tej stronie jest jeszcze sporo archiwalnych meczów do obejrzenia z odtworzenia.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: StanLee »

bakek pisze:To był argument na drenaż zawodników, myślę że trafny.
No to chyba logiczne, że najlepsi grają w najlepszej lidze. Ale o co chodzi z tym fatalnym wpływem na całą siatkówkę? Serie A wiele lat kadrowo dominowała dużo bardziej niż Superliga, a jakoś nikt nie przestał szkolić zawodników, klubowa siatkówka się rozwijała... Wymień z głowy 5 światowej klasy siatkarzy urodzonych na przełomie lat 60-70. którzy nie grali we Włoszech... W finale w Atenach grali sami zawodnicy z Serie A, chyba poza Andre, bo on rok później poszedł do Trentino, ale musiałbym sprawdzić...
Nie ma takiego, bo największe rosyjskie drużyny mają hegemonię także w Rosji.
Mają taką samą hegemonię, jak Resovia i Skra w Polsce. A w sumie nawet mniejszą, bo u nas, zakładając, że Halkbank nie wykupił Kubiaka i Możdżonka, poza Top4 ze składu z MŚ gra tylko Mika, i to ze specyficznych względów, a ze składu Rosjan Makarow, Sawin i Pawłow. Różnica jest taka, że Siwożelez, Kobzar, Michajłow, Aszczew i Werbow nie pojechali na MŚ (gdzie Rosja i tak zajęła 5. miejsce z łatwością klepiąc Niemców czy Iran), a tutaj grają kosmiczną siatkówkę, i to dobrze pokazuje ich potencjał.
Generalnie odbiegliśmy od głównego tematu jakim wg. mnie jest to, że potencjał ten nie wynika z tego, że za klubem stoją kibice, którzy napędzają sponsorów, tylko sponsorami są zazwyczaj wielkie koncerny, a sponsoring ma charakter... hmmm polityczny? Przecież na te mecze w Rosji to przychodzi tyle kibiców co gdzieniegdzie w Polsce na pierwszą ligę. Niektóre zespoły grają tam na halach trochę większych niż sala gimnastyczna, a ich kontrakty to równowartość całego budżetu niejednego zespołu np. z Polski.
Pewnie to prawda, tylko jakie to ma znaczenie?
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Bazinga »

bakek pisze: Przecież na te mecze w Rosji to przychodzi tyle kibiców co gdzieniegdzie w Polsce na pierwszą ligę. Niektóre zespoły grają tam na halach trochę większych niż sala gimnastyczna, a ich kontrakty to równowartość całego budżetu niejednego zespołu np. z Polski.
jakbys obejrzal w swoim zyciu jakikolwiek mecz superligi to bys takich glupot nie wypisywal, zgaduje ze obejrzales 2-3 mecze z pucharu rosji ktory akurat mial miejsce i faktycznie frekwencja na nim byla licha. normalnie hala w bielgorodzie jest wypelniona na maxa (mala jest to juz inny fakt, wiec wypelnic ją nie trudno), w takim kmerowie/nowym urengoju/niznym nowogrodzie hale zawsze sa powypelniane, ale co ja sie bede kopal z koniem ktory moze sobie stek bzdur napisac (w koncu kazdy moze) ktore sa niczym niepoparte.

zreszta a u nas w plsie to co sie dzieje w takim jastrzebiu, bydgoszczy, kedzierzynie ?? pustki niesamowite
pykaman pisze:Mam pytanie. Czy tylko na laoli jest możliwość ogladania superligi? Czy może jest inna opcja?
tvstart.ru

podstawy ruskiego wymagane
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Koso »

Czy tylko mi się wydawało czy po 3-cim secie jak te flagi przechodziły to flagę Czeską Ruscy złą mieli? Xd (Kolory nie tak heheh).
Czerwony z niebieskim zamieniony był.
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: bakek »

jakbys obejrzal w swoim zyciu jakikolwiek mecz superligi to bys takich glupot nie wypisywal, zgaduje ze obejrzales 2-3 mecze z pucharu rosji ktory akurat mial miejsce i faktycznie frekwencja na nim byla licha.
Widziałem trochę więcej niż mówisz. Zaczynasz polemikę od dyskredytowania mnie. Nie mam pretensji, bo to nie o mnie źle świadczy.
normalnie hala w bielgorodzie jest wypelniona na maxa (mala jest to juz inny fakt, wiec wypelnic ją nie trudno),
Nie napisałem, że hale są puste, tylko, że frekwencja jest taka jak na niektórych naszych pierwszoligowych meczach. Nakłady na tę dyscyplinę w Rosji są niewspółmierne do jej popularności.
StanLee pisze: Pewnie to prawda, tylko jakie to ma znaczenie?
To, że nijak nie przełoży się to na rozwój dyscypliny. Włosi przodowali nie tylko kadrowo, ale byli także pewnym wzorcem jeśli chodzi o szkolenie. Czego możemy się nauczyć od Rosjan?

Hiperbolizujesz moje wypowiedzi, a później podajesz pod wątpliwość nie moją wypowiedź, a jej hiperbolę.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: StanLee »

bakek pisze:To, że nijak nie przełoży się to na rozwój dyscypliny.
No bo siatkówka raczej nie rozwija się dzięki siatkówce ligowej.
bakek pisze:Hiperbolizujesz moje wypowiedzi, a później podajesz pod wątpliwość nie moją wypowiedź, a jej hiperbolę.
Na przykład?
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2563
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Murilo0 »

Bazinga pisze: jakbys obejrzal w swoim zyciu jakikolwiek mecz superligi to bys takich glupot nie wypisywal, zgaduje ze obejrzales 2-3 mecze z pucharu rosji ktory akurat mial miejsce i faktycznie frekwencja na nim byla licha. normalnie hala w bielgorodzie jest wypelniona na maxa (mala jest to juz inny fakt, wiec wypelnic ją nie trudno), w takim kmerowie/nowym urengoju/niznym nowogrodzie hale zawsze sa powypelniane, ale co ja sie bede kopal z koniem ktory moze sobie stek bzdur napisac (w koncu kazdy moze) ktore sa niczym niepoparte.
zreszta a u nas w plsie to co sie dzieje w takim jastrzebiu, bydgoszczy, kedzierzynie ?? pustki niesamowite
Procent wypełnienia hali o niczym nie świadczy jeśli hale są wielkości sali gimnastycznej. Porównaj wielkości hal w Jastrzębiu, Bydgoszczy i KK do ich rosyjskich odpowiedników zanim stwierdzisz, że są pustki. Z jednej strony wychwalasz frekwencję m.in. w Niżnym Nowogrodzie, gdzie trybuny są z jednej strony, a hala jest z grubsza wielkości starej hali w Jastrzębiu, a z drugiej piszesz, że w mogącej pomieścić ponad 8000 ludzi Łuczniczce jest dużo wolnych miejsc :]
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: bakek »

Procent wypełnienia hali o niczym nie świadczy jeśli hale są wielkości sali gimnastycznej.
Co prawda to ja użyłem na początku takiego porównania, lecz celowo była to lekka przesada. Chciałem tylko dobitnie podkreślić, jaka jest dysproporcja pomiędzy nakładami na siatkówkę w Rosji, a ilością kibiców śledzących tę dyscyplinę.

Choć hale są znacząco mniejsze- to nie ulega wątpliwości. Ale nawet na takich halach różnie jest z frekwencją.
No bo siatkówka raczej nie rozwija się dzięki siatkówce ligowej.
Z tym jak duży to ma wpływ nie będę mocno polemizował. Zaznaczę jedynie, że jakiś tam wpływ na pewno jest, bo żeby więcej ludzi uprawiało jakąś dyscyplinę profesjonalnie to muszą być z tego pieniądze.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: grzegorzg »

Przeglądając artykuł na głównej stronie Strefy o meczu gwiazd, zauważyłem zawodnika o "swojsko" brzmiącym nazwisku - Andrae.
Czy ktoś się orientuje, czy to Bjorn ?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

Tak, Ursus we własnej osobie.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: rafael86 »

ktoś wiec czemu Martino odszedł z Rosji ?
Widziałem 2 lub 3 mecze jego drużyny w tym sezonie i spisywał się w nich bardzo dobrze.
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Bazinga »

rafael86 pisze:ktoś wiec czemu Martino odszedł z Rosji ?
Widziałem 2 lub 3 mecze jego drużyny w tym sezonie i spisywał się w nich bardzo dobrze.
mial podpisana umowe na pol sezonu (do konca 2014) i jej nie przedluzono glownie z racji problemow finansowych gubernii.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Kamil92 »

Nie widziałem cyferek, ale optycznie to w końcu dobry mecz Zajcewa w ataku i na zagrywce.
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Bazinga »

Kamil92 pisze:Nie widziałem cyferek, ale optycznie to w końcu dobry mecz Zajcewa w ataku i na zagrywce.
14/28 1 czapa 2 errory, zagrywka 3 asy 4 errory, 1 blok

suma 18 pkt

http://www.volleyservice.ru/index.php?o ... &Itemid=77
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Kamil92 »

Bazinga pisze:14/28 1 czapa 2 errory, zagrywka 3 asy 4 errory, 1 blok

suma 18 pkt

http://www.volleyservice.ru/index.php?o ... &Itemid=77
Dzięki :) W meczu to wyglądało na lepsze cyferki, ale i tak jest nie źle.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: StanLee »

Ale te statystyki są znakomite. :)

Divis jest wyjątkowo daremny w tym sezonie, Butko i Lee też szału nie robią. Za to Camejo. :P
arek_614
Posty: 76
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:08
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: arek_614 »

Taki mecz w Superlidze, a tu cisza .
Zenit na tą chwile wygrywa na wyjeździe z Biełgorodem 2:1 .
W 3. secie wyrównana walka, jednak lepsza zagrywka Zenitu (w tym wprowadzonego za Aszczewa Poletajewa) i Kazań prowadzi .

Aleksiej nie tylko w reprezentacji szaleje :D


EDIT : Zenit wygrał 3:1, 4 set na przewagi, kto ma zagrywkę - ten wygrywa .
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4620
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: niepoinformowany »

Ale świetny był ten 4 set, przy 31:30 dla Biełgorodu Leon kapitalnie wyciąga bombę Grozera i sam kończy kontrę sytuacyjną z drugiej linii. Ogólnie poziom niesamowity z obu stron.

A teraz szybko na drugi półfinał pucharu Włoch.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
GolMar
Posty: 623
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: GolMar »

http://news.sportbox.ru/Vidy_sporta/Vol ... nat_Rossii

Tu można obejrzeć wczorajszy mecz - dla tych, którzy oglądali Coppa Italia.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: StanLee »

Oglądanie poczynań Leona naprawdę skłania do oczywistej refleksji, że Kuba zdominowałaby siatkówkę męską tak, jak w latach 90-tych żeńską.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

StanLee pisze:zdominowałaby
Albo i nie, bo nie wystarczą długie palce, żeby zostać pianistą. Siatkówka to bardzo specyficzna dyscyplina sportu. Może Leon zamontowany jako jeden z trybów w maszynie pod nazwą Zenit pokazuje pełnię swoich możliwości, a w rozregulowanej reprezentacji Kuby by tak różowo nie było. Może w innym ustroju tak wielu utalentowanych młodych ludzi wybrałoby inną drogę życia, niż siatkówka? Polska za pierwszej komuny była dużo silniejsza w brydża, niż teraz, gdy sporo osób z głową na karku poszło w biznesy, których wtedy nie mogli robić.
Może trener by nie podołał? Może by brakowało dobrego rozgrywającego?
Zmiennych jest zbyt wiele.

Niedługo na Kubie zmieni się system i będziemy mogli się przekonać (przynajmniej niektórzy z nas) naocznie.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: bakek »

Oglądanie poczynań Leona naprawdę skłania do oczywistej refleksji, że Kuba zdominowałaby siatkówkę męską tak, jak w latach 90-tych żeńską.
Istnieje duże prawdopodobieństwo, że byłaby w ścisłym topie. Natomiast ciężko powiedzieć, czy by zdominowała. Na pewno nie można tego wykluczyć.
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Bazinga »

skoro tak juz mowicie o Kubanczykach, to zobaczmy gdzie aktualnie graja badz grali czolowi zawodnicy Kuby sprzed paru lat:
Leon Zenit, Leal Sada Cruzeiro, Simon Copra/Rush&Cash, Sanchez Loko Novosybirsk/KAL Jumbos, Hierezuello Molfetta.

Za wyjątkiem Hierezuella mozna mowic o tym ze pozostali gracze to swiatowy top na swoich pozycjach (Simon łącznie Muserem to inna liga środkowych, za która jest przepaść) o ile ktos moze przyczepic sie ze Sanczez i Simon graja w lidze koreanskiej, od razu odpowiadam iz wczesniej grali w 'normalnych' klubach gdzie po drugiej stronie siatki nie bylo 'karzelkow', swoje pograli tez w LM.

Co do ewentualnej kubanskiej dominacji, zwrocilbym uwage iz najwiekszym problemem tej ekipy byloby przyjecie (jak wiadomo ani Leon ani Leal nigdy nie byli specjalistami przyjecia, a skupiali sie na ofensywie, choc gra w profesjonalnych klubach na pewno zaowocowała/zaowocuje polepszeniem ich gry defensywnej). Potencjał na pewno jest ogromny, jednak nie wydaje mi sie zeby na Kubie mialo sie cokolwiek zmienic pomimo licznych zapowiedzi, ktore mialy miejsce juz pare lat temu.

kuba - polska highlighty z pucharu mistrzow
https://www.youtube.com/watch?v=TKbeLJO2_ng
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Kamil92 »

@Bazinga
Właśnie dzisiaj użytkownik @hunter pisał o tym, że kolejny Kubańczyk trafił do Europy, mowa tu o Scullu, który będzie grał w PAOKu. Można z tego wywnioskować, że jednak coś się zmienia i idzie w dobrą stronę.
Link do newsa:
http://www.paokmania.gr/podosfairo/item ... menez-pics
Co do przyjęcia potencjalnej reprezentacji Kuby, to myślę, że Leon i Camejo (bo to jego widziałbym w tej drużynie obok Leona) daliby radę ogarnąć przyjęcie, zwłaszcza przy jakimś dobrym libero.

@Noworoczny
Co do tego rozgrywającego, to moim zdaniem tej reprezentacji wystarczyłby solidny wystawiacz, taki co potrafiłby grać w miarę dokładnie i czasem pograć środkiem. Aha, no i musiałby być w miarę szybki.

Ale żeby nie odbiegać niepotrzebnie od temat to napiszę, że Leon mimo tego, że zebrał aż 6 bloków i popełnił 1 błąd to i tak wykręcił 60% w ataku. Niesamowity jest.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2015, o 13:40 przez Kamil92, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

Gdyby to było 6*100m to takie rozumowanie byłoby uprawnione (choć najlepszym biegaczom też się udawało zgubić pałeczkę). Nawet i w koszykówkę indywidualne zdolności wiele mówią. W siatkówce jednak jest inaczej. Nawet świetny personalnie zespół bez dobrego trenera może nie istnieć. Przykładów na to aż nadto:
- kadra Polski pod rodzimymi selekcjonerami;
- JW pod Rozczochranym i Totolotkiem;
- Zaksa pod Castellanim i Świderskim;
- Lotos pod rodzimymi trenerami a Lotus pod Boskim.
(trochę mi wstyd, bo piszę same komunały).
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: StanLee »

Noworoczny pisze:Nawet świetny personalnie zespół bez dobrego trenera może nie istnieć. Przykładów na to aż nadto [...] Lotos pod rodzimymi trenerami
Chyba jednak nie aż nadto, skoro piszesz takie rzeczy.
Kamil92 pisze:Co do przyjęcia potencjalnej reprezentacji Kuby, to myślę, że Leon i Camejo (bo to jego widziałbym w tej drużynie obok Leona) daliby radę ogarnąć przyjęcie, zwłaszcza przy jakimś dobrym libero.
Kuba zdobywała medale grając na przyjęciu z Bellem, który przyjmował mniej więcej tyle i na takim poziomie, co Kurek przy Winiarskim i Zatorskim. Leon od 2011 roku na kadrze przyjmował dobrze. Camejo przyjmuje solidnie. Juantorena dobrze. Nie rozumiem wątku.
Noworoczny pisze:Może w innym ustroju tak wielu utalentowanych młodych ludzi wybrałoby inną drogę życia, niż siatkówka?
A tam, ustroju, niech nie zmieniają ustroju, tylko tak jak kiedyś pozwolą wyjeżdżać swoim za granicę i grać im w kadrze. Tzn. niech zmieniają... :)
Noworoczny pisze:Siatkówka to bardzo specyficzna dyscyplina sportu.
No, specyficzna, chyba w każdym sporcie jak zespół X może zmontować dwa osobne składy które walczyłyby np. o MŚ to w normalnych warunkach jest murowanym faworytem MŚ, nie? I skoro siatkówka to taka specyficzna dyscyplina, to rzucisz jakimś przykładem klubu/kadry/czegokolwiek, który w danych rozgrywkach w takiej sytuacji jak powyższa na dystansie 4-5 lat nie zdominował summa summarum przeciwników?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”