Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Noworoczny »

Kampa.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Bartek O »

iron pisze:Bartku O. Jest wśród wymienionych przez Ciebie.
Uspokoiles mnie ;-). Tych pisalem z głowy i gdyby nie Twoja podpowiedź, zacząłbym pewnie przeszukiwac swoje archiwalne "skarby kibica" Przegladu Sportowego ;-). Jeszcze i Piotrek Szymanowski (Warka Strong Club WKS Czarni Radom ;-) ) mogłby sie tam pojawić.

Zatem po dogłębnej analizie zgromadzonego materiału dowodowego, krąg osób podejrzanych został zawężony do następujących nazwisk: Radke, Tervaportti, Filipov, Falaschi i Pająk ;-). Brałem pod uwagę również Peacocka, ale napisałeś że nowy rozgrywający rosyjskiej drużyny ma zagrać jeszcze mecze w barwach swojego obecnego klubu. Nie wiem czy Australijczyk jest obecnie gdzieś zatrudniony, w związku z czym nie pasuje mi do profilu sprawcy :-D.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Noworoczny »

Masny?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Bartek O »

Noworoczny pisze:Kampa.
Niemiec był chyba tym, który w imieniu zespołu poprosił zarząd o to, żeby De Giorgi już nie prowadził Jastrzębskiego w swoim "pożegnalnym" meczu. Nie wydaje mi się zatem, żeby sam wyciął swojej drużynie taki numer. Ale to oczywiście tylko moja opinia.
Noworoczny pisze:Masny?
Tyle lat kluby zagraniczne miały na to, żeby wyciągnąć Słowaka z naszej ligi i zdecydowano się na to teraz? Kiedy Masny ma już czterdziestkę na karku? Z drugiej strony ten sam rocznik co niedawny kandydat na rozgrywajacego Moskwy, Łukasz Żygadło. Ale nie wierzę, że to Masny;-).
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: iron »

Ani Masny Ani Kampa ;)
No sympathy for fools...
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: kamil1999 »

A mi dwa nazwiska chodzą po głowie. Storożyłow czy jak się nazywał ten Ukrainiec z Bielska bo gra w Kazachstanie a nie wiem w jakich odstępach czasu gra tam liga no i przychodzi mi na myśl Pająk. Ztej Turcji odchodzi wielu zawodników w środku sezonu(na przykład Smith) ,więc czemu nie Pająk?
J-F CHAMPOLLION
Posty: 58
Rejestracja: 21 sty 2019, o 16:00
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: J-F CHAMPOLLION »

1.Gregor do Moskwy, Grankin do Bełchatowa ? :D
2. Pająk z Turcji
Innych opcji z puli nazwisk podanych powyżej nie widzę 8-)
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: kamil1999 »

J-F CHAMPOLLION pisze:1.Gregor do Moskwy, Grankin do Bełchatowa ? :D
2. Pająk z Turcji
Innych opcji z puli nazwisk podanych powyżej nie widzę 8-)
Czy ja wiem ,czy wymiana Łomacz-Grankin byłaby bardziej sensacyjna niż powrót Depestele z emerytury lub zamiana Vincić-Grankin? A o tym pisze żelazo:)
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: kamil1999 »

Przepraszam ,że pisze pod swoim postem ,ale teraz mnie tak natchnęło. Może De Amo? Jest to sensacja ,zawodnik bliski naszej ligi geograficznie(Czechy) i sentymentalnie(grał u nas) no i jest wymieniony na liście Bartka O.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Bartek O »

kamil1999 pisze:Przepraszam ,że pisze pod swoim postem ,ale teraz mnie tak natchnęło. Może De Amo? Jest to sensacja ,zawodnik bliski naszej ligi geograficznie(Czechy) i sentymentalnie(grał u nas) no i jest wymieniony na liście Bartka O.
Zobacz Kamilu, że Iron zaprzeczył kiedy Noworoczny podawał kolejno nazwiska Tichacek, później Masny i Kampa. W międzyczasie podałem "swoją piatke", zaprzeczenia nie było; -). Mam więc wrażenie, że nowy rozgrywajacy rosyjskiej drużyny to ktoś z następujących Panów: Radke, Tervaportti, Filipov, Falaschi, Pająk ;-). Ale jeśli Iron napisze że nie, to ja się już dalej w to nie bawię ;-).
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: iron »

Bartku O. szacun. Oficjalne info raczej w sobotę.
No sympathy for fools...
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Bartek O »

iron pisze:Bartku O. szacun. Oficjalne info raczej w sobotę.
Trudno było nie trafić ;-), w końcu rzuciłem nazwiska wszystkich zapamietanych rozgrywających, którzy grali w PlusLidze bodaj od sezonu 2015/16 ;-). A potem już kierowanie się Twoimi podpowiedziami i dedukcja ;-). Teraz już rozumiem, dlaczego nie chciałeś podać narodowości tego zawodnika. Byłoby za łatwo ; -). Dla mnie sprawa jest już oczywista ;-).
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: kamil1999 »

A co z Grankinem? Wiadomo gdzie się uda? Bo raczej nie przejdzie do ligi greckiej lub tureckiej za Pająka?
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Bartek O »

Dołączenie Grankina do zespołu Berlin RV to w mojej opinii niespodzianka tego samego kalibru co transfer Dynama Moskwa, o którym poinformował (a raczej o którym nie poinformował ;-) ) nas Iron.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: kamil1999 »

Bartek O pisze:Dołączenie Grankina do zespołu Berlin RV to w mojej opinii niespodzianka tego samego kalibru co transfer Dynama Moskwa, o którym poinformował (a raczej o którym nie poinformował ;-) ) nas Iron.
Zdecydowanie. Szkoda ,że jakiś polski klub nie postarał się o Grankina lub lepiej się nie postarał bo jak wyciągnął go Berlin tą wątpię ,że nie byłby w zasięgu Skry czy Resovii. Chociaż Berlin potrzebował rozgrywającego bo Zimermann mimo ,że wysoko oceniałem transfer tego zawodnika do Berlina to nie pokazuje pełni swoich umiejętności. Ale jednak nie spodziewałem się aż takiego transferu. Brawo Berlin.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: dyletant »

Zastanawiam się gdzie ten Grankin ma tam grać, bo tam już i tak Niemców brakuje (2 na rozegraniu właśnie Kuhner i Zimmermann oraz przesunięty Reichnert po kontuzji na libero) a z LM i tak zaraz odpadną
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: kamil1999 »

dyletant pisze:Zastanawiam się gdzie ten Grankin ma tam grać, bo tam już i tak Niemców brakuje (2 na rozegraniu właśnie Kuhner i Zimmermann oraz przesunięty Reichnert po kontuzji na libero) a z LM i tak zaraz odpadną
A to są tam jakieś limity? W LM jeszcze Berlin nie ma nic straconego, choć ciężka sytuację, ale tam Grankin i tak nie może zagrać bo grał w LM z Moskwą.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: dyletant »

Są, chyba 4 obcokrajowców w składzie, z tym że tam jest chyba jeszcze podział na obywateli UE i tych nieunijnych. Pamiętam jak w VfB znalazła się tam spora kolonia Bułgarów (Gotsev, Bratojew, Josifow i Simeonow z włoskim paszportem), do tego jeszcze Francuzi Geiler i Grebennikov a także Jovovic na rozegraniu i jakoś to mieścili gdzie jedynym Niemcem był wtedy Christian Dunnes
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Bartek O »

kamil1999 pisze: A to są tam jakieś limity?
Jednocześnie na boisku może w danej drużynie przebywać maksymalnie sześciu obcokrajowców ;-).
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: kamil1999 »

Bartek O pisze:
kamil1999 pisze: A to są tam jakieś limity?
Jednocześnie na boisku może w danej drużynie przebywać maksymalnie sześciu obcokrajowców ;-).
A to nie wiedziałem te limity tam są tak liberalne, że już myślałem, że w ogóle ich nie ma. Ja tam w sprawie limitów widzę Reicherta na przyjeciu, może być zawsze ta 3 opcją w ataku jeśli przebywa kontuzja mu nie pozwala na granie na 100%
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: iron »

kamil1999 pisze:
Bartek O pisze:
kamil1999 pisze: A to są tam jakieś limity?
Jednocześnie na boisku może w danej drużynie przebywać maksymalnie sześciu obcokrajowców ;-).
A to nie wiedziałem te limity tam są tak liberalne, że już myślałem, że w ogóle ich nie ma. Ja tam w sprawie limitów widzę Reicherta na przyjeciu, może być zawsze ta 3 opcją w ataku jeśli przebywa kontuzja mu nie pozwala na granie na 100%
Szukam w tym poście "winka" ( ;) ) już 15 min.
No sympathy for fools...
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: krzysiu »

Pająk w Dynamie ;)
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Bartek O »

Iron, chyba jednak nie udało się utrzymać transferu Dynama w tajemnicy tak jak planowales, czyli do jutra ;-). Już dzisiaj na stronie ligi, w której ten tajemniczy zawodnik rozegra jeszcze jeden mecz, pojawiła się informacja o jego przejściu do rosyjskiej Superligi.
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: iron »

Jak to Pająk??? Mi chodziło o Tervaportiego!
;) :D
No sympathy for fools...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: drukjul »

W rozgrywanej dziś i jutro 17 kolejce Superligi czeka nas mecz na szczycie - wicelider Kuzabass podejmuje lidera Zenit Kazań i choć drużyna Władimira Alekny, który w swojej rodzimej lidze jest jeszcze niepokonanym w tym roku dominatorem będzie oczywiście faworytem, to takie mecze niejako z założenia zapowiadają się na hit i to nie tylko tej jednej kolejki. Bo jeżeli nie Kuzabass Kemerowo na swoim boisku, który ma w tym momencie w ligowej tabeli zaledwie 5 pkt mniej od Zenitu, to kto jeszcze mógłby mieć realne szanse, aby w tym roku próbować zagrozić supremacji drużyny z Kazachstanu? Jakoś nikogo nie widać....

Z innych ciekawie zapowiadających się spotkań, warto zwrócić uwagę na niedzielny mecz Dynama Moskwa z Zenitem Sankt-Petersburg i to nie tylko dlatego że w zespole z Moskwy zadebiutuje Grzegorz Pająk, co z uwagi na to, że w rundzie jesiennej mecz między zespołami z dwóch historycznych stolic i zarazem największych miast Rosji zakończył się skandalem, po tym jak sędziowie dosłownie ukradli jeden punkt siatkarzom Dynama przy grze na przewagi w IV secie i mają oni teraz z Grozerem i spółką swoje "rachunki krzywd" do wyrównania.

2 lutego sobota

10:00 Kuzbass Kemerowo – Zenit Kazań http://tvstart.ru/ru/streams/kuzbass-ze ... muzhchiny/

10:00 Lokomotiw Nowosybirsk – Jenisej Krasnojarsk http://tvstart.ru/ru/streams/lokomotiv- ... muzhchiny/

13:00 Ural Ufa – Jugra Samotłor Niżniewartowsk

15:00 Dynamo Obwód Leningradzki– Fakieł Nowy Urengoj

16:00 Biełogorje Biełgorod – Jarosławicz Jarosław

3 lutego niedziela

14:00 Nowa Nowokujbyszewsk – Gazprom-Jugra Surgut

16:00 Dynamo Moskwa – Zenit Sankt-Petersburg


transmisje
-> https://www.laola1.tv/en-int/channel/volleyball

albo -> http://tvstart.ru/ru/lists/live/
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Bartek O »

Czytając Twój post kilka minut temu zakląłem pod nosem, że przegapiłem hit rosyjskiej Superligi i czym prędzej wszedłem w podany przez Ciebie link ;-). No i było już po hicie ;-).
Zenit nawet bez przyjmujacego reprezentacji Polski ;-) gra w zupełnie innej lidze niż jego krajowi rywale. Prawie jak ZAKSA na naszym podwórku ; -).
A decydująca faza Ligi Mistrzów, w której rosyjska potęga bić się będzie w włoskimi potentatami będzie niezwykle ciekawa.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Aershis »

Nawet mi, jako kibicowi Kazania gdzieś tak od 2007 roku, ta liga się już znudziła. :(
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: drukjul »

Jeżeli ktoś ciekawy, to statystyki "hitu kolejki", który hitem wcale się nie okazał -> http://www.volleyservice.ru/index.php?o ... &Itemid=77
Bartek O pisze: Zenit nawet bez przyjmujacego reprezentacji Polski ;-) gra w zupełnie innej lidze niż jego krajowi rywale. Prawie jak ZAKSA na naszym podwórku ; -).
Aershis pisze:Nawet mi, jako kibicowi Kazania gdzieś tak od 2007 roku, ta liga się już znudziła. :(
No niestety, doskonale to rozumiem. Jeżeli gra lider z wiceliderem - a dodatkowo Kuzbass poza dwoma porażkami z Zenitem Kazań przegrał w lidze tylko jeden raz 2:3 z Fakiełem, a w III secie widzisz na boisku na zmianie Lorana Alekno i zastanawiasz się, czy Kemerowo wyjdzie w tej partii w ogóle 10, to naprawdę wygląda to bardzo nieciekawie. :(

Zenit Kazań jest dominatorem w lidze rosyjskiej już całą, okrągłą dekadę, bo od sezonu 2008/2009 nie zdobył mistrzostwa tylko jeden, jedyny raz (w sezonie 2012/13), w Pucharze Rosji wygrywa od sześciu lat z rzędu - dla zainteresowania jakąś dyscypliną sportu tak długi okres dominacji jednego klubu potrafi być naprawdę morderczy. Niech to będzie 4-5 lat, góra 6, ale nie aż 10. Miał pełną rację kilka lat temu Iwan Zajcew mówiąc, że taka dominacja zabija mistrzostwa w Rosji i sprawia, że klubowa siatkówka w tym kraju się nie rozwija. Zenit Kazań niestety dalej ma za dużo pieniędzy i dla krajowych rywali pozostaje stanowczo za silny kadrowo.

Jedyna szansa na osłabienie dominacji na krajowym podwórku pewnie w tym, że Andersonowi kończy się w tym roku kontrakt, i jeżeli skuszą go Włosi, a dziś Pasini pisze że Modena bardzo liczy na to, że w przyszłym roku nawet jeżeli nie uda jej się ściągnąć z powrotem z Tatarstanu Ngapetha, to przynajmniej zadowolą się właśnie Matthew, lub naszym Michałem Kubiakiem (na tegoroczne play-offy prawdopodobnie będą musieli posiłkować się tylko Kevinem Tillie). Choć z drugiej strony wtedy prawie na pewno miejsce Jankesa w Zenicie Kazań zajmie Wołkow, lub Kljuka i dominacja zespołu Alekny przynajmniej na krajowym podwórku raczej się w przyszłym sezonie nie zmieni.

No cóż - na razie w następnej kolejce Zenit podejmuje właśnie Fakieł - a to jedyna rosyjska drużyna, która w obecnym sezonie z Kazaniem wygrała podczas KMŚ w Płocku, więc trzymajmy kciuki, aby znów udało im się nadszarpnąć hegemona, choćby nawet tylko ten jeden raz. Zdaje się, że to już nasza ostatnia nadzieja, jeżeli chodzi o ten sezon. :D
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Aershis »

drukjul pisze: Jedyna szansa na osłabienie dominacji na krajowym podwórku pewnie w tym, że Andersonowi kończy się w tym roku kontrakt, i jeżeli skuszą go Włosi, a dziś Pasini pisze że Modena bardzo liczy na to, że w przyszłym roku nawet jeżeli nie uda jej się ściągnąć z powrotem z Tatarstanu Ngapetha, to przynajmniej zadowolą się właśnie Matthew, lub naszym Michałem Kubiakiem (na tegoroczne play-offy prawdopodobnie będą musieli posiłkować się tylko Kevinem Tillie). Choć z drugiej strony wtedy prawie na pewno miejsce Jankesa w Zenicie Kazań zajmie Wołkow, lub Kljuka i dominacja zespołu Alekny przynajmniej na krajowym podwórku raczej się w przyszłym sezonie nie zmieni.
A no właśnie. Zważywszy na fakt, że Anderson ma już te kilka wiosen za sobą i raczej nie powinno się oczekiwać, że złapie życiową formę, to Zenit na wymianie go na Kluikę czy Wołkowa, mimo mojej olbrzymiej sympatii do Amerykanina, może tylko zyskać. Zwłaszcza, że dałoby im to możliwość ściągnięcia zagranicznego zawodnika na inną pozycję, np. rozegranie[Christenson? ;)], bo Michajłow, przy tym jak nie wiele musi teraz grać, spokojnie powinien utrzymać poziom jeszcze co najmniej przez sezon.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”