Superliga mężczyzn 2020/2021

Diomedea
Posty: 4337
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Wezme w obrone mojego ulubionego przyjmujacego z rocznika 97. Cociaz tu chodzi o dwoch ulubionych, bo obu sledze od juniora, Antona pewnie wczesniej.
Jest pomiedzy nimi ponad rok roznicy, chociaz Semyszew w mlodziezowce trenowal sporo ze starszym rocznikiem.
Ale Kamil w Zaksie byl dobrze prowadzony, stopniowo wchodzil coraz wiecej.
Anton do niedawna sporo lawkowal. Poczekajmy jeszcze ze 2 lata.
Zaleta Kamila jest tez niesamowita zdolnosc koncentracji i silna psychika.
Nie wiem, czy Semyszew ma az tak silna strefe mentalna. Ale za to warunki fizyczne ma lepsze. 201cm i bardzo ulozony technicznie.
Kiedys @Wysoki pisal, ze Anton to taki przyjmujacy, jacy byli kiedys. I ze bedzie albo wystrzal, albo nic. Zblizamy sie do wystrzalu.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 866
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: Jacek »

A tak z innej beczki. Gdzie w przyszłym sezonie zagra Antoine Brizard? Zostaje w ZSP czy zmienia otoczenie?
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4616
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: niepoinformowany »

Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 866
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: Jacek »

niepoinformowany pisze:Ponoć ma iść do Piacenzy.
Dzięki. Po cichu liczyłem, że może ZAKSA do niego uderzy ;-)

Jak się zaczną dzisiejsze mecze to poratujcie linkami. Z góry dzięki.

Kończący się sezon będzie pierwszym od wielu lat, gdzie żadnego meczu ligi rosyjskiej nie widziałem na żywo. Niech ta pandemia się kończy i w przyszłym sezonie będę nadrabiał zaległości :)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: drukjul »

Jacek pisze:
Jak się zaczną dzisiejsze mecze to poratujcie linkami. Z góry dzięki.

Ta tym kanale (działa tylko Источник 2, lub 4) od 15:30 naszego czasu można oglądać mecz o III miejsce Kuzabass Kemerowo - Lokomotiw Nowosybirsk, a potem o 18:00 powinien rozpocząć się wielki finał - mecz o mistrzostwo w sezonie 2020/21
https://sport-tv.debtv.ru/2020/177/match-planeta.html


Jednak jeżeli spotkanie o brąz się przedłuży, to finał rozpocznie się oczywiście z poślizgiem.
Przed jutrzejszym finałem warto sprawdzić, jaki bilans ma Sankt-Petersburg z Dynamem Moskwa w tym sezonie. A grali z nimi bardzo często - nie tylko w lidze i Pucharze Rosji, ale także w dwumeczu Finału Pucharu CEV. Jestem pewny, że Zenit jeszcze ani razy w tym sezonie z Dynamem nie wygrał, ale czy ten bilans to 0:7, czy 0:8 nie potrafię precyzyjnie określić. W każdym razie gdyby jutro Zenit po raz pierwszy po tylu porażkach wygrał z Dynamem i zdjął urok, to by udowodnił że w sporcie nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko nieprawdopodobne
Rosyjskie media okazały się ode mnie w arytmetyce bieglejsze bo wyliczyły, że dzisiejszy finał będzie już 8 oficjalnym spotkaniem Sankt-Petersburga i Moskwy w sezonie. Bilans przed finałem to 7:0 dla Dynama, więc jak ponoć mówią w Komi do ośmiu razy sztuka. :]
zajczik
Posty: 371
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: zajczik »

Na razie Dynamo lepiej w każdym elemencie. Jak kaleczy Camejo przyjęcie. Serwis też nie siedzi Zenitowi. Zapowiada się ósme zwycięstwo.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: drukjul »

zajczik pisze:Na razie Dynamo lepiej w każdym elemencie. Jak kaleczy Camejo przyjęcie. Serwis też nie siedzi Zenitowi. Zapowiada się ósme zwycięstwo.
Camejo w przyjęciu to swoją drogą, ale Dynamu w tych pierwszych dwóch setach praktycznie udało się wyłączyć zupełnie Kljukę, którego wczorajszej skuteczności Zenit zawdzięcza awans do tego finału. Niczego dziś nie może skończyć Jegor.

Zenit wygrywa III partię 25:23 i ma kontaktowego seta. Przede wszystkim dlatego, ze Kljuka w końcu się obudził - zdobył 6 pkt w III secie (6/5 w ataku w tej partii!!), dwa razy więcej niż w dwóch pierwszych.

Choć Dynamo też mocno spuściło z tonu - w III secie zrobili 10 (słownie dziesięć) własnych błędów na zagrywce. :o

Zmiennik Poletajewa Podrjebinkin trzy asy serwisowe praktycznie z rzędu - i mamy remis po 16. :o

A przed chwilą było 15:10 dla Dynama.

19:17 dla Zenitu - niesamowite rzeczy się dzieją.


To już 23 as serwisowy w tym meczu - 15 ma Dynamo, Zenit po serii Podrjebinkina 8

W tie-breaku jeżeli do niego dojdzie pewnie sam Sam Deroo, który właśnie pojawił na parkiecie znów będzie musiał ratować .... trenerowi Dynama.

Blok Sama i jest po 22. Ale znów - zawodnicy Dynama seryjnie się mylą na zagrywce, więc nie dają sobie szans na zdobycie breaka
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2021, o 19:06 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: Aquino »

Ale to odwrócił Zenit. Podrebinkin zaliczył chyba 4 razy z rzędu.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: drukjul »

Drugi blok Deroo w krótkim czasie - meczowa dla Dynama.

Możliwe że Belg uratuje dziś skórę kolegom i trenerowi jeszcze w tej IV partii

I stało się - Dynamo wygrywa IV partię 26:24 i zdobywa mistrzostwo Rosji w sezonie 2020/21
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: Aquino »

No i Dynamo odwróciło odwrócony set.
zajczik
Posty: 371
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: zajczik »

Staty
https://vfv-web.dataproject.com/MatchSt ... =190&PID=0
Złote bloki Deroo. Dodałbym jeszcze świetny mecz Sokołowa.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2021, o 19:17 przez zajczik, łącznie zmieniany 1 raz.
plukotje
Posty: 43
Rejestracja: 26 gru 2019, o 15:21
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: plukotje »

Pojawił się Dero w ostatniej partii - najpierw został zablokowany, później piłki dotykal tylko w bloku i zdążył zaliczyć aż 2 bloki.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Pisałem to już, ale niesamowity sezon Sokołowa: biorąc pod uwagę zjazd formy Nimira, chyba najlepszy atakujący całego sezonu ligowego w klubowej siatkówce, a to, że w tym sezonie chyba faktycznie serwował najlepiej w całej karierze, zasługuje na odnotowanie, że nawet w wieku 32 lat można się sportowo rozwijać. Dzisiaj - 27 punktów na 59%.

Puchar CEV, Puchar Rosji, mistrzostwo Rosji - tylko Zaksa może przebić Dynamo i wygrać więcej, jeśli uda się zwyciężyć w Lidze Mistrzów i rozgrywkach krajowych. :P
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: drukjul »

Zdaje się że dekoracja nie będzie już transmitowana

Świetny mecz Sokołowa - 27 pkt, przy 59 skuteczności (24/41) https://vfv-web.dataproject.com/MatchSt ... =190&PID=0

A Zenitowi zabrakło dziś lidera - Kljuka który w dwóch pierwszych partiach grał piach, obudził się i pociągnął przez moment grę w ataku Sankt-Petersburga w III secie, Podjebinkin w IV, ale to wszystko było za mało.
Aquino pisze:No i Dynamo odwróciło odwrócony set.
Gdyby mając 15 asów serwisowych do połowy IV partii przegrali tego seta, a potem jeszcze ewentualnie w tie-breaku mecz z zespołem który w trackie sezonu już 7 razy wcześniej pokonywali, to by zasłużyli na miano frajerów 2021 roku.
Starscream
Posty: 59
Rejestracja: 16 sty 2021, o 22:16
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: Starscream »

WysokiPortorykanczyk pisze:Pisałem to już, ale niesamowity sezon Sokołowa: biorąc pod uwagę zjazd formy Nimira, chyba najlepszy atakujący całego sezonu ligowego w klubowej siatkówce, a to, że w tym sezonie chyba faktycznie serwował najlepiej w całej karierze.
Nie śledziłem każdego meczu Dynamo, ale z tych, które oglądałem to właśnie bardzo rzucało mi się w oczy te jego próby zmiany rytmu przy serwisie, a to skrót, a to podcinka, a to float. Trochę tego nie rozumiem, bo przecież jeszcze kilka lat temu znany był z tego, że potrafił serwować regularnie po 120+km/h i to statystycznie przynosiło o wiele większe zyski niż teraz(a przynajmniej tak to na oko wygląda :P)

A co do meczu, po raz kolejny wyszło, że w końcowym rozrachunku przeważnie wygrywa drużyna tworząca kolektyw i grająca równo na przestrzeni całego sezonu niż zespół złożony z samych indywidualności(jak Petersburg choćby) Brawo Moskwa, brawo DerU. Mam nadzieję, że utrzymają ten skład bo fajnie będzie ich zobaczyć w LM za rok. Z chęcią pooglądałbym ich mecz z naszą czołówką.
"Not to call you a coward master, but sometimes, cowards do survive..."
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Starscream pisze:Nie śledziłem każdego meczu Dynamo, ale z tych, które oglądałem to właśnie bardzo rzucało mi się w oczy te jego próby zmiany rytmu przy serwisie, a to skrót, a to podcinka, a to float. Trochę tego nie rozumiem, bo przecież jeszcze kilka lat temu znany był z tego, że potrafił serwować regularnie po 120+km/h i to statystycznie przynosiło o wiele większe zyski niż teraz(a przynajmniej tak to na oko wygląda )
Wolę szkiełko i oko:

https://i.ibb.co/VBc5xKQ/sokolov.png

Dwa ostatnie sezony u Sokołowa to dwa najlepsze sezony na zagrywce w karierze, dużo lepiej serwuje niż w Civitanovie. W poprzednich sezonach we Włoszech zagrywka bywała nawet jego mankamentem (ostatni sezon w Civitanovie), a teraz serwuje świetnie.
ostry99
Posty: 281
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: ostry99 »

Pavel Pankov z Dynamo Moskwa został MVP finałowego turnieju Mistrzostw Rosji w Moskwie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: drukjul »

Wyjaśniło się że 29-letni Witalij Papazow, najlepiej punktujący zawodnik fazy zasadniczej właśnie zakończonych rozgrywek, występujący do tej pory w klubie z Niżniewartowska ma zastąpić Zajcewa w przyszłym sezonie na ataku Kuzbassu. Odchodzi też z klubu Kobzar, więc w sumie mniej dziwi, że we wczorajszym meczu którego stawką było III miejsce i zarazem prawo gry w Lidze Mistrzów w rozgrywkach 2021/22 Werbowa grając od początku do końca spotkania już bez Zajcewa sprawiała wrażenie, jakby na brązowym medalu, a już może zwłaszcza na grze w Champions League w przyszłym sezonie jej nie zależało. Mogą już sami zdawać sobie sprawę, że nie mają na to odpowiednich środków i armat.

Przyznam, że w tej sytuacji z Papazowem w Kuzbassie nie mam koncepcji gdzie do Rosji mógłby trafić Alan Souza, jeżeli są w ogóle prawdą wcześniejsze pogłoski, że brazylijski bombardier miałby występować w rosyjskiej superlidze.
gregory1228
Posty: 162
Rejestracja: 27 maja 2012, o 16:31
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: gregory1228 »

Witam, może ktoś podrzucić statystyki Deroo z tego sezonu ? jak i libero Erika Shoji ?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: drukjul »

gregory1228 pisze:Witam, może ktoś podrzucić statystyki Deroo z tego sezonu ? jak i libero Erika Shoji ?
Sama Deroo, zbiorcze za cały sezon, oraz poszczególnych spotkań, bez problemu bardzo proszę https://vfv-web.dataproject.com/Statist ... layer=6937

Natomiast statystyk nie tylko Shoji, ale także innych libero występujących w rosyjskiej superlidze jak widzę w tym momencie nie ma dostępu. Jakiś, pewnie przejściowy, problem z bazą danych.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: Aranger »

Obejrzałem sobie z odtworzenia. Trochę żenująco to wyglądało, jak przez cały mecz obaj przyjmujący Dynama właściwie statystowali w ataku (bo Semyszew to jeszcze chociaż przyjmował), a trener i tak bronił się jak mógł przed wprowadzeniem Deroo. Ale jak się ma Cwetana Sokołowa na prawym...

Chyba nikt nie zwrócił uwagi, ale skandalicznie grał Brizard, ostatnia partia kompletnie położona, ze dwa babole mniej w pierwszej fazie seta i wynik mógłby być odwrotny. A w końcówce dołożył jeszcze farfocla do Podrebkina. Co prawda ciężkie życie miał chłopak, bo Zenit na 30% w przyjęciu zagrał, ale i tak okropnie to wyglądało.
Szary Wilk
Posty: 7938
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: Szary Wilk »

Ja jestem mega ciekaw tego, kto pojedzie na Igrzyska. Muserski na środku czy całkowicie z niego zrezygnowali? Może na atak za Poletaeva, którego gnębiły kontuzje?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: drukjul »

Na sport.business-gazeta.ru pojawiła się już coroczna "karuzela transferowa" https://sport.business-gazeta.ru/article/264023

Potwierdzają się wcześniejsze plotki, że Mohamed Al Hachdadi miałby grać w przyszłym roku w Biełgorodzie. Kobzar dołączy do kolegów z Kuzbassu w Sankt-Petersburgu, John Gordon Perrin zastąpi Ivovica w Nowosybirsku, a z kolei Serb wyląduje w Dynami Obwód Leningradzki, Dmirij Wołkow przechodzi z Fakieła do Kazania, Zajcewa w Kuzbassie zastąpi nie zagraniczny zawodnik tylko prawie 30-letni Witalij Papazow z Niżniewartowska, najlepiej punktujący zawodnik fazy zasadniczej właśnie zakończonych rozgrywek. Todor Skrimow zostaje na przyszły sezon w Jeniseju Krasnojarsk, a fiński libero Lauri Kerminen będzie mógł liczyć na miejsce w składzie Dynama Moskwa już nie tylko wyłącznie w europejskich pucharach, bo po odejściu Sama Deroo do Resovii zostanie obok Sokołowa drugim obcokrajowcem w drużynie.

Nikt nie ma koncepcji, gdzie mógłby grać Alan Souza więc może nie chodzi wcale o Rosję? ;)
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: Aquino »

Ale Biełgorod spadł z ligi. To co, Alhachdadi będzie pykał na zapleczu?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: drukjul »

Aquino pisze:Ale Biełgorod spadł z ligi. To co, Alhachdadi będzie pykał na zapleczu?
Biełgorod zagra przyszłym roku w superlidze, bo mimo tego że w minionych rozgrywkach klub Giennadija Szypulina zajął ostatnie miejsce w tabeli w rozgrywkach sezonu regularnego, to jeszcze przed starter rozgrywek było powiedziane, że nikt z ligi nie spadnie.

Słabszą grę Biełgorodu da się łatwo wyjaśnić zmniejszonymi funduszami na superligową drużynę. Szypulin miał po prostu taką fantazję, że postawił za częściowo pieniądze państwowe, częściowo samorządowe, ale też częściowo własne klubu, zbudować w Biełgorodzie na przeszłoroczne MŚ 2022 gigantyczną halę sportową na 10 tysięcy widzów. Ma zostać ona oddana do eksploatacji pod koniec tego roku, a na razie - świeży materiał - wygląda ona tak https://youtu.be/hm8bz40voaU?t=356

Najzabawniejsze, że w tym momencie nadal jeszcze nie wiadomo, czy MŚ 2022 faktycznie w Rosji się odbędą, a jeżeli się odbędą to czy Biełgorod będzie jednym z miast, w którym odbywać się będą mecze którejś z grup i potem ewentualnie fazy puchrowej. Wiążące decyzje mają zapaść ponoć latem tego roku.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

https://webvolei.com.br/2021/04/alan-en ... lei-russo/

Alan w zaawansowanych negocacjach z Kuzbassem wg Brazylijczyków.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: drukjul »

WysokiPortorykanczyk pisze:https://webvolei.com.br/2021/04/alan-en ... lei-russo/

Alan w zaawansowanych negocacjach z Kuzbassem wg Brazylijczyków.
"Zaawansowane negocjacje" czyli do tej pory raczej niczego nie podpisał, a pisało się przecież że ma już coś w Rosji zaklepane. ;)

Kuzbass przygarnął Butko dla którego zabrakło miejsca w Kazaniu, oraz atakującego Papazowa - najlepszego pod względem ilości punktów zawodnika minionych rozgrywek, natomiast z Brazylijczykiem, czy bez ta drużyna będzie jednak raczej słabsza niż w minionym sezonie. Siwożelez - druga strzelba Kemerowa w obecnym sezonie, za rok będzie miał 36 lat, Markin, Karpuchow, Szczerbinin i Obmoczajew najlepsze lata też już mają za sobą, a konkurencję o młodych-zdolnych Rosjan prowincjonalne, zapyziałe Kemerowo z Moskwą, Sankt-Petersburgiem, czy Kazaniem stale przegrywa. Dennis Bogdan któremu wygasł kontrakt z Fakiełem właśnie podpisał umowę w Moskwą, czyli zastąpi tam Sama Deroo i będzie rywalizował o miejsce w "6" na przyjęciu z Jarosławem Podliesnym i Semyszewem.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Moim zdaniem Alan może spokojnie zastąpić Zaytseva i Kuzbass wciąż będzie grać na bardzo dobrym poziomie, aczkolwiek pewnie nie na medal Superligi.

Co do jego sytuacji, to on miał ważny kontrakt w Sadzie Cruzeiro, więc z przyjściem Wallace'a wiadomo, że musi znaleźć mocny klub w Europie lub Azji i jednak myślę, że już jest gdzieś dogadany. We Włoszech miejsce na ataku właściwie ma jedynie Monza, ale tam zameldować się może Grozer, więc myślę, że jednak Starszy Souza wyląduje w tym Kemerowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: drukjul »

WysokiPortorykanczyk pisze:Moim zdaniem Alan może spokojnie zastąpić Zaytseva i Kuzbass wciąż będzie grać na bardzo dobrym poziomie, aczkolwiek pewnie nie na medal Superligi.

Co do jego sytuacji, to on miał ważny kontrakt w Sadzie Cruzeiro, więc z przyjściem Wallace'a wiadomo, że musi znaleźć mocny klub w Europie lub Azji i jednak myślę, że już jest gdzieś dogadany. We Włoszech miejsce na ataku właściwie ma jedynie Monza, ale tam zameldować się może Grozer, więc myślę, że jednak Starszy Souza wyląduje w tym Kemerowie.
Turcja, nawet za mniejsze pieniądze, a Kemerowo - skąd Earvin Ngapeth szybko uciekł, mimo tego że trenerem był tam wtedy jego rodzony ojciec to jednak niebo a ziemia w porównaniu z potwornie zanieczyszczonym, obecnie największym ośrodkiem wydobycia węgla na świecie. Kuzbass niby ma pieniądze, ale też jest to miejsce, gdzie nawet sami Rosjanie, zwłaszcza wtedy kiedy mają 25 lat, a nie 35 jak teraz większość drużyny, jak widać starają się omijać i niespecjalnie chcą tam grać. To miejsce w niedalekiej przyszłości nieraz udowadniało, że bywa toksyczne nawet w sensie dosłownym.

A co do Włoch, to pewnie zawsze jest jakaś szansa, że Modenie, której jak wczoraj twierdził Pasini z Luca Vettori niekoniecznie musi już być po drodze, uda się odstąpić Grebennikowa któremuś z Zenitów. Z Alanem na ataku żółto-niebiescy zmontowaliby rzeczywiście super ekipę, natomiast z kapryśnym, nieprzewidywalnym Vettorim i takim samym Lealem i Ngapethem mam wątpliwości, czy to jest drużyna nie tylko na scudetto, ale nawet na medale w przyszłym sezonie w Serie A1. Więc nawet Grebennikow, jeżeli jemu samemu uśmiecha się wyjazd do ojczyzny na dłużej, wart jest tu poszukania takiej personalnej kombinacji.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4616
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: niepoinformowany »

Który włoski libero wtedy za Jenie do Modeny?
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”