Superliga mężczyzn 2020/2021

ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

Pozwolę sobie na otwarcie nowego wątku na nowy sezon. Co prawda nie zaczyna się sezon klubowy w siatkówce nie od Superligi, ale od rund wstępnych Pucharu Rosji. Od jutra do czwartku ruszają spotkania. I już na przykład we wtorek będziemy mieć pierwsze "polskie" starcie, mianowicie Ufa, gdzie rozgrywany jest jeden z turniejów, spotka się z Zenitem.

Podział na grupy, gdzie każdy gra z każdym:
Grupa A
1. Nowosybirks
2. Surgut
3. Nizhnevatrovsk
4. Kemerowo
5. Krasnojarsk

Grupa B
1. Nowy Urengoj
2. Dymano Moskwa
3. Biełgorod
4. Dynamo Lo
5. Zenit Sankt Petersburg

Grupa C
1. Kazań
2. Ufa
3. Orenburg
4. Niżny Nowogord

Jak widać grupa C najsłabiej obsadzona, za to A i B tłusto.
Kłamca.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

Wczoraj pierwsze dwa mecze naszych reprezentantów w fazie wstępnej Pucharu Rosji.
Zenit vs Nizny Nowogród http://www.volleyservice.ru/Kubok/2020/ask-kaz.pdf
Bednorz przyzwoicie ale bez szaleństw. Młody Alekno to jednak nie jest rozgrywający na taki poziom. Masa, ale to masa niedokładności.

Muzaj nie zagrał w zwycięskim meczu jego Uralu Ufa z Orenburgiem.

Ciekawe czy dzisiaj zobaczymy naszych, bo Alekno wczoraj mocno rezerwowym składem wyszedł.
Kłamca.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: Aranger »

ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

Ufa blisko niespodzianki jednak deczko brakło. 3:2 i 22:20 w tie-breaku dla zespołu Alekny.

Bartek jak wczoraj 3 sety, a później kontrolowany zjazd do bazy. Ale jak grał nie wiem, bo dopiero właśnie w końcówce 3. seta dopiero włączyłem :D
Kłamca.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: dyletant »

ciorny17 pisze:Ufa blisko niespodzianki jednak deczko brakło. 3:2 i 22:20 w tie-breaku dla zespołu Alekny.

Bartek jak wczoraj 3 sety, a później kontrolowany zjazd do bazy. Ale jak grał nie wiem, bo dopiero właśnie w końcówce 3. seta dopiero włączyłem :D
A jak mógł grać? On gra tylko dobrze, bardzo dobrze lub rewelacyjnie jak ostatnio cały sezon. 3 sety 24 punkty, 65% skuteczności. Ekipa sprzątająca nie miała nic do roboty bo Bednorz pozamiatał.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Adriano
Posty: 574
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: Adriano »

W Kazaniu dziś chyba przypomnieli sobie czasy Leona bo Bartek zagrał na identycznym poziomie. Warto dodać że dostal sporo piłek sytuacyjnych lub rozegranych na podwójny blok. Pozatym grał tylko 3 pierwsze sety...Niesamowity zawodnik...
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

dyletant pisze: A jak mógł grać? On gra tylko dobrze, bardzo dobrze lub rewelacyjnie jak ostatnio cały sezon. 3 sety 24 punkty, 65% skuteczności. Ekipa sprzątająca nie miała nic do roboty bo Bednorz pozamiatał.
Serio? Bo statystyk jeszcze nie widziałem.

Jedyne co to o ile kiedyś śledziłem Woronkowa i jego karierę, to jestem w szoku, że on tak ofensywnie stracił. W przyjęciu wygląda coraz lepiej, ale jego elektryczne ruchy często są jak paralityka.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: Bartek O »

ciorny17 pisze:
dyletant pisze: A jak mógł grać? On gra tylko dobrze, bardzo dobrze lub rewelacyjnie jak ostatnio cały sezon. 3 sety 24 punkty, 65% skuteczności. Ekipa sprzątająca nie miała nic do roboty bo Bednorz pozamiatał.
Serio? Bo statystyk jeszcze nie widziałem.
Wygląda na to, że bardzo serio. Cyfry przytoczone przez Kolegę Dyletanta jak najbardziej prawdziwe. Dodatkowo Bartosz kapitalnie zagrywał. Mecz można sobie jeszcze obejrzeć dzięki linkowi od Arangera. Jeśli znajdę chwilę, to te trzy sety i popis Bednorza chętnie zobaczę.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: drukjul »

Adriano pisze:W Kazaniu dziś chyba przypomnieli sobie czasy Leona bo Bartek zagrał na identycznym poziomie. Warto dodać że dostal sporo piłek sytuacyjnych lub rozegranych na podwójny blok. Pozatym grał tylko 3 pierwsze sety...Niesamowity zawodnik...
Koronawirus zaatakował klubową drużynę Tuomasa Sammelvuo Zenit Sankt Petersburg. Na turniej wstępnej fazy Pucharu Rosji rozgrywany w Moskwie co już wydawało się podejrzane przyjechali bez pięciu zawodników - w tym obu libero, a w przegranych meczach z Fakiełem i Biełgorodem na tej pozycji z konieczności musiał wystąpić mierzący 2.09 m Kljuka. Jednak Sammelvuo pytany o przyczyny nieobecności graczy i słabą formę zespołu - który przegrał już w Moskwie dwa spotkania odpowiadał początkowo wymijająco, że mają swoje problemy, ale nie chce się nad nimi rozwodzić.

Dopiero dziś wypłynęło szydło w worka - okazało się, że w drużynie z Pitra coraz więcej zawodników zdradza symptomy koronawirusa i rosyjska federacja siatkówki postanowiła odizolować wszystkich siatkarzy tej drużyny i wycofać w trybie natychmiastowym zespół zarówno z turnieju w Moskwie, jak i wszystko na to wskazuje kolejnej rundy fazy wstępnej Pucharu Rosji - która się miała odbyć za półtora tygodnia w Sankt-Petersburgu i której Zenit miał być gospodarzem. https://sport.business-gazeta.ru/article/258349

Przyznam się, że niejasne są dla mnie powody absencji Maćka Muzaja w meczach Uralu w domowym turnieju w Ufie w ramach innej grupy fazy wstępnej tych samych rozgrywek pucharowych. Niektóre źródła podają, że jest na kwarantannie związanej z przyjazdem do Rosji, ale tydzień temu Maciek zaraz po przyjeździe występował przecież już w barwach swojego nowego zespołu w meczach sparringowych, między innymi właśnie przegranym bardzo gładko 0:3 z Zenitem Sankt-Petersburg, w ramach organizowanego co roku przed sezonem w Sankt-Petersburgu towarzyskiego memoriału Płatonowa. Więc skąd ta kwarantanna teraz?
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

Jakby kogoś interere to właśnie Muzaj gra przeciwko ASK
http://tvstart.ru/ru/streams/ural-ask-k ... zhchiny-2/

No i póki co 2:1 dla Niżnego Nowogrodu. Mimo obecności na boisku i Muzaja i Perrina. Widać, że Maćkowi daleko do optymalnej formy. Mogłem czegoś nie doliczyć, ale w samym 3. secie chyba 5 piłek posłał w aut.
Kłamca.
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: Lynn »

Ural wygrał 3:2, a Maciej skończył mecz z dorobkiem 18 pkt przy 47 % skuteczności w ataku
Dziś grał też Zenit, ale Bednorz nie grał.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: drukjul »

Lynn pisze:Ural wygrał 3:2, a Maciej skończył mecz z dorobkiem 18 pkt przy 47 % skuteczności w ataku
Dziś grał też Zenit, ale Bednorz nie grał.
Dziś czeka nas bezpośredni pojedynek Zenitu Kazań z Uralem Ufa, czyli nie tylko tatarsko-tatarskie, ale i polsko-polskie derby. :]

Pamiętając zacięty poprzedni mecz między tymi drużynami w poprzednie rundzie, w którym mimo bardzo dobrej gry Bednorza w pierwszych trzech setach w Zenicie Kazań i z powodu kwarantanny nieobecności obu stranieri w Uralu, zwycięzcę musiał wyłonić dopiero tie-break możemy się spodziewać bezpośredniego pojedynku Maćka z Bartoszem. Początek transmisji na http://tvstart.ru/ru/lists/live o 17:55 naszego czasu.

Jedna ważna informacja techniczna - telewizja internetowa tvstart.ru jakiś czas temu otworzył też swój kanał na youtube, gdzie regularnie wrzuca i uzupełnia w formie playlisty np. wszystkie rozegrane dotąd mecze siatkarskiego Pucharu Rosji 2020. https://www.youtube.com/playlist?list=P ... 4M9JeW973k

Więc jak nie będzie możliwości aby coś obejrzeć na żywo z rosyjskiej Superligi, to teraz zawsze można będzie łatwiej znaleźć tutaj powtórki meczów pucharowych, czy później też i ligowych. :P
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: rafak »

Jedna ważna informacja techniczna - telewizja internetowa tvstart.ru jakiś czas temu otworzył też swój kanał na youtube, gdzie regularnie wrzuca i uzupełnia w formie playlisty np. wszystkie rozegrane dotąd mecze siatkarskiego Pucharu Rosji 2020. https://www.youtube.com/playlist?list=P ... 4M9JeW973k
Drukjul, powinieneś dostać jakąś nagrodę państwową za ten link! Dzięki.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

Bednorza w tym turnieju wcale nie zobaczymy. Także dzisiaj all eyes on Muzaj :D
Kłamca.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: drukjul »

Bezpośredni link do transmisji-> http://tvstart.ru/ru/streams/zenit-kaza ... muzhchiny/
ciorny17 pisze:Bednorza w tym turnieju wcale nie zobaczymy
A co się z Bartkiem takiego dzieje że nie zagra, bo nie jestem au courant?

PS Komentator właśnie wyjaśnił, że powodem jest jakaś lekka kontuzja Bartka jakiej się nabawił ostatnio podczas treningu
rafak pisze:
Drukjul, powinieneś dostać jakąś nagrodę państwową za ten link! Dzięki.
Rezygnuje z nagrody państwowej - wystarczy jak mnie zwolnisz dożywotnio z obowiązku obejrzenia filmu "Pustynia Tatarów". Bo akurat to, że nie udało mi się nigdy obejrzeć tego filmu Zurliniego od początku do końca, a zarzekam się że z trzy razy już w życiu próbowałem - to przyznaje mój osobisty, wielki wyrzut sumienia. :]

Wspominając wyżej o tym tatarsko-tatarskim derby miałem nawet pokusę żeby napisać, że "nagrodą" dla przegranego zespołu w dzisiejszym meczu mogłoby być właśnie obejrzenie wersji reżyserskiej "Pustyni" :]

Szulepow wyraźnie zmienił Maćkowi strefę z jakiej wykonuje zagrywkę atakującą i natchnął go nowymi siłami fizycznymi, a przede wszystkim pewnością siebie, bo Muzaj przy stanie 20:18 dla Zenitu poszedł na zagrywkę i posłał dwie takie bomby, że Ngapeth i koledzy nie mieli co zbierać. Jest moc, jest siła :P

Po 23 w I secie

Maciek z lewego skończył bardzo trudną piłkę na trójbloku na 24:24, a z kolei Ziemczonok w następnej akcji się pomylił w ataku i pierwsza setowa dla Uralu.

29:27 - Ural wygrywa I seta. Bez Michajłowa i Bednorza Kazaniowi wygrać ten mecz może być ciężko, bo z drugiej strony siatki gra Nikitina i Muzaja może naprawdę się dziś podobać. Gdyby jeszcze tylko doświadczony przecież Bragin ciut lepiej przyjmował. W Zenicie w I secie Ngapeth dwoił się i troił - Francuz dziś też gra naprawdę dobrze, ale jak już była mowa to nie wystarczyło żeby wygrać partię.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

I Ufa wygrywa. Mało Maćka w końcówce, ale na pewno dzisiaj zagrywka na plus.
Kłamca.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: Aranger »

Dwie czapy na Ngapethcie i błąd w ataku Francuza na koniec czwartego seta, i Ural Ufa triumfuje. Potwornie pracowity mecz Francuza, ale w końcówkach raczej zawodził. Aż nadto brakowało dwóch podstawowych armat na skrzydłach Zenitu, nawet mając solidne przyjęcie i Wolwicza, który nabił dzisiaj chyba mnóstwo punktów ze środka, nie udało się zrównoważyć kłopotów Zemczenioka i Woronkowa.

Dla Muzaja to chyba z kolei powinien być mniej pracowity sezon niż ten poprzedni w Jugrze Surgut, gdzie atakował czasem jakąś chorą liczbę piłek, dzisiaj nawet pomimo braku Perrina na boisku dystrybucja w tych trzech setach co widziałem była dosyć zrównoważona.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: drukjul »

Aranger pisze:
Dla Muzaja to chyba z kolei powinien być mniej pracowity sezon niż ten poprzedni w Jugrze Surgut, gdzie atakował czasem jakąś chorą liczbę piłek, dzisiaj nawet pomimo braku Perrina na boisku dystrybucja w tych trzech setach co widziałem była dosyć zrównoważona.
Dostał 37/115 czyli prawie co trzecią piłkę zespołu w ataku. Są już statystyki http://www.volleyservice.ru/Kubok/2020/1/kaz-ufa.pdf
.
Nie mogłem obejrzeć całego meczu, poza pierwszym setem, ale widzę że będę musiał to nadrobić. :P
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: Aranger »

Mi trzeci set uciekł przez problemy z internetem, to może tam Maciej dostawał więcej, bo zwłaszcza w ostatniej partii miałem wrażenie, że rozgrywający gości stara się szukać bardziej urozmaiconych rozwiązań i nie zajeżdżać swojego atakującego.

Ogólnie oglądało się to w miarę przyjemnie, wirtuozerii niewiele, ale solidny poziom z obu stron.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: drukjul »

Aranger pisze:Mi trzeci set uciekł przez problemy z internetem, to może tam Maciej dostawał więcej, bo zwłaszcza w ostatniej partii miałem wrażenie, że rozgrywający gości stara się szukać bardziej urozmaiconych rozwiązań i nie zajeżdżać swojego atakującego.

Ogólnie oglądało się to w miarę przyjemnie, wirtuozerii niewiele, ale solidny poziom z obu stron.
Jeżeli drużyna przegrywa 1:3 jak dziś Zenit mając w ataku 56%, a ilość błędów nie razi, to poziom rzeczywiście był niezły.

Procenty środkowych Zenitu wyglądają wręcz rewelacyjnie - Kononow - 11/14 - 79%, Wolwicz 13/18 - 72%. Ngapeth też jak widać jest w dobrej formie. Jak wrócą jeszcze do gry Bednorz i Michajłow to Alekno będzie miał całkiem solidne atuty w walce z najgroźniejszymi rywalami do tytułu, czyli Zenitem Sankt-Petersburg, Dynamem Moskwa i Kuzbassem.

Ural z Muzajem jak widać w tym sezonie też może sprawić niejedną niespodziankę. Można liczyć na to, że przy Szulepowie odżyje Jegor Fieoktistow, który kilka lat temu uchodził za duży talent - wszechstronnego przyjmującego z widokami zagoszczenia na stałe w sbornej, Grebennikow senior twierdził nawet że to kandydat nr. 1 do zastąpienia Sergieja Tietiuchina, a którego kariera w ostatnich latach wyraźnie cieniowała. Drugi z przyjmujących Uralu Sergiej Nikitin też mi się w obu meczach Zenitem, a szczególnie tym pierwszym przegranym 2:2 bardzo podobał. Ten zawodnik przez kilka sezonów w Kuzbassie był tylko rezerwowym, ale choćby rok temu w finale sezonu 2018-2019 kiedy Kemerowo sięgnęło po mistrzostwo, właśnie w meczach finałowych z Zenitem Kazań pokazywał się już z bardzo dobrej strony i miał całkiem spory wkład w zdobycie tego tytułu. Ciekawy siatkarz.

Warto też zwrócić uwagę, że Ural w IV setach zrobił tylko 11 błędów serwisowych, robiąc 4 asy (w tym 3 Muzaja). A jak nadmieniłem przy okazji pierwszego seta Maciek bynajmniej nie wstrzymywałem ręki - jak poszedł na zagrywkę przy 18:20 jeszcze dla Zenitu w I secie, to dwa razy ślicznie kropnął z VI strefy - pierwszy punkt zdobył bezpośrednio, druga akcja to przyjęcie na drugą stronę i natychmiast przez Ural wykorzystana kontra - jak zupełnie jakiś Grozer, czy Poletajew, a nie on sam. Trener Uralu Igor Szulepow, który był sam świetnie wyszkolonym technicznie siatkarzem, najwyraźniej potrafi jako szkoleniowiec z siatkarzami z którymi aktualnie współpracuje dopracować ten element zagrywki i widzę tu sporą szansę na rozwój Maćka. Jak będzie dalej zagrywał w tym stylu jaki pokazał w końcówce I partii, to za rok w reprezentacji możemy nie poznawać kolegi. :D :]
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: Diomedea »

A gdzie znalazles Pustynie Tatarow? Szukam od lat.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: rafak »

Rezygnuje z nagrody państwowej - wystarczy jak mnie zwolnisz dożywotnio z obowiązku obejrzenia filmu "Pustynia Tatarów". Bo akurat to, że nie udało mi się nigdy obejrzeć tego filmu Zurliniego od początku do końca, a zarzekam się że z trzy razy już w życiu próbowałem - to przyznaje mój osobisty, wielki wyrzut sumienia.
To może chociaż nagrodę Republiki Tatarstanu????
A gdzie znalazles Pustynie Tatarow? Szukam od lat.
Na Amazonie jest do kupienia DVD w wersji francuskiej.

Z siatkarskich wieści: czyżby Szemyszew poszedł do Dynamo Moskwa? Jeśli tak to trochę głupi ruch z jego strony, gdyż będzie miał małe szanse na granie ("Podleśny", Deroo).
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: drukjul »

Dziś startuje rosyjska superliga, więc najwyższa pora na przedstawienie drużyn, które będą rywalizować w rozgrywkach 2020-21. Zarówno zespołów-głównych faworytów rozpoczynającego się sezonu, jak i tych drużyn, które będą bronić się przed spadkiem. Kolejność przedstawianych drużyn, zgodnie z miejscem zajętym w rozgrywkach poprzedniego sezonu 2018-19:


1) Lokomotiw Nowosybirsk.

Nominalna pierwsza szóstka: Abajew – Luburic, Kurkajew – Szczerbinin, Ivović – Sawin (Rodiczew), Martynijuk (l).


Piąty sezon Płamena Konstantinowa w stolicy Syberii, który niedawno, kilka miesięcy temu podpisał w Nowosybirsku nowy, czteroletni kontrakt, dla samego bułgarskiego szkoleniowca, jak i zawodników zapowiada się na przyjemny, lekki i bezproblemowy, bo tym razem kierownictwo klubu z góry zapowiedziało, że nie chce nakładać żadnej presji związanej osiągnięciem określonego wyniku. Mistrz poprzedniego sezonu, w efekcie zagrożenia epidemicznego przedwcześnie zakończonego w marcu sezonu, zgodnie z zapowiedziami władz klubu, nie liczy więc na szybkie powtórzenie podobnych sukcesów i ponowne włączenie się Lokomotiwu w sezonie 2020-21 w walkę o mistrzostwo, za to mając całe grono zarówno w pierwszej, jak i drugiej drużynie, oraz na wypożyczaniach ciekawych wychowanków – siatkarzy obecnie 19-21 letnich, myśli raczej o zbudowaniu mocnej drużyny w perspektywie kilkuletniej. 21-letni rozgrywający Konstatin Abajew, który przejął po Fabianie Drzyzdze batutę dyrygencką kolejarskiej orkiestry, choć wykonawców jeżeli chodzi o pierwszą szóstkę - wliczając tu dwóch reprezentantów Serbii Ivovica i Luburica ma zarówno doświadczonych, jak i solidnych, to w kolejowym klubie najwyraźniej liczą się z tym, że nie od razu Nowosybirsk zbudowano.

2) Zenit Kazań

Pierwsza szóstka: Butko – Michajłow, Wolwicz – Kononow, Ngapeth – Bednorz, Gołubiew/Krotkow (l).


Imperium z Tatarstanu po detronizacji przez Kuzbass w sezonie 2018-19 zamierza w tym roku kontratakować jeszcze raz. W ubiegłym roku ta sztuka się co prawda nie udała, ale trzeba przyznać, że była to nie tylko kwestia gry "w kartkę" Zenitu w sezonie regularnym, a bardziej nieoczekiwane przerwanie sezonu w momencie kiedy przynajmniej teoretycznie faza rozstrzygnięć dopiero się miała zacząć. Przyjście do drużyny Bartosza Bednorza, oraz klasyczna roszada na pozycji trenera – na ławkę Kazania wrócił Władimir Alekno, który rok wcześniej przekazał ster drużyny w ręce Aleksieja Werbowa, a także druga podobna roszada na pozycji atakującego – po roku gry na przyjęciu na atak Kazania wraca Michajłow, ma spowodować, że gwiazda śmierci z Tatarstanu odzyska pełną sprawność bojową i moc. Oprócz zawodników całkiem solidnego składu wyjściowego, Alekno ma do dyspozycji całkiem mocnych zmienników, z przeżywającym w ubiegłym roku swoją drugą młodość i zaliczającym się do najlepszych środkowych rozgrywek 35-letnim mistrzem olimpijskim z Londynu Aleksandrem Wołkowem, więc jak się wydaje wszystkie szanse na sukces. Czy tak się stanie - zobaczymy


3) Kuzbass Kemerowo

Pierwsza szóstka: Kobzar - Zajcew, Krsmanovic – Szczerbakow, Markin - Karpuchow (Siwożelez) – Szyszkin, Obmoczajew (l)


O ile w poprzednim sezonie, nie licząc trenera Tuomasa Sammelvuo, który został skuszony przez gazodolary z Sankt Petersburga, tryumfator i mistrz rozgrywek 2018-19 zdołał jeszcze utrzymać trzon zespołu, to przed sezonem 2020-21 musiał budować zespół praktycznie od nowa. Największa dotychczasowa gwiazda i lider Kuzbassu Wiktor Poletajew – odszedł w ślad za Sammelvuo do Petersburga, w tym samym kierunku podążył będący od kilku lata jednym z najlepiej blokujących zawodników Paszycki, ale okazja – jaką był kryzys finansowy we włoskiej Modenie pozwoliła Kuzbassowi ściągnąć na prawy atak wcale nie mniejszą niż Poletajew gwiazdę światowej siatkówki, jaką jest Iwan Zajcew. Także w liniach defensywnych – głównie dzięki ściągnięciu wracających do elity rosyjskiej klubowej siatkówki – starych kumpli z Dynama Moskwa Aleksandrów Markina i mistrza olimpijskiego z Londynu Aleksija Obmoczajewa, którzy jak pokazały przynajmniej mecze przedsezonowe mogą Kuzbassowi dać jeszcze całkiem sporo, przynajmniej na razie tych poważnych poniesionych strat kadrowych specjalnie nie widać i wydaje się, że zespół Aleksija Werbowa – który przeszedł tu z Kazania – całkiem poważnie może włączyć się w rozgrywkach 2020-21 jeżeli nawet nie o najwyższe podium, to przynajmniej w walkę o medale.

4) Dynamo Moskwa

Pierwsza szóstka: Pankow – Sokołow, Własow-Lichoszerstow, Deroo – Podliesnych Kabieszow/Baranow (l).


O ile celem Kuzbassu w rozgrywkach jest raczej strefa medalowa, to Dynamo Moskwa po wzmocnieniach jakich dokonał zespół przed sezonem 2020-21 śmiało może myśleć nawet i o złocie. Cwetan Sokołowa i Sam Deroo, nie odpierając niczego naszemu Bartkowi Bednarzowi i Earvinowi Ngapethowi to obiektywnie prawdopodobnie jednak najbardziej wartościowa para i komplementarna, uzupełniająca się para stranieri w rosyjskiej superlidze. Obaj – Bułgar i Belg powinni zapewnić zespołowi ze stolicy solidną ilość punktów w każdym meczu, a do tego Dynamo Moskwa, po ściągnięciu z Kuzbassu dysponującego bardzo dobrym przyjęciem Jarosława Podlesnycha, oraz w ostatnich dniach transferze z Biełgorodu Antona Semyszewa dysponuje też bardzo rozbudowaną i ciekawą ławką rezerwowych. Doszło nawet do takiej sytuacji, że Fin Lauri Kerminen – w ostatnich latach grający w Kuzbassie najlepszy libero rosyjskiej superligi jako trzeci stranieri w drużynie, występować będzie jedynie w meczach Dynama w Lidze Mistrzów i pomagać zespołowi w treningach. Interesujący fakt -Dynamo Moskwa mecze w sezonie 2020-21 będzie rozgrywać w nowoczesnej, nowo-wybudowanej hali na 3500 miejsc, która jest jednak wyraźnie mniejsza niż dotychczasowa na ulicy Ławoczkina – a w ubiegłym roku średnia frekwencja na meczach Dynama wynosiła 3470 widzów. Z drugiej strony czasie zagrożenia epidemicznego raczej i tak przynajmniej na razie nie ma mowy o wpuszczeniu na trybuny wszystkich chętnych kibiców.

5) Zenit Sankt-Petersburg

Pierwsza szóstka: Brizard – Poletajew, Jakowlew (Paszycki) – Filippow, Camejo – Kljuka, Andriejew (l).


Sankt-Petersburg – już w ubiegłym roku drużyna supeligi z największym budżetem, dopiero w tym roku skompletowała skład, który pozwala myśleć o tym żeby wspiąć się na sam szczyt. Dzięki środkom finansowych Gazpromu trenerowi reprezentacji Rosji Tuomaswi Sammelvuo, udało się ściągnąć do jego klubu dwie najjaśniejsze gwiazdy sbornej młodszego pokolenia – Wiktora Poletajewa i Jegora Kljukę, a także dzięki załatwieniu rosyjskiego paszportu również z Kemerowa jednego z najlepszych środkowych superligi w ostatnich kilku sezonach Dmitrija Paszyckiego. Ten ostatni – znany także z naszej Plusligi Ukrainiec grający całe życie na estońskiej licencji nie występował do tej pory w żadnej narodowej reprezentacji, więc kwestia zmiany jego licencji sportowej przez FIVB na rosyjską też jest tylko kwestią czasu, ale ponieważ formalności się przeciągają nie będzie mógł zagrać i wspomóc drużyny pierwszym meczu sezonu, którym ma być nomen-omen właśnie pojedynek z Kuzbassem

6) Fakieł Nowy Urengoj

Pierwsza szóstka: Żukowski – Żygałow/Jakowlew, Gucaljuk – Stuljenkow, Wołkow-Bogdan, Shoji (l).


Duet "złotych chłopców: na przyjęciu z atakiem Fakieła Wołkow-Kljuka, stanowiących w ostatnich latach o sile tej drużyny, został przez odejście Kljuki do Sankt-Petersburga definitywnie rozbity, ale inny naturalizowany Białorusin Denis Bogdan, który ostatnio doczekał się nawet powołania do sbornej ma duże szanse w klubowym zespole Fakieła Jegora zastąpić. Największą zagadkę stanowi dyspozycja Wołkowa, który w poprzednim sezonie borykał się z problemami zdrowotnymi i zanotował bardzo wyraźny spadek formy. Nawet jednak pod tym warunkiem, że Wołkowowi uda mu się wrócić do poprzedniej dyspozycji, a Bogdan utrzyma ubiegłoroczną rewelacyjną formę, Fakieł wydaje się być obecnie średnio-mocną drużyną środka tabeli, choć z pewnością gotową do sprawienia niejednej niespodzianki także w spotkaniach z ligowymi potentatami.


7) Jenisej Krasnojarsk.

Pierwsza szóstka: Strilczuk – Kliec, Krickij– Żuk, Skrimow –Jerieszczienko, Janutow (l).


Rewelacja poprzedniego sezonu stawia na stabilność składu – klubowi z miasta nad Jenisejem udało się utrzymać cały ubiegłoroczny wyjściowy skład, nawet nie ”6”, tylko ”7” zawodników. Problemem może być natomiast mała głębia składu i problemy zdrowotne zespołu – w ostatnich dniach wypadł z treningu młody atakujący Kiriłł Kliec,

8) Biełogorje Biełgorod

Pierwsza szóstka: Kołodyński – Nelli , Samojlenko-Rochin, Tietiuchin -Ilinych , Jeromin (l).


Niegdysiejszy potentat nie tylko rosyjskiej, ale i europejskiej, oraz światowej siatkówki jak przyznał nawet ostatnio prezes Giennadij Szypulin ma obecnie na tyle duże problemy finansowe, że klub nie mógł sobie pozwolić na zatrudnienie drugiego obok Włocha Gabriele Nelli zagranicznego zawodnika. W ostatnich dniach siatkarskim Biełgorodem wstrząsnęła jeszcze jedna informacja – klub rozwiązał kontrakt z mającym aktualnie kontuzję, ale uważanym za przyszłość nie tylko klubu, ale i sbornej Antonem Semyszew, o którego przecież niedawno Biełogorje z Surgutem toczyło długą i skutkującą nawet roczną dyskwalifikacją zawodnika walka. Semyszew nie musiał jednak czekać długo na ofertę nowej pracy, szybko podpisał kontrakt ze stołecznym Dynamem i przeniósł się do Moskwy. W Biełgorodzie więc teraz cała nadzieja w rozwoju talentu 20-letniego syna Siergiej Tietiuchin – Pawła, który w meczach przedsezonowych, między wstępnego etapu Pucharu Rosji pokazywał w meczach z mocnymi zespołami takimi jak Dynamo, Fakieł, czy Sankt- Petersburg wręcz rewelacyjna dyspozycję.

9) Gazprom-Jugra Surgut.

Pierwsza szóstka: Rukawisznikow – Miskiewicz , Dowgan -Czerejskij, Kostylienko -Nikiszin, Czancziko (l).


Kolejny zasłużony klub superligi, który obecnie przed sezonem 2020-21 boryka się, o czym nie ukrywają wcale jego władze, z dużymi problemami finansowymi. Maksymą sztabu trenerskiego zespołu na najbliższe rozgrywki mają stać się słowa prezesa Surgutu Rafael Chabibulina: "każdy głupi jest w stanie stworzyć dobry zespół za duże pieniądze, ale spróbuj to zrobić bez pieniędzy”. :]

Teodor Salparow, który w poprzednim sezonie grał jeszcze jako libero w Gazpromie-Jugra Surgut, a teraz przed sezonem mówiło się, że będzie jej trenerem, za darmo u Chabibulina pracować jednak nie chciał i sam z posady szkoleniowca zrezygnował. Liderem i siłą napędową zespołu w miejsce Muzaja miałby się stać posiadający doświadczenie występów tak we włoskiej Serie A1, jak i w rosyjskiej lidze (i to właśnie w Uralu gdzie teraz dla odmiany trafił Maciek) białoruski atakujący Rodion Miskiewcz, który do prezesa Chabibulina, kiedy się dowiedział, że drużyna nadal nie ma atakującego, jak przyznaje zgłosił się do niego sam. Mimo wszystko dla tegorocznego składu Surgutu utrzymanie w lidze powinno być już sukcesem.

10) Dynamo Obwód Leningradzki (Sosnowy Bór)

Pierwsza szóstka: Tisewicz – Aleksiejew, Abrosimow – Buseł, Birjukow – Divis, Kriwitczenko (l).


Czterech zawodników z obecnego składu Dynamo Obwód Leningradzki to zaciąg z Uralu Ufa, dwóch Zenitu Sankt- Petersburg, czyli dwóch zespołów, które ubiegłoroczny sezon na pewno nie mogły uznać za specjalnie udany. Tworzący parę podstawowych przyjmujących Denis Birjukow, czy Lukas Divis to jednak ciągle zawodnicy klasowi, których stać jest na bardzo dobre występy i którzy są w stanie zrobić na boisku różnicę. Jeżeli zespołowi uda się powtórzyć ubiegłoroczne osiągnięcie, zmieścić się w 10 i awansować do play-off, będzie to z pewnością sukces.


11) ASK Niżny Nowogród.

Pierwsza szóstka: Deniss Petrovs – Wieckij, Nikonienko-Mielnikow, Titicz-Walejew, Zielienko (l)


Ubiegłoroczny beniaminek Superligi odniósł jak się wydaje największą stratę w wyniku odejścia trenera Szulepowa do Uralu Ufa, choć odejście Aleksandra Markina do Kemerowa to oczywiście również strata. Na miejsce Szulepowa trafił do Niżnego Nowogrodu były selekcjoner reprezentacji Rosji Jurij Filipow, który ściągnął do klubu atakującego reprezentacji Ukrainy Dmytro Wijeckiego, który się nam tak bardzo podobał podczas ME 2019. Jednak podobnie jak w przypadku Surgutu i tutaj samym sukcesem będzie już utrzymanie klubu w superlidze


12) Ural Ufa

Pierwsza szóstka: Poroszyn - Muzaj, Kolienkowskij-Kulikow, Perrin-Niekitin (Fieoktistow), Bragin (l)


Typowana przez mnie na czarnego konia rozgrywek drużyna już w ubiegłym roku, okazała się nie czarnym tylko bladym koniem, ale teraz po gruntowanej przebudowie składu – z poprzedniej kadry zespołu zostało tylko czterech zawodników i przyjściu charyzmatycznego trenera Igora Szulepowa szansę, żeby nowy zespół Maćka Muzaja namieszał w lidze wydają się znacznie większe. Już pojedynki we wstępnych etapie Pucharu Rosji, gdzie Kanadyjczyk Gordon Perrin jeszcze w ogóle nie grał, a Uralowi udało się pokonać m.in. Zenit Kazań, pokazują, że nowemu trenerowi Uralu w krótkim czasie udało się stworzyć całkiem solidny i zgrany kolektyw, który w superlidze w sezonie 2020-21 nie będzie na pewno przysłowiowym chłopcem do bicia. Wątpliwości można mieć jednak co do stabilności finansowej i wypłacalności drużyny – między innymi Aleksiej Spirydonow w mediach ciągle publicznie psioczy na to, że nie otrzymał jeszcze ze swojego poprzedniego klubu pieniędzy za ubiegłoroczny sezon. Jakie tego typu problemy mogą mieć przełożenie na zaangażowanie zawodników i czy nadal w Ufie będą miały miejsce trudno jednak przewidywać.


13) Jugra Samotłor Niżniewartowsk.

Pierwsza szóstka: Biezrukow - Papazow, Piun-Ciepkow, Bogachev - Pozdniakow, Wiszniewieckij (l)


Klub może bez znanych nazwisk, ale sensownie budowany i prowadzony, bazujący na wyciąganych z niższych klas rozgrywkowych, wyróżniających się tam zawodnikach rosyjskich. Pewnym odstępstwem od tej zasady jest przyjęcie znanego z występów w reprezentacji Niemiec, oraz Berlin Recycling Volleys  Jegora Bogacheva, ale trzeba pamiętać, że pomimo niemieckiego paszportu i licencji – urodzony i wychowywany w dzieciństwie w Moskwie Jegor, to też rodowity Rosjanin.

14) Niefitjanik Orenburg

Pierwsza szóstka: Osipow - Pirainen, Ananiew-Kozicyn, Szczadiłow - Purin, Makismienko (l)


Druga drużyna wyższej ligi A w poprzednim sezonie, zajęła miejsce w elicie tylko dlatego, że Stawropol, który te rozgrywki wygrał odmówił gry w Superlidze. Orenburg to najsłabsza nie tylko finansowo, ale też kadrowo drużyna superligi, więc wydaje się że jest skazana na rolę outsidera. W tym wypadku, nie tylko zwycięstwo, ale nawet każdy punkt, może być już sukcesem tego zespołu.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2020, o 17:13 przez drukjul, łącznie zmieniany 4 razy.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: drukjul »

No to ruszamy....

Superliga.

1 kolejka 25 września, piątek

18:00 Zenit Sankt Petersburg – Kuzbass Kemerowo http://tvstart.ru/ru/streams/zenit-sank ... muzhchiny/

18:00 Dynamo Moskwa – Nieftjanik Orenburg http://tvstart.ru/ru/streams/dinamo-mos ... muzhchiny/
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: Lynn »

Zenit - Kuzbass 1:3
Zajcew zdecydowanym liderem w ataku Kuzbassu, po drugiej stronie siatki słaba skuteczność w ataku Poletayeva
Dynamo - Nieftjanik 3:0
Mecz bez historii.

Jutro Zenit Kazań gra u siebie z Nowy Urengojem, a Ural Ufa z Surgutem.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2020, o 21:59 przez Lynn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: PvK »

Przypomnicie link do strony ze statystykami?
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 862
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: Jacek »

drukjul pisze:Dziś startuje rosyjska superliga ...
Ukłony i wyrazy szacunku.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: drukjul »

Lynn pisze:Zenit - Kuzbass 1:3
Zajcew zdecydowanym liderem w ataku Kuzbassu, po drugiej stronie siatki słaba skuteczność w ataku Poletayeva
Dynamo - Nieftjanik 3:0
Mecz bez historii.

Jutro Zenit Kazań gra u siebie z Nowy Urengojem, a Ural Ufa z Surgutem.
I Kolejka Superligi rozkład dnia na dziś (czas warszawski)

15:00 Gazprom Jugra Surgut – Ural Ufa 0:3 (13:25, 20:25, 16:25) transmisja/zapis -> http://volleyufa.ru/club/news/ural/gazp ... ya-matcha/, albo bezpośrednio http://tvstart.ru/ru/streams/gazprom-yu ... muzhchiny/

Maciek Muzaj w meczu przeciwko byłemu klubowi zdobył 21 pkt w trzech setach, kończąc 15/25 piłek w ataku (60% skuteczność) i dokładając to tego 4 asy serwisowe i dwa bloki punktowe. Ratio punktowe Maćka w tym meczu to + 17. Statystyki http://gazprom-ugra.ru/club/gazpromugra ... sk-ufa.pdf

16:00 Zenit Kazań – Fakieł Nowy Urengoj 3:2 (24:26, 25:22, 25:23, 23:25, 15:13) transmisja -> http://tvstart.ru/ru/streams/zenit-kaza ... muzhchiny/

16:30 Biełogorje Biełgorod – Samotłor Niżniewartowsk 0:3 (20:25, 22:25, 23:25) http://tvstart.ru/ru/streams/belogore-y ... muzhchiny/

17:00 Dynamo Obwód Leningradzki – ASK Niżny Nowogród 2:1 (28:26, 18:25, 25:11) http://tvstart.ru/ru/streams/dinamo-lo- ... muzhchiny/


Wyniki już wcześniej rozegranych spotkań I kolejki:

Zenit Sankt Petersburg – Kuzbass Kemerowo – 1:3 (23:25, 25:18, 21:25, 23:25)
Camejo (22), Poletajew (15), Filippow (6) – Zajcew (23), Pakszyn (12), Szczerbakow (12) statystyki http://www.volleyservice.ru/index.php?o ... me_id=4608
zapis transmisji tego spotkania dostępny także na https://www.youtube.com/watch?v=mUiNNvBxloA

Dynamo Moskwa – Nieftjanik Orenburg – 3:0 (25:16, 25:17, 25:17)
Deroo (9), Sokołow (9), Własow (8) – Purin (8), Jerkin (4), Szemjatichin (4) statystyki http://www.volleyservice.ru/index.php?o ... me_id=4610

Jenisej Krasnojarsk – Lokomotiw Nowosybirsk – 0:3 (19:25, 17:25, 15:25)
Skrimow (13), Aksjutin (6), Jereszczenko (6) – Luburic (17), Sawin (12), Ivovic (10) http://www.volleyservice.ru/index.php?o ... &Itemid=77
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2020, o 17:40 przez drukjul, łącznie zmieniany 2 razy.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/2021

Post autor: Blanco »

Nie wiem, jak dwa pierwsze sety, ale w trzeciej partii Bednorz lepiej w zagrywce niż w ataku (dwa razy zablokowany w jednym "obejściu"). Ustrzelił Shojiego na 23-22, a przy meczowej, którą skończył po palcach Michajłow, obronił zbicie chyba Bogdana. Zenit prowadzi 2-1, pierwszego seta wygrał Fakieł 24-26. Przy Ngapethcie też sporo błędów w ataku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”