Superliga mężczyzn 2021/2022

fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: fwasilcz »

ciorny17 pisze: 14 mar 2022, o 21:57 Nie z siatkówki ale przykład jak w praktyce wygląda chęć zerwania kontraktu z klubem rosyjskim.

Mateusz Ponitka, kapitan Zenita Sankt Petersburg chciał zerwać podpisany świeżo kontrakt do 2024 roku. Gazprom powiedział, że nie ma opcji i jak coś, to za zerwanie będą oczekiwać 7 cyfrowego odszkodowania. Zapytana FIBA w tej sprawie, odpowiedziała, że odmawia prawa zawodnikowi do zerwania kontraktu bez odszkodowania. Dodatkowo, grozi mu dwuletnie niegranie. Mateusz, podobnie jak 3 Amerykanów wrócił do gry. Sam Zenit jest mocno zdeterminowany aby zdobyć mistrzostwo w tym roku. Ponoć, za dogranie tego sezonu, w grę wchodzi rozwiązanie dlaczego zobowiązania za porozumieniem stron. Także ostatnie doniesienia Dolaty na temat Smarzek są jak najbardziej możliwe.

A teraz przykład, jak to duzy może więcej. W wyżej wymienionym przykładzie to Gazprom pociąga za sznurki. W przypadku brata Mateusza - Marcela, który grał w Permie, klub pozwolił zagranicznym graczom opuścić klub bez przymusu płacenia czegokolwiek. A przypomnę, że sama federacja koszykarska w Rosji na to pozwoliła. Nawet klub z Permu życzył odchodzącym graczom na Twitterze powiedzenia.

Źródłem tych nowości jest Adam Romański i jego Twitter. Cenie chłopa za research niesamowicie. Nie co Mielewskie i inne Lepy którzy wiedzą tyle, co ktoś im powie. Szanuje redaktora Romańskiego.
Z niewolnika nie ma pracownika. Wystarczy że będzie grał i trenował z motywacją odpowiadającą sytuacji i pewnie pozwolą mu na rozwiązanie.
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Dodatkowo, zawodnicy w klubie Ponitki zostali poinformowani, że każda próba pośredniego lub bezpośredniego wspierania Ukrainy i potępiania działań Rosji, będzie groziła, zgodnie z rozporządzeniem władz, aresztowaniem.
Kłamca.
Nuriel
Posty: 841
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Nuriel »

Tu by była potrzebna interwencja CEV-u, ale wszyscy wiemy, że oni najchętniej by nie robili w tej sprawie nic, tylko przytulali pieniądze z Gazpromu.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 866
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Jacek »

Zastanawiałem się czy dać to w temacie Trefla, transferów ale dam tu. Stanowisko młodszego Zenitha w sprawie Dimy:

https://twitter.com/vczenitspb/status/1 ... 9972631552
Diomedea
Posty: 4356
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Nuriel pisze: 15 mar 2022, o 13:00 Tu by była potrzebna interwencja CEV-u, ale wszyscy wiemy, że oni najchętniej by nie robili w tej sprawie nic, tylko przytulali pieniądze z Gazpromu.
Moze tez potrzeba wiecej odwagi cywilnej u zawodnikow. Dima jakos odszedl. Wyjezdzaja Rosjanie, ponoszac o wiele wieksze ryzyko, i zawodowe i ryzykujac czasem bezpieczenstwem bliskich.
Jak po zbombardowaniu przez Rosjan teatru z cywilami, mozna jeszcze mowic, ze sytuacja jest skomplikowana i Zenit moglby wystapic do trybunalu o zasadzenie kary, bo w Kazaniu jest bezpiecznie.

Bartek, zrzucimy ci sie na te kare, jak ja zasadza.

Jak na razie jedynym trybunalam jaki ja widze jest Haga.


Cisna sie na usta grube slowa.
Arw165
Posty: 1414
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Arw165 »

Rosyjskie ministerstwo sportu informuje rosyjskie kluby, że istnieje możliwość uzyskania rosyjskiego obywatelstwa w trybie przyspieszonym, jeżeli jakiś obcokrajowiec będzie zainteresowany. Kusząca perspektywa. ;)
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Pierwszy raz muszę zastosować taktykę "wiem, ale nie powiem", bo zostałem o to poproszony, dopytując co tam się do cholery dzieje. Jedyne co, to, że Michalak ostro walczy, żeby jak najszybciej urwać kontrakt bez konsekwencji. Źródło wydaje się być wiarygodne.

Abstrahując już od zachowania zawodników to bierność obu federacji jest zaskakująca. Rosjanie mówią, że CEV i FIBA współpracują z Polakami pozwalając im na wiele, a od naszych włodarzy słychać, że nawet w kontekście Dimy Paszyckiego jest kłopot i w mojej ocenie Gadomski wiele ryzykuje.

Druga sprawa to sytuacja Christensona. Po przejściu do Kazania, Amerykanin zmienił menago na agencję Voley Service, która reprezentuje wielu rosyjskich siatkarzy i siatkarek. Ww. źródło donosi, że Micah, został sam sobie i chcąc nawet ewakuować rodzinę, wszystkie formalności musiał dopełniać samemu.

Ostatnia już kwestia. W chwili obecnej w zasadzie co klub to obyczaj. Mniejsze kluby jak ASK czy Jensej zgodziły się na wyjazd Petrovsa czy Jereszczenki, ale im wyżej tym gorzej.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 866
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Jacek »

– На матчах в разных видах спорта мы видим акции в поддержку российской армии. Как вы к этому относитесь?

– Не хочу отвечать на этот вопрос. У меня в Киеве мама, сестра и племянник. Не знаю, как их оттуда эвакуировать. Бежать некуда и опасно. Тем более маме – 85 лет. Она пережила немецкую оккупацию в Крыму во время Второй мировой войны, а теперь снова слышит грохот от выстрелов. Очень тяжело переживает всю эту ситуацию. Не может поверить, что это происходит наяву. Думаю, как и многие другие.

A całość tu: https://sport.business-gazeta.ru/article/272995
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: kuki91 »

Bardzo odważny wywiad Fomina, wojsko może już czekać po takim szczerym wywiadzie
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7851
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kuki91 pisze: 17 mar 2022, o 10:14 Bardzo odważny wywiad Fomina, wojsko może już czekać po takim szczerym wywiadzie
Fomin nie dość, że urodził się na Ukrainie (ówczesnej republice, bo chyba Sewastopol) i ma tam rodzinę, to prawie całą karierę spędził poza Rosją, kolejny siatkarski przykład jak niejednorodnym krajem jest Rosja. Sam wywiad bardzo ciekawy, polecam całość, dzięki za podlinkowanie, @Jacek.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1579
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: lukecik »

Biedni, niewinni sportowcy. nie mieszajmy sportu z polityką i inne pierdu pierdu. O ile jestem jeszcze w stanie sobie wyobrazić, że rozwiązanie kontraktu może nie być takie łatwe z prawnego punktu widzenia, o tyle takie zachowanie jest skandaliczne, podłe i wywołuje u mnie odruch wymiotny. Pewnie kwestia czasu, aż kolejne ruskie zespoły dołączą do propagandy.

https://twitter.com/radekaniol/status/1 ... 6589787172
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: kuki91 »

NIe wiem, na ile to zabieg propagandowy i tak dalej. Ale cholernie mi smutno, że na tym zdjęciu jest tez reprezentantka Polski :(
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Streeter »

kuki91 pisze: 18 mar 2022, o 12:43 NIe wiem, na ile to zabieg propagandowy i tak dalej. Ale cholernie mi smutno, że na tym zdjęciu jest tez reprezentantka Polski :(
W zasadzie na tym zdjęciu z kibicami nie ma nikogo z "Z", więc ciężko stwierdzić, z kiedy pochodzi. Niemniej samo rozdawanie tych zetek na meczu dość żenujące.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Szary Wilk
Posty: 7956
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Christenson też nie wyjechał. Odważny artykuł na siatka.org. A co jeśli Bednorzowi grożono? Nigdy nie wiadomo, co Ruskim odbije. Równie dobrze może mieć zapis w kontrakcie na kilka milionów euro kary. Rozumiem, że ma wtedy stracić majątek życia, zamiast wytrzymać 2 miesiące? Cholernie przykra sytuacja, ale postawcie się w jego roli.

A Smarzek z tą pozą do zdjęcia to jednak przegięła już...
Kilgor92
Posty: 265
Rejestracja: 30 gru 2020, o 23:27
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Kilgor92 »

Szary Wilk pisze: 18 mar 2022, o 13:42 Christenson też nie wyjechał. Odważny artykuł na siatka.org. A co jeśli Bednorzowi grożono? Nigdy nie wiadomo, co Ruskim odbije. Równie dobrze może mieć zapis w kontrakcie na kilka milionów euro kary. Rozumiem, że ma wtedy stracić majątek życia, zamiast wytrzymać 2 miesiące? Cholernie przykra sytuacja, ale postawcie się w jego roli.

A Smarzek z tą pozą do zdjęcia to jednak przegięła już...
Ten artykuł w żadnej mierze nie jest odważny. Jest skrajnie populistyczną, fałszywą i haniebną papką... Niewiarygodne, jak można było coś tak miałkiego opublikować. Autor tegoż dzieła nie wspomniał oczywiście o tym, że Malwina Smarzek od dwóch tygodni ugadywala się z Kaliningradem, by ją puścili. Nie wspomniał też o tym, że Bartosz Bednorz jawnie potępiał napaść rosyjską na Ukrainę i że w jego sprawie interweniował ktoś z Gazpromu. O tym nie padło nawet jedno słowo, tylko to hasło, że nasi sportowcy są twarzami propagandy rosyjskiej... Podłość tego sformułowania jest dla mnie niepojęta...
Ostatnio zmieniony 19 mar 2022, o 00:02 przez Kilgor92, łącznie zmieniany 1 raz.
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Kilgor92 pisze: 18 mar 2022, o 18:33 Podłość tego sformułowania jest dla mnie niepojęta...
W każdej płaszczyźnie wojny na Ukrainie, u nas jako Polaków grają emocje. Budzi się w nas znów ten chory romantyzm, podpalany przez każdego z każdej strony, niepoparty kompletnie niczym. Ale to już historia pokazał, że nic go podpalać nie musi. Nasze husarskie serca, na które wlewa się emocjonalny strumień pochwał, powoduje, że racjonalne spojrzenie na konsekwencje naszych czynów nie istnieje i jest podawane jako relatywizm. Pisałem o tym wcześniej, ale że zawarłem wygwiazdkowane przekleństwo, to mewa usunął.

99,9% komentujących sytuację polskich sportowców w Rosji, totalnie nie wie, w jakiej sytuacji oni są. Co mnie martwi, to fakt, że jakby się mogło wydawać, uznane osoby w danych środowiskach sieją ferment, bazując na wspomnianych emocjach. Gortat mówiący, że Ponitka nie powinien być w kadrze, Drzyzga sugerujący, że Smarzek i Bednorz będą stygmatyzowani przez resztę reprezentantów, toczenie dyskusji, że Szymański czy Rybus nie powinni grać w kadrze. W tym wszystkim głosy, że skoro inni wyjechali, to dlaczego nasi nie mogą. Zenit od Bednorza zażądał według rosyjskich źródeł, ponad 1 mln EUR odszkodowania.

Jak na sankcje wobec Rosji wypłynie brak powołania do ww. sportowców? Jak na rosyjski naród wpłynie niekupowanie w Leroy Merlein Polska z siedzibą na Targowej w Warszawie, mającą polskiego prezesa i zatrudniających tysiące naszych obywateli? Jak na Putina i jego świtę wpłynie nagły brak kupowania majonezu z Winiar bo te należą do grupy Nestle?

Czy my w każdym wątku, na każdej płaszczyźnie musimy uruchamiać wojnę polsko-polską? Mewa czujesz, że pomogłeś tym tekstem komukolwiek?
Kłamca.
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Streeter »

A tymczasem Malwina rozwiązała kontrakt z Lokomotivem. I nie będzie kogo szczuć :( zresztą jak już pisałem, nie zdziwiłbym się jakby to zdjęcie z kibicami było starsze, bo tam nagle nikt Z ze sobą nie miał. Ale zawsze fajnie kogoś zwyzywać i zgnoić nie?

Ciekawe czy Ci wszyscy by tak ochoczo wyjeżdżali jakby musieli poświęcić 3-letnie zarobki. Łatwo się mówi że pieniądze nie są najważniejsze, jak się mówi o nie swoich pieniądzach.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1579
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: lukecik »

Streeter pisze: 18 mar 2022, o 21:25 Ciekawe czy Ci wszyscy by tak ochoczo wyjeżdżali jakby musieli poświęcić 3-letnie zarobki. Łatwo się mówi że pieniądze nie są najważniejsze, jak się mówi o nie swoich pieniądzach.
Strata pieniędzy to tutaj najmniejszy problem. Zostając w rosji i pykając sobie jak gdyby nigdy nic można stracić teraz o wiele więcej.

Cieszę się, że Malwinie się udało. Czas na Bednorza, aczkolwiek tu pewnie będzie o wiele trudniej ze względu na klub, w którym występuje.
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Streeter »

No tak tylko potem ten milion kary to będzie musiał zapłacić Bednorz, a nie honorowi kibice :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Lucarelli »

Taa, miliony kary, w siatkówce, chyba, że w dolarach z monopoly, w takich jakich Sander zapłacił Skrze.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2022, o 02:22 przez Lucarelli, łącznie zmieniany 1 raz.
Kilgor92
Posty: 265
Rejestracja: 30 gru 2020, o 23:27
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Kilgor92 »

ciorny17 pisze: 18 mar 2022, o 21:19
Kilgor92 pisze: 18 mar 2022, o 18:33 Podłość tego sformułowania jest dla mnie niepojęta...
W każdej płaszczyźnie wojny na Ukrainie, u nas jako Polaków grają emocje. Budzi się w nas znów ten chory romantyzm, podpalany przez każdego z każdej strony, niepoparty kompletnie niczym. Ale to już historia pokazał, że nic go podpalać nie musi. Nasze husarskie serca, na które wlewa się emocjonalny strumień pochwał, powoduje, że racjonalne spojrzenie na konsekwencje naszych czynów nie istnieje i jest podawane jako relatywizm. Pisałem o tym wcześniej, ale że zawarłem wygwiazdkowane przekleństwo, to mewa usunął.

99,9% komentujących sytuację polskich sportowców w Rosji, totalnie nie wie, w jakiej sytuacji oni są. Co mnie martwi, to fakt, że jakby się mogło wydawać, uznane osoby w danych środowiskach sieją ferment, bazując na wspomnianych emocjach. Gortat mówiący, że Ponitka nie powinien być w kadrze, Drzyzga sugerujący, że Smarzek i Bednorz będą stygmatyzowani przez resztę reprezentantów, toczenie dyskusji, że Szymański czy Rybus nie powinni grać w kadrze. W tym wszystkim głosy, że skoro inni wyjechali, to dlaczego nasi nie mogą. Zenit od Bednorza zażądał według rosyjskich źródeł, ponad 1 mln EUR odszkodowania.
Doskonale rozumiem to, że w sprawie wojny na wschodzie główną rolę grają emocje. To jest naturalne, bowiem wojna ta dotyczy w pośredni sposób także Polski. Jej skutki już teraz są dla nas mocno odczuwalne. Ale na miłość Boską - my tutaj na forum jako kibice i obserwatorzy siatkówki z mniejszym bądź większym stażem mamy "prawo" czasem do zagalopowania się w pewnych osądach. Bowiem nawet jeśli ktoś z nas palnie gafę, to poza forum to nie wyjdzie. Opublikowanie takiego artykułu, z takim tytułem, na takiej stronie i puszczenie tego na fanpeju, by jeszcze więcej osób to przeczytało, to już zupełnie inna sprawa. Portal na literę "W" nie poszedł tak daleko, by oskarżyć Ponitkę, Rybusa czy Szymańskiego o to, że są "twarzami ruskiej propagandy", tymczasem na poważnej stronie branżowej o siatkówce takie coś się pojawiło. W swym idealizmie wydawało mi się, że właśnie tego typu portale służą temu, by tonować nastroje a nie by je zaogniać. Czytałeś komentarze na fanpeju pod tym "czymś"? Duża część czytelników domagała się tego, by nie powoływać ani Smarzek ani Bednorza do kadr reprezentacyjnych. Naprawdę jesteśmy aż taką potęgą, szczególnie jeśli chodzi o kadrę żeńską, by sobie na coś takiego pozwolić? Oskarżenie kogoś o bycie "ruską agenturą" ma w Polsce poważny ciężar gatunkowy. Oskarżenie o bycie "twarzą ruskiej propagandy" jest już ciosem poniżej pasa. Trzeba mieć świadomość odpowiedzialności za to, co się publikuje do cholery...

Mam naprawdę nadzieję, że w sprawie Bartka wszystko dobrze się zakończy. Jeśli faktycznie Kazań domaga się ponad miliona euro za przedwczesne rozwiązanie kontraktu (pamiętajmy, że Bednorz go przedłużył o rok), to pomoc ze strony PZPS czy CEV byłaby wskazana, choć umówmy się - dopóki Kazań nie zrobi podobnej akcji co Kaliningrad (a raczej nie zrobi, bowiem po ubiegłym sezonie będą chcieli wygrać w tym roku główne trofeum, zwłaszcza po wywaleniu z pucharu CEV), to pole manewru będzie bardzo mizerne, szczególnie, że dla Bednorza nie ma de facto zastępstwa i tym bardziej Kazań nie będzie go chciał wypuścić przed końcem sezonu.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4620
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: niepoinformowany »

Właśnie tak się wczoraj zastanawiałem jak dodano ten artykuł, czy ten tytuł to nie przesada? Z czego on wynika, przedruk jakiegoś tekstu czy opinia autora? Chyba jednak ktoś się zagalopował. Pół kroku za dużo moim zdaniem panie mewa.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Streeter »

Lucarelli pisze: 18 mar 2022, o 23:44 Taa, miliony kary, w siatkówce, chyba, że w dolarach z monopoly, w takich jakich Sander zapłacił Skrze.
Rozumiem że byłeś przy negocjacjach i wiesz że tak nie jest?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4356
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Paszycki wyjechal, i gra w Gdansku. Mam domniemywac, ze jest bogatszy i ma z czego zaplacic? Kwestia motywacji i cojones.
Wstawienie zajawki na insta nie zalatwia sprawy. Zreszta zajawka zniknela, a tekscik jaki jest dumny z mozliwosci gry w Zenicie jeszcze wisial.

Ja sie zgadzam z mewa.

A na insta Wronki- hala z lozkami dla uchodzcow.
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Właśnie przez to, że "domniemasz" budujesz fałszywy obraz sytuacji. Co do Paszyckiego to chyba zapomniałaś, że on jest obywatelem Rosji, bo ma ich paszport i co sam mówił, jak wyjechał do Estonii.

Wyciąganie cojones i motywacji. Ahhh to takie rycerskie i szlachetne. Niesieni falą emocjonalnego sprzeciwu wobec ruskich będziemy robić wszystko i kazać innym robić to, co my Polacy, z perspektywy internetu wiemy i wyciągnął wnioski. Po pierwsze "wstawienie zajawki' było na stories i utrzymuje się 24h więc nie powielaj narracji, że coś Bendorz usunął. Po drugie nie chce zgadywać jak każdy z nas zachowałby się w momencie gdy grożą Ci aresztem, a w złej perspektywie więzieniem. Ale my, Polacy, mający cojones, będący w bezpiecznym miejscu będziemy mówić innym, że są niemoralni. Bo tak trzeba. Nie bacząc na konsekwencje.

W tygodniu Ponitka ma robić konferencje prasową. Ma na tej konferencji ogłosić możliwość wystosowania pozwów cywilnych za zniesławienie. Pytanie czy inni pójdą tym tropem, a jeszcze ciekawsze czy autorzy populistycznych artykułów w równie emocjonalnym i podniosłym tonie będą pisać gdy sportowcy powrócą, że mają jednak owi tą oczekiwaną odwagę, honor i moralność.

Skoro mewa uważa, że nasi grający w Rosji są twarzą putinowskiej propagandy, to ja zgodnie z poprzednim postem uważam, że my, użytkownicy tego forum jesteśmy twarzami polsko-polskiej wojny, toczonej przez miałkich ludzi, grających na emocjach nieświadomych ludzi udając opiniotwórczych, nakręcajacych niesprawdzoną narrację, no bo przecież klikamy tutaj i hajs za reklamy leci. Czy to nie jest równie obrzydliwe? Dla mnie jest bo szczekać jak pies za płotem potrafi każdy, a już być konsekwentnym przy faktycznym zagrożeniu niekoniecznie. Czy w takim razie, podobnie jak mewa życzący sobie aby nasi wrócili bez względu na konsekwencje, bo jesteśmy Polakami, ja mam prawo sobie życzyć, by moderator tego forum usunął tak szkodliwy tekst?
Kłamca.
Diomedea
Posty: 4356
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Ciorny-nigdzie nie napisalam, ze zajawke usunal. Jak przekrecasz moje slowa, to moze z cytatem. Zniknela, bo wstawil ja tam, gdzie z zalozenie miala byc czasowo. Dlaczego? Nikt nie domaga sie od niego machaniem plakatami na meczu. Ale wstawienie nie znikajacego komentarza do jego aktualnej suutuacji na jego prywatnym insta to minimum.
Niedlugo minie miesiac, a Barrtosz odwazyl sie 2razy wstawic antywojenna informacje na 24 godziny. Super walczak.

Wejdz na insta Wrony. Tam jego postawa jest jasna. Zadnych znikajacych stories.
Z aresztem i wiezieniem to chyba kpiny sobie robisz. Nawet prezentarki z programu rosyjskie tv na razie nie wsadzili, musza poczekac, bo sprawa zbyt glosna. Wsadzenie jakiegokolwiek zagranicznego sportowca, bo nie chce grac, to bylby strzal w kolano. A Rosjanie wyjezdzaja badz rezygnuja z pracy, Protestuja jak moga, oczywiscie ci najodwazniejsi i majacy dostep do informacji, aktywni.

Nie widze zwiazku obywatelstwa z niemoznoscia wyjazdu, ewentualnie odwrotny, tzn cudzoziemcowi powinno byc latwiej wyjechac z Rosji niz posiadaczowi rosyjskiego paszportu. Dokadkolwiek. Serbii, Estonii. Skadkolwiek.

Rzeczywiscie wspanialy pomysl z pozwami za znieslawienie :] To dopiero potwierdzi ich zrozumienie sytuacji i wsparcie dla najechanego kraju. Trzeba byc kompletnym idiota...
Malwina przynajmniej przyjela na klate, odpisala co mysli.


Trwa wojna informacyjna. Rowniez ta wewnetrzna, w Rosji i tam wygrywa Putin. Bednorz swoja obecnoscia i gra pokazuje, ze wszystko w porzadku i normalnie, wlasnie tak jak sobie Putin zyczy.
Owszem, wpadl w pulapke, nie ze swojej winy. Pytanie na ile usilnie stara sie z niej wyjsc, bo to w koncu luksusowa pulapka. To wie tylko on sam.

Mewa jasno napisal, ze jest wolontariuszem pomagajacym uchodzcom. Rozumiem, ze dla Ciebie to mialkie? Ludzie pomagaja. Niektorzy tylko wynajmuja fikcyjnie lokale w Chersoniu czy Kijowie przez Airbnb, niektorzy spedzaja godziny na dworcach, albo kursuja po kilka razy na dobe 30 km w glab Ukrainy zeby zabrac matki z dziecmi do punktu za granica.

Problem polega na tym, ze sportowcy na najwyzszym poziomie, to dla ludzi ucielesnienie bohaterow. Tacy sprawni fizycznie to i morale i odwage powinni miec wysoka. Niestety nie zawsze tak jest.
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

3 sprawy:
1.
Diomedea pisze: 20 mar 2022, o 10:22 Ciorny-nigdzie nie napisalam, ze zajawke usunal. Jak przekrecasz moje slowa, to moze z cytatem. Zniknela, bo wstawil ja tam, gdzie z zalozenie miala byc czasowo. Dlaczego? Nikt nie domaga sie od niego machaniem plakatami na meczu. Ale wstawienie nie znikajacego komentarza do jego aktualnej suutuacji na jego prywatnym insta to minimum.
Niedlugo minie miesiac, a Barrtosz odwazyl sie 2razy wstawic antywojenna informacje na 24 godziny. Super walczak.

Cytuję: "zajawka zniknęła". Niżej piszesz, że nikt nie oczekuje stania z plakatem a wyżej piszesz to.
2.

Z aresztem i wiezieniem to chyba kpiny sobie robisz. Nawet prezentarki z programu rosyjskie tv na razie nie wsadzili, musza poczekac, bo sprawa zbyt glosna. Wsadzenie jakiegokolwiek zagranicznego sportowca, bo nie chce grac, to bylby strzal w kolano. A Rosjanie wyjezdzaja badz rezygnuja z pracy, Protestuja jak moga, oczywiscie ci najodwazniejsi i majacy dostep do informacji, aktywni.
Chyba nie myślisz, że z tym aresztem pisałbym, żeby kogokolwiek wybielać. Pisałem o tym wcześniej i Jacek bodajże to potwierdził, że było nieprzyjemnie, a sam Bednorz miał zostać poinformowanym, że ma szczęście, że opublikował to 3 dni przed wejściem w życie rozporządzenia Putin o zakazie szerzenie "dezinformacji o wojnie".
Rzeczywiscie wspanialy pomysl z pozwami za znieslawienie :] To dopiero potwierdzi ich zrozumienie sytuacji i wsparcie dla najechanego kraju. Trzeba byc kompletnym idiota...
Malwina przynajmniej przyjela na klate, odpisala co mysli.
Malwina napisała, została zjechana z góry na dół. Bednorz i Ponitka nie opisali, zostali zjechani z góry na dół.
Wniosek?

3.
Trwa wojna informacyjna. Rowniez ta wewnetrzna, w Rosji i tam wygrywa Putin. Bednorz swoja obecnoscia i gra pokazuje, ze wszystko w porzadku i normalnie, wlasnie tak jak sobie Putin zyczy.
Owszem, wpadl w pulapke, nie ze swojej winy. Pytanie na ile usilnie stara sie z niej wyjsc, bo to w koncu luksusowa pulapka. To wie tylko on sam.
Tak, trwa wojna informacyjna. Trwa też w polskich mediach, bo niedoinformowane osoby jak mewa, szerzą nieprawdziwą opinię o poszczególnych graczach, co z resztą w ww, cytacie także robisz Ty. Słusznie zauważyłaś. I na pewno Putin jest zadowolony, że jakiś Polak gra, mimo usilnych starań wyjazdu.
Mewa jasno napisal, ze jest wolontariuszem pomagajacym uchodzcom. Rozumiem, ze dla Ciebie to mialkie?
Przeczytałaś jakie zachowanie nazwałem miałkim, czy dopasowujesz słowa użyte w moim poście do tezy? Napisałem o ciągłym grzaniu i stygmatyzacji w imię emocjonalnego uniesienia bez krzty zastanowienia, że właśnie Ponitce czy innym graczom w sytuacji podbramkowej gotuje się dodatkowo narracje wspierania reżimu Putina. To jest miałkie. Bartosz pomaga, fantastycznie, chyle czoła.

Kilka osób na początku wojny, gdzie część nie widziała potrzeby odcinania sportu od polityki była oskarżana o relatywizm. Z resztą, Ty też w mojej wypowiedzi mi to wytknęłaś. Czymże w takim razie jest Twoja próba, budowania narracji o "postępowania Bednorza pokazuje Putinowi, że jest w zasadzie wszystko ok"? Już jeden wyżej trywializował o milionie EUR odszkodowania i pieniądzach z monopoly. Serio, nie upadajmy do takiego poziomu, choć trochę ograniczmy dezinformację, opierając się na wiedzy, a nie domysłach.
Kłamca.
Diomedea
Posty: 4356
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Diomedea »

"Zniknela" a "usunal". W pierwszym wypadku podmiotem jest wiadomosc, w drugim BB. Widzisz roznice? Bo ja tak. I jest to tylko i wylacznie stwierdzenie faktu.
Wlasnie o forme stories mi chodzi. Jest nietrwala. Dosyc zabawne jest czytanie jaki to Bartosz odwazny w tym kontekscie.

Rozumiem, ze "bylo nieprzyjemnie", ze zostal wezwany na rozmowe i byli tam jacys smutni panowie i/ badz panowie w mundurach itp. Rozmowa, to nie to samo co areszt. I nawet kary pienieznej niez zasadzono, tak niewinne bylo to wystapienie.
Wiec wytlumacz te "nieprzyjemmnosc" milionom uchodzcow. I tysiacom martwych. W tym kontekscie pisanie ze "szczesliwie bylo to przed" raczej w gronie herosow Bartosza nie stawia.
Widzisz-ja z pokolenia co mialo 17 lat w stanie wojennym. Tez bywalo "nieprzyjemnie" w daleko wiekszym stopniu. I prawie wszyscy zyjemy, wiekszosc normalnie, a koszmary snia nam sie rzadko i nie wszystkim. A sytuacja byla troche mniej ewidentna i smierc, wysiedlenie, kalectwo byly raczej pojedyncze, nie dotyczylo tysiacy. Zapytaj, jesli jeszcze masz dziadkow, na ile "nieprzyjemne" sny mieli przez wiekszosc zycia. Wojna to trauma milionow na dziesiatki lat.
Uwazam reakcje Bartosza za wysoce nieadekwatna. Ale to jego problem do przepracowania. Dalej wierze, ze Bartosz to mily, optymistyczny facet pomagajacy chetnie innym w sytuacjach normalnych. Ale cojones, w sytuacji szczegolnej mu brakuje, w mojej ocenie.
Dodatkowo jakiekolwiek grozby pod adresem sportowca wrzucajacego antywojenna zajawke (bez nazwania agresora, w prywatnym insta) wydaja mi sie calkiem solidna podstawa prawna do zerwania kontraktu bez odszkodowania, przynajmniej wobec FIVB.


Wniosek z faktu, ze tylko Malwina powiedziala, ze zostala zjechana? Nie wiem, interpretacje dowolne, znajduje z 10 mozliwych. Ze Malwina jest popularniejsza, ze pozniej wylaczyla mozliwosc komentarzy, ze kobiety sa bardziej wrazliwe, albo odwrotnie-ze latwiej obsabaczyc kobiete.
Nie wiem jaka interpretacje Ty widzisz i skad wiesz ze to ta prawdziwa.
Naprawde trzeba byc debilem, zeby uznac ze procesy o znieslawienie w tej sytuacji poprawia odbior spoleczny tych sportowcow. Nawet jesli zadeklaruja wplaty ewentualnie zasadzonych kar na uchodzcow. Znacznie madrzej zrobili by menadzerowie, gdyby charakteru wymuszonego uslug uzyli jako argumentu prawnego do zerwnia umow.

Czytaj uwaznie. Nigdzie nie napisalam, ze postepowanie Bednorza pokazuje cokolwiek Putinowi. Kolejne przekrecanie wypowiedzi. Putina kreuje rzeczywistosc, korzystajac z posiadanych elementow. Pokazuje natomiast czesci sowieckiego spoleczenstwa jaka sa kibice, ich znajomi i bliscy. Rozgrywki sie odbywaja, nawet Polacy i Amerykanie dalej graja. Wiec jest ok. Nawet poziom i atrakcyjnosc nie spadly. Nawet jesli zabraknie chleba dla ludu, sa igrzyska.
Watpie, czy Putin wie o istnieniu Bednorza jako indywiduum. Niemniej zakpil sobie ze sportowcow zagranicznych jawnie, proponujac im rosyjskie paszporty w trybie przyspieszonym. Czyli uznal, ze jakies narzedzie propagandy ta grupa stanowi i jest warta wzmianki. I ocenil ich uzytecznosc, podobnie jak firm, ktore nie chca zerwac kontraktow. To sa twarde fakty.
Okreslenie relatywizm jest lagodne w tej sytuacji.
Okreslenie, ze stali sie, bez wlasnego akcesu, jako grupa, twarzami rosyjskiej propagandy jest niestety prawdziwe IMHO.
Na prosbe BB lub jego menadzera podam dane do pozwu o znieslawienie, jakby co.

Edit-skopiowana dzisiaj:
Photo de profil de bednii
bednii
Vérifié

Kazan





6 349 J’aime
Photo de profil de bednii
bednii
Vérifié
I'm proud to be part of this team, so I decided to extend my contract for another season in Kazan 🇷🇺✍🏼 I’ve never been so motivated to bring this club back to the place this team deserves with these guys. The road ahead is not an easy one, but I believe in this team and I know that together we can reach the tops! 🔝💪🏼
Ostatnio zmieniony 20 mar 2022, o 13:07 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Streeter »

Idąc tym tropem w myśl walki z Putinem kibice Radomia powinni ukrzyżować ich drugiego rozgrywającego. Ot tak, żeby pokazać, że się nie zgadzają. Przecież w końcu Rusek.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 866
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Jacek »

Diomedea pisze: 20 mar 2022, o 12:13Edit-skopiowana dzisiaj:
Photo de profil de bednii
bednii
Vérifié

Kazan





6 349 J’aime
Photo de profil de bednii
bednii
Vérifié
I'm proud to be part of this team, so I decided to extend my contract for another season in Kazan 🇷🇺✍🏼 I’ve never been so motivated to bring this club back to the place this team deserves with these guys. The road ahead is not an easy one, but I believe in this team and I know that together we can reach the tops! 🔝💪🏼
Przecież masz tam napisane, że wrzucił to 5 tygodniu temu a nie dziś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”