Superliga mężczyzn 2021/2022

Diomedea
Posty: 4319
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Bzdura. Piszesz "idac tym tropem", a nie odnosisz sie w ogole do tresci mojej wypowiedzi, tylko do jakichs wydumanych przez Ciebie "moich" zalozen.
Wrecz odwrotnie-pisalam o odwaznych, badz bohaterskich dzialaniach wielu Rosjan (okreslenia rusek uzyles Ty). I o dezinformacji i zagubieniu innych. Czyli probujesz wkladac mi w usta odwrotnosc moich pogladow.
O wielu Rosjanach, min zolnierzach roznych stopni, ktorzy zaplacili zyciem za odmowe wykonania zbrodniczych rozkazow dowiemy sie pewnie pozniej.

Kazdy czlowiek odpowiada indywidualnie za to co zrobil, badz czego nie zrobil. O ile wiem rozgrywajacy Radomia nie nie bierze pieniedzy od Gazpromu, tylko od polskiego wytworcy materialow budowlanych. Wiec jesli jest twarza jakiejkolwiek propagandy, to raczej nie putinowskiej.
Wyobraz sobie Putina, ktory uzywa tego "argumentu" mowiac: "my Rosjanie jestesmy niezbedni swiatu. Nawet w odleglym Radomiu drugim rozgrywajacym jest nasz rodak. Bez niego by sobie nie poradzili".
IMHO brzmi slabo i smiesznie.

Potrafie czytac, daty tez. I normalne, ze taki post przed najazdem byl na miejscu. Ale BB nie usunal do dzisiaj, po 25 dniach od agresji, wpisu o dumie z gry dla Zenitu. Raczej chocby to mogl to zrobic bezpiecznie. Za to ograniczyl mozliwosc komentarzy. Czyli wchodzil tam i myslal o roli swojego medium. Bylo to myslenie pod katem ochrony swojej osoby.
A moze z insta posiadacz konta nie moze usunac materialow sprzed 5 tygodni, badz chocby wyedytowac komantarza? Ani dodac nowego, jesli sytuacja ulegla zmianie?
Serio? Fatalne medium. Bo na FB bez problemu edytuje i usuwam swoje wpis sprzed ponad roku, wlasnie sprawdzilam. I dalej moge je komentowac, jesli zmienie optyke. To moze BB powienien to konto usunac, jesli rozpowszechnia tresci niezgodne z jego obecnymi pogladami.

A jakby co-nigdzie nie napisalam o linczowaniu. Kogokolwiek. Napisalam, ze moim zdaniem Bartoszowi brak odwagi osobistej do podejmowania szybkich dzialan w sytuacji szczegolnej. Moze po 4 tygodniach da rade? Oby.
Bo Ponitka rozwiazal juz kontrakt, z data 18 marca.

A pod artykulem Mewy zwyczajnie trzeba bylo ograniczyc mozliwosc komentarza. Pojawily sie bluzgi osob, ktore raczej wczesniej nie komentowaly siatkowki.
Bluzgi, grozby, mieszanie z blotem sa absolutnie nie na miejscu.
Ostatnio zmieniony 20 mar 2022, o 21:22 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Streeter
Posty: 7250
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Streeter »

No nie wiem, dla mnie równie irracjonalne byłoby wygnanie z Radomia Voropaeva, jak jest wymaganie jakichś decyzji od Bednorza. Jeden i drugi jasno określili, że nie popierają sytuacji. I tylko o to mi z tym absurdalnym przykładem chodziło, jako nawiązanie do Twojej postawy.

I żeby nie było, ja też nie popieram pozostania Bednorza, tylko ja, w przeciwieństwie do wielu ludzi w tym kraju rozumiem, że życie Bednorza jest życiem Bednorza i nie mam prawa mu nakazywać czy żądać jakichś decyzji, podobnie jak i Ty, Mewa czy papież Franciszek. Po pierwsze za mało wiemy o sytuacji z bliska, a po drugie to po prostu nie nasza sprawa. I nie musi tu być mowy o żadnej odwadze czy jej braku, bo tego też raczej nie wiemy, na ile Bednorz jest odważnym człowiekiem. Moim zdaniem o odwadze nie sądziłby nowy post na Instagramie, no ale co kto lubi.

Pomijam, że z 3/4 potępiających tego typu decyzję korzysta sobie w międzyczasie rosyjskiego gazu. Odciąć gaz w domu i dopływ środków do Rosji, jak tacy buntownicy ;)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4319
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Jesli nie widzisz roznicy poiedzy wygnaniem cudzoziemca, a sugestia, ze w danej sytuacji nie warto firmowac swoja twarza pieniedzy od osob oplacajacych armie, to dyskusja jest niemozliwa.


A zycie Bednorza jest zyciem Bednorza. Tylko ze do tego jest twarza publiczna, reprezentantem kraju itp. I z tego wynikaja i przywileje i wymagania.
A Rosja nie jest jedynym panstwem produkujacym gaz. Akurat na zmiane infrastruktury trzeba wiecej czasu i pieniedzy, niz na rozwiazanie jednego kontraktu. Ale da sie.

Z mojej strony EOT. Kazdy pozostanie przy swojej opinii na dalsza gre BB w Kazaniu.

Odejscia zabolaly? https://www.volley.ru/news/2/p1/26320/
Nawet uczciwie napisane, z wyjatkiem ostatniego pytania, w jaki sposob pozostanie w Zenicie zagrazalo bezpieczenstwu zawodnika. Z pominieciem faktu, ze organizowal ewakuacje swojej rodziny z bombardowanego Kijowa do Polski, co raczej trudno bylo zrobic grajac w Zenicie. No i oczywiscie bombardowania cywili nie istnieja ;)
O czym swiadcza wpisy pod zdjeciem zamieszczonym prze Artema Smolara.
Ostatnio zmieniony 20 mar 2022, o 21:23 przez Diomedea, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 866
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Jacek »

W składzie Kazania są jeszcze Amerykanin i Włoch i żaden z nich nie wyjechał. Może coś tam jest na rzeczy co nie pozwala im po prostu wyjechać? Może bezpieczniejsze jest dogranie sezonu do końca? Nie wiemy tego dziś.

W każdym razie nie będzie żadnego usprawiedliwienia jeżeli wszyscy powrócą tam po wakacjach mimo trwającej wojny.
Streeter
Posty: 7250
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Streeter »

Jacek pisze: 20 mar 2022, o 16:57 W składzie Kazania są jeszcze Amerykanin i Włoch i żaden z nich nie wyjechał. Może coś tam jest na rzeczy co nie pozwala im po prostu wyjechać? Może bezpieczniejsze jest dogranie sezonu do końca? Nie wiemy tego dziś.

W każdym razie nie będzie żadnego usprawiedliwienia jeżeli wszyscy powrócą tam po wakacjach mimo trwającej wojny.
Dokładnie, nie jeden Bednorz tam został. No ale co tu podyskutujesz jak tu każdy widział kontrakt, zna sprawę i wie lepiej. Powinien uciec czym prędzej i pół życia spłacać długi i 2 lata nie grać, bo 4 osoby z forum na siatka.org tak chcą.

A co do przyszłego sezonu to oczywiście zgadzam się z tym co piszesz (jeśli do tego czasu sytuacja się nie zmieni).

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4319
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Te cztery osoby, to 79 procent kibicow. I pewnie wiecej, bo ja artykulu mewy nie widzialam wczesniej i nie glosowalam.
Co nie ma zadnego znaczenia. Nie liczba opinii daje kwalifikacje moralna czynu. Jesli 80 procent Rosjan orzeknie, ze protestujacy sa piata kolumna, naleza im sie tortury i 15 lub wiecej lat lagru, oraz odeslanie ich dzici do domu dziecka to moja i Twoja ocena ich racji sie nie zmieni.
BB zrobi co uzna za sluszne i jakos bedzie musial z tym chodzic, niezaleznie od tego czy na forum wypowiedziala sie jedna osoba czy 400.

Nikt kolego nie widzial kontraktu. Ale chyba nie sugerujesz, ze BB podpisal, ze bedzie bral pieniadze nawet jesli jego pracodawca zacznie finansowac ludobojtwo osob cywilnych? Wojna nieco zmienia spojrzenie na waznosc kontraktow. Rowniez instytucji meidzynarodowych. Chyba, ze uznamy ze zadnej wojny nie ma, jest tylko operacja denazyfikacji w zbuntowanej prowincji.

A pisanie, ze nie chodzi o pieniadze i w kolejnym zdaniu, ze jest obawa, ze pol zycia bedzie placil.... :]
Jakie 2 lata nie grac. Paszycki gra juz, i Rosjanie potwierdzili, ze dostal zgode FIVB.
Kto mu kaze placic wg Ciebie? Sad rosyjski w postepowaniu administracyjnym? Potem bedzie musial wystapic o egzekucje miedzynarodowa. I takiego tytulu nie dostanie.
Ostatnio zmieniony 20 mar 2022, o 18:39 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Streeter
Posty: 7250
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Streeter »

Myślę, że skoro do tej pory nie odszedł, to:

a) ma spore kary za odejście w trakcie sezonu, których się obawia
b) stwierdził, że dogra sezon i odejdzie po
c) ma gdzieś co się dzieje na Ukrainie.

Jeżeli nie zachodzi opcja c to ja przynajmniej nie zamierzam wykreślać go z polskiej listy obecności :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4319
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Diomedea »

OK z trzema mozliwosciami sie zgodze. Jest raczej pewne, ze ma spore kary w umowie. Pytanie czy w obecnej sytuacji miedzyzynarodowej Gazprom moze je egzekwowac. IMHO nie, ale Bednorz sie tego boi, podobnie jak jego menadzer.
Streeter
Posty: 7250
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Streeter »

Diomedea pisze: 20 mar 2022, o 18:42 OK z trzema mozliwosciami sie zgodze. Jest raczej pewne, ze ma spore kary w umowie. Pytanie czy w obecnej sytuacji miedzyzynarodowej Gazprom moze je egzekwowac. IMHO nie, ale Bednorz sie tego boi, podobnie jak jego menadzer.
Gdzieś ostatnio Piechocki twierdził, że będzie Sandera ścigał sądem amerykańskim. Może więc i Gazprom może polskim. Ja po prostu za mało na temat warunków i kontraktu Bednorza wiem, a także o takim międzynarodowym egzekwowaniu tego, by wydawać tak jednoznaczne opinie jak niektórzy tutaj. I rozumiem, że mniejszym problemem może być dograć ten sezon w Rosji i wtedy wyjechać, jak zostało go już z miesiąc. Tym bardziej że raczej nikt od tego nie umrze. I nie widzę powodów by nazywać kogoś takiego rosyjskim agentem czy putinowskim propagandysta.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4319
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Twierdzil. To mialo bysc sciganie w USA, przed ich sadem, o ile dobrze pamietam.
A slyszales, zeby zaczal? Cos juz wygral? Jakos przeszkadza to Sanderowi grac, a nawet przyjezdzac do Polski?
Bo moze sie okazac, ze koszta prawnika plus procesowe sa wieksze niz ten roczny kontrakt.

No i sytuacje troche nieporownywalne. Polska na nikogo nie napadla, kluby nia maja zakazu gry w rozgrywkach miedzynarodowych, nie odebrali im zawodow, a Sanderowi zadni funkcjonariusze nie grozili aresztem itp.
Jakos nie wyobrazam sobie Zenitu wystepujacego przed polskim sadem.

Jest jeszcze jeden aspekt, o ktorym nie wspominalismy. Moze ma znaczenie, moze nie. jest nim chec zachowania mozliwosci dzialania w przyszlosci na rynku rosyjskim przez menadzerow. To juz jest bardziej porownywalne do sytuacji przedsiebiorstw.
Ale tez wydaje sie troche ciagniete za uszy. Siatkarze z topu to waska grupa. Jakos nasz ulubiony menadzer dalej sprzedaje swoich zawodnikow polskim klubom, mimo paru odejsc po podpisaniu kontraktow.

Generalnie jednak raczej o aspekty finansowe chodzi i zwiazane z nimi obawy.

Nikt nie twierdzi, ze Bednorz jest rosyjskim szpiegiem. Zostal, z grupa podobnych sobie pionkiem w rekach putinowskiej propagandy. Propagandysta czy agent to osoby czynne. Rola Bednorza jest pasywna i zwiazana z jego obecnoscia w zespole finansowanym przez Gazprom.

Jak pisalam trwa wojna informacyjna. Tych kart, czy figurek, na froncie wewnetrznym ma Putin wiele. Nigdy nie wiadomo co da zwyciestwo, co przegrana. Jednak jesli dyktator Cie wspomina, nawet jako grupe, to znaczy ze jakies miejsce w jego rozgrywce zajmujesz.
W razie wyjazdu pozostaje tylko uzalanie sie federacji, czy prasy, takie jak w podlinkowanym artykule.
Streeter
Posty: 7250
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Streeter »

Też może być tak jak mówisz, że nie chce spalić mostów. Taki Krychowiak pewnie już nigdy oferty z Rosji nie dostanie, chociaż parę lat tam grał.

A może po prostu chce zdobyć Mistrzostwo Rosji z Zenitem, którego w tamtym roku nie zdobył. Ok, obecnie może mało szanowane trofeum, ale jest.

Zobaczymy jak się to wszystko potoczy, oby było tak jak część ekspertów twierdzi, że w kwietniu/maju powinno już być po inwazji i życie zacznie wracać do normy. Podejrzewam niestety, że jak się tylko Rosjanie zawiną się z Ukrainy, to wszelkie związki wesoło ich przywrócą do gry, bo kasa. Wtedy niewykluczone że wszelkie Bednorze i Christensony w lidze pozostaną.

Ja zawsze się staram zrozumieć obie strony i nie uważać że ktoś musi zrobić tak, jak mi się wydaje słuszne. I patrząc na to z wiedzą jaką mam na temat Bednorza w Rosji, jestem w stanie zrozumieć dlaczego póki co nie wyjechał. Też póki co nie widziałem kibiców Zenita biegających po hali z zetkami, a Gazprom jest chyba jedyną rosyjską firmą, która gdzieś przebąkiwała, że "operacja" jest niezbyt dobra, choć to pewnie głównie przez to, że boją się o interesy. A i w drużynie wydaje się, że nie ma takich typowych "zacietrzewionych kacapów" - nie sądzę by Michajłow czy Werbow byli zachwyceni obecną sytuacją. Choć to oczywiście tylko moje dywagacje, może są, niestety nie mam takiej wiedzy.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Streeter pisze: 22 mar 2022, o 10:01 Podejrzewam niestety, że jak się tylko Rosjanie zawiną się z Ukrainy, to wszelkie związki wesoło ich przywrócą do gry, bo kasa. Wtedy niewykluczone że wszelkie Bednorze i Christensony w lidze pozostaną.
Nie zostaną.
Też póki co nie widziałem kibiców Zenita biegających po hali z zetkami, a Gazprom jest chyba jedyną rosyjską firmą, która gdzieś przebąkiwała, że "operacja" jest niezbyt dobra, choć to pewnie głównie przez to, że boją się o interesy. A i w drużynie wydaje się, że nie ma takich typowych "zacietrzewionych kacapów" - nie sądzę by Michajłow czy Werbow byli zachwyceni obecną sytuacją.
Problem jest taki, że wojna informacyjna działa w dwie strony. Tak jak było wczoraj z tym rosyjskim samolotem, który rzekomo naruszył przestrzeń powietrzną Polski, tak samo było ze stwierdzeniem, że był rozkaz, żeby zawodnicy podczas hymnu ustawiali się w kształcie litery Z. Sprawa Lokomotivu gdzie grała Smarzek tylko podgrzała nienawiść w nas do ruskich, a w kibicach niesmak i niechęć do polskich sportowców. Nie wiem jak to wygląda w Kazaniu, ale w takim Dynamo już niezbyt fajnie, bo Kerminen robi wszystko aby uciec z Moskwy, ale nie ma jak. Finlandia, której już Putin groził, jest w napiętych stosunkach. A jak masz w drużynie kilku zawodników, którzy jawnie popierają agresję, to musi być kwas.
Kłamca.
Streeter
Posty: 7250
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Streeter »

No tak, z Vlasovem to sobie o polityce międzynarodowej nie pogada. A że część tych wieści trzeba dzielić przez 4 to swoją drogą. Możliwe, że ktoś w Rosji wpadł na to, że jak już sportowcy mają wyjechać, to trzeba im dowalić kar albo zrujnować opinie, a część się może wystraszy i zostanie. Tak naprawdę nam łatwo debatować o tym z ciepłego i bezpiecznego mieszkanka, a nie wiemy jak naprawdę sytuacja w kotle wygląda.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Lucarelli »

Streeter pisze: 22 mar 2022, o 11:07 No tak, z Vlasovem to sobie o polityce międzynarodowej nie pogada. A że część tych wieści trzeba dzielić przez 4 to swoją drogą. Możliwe, że ktoś w Rosji wpadł na to, że jak już sportowcy mają wyjechać, to trzeba im dowalić kar albo zrujnować opinie, a część się może wystraszy i zostanie. Tak naprawdę nam łatwo debatować o tym z ciepłego i bezpiecznego mieszkanka, a nie wiemy jak naprawdę sytuacja w kotle wygląda.

Streeter
W kotle to są setki tysięcy Ukraińców w Mariupolu, którzy są mordowani każdego dnia przez Rosjan, a nie sportowcy milionerzy mieszkający w apartamentach w Moskwie czy Kazaniu, którzy mogą opuścić Rosję w każdej chwili.
Robienie ofiar z celebrytów i sportowców nadal pracujących dla i za pieniędze rosyjskie jest wyjątkowo niesmaczne w obliczu tego co się dzieje w Ukrainie i skali prawdziwych dramatów, które się tam niestety rozgrywają.
Streeter
Posty: 7250
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Streeter »

Rozumiem, że Ty w ramach solidarności z Mariupolem oddałeś wszystkie pieniądze i śpisz na kasztanach? Chyba wiadomo że Ci ludzie mają gorzej i nie ma o czym mówić, ale mimo wszystko życie wszędzie indziej toczy się dalej.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Pawel9221
Posty: 1183
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Pawel9221 »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 22 mar 2022, o 15:56 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zupełnie nie na temat
Diomedea
Posty: 4319
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Diomedea »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 22 mar 2022, o 15:56 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zupełnie nie na temat
Szary Wilk
Posty: 7914
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

[ingerencja moderatora]

Czekam cały czas na Bednorza. Jakoś Smarzek wyjechała...
Ostatnio zmieniony 22 mar 2022, o 15:56 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: [post skasowany]
Pawel9221
Posty: 1183
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Pawel9221 »

[ingerencja moderatora]

Tak czy siak decyzja Bednorza w mojej opinii czy dogra tam sezon nie powinna rzutowac na jego przyszle powolanie
Ostatnio zmieniony 22 mar 2022, o 15:56 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zupełnie nie na temat
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Żeby trochę rozładować dyskusję o Rosji i ichniej lidze, żeby powrócić do sportowego ducha, wzorem Wysokiego wrzucam także rankingi per pozycja. O ile rozegranie i libero będą bardziej bezliczbowe tak reszta na bazie cyfr. 4 kolejki zostały do końca.

Przyjęcie
Obrazek

Kryterium jest punkt/set. Niestety dysponuję jedynie statystykami z volleyservice a nie z data project więc będzie bez efektywności ataku. Nikita Aleksjew traktowany jako przyjmujący bo więcej gra tam niż na ataku.
Subiektywny ranking
1. Wołkow - tu nie może być inaczej. Fenomenalny w aspektach ofensywnych i w bloku. W przyjęciu na palce także bardzo dobrze, ale dołem już trochę mniej. Niesamowicie zyskał przy Christensonie. Szkoda, że czasami dalej się buraczanie zachowuje.
2. Birjukow - druga młodość Denisa. Szkoda, że zdrowie mu nie pomogło w życiu, bo tak ruskie miałby zastępstwo za Tietiuchina sr, a tak Denis jest opoką rewelacji sezonu jaką jest Dynamo-LO.
3. Kliuka - cyferki natrzaskane jeszcze na grze w ataku. W przyjęciu tak sobie, ale w zasadzie pół sezonu Zenit jr wiezie na swoich plecach. Kontuzja dość poważna, ma wrócić na F6. O ile Zenit awansuje.

Rozczarowanie:
1. Urnaut
2. Petrić
3. Perrin.

Atak
Obrazek

1. Michajłow - Grande Maxim kolejny rok na topie. Fantastyczny gracz. Co prawda początek to ciężkie zgranie z Miką, ale im dalej w las tym lepiej.
2. Babkiewicz - Agamez 2.0 Pakę Białoruś może mieć, bo on i Dawiskiba to już podstawy do grania w średniej europejskiej.
3. Klets - wypożyczony z akademii Loko już 24 latek gra świetny sezon. Ale nie podejrzewam go o bycie topowym graczem. Niestety nie ten kaliber i bardzo nierówny.

Rozczarowanie:
1. Sokołow
2. Papazow

Środek
Obrazek

1. Wolwicz - gdyby nie duża rotacja na środku w Kazaniu byłby pierwszy w każdym rankingu poza asami.
2. Łyzik - ędzie lepszy jak Kurkajew/Własow/Jakowlew. Chłopak ma wszystko, ale brakuje jeszcze czucia w bloku szczególnie na dojściach na skrzydła. Świetnie za to 1 na 1 z vis a vis.
3. Dikarjew - chyba jeszcze większy talent. Bardzo dobry flot i już fantastyczny blok. W ataku nie aż tak wykorzystywany, bo Babkiewicz, wiadomo, ale myślę, że Kazań bądź drugi Zenit sięgną po niego.

Rozegranie
1. Christenson - dla mnie MVP ligi. Może ze dwa słabsze mecze, ale tak ogólnie jak zespół gra na ponad 40% efektywności, a kolejny poniżej 30% to wiedz, że masz fantastycznego sypacza. Kazań gra na 25% około perfekcyjnego przyjęcia i 45% pozytywnego. Grę z pola ma Amerykanin najlepszą w branży. Idealny fit z każdym ze skrzydłowych.
2. Abajew - do mniej więcej połowy stycznia super sezon, ale czegoś brakło. Brakuje też tych ochów i achów w meczach z czubem. Wszystkie 3 mecze z Kazaniem w tym sezonie kończył w kwadracie. Gubi dokładność często na lewe, bo niepotrzebnie przyspiesza. Dobre odbicie za plecy, ale wolne, no i zagrywka, blok na poziomie jak na rozgrywającego bardzo dobrym.
3. Z bólem serca i z braku laku Pankow - ogólnie w Rosji to mamy kryzys dobrych rozgrywających bo Jovović, Petrows, czy pozostali to raczej zawodnicy co najwyżej średni.
Rozczarowań nie będzie, bo nie ma kim.

Libero
1. Fiodorow - topowy prospekt na tej pozycji na świecie. Mega sprawny, super w obronie, a i jak na swój wiek 47% pozytywnego i 26% perfekcyjnego, do tego tylko 13 błędów na 234 przyjęcia jest w pytę. Pierwszy libero kadry dla mnie instant.
2. Jarnułtow - libero Jenseja kręci najlepsze liczby. 59% pozytywnego i 32% perfekcyjnego.
3. Żenia - no to co chłop broni jest chore. Niemierzalne też w dostępnych statystykach, ale na przestrzeni sezonu najlepszy gracz Sankt Petersburga.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Dziękujemy, bardzo dobre opracowanie. :)

Sapożkow chyba też pasuje do rozczarowań, aczkolwiek to chyba ten moment gdzie warunki już przeszkadzają mu w grze na ataku, z wielu względów. Za to takiego środkowego jak Łyzik z Nowosybirska parę lat Rosjanom do wejścia w buty Wołkowa czy Apalikowa (kompletny środkowy w każdym elemencie) rzeczywiście brakowało. Podobnie zresztą z Fjodorowem.

To oczywiście słuszna decyzja, ale dobrze te tabelki obrazują jaką stypę będziemy mieć stricte sportowo w sezonie reprezentacyjnym przy wykluczeniu Rosji (i od dawna ''pierwszej'' Kuby), bo to jedyny kraj pod względem głębii zawodników, który można do nas porównywać. A tak zostaje Francja, podstarzała Brazylia i USA, może Słowenia, Serbia i Włochy, moooże Argentyna - ze sportów, które śledzę, na polityce siatkówka traci chyba najbardziej. Ale miało nie być o polityce, więc chyba tutaj skończę.
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Ostatnio z Maximem Sapożkowem to Nazar Litwinienko gra na zmianę. Chyba jakoś Rosjanie, jak ich czytam, nie wiążą nadziei az takich. A zaraz jest jeszcze Murashko, który prędzej czy później wyląduje w Superlidze, bo jego matecznik Loko będzie tego chciało, a dalej z juniorów Dynama wypłynie Kuleszow 2004 rocznik już mający 214cm wzrostu.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Nadzieje z Sapożkowem były rok-dwa lata temu, bo był liderem młodzieżowej reprezentacji i ma niesamowite warunki fizyczne, ale - jak wyżej - myślę, że od pewnego etapu wzrost na skrzydle po prostu przeszkadza. Młodego Kuleszowa nie znam, ale w roczniku 03-04 - Rosjanie grali z przyjmującym na ataku, a wcześniej Kuleszow jr też grał na środku, więc (nie wiem czy go widziałeś) ciekawi mnie czy to nie jest kazus Kimerowa (wielki gość, z którego na siłę robiono atakującego) lub Bovolenty juniora (który jest fajnym talentem, ale ma hype w dużej mierze dzięki nazwisku). Podobna sytuacja jak u nas, czyli sporo dobrych graczy, sporo fajnych talentów, ale Rosjanie to na ataku mieli Fomina, potem Jakowlewa i Dinejkina, potem Połtawskiego, potem Michajłowa, w międzyczasie Pawłowa - to wiadomo jakie są oczekiwania. Ale kto wie co Putin zrobi z Białorusią...
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 866
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Jacek »

Rosjanie zastanawiają się jak będą wyglądały kluby bez obcokrajowców: https://sport.business-gazeta.ru/article/273208
Szary Wilk
Posty: 7914
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Podobno Bednorz nie ma żadnych przeszkód w rozwiązaniu kontraktu, ale...nie chce odchodzić.

Jeszcze gorzej niż Smarzek...
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Marcy$ »

Szary Wilk pisze: 24 mar 2022, o 11:43 Podobno Bednorz nie ma żadnych przeszkód w rozwiązaniu kontraktu, ale...nie chce odchodzić.

Jeszcze gorzej niż Smarzek...
Źródło?
Diomedea
Posty: 4319
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Moze Grzyb? Akurat rosyjski rynek zna.
Szary Wilk
Posty: 7914
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Marcy$ pisze: 24 mar 2022, o 15:17
Szary Wilk pisze: 24 mar 2022, o 11:43 Podobno Bednorz nie ma żadnych przeszkód w rozwiązaniu kontraktu, ale...nie chce odchodzić.

Jeszcze gorzej niż Smarzek...
Źródło?
Siatka.org ;)

I Super Expresa
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Diomedea pisze: 24 mar 2022, o 17:33 Moze Grzyb? Akurat rosyjski rynek zna.
Nom, musi znać doskonale, jeśli ciągle tam płaci podatki, wierząc jednemu z jego byłych klientów, który podpisując się swoim imieniem i nazwiskiem na jednym z fejsbukowych forów.
Kłamca.
kibic_siatki
Posty: 2593
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: kibic_siatki »

Jeśli p. Grzyb ma decydować o tym, gdzie Bartek ma się znajdować, to ja dziękuję. Ten menedżer znany z kontrowersyjnych działań walczy o swoje interesy udzielając m. in. takich "wywiadów".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”