Superliga mężczyzn 2021/2022

rafak
Posty: 554
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: rafak »

Ciorny, z punktu widzenia kadry i nowej roli Bednorza w Kazaniu, mam pytanie: czy widziałbyś w kadrze parę Leon - Bednorz?
ciorny17
Posty: 8532
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Przy Drzyzdze nie, bo Bendorz z Zatorskim nie przyjmie połowy boiska. Przy kimś kto ogarnia grę z pola jak najbardziej.

Chociaż i Leon zrobił postępy i gra na te 50% w przyjęciu, także myślę że daliby radę. Kolejna sprawa to fakt, że ok ogień wówczas jest niemiłosierny, ale na środku musi grać Kochanowski z kimś plastycznym (Huber) i wówczas to widzę. Ale i tak wszystko rozbija się o Drzyzgę.

Co prawda Semeniuk Leon było niby grane, a jakoś to wyglądało. Jeśli ja miałbym docelową czwórkę brać na MŚ to Leon, Bednorz, Semeniuk jako pewniacy i Śliwka z Fornalem biją się o czwartego.

Jeszcze jedna sprawa. Bednorz ciągle za słabo przyjmuje na palce. To samo Leon. taka Słowenia albo Francja, przy dobrym dniu to by mogła nas flotem rozmontować :D
Kłamca.
kamil1999
Posty: 5518
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Leon wyraźnie się poprawił w przyjęciu, ale Drzyzga to Drzyzga i on potrzebuje dogrania na nos.
Więc lepiej żeby ktoś defensywny był do pary z Leonem.
A skoro defensywni Fornal i Semeniuk dają jeszcze podobnie dużo w ataku co Bednorz to po co zastanawiać się na Bednorzem? Skoro nie da ani więcej w ataku ani na zagrywce ani na wysokiej piłce(bo tak jak Fornal i Semeniuk radzi sobie lepiej z rozegranych) a w przyjęciu jest parę klas gorszy od tej dwójki. Pewniakiem dla mnie jest Leon a inni niech walczą o skład i ja bym w tym składzie widział koło Leona Fornala, Semeniuka i mimo wszystko Śliwkę, który może na IO zagrał gorzej, ale wcześniej miał dobre mecze w reprezentacji jak w lidze Narodów. Taki Semeniuk choć jestem jego fanem to nie wiem czy zagrał jakiś dobry mecz w reprezentacji(w ofensywie) na razie a dla wielu jest już pewniakiem...
granvorka
Posty: 743
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: granvorka »

ciorny17 pisze: 28 gru 2021, o 09:26 Przy Drzyzdze nie, bo Bendorz z Zatorskim nie przyjmie połowy boiska. Przy kimś kto ogarnia grę z pola jak najbardziej.
Z Popiwczakiem ;)
kamil1999 pisze: 28 gru 2021, o 11:35 Leon wyraźnie się poprawił w przyjęciu, ale Drzyzga to Drzyzga i on potrzebuje dogrania na nos.
Więc lepiej żeby ktoś defensywny był do pary z Leonem.
A skoro defensywni Fornal i Semeniuk dają jeszcze podobnie dużo w ataku co Bednorz to po co zastanawiać się na Bednorzem? Skoro nie da ani więcej w ataku ani na zagrywce ani na wysokiej piłce(bo tak jak Fornal i Semeniuk radzi sobie lepiej z rozegranych) a w przyjęciu jest parę klas gorszy od tej dwójki. Pewniakiem dla mnie jest Leon a inni niech walczą o skład i ja bym w tym składzie widział koło Leona Fornala, Semeniuka i mimo wszystko Śliwkę, który może na IO zagrał gorzej, ale wcześniej miał dobre mecze w reprezentacji jak w lidze Narodów. Taki Semeniuk choć jestem jego fanem to nie wiem czy zagrał jakiś dobry mecz w reprezentacji(w ofensywie) na razie a dla wielu jest już pewniakiem...
Raz: po co znów grzać temat Drzyzgi jako #1? I dwa: mimo swojej obecnie bardziej defensywnej roli Bednorz nadal jest dużo lepszym zawodnikiem ofensywnym od Fornala, a w swojej top formie pewnie mniej więcej na podobnym poziomie do Semena'20-21. Dotychczas jego niezbilansowanie było głównym merytorycznym zarzutem odnośnie gry w s6 kadry. Wobec zmiany na + na tym froncie staje się naturalnym kandydatem do gry i obecnie stawiałbym ich mniej więcej na równi z KS, zwłaszcza że BB poszedł trochę w górę, a Semen ciut w dół. A na MŚ'22 będzie miejsce dla pięciu przyjmujących, więc dla obu powinno się znaleźć, o ostatnie powalczą imho Fornal, Kwolek i Kubiak.
kamil1999
Posty: 5518
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Fornal w top formie był zdecydowanie czołówką PL, Bednorz Serie A. Dlaczego jednoznacznie przez to wyżej oceniać Bednorza? Serie A może jest silniejsza, ale jak najbardziej są porównywalne co kiedyś udowodniłJohhnyRotten pokazując w statystykach, że x gracz często robi takie same procenty w ataku zarówno w polskiej jak i włoskiej lidze.
No i Bednorz wyglądał dobrze tylko gdy miał klasowego rozgrywającego przy sobie. Zeszły sezon Bednorz miał po prostu kiepski. Ten ma może dobry, ale nie jest też jakimś liderem Zenitu a raczej 3 opcją w ataku, więc ta bardziej defensywan rola Bednorza opiera się chyba tylko na tym, że mniej atakuje od Wołkowa bo raczej od niego lepiej nie przyjmuje.
Ja też byłbym za tym by Janusz powoli przejmował kadrę po Drzyzdze, ale w to nie wierzę.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7849
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamil1999 pisze: 28 gru 2021, o 11:58 No i Bednorz wyglądał dobrze tylko gdy miał klasowego rozgrywającego przy sobie. Zeszły sezon Bednorz miał po prostu kiepski.
Korelacja, nie przyczynowość.
ciorny17
Posty: 8532
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

kamil1999 pisze: 28 gru 2021, o 11:35
1. A skoro defensywni Fornal i Semeniuk dają jeszcze podobnie dużo w ataku co Bednorz to po co zastanawiać się na Bednorzem? Skoro nie da ani więcej w ataku ani na zagrywce ani na wysokiej piłce(bo tak jak Fornal i Semeniuk radzi sobie lepiej z rozegranych)
2. a w przyjęciu jest parę klas gorszy od tej dwójki.
(...)
3. Taki Semeniuk choć jestem jego fanem to nie wiem czy zagrał jakiś dobry mecz w reprezentacji(w ofensywie) na razie a dla wielu jest już pewniakiem...
Ad1. O ile Semeniuk i Bednorz porównywalnie mogą dać w ataku tyle samo, to Fornal niestety nie daje. Mówię niestety, bo jestem wielkim fanem talentu Tomka i w chwili obecnej to niestety nie można postawić znaku równości między nimi. Semeniuk też nie jest defensywnym graczem i nigdy nie będzie. Typowy all-arounder.

Ad2. Sformułowanie "parę klas" jest bardzo odważne. W mojej ocenie nie jest te parę klas, a wstawiłbym go imo na równi. Ale to imo.

Ad3. Tutaj, podobnie jak w przypadku Bednorza, chyba najwięcej upatrywałbym "winy" w Heynenie, niż samym Kamilu. Kamil rozgrywa bardzo dobry sezon, poprzedni, a szczególnie 2 część bez finałów Plusligii była rewelacyjna. Wielu, w tym ja, oczekiwało przeniesienia tego na kadrę, ale poza meczem z Wenezuelą na IO i wejściem na ME z Serbią to pozostałe takie se. Ten sam casus co Śliwka czy Kwolek na kadrze, gdzie w sezonie klubowym wyglądają rewelacyjnie, tak na kadrze blado.

Przekładając powyższą logikę, uwzględniając kto powinien z przyjmujących być w 2022 roku, to poza Leonem nikt, bo pozostali nie sprostali oczekiwaniom i poprzedni okres kadrowy zaliczyli średni co najwyżej.
kamil1999 pisze: 28 gru 2021, o 11:58 Ten ma może dobry, ale nie jest też jakimś liderem Zenitu a raczej 3 opcją w ataku, więc ta bardziej defensywan rola Bednorza opiera się chyba tylko na tym, że mniej atakuje od Wołkowa bo raczej od niego lepiej nie przyjmuje.
Ja też byłbym za tym by Janusz powoli przejmował kadrę po Drzyzdze, ale w to nie wierzę.
Bednorz przez cały sezon przyjął łącznie 341 razy 45% pozytywnego i 22% perfekcyjnego, a Wołkow 193 przy 40% pozytywnego i 22% perfekcyjnego, także mimo wszystko lepiej i to nie jest jakaś bardzo naciągana teza.
Kłamca.
granvorka
Posty: 743
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: granvorka »

WysokiPortorykanczyk pisze: 28 gru 2021, o 12:05
kamil1999 pisze: 28 gru 2021, o 11:58 No i Bednorz wyglądał dobrze tylko gdy miał klasowego rozgrywającego przy sobie. Zeszły sezon Bednorz miał po prostu kiepski.
Korelacja, nie przyczynowość.
Dodałbym, że dosyć słaba korelacja, bo Bendorz w swoim krótkim epizodzie z kadrą top zagrał w VNL 2019, a piłki rzucał mu obecny rozgrywający Stali Nysa. A zanim zatrudnił go czołowy klub Serie A, to wystawiał mu w Skrze Łomacz.
kamil1999
Posty: 5518
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Może rzeczywiście Bednorz uczynił jakieś spore postępy w przyjęciu. Pewnie oglądacie go częściej niż ja, ale nie chce mi się wierzyć by aż tak spore by postawić znak równości w przyjęciu między nim a Semeniukiem czy zwłaszcza Fornalem bo obaj to ścisła czołówka ligowa w tym elemencie. Ale skoro faktycznie przyjmuje już lepiej niż nie najgorszy w tym elemencie Wołkow to jakieś tam postępy faktycznie uczynił.
Co do semeniuka i tego czy defensywny to dobre określenie to zależy jak rozumieć to słowo. Jeśli dla kogoś defensywny to tylko taki Andringa czy Penchev czyli siatkarze dobrze radzący sobie w defensywie a gorzej w ofensywie to zdecydowanie jest to złe określenie. Dla mnie defensywny to siatkarz, którego zadaniem jest głównie zabezpieczanie przyjęcia, ale nie znaczy to, że musi dostawać mniej piłek niż ten ofensywny lub, że sobie z nimi musi gorzej radzić. Semeniuk to przede wszystkim bardzo dobrze poukładany technicznie siatkarz. Pamiętam gdy oglądałem taką reakcję na yt to ta osoba nagrywająca tą reakcję powiedziała, że ułożenia ciała i ruch na nogach do przyjęcia Semeniuka to idealny przykład dla młodych jak trzeba przyjmować. Statystyki no i po prostu to co widzimy na boisku to potwierdzają bo on od kiedy wszedł do 1 składu stał się jednym z najlepiej przyjmujących zawodników na swojej pozycji w lidze. W tym sezonie trochę słabiej bo ciężki miał początek w tym elemencie, ale to wina drobnych problemów zdrowotnych. Podobnie było z Fornalem w zeszłym sezonie gdzie też problemy zdrowotne wpłynęły na jego gorsze przyjęcie a ten powiedziałbym, że jest nawet lepszy niż Semeniuk w przyjęciu. Jeśli więc Semeniuka ustawimy z Leonem, Bednorzem czy z innymi zawodnikami uważanymi za ofensywnych to zdecydowanie można Semeniuka określać jako defensywnego nawet jeśli będzie lepiej atakował niż taki Bednorz. Bo w parze z nim to zapewne Semeniuk będzie musiał wziąć na siebie większy obszar boiska bo technicznie jest lepszy w przyjęciu. W parze z Śliwkę do Semeniuka bardziej pasowało wtedy określenie uniwersalny, choć i tak to raczej Semeniuk był tym bardziej defensywnym bo na przykład do flotów to większe pole brał Semeniuk i Zatorski. Do zagrywki z wyskoku brali mniej więcej pola po równo. Ale tu też lepiej wyglądał Semeniuk zwłaszcza z tymi najsilniejszymi bo nieraz Śliwka te bomby z Zenitem czy Cucine lube przyjmował w krzaki. No i choć skuteczność mieli podobną a liczbę ataków Semeniuk chyba jednak wyższą to Śliwka lepiej sobie zwykle radził na wysokich piłkach.
ciorny17 pisze: 28 gru 2021, o 12:07

Przekładając powyższą logikę, uwzględniając kto powinien z przyjmujących być w 2022 roku, to poza Leonem nikt, bo pozostali nie sprostali oczekiwaniom i poprzedni okres kadrowy zaliczyli średni co najwyżej.
kamil1999 pisze: 28 gru 2021, o 11:58 Ten ma może dobry, ale nie jest też jakimś liderem Zenitu a raczej 3 opcją w ataku, więc ta bardziej defensywan rola Bednorza opiera się chyba tylko na tym, że mniej atakuje od Wołkowa bo raczej od niego lepiej nie przyjmuje.
Ja też byłbym za tym by Janusz powoli przejmował kadrę po Drzyzdze, ale w to nie wierzę.
Zgadzam się i dlatego IMO: Semeniuk, Śliwka, Fornal, Bednorz, Kwolek, Kubiak, może Lipiński i może ktoś tam jeszcze powinni zacząć z czystą kartą. Bez robienia pewniaków. Choć przypuszczam, że w przypadku gdy trenerem będzie Grbić co nie jest takie pewne to Semeniuk i Śliwka moą być tymi pewniakami bo oni Grbiciowi dali LM a nie jakiś Bednorz grający w Rosji gdzie rozgrywki patrząc na te najsłabsze kluby są raczej nawet prostsze niż w Polsce.
ptrlnd
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ptrlnd »

Porównując Semeniuka z Bednorzem od razu, przynajmniej dla mnie rzuca się w oczy mobilność na boisku. Kamil szybciej się przemieszcza, lepiej pracuje na nogach. Technicznie to jeden z najlepiej ułożonych graczy na swojej pozycji na świecie i piszę to z pełnym przekonaniem. Bednorz tylko w jednym elemencie wygrywa z Kamilem, jest to zagrywka. To prawda, że Bartek tym sezonie w lidze ma trochę inną rolę, ale gołym okiem widać, że jest pewniejszy w przyjęciu i bardziej aktywny w obronie. Na pewno duża w tym zasługa Werbowa. Problem tylko w tym, że Bednorz to nie typ zmiennika jak Śliwka. Wątpię, żeby z ławki wchodził nawet na zagrywkę. Podsumowując innej pary niż Leon-Semeniuk nie widzę na 2022.
Szary Wilk
Posty: 7952
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

ptrlnd pisze: 28 gru 2021, o 14:31 Porównując Semeniuka z Bednorzem od razu, przynajmniej dla mnie rzuca się w oczy mobilność na boisku. Kamil szybciej się przemieszcza, lepiej pracuje na nogach. Technicznie to jeden z najlepiej ułożonych graczy na swojej pozycji na świecie i piszę to z pełnym przekonaniem. Bednorz tylko w jednym elemencie wygrywa z Kamilem, jest to zagrywka. To prawda, że Bartek tym sezonie w lidze ma trochę inną rolę, ale gołym okiem widać, że jest pewniejszy w przyjęciu i bardziej aktywny w obronie. Na pewno duża w tym zasługa Werbowa. Problem tylko w tym, że Bednorz to nie typ zmiennika jak Śliwka. Wątpię, żeby z ławki wchodził nawet na zagrywkę. Podsumowując innej pary niż Leon-Semeniuk nie widzę na 2022.
A jaki typ zmiennika to Śliwka? Na Igrzyskach jego zmiany raczej były bardzo słabe.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Biciut »

Szary Wilk pisze: 28 gru 2021, o 19:44
ptrlnd pisze: 28 gru 2021, o 14:31 Porównując Semeniuka z Bednorzem od razu, przynajmniej dla mnie rzuca się w oczy mobilność na boisku. Kamil szybciej się przemieszcza, lepiej pracuje na nogach. Technicznie to jeden z najlepiej ułożonych graczy na swojej pozycji na świecie i piszę to z pełnym przekonaniem. Bednorz tylko w jednym elemencie wygrywa z Kamilem, jest to zagrywka. To prawda, że Bartek tym sezonie w lidze ma trochę inną rolę, ale gołym okiem widać, że jest pewniejszy w przyjęciu i bardziej aktywny w obronie. Na pewno duża w tym zasługa Werbowa. Problem tylko w tym, że Bednorz to nie typ zmiennika jak Śliwka. Wątpię, żeby z ławki wchodził nawet na zagrywkę. Podsumowując innej pary niż Leon-Semeniuk nie widzę na 2022.
A jaki typ zmiennika to Śliwka? Na Igrzyskach jego zmiany raczej były bardzo słabe.
W naszej kadrze spokojnie jestem w stanie wyobrazić sobie granie na trzech przyjmujących, czyli Kędzierzyn + Leon z Zatorem (Popiwczakiem) i Januszem na rozegraniu. Oglądając w akcji Bednorza w pucharze Rosji, który leciał przez weekend to niestety on pasuje do obecnej Resovii - dobre nazwisko w środowisku jednak jest coś nieopisanego co sprawia, że zwyczajnie nie gra na miarę swoich możliwości.
granvorka
Posty: 743
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: granvorka »

Szary Wilk pisze: 28 gru 2021, o 19:44
ptrlnd pisze: 28 gru 2021, o 14:31 Porównując Semeniuka z Bednorzem od razu, przynajmniej dla mnie rzuca się w oczy mobilność na boisku. Kamil szybciej się przemieszcza, lepiej pracuje na nogach. Technicznie to jeden z najlepiej ułożonych graczy na swojej pozycji na świecie i piszę to z pełnym przekonaniem. Bednorz tylko w jednym elemencie wygrywa z Kamilem, jest to zagrywka. To prawda, że Bartek tym sezonie w lidze ma trochę inną rolę, ale gołym okiem widać, że jest pewniejszy w przyjęciu i bardziej aktywny w obronie. Na pewno duża w tym zasługa Werbowa. Problem tylko w tym, że Bednorz to nie typ zmiennika jak Śliwka. Wątpię, żeby z ławki wchodził nawet na zagrywkę. Podsumowując innej pary niż Leon-Semeniuk nie widzę na 2022.
A jaki typ zmiennika to Śliwka? Na Igrzyskach jego zmiany raczej były bardzo słabe.
Na dobrą sprawę to jedynym zmiennikiem z prawdziwego zdarzenia, na innej pozycji, jest u nas Bucki, bo gra w tej roli od lat. Każdy z gości, którzy ocierają się o kadrę gra pierwsze skrzypce w swoim klubie i nie jest przyzwyczajony do stania w kwadracie. Tu raczej chodzi o skill set, który daje pewną możliwość korekty stylu gry, Śliwka jako gracz wszechstronny i dość niestandardowy jest takim teoretycznym uniwersalnym zmiennikiem na przyjęciu, do tego jego styl ataku jest zupełnie inny niż Leona czy Bednorza. A druga sprawa to psychika i umiejętność pogodzenia się z taką rolą. Niektórzy nie mają problemu z ego i dlatego nadają się do tego bardziej niż inni.
ptrlnd
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ptrlnd »

Szary Wilk pisze: 28 gru 2021, o 19:44
ptrlnd pisze: 28 gru 2021, o 14:31 Porównując Semeniuka z Bednorzem od razu, przynajmniej dla mnie rzuca się w oczy mobilność na boisku. Kamil szybciej się przemieszcza, lepiej pracuje na nogach. Technicznie to jeden z najlepiej ułożonych graczy na swojej pozycji na świecie i piszę to z pełnym przekonaniem. Bednorz tylko w jednym elemencie wygrywa z Kamilem, jest to zagrywka. To prawda, że Bartek tym sezonie w lidze ma trochę inną rolę, ale gołym okiem widać, że jest pewniejszy w przyjęciu i bardziej aktywny w obronie. Na pewno duża w tym zasługa Werbowa. Problem tylko w tym, że Bednorz to nie typ zmiennika jak Śliwka. Wątpię, żeby z ławki wchodził nawet na zagrywkę. Podsumowując innej pary niż Leon-Semeniuk nie widzę na 2022.
A jaki typ zmiennika to Śliwka? Na Igrzyskach jego zmiany raczej były bardzo słabe.
W skrócie zabezpieczenie przyjęcia + zmiana tempa ataku (lewa ręka) + może kilka obron. Chwila oddechu dla Leona przy wymagającym meczu. Fakt na igrzyskach nie pykło ale tam 3/4 drużyny grało piach. Taki Bednorz ze swoim "jestem na siatkarskim szczycie" i wygórowanym ego wg mnie na zmiennika się nie nadaje. To jest typowy gracz do szóstki, który potrzebuje mnóstwo zaufania od trenera.
rafak
Posty: 554
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: rafak »

Trochę mocny off-topic (ale fajny) się zrobił i może warto by było przenieść do działu reprezentacji.
Taki Bednorz ze swoim "jestem na siatkarskim szczycie" i wygórowanym ego wg mnie na zmiennika się nie nadaje.
Powiem szczerze, że denerwują mnie takie opinie o Bartku. Nie wiem naprawdę czym sobie na to zasłużył (Miał może jedną mniej fortunną wypowiedź).

OK, ja bardzo lubię Bartka i może jestem trochę stronniczy.
ciorny17
Posty: 8532
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

rafak pisze: 29 gru 2021, o 04:58
Taki Bednorz ze swoim "jestem na siatkarskim szczycie" i wygórowanym ego wg mnie na zmiennika się nie nadaje.
Powiem szczerze, że denerwują mnie takie opinie o Bartku. Nie wiem naprawdę czym sobie na to zasłużył (Miał może jedną mniej fortunną wypowiedź).
Wszystko zaczęło się od wywiadu, gdzie po Blainem w Skrze nic nie grał i taka łatkę dostał.
1. Heynen powiedział, że w opcji rezerwowego lepiej widzi Szalpuka - Bednorz ma ego wielkie jak Atlantyk, nie zniósłby tej roli
2. Butko udziela wywiadu w którym mówi, że podczas kryzysu w zeszłym roku gdy wszyscy w Kazaniu mieli problem, a Bednorz był sam, nikt mu nie pomógł - na forum przeczytałem, że Butko mówi, że Polak się nie dogaduje z resztą
3. W social mediach normalny kontakt z każdym, Kaczmarkiem z Kolsem, Kurkiem, Nowakowskim, Piechockim, Leonem, Fornalem. Dobry kontakt w Modenie (ostatnio prezent dla Toto Rossiniego koszulka Piotrka Zielińskiego) na forum czytam że nie dogaduje się w grupie.
4. Bednorz mówi, że jest w jednym z najlepszych klubów w ostatniej historii siatkówki, czyli na tym szczycie - Bednorzowi bije sodówka bo mówi że jest na szczycie.
5. Bednorz wypożycza auta i reklamuje na Instagramie wypożyczalnie - flexuje się jak małolat z furami za 500k.

No cóż.
Kłamca.
rafak
Posty: 554
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: rafak »

Dobre podsumowanie, ciorny.
Szary Wilk
Posty: 7952
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Bednorz ma taką łatkę jak Muzaj, tylko trochę inną, ale też nie da się jej odczepić. Muzaj był uważany za wielki talent z ogromnym potencjałem, dziś już rzecz jasna wiadomo na co go stać (nie jest to gwiazda światowej klasy, ale swoje swoje grąć potrafi), ale każdy jego dobry występ i tak ma zaniżoną wartość, bo dalej co niektórzy podświadomie maja co do niego oczekiwania jak do Nimira, mimo, że sami piszą na forum o tym, że jest niby przereklamowany. I tak to się żyje.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 866
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Jacek »

ciorny17 pisze: 29 gru 2021, o 07:01Wszystko zaczęło się od wywiadu, gdzie po Blainem w Skrze nic nie grał i taka łatkę dostał.
1. Heynen powiedział, że w opcji rezerwowego lepiej widzi Szalpuka - Bednorz ma ego wielkie jak Atlantyk, nie zniósłby tej roli
2. Butko udziela wywiadu w którym mówi, że podczas kryzysu w zeszłym roku gdy wszyscy w Kazaniu mieli problem, a Bednorz był sam, nikt mu nie pomógł - na forum przeczytałem, że Butko mówi, że Polak się nie dogaduje z resztą
3. W social mediach normalny kontakt z każdym, Kaczmarkiem z Kolsem, Kurkiem, Nowakowskim, Piechockim, Leonem, Fornalem. Dobry kontakt w Modenie (ostatnio prezent dla Toto Rossiniego koszulka Piotrka Zielińskiego) na forum czytam że nie dogaduje się w grupie.
4. Bednorz mówi, że jest w jednym z najlepszych klubów w ostatniej historii siatkówki, czyli na tym szczycie - Bednorzowi bije sodówka bo mówi że jest na szczycie.
5. Bednorz wypożycza auta i reklamuje na Instagramie wypożyczalnie - flexuje się jak małolat z furami za 500k.

No cóż.
W punkt!
ptrlnd
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ptrlnd »

rafak pisze: 29 gru 2021, o 04:58 Trochę mocny off-topic (ale fajny) się zrobił i może warto by było przenieść do działu reprezentacji.
Taki Bednorz ze swoim "jestem na siatkarskim szczycie" i wygórowanym ego wg mnie na zmiennika się nie nadaje.
Powiem szczerze, że denerwują mnie takie opinie o Bartku. Nie wiem naprawdę czym sobie na to zasłużył (Miał może jedną mniej fortunną wypowiedź).

OK, ja bardzo lubię Bartka i może jestem trochę stronniczy.
Mnie za to trochę irytują takie wypowiedzi zawodników, bo dla mnie "jestem na siatkarskim szczycie" mogą wypowiadać nieliczni jak teraz Leon, czy kiedyś Tietiuchin. Bartek pewnie miał tylko na myśli sam prestiż klubu, ale dziwnie to zabrzmiało. Niech rozegra kilka takich sezonów jak w Modenie to nie będę się czepiał.
Diomedea
Posty: 4350
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Tych niefortunnych wypowiedzi BB to jednak bylo kilka .

Generalnie Bartek zebral co zasial. Bylo to juz jakis czas temu, ciezki sezon u Alekno, lekkie wyobcowanie z druzyny od ktorej nie dostal pomocy cos mogly zmienic w jego sposobie widzenia. A z pewnoscia pomogla zmiana trenera klubowego.

Fajnie, ze jak twierdzicie Bartosz lepiej gra w obronie, bo to byl jego slaby punkt. Pewnie w wolnej chwili poogladam.
ciorny17
Posty: 8532
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Diomedea pisze: 31 gru 2021, o 01:43 Fajnie, ze jak twierdzicie Bartosz lepiej gra w obronie, bo to byl jego slaby punkt. Pewnie w wolnej chwili poogladam.
Na kanale YT Volley Ru masz skrót i całe mecze.

Teraz liga krótka przerwa i start 3.01.
Kazan gra z Fakielm czyli machina Werbowa kontra Babkiewicz.
W mojej ocenie najlepszy prospekt na ataku z tych młodych wszystkich. Mecz 4.01 chyba o 15 naszego czasu.
Kłamca.
ciorny17
Posty: 8532
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Bardzo smutna wiadomość dotarła z Rosji. Wczoraj, w wieku 53 lat zmarł Wadim Khamutski wieloletni reprezentant Rosji, srebrny i dwukrotnie brązowy medalista IO. W ostatnich latach zajmował się trenowaniem zespołu juniorskiego Biełoglorie, w którym spędził 14 lat swojej kariery. Powodem śmierci były problemy z sercem.
Kłamca.
ciorny17
Posty: 8532
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

3 mecze dzisiaj i wszystkie bez historii.
Zenit Sankt Petersbur pokonuje Samotlor, Biełgorod Surgurt, a Dynamo Moskwa Jensej.

Dwa Słowa o Sapażkowie. Ostatnie 4 mecze to 4/17 (ujemna efektywność), 5/10 (30% efektywności), 13/30 (20% efektywności), 2/7 (ujemna efektywność). Mocne zderzenie giganta i wielkiej nadziei rosyjskiej siatkówki na ataku. Wielką dziurę mają na tej pozycji po Michajłowie. Podobnie jak my, szklany Poletajew, dalej może Papazow, Fettsow. Ale to i tak zawodnicy, którzy niekoniecznie rokują na duże granie. Ewentualnie czekanie na młodego Kuleszowa, ale to dopiero zawodnik mający 18 lat w tym roku. A na naturalizację Babkiewicza już za późno.

Jutro o 17 naszego czasu Kazań vs Fakieł i wspomniany Babkiewicz.
Kłamca.
ciorny17
Posty: 8532
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Kazań bez Bednorza w szóstce, a na środku z Kononowem i Szczerbininem.
Najlepiej punktującym zawodnikiem Zenitu Babkiewicz. Póki co na -4 (1/7, 2 błędy i czapa). W Kazaniu tradycyjnie Wołkow 4/6, ale Michajłow się "męczy" i notuje 2/9.

2 set dla Kazania także. Tym razem Werbow mocno poleciał i rozpoczął z Poroshinem. Nie wiem na ile to obecność Romana a na ile słaby dzień kolegów, ale się zrobiło mecz Wołkow vs Babkiewicz. Białorusin 6/12 a Dima 8/11 w tym secie. Co prawda nie przyjmuje, bo sumarycznie Zenit ma 35% pozytywnego, ale w ataku daje niesamowite wsparcie. Michajłow 4/16, Surmaczewski 5/9 ale w przyjęciu na 19 razy tylko 32% pozytywnego

Do 13. Zemczenok od początku, w połowie seta wszedł Bieriezko.

Kazań wygrywa 10 mecz z rzędu. 10 3 do 0. A ogólnie ma 14 zwycięstw z rzędu.
Kłamca.
ptrlnd
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ptrlnd »

ciorny17 pisze: 4 sty 2022, o 17:31 Kazań wygrywa 10 mecz z rzędu. 10 3 do 0. A ogólnie ma 14 zwycięstw z rzędu.
Za bardzo to nie ma im kto zagrozić aż do marca, wiec ta fajna seria będzie trwać. Wydaje się, że złapali odpowiedni rytm i dużo tam jakości. Strasznie szkoda, że nie grają w tej edycji Ligi Mistrzów, mogliby sporo namieszać.
ciorny17
Posty: 8532
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

ptrlnd pisze: 4 sty 2022, o 20:24 Strasznie szkoda, że nie grają w tej edycji Ligi Mistrzów, mogliby sporo namieszać.
Sami na to zapracowali w zeszłym roku, a cegiełkę do tego dołożył ich obecny trener :D

Chyba nie będzie nadużyciem, jeśli powiem, że Zenit obok Zaksy to najładniej i najskuteczniej grająca drużyna obecnie w Europie. Co prawda nie jest to jakieś super wyróżnienie, bo biorąc pod uwagę, że we Włoszech covid ładnie poskładał większość zespołów z topu, w Polsce poza Zaksą reszta gra w kratkę, Sammelvuo kolejny rok nie potrafi poskładać Zenitu jr, a Pankow z Sokołowem nie są Pankowem i Sokolowem z zeszłego roku.

W tym roku, zwycięzca fazy zasadniczej ligi rosyjskiej ma zapewniony udział w LM, więc będzie gra o coś. Kolejna sprawa to fakt, że w zasadzie do finały w pucharze CEV gdzie będzie na moje oko Modena bądź Skra, to tam za bardzo nie ma z kim Zenit póki co dostać w papę. No chyba, że nagle będzie trubo zjazd. Aczkolwiek czy poza Wołkowem i Christensonem ktoś tam gra super sezon? No nie. Michajłow i Bednorz mają jeszcze duże rezerwy, środek gra swoje, a tak uwielbiany pod niebiosa Fiodorow gra na procentach takich jak Polak przyjmując znacznie mniej od naszego przyjmującego.
Kłamca.
ptrlnd
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ptrlnd »

ciorny17 pisze: 5 sty 2022, o 09:45
ptrlnd pisze: 4 sty 2022, o 20:24 Strasznie szkoda, że nie grają w tej edycji Ligi Mistrzów, mogliby sporo namieszać.
W tym roku, zwycięzca fazy zasadniczej ligi rosyjskiej ma zapewniony udział w LM, więc będzie gra o coś.
Faktycznie, walka będzie szła na noże do ostatniej kolejki. Zenit zdobobywając Puchar Rosji nie zyskał tym samym miejca w Lidze Mistrzów?
ciorny17
Posty: 8532
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

ptrlnd pisze: 5 sty 2022, o 11:47 Zenit zdobobywając Puchar Rosji nie zyskał tym samym miejca w Lidze Mistrzów?
https://sport.business-gazeta.ru/article/265743

Nope. Awans do Pucharu CEV. Ostatnie w sumie zdanie w tym artykule.
Kłamca.
ciorny17
Posty: 8532
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Drugi mecz z rzędu bez Bendorza.
Tym razem galowo, Kazań z problemami na początku, gdzie Ufa cisnęła zagrywką w Surmaczewskiego, a ten odwdzięczał się przyjęciem w buraki i słabym atakiem. Było już 14:10 dla Ufy. Jednak odkuł się na zagrywce serwując 2 asy. Później jeszcze Wołkow dołożył kolejnego i Christenson następna dwa i znów w kolejnym obejściu Surmaczewski dokłada asa Ostatecznie Kazań pierwszego seta wygrywa do 19.

Bez historii ten set. Zagrywką i tyle. 12 asów póki co Zenitu. Surmaczewski 5, ale też w ataku dzisiaj całkiem całkiem, bo już 6 punktów, ale z 3 błędami i czapą.
Odwinąłem do rozgrzewki i Bartek ani nie atakował, ani nie serwował. Podobnie jak w meczu z Fakielem. Media ruskie nic nie donoszą w tym temacie.

3. seta już nie widziałem, więc wrzucam same cyferki.
https://vfv-web.dataproject.com/MatchSt ... pe=LegList
Surmaczwski sztos na zagrywce, ale w przyjęciu dramat.
Ogólnie jak na 42% pozytywnego zespół robi 40% efektywności ataku, to wiedz, że masz ogień na skrzydłach.
Kłamca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”