Francuska ProA sezon 2021/2022

Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: hunter »

Cannes
Rogrywający: Gelinski, Tschupp
Atakujący: Nelli, Annicette
Przyjmujący: Klymar, Fromm, Sossenheimer, Gruvaeus
Środkowi: Koncilja, Gjorgjew, Manuohalalo
Libero: Mouiel
Trener: Dileo

Przyszli: Nelli, Fromm, Sossenheimer, Gjorgjew, Manuohalalo, Dileo
Odeszli: Williams, Aciobanitei, Liot, Averill, Rodriguez, Lacassie, Labazhevic, Marquet (trener)

Ciężko będzie zastąpić Averilla i Williamsa po świetnym poprzednim sezonie, ciekawe jak po dziesięciu latach poza Europą odnajdzie się trener Dileo. Potencjał na pierwszą czwórkę jak najbardziej.

Chaumont
Rogrywający: Corre, da Silva
Atakujący: Herrera, Roatta
Przyjmujący: Mergarejo, Aciobanitei, Gutierrez, Laumon
Środkowi: Alonso, Gueye, Plak
Libero: Massimino, Bouleau
Trener: Prandi

Przyszli: da Silva, Roatta, Aciobanitei, Guttierez, Gueye, Plak
Odeszli: Lanza, Marshall, Fernandez, Repak, Petrov, McDonnel, Jeanlys

Wiadomo było, że Lanza jest nie do zatrzymania, szkoda mi Marshalla, który do momentu kontuzji grał bardzo dobry sezon, na ich miejsce para Guttierez-Aciobanitei, żaden z nich jakoś nie przekonywał mnie w swoich poprzednich zespołach.
Duży plus za ściągnięcie Gueye, który wyróżniał się w Narbonne.
Jak co roku w Chaumont dużo będzie zależało od Prandiego, który zawsze jest w stanie wycisnąć maksa z drużyny, potencjał na pierwszą czwórkę spokojnie.

Montpellier
Rogrywający: J.Gonzalez, Gill
Atakujący: Faure, Cardin
Przyjmujący: Palacios, Lynnel, Lazo, Lecat
Środkowi: Le Goff, Demjanenko, Krajcowić
Libero: A.Gonzalez
Trener: O.Lecat

Przyszli: Faure, Cardin, Lynnel, Lazo, Krajcowić
Odeszli: Sclater, Panou, Mendez, Kaba

Mimo wszystko chyba największe rozczarowanie poprzedniego sezonu, klub po zmianach organizacyjnych.
I sporo niewiadomych, przynajmniej dla mnie, wielkim fanem Sclatera i Mendeza nie byłem ale dawali gwarancję pewnego poziomu.
Teraz będzie Faure, który ma za sobą jeden niepełny sezon jako jedynka w Tuluzie, ma gość potencjał i nie twierdzę, że to nie wypali.
Dalej szklany Lynnel, choć w formie oczywiście to będzie wyróżniający się zawodnik. Lazo i Krajcowicia nie znam, więc dla mnie to również niewiadoma.
Z uwagi na Lecata będę kibicował, ale może być ciężko o powtórkę z poprzedniego sezonu.


Cambrai
Rogrywający: Ropret, Takaniko
Atakujący: Tupczij, Lengrand
Przyjmujący: Trutczew, Villard, Yago Dutra, Pepin
Środkowi: Osoria, Marshman, Jecmenica
Libero: Kroiss
Trener: Ondrusek

Przyszli: Ropret, Tupczij, Lengrand, Trutczew
Odeszli: Bazin, Pire, Quiroga, Cagliari

Trzy spore ubytki, czyli Cagliari, Bazin, Quiroga a także zmiana na stanowisku trenera, podejrzewam, że będzie im ciężko będzie zrobić wynik podobny do poprzedniego sezonu, ale z uwagi na Tupczija będę ich obserwował.

Narbonne
Rogrywający: Uriarte, Gabin
Atakujący: Araujo, Faganas
Przyjmujący: Zanotti, Bassereau, Verissimo, Bougerra
Środkowi: Jouffroy, Ramos, Zerba, Tous
Libero: Duee
Trener: Falasca

Przyszli: Araujo, Jouffroy, Tous
Odeszli: Hirsch, Gueye

W Narbonne stabilnie, to i wyników oczekuję zbliżonych do tych z poprzedniego sezonu.

Tours
Rogrywający: Coric, Chauvin
Atakujący: Neto, Toledo
Przyjmujący: Tillie, El Graoui, Derouillon, Meier
Środkowi: Terjomenko, Aracaju, Bruckert
Libero: Perry
Trener: Fronckowiak

Przyszli: Neto, Tillie, Derouillion, Meier, Terjomenko, Fronckowiak (trener)
Odeszli: Loh, Ventura, Montes, Udrys, Rossard, Henno (trener)

Gorzej niż w poprzednim sezonie nie powinno być. Nie sądzę, żeby Neto był takim niewypałem jak Udrys, Tillie jeśli będzie zdrowy to na pewno top ligi, jak nie to jest w odwodzie młody Derouillion.
Terjomenko to pewniak. Fronckowiak w porównaniu do Henno to również nie żółtodziób.

Tourcoing
Rogrywający: Sanchez
Atakujący: Winkelmuller
Przyjmujący: Cardenas, Ramme, Vaccari
Środkowi: Loser, Bultor, Bertolini
Libero: Lemay
Trener: Paes

Przyszli: Winkelmuller, Ramme, Vaccari, Bertolini
Odeszli: Palonsky, Lilembo, Baroti, Martins, Legrand

Wąska kadra, nie wiem czy zamierzają kogoś jeszcze podpisywać. Nigdy nie ukrywałem, że nie śledzę lig południowoamerykańskich, więc nie wiem czego po nich się spodziewać, ale jeśli wypalą to powinni powalczyć o czwórkę.

Poitiers
Rogrywający: Carisio, Helfer
Atakujący: Chizoba, Chapman
Przyjmujący: Manavinezhad, Poglajen, Awal, Noda, R. Penczev
Środkowi: Concepcion, Prevert, Voulkidis
Libero: Ramon
Trener: Donat

Przyszli: Carisio, Chapman, Manavi, Poglajen, R.Penczev, Concepcion, Voulkidis
Odeszli: Pajenk, Maghalles, N'Gapeth, Petreas, Zopie, Ma'a, Gutierrez, Raffaelli

Ogromne zmiany. Nie wiem czego się spodziewać. Wpisałem Manaviego ale z tego co wiem jego kontrakt został rozwiązany już.

Sete
Rogrywający: Garcia, Chirivino
Atakujący: Sclater
Przyjmujący: Karlitzek, Geiler, Beriot
Środkowi: Gauna, Kreek, Mabiala
Libero: Deveze
Trener: Duflos

Przyszli: Sclater, Karlitzek, Mabiala, Chirivino
Odeszli: Tupczij, Jamuel, Baranek

Ciężko będzie zastąpić Tupczija, ale z kolei Karlitzek powinien być wartością dodaną względem Baranka, szanse na PO są, gdzieś tam w okolicach miejsc 8-10 powinni zakręcić się.

Paris
Rogrywający: Hernan, Paes
Atakujący: Lawani
Przyjmujący: Kujundzić, Mendez, N.Kovacvić, Poda
Środkowi: Fiel, Michelucci, Jurkocics
Libero: Diez
Trener: Rougeyron


Przyszli: Michalucci, Kovacevic, Paes, Jurkovics, Mendez, Poda
Odeszli: Huetz, Trutczew, Prevert, Gotsew, Rouzier, Luizinho, Fukuzawa

Sporo w Paryży ryzykują zostawiając na jedynce Lawaniego, przed którym sporo pracy jeszcze. Po cichu liczę, że młody Paes sobie pogra, jest potencjał.


Toulouse
Rogrywający: Veloso, Quinquis
Atakujący: Cagliari, Abdelhedi
Przyjmujący: Jorna, Madsen, Pothorn, Panou
Środkowi: Burel, Kaba, Luizinho Nack-Minyem
Libero: Santucci
Trener: Sapinart

Przyszli: Veloso, Santucci, Panou, Pothorn, Abdelhedi, Cagliari, Luizinho
Odeszli: Derouillion, Jovović, Faure, Parkinson, Closter

Kolejny klub, który wymienił prawie całą szóstkę, transfery poza Cagliarim bez szału, raczej walka o utrzymanie.

Nantes
Rogrywający: Bazin, Neraudeau
Atakujący: Moraes, Wang Si
Przyjmujący: Bartos, Huetz, Lopez, Galtie
Środkowi: Saraiva, Montes, Loupias
Libero: Peironet
Trener: Henno

Przyszli: Bazin, Neraudau, Huetz, Moraes, Wang Si, Montes, Lopez, Henno (trener)
Odeszli: Michalović, Noda, Henry, Fedrizzi, Ruiz, Meyer, Bertini (trener)

Jak wyżej, początek może być ciężki, bo coś czytałem, że Moraes nie będzie zdrowy na początku sezonu.

Nice
Rogrywający: Giraudo, Mora
Atakujący: Lima, Paolinetti
Przyjmujący: Salerno, Marshall, Dukić, Zonca
Środkowi: Cuk, Ah-Kong
Libero: Ribbens
Trener: Redwitz

Przyszli: Lima, Zonca, Marshall, Redwitz (trener)
Odeszli: Terzić, Andrić, Sinoski, Keel, Peris (trener)

Poprzedni sezon jak po grudzie i w tym nie zanosi się na to, żeby było dużo lepiej, ale z uwagi na debiut trenerski Redwitza warto obserwować.


Plessis Robinson
Rogrywający: Nevot, Delbeke
Atakujący: Rouzier
Przyjmujący: Rebeyrol, de Leon, Suihkonen
Środkowi: Nalobin, Henry, Paofai
Libero: Debes
Trener: Logeais

Przyszli: Rouzier, Rebeyrol, de Leon, Nalobin, Henry
Odeszli: Verhoeff, Daca, Edson, Trutczew, Leray

Beniaminek skleił skład, który może powalczyć o utrzymanie, ale czy skutecznie to mam obawy.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Vucicevic w Tours: szkoda, podobał mi się ten zespół na papierze, a jak Serb nie zrobi ogromnego progresu w porównaniu do poprzedniego sezonu to średnio będzie na ataku.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: rafak »

Baranek w Tours.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Poprzednio udało mi się wytypować mistrza bo moim faworytem był Cannes. Teraz stawiam na Montpellier.
Lyneel powinien być wzmocnieniem za Mendeza, zwłaszcza w ofensywie. Kwestia czy dojdzie do zdrowia, ale jeśli nie to w odwodzie jest Lazo, którego gry co prawda nie widziałem, ale kręcił się po niezłych brazylijskich klubach. Ich głównym rywalem IMO będzie Chamount. Może wydają się odrobinę słabsi niż w zeszłym sezonie, ale to dalej jak na ProA to bardzo mocny skład. W takim szerszym granie faworytów widzę też Tourcing(opinie co do tych brazylijczyków są więcej niż dobre), Narbonne i Paris(choć atakujący niepewny za to moc na przyjęciu). No i Cannes z takimi nazwiskami dalej będzie się liczyć, niemniej jakoś mnie nie przekonują. Fromm od dawna bez formy, Sossenheimer nie gra tego co się spodziewano po jego potencjale a na reprezentanta Włoch- Nelliego to dziwię się, że dalej się nabierają.
Tours obawiam się, że nadal będzie dołować. Słabe nie będzie, ale o medale nie powalczy. Tillie bez formy, ich rozgrywający mnie nie przekonuje a zarówno Neto jak i Vucicević to będą jedni ze słabszych szóstkowych atakujących w lidze. Cambrai w tym sezonie też chyba nie, choć ubytki zostały nieźle zastąpione(Tupczyj, Ropret, gorzej z Quirogą bo Trutczew mnie nie przekonuje).
Ciekawie zapowiada się też Sete oraz Nicea. Właściwie ta ostatnia to może być taki czarny koń. Na ataku Lima, na przyjęciu Marschall, bardzo solidny środek i libero no i niewiadomą dla mnie jest drugie przyjęcie do pary z Kanadyjczykiem. Chyba to będzie ten Salerno. Nie mam pojęcia co potrafi.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 6 paź 2021, o 21:04 Vucicevic w Tours: szkoda, podobał mi się ten zespół na papierze, a jak Serb nie zrobi ogromnego progresu w porównaniu do poprzedniego sezonu to średnio będzie na ataku.
kamil1999 pisze: 8 paź 2021, o 12:38 zarówno Neto jak i Vucicević to będą jedni ze słabszych szóstkowych atakujących w lidze.
Vucicevic jednak ma trafić do Halkbanku.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: hunter »

Zaczęło się. Przed tygodniem Superpuchar i wygrana Chaumont nad Cannes 3-0, wynik mylący mocno.
Teraz pierwsza kolejka już za nami.

Tuluza-Cambrai 0-3
https://datavolley.lnv.fr/2021/DataVoll ... 1-2122.pdf
Bardzo słaby mecz atakujących, Cagliari już w pierwszym meczu zagrał przeciwko byłej drużynie i było słabo, jeszcze gorzej Tupczij, ale jego lewoskrzydłowi wypadli o wiele lepiej.

Tourcoing-Chaumont 1-3
https://datavolley.lnv.fr/2021/DataVoll ... 2-2122.pdf

Cannes-Paris 3-2
https://datavolley.lnv.fr/2021/DataVoll ... 3-2122.pdf
Cannes jeszcze bez Nelliego, z konieczności grał kolejny raz Fromm i szału nie było, przyzwoicie po drugiej stronie Lawani.

Poitiers-Tours 1-3
https://datavolley.lnv.fr/2021/DataVoll ... 5-2122.pdf
Uciekła gospodarzom szansa na zwycięstwo z osłabionym rywalem, ale u nich również widoczny był brak rozgrywającego Carisio, młody Helfer jeszcze musi popracować.
U gości w szóstce na bombie Toledo, było kiepsko, zmienił go Baranek, później na prawym grał Derouillon i nawet nieźle było. Poprawnie Baranek, gość jest nie do zajechania.

Nantes-Sete 3-2
https://datavolley.lnv.fr/2021/DataVoll ... 6-2122.pdf
Ku mojemu zaskoczenie Garcia siedział na ławce, a grał Chirivino, więc gości spotkała zasłużona kara. :)

Montpellier-Narbonne 1-3
https://datavolley.lnv.fr/2021/DataVoll ... 7-2122.pdf


Plessis-Nice 2-3
https://datavolley.lnv.fr/2021/DataVoll ... 4-2122.pdf
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: dyletant »

To musi być ostatni rok Mergarejo i Losera w ProA, inaczej nie wskoczą na wyższy poziom.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Widzę, że Tillie gra w lidze francuskiej to co w VNL-u, jak się nie połamie to może być spory kontrast między bardzo dobrym graczem jakim jest Francuz, a resztą stawki ot co niezłych zawodników. Świetny początek sezonu (drużyny zresztą też niezły).
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: Bartek O »

dyletant pisze: 12 paź 2021, o 15:02 To musi być ostatni rok Mergarejo i Losera w ProA, inaczej nie wskoczą na wyższy poziom.
Loser to nie jedyny środkowy z PRO A, którego serdecznie zapraszam do PlusLigi ;). Po sezonie kończy się chyba kontrakt Leandro dos Santosa z Tours.

WysokiPortorykanczyk pisze: 3 lis 2021, o 10:01 Widzę, że Tillie gra w lidze francuskiej to co w VNL-u, jak się nie połamie to może być spory kontrast między bardzo dobrym graczem jakim jest Francuz, a resztą stawki ot co niezłych zawodników. Świetny początek sezonu (drużyny zresztą też niezły).
Chyba tylko zdrowy Lyneel mógłby podjąć z Tillie rywalizację o miano najlepszego przyjmującego ligi francuskiej. Ale "zdrowy Lyneel" to niestety oksymoron. Tours będzie ciężkie do pokonania. Mają najmocniejszy skład w lidze. A jest jeszcze przecież El Graoui. Z nim będą jeszcze silniejsi. Chociaż ściągnięty jako "Joker Medical" Kamil Baranek gra nadspodziewanie dla mnie dobrze. Wiadomo w ogóle kiedy Marokańczyk wróci do gry?

Na minus zdecydowanie Cannes. Myślałem, że mistrzowie Francji mimo odejścia Averilla i Williamsa nie będą dużo słabsi niż w poprzednich rozgrywkach. Para Sossenheimer - Fromm na papierze jak na warunki PRO A wyglądała dość mocno. O ile David gra co najmniej dobrze, to Fromm jest po prostu tragiczny.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Bartek O pisze: 10 lis 2021, o 07:51 ...
Bartku, a jak wygląda Sclater? Dalej tylko wysoko skacze, czy coś potrafi już więcej? Arago widzę 3 zwycięstwa i 3 porażki więc tak średnio w sezon weszli.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: Bartek O »

ciorny17 pisze: 10 lis 2021, o 08:35
Bartku, a jak wygląda Sclater? Dalej tylko wysoko skacze, czy coś potrafi już więcej? Arago widzę 3 zwycięstwa i 3 porażki więc tak średnio w sezon weszli.
Widziałem go w tym sezonie tylko raz, w zwycięskim meczu przeciwko Cannes. Delikatnie mówiąc niczym mi jednak nie zaimponował. Bardziej z tamtego meczu zapamiętałem świetnego Karlitzka i totalnie bezradnego Fromma, grającego na pozycji atakującego. Sclater to według mnie rzeczywiście typowy "skoczek", technicznie moim zdaniem mocno przeciętny. Ale moja "ocena" nie jest obiektywna, ponieważ to tylko jeden mecz. W pozostałych kolejkach mógł wyglądać znacznie lepiej ;) . W dodatku ja mam dość mocno "zdeformowany siatkarski gust" ;) . Wolę bowiem takich atakujących jak Kaczmarek, Michajłow, Patry, Rychlicki czy niezapomniani Pavlov i Schops. Takich zaś jak Kanadyjczyk są dziesiątki, a różnica między nimi jest taka, że jeden trochę wyżej skacze, drugi nieco mocniej bije piłkę. To tak pół żartem, pół serio. 
  
Zdecydowanie bardziej właściwym adresatem tego pytania byłby zapewne Kolega Hunter.
Niestety jego wpisy pojawiają się tu coraz rzadziej. 
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: dyletant »

dyletant pisze: 12 paź 2021, o 15:02 To musi być ostatni rok Mergarejo i Losera w ProA, inaczej nie wskoczą na wyższy poziom.
Loser w ostatnim meczu - 27 punktow :o , 17/20 atakiem, 8 bloków i 2 asy.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

We Francji (średnia zagrywka, dobre przyjęcie) to nawet ograniczeni środkowi jak Ruiz czy Tammemaa potrafili robić świetne statystyki, więc nic dziwnego, że Loser, który na Igrzyskach potwierdził, że jest graczem ze światowej czołówki, wyprawia cuda, ale nie podoba mi się, że dalej średnie ma te statystyki serwisu, bo to jest element, którego mu ewidentnie brakuje żeby przeskoczyć półkę wyżej, a powoli zbliża się do swojego peaku. Za rok pewnie już kluby pokroju Monzy wzwyż (typuję Trentino, które pewnie nie utrzyma Lisinaca i ma Włochów do obsadzenia zagranicznego środka).
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: hunter »

Bartek O pisze: 10 lis 2021, o 07:51 Na minus zdecydowanie Cannes. Myślałem, że mistrzowie Francji mimo odejścia Averilla i Williamsa nie będą dużo słabsi niż w poprzednich rozgrywkach. Para Sossenheimer - Fromm na papierze jak na warunki PRO A wyglądała dość mocno. O ile David gra co najmniej dobrze, to Fromm jest po prostu tragiczny.
Sporo pecha z Nellim na początku sezonu, awaryjne ściąganie Menzela, oczywiście nie tłumaczy to aż tak fatalnych wyników ale wpływ na grę na pewno to ma.
Dla mnie równie sporym rozczarowaniem jest gra Poitiers.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: dyletant »

A kim te Poitiers miałoby grać, jak na tę ligę to mocna obsada przyjęcia razem z rezerwowymi, ale nieco anonimowe rozegranie i atak i do tego Javier, który podejrzewam w porównaniu do sezonu w Olsztynie jakiegoś gigantycznego progressu nie poczynił.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: hunter »

dyletant pisze: 29 lis 2021, o 13:24 A kim te Poitiers miałoby grać, jak na tę ligę to mocna obsada przyjęcia razem z rezerwowymi, ale nieco anonimowe rozegranie i atak i do tego Javier, który podejrzewam w porównaniu do sezonu w Olsztynie jakiegoś gigantycznego progressu nie poczynił.
Nie do końca zgodzę się z tym, o Carisio bardzo ciepło wypowiadał się Portorykańczyk, więc mi to wystarczy za rekomendacje, Chizoba to też żaden anonim, poprzedni sezon miał bardzo dobry. Raczej nikt na nich nie stawiał w walce o tytuł, ale jak na razie mocno pod kreską.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: dyletant »

Dla mnie są to siatkarze zupełnie anonimowi, ale w innym wypadku wybrałbym sobie nick ekspert :D

Z ciekawości sprawdziłem sobie statystyki Concepciona, praktycznie żadnego postępu.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Diomedea
Posty: 4249
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Conception to gorzej niz Sclater. Mniej mysli. Ja pamietam go z MSJ i gral mniej wiecej to, co w Olsztynie.
W bloku nie istnial. I jakby ktos nie pamietal, to wtedy nasi wpuscili Kubanczykow do finalu. Troche z sympatii, troche z kalkulacji.
Postep nikly, po kilku latach, mimo grania i super mozliwosci fizycznych. Czujki w bloku, myslenia, czytania grya, plastycznosci zero.

Na Francje pewnie moze byc. Oni tam generalnie srednio blokuja i serwuja. Wiec sie nie wyroznia in minus, moze nawet komus sie podoba. Kubanczyk i wysoko skacze.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: dezerter »

Czy można prosić o statystyki zawodnika Zouheir El Graoui z ostatniego sezonu i czasu jeszcze sprzed kontuzji stopy? Może jakaś ogólna charakterystyka i jak sobie radzi na wysokiej piłce? Czy jest to raczej ofensywny zawodnik? Za każde info dziękuję.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: rafak »

dezerter pisze: 19 gru 2021, o 19:30 Czy można prosić o statystyki zawodnika Zouheir El Graoui z ostatniego sezonu i czasu jeszcze sprzed kontuzji stopy? Może jakaś ogólna charakterystyka i jak sobie radzi na wysokiej piłce? Czy jest to raczej ofensywny zawodnik? Za każde info dziękuję.
El Graoui w sezonie 2020/2021:

Zagrał 96 setów, zdobył 319 punktów (mniej więcej na poziomie Baranka);
Atak: 582 ataków, zdobył 280 punktów (48%) - tutaj trochę słabiej niż Baranek;
354 razy serwował, 72 błędy, 18 asów. Mniej więcej na poziomie Palonskiego.
Przyjęcie: przyjmował 603 razy.

Zbilansowany gracz, z lekką przewagą ofensywy. W 2020/2021 trochę elektryczny na przyjęciu.

Generalnie sezon 2020/2021 trochę słabszy niż poprzedni w Poitiers.

Dla porównania: w (niepełnym) sezonie 2019/2020 zdobył dla Poitiers 441 punktów (49%);
miał 39 asów; 56% przyjęcia perfekcyjnego i 56% pozytywnego.

W tym sezonie zagrał 8 setów ...

Celowo porównywałem do Baranka. Chłop poszedł właśnie grać do Vojvodiny. Byłby to lepszy transfer w chwili obecnej niż El Graoui.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: dezerter »

rafak pisze: 20 gru 2021, o 19:12
dezerter pisze: 19 gru 2021, o 19:30 Czy można prosić o statystyki zawodnika Zouheir El Graoui z ostatniego sezonu i czasu jeszcze sprzed kontuzji stopy? Może jakaś ogólna charakterystyka i jak sobie radzi na wysokiej piłce? Czy jest to raczej ofensywny zawodnik? Za każde info dziękuję.
El Graoui w sezonie 2020/2021:

Zagrał 96 setów, zdobył 319 punktów (mniej więcej na poziomie Baranka);
Atak: 582 ataków, zdobył 280 punktów (48%) - tutaj trochę słabiej niż Baranek;
354 razy serwował, 72 błędy, 18 asów. Mniej więcej na poziomie Palonskiego.
Przyjęcie: przyjmował 603 razy.

Zbilansowany gracz, z lekką przewagą ofensywy. W 2020/2021 trochę elektryczny na przyjęciu.

Generalnie sezon 2020/2021 trochę słabszy niż poprzedni w Poitiers.

Dla porównania: w (niepełnym) sezonie 2019/2020 zdobył dla Poitiers 441 punktów (49%);
miał 39 asów; 56% przyjęcia perfekcyjnego i 56% pozytywnego.

W tym sezonie zagrał 8 setów ...

Celowo porównywałem do Baranka. Chłop poszedł właśnie grać do Vojvodiny. Byłby to lepszy transfer w chwili obecnej niż El Graoui.
Dziękuję Ci bardzo.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: rafak »

rafak pisze: 20 gru 2021, o 19:12
miał 39 asów; 56% przyjęcia perfekcyjnego i 56% pozytywnego.
Trochę się liczby skleiły: 30% perfekcyjnego, 56% pozytywnego.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Jak wygląda Bruno Lima z Nicei w tym sezonie? Wciąż młody zawodnik, 96 rocznik. Na Igrzyskach grał rewelacyjnie. Pytanie czy był to turniej życia czy faktycznie zaczyna wchodzić na wyższy poziom?
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: Streeter »

Szary Wilk pisze: 30 gru 2021, o 23:33 Jak wygląda Bruno Lima z Nicei w tym sezonie? Wciąż młody zawodnik, 96 rocznik. Na Igrzyskach grał rewelacyjnie. Pytanie czy był to turniej życia czy faktycznie zaczyna wchodzić na wyższy poziom?
Ze statystyk dostępnych na stronie ligi (https://www.lnv.fr/lam/statistiques) wychodzi, że to obecnie najlepszy atakujący w lidze. 3 w tej statystyce jest znany z Polski Araujo, a 5 Moritz Karlitzek, tak żeby to jakoś odnieść do innych nazwisk. Pewnie warto byłoby go sprawdzić w lepszej lidze i podejrzewam że tak się stanie po tym sezonie.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: dyletant »

Sete
Rogrywający: Garcia, Chirivino
Atakujący: Sclater
Przyjmujący: Karlitzek, Geiler, Beriot
Środkowi: Gauna, Kreek, Mabiala
Libero: Deveze
Trener: Duflos

Przyszli: Sclater, Karlitzek, Mabiala, Chirivino
Odeszli: Tupczij, Jamuel, Baranek

Ciężko będzie zastąpić Tupczija, ale z kolei Karlitzek powinien być wartością dodaną względem Baranka, szanse na PO są, gdzieś tam w okolicach miejsc 8-10 powinni zakręcić się.
Ta liga jest niesamowita, już są na pierwszym miejscu z bilansem 13:3. Specjalnie przez jakiś miesiąc nie zaglądałem do tabelek, bo na początku była nudna dominacja Tours. a 3 Narbonne traci już tylko punkt. Tam jeszcze będą spore roszady.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Karlitzek pozytywne zaskoczenie, to zawsze był gracz, który miał dynamikę i atletyzm na poważne granie, ale brakowało mu ogłady, jeszcze w poprzednim sezonie poza zagrywką nie pokazywał absolutnie niczego w przyjęciu i ataku, a tutaj poszedł poziom niżej, regularnie gra w solidnej lidze i chyba wskoczył na poziom szerokiej czołówki na swojej pozycji. To wciąż tylko liga francuska, ale najlepiej punktujący i serwujący ligi na 59% ataku, poważna kariera przed nim. Myślałem, że wyluzuje z czasem, ale jest połowa stycznia, a on dalej trzyma te procenty, to nic dziwnego, że Sete jest realnie drugie (bo Tours ma mniej meczów).
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: dyletant »

Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: Streeter »

Taki siatkarski i francuski odpowiednik Legii :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: hunter »

O ile jeszcze coś tam staram się śledzić to z pisaniem już bardzo kiepsko, kompletny brak czasu.
Sezon co najmniej dziwny. I sportowo, i organizacyjnie.
Na koniec sezonu porobili jakieś przeliczniki, żeby Tours nie musiało dogrywać dwóch brakujących meczów. Zmienili zasady PO oraz porobili Play Down. Efekt? 3 tygodnie przerwy. :)
Po drodze jeszcze ten cały cyrk z Cannes w roli głównej. Z nimi to jeszcze będzie ciekawie na koniec, bo jeśli dobrze zrozumiałem zasady tych Play Down to drużyny będą mieć przyznane punkty i Cannes zacznie z 0 a każda kolejna drużyna będzie miała o 3 oczka więcej, jak na 10 dodatkowych meczów 3 punkty to naprawdę niewiele.

Jak już przy Cannes jestem, sezon dramatyczny. Od początku bez atakującego musieli sobie radzić, z konieczności grał Fromm, który po drodze również odszedł, do tego kontuzja Gelinskiego, nieszczęsne transfery Bataka i Jimeneza, zwolnienie Dileo, ale teraz przed nimi ogromna szansa na utrzymanie się.
Ten sezon z kolei pokazał jak wiele w Tours pomimo problemów potrafi zdziałać trener, który potrafi wszystko poukładać. Fronckowiak również miał sporo przeciwności jak kontuzja Neto, odejście El Graoui. Po drodze odbudował Tillie, Palonsky odbił się po nieudanej przygodzie we Włoszech, Corić rozgrywa sezon życia.
Dalej Chaumont, Montpellier i Narbonne, czyli w miarę zgodnie z oczekiwaniami.
Spory plus to postawa Sete (trafił im się tan Karlitzek jak ślepej kurze), Paris (zaskakująco dobrze Lawani), Nice (debiutancki sezon Redwitza z mocno przeciętnym składem) i Plessis (do PO trochę zabrakło ale ja ich widziałem w okolicach 13-14 miejsca).
In minus jednak Tourcoing, jednak liczyłem, że namieszają oraz Poitiers (sporo problemów kadrowych).
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: rafak »

ROZEGRANIE

Na plus:
Zeljko Coric (Tours): Doświadczony rozgrywający z Bośni nie jest jakimś wirtuozem rozegrania. Karierę spędził głównie w przeciętnych klubach we Francji. W tym sezonie był moim zdaniem najlepszym sypaczem ligi. Jest trochę dla mnie dziwne, że w głosowaniu najepszym sypaczem został Uriarte. Moim zdaniem, zadecydowało tutaj trochę zwycięstwo w Pucharze Challenge.

Nicolas Uriarte (Narbonne): Z cyferek nie wygląda to najlepiej. Kilka razy widziałem go w akcji. Żadnych rewelacji. Jak napisałem powyzej, wygrana w Pucharze Challenge wpłynęła na jego wybór na najlepszego sypacza sezonu. Z drugiej strony, na forum francuskim zgadzają się z wyborem Uriarte. Nie będę się więc wymądrzał.

Raphael Corre (Chaumont): gral ok. Na takim poziomie na jakim się spodziewałem.

Eduardo Carisio (Poitiers): Brazylijczyk nieźle zaprezentował sie w pierwszym sezonie w Europie. Z tego co oglądalem, to solidnie wystawia na prawe skrzydło. Gubi dokładność, gdy trzeba przyspieszyć. Można by go zobaczyć w czymś lepszym niż beznadziejne Poitiers.

Na minus

Matias Sanchez (Tourcoing): grał ok. Oczekiwałem więcej.

Gregory Ropret (Cambrai): Po udanych ME oczekiwania wobec niego były zdecydowanie większe.

Nie widać francuskiej młodzieży.


ATAK

Zestawienie poniżej posortowane ze względu na zdobycz puntkową.
Francja Atakujący 2021-22
Francja Atakujący 2021-22
Dobry sezon Bruno Limy (choć dużo błędów), Herrery i Brazylijczyka z Poitiers (Chicoba Neves Atu). Sclater jak to Sclater. Mało błędów, ale często nadziewał się na blok. Zaskakujący dobrze Winkelmuller (po beznadziejnym sezonie w Turcji, z tego co pamiętam).

Słabo Arajuo. Jedyny pozytyw na zagrywce (pogonił np. Halkbank w Pucharze Challenge).

Tours musi załatać dziurę na młocie. Słaby Brazylijczyk Graciano (chociaż Skrę pogonił), młody Toledo jeszcze sobie nie radzi, kilka razy postawiono na prawym Deroulliona.

Nie widać francuskiej młodzieży. Toledo jeszcze długo musi się uczyć. Faure słąby sezon, zrobił krok w tył.

PRZYJĘCIE

Uwaga do danych poniżej. Wydaje mi się, że przyjęcie pozytywne jest zdecydowanie za niskie. Liczyłem na podstawie data volley, moim zdaniem czegoś tam brakuje.
Francja Przyjmujący 2021-22
Francja Przyjmujący 2021-22
Na plus

Moritz Karlitzek - chyba najlepszy rok w karierze. Łupie na zagrywce, ale też bardzo dużo błędów.

Miran Kujundzic - krok do przodu tego zawodnika. Blok do poprawy, ciągle dużo błędów w ataku. Chyba czas aby wskoczył do kadry np. za beznadziejnego Petricia.

Kevin Tille - MVP sezonu wg. L'Equipe. Słusznie. Trochę zweryfikowany (szczególnie w ataku) w finale Pucharu CEV.

Adrian Aciobanitei - chyba czas zrobić krok do przodu i spróbować sił np. we Włoszech.

Remi Bassereau - krok do przodu tego młodego Francuza. Bardzo dobry mecz w finale Pucharu Challenge. Mam nadzieję, że dostanei szanse w VNL.

Na minus

Palonsky. Moim zdaniem duże rozczarowanie. Bardzo nierówno. Trochę dobrych meczy, przeplatanych słabymi. (Hunter ma lepsze zdanie o Palonskym, ja oczekiwałem więcej).


KTO DO +LIGI

Rozegranie - nie widzę nikogo. Sanchez mnie nie przekonuje, Ropret miał jednorazowy wyskok na ME.

Atak - Może Bruno Lima. Z dużym znakiem zapytania.

Przyjęcie - Tille, Kujudzic, Aciobanitei, Karlitzek. Jak najbardziej.

cdn.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Francja”