Transfery przed sezonem 2022/2023

Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Transfery przed sezonem 2022/2023

Post autor: hunter »

Otwieram temat, bo to o czym mówiło się jakiś czas temu teraz już jest ogłoszone oficjalnie. I jest to mega bomba
Thales w Chaumont
https://newsinfrance.com/chaumont-attra ... the-world/
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery przed sezonem 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Czy taka bomba? Od Perrego, który odchodzi z ligi raczej lepszy nie jest. Bardzo mocny libero, ale nie poziom tych dawnych brazylijskich gwiazd na tej pozycji
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/2023

Post autor: hunter »

Ilu aktualnych szóstkowych reprezentantów Brazylii trafiło kiedykolwiek do PlusLigi? Czy jest lepszy od Perry'ego nie jestem w stanie stwierdzić. Pamiętaj, że mówimy o lidze francuskiej, gdzie mają mocno ograniczone możliwości finansowe.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

hunter pisze: 18 maja 2022, o 12:11 Ilu aktualnych szóstkowych reprezentantów Brazylii trafiło kiedykolwiek do PlusLigi? Czy jest lepszy od Perry'ego nie jestem w stanie stwierdzić. Pamiętaj, że mówimy o lidze francuskiej, gdzie mają mocno ograniczone możliwości finansowe.
Odpowiadam: Prawie jeden. Murilo był 24h od dołączenia do Skry, a to prawie jak deal done.
Ciekawi mnie czym jest spowodowana ewakuacja Thalesa z ojczyzny. Ok, nie ma najlepszej prasy wśród swoich, ale dalej to szóstkowy libero topowej kadry.
Kłamca.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery przed sezonem 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

hunter pisze: 18 maja 2022, o 12:11 Ilu aktualnych szóstkowych reprezentantów Brazylii trafiło kiedykolwiek do PlusLigi? Czy jest lepszy od Perry'ego nie jestem w stanie stwierdzić. Pamiętaj, że mówimy o lidze francuskiej, gdzie mają mocno ograniczone możliwości finansowe.
Nie wielu. Flavio Gualberto mi się kojarzy, ale to dyskusyjne czy szóstkowy bo tam były rotacje na środku.

Jak jedynym argumentem na korzyść Thalesa jest to, że to szóstkowy libero czołowej kadry to raczej słabo o nim świadczy. Majstorović też był szóstkowym a on się nawet w 1 lidze u nas nie wyróżniał.
Fajny libero i od wspomnianego Majsstorovicia lepszy, ale dalej mu daleko do czołówki ligowej. A ta krytyka brazylijskich kibiców nie jest raczej bezzasadna i nie ma co się na nią dziwić.
Nie zrozum mnie źle. Fajny transfer, ale już nie takie hity były w francuskiej lidze.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/2023

Post autor: hunter »

Co ma do tego Majstorovic? Gość był słaby ale w danym okresie po prostu najlepszy w swoim kraju. Z brazylijskimi libero jest taki problem, że każdy jest porównywany do Sergio i każdy stoi z góry na straconej pozycji.

Jakie to hity były w lidze francuskiej? Tylko bez nazwisk w stylu Konstantinov, Boskan, Nikolov, bo to było dawno, a od tamtego czasu sporo w europejskiej siatkówce zmieniło się i francuskie kluby są w nieco innym miejscu.

Dla mnie jest to super transfer jak na obecny moment i tak też jest to odbierane przez kibiców we Francji z tego co zauważyłem.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery przed sezonem 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

No Karlitzek to był bez wątpienia hit. We Włoszech i reprze miał super momenty. Choć miał i gorsze. Ale każdy wiedział, że to ogromny talent. Wspomniany Perry zawsze słynął jako zadatek na jednego z najlepszych libero. Powracający Tillie czy Lyneel też znaczą więcej niż Hoss w światowej siatkówce. Do tego ta trójka młodych Argentyńczyków co swego czasu trafiła do Lille to też były spore talenty. Loser właściwie jużporzerasta tą ligę.
IMO z Hossem jest podobnie jak z Majstoroviciem. Znaczy bez wątpienia jest od Serba lepszy, ale nie jest to i nigdy nie była światowa czołówka. Jest wysoko oceniany bo jest pierwszym libero kadry Brazylii, ale to pewnie efekt, że nie ma lepszych, choć Brazylijczycy tu w sumie są innego zdania i możliwe, że mają racją bo raczej swoją ligę to oni znają najlepiej.
Jak mówiłem ok transfer, ale nie ma co piać z zachwytu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/2023

Post autor: hunter »

Tak, Karlitzek to była bomba i spore zaskoczenie, że trafił do Francji, jeszcze do Sete. Tillie w sumie też mogę się zgodzić, choć podobno jak na warunki francuskie miał gwiazdorski kontrakt. Lyneel no proszę, nie żartuj. Perry też nie do końca, bo trafił do Tours w trakcie sezonu będąc bez klubu, lubię gościa ale on mam wrażenie od kilku lat stoi w miejscu. Argentyńczycy? Hmm byli jednak dość anonimowi dla przeciętnego kibica. Z tej trójki już tylko Palonsky ma zostać, ale dla niego to akurat rozsądną decyzja.



Ujmę to inaczej może, Thales to ogromnie medialny transfer, coś na poziomie Lanzy z poprzedniego sezonu.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/2023

Post autor: hunter »

Kevin Kaba Toulouse -> St. Quentin
João Rafael Ferreira Taranto -> Tours
Nicolas Burel Toulouse -> St. Nazaire
Chizoba Neves Atu Poitiers -> Nantes
Patrik Indra Karlovarsko-> Chaumont
Jan Galabov Bydgoszcz -> Chaumont
Luca Ramon Poitiers -> Narbonne
Jay Blankenau Warszawa -> Tourcoing
Thomas Helfer Poitiers -> Cannes
Marin Dukić Nice -> Montpellier
Gildas Prévert Poitiers -> Paris
Sebastian Closter St.Nazaire -> Montpellier
Moussé Gueye Chaumont -> Nantes
Kristóf Horváth St. Nazaire -> Nantes
Lisandro Zanotti Narbonne -> Sète
Kyle Russell Samsung -> Sète
Nikolay Kartev Pazardzhik -> Toulouse
Deivid Mota Guarulhos -> Toulouse
Danilo Gelinski Cannes-> Narbonne
Joachim Panou Toulouse -> Paris
Pierre Toledo Tours -> Chaumont
Alexis González Montpellier-> Paris
Leozinho Minas -> Montpellier
Maxime Roatta Chaumont-> GFC Ajaccio
Renan Farma Conde -> Tourcoing
Javier González Montpellier -> Nice
David Sossenheimer Cannes -> Sète
Maximiliano Chirivino Sète -> Toulouse
Thierry Jaguszewski Farma Conde -> Spacer’s Toulouse
Ademar Santana Radom-> Tours
Moritz Reichert Gdańsk -> Tourcoing
Renan Michelucci Paris -> Montpellier
Gabriel Candido Arkas -> Poitiers
Thiago Veloso Toulouse -> Montpellier
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Transfery przed sezonem 2022/2023

Post autor: rafak »

Ponoć Tyler Mitchem jest już pewny w Plessis, a Derek Epp w Sete.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/2023

Post autor: hunter »

Racja, już oficjalnie potwierdzone.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/2023

Post autor: Kiepski »

Fajne zestawienie transferów, na razie (może rzeczywiście oprócz Thalesa) bez hitów transferowych, raczej zanosi się na ubytek z ligi większej liczby znaczących zawodników niż przybycie nowych ciekawych nazwisk. Ale ligę warto oglądać (monitować), bo zawsze jakiś ciekawy zawodnik się objawi. Fajnie, że Hunter trzymasz rękę na pulsie i informujesz o ruchach transferowych we Francji. Szkoda, bo o innych ligach (oprócz włoskiej i dotychczas także ruskiej) nie ma takich zestawień.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery przed sezonem 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Myślę, że jeszcze przyjdą ciekawe nazwiska.
Nie każdy zmieści się w Włoszech, Polsce czy Azji.
Gdy już kluby z tych lig będą miały gotowe składy to myślę, że jakieś hity jak zeszłosezonowy Karlitzek się mogą trafić.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/2023

Post autor: hunter »

Kiepski pisze: 7 cze 2022, o 11:44 bez hitów transferowych, raczej zanosi się na ubytek z ligi większej liczby znaczących zawodników niż przybycie nowych ciekawych nazwisk
Niestety tak to obecnie wygląda, na pewno tacy zawodnicy jak Russel, Reichert, Joao Rafael czy Leozinho powinni być wartością dodatnią. Ciekawie na papierze wygląda Candido, ligi tureckiej nie śledziłem i w statystykach szału nie było ale nie zdziwi mnie jeśli odpali we Francji. Głośnym nazwiskiem jest na pewno Renan choć nie wiem jak z jego zdrowiem i jak wyglądał w ostatnim czasie. Jakoś dziwnie jestem spokojny, że Indra będzie wysoko w rankingach. Sporą niewiadomą są Brazylijczycy sprowadzeni do Tuluzy. Podobnie jak Kamil mam nadzieję, że ktoś ciekawy jeszcze się pojawi.

Nathan Wounembaina Verona -> Chaumont
Lucas van Berkel Friedrichshafen -> Tourcoing
Benjamin Diez Paris-> Tours
Kyle Dagostino Loimu -> Nice
Łukasz Kozub Gdańsk -> Poitiers

Powrót Wounembainy do Chaumont, mam nadzieję, że tylko jako rezerwowy, bo nie wyobrażam go sobie już w drużynie bijącej się o mistrzostwo, choć zestawienie przyjmujących Aciobanitei, Guttierez, Galabov, Wounembaina niczego nie wyklucza.
Bardzo rozsądnie swoją karierę prowadzi Diez, kolejny krok do przodu, obstawiam, że po jednym, maksymalnie dwóch sezonach, będzie gotowy do wyjazdu do już naprawdę solidnego europejskiego klubu, po tym sezonie chyba można o nim powiedzieć drugi po Grebennikovie.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Transfery przed sezonem 2022/2023

Post autor: rafak »

Kyle Ensing do Saint-Nazaire.
Do Saint-Nazaire przychodzi też solidny libero Duee.

Niepotwierdzone (hunter, diomedea, słyszeliście coś może o tym?) - Quinn Isaccson, top sypacz z NCAA, też do Saint-Nazaire. Trochę niespodziewanie, bo chłopak miał robić karierę trenerską.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Transfery przed sezonem 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Cos bylo, bez podawania nazwiska.
Wiec jesli wiesz z innego zrodla, to raczej sie sprawdzi.
https://volleyweb.forumactif.fr/t1494p7 ... -2022-2023
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/2023

Post autor: hunter »

Ja tam tego tak nie śledzę, ale coś było faktycznie, że ma być na sypie ktoś z Ameryki Północnej, więc we Francji zmienia się trend, teraz inwazja graczy z tej górnej Ameryki. Do St. Nazaire dołączyć ma tez Chorwat Mariano Marelic.

Manavi podpisał w Poitiers, wiec spore ryzyko podejmują, Irańczyk miał być zawodnikiem Poitiers już w zeszłym sezonie, a w zasadzie to był, ale z uwagi na kontuzję stracił cały sezon.
Podpisał również Aymen Bougerra z Narbonne, no to ja powoli zaczynam współczuć Kozubowi.

Ryley Barnes do Tourcoing.
Jakub Klajmon do Tours.
Ktoś widział tego młodego Czecha? Bardzo ciepło o nim pisali, choć przychodzi jako czwarty środkowy.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Transfery przed sezonem 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Bougerra z Narbonne to nie do szostki. To jeszcze mlody szczaw , z 2001. Szostkowo na skrzydlach wypada Manavi, Noda i Candido. Na srodku Conception plus x, libero tez jeszcze nie znany.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/2023

Post autor: hunter »

Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/2023

Post autor: hunter »

Patrick Gasman w Chaumont.
Baptist Geiler w Cambrai.
Padło hasło, że Louati wraca przed Igrzyskami do Francji. Na razie nie wiadomo gdzie. Na chłopski rozum to wydaje się, że najprędzej Chaumont albo Tours, ale tam już jest gęsto na przyjęciu. Z kolei Narbonne i Paris nie mają jeszcze pełnych składów ogłoszonych, a Narbonne w dwóch ostatnich latach lubiło zaskoczyć.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery przed sezonem 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

hunter pisze: 18 cze 2022, o 09:03 Patrick Gasman w Chaumont.
Baptist Geiler w Cambrai.
Padło hasło, że Louati wraca przed Igrzyskami do Francji. Na razie nie wiadomo gdzie. Na chłopski rozum to wydaje się, że najprędzej Chaumont albo Tours, ale tam już jest gęsto na przyjęciu. Z kolei Narbonne i Paris nie mają jeszcze pełnych składów ogłoszonych, a Narbonne w dwóch ostatnich latach lubiło zaskoczyć.
Właśnie gdzieś wyczytałem, że ponoć Chaumont. Trzymam kciuki za ten transfer bo był by to hit co by nie mówić
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Jeśli mi tłumacz dobrze tłumaczy to Vettori się potwierdził w Narbonne.
Kłamca.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/2023

Post autor: hunter »

ciorny17 pisze: 21 cze 2022, o 07:55 Jeśli mi tłumacz dobrze tłumaczy to Vettori się potwierdził w Narbonne.
Dobrze Ci przetłumaczył
https://www.instagram.com/p/CfCMBe8Kcav ... MyMTA2M2Y=
Jednak dość zaskakujący ruch, nazwisko niby duże ale gość chyba nigdy nie grał na miarę tego jak był oceniany.

Hugo Hamacher w St. Nazaire
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Transfery przed sezonem 2022/2023

Post autor: Bartek O »

kamil1999 pisze: 18 cze 2022, o 11:30
hunter pisze: 18 cze 2022, o 09:03 Patrick Gasman w Chaumont.
Baptist Geiler w Cambrai.
Padło hasło, że Louati wraca przed Igrzyskami do Francji. Na razie nie wiadomo gdzie. Na chłopski rozum to wydaje się, że najprędzej Chaumont albo Tours, ale tam już jest gęsto na przyjęciu. Z kolei Narbonne i Paris nie mają jeszcze pełnych składów ogłoszonych, a Narbonne w dwóch ostatnich latach lubiło zaskoczyć.
Właśnie gdzieś wyczytałem, że ponoć Chaumont. Trzymam kciuki za ten transfer bo był by to hit co by nie mówić
W Chaumont też już jest chyba komplet na przyjęciu. Aciobanitei, Galabov, Gutierrez i Wounembaina.
Może Louati rzeczywiście dołączy do Vettoriego do zespołu Narbonne Volley?
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery przed sezonem 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Bartek O pisze: 21 cze 2022, o 09:05
kamil1999 pisze: 18 cze 2022, o 11:30
hunter pisze: 18 cze 2022, o 09:03 Patrick Gasman w Chaumont.
Baptist Geiler w Cambrai.
Padło hasło, że Louati wraca przed Igrzyskami do Francji. Na razie nie wiadomo gdzie. Na chłopski rozum to wydaje się, że najprędzej Chaumont albo Tours, ale tam już jest gęsto na przyjęciu. Z kolei Narbonne i Paris nie mają jeszcze pełnych składów ogłoszonych, a Narbonne w dwóch ostatnich latach lubiło zaskoczyć.
Właśnie gdzieś wyczytałem, że ponoć Chaumont. Trzymam kciuki za ten transfer bo był by to hit co by nie mówić
W Chaumont też już jest chyba komplet na przyjęciu. Aciobanitei, Galabov, Gutierrez i Wounembaina.
Może Louati rzeczywiście dołączy do Vettoriego do zespołu Narbonne Volley?
Ten Gutierrez to ponoć nie jest pewne czy ostatecznie zagra w przyszłym sezonie tam
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/2023

Post autor: Kiepski »

Jakby Chaumont skleciło przyjęcie Aciobanitei, Galabov, Louati i Wounembaina to jak na francuskie warunki trzeba byłoby powiedzieć, że dość mocne. Galabov pokazał się teraz mocno na kadrze, wygrał z reprezentacją Złotą Ligę Europejską, a w finale z Turcją był najlepiej punktującym meczu. Choć Bydgoszczy nie zbawił (czytaj nie wprowadził do Plusligi).
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery przed sezonem 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Kiepski pisze: 21 cze 2022, o 12:45 Jakby Chaumont skleciło przyjęcie Aciobanitei, Galabov, Louati i Wounembaina to jak na francuskie warunki trzeba byłoby powiedzieć, że dość mocne. Galabov pokazał się teraz mocno na kadrze, wygrał z reprezentacją Złotą Ligę Europejską, a w finale z Turcją był najlepiej punktującym meczu. Choć Bydgoszczy nie zbawił (czytaj nie wprowadził do Plusligi).
Sam nie wprowadzi jej do PlusLigi. Oglądałem go tam w paru meczach i widziałem staty no i trzeba powiedzieć, że przerastał tą 1 ligę. Koło Hanesa i może Urbanowicza chyba najlepszy zawodnik 1 ligi. Bydgoszcz na Yudinie się przejechała. Galabov zanotował ogromny skok jakościowy. Chamount to dla niego ciekawe wyzwanie. Raczej będzie szykowany na rezerwowego, ale może wygryźć ze składu lepszego na papierze zawodnika.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/2023

Post autor: Szary Wilk »

Vettori zagra w Narbonne Volley? To niezły zjazd chłopak zanotował. Rok temu grał na Igrzyskach, poza epizodem w Chinach, to zawsze miał miejsce w czołowych włoskich klubach (co prawda z konieczności, bo limity, no ale miał), a teraz idzie grać do ligi francuskiej i to wcale nie do najlepszej drużyny.

Drzwi do kadry i tak pewnie zamknięte, bo następcą Zaytseva będzie pewnie Yuri Romano, a oprócz niego jest jeszcze Romano. To jest ciekawe, bo w ciągu kilku lat "przepadli" Sabbi,Nelli i Vettori. Może i nie było dużych oczekiwań wobec nich, zwłaszcza co do tego pierwszego, ale jednak w podobnym czasię się posypali, a wcale jacyś starzy nie są (30-33 lata). No i Nelli w 2018 na MŚ i 2019 był na ME i potem dostał ofertę z Biełgorodu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/2023

Post autor: hunter »

Chaumont podobno Lombe podpisało na czwartego (były ławkowy Tours), więc Louati to raczej nie tu, o ile w ogóle jest coś na rzeczy.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/2023

Post autor: hunter »

Michael Marshman w Chaumont.
Alvaro Gimeno Rubio w St. Nazaire.
Maikel Van Zeist w Cambrai.
Wilian Gabriel Doardo w Nice.


Sporo działo się spraw pozasportowych. Jeśli dobrze zrozumiałem na obecną chwilę Narbonne nie ma zgody na przystąpienie do rozgrywek w przyszłym sezonie z uwagi na jakieś niejasności związane z budżetem. Mają teraz 7 dni na odwołanie. Na degradację osobiście nie wierzę, choć zdarzały się w przeszłości sytuacje podobne do tej i organizator rozgrywek był dość bezwzględny w stosunku do klubów, dość znamienne jest w tej sytuacji to, że na obecną chwilę Narbonne ma bodajże oficjalnie trzech zawodników potwierdzonych na przyszły sezon, więc może jednak coś jest na rzecz. Trzeba obserwować sytuację. Ewentualna degradacja pewnie otworzyłaby drogę do pozostania w elicie spadkowiczowi z Cannes. Nadzór finansowy mają ponadto Nantes, Nice oraz Poitiers.

Mignęło mi gdzieś, że Vasyl Tupczij przymierza się do zakończenia kariery w wieku raptem 30 lat. Jeśli to prawda to spora szkoda, bo w formie był to top we Francji w ostatnich latach jednak niestety nie omijały go problemy zdrowotne.

Na drugi szczebel rozgrywek po 4 latach wraca Lyon, ogłosili kilka transferów i wygląda to całkiem obiecująco. Przyszli Cyril Larrieu, który miał kilka obiecujących wejść w barwach Tuluzy, doświadczony Martin Jambon, rozgrywający Luka Cubrilo, jestem ciekaw kogo jeszcze zakontraktują. Mam jakiś sentyment do tego klubu. Jakieś 10 lat temu wchodzili do pierwszej ligi z dość ambitnymi planami, żeby namieszać w czołówce i nawet na chwilę udało im się, bo jeśli dobrze pamiętam to weszli do półfinału. Fajne nazwiska tam się wtedy przewinęły jak kończący powoli karierę ale ciągle grając na fajnym poziomie Ivanov, młodziutki wtedy Jouffroy, bardzo fajny rudawy Szkot McGivern, Salparov, Tischer, Van Lenkvelt, był to też pierwszy francuski klub Javiera Gonzaleza, tam jeśli dobrze pamiętam karierę zaczynał Ben Tara, a Prandi właśnie w Lyonie zaczynał swoją pracę trenerską we Francji, która trwa do dziś.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Francja”