ProA sezon 2022/2023

Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

ProA sezon 2022/2023

Post autor: Streeter »

Aktualne składy, jakie udało mi się sporządzić tutaj:
http://laczynassiatka.pl/#/leagues/2022 ... d924111746

Jeszcze kilka miejsc wolnych zostało, z Polaków mamy jedynie Kozuba w Stade, trochę nazwisk znanych z PlusLigi z poprzedniego sezonu, m.in. Blaukenau, Reichert, Ademar. Trochę poziomem nazwisk zjechał Paris, jeszcze kilka miejsc tam zostało, ale nie rokuje moim zdaniem zbytnio. Najciekawiej zapowiada się chyba Tours.

O głębszą analizę szans to musimy poprosić @huntera, a póki co niech wystarczą zebrane przeze mnie składy :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: ProA sezon 2022/2023

Post autor: hunter »

Za dwa tygodnie start ligi, za tydzień mecz o Superpuchar (Montpellier-Chaumont), więc pora na skreślenie kilku zdań.
Sporo zmian w klubach, ale to już norma we Francji. Po krótkotrwałym trendzie na zawodników z Ameryki Południowej i Środkowej teraz nastąpiła moda na graczy z Ameryki Północnej. Z Kubańczyków, którzy dwa lata temu przychodzili hurtem w ProA nie został chyba już żaden.
Odeszło kilku zawodników, którzy naprawdę nadawali ton tym rozgrywkom, przyszło kilku mi zupełnie nieznanych ale z dobrymi opiniami od innych userów, więc trafili do odpowiedniego miejsca, w ostatnich latach Francja to bardzo dobre miejsce do promocji.

Montpellier
Rogrywający: Veloso
Atakujący: Faure
Przyjmujący: Leozinho, Palacios, Dukic, Lecat, Chriastiany
Środkowi: Le Goff, Michelucci, Demjanenko, Taramini
Libero: Closter
Trener: Lecat

Przyszli: Closter, Dukic, Halagahu, Michelucci, Leozinho, Taramini, Veloso
Odeszli: Basic, Cardin, Gill, A. Gonzalez, J.Gonzalez, Krajcovic, Lyneel, Lazo

Odeszło dwóch weteranów ale zastępstwa ogarnięte w ich miejsce, czyli Veloso i Closter wyglądają rozsądnie. Najtrudniej będzie zastąpić Lazo, który w końcówce sezonu był zdecydowanym liderem Montpellier, ale w sumie i Leozinho nie jest jakimś leszczem.
W razie czego w odwodzie jest jeszcze dobrze rokujący Dukić. Środek wzmocniony Renanem, powinni z Le Goffem tworzyć fajną parę. Czekam jeszcze na zakontraktowanie następców dla Faure i Veloso, bo nic oficjalnego nie widziałem.
Miejsce w czwórce jest obowiązkiem.


Tours
Rogrywający: Corić, Chauvin
Atakujący: Aboubacar
Przyjmujący: Joao Rafael, Palonsky, Ademar, De Narda, Marechal, Derouillon
Środkowi: Nascimento, Terjomienko, Bruckert, Klajmon
Libero: Diez
Trener: Fronckowiak

Przyszli: Joao Rafael, Diez , Klajmon, Ademar, Marechal
Odeszli: Graciano, Meier, Perry, Tillie, Toledo

Dwie spore straty (Perry, Tillie) ale i zastępstwa wyglądają całkiem spoko (Diez, Joao Rafael). W Tours nie może być normalnie, więc w trakcie przygotowań kontuzję złapał Joao Rafael właśnie, na szczęście pod ręką był trenujący z Tours Marechal, którego zakontraktowano z możliwością odejścia w przypadku otrzymania lepszej oferty.
Na przyjęciu jest spora głębia poza wspomnianą dwójką jest jeszcze Palonsky, Ademar i Derouillon. Sporą niewiadomą jest postawa Aboubacara, który cały poprzedni sezon stracił przez kontuzję.
Wcale nie zdziwi mnie jeśli to Derouillon będzie grał na prawym. Dla mnie z tym składem i Fronckowiakiem na ławce trenerskiej główny faworyt do mistrza.


Chaumont
Rogrywający: Corre, da Silva
Atakujący: Indra, Toleda
Przyjmujący: Wounembaina, Aciobanitei, Galabov, Lomba
Środkowi: Gasman, Plak, Marshman
Libero: Thales
Trener: Prandi

Przyszli: Indra, Toledo, Wounembaina, Galabov, Lomba, Gasman, Marshman, Thales
Odeszli: Herrera, Melgarejo, Alonso, Roatta, Gueye, Massimino, Guttierrez

Skończyła się era Kubańczyków. Jakoś spokojny jestem o Indre, w razie czego jest solidny zmiennik w osobie Toledo.
Thales pokazał na MŚ, że jest topowym zawodnikiem na swojej pozycji.
O Gasmana również jestem spokojny.
zestawianie przyjęcia jednak kompletnie mnie nie przekonuje. Fanem Aciobanitei nigdy nie byłem, stawianie na 37-letniego Wounembaine to jakieś nieporozumienie jak dla mnie.
Po cichu mam nadzieję, że Galabow będzie grał więcej, ale czy to ten poziom...nie mam pewności.
Jest sporo niewiadomych, ale pod Prandim pewnie znowu będą bić się o medale.


Narbonne
Rogrywający: Gelinski, Gabin
Atakujący: Vettorri, Faganas
Przyjmujący: Silveira, Rivas, Ferragut, Socie
Środkowi: Jouffroy, Kolew, Vasquez
Libero: Ramon
Trener: Falasca

Przyszli: Gelinski, Vettorri, Ramon, Rivas, Silveira,
Odeszli: Uriarte, Zanotti, Zerba, Araujo, Basserau, Verissimo, Bouguerra, Duee, Ramos

O problemach Narbonne przed sezonem pisane było sporo. Na szczęście dla nich wszystko zakończyło się pozytywnie.
Niemniej skład mam wrażenie klejony trochę bez ładu.
Najpierw zaskoczyli wszystkich sprowadzeniem Vettorriego i jednak myślę, że Włoch wciągnie tą ligę.
Zakontraktowano już ogranego libero Ramono i Gelinskiego (po bardzo słabym sezonie), a później była dziura przez kilka tygodni.
Vinicius jest dla mnie zawodnikiem nieznanym, Rivasa pamiętam dobrze z czasów gry w Turcji, gdzie razem z rodakiem Pinerua robili sporo pozytywnego zamieszania w ówczesnym beniaminku.
Nie podejmuję się ocenić potencjału, ale będę uważnie obserwował.


Sete
Rogrywający: Epp, Garcia
Atakujący: Russell
Przyjmujący: Sossenhaimer, Zanotti, Beriot
Środkowi: Gauna, Kreek
Libero: Deveze
Trener: Marquet

Przyszli: Epp, Sossenhaimer, Zanotti, Marquet, Russell
Odeszli: Chirvino, Sclater, Geiler, Picard, Karlitzek, Mabiala, Duflos

Tutaj wyjściowy skład już jest wyklarowany, ale jest kilka wolnych miejsc na ławce.
Zastąpienie Karlitzka jest niemożliwe i kropka. Para Sossenhaimer-Zanotti jest ok, ale bez tego co wnosił Niemiec.
Russell to będzie na pewno top. Tego Kanadyjczyka na sypie jestem ciekaw, podobno spoko grajek.
Nowy trener, który nie tak dawno zrobił majstra z Cannes. Pierwsza ósemka na luzie powinna być ogarnięta, pierwsza szóstka dość wiekowo, więc zobaczymy jak to będzie wyglądać w trakcie sezonu.


Paris
Rogrywający: Paes, Ossart
Atakujący: Lawani, Weisigk
Przyjmujący: Mendez, Kovacevic, Panou, Poda
Środkowi: Jurkovics, Crer, Weidner
Libero: Gonzalez
Trener: Rougeyron

Przyszli: Panou, Gonzalez, Weidner, Weisigk, Crer
Odeszli: Diez, Fiel, Michelucci, Kujundzić, Marty,Henry

Na dwóch najważniejszych pozycjach postawili na młodzież. Lawani w zeszłym sezonie pokazał, że ma spory potencjał, ale dla Paesa to pierwszy taki sprawdzian, więc podchodzę do tego z delikatną rezerwą.
Obecność Kovacevicia kompletnie do mnie nie przemawia, środek poza Crerem również tak sobie. Jak dla mnie okolice 10 miejsca.


Tourcoing
Rogrywający: Blankenau, Coulette
Atakujący: Buiatti, Lavigne
Przyjmujący: Reichert, Barnes, Gonçalves, Gampin
Środkowi: Van Berkel, Bultor, Roehring
Libero: Loubeyre
Trener: Paes

Przyszli: Barnes, Blankenau, Buiatti, Gonçalves, Lavigne, Reichert, Van Berkel
Odeszli: Bertolini, Cardenas, Lemay, Loser, Rammé, Sanchez, Vaccari, Winkemuller

Tutaj mam wrażenie, że będzie delikatny zjazd. Blankenau to na pewno nie poziom Sancheza, Loser jest nie do zastąpienia. Para Barnes-Reichert jest we Francji uznana ale mocno obaj po przejściach.
Największa niewiadoma to postawa młodego libero. O Buiattiego chyba nie ma co się obawiać. Wejście do PO to chyba maks na ten sezon.


Nice
Rogrywający: Gonzalez, Mora
Atakujący: Cardin, Paolinetti, Soumare
Przyjmujący: Rebeyrol, Marshall, Doardo, Schalk
Środkowi: Cuk, Medina, Ah-Kong, Nack-Minyem
Libero: Dagostino
Trener: Redwitz

Przyszli: Cardin, Dagostino, Doardo, Gonzalez, Rebeyrol, Schalk, Soumaré
Odeszli: Dukic, Giraudo, Lima, Ribbens, Salerno, Zonca

ciężko będzie zastąpić Limę, tym bardziej, że jego następcą ma być Cardin, który jako jedynka jeszcze nigdzie nie grał, choć trzeba przyznać, że w zeszłym sezonie, gdy kontuzję miał Faure to godnie go zastąpił.
Dagostino to powinien być spoko transfer.
Ciekaw jestem współpracy Gonzaleza z Redwitzem.
Powtórzenie wyniku z poprzedniego sezonu będzie sporym sukcesem.


Poitiers
Rogrywający: Kozub, Diverchy
Atakujący: Candido, Brahim
Przyjmujący: Bouguerra, Manavi, Noda, Awad
Środkowi: Howe, Concepcion, Nikolic
Libero: Durand, Cannessant
Trener: Donat

Przyszli: Brahim, Bouguerra, Diverchy, Durand, Candido, Howe, Kozub, Manavi, Nikolic
Odeszli: Neves, Carisio, Helfer, Jeanlys, Petrov, Poglajen, Prévert, Ramon, Truhtchev, Voukidis

Pisane było trochę w temacie transferów.
O ile o środek, atak i rozegranie nikt nie powinien się czepiać to już linia przyjęcia i niewiadoma na libero to spore znaki zapytania.
Jak dla mnie okolice 10 miejsca.


Toulouse
Rogrywający: Chirvino, d'Hollander
Atakujący: Cagliari, Heptinstall
Przyjmujący: Mota, Jaguszewski, Pothron
Środkowi: Luizinho, Kartew, Nack-Minyem, Combette
Libero: Santucci
Trener: Duflos

Przyszli: Duflos, Chirivino, Heptinstall, Jaguszewski, Kartev, Mota
Odeszli: Sapinart, Boissinot, Butler, Burel, Jorna, Kaba, Madsen, Panou, Veloso

Ciężkie zadanie przed Duflos. Gra pewnie będzie opierać się na Cagliarim w ogromnej mierze.
Nie mam przekonania do tego składu, walka o utrzymanie.


Cambrai
Rogrywający: Gjorgiev, Takaniko
Atakujący: Egleskalns, Lengrand
Przyjmujący: Geiler, Dutra, Villard, Pepin
Środkowi: Fiel, Jecmenica, Van Zeist
Libero: Kroiss
Trener: Denys

Przyszli: Egleskalns, Fiel, Geiler, Gjorgiev, Van Zeist
Odeszli: Marshman, Martinez Gion, Mitrasinovic, Osoria, Ropret, Tupchii

Chyba najwyższa średnia wieku w lidze. Nie do końca jestem przekonany. Jeśli Egleskalns osiągnie poziom z czasów gry w Tours to będą w ósemce, jeśli nie, to będą bić się o utrzymanie

Plessis-Robinson
Rogrywający: Nevot, Gnenegbe
Atakujący: Rouzier, Jeanlys
Przyjmujący: De Leon, Suihkonen, Benavidez
Środkowi: Mitchem, Henry, Paofai
Libero: Debes
Trener: Logeais

Przyszli: Benavidez, Gnenegbe, Jeanlys, Mitchem
Odeszli: Delbeke, Nalobin, Rebeyrol, Zuidberg

Na początku powinni być groźni i połapać trochę punktów. Nikt tu jakoś specjalnie nie jeździł po kadrach to raz, a dwa to w zasadzie będą grać w tym samym składzie co w zeszłym roku.
Powinni spokojnie utrzymać się.


Nantes
Rogrywający: Bazin, Thimalon
Atakujący: Neves, Wang Si
Przyjmujący: Horvath, Lopez, Galtie, Thoral
Środkowi: Gueye, Montes, Huetz
Libero: Massimino
Trener: Henno

Przyszli: Neves, Chaboissant, Gueye, Horvath, Magnin, Massimino, Thoral
Odeszli: Bartos, François, Loupias, Moraes, Neraudau, Peironet, Saraiva

Sprowadzenie Massimino za kończącego karierę Peironeta to super ruch. podobnie z Nevesem, który powinien zastąpić Moraesa. Mam nadzieję, że Gueye odbuduje się po kiepskim sezonie.
Przy dobrych wiatrach ma szansę to zaskoczyć i powinni powalczyć o coś więcej niż utrzymanie.

St. Nazaire
Rogrywający: Isaacson, Abelitis
Atakujący: Ensing, Rubio
Przyjmujący: Hamacher, Martins, Marelić, Pompon
Środkowi: Burel, Spencer, Sol
Libero: Duee
Trener: Rubinho

Przyszli: Rubinho, Burel, Duée, Ensing, Gimeno, Hamacher, Isaacson, Marelic, Rubio
Odeszli: Gosselin, Auffray, Closter, Doumbia, Gonzalez, Horvath, Kovalov, Lilembo, Rodriguez, Tille

Beniaminek skleił ciekawy skład. O rozgrywającym Isaacsonie pozytywnie wypowiedział się rafak, więc dla mnie to wystarczy.
Ensing pokazał się z dobrej strony na kadrze i powinien być czołowym atakującym całej ligi.
Środek i libero bardzo doświadczony i ograny.
Hamacher również, Martins podobnie jak Enisng fajnie wypadł w meczach reprezentacji.
Może to być czarny koń.


Na drugim szczeblu faworytem do awansu powinno być Cannes, skleili ciekawy skład, w sumie przez jakiś czas montowany był z myślą o ProA (Jimenez, Klymar, Petrovss, Mouiel, Osoria).
Do walki powinny się włączyć jeszcze Nancy, Martigues i St. Quentin.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: ProA sezon 2022/2023

Post autor: hunter »

Za nami mecz o Superpuchar.

Chaumont-Montpellier 1-3

Składy
Chaumont Corre-Toledo (Indra), Galabow-Aciobanitei (Wounembaina), Gasman-Plak, Thales
Montpellier Veloso-Faure, Palacios-Leozinho, Michelucci-Demjanenko, Closter

Jakieś tam wstępne wnioski można wyciągnąć po tym meczu. Prandi postawił na Toledo ale szybko mecz go zweryfikował i wszedł Indra, który w ataku zagrał wręcz bezbłędnie. O dziwo (przynajmniej dla mnie) mecz zaczął Galabow, szału nie było, podobnie jak i jego partner Aciobanitei, a i Wounembaina nie zbawił Chaumont. Fajnie Corre bawił się ze środkiem, powinno to z biegiem sezonu ciekawie wyglądać. Thales niesamowicie omijany zagrywką.
W Montpellier zdecydowany lider Palacios, Leozinho również poprawnie, troszkę słabiej Faure choć też ok, środkowi mniej widoczni, ale wystarczyło, mam wrażenie, że kolejny raz kolektyw wziął górę.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: ProA sezon 2022/2023

Post autor: rafak »

No, czekałem na Twój raport :D

Czy wiesz może jak zagrał Gasman? Cyferki widze, ale jakie wrażenia?
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: ProA sezon 2022/2023

Post autor: hunter »

Nie będę czarował, mecz oglądałem mocno wyrywkowo.
Widać było, że szybko złapał język z Corre, dostawał sporo piłek, nie zawsze dobrze dograne, mi się to podobało.
O bloku jak na razie ciężko mi coś powiedzieć, jakieś wybloki rzuciły mi się w oczy.
Zagrywka kompletnie nie leżała, może to być specyfika hali, choć miał czas już przyzwyczaić się do niej.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: ProA sezon 2022/2023

Post autor: hunter »

Montpellier-St. Nazaire 1-3

Na dzień dobry mistrz z beniaminkiem i od razu niespodzianka.
Mecz nie był transmitowany na lnv ani na mojej stronie, gdzie z reguły oglądam, więc będę bazował na opinii innych i statystykach.
Do składu Montpellier wrócił nieobecny z Chaumont Le Goff i był bardzo pozytywny występ, po prostu na jego poziomie.
Chyba zawiódł trochę Leozinho, raczej nikt nie liczył, że będzie ostoją przyjęcia ale w ataku na pewno wymagania były większe.
Palacios i Faure na swoim poziomie. Veloso podobno bez szału.
Mocno rzuca się w oczy liczba zepsutych zagrywek.
U gości niespodzianką dla mnie przynajmniej był Marelić w pierwszym składzie zamiast Hamachera.
Super mecz na środku zagrał Spencer, wybrany MVP, Ensing poprawnie.
Dobre opinie za debiut zebrał Isaacson.
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 1-2023.pdf

Nice-Tours 2-3

Patrzyłem sobie trochę.
Jeśli Abouba ustabilizuje zagrywkę to wciągnie tą ligę.
Ciężki sezon to może być dla Derouillona, dał dobrą zmianę, ale widać, że nie będzie pierwszym wyborem.
Palonsky bez błysku i w końcu zmieniony.
Gospodarze bez kontuzjowanego Dagostino, zastąpił go młody Le Meur i naprawdę ogarniał.
Inną niespodzianką był dla mnie brak Cardina, Paolinetti zagrał przeciętnie, a Francuz nie pojawił się mimo tego ani na chwilę.
Kolejnym zaskoczeniem był brak Doardo, ale on z kolei bardzo szybko wszedł i już z boiska nie zszedł, bardzo dobry mecz.
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 7-2023.pdf

Reszta jutro jak dam radę.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: ProA sezon 2022/2023

Post autor: hunter »

Poitiers-Narbonne 1-3

Nie oglądałem. Kozub podobno tak sobie ale chwalony za dobrą współpracę ze środkowymi i zaiste ich liczby robią wrażenie.
Mnie cieszy, że Bougerra jest w składzie i zaliczył fajny występ, podobnie Manavi. Zawiódł ten, który ma być liderem, czyli atakujący Candido, masa błędów i aż 7 razy zablokowany.
U gości największe zainteresowanie wzbudzał występ Vettoriego, było nieźle, choć po nim pewnie należy spodziewać się więcej.
Fajnie z ligą przywitał się Hiszpan Ferragut.
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 2-2023.pdf

Sete-Tourcoing 2-3
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 3-2023.pdf

Cambrai-Toulouse 3-1
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 4-2023.pdf

Chaumont-Plessis 3-0
Indra i Gasman to będą strzały w dziesiątkę. Aciobanitei ciągle słaby.
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 5-2023.pdf

Nantes-Paris 3-0
Lawani kontuzjowany.
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 6-2023.pdf
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: ProA sezon 2022/2023

Post autor: hunter »

Tours-Chaumont 1-3

Zatrważająca ilość błędów w pierwszym secie, oczy krwawiły, ale jakoś wytrwałem.
W drugim kapkę lepiej ale ciągle ciężko się to oglądało. W trzecim Tours było blisko sfrajerzenia z 21-15, goście mieli piłkę do gry na remis po 24 ale pogubili się.
W sumie szkoda, bo w czwartym nie było już co oglądać.
Strasznie niedokładnie grali obaj rozgrywający, sporo kasztanaów sobie wrzucali.
Dopiero dzisiaj przekonałem się jak tragicznie Galabow przyjmuje, zwłaszcza flota, inna sprawa, że wszystko puszczli sędziowie, a kilka nie tylko jego przyjęć ale i kiwek prosiło się o odgwizdanie.
Martwi nieco postawa Palonsky'ego od momentu odejścia z Tourcoing nie rozwija się, miał w zeszłym sezonie fajne momenty, ale gdy tak się zastanowiłem to chłop stoi w miejscu, do tego nijakość na zagrywce, w efekcie zjazd do bazy w drugim secie, zastąpiony całkiem solidnie przez Santane.
Jego zupełnym przeciwieństwem jest Plak, który w ciągu kilkunastu miesięcy pracy z Prandim zrobił niesamowity krok do przodu, abstrachując od jego słabszego występu od momentu 3 seta.
Pojedynek chyba dwóch najlepszych libero obecnie, czyli Diez-Thales ze zdecydowanym wskazaniem na Brazylijczyka, o ile w przyjęciu wyglądało to podobnie to już w obronie duże lepiej Hoss.
Mecz generalnie na słabym poziomie ale było kilka plusów.
Abouba tak jak już pisałem wciągnie tą ligę, taka ulepszona wersja Herrery dla mnie. Bruckert który zastąpił Terjomienkę i był monster blok.
Znowu Indra, zaskoczyło mnie, że tak szybko w 3 secie zszedł, nie zasłużył na to, ale zmieniający go Toledo zagrał świetnie.
Gasman również na plus, choć bardzo długo wchodził w mecz.
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 3-2023.pdf

Narbonne-Tourcoing 1-3
Loubeyre to będzie bardzo ciekawy libero.
Roehring wygryzł Bultora i w miarę sobie radzi.
Vettori bez błysku.
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 8-2023.pdf

Sete-Nantes 3-1
Huetz zastępuje na środku Montesa i wykręca takie cyferki.
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 0-2023.pdf
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: ProA sezon 2022/2023

Post autor: hunter »

St.Nazaire-Poitiers 3-0

Nie wiem co myśleć o Kozubie, w sumie potwierdziło się to co pisano o nim po pierwszym meczu.
Gra ze środkowymi wyglądała bardzo dobrze, choć momentami miałem wrażenie, że jest już tego za dużo i było zbyt czytelnie, zdarzało mu się również niepotrzebnie przyspieszyć do nich.
Inna sprawa to gra z prawym, jeszcze na początku nie wyglądało to źle, ale z biegiem czasu co raz więcej niedokładności, a jak już trzeba było przerzucić na kilka metrów to zęby zaczynały boleć.
Trzeba mu z kolei przyznać, że zaliczył kilka fajnych wystaw do drugiej linii.
Jego vis a vis Isaacson z kolei jak na razie katuje prawym, wszystkie sytuacyjne idą na Ensinga, ale za to jak już się bawi to wchodzą piękne gwoździe.
Zastanawiam się co miała na celu zmiana Candido w 2 secie. Fakt wyglądał znowu kiepsko, ale wszedł za niego przyjmujący Awad i był ostatnią opcją Kozuba. Dziwne akcje.
Swoją drogą ciekawe jak prezentuje się na treningach ich drugi atakujący. :)
Jeszcze osobna linijka dla takiego gościa co się nazywa Spencer, czy tam Helder, jak kto woli. Chłop ma 30 lat, wcześniej obijał się w Portugalii, a ma taką windę w nogach, że wytrzeszczu dostawałem.
Słusznie pisał jeden z kibiców St.Nazaire, że zaskoczy wszystkich, już w poprzednim meczu rzuciły się w oczy jego staty, dzisiaj również ok 7/9 + as + blok.
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 1-2023.pdf

Toulouse-Nice 3-1

Chyba zacznę kibicować Tuluzie.
Kolejny dobry mecz młodego Pothrona na przyjęciu. Nack-Minyem wykorzystuje nieobecność Luizinho i również zalicza poprawny występ.
Poza tym również poprawny występ Jaguszewskiego.
U gości tym razem od początku Cardin i był to bardzo dobry mecz.
Kolejny raz swoją grą broni się młody libero Le Meur.
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 2-2023.pdf

Plessis-Cambrai 3-1
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 9-2023.pdf

Paris-Montpellier 3-0

Jest i bomba. Paris bez Lawaniego bije mistrza 3-0, wiadomo te sety na styk były, więc pewnie to mogło pójść w obie strony ale wynik idzie w świat.
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 4-2023.pdf
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: ProA sezon 2022/2023

Post autor: hunter »

Montpellier-Tours

Teoretycznie mecz kolejki, w końcu mistrz z wicemistrzem. W praktyce po dwóch kolejkach mecz 13 z 11 drużyną.
I w sumie tak też ten mecz się zaczął, nic mi się tam nie podobało. Montpellier było blisko wypuszczenia seta z 18-13 i 20-17. A wygrali po nieudanym challengu.
Drugi set też jakiś lipny, trochę przypadków, jakieś asy po taśmie, pojedyncza czapa gościa co ma 185cm wzrostu, jakieś sytuacyjne piłki bite z 5-6m, które powinny być podbite.
W trzecim generalnie poza lekkim przestojem Tours ma to pod kontrolą. Powinien być taj, ale trochę to Montpellier sfrajerzyło.
Pisałem przed sezonem, że Veloso powinien zastąpić Gonzaleza, bo z Kubańczyka żaden wirtuoz, ale Veloso tak kasztani te wystawy, zwłaszcza na prawe, że do Gonzaleza jednak trochę mu brakuje. A i w sumie na lewe te dogrania niewiele lepsze, kwestia czasu, gdy któremuś ze skrzydłowych plecy nie wytrzymają.
To co odwalił przy ostatniej piłce to istny kryminał. Zagrwya Abouba, dość trudny serw, do linii, Palacios przyjmuje w punkt ale kończy na kolanach i łokciach to ten ancymon wrzuca mu piłkę na 3 metr. Efekt to oczywiście atak obroniony, kontra i koniec meczu.
W poprzednich latach często pisałem, że siłą Montpellier jest kolektyw. Dzisiaj tego w ogóle nie widziałem.
Trzymali się dość długo jedynie dzięki indywidualnym umiejętnościom. A to Leozinho popracował zagrywką, a to Faure na potrójnym obił, a to Palacios kiwnął za blok albo Le Goff popracował blokiem, ale kompletnie nie przypominają drużyny z poprzedniego sezonu.
W zeszłym sezonie za tak beznadziejnego Valoso wszedłby Gil i na moje ogarnąłby, bo pokazał, że potrafi. Teraz mają 18-latka, który po prostu jest. Faure również nie ma zmiennika, który dałby mu chwilę wytchnienia.
Naprawdę kiepsko to wygląda u mistzra.
Pasuje kogoś pochwalić, żeby nie było, że tylko narzekam. Palonsky i Diez w porównaniu do poprzednich meczów o niebo lepiej.
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 0-2023.pdf
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: ProA sezon 2022/2023

Post autor: hunter »

Cambrai-Paris 3-0
Podobno co raz bliżej powrotu jest Lawani, bez niego będzie ciężko nawet o utrzymanie.
Weisigk jest bardzo słaby.
Poprawny występ młodego Weidnera pod nieobecność Jurkovicsa.
Mecz tylko momentami był wyrównany, przeciętnie się to oglądało.
Obawiałem się przed sezonem o formę Egleskalnsa ale bez podstaw.
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 7-2023.pdf

Nice-Nantes 1-3
Kolejny poprawny występ Huetza. Inny z młodych zdolnych środkowych Magnin wchodził zadaniowo na zagrywkę.
Kozacki mecz Chizoby.
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 5-2023.pdf

Tourcoing-Chaumont 3-2
Wielki powrót gospodarzy z 0-2, po drodze goście dwóch meczowych nie wykorzystują.
Coś mi się wydaje, że Prandi nie wie na kogo postawić na bombie. Tym razem zagrał Toledo, było dobrze, na pewno lepiej od Renana, sporo zagrywek zepsuł, ale z drugiej strony to przy jego serwisach właśnie robili najwięcej punktów.
Po tym meczu zastanawiam się jak z odpornością psychiczną Gasmana, statystycznie mecz super i generalnie było dobrze, ale dwie nieskończone piłki w końcówce 4 seta trochę psują ogólny obraz.
Kolejny bardzo dobry mecz młodych w Tourcoing Loubeyre i Roehringa.
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 9-2023.pdf

Poitiers-Toulouse 3-0
Podobno Kozub fajny występ zaliczył. Nie oglądałem, więc nie będę się wypowiadał.
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 6-2023.pdf

St.Nazaire-Sete 3-0
Beniaminek ma lidera po 3 kolejkach.
Spencer znowu jak potwór, 6 bloków, 2 asy i 9/13. W obecnej formie gość poza Skrą, Resovią i może Jastrzębiem miałby wszędzie pewny plac w Pluslidze, ale jeśli ktoś chciałby go ściągnąć to lepiej się spieszyć, bo pesel już goni.
Isaacson z kolejnym fajnym występem i MVP. Fajnie się ich ogląda, a mam wrażenie, że Ensing ma jeszcze rezerwy.
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 8-2023.pdf

Narbonne-Plessis 3-0
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 1-2023.pdf
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: ProA sezon 2022/2023

Post autor: rafak »

Dzięki za podsumowanie.

Fajnie, że Isaacson dorze zaczął. Ma chłopak potencjał - a planował przerwać karierę.
Hunter, jak gra Epp? Ten chłopak powinien być pierwszym w kadrze Kanady przy obecnej nędzy.

Aciobanitei - ale zjazd. Chyba nie byłeś nigdy jego fanem, ale mimo wszystko przegrywać rywalizację z dziadkiem to trochę słabo.

Van Berkel i Fiel jakieś monstrum na ataku w ostatniej kolejce. Za to Bultor - kompletny zjazd.

Paryż zmontował taki skład, że by z Aniołami Toruń bęcki dostali.

Ciekawa i wyrównana liga.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: ProA sezon 2022/2023

Post autor: hunter »

rafak pisze: 17 paź 2022, o 23:15 jak gra Epp?
Widziałem go w meczu z St.Nazaire pierwszy raz, w dodatku nie widziałem meczu w całości, więc ciężko jakieś wnioski wyciągać.
Sprawia wrażenie ogarniętego technicznie, szybkiego i w miarę dokładnego. Nie wiem na ile jest to uwarunkowane materiałem, z którym musi współpracować, ale dość bezlitośnie orze Russelem, mocno pomijając lewe skrzydło, ale z kolei nie stroni od gry środkiem.
Do dalszej obserwacji.

rafak pisze:Aciobanitei - ale zjazd. Chyba nie byłeś nigdy jego fanem, ale mimo wszystko przegrywać rywalizację z dziadkiem to trochę słabo.
Linia przyjęcia Chaumont jest tak skonstruowana, że mają 4 zawodników na niezłym poziomie, ale w sumie żadnego, który pociągnąłby drużynę jak Melgarejo choćby.
rafak pisze: Za to Bultor - kompletny zjazd.
Nie mam pojęcia co się dzieje z tym gościem. Może jakieś problemy poza boiskowe o których nie wiem. Choć ten zjazd widoczny jest jakoś od połowy poprzedniego sezonu.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: ProA sezon 2022/2023

Post autor: hunter »

Tours-St. Nazaire 3-1
Lider z faworytem rozgrywek.
Miało szansę St. Nazaire na 2-0 ale zabrakło w końcówce.
Później poszło już gładko, przy 2-1 i 14-8 wyłączyłem.
Kolejny bardzo dobry mecz Abouby i słaby Palonsky'ego, strasznie drewniany w przyjęciu.
Joao Rafael wygląda co raz lepiej, więc możliwe, że Argentyńczyk za chwilę wylonduje w kwadracie.
Isaacson tym razem z kilkoma babolami na koncie.
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 6-2023.pdf

Toulouse-Sete 3-2
Oglądałem od połowy 4 seta.
Jakiś dzień konia miał Cagliari (31/45).
Mnie osobiście cieszy kolejny dobry występ Pothrona o Nack-Minyema, choć ten drugi całkowicie pomijany przez Chirvino.
Sete jak na razie spore zaskoczenie in minus. Skład w miarę ok, ale jak na razie wynikie bardzo słabe.
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 5-2023.pdf

Nantes-Cambrai 3-2
Nantes dzięki dobremu terminarzowi z kolei zaskakuje na plus.
Tu z kolei dzień konia miał Lopez.
Bardzo fajną zmianę dał Magnin na środku, według mnie gość ze sporym potencjałem.
Do formy sprzed dwóch lat wraca chyba Gueye.
Od drugiego seta na sypie grał 19-letni Chaboissant i chyba ogarnął temat, skoro Bazin już nie wrócił.
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 4-2023.pdf

Jeśli ktoś to czyta to rzućcie okiem na frekwencję.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Anto89
Posty: 44
Rejestracja: 16 wrz 2021, o 17:46

Re: ProA sezon 2022/2023

Post autor: Anto89 »

Imponująca frekwencja, widać że jest popyt na siatkówkę we Francji. Szkoda, że brakuje tam pieniędzy i światowe władze też pomijają ten kraj jeśli chodzi o turnieje klubowe lub reprezentacyjne.
Można gdzieś śledzić statystyki ligi?
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: ProA sezon 2022/2023

Post autor: rafak »

Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: ProA sezon 2022/2023

Post autor: hunter »

Poitiers-Nantes 2-3
Kolejny przyzwoity choć bez zachwytów mecz Kozuba. Ciężko go rozgryźć, bo i potrafi jedną ręką wystawić piłkę z beznadziejnej sytuacji na środek, żeby za chwilę skasztanić dwie wystawy na skrzydło.
Pojedynek brazylijskich młotków. Jak dla mnie na remis, ale to Chizoba zgarnął MVP, w ataku wyglądał lepiej od Candido, ale z kolei to zawodnik Poitiers więcej dołożył na zagrywce i w bloku.
Tym razem brakowało środka w Poitiers, pisałem przed sezonem, że średnio podoba mi się ich linia przyjęcia i było widać w tym meczu, że przyjęcie kuleje.
Kolejne minuty zaliczyli młodzi środkowi Nantes i spoko, bo obaj idą w dobrą stronę.
Znowu dobrą zmianę dał młody rozgrywający Chaboissant. Wzrostu chłopak nie oszuka niestety, ale widać, że technicznie jest na wysokim poziomie, niemniej musi wziąć się za siebie, gołym okiem widać, że kilogramów jest trochę za dużo.
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 0-2023.pdf

Sete-Nice 3-2
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 1-2023.pdf

Cambrai-Chaumont 1-3
Aciobanitei chyba już poszedł definitywnie w odstawkę.
Tym razem na ataku w Chaumont zaczął Toledo, było kiepsko (6/16, 5 razy zablokowany), więc wszedł Indra i było już ok (15/24).
Fajnie punktowali środkowi gości.
W Cambrai w oczy rzuca się 6 bloków Jecmenicy i 5 Yago Dutry.
Warto jeszcze dodać, że Chaumont bez Corre.
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 3-2023.pdf

St. Nazaire-Toulouse 3-2
Nie oglądałem, nie wiem dlaczego zaczął Rubio na bombie zamiast Ensinga i w cyferkach dramatycznie to wygląda.
Kolejny kozak występ Spencera (7/12, 5 bloków).
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 4-2023.pdf

Paris-Tourcoing 2-3
Tourcoing pozostaje cięagle jedyną niepokonaną drużyną w lidze, co daje im drugie miejsce w tabeli. ;)
Byli do łyknięcia w tym meczu, ale Paris bez Lawaniego nie miał żadnych argumentów, plus jest taki, że tych minut dotaje co raz więcej.
Mocno w oczy rzucają się liczby środkowych gości, Roehring 11/17, 5 bloków i as, Vanberkel 7/10, 5 bloków i as. Burtol nie powąchał parkietu.
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 9-2023.pdf

Narbonne-Tours 0-3
Vettori zawsze był nieco przereklamowany, ale jednak myślałem, że on tą ligę wciągnie, na obecną chwilę liga wciąga jego, dramat 5/18 (w tym 2 błędy i 4 czapy).
Problem dostrzegł Gelinski i zrobił lidera z Rivasa, i Kolumbijczyk ogarniał całkiem nieźle (17/29).
Abouba to zupełne przeciwieństwo Włocha (17/24).
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 5-2023.pdf

Montpellier-Plessis 3-0
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 5-2023.pdf
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: ProA sezon 2022/2023

Post autor: hunter »

Całą kolejkę przegapiłem, nic nie oglądałem, więc tak po krótce po cyferkach.

Nantes-Montpellier 1-3
Chyba mistrzowie wracają na właściwe tory. O dziwo bez większego udziału Leozinho i MIchelucciego.
W Nantes Gueye i Chizoba potwierdzają dobrą formę. Chaboissant od początku.
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 9-2023.pdf

Plessis-Poitiers 3-2
Czarno widzę to Poitiers. Pomimo świetnych liczb Howe (11/11), Candido chyba też ok (27/49). Kozub 5 bloków.
W Plessis Jeanlys spoko (16/27, 3 bloki), a warto jeszcze zwrócić uwagę na środkowego Paofaiego, sezon życia jak na razie.

Toulouse-Narbonne 1-3

Rivas ratio +23, 24/40, spoko gość.
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 7-2023.pdf

Cambrai-Tourcoing 1-3
Blankenau znowu pobawił się ze środkiem. Barnes nieobecny ale młody Gempin wygląda na to, że ogarnął.
Tourcoing ciągle bez porażki.
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 8-2023.pdf

Nice-Paris 3-2
Mecz na szczycie. Lawani wszedł w pierwszym secie i już został do końca (21/31), teraz powinno być już tylko lepiej.
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 0-2023.pdf

Chaumont-St. Nazire 3-1
Mecz na drugim szczycie. Prandi znowu sobie rotował składem.
Spencer znowu w innej lidze.
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 1-2023.pdf

Tours-Sete 3-0
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 2-2023.pdf
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: ProA sezon 2022/2023

Post autor: hunter »

Małe podsumowanie (lekko spónione) na półmetku fazy zasadniczej.

Drużynowo
Na plus:
-Nantes- na początku pisałem, że wysoką pozycję zawdzięczają głównie dobremu terminarzowi i w sumie tak był, ale po drodze potrafili ogolić również Chaumont i St. Nazaire po 3-0. Duży plus stawiam przy Henno, który zrobił kilka odważnych zmian w składzie.
-St. Nazaire- pisałem, że może to być czarny koń i trafiłem, fajnie ogląda się ich.
-Paris-od momentu powrotu do gry Lawaniego przegrali chyba tylko jeden mecz i z dołu tabeli przesunęli się na 7 miejsce, a to już wynik poza stan według mnie. W ostatnim meczu nie przeszkodził im nawet Kovacević na ataku i jakiś nn na przyjęciu. :)

Na minus:
-Montpellier- wiadomo było, że będą słabsi, ale to jest zwyczajnie ogromny zjazd.
-Poitiers- obecnie już tragedii nie ma, trochę się ogarnęli, ale szorowali po dnie tabeli.

Indywidualnie
Na plus:
-Abouba- po prostu dzik, za wąska jest liga francuska dla niego.
-Joao Rafael- bardzo szybki powrót do wysokiej formy po kontuzji.
-Chizoba- chyba najlepszy sezon Brazylijczyka we Francji.
-Spencer- jeśli ktoś czyta moje wypociny to nie ma sensu się powtarzać.
-Isaacson- bardzo spoko grajek.
-Van Berkel- jedno z największych zaskoczeń tego sezonu.
-Paofai- najlepszy sezon w karierze jak do tej pory.
-Rivas- w sumie to on ciągnie grę Narbonne.

Na minus:
-Derouillon- od momentu powrotu Joao Rafaela zaliczył zjazd do bazy.
-Veloso- zwyczajnie Montpellier to za wysokie progi.
-Epp- oczekiwania były nieco większe.
-Russell- chimeryczny.
-Mitchem- długo przebijał się do składu i jakoś bez szału.
-Vettori- chyba wszyscy liczyli na więcej.
-Buiatti- j.w.

Nie pamiętam sezonu, w którym tak wielu młodych Francuzów dostało okazję do gry. Nie wszyscy wykorzystali swoje szanse, nie wszyscy są już podstawowymi zawodnikami, ale naprawdę sporo nazwisk przewinęło się. Tak po kolei Paes, Huetz, Chaboissant, Thoral (chyba najstarszy z tego grona), Magnin (trochę mało gry, stracił po powrocie Montesa, ale pokazał, że fajny występ na ME to nie był przypadek), Loubeyre, Roehrig, Pothron, Durand, Cannessant, Le Meur (stracił miejsce, gdy do zdrowia wrócił Dagostino, ale generalnie tragedii nie było). Celowo nie wymieniłem zawodników z tego samego pokolenia, którzy już pokazali się w tej lidze wcześniej. Nie wiem ilu z tych chłopaków zrobi ciekawe kariery, zwyczajnie zwracam uwagę na te nazwiska.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: ProA sezon 2022/2023

Post autor: rafak »

hunter pisze: 3 sty 2023, o 22:36 Małe podsumowanie (lekko spónione) na półmetku fazy zasadniczej.
No, wreszcie :D
-Isaacson- bardzo spoko grajek.
-Van Berkel- jedno z największych zaskoczeń tego sezonu.
Myślisz, że Isaacson nadał by się do +L? Chłopak miotał się, nie wiedział co chciał robić (miał pójść w trenerkę, z kobietami), a talent ma.

Van Berkel nie jest dla mnie niespodzianką.
-Epp- oczekiwania były nieco większe.
-Mitchem- długo przebijał się do składu i jakoś bez szału.
Jest bardzo źle, czy tylko trochę źle?
Przeskok z lig uniwersyteckich do pro jest jednak duży ....
Nie pamiętam sezonu, w którym tak wielu młodych Francuzów dostało okazję do gry. (...)
Co z Lawanim?

Sorry za tyle pytań, ale w tym roku nie śledzę Pro A.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ProA sezon 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

O to samo miałem pytać.

Lawani wyjmując te mecze po powrocie gdzie grał jako zadaniowiec ma 4.7 pkt/set na 58/44 procent ataku.

Pothron ma 3.9 pkt/set, 4.1 zagrywki/set, 0.4 bloku, 51% pozytywnego przyjęcia, 48/31 procent ataku, rewelacyjne statystyki jak na 20-latka w połączeniu z warunkami.

Poproszę o komentarz, bo w perspektywie 2-3 lat to mogą być ludzie na czołówkę (nie tylko ligi francuskiej ani nawet polskiej).

A, no i Marinko Marelic: nie robi dramatu, ja już mam przed oczami potężną Chorwację z kwartetem Żukowski-Dirlic-Sedlacek-Marelic. 8-)

W ogóle, ta Francja to będzie dobry przykład na dyskusję w innym temacie jakie to ''szkolenie'' w siatkówce jest nieprzewidywalne. Oni na ataku najpierw mieli Capeta (dobry gracz, dziwny naskok, polskie korzenie), potem naturalizowany Ruette, potem Rouzier - ale jak Ruette wypadł przez zdrowie, to tam na atak musieli przestawiać Granvorkę, jak wypadł Rouzier to na ataku grał Sidibe (no szanujmy się) - a teraz na kolejny jeszcze cykl olimpijski (2028) mają Patry'ego, Boyera, Lawaniego, Faure, a z rocznika 2005 jest jeszcze rewelacyjny Pujol, a jakiś Jeanlys (kolejny młody btw co gra) to trochę whatever.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: ProA sezon 2022/2023

Post autor: hunter »

rafak pisze: Myślisz, że Isaacson nadał by się do +L? Chłopak miotał się, nie wiedział co chciał robić (miał pójść w trenerkę, z kobietami), a talent ma.
Niech sobie jeszcze poodbija co najmniej rok we Francji, kontrakt ma chyba jeszcze ważny na przyszły sezon. Szczerze to nie myślałem, że tak wpadnie w oko, środek chodzi fajnie, skrzydła równomiernie, coś dołoży z zagrywki i bloku, tylko pewnie będzie to kolejny rozgrywający, któremu kilku centymetrów zabraknie do czołówki.
rafak pisze:Jest bardzo źle, czy tylko trochę źle?
Przeskok z lig uniwersyteckich do pro jest jednak duży ....
Co do Eppa to sam nie wiem. Chyba w jego przypadku już liczyłem na nieco więcej, bo on już (chyba?) przychodził jako reprezentant. Trochę ograniczył się do gry samym Russellem, fakt nie ma za bardzo kim więcej, ale jest mocno czytelny. Poza tym ani w bloku, ani na zagrywce nie daje zbyt wiele.
Co do drugiego zdania...wiesz, że to mocne naciągane pod tezę ;) bo w tym samym czasie co Epp i Mitchem wspomniany już Isaacson robi super robotę, Howe potwierdza formę z reprezentacji, a Gasman w drugim roku jako zawodowiec jest po prostu w topie, przynajmniej na razie we Francji.
rafak pisze: Co z Lawanim?
WysokiPortorykanczyk pisze: O to samo miałem pytać.

Lawani wyjmując te mecze po powrocie gdzie grał jako zadaniowiec ma 4.7 pkt/set na 58/44 procent ataku.

Lawani miał bardzo trudne wejście do dorosłej siatkówki, gdy musiał zastępować kontuzjowanego Rouzier i mówiąc szczerze było bardzo słabo wtedy, ale ktoś w Paris postawił na niego i gość zwyczajnie spłaca się. Widać to wyraźnie po jego powrocie, od zeszłego sezonu z opozycji jego talentu stałem się zdecydowanym fanem i według mnie papiery na granie to są większe niż u obu aktualnych reprezentantów.
WysokiPortorykanczyk pisze:Pothron
Chyba największe zaskoczenie in plus na obecną chwilę. Dobry dzik z niego może być.
WysokiPortorykanczyk pisze:Marelic
Było spoko, jakoś nie widziałem go nawet w szóstce na początku sezonu, ale dawał radę, w sumie nie wiem dlaczego Rubinho posadził go.[/quote]
WysokiPortorykanczyk pisze: mają Patry'ego, Boyera, Lawaniego, Faure
Z Jeanlysa nic nie będzie, gra tylko dlatego, że Rouzier złapał kontuzję.
Francuzi mają mega komfort tylko dlatego, że Boyer wrócił na właściwą ścieżkę, nie oszukujmy się jakieś dwa lata temu to on nie był na zakręcie swojej kariery tylko na jakimś rondzie z pięcioma zjazdami. A te dwa lata temu to ja miałem właśnie taką rozkminę kto mógłby być ewentualnym kandydatem do kadry i wychodzili mi Wendt i Wineklmuller, o których obecnie chyba nikt już nie myśli, bo poza wspomnianymi Lawanim i Faure są jeszcze Cardin i Toledo. Tego Pujola to ja w ogóle nie znam.


Jeśli coś jest nieczytelne albo niezrozumiałe to piszcie.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: ProA sezon 2022/2023

Post autor: rafak »

Dzięki hunter za obszerne odpowiedzi.
Co do drugiego zdania...wiesz, że to mocne naciągane pod tezę ;)
No trochę naciągane :D Al spróbuję zawalczyć: Gasman - rok w Brazylii po NCAA, Howe - chyba dodatkowy rok w CIS (covidowa promocja). Isaacson do mojej tezy nie pasuje jednak.

Jeszcze raz dzięki.
Awatar użytkownika
aston03
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2019, o 18:03
Płeć: M

Re: ProA sezon 2022/2023

Post autor: aston03 »

hunter pisze: 3 sty 2023, o 22:36 Małe podsumowanie (lekko spónione) na półmetku fazy zasadniczej.
Dziękuję za prowadzenie wątku. Miły merytoryczny topic się nam zrobił.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: ProA sezon 2022/2023

Post autor: hunter »

rafak pisze: 5 sty 2023, o 02:47 No trochę naciągane :D Al spróbuję zawalczyć: Gasman - rok w Brazylii po NCAA, Howe - chyba dodatkowy rok w CIS (covidowa promocja). Isaacson do mojej tezy nie pasuje jednak.
Popatrzmy jeszcze wstecz.
Ma'a w sezonie covidowym dał się już poznać z dobrej strony, w następnym pierwszy po Sanchezie.
Stahl chyba nigdy nie był w czołówkach rankingów, ale robił dobre wrażenie.
Hoag dość szybko wypracował sobie niezłą markę.
Barnes po jednym sezonie w Tours zapracował sobie na kontrakt w Ufie.
Demjanenko od momentu przybycia do Francji jest bardzo solidnym środkowym.
Szwarc to chyba w Sete z konieczności zmienił pozycję i w sumie jakoś sobie radzi.

Trochę odpłynąłem i jak zacząłem się tak zastanawiać to było po części tak jak piszesz, niektórzy nie radzili sobie z tym przeskokiem.
Hanes to odbił się dość brutalnie. Saeta po epizodzie w Chaumont chyba zakończył przygodę z siatkówką, a z tego co pamiętam, wiązano z nim pewne nadzieje. Clark jakoś niespecjalnie też zapadł mi w pamięć, choć on chyba przychodził w trakcie sezonu, ale mogę się mylić.
Generalnie chodzi mi o to, że jeżeli dany zawodnik chce "coś" znaczyć w europejskiej/światowej siatkówce nie ma prawa nie poradzić sobie w takiej lidze jak francuska ProA, a wręcz od dnia przybycia powinien być jej wyróżniającą się postacią.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: ProA sezon 2022/2023

Post autor: hunter »

St. Nazaire-Chaumont 3-1
Czwarta porażka Chaumont na wyjeździe z rzędu.
W pierwszym secie jeszcze jakoś się trzymali, gospodarze zwyczajnie nie trafiali zagrywką.
Od drugiego seta zaczął trafiać Spencer, Issacson, a największe problemy mieli przy flotach Hamachera.
Ten mecz potwierdził to o czym pisałem przed sezonem, kiepsko skonstruowana linia przyjęcia, przy drużynie mocniej zagrywającej oni nie istnieją.
Przykro patrzyło się na Hossa, który co jakiś czas wchodził przed Wounembaine, żeby przyjąć piłkę. Na powierzchni utrzymywali się głównie dzięki niemu właśnie i Indrze.
MVP dla Ensinga, niby w statach ok, ale kończył tylko z piłek dobrze rozegranych, jak trzeba było coś dodać od siebie to Amerykanin albo był podbijany, albo dostawał czapę. I w sumie tak od początku sezonu.
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 8-2023.pdf
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: ProA sezon 2022/2023

Post autor: hunter »

Nascimento skręcił kostkę, szansa na pokazanie się dla Klajmona.

W grudniu nie byłem aktywny, a trochę działo się.
Montpellier rozeszło się z Leozinho, rozczarowywał i poszedł do Emiratów. Na jego miejsce przyszedł Baranek.
Sete rozstało się z rozczarowującym Sossenhaimerem.
Z Cambrai odszedł rozgrywający Gjorgjev, za niego 34-letni Hiszpan Folguera.
A dzisiaj Tuluza potwierdziła Karjagina za słabiutkiego Mote.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Swistolinka
Posty: 265
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: ProA sezon 2022/2023

Post autor: Swistolinka »

hunter pisze: 14 sty 2023, o 14:19 Nascimento skręcił kostkę, szansa na pokazanie się dla Klajmona.

W grudniu nie byłem aktywny, a trochę działo się.
Montpellier rozeszło się z Leozinho, rozczarowywał i poszedł do Emiratów. Na jego miejsce przyszedł Baranek.
Sete rozstało się z rozczarowującym Sossenhaimerem.
Z Cambrai odszedł rozgrywający Gjorgjev, za niego 34-letni Hiszpan Folguera.
A dzisiaj Tuluza potwierdziła Karjagina za słabiutkiego Mote.
I Karjagin od razu z grubej rury dzisiaj zagrał przeciwko drużynie Baranka 😀 Słabiutko na serwisie co już jest standardem dla niego (a takie dobre warunki fizyczne) zardzewiały w ataku i bardzo dobrze w bloku.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: ProA sezon 2022/2023

Post autor: hunter »

Swistolinka pisze: 14 sty 2023, o 20:50 I Karjagin od razu z grubej rury dzisiaj zagrał przeciwko drużynie Baranka 😀 Słabiutko na serwisie co już jest standardem dla niego (a takie dobre warunki fizyczne) zardzewiały w ataku i bardzo dobrze w bloku.
Nie wiem, nie widziałem ale statystyki w sumie to potwierdzają. Wygląda na to, że kolejny dobry mecz zaliczył Pothron.
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 9-2023.pdf

Nantes-Sete 3-1
@rafak powiedz mi czy Epp miał tendencję do grania zbyt szybkiego i wrzucania skrzydłowych w siatkę?
Tak szczerze to 5 lat młodszy Chaboissant technicznie bije go na głowę, choć dokładności czasami jeszcze brakuje.
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 2-2023.pdf

Paris-Nice 3-2
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 6-2023.pdf

Tourcoing-Cambrai 3-0
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 0-2023.pdf

Poitiers-Plessis 3-2
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 7-2023.pdf
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: ProA sezon 2022/2023

Post autor: hunter »

Paris-Tours 1-3
Nie powiem, czekałem na mecz, głównie pod kątem pojedynku atakujących.
Odczucia mam mieszane. Statystycznie dużo lepiej Abouba (33/23 70%/67, więc kozacko), Lawani tak sobie (47/23 49%/25%).
Od razu rzuca się w oczy liczba ataków. Do Lawanigo szło wszystko co tylko możliwe, ręki nie wstrzymywał, stąd też 7 bloków.
Pierwsze dwa sety młody Francuz grał bardzo dobrze, w trzecim trochę siadło przyjęcie i zaczęły się schody.
Chyba nawet nie mam pretensji do Paesa, że wszystko pchał na prawe, bo pod nieobecność Panou zwyczajnie tam nie ma drugiej opcji, a i tak Mendez w miarę trzymał dzisiaj atak.
Podsumowując lepiej wypadł jednak Abouba, ale ten mecz (przynajmniej mi) pokazał po raz kolejny jak ogromne możliwości ma Lawani.
Łapał piłkę na mega zasięgu i nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem tak dobrze broniącego atakującego.
https://datavolley.lnv.fr/2022/DataVoll ... 3-2023.pdf
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Francja”