Francuska ProA sezon 2020/2021

ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

Hunter, byłbyś w stanie opisać kilkoma słowami jak wygląda Sclater w Ligue A? Nie ukrywam, że podczas LN mocno imponował swoją dynamiką, a że już to nie taki młody szczuł to jakiś poziom byłby oczekiwany. Po tym co pokazuje SVE to chyba główny kandydat na młotka w reprezentacji Kanady
Kłamca.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: hunter »

Jeszcze nie mam wyrobionego zdania o nim. Dziwny ma ten nabieg do ataku i w ogóle jakoś tak sięga za siebie daleko. Zagrywka do ustabilizowania na pewno, bo sporo błędów. Nieźle punktuje, ale z efektywnością nie jest najlepiej.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

Dzięki Hunter ;)

Kurde, bardziej liczyłem na rozwój tego zawodnika, bo w kilku spotkaniach LN właśnie pokazał się z bardzo fajnej strony, a że mnie zawsze bardziej jarało oglądanie tych co wysoko skaczą i mocno biją, to jakoś podświadomie liczyłem na rozwój Ryana. Myślałem też, że liga francuska to będzie dla niego idealny inkubator, ale niestety, po tym co Ty piszesz i w cyferkach widziałem to raczej nie ma co liczyć na eksplozję talentu, bo to już przecież zawodnik 26-letni. Może Szwarc faktycznie Kanadyjczykom po Schmicie załata lukę na ataku, bo w Cisterenie wygląda to całkiem obiecująco.
Kłamca.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: rafak »

Sclatera obserwuję od dość dawna. W reprezentacji miał kilka dobrych wejść, ale na pewno nie jest materiałem na pierwszego. We Francji, według moich obserwacji (w tym sezonie to jeszcze nie nie widziałem) gra tak sobie.

Kanada może liczyć jedynie na SV-E. W młodszych rocznikach też za bardzo nie ma nikogo. Może rzeczywiście przestawienie Szwarca wypali.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

rafak pisze:Sclatera obserwuję od dość dawna. W reprezentacji miał kilka dobrych wejść, ale na pewno nie jest materiałem na pierwszego. We Francji, według moich obserwacji (w tym sezonie to jeszcze nie nie widziałem) gra tak sobie.

Kanada może liczyć jedynie na SV-E. W młodszych rocznikach też za bardzo nie ma nikogo. Może rzeczywiście przestawienie Szwarca wypali.
Dzięki wielkie za opinię.
Tylko nie oszukujmy się, SVE już trochę gra na tym poziomie, ale póki co z marnym skutkiem. W Warszawie kontuzja, w Rawennie strasznie nierówno, bo były mecze po 28 punktów i dobrej efektywności a i takie po 3 punkty się zdarzały. Teraz w Perugii dramat.
Kłamca.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: hunter »

ciorny17 pisze: Może Szwarc faktycznie Kanadyjczykom po Schmicie załata lukę na ataku, bo w Cisterenie wygląda to całkiem obiecująco.
W sensie ten środkowy z konieczności przestawiony na atak w wieku 25 lat?
Nie, to raczej krótkotrwała przygoda.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: rafak »

ciorny17 pisze: Dzięki wielkie za opinię.
Tylko nie oszukujmy się, SVE już trochę gra na tym poziomie, ale póki co z marnym skutkiem. W Warszawie kontuzja, w Rawennie strasznie nierówno, bo były mecze po 28 punktów i dobrej efektywności a i takie po 3 punkty się zdarzały. Teraz w Perugii dramat.
Zgadzam się. SVE jest cholernie chimeryczny. Ma przebłyski geniuszu, ale tylko chwilami.
Zresztą, cała trójka młodych wilczków, która jeśli mnie pamięć nie myli, whchodziła trzy lata temu z przytupem do LŚ (Boyer, Patch, SVE) nie czyni wyraźnych postępów.
W sensie ten środkowy z konieczności przestawiony na atak w wieku 25 lat?
Nie, to raczej krótkotrwała przygoda.
I tu też się zgadzam. Szwarc jest trochę za drewniany na młota. Techniki tam za dużo nie ma. Rozpiszą go w Serie A i będzie po Szwarcu.

... Wracając do tematu. Hunter, jak oceniasz początek? W tym sezonie z powodó roboczo-covidowych kompletnie nie mam czasu śledzić (a normalnie bym pewnie teraz oglądał na żywo):
- widziałeś tego Cardenasa w akcji?
- Co się dzieje z Montpellier (na minus, moim zdaniem?
- Co się dzieje z Poitiers (na plus, moim zdaniem)? - po szybkim przeglądzie statystyk wygląda na to, że super gra Pajenk.
- Cambrai na plus.
- Pozostałe zespoły mniej więcej zgodnie z oczekiwaniami.
- Jak gra "młodzież": Faure, Deroullion, Bassereau, Mouiel?
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: hunter »

Paris-Narbonne 0-3
Mecz be historii, nawet pierwszy set, który teoretycznie był wyrównany cały czas przebiegał pod kątem sporej przewagi gości.
Nie przeszkodził im nawet rak Duee na libero, nikogo nie będę wyróżniał, bo to był zbyt jednostronny mecz.
Jakby ktoś pytał o Lawaniego to było słabo. Coraz więcej minut dostaje Kujundzić i to jest dobra informacja dla Paryżan, gdyż Fukuzawa nie daje stabilizacji.
http://datavolley.lnv.fr/2020/DataVolle ... 4-2021.pdf

Sete-Cambrai 3-2
Nie widziałem, więc bardzo nie będę lał wody. Geiler kot, Cagliari też, Bazin 28 zagrywek, Osoria 7 bloków.
http://datavolley.lnv.fr/2020/DataVolle ... 9-2021.pdf

Cannes-Tourcoing 0-3
Ten mecz to jakieś jaja były.
No bo jak inaczej opisać sytuację, w której goście grają bez najlepiej punktującego zawodnika, podstawowego atakującego a zastępujący go zawodnik robi za statystę?
Za atak w głównej mierze odpowiadał Cardenas i Palonsky, wywiązali się z tej roli znakomicie, Palonsky chyba zagrał najlepszy mecz jak do tej pory, Sanchez jest nieobliczalny, inaczej go nie mogę nazwać, Lilembo zastępujący Starovicia dostał 5(!) piłek.
W Cannes zabrakło Williamsa, ewidentnie.
http://datavolley.lnv.fr/2020/DataVolle ... 1-2021.pdf

Ajaccio-Montpellier 1-3
Już przed meczem było wiadomo, że Ajaccio będzie ciężko pod nieobecność Quesque, poza tym nie wiem dlaczego już w pierwszym secie zszedł Romero i nie wrócił.
W miejsce Francuza już mają następstwo, do Francji wraca Ramon Martinez.
http://datavolley.lnv.fr/2020/DataVolle ... 5-2021.pdf

Poitiers-Tours 1-3
Nie ma statystyk, a oglądałem tylko skrót, a mecz nie jest w tej chwili dostępny, więc nie będę się wypowiadał.

Nantes-Chaumont 3-2
Bertini chyba czyta forum, bo w końcu Fedrizzi zagrał od początku i został wybrany MVP.
Z ważnych rzeczy w końcu doczekaliśmy się debiutu Herrery i poza polem serwisowym radził sobie bardzo dobrze.

Nice-Toulouse 2-3
http://datavolley.lnv.fr/2020/DataVolle ... 0-2021.pdf





rafak pisze: - widziałeś tego Cardenasa w akcji?
Tak, bardzo ciekawy zawodnik z niezłą zagrywką, dobrym zasięgiem, trochę elektryczny i straszny patyczak, trochę masy mięśniowej przydałoby się.
rafak pisze:- Co się dzieje z Montpellier (na minus, moim zdaniem?
Czy ja wiem, liga jest bardzo wyrównana, miejsce w czwórce wydaje się być dość adekwatne do potencjału,
rafak pisze:- Co się dzieje z Poitiers (na plus, moim zdaniem)? - po szybkim przeglądzie statystyk wygląda na to, że super gra Pajenk.
Tak, zdecydowanie ale chyba od Pajenka każdy tego wymagał.
rafak pisze:- Cambrai na plus.
Wykorzystują problemy zdrowotne rywali (Sete, Paris) przy czym nie odmawiam im dobrej gry, robi różnicę Cagliari i o dziwo Bazin.
rafak pisze:- Pozostałe zespoły mniej więcej zgodnie z oczekiwaniami.
Po ostatnich trzech porażkach Chaumont na minus, Toulouse na spory plus.
rafak pisze:- Jak gra "młodzież": Faure
Jego ostatni mecz z Nice pokazał, że dysponuje sporymi umiejętnościami ale ciągle uważam, że powinien mieć kogoś kto da mu zmianę, bo mocno faluje.
rafak pisze:Deroullion

Tak sobie, na przemian z Madsenem gra, teraz będzie miał okazję pograć w pełnym wymiarze, bo Duńczyk miał jakieś problemy z oddychaniem w trakcie ostatniego meczu.
rafak pisze:Bassereau

Nie mam wyrobionego zdania jeszcze.
rafak pisze:Mouiel?
On ma już 25 lat :D
Na początku sezonu pisałem, że to drugi libero po Grebennikovie i zdania nie zmieniam.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: dyletant »

Beniaminek z Cambral nie zwalnia, właśnie ograł 1:3 Tours i jest już na czwartym miejscu. Ciekawie się dzieje w tej lidze argentyńskiej ;) Chaumont słabiutko, chyba kubańska rewolucja się tam nie powiodła. Cannes na pierwszym miejscu z serią 5 kolejnych wygranych. To chyba nawet powyżej ich potencjału.

Stali obserwatorzy się odniosą? ;)
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: Bartek O »

dyletant pisze:Beniaminek z Cambral nie zwalnia, właśnie ograł 1:3 Tours i jest już na czwartym miejscu. Ciekawie się dzieje w tej lidze argentyńskiej ;) Chaumont słabiutko, chyba kubańska rewolucja się tam nie powiodła. Cannes na pierwszym miejscu z serią 5 kolejnych wygranych. To chyba nawet powyżej ich potencjału.

Stali obserwatorzy się odniosą? ;)
Ile razy ostatnio zaglądałem do wątku dotyczącego Pro A, czułem rozczarowanie brakiem opisu / podsumowania kolejki w wykonaniu Kolegi Huntera. Zresztą "zniknął" też gdzieś z Forum Pan Drukjul. Dawno nie widziałem żadnego wpisu tych Użytkowników.

A wracając do ligi francuskiej, bardzo się cieszę, ze Cannes radzi sobie tak dobrze. W mojej opinii byli lekko niedoceniani. Po cichu liczyłem, że włączą się do walki o czołowe lokaty. Może nawet o medal. Jest więc ok ;) . W ostatnim meczu z Chaumont popis gry dał Averill. W takim kształcie tabela bardzo mi odpowiada. "Srebro" w tym momencie dla Tourcoing, drugiego mojego ulubionego teamu Pro A ;).

Przewodnim tematem tego Forum są w ostatnim czasie transfery PlusLidze przed sezonem 2021/22 ;)
ZAKSA podobno będzie szukać środkowych. Może właśnie we Francji coś znajdzie? Loser, Nascimento dos Santos? A może ktoś z PlusLigi skusi się na wspomnianego przez Was libero Mouiela?
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

Tymczasem Tourcing rozwiązało kontrakt z Sasą Staroviciem. I bardzo dobrze. Mega przeceniany zawodnik. Dawniej może coś rokował tym bardziej, że ma fajne warunki fizyczne, ale obecnie od paru sezonów jego kariera to równia pochyła. Już jego ostatni sezon we Włoszech to był mizerny poziom. Przynajmniej na tyle na ile oglądałem Latinę. W jego miejsce podpisali Arpada Barotiego, który jest solidnym atakującym, więc ten ruch może sprawić, że powalczą być może nawet o mistrzostwo jeszcze. Na razie prowadzi Narbonne volley i mój faworyt do sprawienia niespodzianki czyli Cannes.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: Bartek O »

kamil1999 pisze:Tymczasem Tourcing rozwiązało kontrakt z Sasą Staroviciem. I bardzo dobrze. Mega przeceniany zawodnik. Dawniej może coś rokował tym bardziej, że ma fajne warunki fizyczne, ale obecnie od paru sezonów jego kariera to równia pochyła. Już jego ostatni sezon we Włoszech to był mizerny poziom. Przynajmniej na tyle na ile oglądałem Latinę. W jego miejsce podpisali Arpada Barotiego, który jest solidnym atakującym, więc ten ruch może sprawić, że powalczą być może nawet o mistrzostwo jeszcze. Na razie prowadzi Narbonne volley i mój faworyt do sprawienia niespodzianki czyli Cannes.
Dobrze, że podpisali Węgra. Rzeczywiście atakujący z Serbii to był chyba ich najsłabszy punkt.
"Ciasno" jest w tej tabeli Pro A, sporo spowodowanych przez koronawirusa zaległości, ale do "czwórki" Tourcoing musi wrócić ;).

Przeglądałem sobie statystyki meczów, które odbyły się przed świętami i zwróciłem uwagę na mecz Tourcoing vs Paris. Aż 46 piłek w ataku dostali środkowi gospodarzy, tj. Loser i Butlor. Kapitalny Argentyńczyk zdobył aż 21 punktów, będąc (nie po raz pierwszy w tym sezonie) najlepszym punktującym w swoim zespole. Bardzo bym chciał zobaczyć tego chłopaka w PlusLidze.

Ten mecz to jednocześnie drugie kolejne zwycięstwo Paryża. Po tym jak dołączył do nich Antoine Rouzier powinni chyba "doczłapać" się jakoś do fazy play off.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Widzę, że Herrera w pierwszych 9 meczach 59% ataku i 4 asy na mecz, bez zaskoczenia, niezły rzeźnik, i to kolejny sezon z rzędu, bo dokładnie tak samo wyglądało to w lidze argentyńskiej. Nie wiem czy to jest gracz na mocne kluby, bo technicznie gość jest kiepski, ale wstawić go do takiego plusligowego średniaka i efektowne +20 punktów na mecz tą jego lewą ręką gwarantowane. W sumie Bolivar to była mocna drużyna (Uriarte, Loser, Mergarejo, Herrera, Gonzalez, Imhoff), a był tam zdecydowanie najlepszym graczem, więc pewnie nie ma co go skreślać, w pucharowych rozgrywkach w Ameryce Południowej był wybijającą się postacią, kiedyś prawie ograł Sadę Cruzeiro ze swoim zespołem w półfinale Mistrzostw Ameryki Południowej, więc wcale by mnie nie zdziwiło gdyby na poziomie takiego Jastrzębia też się wydatnie sprawdził.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: Bartek O »

WysokiPortorykanczyk pisze:Widzę, że Herrera w pierwszych 9 meczach 59% ataku i 4 asy na mecz, bez zaskoczenia, niezły rzeźnik, i to kolejny sezon z rzędu, bo dokładnie tak samo wyglądało to w lidze argentyńskiej. Nie wiem czy to jest gracz na mocne kluby, bo technicznie gość jest kiepski, ale wstawić go do takiego plusligowego średniaka i efektowne +20 punktów na mecz tą jego lewą ręką gwarantowane. W sumie Bolivar to była mocna drużyna (Uriarte, Loser, Mergarejo, Herrera, Gonzalez, Imhoff), a był tam zdecydowanie najlepszym graczem, więc pewnie nie ma co go skreślać, w pucharowych rozgrywkach w Ameryce Południowej był wybijającą się postacią, kiedyś prawie ograł Sadę Cruzeiro ze swoim zespołem w półfinale Mistrzostw Ameryki Południowej, więc wcale by mnie nie zdziwiło gdyby na poziomie takiego Jastrzębia też się wydatnie sprawdził.
Kubańczyk z całą pewnością nie jest atakujacym do gry w klubach z absolutnego topu, ale to bardzo ciekawy chłopak i w mojej opinii bez problemów poradziłby w mocniejszych ligach niż Ligue A. Cucine, Trentino, Zenity czy Perugia pewnie "wyrywać" go sobie nie będą, ale "półkę" niżej spokojnie pracodawcy może szukać.
23/32 w ataku plus 9 asów przeciwko Arago de Sete, 60 % i 6 asów z Cambrai, 7 punktowych zagrywek w meczu przeciwko Montpellier. To wszystko robi wrażenie i pokazuje, że możliwości drzemią w nim ogromne. Pewnie poziomu Nimira czy Michajłowa nigdy nie osiagnie ;), ale może być bardzo ciekawą opcją dla wielu tzw. średniaków Serie A czy PlusLigi. Jastrzębie? Wysokie piętro, ale czemu nie ;). Styl gra Bena powinien mu pasować ;). A na pewno w każdej lidze, w której się pojawi powinien być w ścisłej czołówce najlepiej zagrywajacych ;).
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: hunter »

Bartek O pisze:Ile razy ostatnio zaglądałem do wątku dotyczącego Pro A, czułem rozczarowanie brakiem opisu / podsumowania kolejki w wykonaniu Kolegi Huntera. Zresztą "zniknął" też gdzieś z Forum Pan Drukjul. Dawno nie widziałem żadnego wpisu tych Użytkowników.
Znowu dopadł mnie brak czasu, może teraz trochę będzie z tym lepiej.
Czasami na twitterze coś skomentuję.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

hunter pisze:Czasami na twitterze coś skomentuję.
Poka... :P
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: hunter »

WysokiPortorykanczyk pisze:
hunter pisze:Czasami na twitterze coś skomentuję.
Poka... :P
Eee... lepiej nie, bo za często polityka mi się wkrada ;)


https://mobile.twitter.com/strasznik66
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: Diomedea »

A tam. Obejrzyj "Dylemat spoleczny", potem zas wroc komentowac na forum.
Czekamy. Tesknimy. :]
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: hunter »

Ok, to spróbujmy coś skleić.
Wczoraj nadrabiano zaległości.

Chaumont-Tours 1-3

Jeszcze w zeszłym sezonie wszyscy jaraliby się tym meczem, teraz pewnie nieco mniej, Chaumont poniżej oczekiwań choć po 4 zwycięstwach z rzędu (mecze raczej z przeciętniakami) podskoczyli nieco w tabeli. Tours niemrawo wchodziło w sezon ale na obecną chwilę wydaje się, że ustabilizowali formę.
Momentami miałem wrażenie, że mocno gospodarzom brakowało Prandiego, Kupiec jakoś nie miał wyczucia (wg mnie) co do zmian, a zwłaszcza czasów.
W samym meczu też jakoś brakowało mi emocji, wszystkie sety jakieś bezjajeczne, w pewnym momencie jedna z drużyn robiła 3-4 punkty przewagi i tak już to się trzymało. W ogóle dziwnie ogląda się mecze z hali Chaumont bez kibiców, tam był zawsze mega kocioł.
Super wyglądali środkowi Tours, zasłużone MVP dla Aracaju, Montes również bardzo pozytywnie.
Słów kilka o Herrerze, czyli atakującym Chaumont, bo miałem wrażenie, że oglądam nieco słabszą wersję Boyera. Jak trafił na zagrywce to nie było co zbierać (6 asów), jeśli trafił...(7 błędów), zabawnie to wygląda. W ataku jeździec bez głowy, ale po cichu mam nadzieję, że Prandi popracuje nad nim i da się go jeszcze oglądać.
Na chwilę w 1 i 4 secie zastąpił go Jeanlys, ale były to puste przeloty, jedynie fryzurą wyróżniał się, jak na mój gust dość idiotyczną.


Montpellier-Poitiers 3-0

Montki na fali i spoko. Mecz w sumie cały czas pod kontrolą poza tym drugim setem, gdzie trochę na własne życzenie poszli na przewagi z 23-21 (przy 23-22 nieudany challenge), pierwszy i trzeci set pod pełną kontrolą.
Mocno wyróżniał się w tym meczu Demjanenko 7 bloków plu 5/7 w ataku, Le Goff również 5 punktowych bloków zaliczył, a cała drużyna 15, jak na 3 sety całkiem sporo.
Dobrze wyglądał Sclater, muszę przyjrzeć się jego poprzednim meczom jak to wyglądało, pamiętam, że ktoś pytał swego czasu o niego.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: dyletant »

Montpellier wygląda tak dobrze dzięki Gonzalezowi czy raczej pomimo tego, że gra? To strasznie chimeryczny zawodnik. Na Flashscore sprawdziłem 5 ostatnich wygranych w tym w Tours.

Jak wygląda Palacios? Sentyment olsztyński za tym zawodnikiem trochę pozostał. Nadaje się jeszcze na Plusligę?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

dyletant pisze:Montpellier wygląda tak dobrze dzięki Gonzalezowi czy raczej pomimo tego, że gra? To strasznie chimeryczny zawodnik. Na Flashscore sprawdziłem 5 ostatnich wygranych w tym w Tours.
Z tego co ja widziałem to Gonzalez gra całkiem niezłe mecze. Pamiętam, że gdy oglądałem mecz Montpellier z Cannes tak jakoś na początku sezonu to on na mnie zrobił pozytywne wrażenie mimo, że jego zespół przegrał, ale Cannes jest mocarne w tym sezonie.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: hunter »

dyletant pisze:Montpellier wygląda tak dobrze dzięki Gonzalezowi czy raczej pomimo tego, że gra? To strasznie chimeryczny zawodnik. Na Flashscore sprawdziłem 5 ostatnich wygranych w tym w Tours.

Jak wygląda Palacios? Sentyment olsztyński za tym zawodnikiem trochę pozostał. Nadaje się jeszcze na Plusligę?
Gonzalez za chwilę kończy 38 lat i jakim jest rozgrywającym raczej każdy wie i tutaj nic się już nie zmieni. Nigdy nie był zbyt dokładny w wystawach ale nadrabiał innymi atutami. Pamiętam jak zastępował Saitte tutaj w Montpellier i baaardzo długo zgrywał się z Patrym, teraz sytuacja może podobnie być ze Sclaterem.

A Palacios? Sam nie wiem, niczym się nie wyróżnia specjalnie... Kryją go rodacy w odbiorze, dzięki temu jakoś broni się w ataku, zagrywka i blok bez rewelacji. Średnia ligowa.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: hunter »

Nadrabianie zaległości c.d.

Poitiers-Toulouse 3-0
Liczyłem na nieco więcej walki, a później przeczytałem, że atakujący gości Faure złamał palec.
Emocji nie było, gładkie 3-0, na prawym Tuluzy zagrał przyjmujący Derouillon, wyszło średnio, skrzydła w ogóle nie funkcjonowały.


Tourcoing-Tours 3-1

Chyba mała niespodzianka biorąc pod uwagę, że gospodarze już bez Starovicia a jeszcze bez Barotiego, bo Lilembo to tam znowu za sztukę robił. Już nie ma sensu pisać o współpracy Sanchez-Loser, bo ta kolejny raz wyglądał super, z resztą Bultor również bardzo fajnie śmiga.
Spore słowa uznania dla Paesa, który kolejny raz dość odważnie wprowadza na parkiet 18-letniego rozgrywającego Couleta, który choć widać, że jeszcze technicznie niedokładny to ma tak po ludzku jaja, nie boi się przyspieszyć, gra odważnie ze środkiem i potrafi przyłożyć na zagrywce, zapisuję sobie jego nazwisko.
U gości zabrakło Udrysa, niby grał ale chłopa nie było i koniec. Na plus kolejny raz środkowi.

Montpellier-Cannes 3-0

Kolejny dobry mecz Demjanenko, który na obecną chwilę kręci się w okolicach piątki najlepszych środkowych ligi. Sclater tym razem mocno pod kreską, choć trzeba przyznać, że Gonzalez nie był zbyt przychylny dla niego, co nie zmienia mojej oceny, że w bezpośrednim pojedynku Williams wciągnął go. W Cannes z kolei zabrakło lewego, Averill bardzo pozytywnie.


Widziałem, że w temacie Plusligi przewinął się temat transferu Sancheza.
Powiem tak, ściągnięcie go byłoby według mnie ruchem bardzo dobrym ale mam nadzieję, że to nie będzie klub typu Cuprum, gdyż byłoby zwyczajne marnotrawstwo.
Wiem, że porównywanie zawodników z dwóch lig jest dość trudne, ale na obecną chwilę technicznie w naszej lidze z Sanchezem równać się może jedynie Toniutti, mam na myśli dokładność wystaw, pod względem niekonwencjonalnych rozwiązań, urozmaiceń przypomina mi De Cecco. Wiadomo jemu tych centymetrów będzie brakować, nie tylko w bloku, również gdy trzeba powalczyć na siatce, nawet w meczu z Tours w drugim secie była sytuacja, w której mając pewnie 5-6 cm więcej spokojnie dosięgnąłby piłki, a tu niestety tego zabrakło i został odgwizdany mu błąd przełożenia. Odnośnie zagrywki próbuje z wyskoku, wychodzi różnie, raczej nie psuje i nie oddaje za darmo.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: hunter »

C.D.

Paris-Chaumont 0-3

Bez historii. Liczyłem na więcej walki.
Szybki zjazd do bazy zaliczył Rouzier, ale wprowadzony za niego Lawani niczego nie wniósł do gry.
Trochę za późno chyba wszedł Fukuzawa, bo on akurat wniósł sporo jakości, choć flotem celowany niemiłosiernie.
U gości super Megrarejo, zdecydowany lider drużyny. Herrera nawet w takim meczu bliski zerowego ratio.
Nawet podobała mi się gra Corre, a rzadko to się zdarza, a Chaumont po cichu zbliżyło się do czwórki.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: Bartek O »

hunter pisze:C.D.

Paris-Chaumont 0-3

Bez historii. Liczyłem na więcej walki.
Szybki zjazd do bazy zaliczył Rouzier, ale wprowadzony za niego Lawani niczego nie wniósł do gry.
Trochę za późno chyba wszedł Fukuzawa, bo on akurat wniósł sporo jakości, choć flotem celowany niemiłosiernie.
U gości super Megrarejo, zdecydowany lider drużyny. Herrera nawet w takim meczu bliski zerowego ratio.
Nawet podobała mi się gra Corre, a rzadko to się zdarza, a Chaumont po cichu zbliżyło się do czwórki.
Zaległości nadrobione ;). Tylko bardzo Cię proszę o to, żebyś odtąd był już na bieżąco ;).
Niepokoi mnie jedynie to, co Ty zrobiłeś z Herrerą ;) ? Przed Twoim powrotem wyglądał chyba jednak nieco lepiej ;). Chociaż ta niesamowita zagrywka mu została.

Nawet nie wiem, kiedy Montpellier osiągnęło tak sporą przewagę punktową nad resztą stawki.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: hunter »

Herrera to taki trochę Gjorgjew, zdobędzie w meczu 30 punktów, a odda rywalowi 29.
Jeśli chodzi o skuteczność to on utrzymuje się na wysokich procentach, sprawdziłem z ciekawości efektywność, niecałe 35%, więc i tak lepiej niż zakładałem. O zagrywce coś już wspomniałem, ale te błędy uznajmy jako akceptowalne. Brakuje mi u niego na pewno stabilizacji, strasznie chimeryczny gracz, ciężko idzie mu z sytuacyjnych, to jest bicie ile fabryka dała, poza tym jak zaczyna drużyna mieć problemy to Herrera tylko je pogłębia.


E: O meczu Tours-Sete (3:0) nie pisałem nic, bo i specjalnie nie ma o czym.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: dyletant »

Lider się nie zatrzymuje, kolejne szybkie 3:0. Gdzieś w tym ligowym zamieszaniu uciekł mi fakt, że Ajaccio znajduje się na ostatnim miejscu i raczej nie będzie już najwyższej klasy rozgrywkowej na Korsyce. Czy oni przypadkiem w tamtym sezonie, lub 2 lata temu nie byli w 4? Spory zjazd.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: rafak »

Zgadza się. Ajaccio przez długi czas było 3-4 w lidze. Ostatni rok już słabo, ten sezon (zgodnie z moimi przewidywaniami) zanosi się na zjazd w dół.
Dzisiaj w meczu na szczycie wymiana ciosów pomiędzy Tours i Cannes (2:3). U zwycięzców, super postawa środkowych (Averill 16pkt., Koncilja 17pkt). Chaumont uciekł spod topora w meczu Poitiers. Przygrywali już 0:2, by wyciągnąć na 3:2.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: hunter »

Tourcoing-Nice 3-0

Bez historii. Debiut Barotiego bez fajerwerków, super Palonsky, Loser sobie odpoczywał, jeśli we Francji jest jakiś mocno niedoceniany gracz to jest to Bultor.
Nice ma sporo szczęścia, że w tym sezonie trafili na tak słabe Ajaccio.
http://datavolley.lnv.fr/2020/DataVolle ... 6-2021.pdf

Paris-Sete 3-1

Rouzier w ataku przeciętny, bardzo...ale już na zagrywce kozak. Bardzo fajnie Gotsew, a najlepiej Kujundzić, zdecydowany lider Paryżan, szkoda że tak długo musieli czekać na niego. O dziwo podobała mi się gra Hernana.
U gości Tupczij w statach dużo lepiej niż na boisku, widać było, że grę trzymają Baranek z Geiler. Dobrą zmianę dał na sypie młody Garcia i jestem zdania (gdyż ten sezon na dobrą sprawę już dla nich kończy się), że powinien już zastąpić Jamuela, gdyż ten od jakiegoś czasu jest dla mnie zawodnikiem wypalonym.
http://datavolley.lnv.fr/2020/DataVolle ... 7-2021.pdf

Montpellier-Ajaccio 3-0

W zasadzie nie ma o czym pisać, bo tu walec przejechał, ale postaram odnieść się do Ajaccio.
Od początku nie podobał mi się pomysł z Ragondet na libero ale to akurat najmniejszy problem. Totalnym niewypałem okazał się Romero na bombie, a włodarze z sobie tylko znanych powodów nie podpisali drugiego atakującego, wobec tego z konieczności na ataku grał często środkowy Roatta, który radził sobie jeszcze gorzej. Teraz wypożyczyli z Paris Overbeeke, który ostatni mecz zagrał 2 lata temu, nawet w przypadku zdrowego gracza chyba już za późno na takie ruchy.
Po drodze była jeszcze kontuzja Quesque, awaryjne ściągnięcie Martineza, słaba forma Kolewa, Rebeyrol gra sporo nie dlatego, że jest tak zajebisty, po prostu Bułgar jest słaby.
http://datavolley.lnv.fr/2020/DataVolle ... 1-2021.pdf

Tours-Cannes 2-3
Tak jak rafak napisał Koncilja i Averill super punktowali, dobrze radził sobie Williams (obok Hirscha zdecydowanie najrówniej grający zawodnik), mocno przyćmił Udrysa, choć brakowało mi zagrywki u niego.
U gospodarzy na środku tym razem nieco słabiej Petrus, Aracaju bardzo fajnie.
Mouiel>Rossard.
http://datavolley.lnv.fr/2020/DataVolle ... 2-2021.pdf

Nantes-Toulouse 2-3
Nie oglądałem, więc nie będę lał wody. Warto docenić to zwycięstwo pod nieobecność Faure.
http://datavolley.lnv.fr/2020/DataVolle ... 8-2021.pdf
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: Blanco »

Rouzier, Le Goff. Bony, jakie tu zmiany, i to w kilka miesięcy przecież.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Francja”