Francuska ProA sezon 2021/2022

Diomedea
Posty: 4358
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: Diomedea »

A Remy sie Twoim zdaniem nie nadaje?
rafak
Posty: 554
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: rafak »

Ubiegły sezon falował. Dla porównania, Aciobanitei już kilka lat gra na solidnym poziomie, zarówno w GER jak i FRA. Czas zrobić następny krok. Ja bym poczekał z rok jeszcze.
rafak
Posty: 554
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: rafak »

Dokończenie podsumowania sezonu.

ŚRODEK
Środkowi Francja 2021-22
Środkowi Francja 2021-22
Na plus
Loser - zdecydowanie najlepszy środkowy. Szkoda, że nie trafi do Polski.

Dwoje środkowych Tours:
Leandro - kolejny bardzo dobry sezon Brazylijczyka. Może czas spróbować sił np. w Polsce.
Teryomenko - jak zwykle solidny.

Le Goff - Świetnie w bloku, beznadziejny na zagrywce, co chyba nie dziwi.

Conception - nieźle w słabym Poitiers.

Kreek - jak wino.

Na minus
Bultor - jakiś koszmarny zjazd mistrza olimpijskiego.

Zaciąg argentyński (Ramos, Zerba, Gauna)

Kolejna pozycja, na której brak młodych Francuzów.

LIBERO

Tu będzie krótko.

Luke Perry - w głosowaniu kibiców MVP sezonu. Fajnie, że idzie do Polski

Franco Massimino - bardzo dobry sezon mało znanego weterana z Argentyny

Luca Ramon - rocznik 2000, jeden z nielicznych młodych Francuzów, którzy się wyrożnili w tym sezonie.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1040
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: hunter »

rafak pisze: 3 kwie 2022, o 04:35
Nie widać francuskiej młodzieży. Toledo jeszcze długo musi się uczyć. Faure słąby sezon, zrobił krok w tył.
Faure długo pauzował, zastępujący go Cardin pokazał, że również coś z niego może być. Jak dla mnie to Lawani obronił się w tym sezonie, jeśli mam go porównywać z poprzednim sezonem.

Co do innych młodych Francuzów, szkoda Garcii z Sete, który większość sezonu spędził w klaskaczu, Bassereau pozytywnie, Derouillon rzucany po pozycjach również się obronił. Ramon według mnie ciut słabiej niż w tamtym sezonie. Swoje minuty zbierał również w tym sezonie jak i w poprzednim Coulet z Tourcoing, pojedyncze (niektóre ciekawe) wejścia zaliczył też młody Paes. Panou miewał momenty, w których udowadniał, że kilka lat temu uchodził za spory talent.

Gdybym miał kogoś rozważać pod kątem PlusLigi, odchodząc od ważności kontraktów, tudzież kontraktów już podpisanych to kilka nazwisk można wymienić jak: Loser, Sanchez oczywiście, Perry, Tillie, Derouillon, Ramon, Bassereau (ta ostatnie trójka za rok-dwa), Mergarejo, Herrera (bardziej z ciekawości, bo tu raczej byłoby mocne rozczarowanie), Gutierrez, Kujundzić, Palonsky (choć on niech jeszcze trochę obrośnie w mięśnie), może jeszcze Vaccari i Cardenas.


W przerwie w lidze rozegrano Puchar Francji, w finale Chaumont po tb lepsze od Tours. Sporo działo się podczas meczu. Staty do wglądu
https://www.lnvtv.com/MatchStatistics.a ... pe=LegList
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1040
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: hunter »

Pierwsze mecze 1/4 za nami, bez niespodzianek, teoretyczni faworyci zgodnie prowadzą 2-0 w rywalizacji, choć w pierwszym meczu musieli trochę się napocić, gdyż przegrywali 1-2.

Tours-Nice
3-2
https://datavolley.lnv.fr/2021/DataVoll ... 1-2022.pdf
3-0
https://datavolley.lnv.fr/2021/DataVoll ... 5-2022.pdf
Świetny mecz Palonsky'ego.


Chaumont-Tourcoing
3-1
https://datavolley.lnv.fr/2021/DataVoll ... 2-2022.pdf
3-0
https://datavolley.lnv.fr/2021/DataVoll ... 6-2022.pdf


Narbonne-Sete
3-1
https://datavolley.lnv.fr/2021/DataVoll ... 4-2022.pdf
3-1
https://datavolley.lnv.fr/2021/DataVoll ... 8-2022.pdf


Montpellier-Paris
3-1
https://datavolley.lnv.fr/2021/DataVoll ... 3-2022.pdf
3-0
https://datavolley.lnv.fr/2021/DataVoll ... 7-2022.pdf
Do Montpellier dołączył Basic ale na razie bardziej jako statysta.

Zaczęła się też walka o spadek i na dzień dobry Cannes wygrywa mecz z Plessis, więc tam może być jeszcze ciekawie, choć pomimo wygranej bezpośredni rywal Cambrai uciekł im o jedno oczko.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
zajczik
Posty: 374
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: zajczik »

Teryomenko i Loser zostają we Francji? Widzę, że w dobrej formie nadal. Jakieś ciekawe, nowe twarze się pojawiły oprócz zawodników, którzy u nas sobie nie poradzili ;)
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: dyletant »

Trochę niepokoi, że Karlitzek zjechał z formą.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1040
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: hunter »

zajczik pisze: 13 kwie 2022, o 10:05 Teryomenko i Loser zostają we Francji? Widzę, że w dobrej formie nadal. Jakieś ciekawe, nowe twarze się pojawiły oprócz zawodników, którzy u nas sobie nie poradzili ;)
Loser odchodzi do Włoch, Teryomenko ma jeszcze ważny kontrakt, choć wiadomo, że to o niczym nie świadczy.

Historia pewnego ćwierćfinału...
https://www.lindependant.fr/2022/04/14/ ... 236061.php

https://www.lindependant.fr/2022/04/15/ ... 238898.php

https://www.lindependant.fr/2022/04/16/ ... 240280.php
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1040
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: hunter »

Tours i Montpellier już w najlepszej czwórce. W dwóch pozostałych rywalizacjach potrzebne będą piąte mecze. Jakieś problemy przyczepily się do Chaumont, drobne problemy zdrowotne mają Kubańczycy i przełożyło się to na wyniki meczów z Tourcoing. Z rywalizacji odpadły Paris i Nice, ale dla obu tych drużyn jest to pozytywny sezon, zwłaszcza dla Nice i debiutujacego jako trener Redwitza, który mając bardzo słaby skład z jednym Liną zrobił wynik grubo ponad stan. Paris po sezonie najprawdopodobniej przejdzie sporo zmian, niektóre moze być ciężko załatać.

W rywalizacji o utrzymanie Cannes paradoksalnie pomimo wygrania dwóch meczow na trzy, do bezpiecznej lokaty traci już nie 3 pkt a 7. Spora zasługa w tym należy do wracajacego na ławkę trenerską Cambrai autora zeszłorocznego sukcesu Denysa. W bezpośrednim starciu Cambrai bez większych problemów wygrywa z Cannes 3-1, sytuacja mistrzów robi się tragiczna.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1040
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: hunter »

Mamy już komplet półfinalistów. Do Tours i Montpellier dołączyli Chaumont i Narbonne.

Chaumont-Tourcoing 3-0
Mecz bez historii, przewaga gospodarzy w każdym elemencie, w zasadzie u gości jedynie Vaccari coś szarpałna . Świetny mecz Herrery, co jak co, ale gość jeśli ma dzień to jest nie do zatrzymania. MVP dla libero Tourcoing, dla którego był to ostatni mecz w karierze. Sezon Tourcoing kończy z pewnym niedosytem, przed sezonem wydawało się, że mogą namieszać, teraz sporo zmian przed nimi z tego co mi wiadomo i następny sezon może być dużo trudniejszy.

Narbonne-Serce 3-2
Tutaj z kolei było na noże, szkoda, że na żywo nikt tego nie mógł zobaczyć.
Nie szło Narbonne na lewym to Uriarte orał Araujo do maksimum, a ten dawał radę. Po drugiej stronie wyglądało to podobnie i tu należy pochwalić Scatera za ten mecz. Zabrakło Karlitzka w formie.
Sezon dla Sete skonczyl się, ale według mnie na plus, uciekła im forma na początku lutego, zaliczyli kilka wtop z dołem tabeli, gdyby nie to mogli zasadniczą skończyć wyżej i te PO mogły się inaczej potoczyć. Słowa uznania dla trenera Duflos,który z bardzo przeciętnym składem w pewnym momencie był w stanie sporo namieszać.

W połfinałach zagrają Tours-Narbonne oraz Chaumont-Montpellier.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: dyletant »

MVP dla libero Tourcoing, dla którego był to ostatni mecz w karierze.
Szkoda, że Lemay zasiedział się w tej Francji, bardzo go lubiłem i jako jeden z nielicznych doceniałem. Niestety trafił na erę Henno, Exigi a potem Grebennikowa i nie dane mu było zaistnieć w reprezentacji.

A skoro jesteśmy przy Tourcoing to Sanchez zostaje czy jednak te Suwałki?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1040
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: hunter »

A ja mam jakoś wrażenie, że Lemay swój szczyt formy osiągnął dopiero w ostatnich latach z naciskiem na grę w Tourcoing.
Sanchez odchodzi na pewno, a czy do Suwałk to nie wiem, w ogóle w Tourcoing to jest opcja, że z szóstki zostanie nikt lub tylko Bultor.


Tours-Narbonne 3-0
Poza 3 setem goście nie podjęli walki, nieco usprawiedliwieni brakiem Bassereau (od jakiegoś czasu) i Verissimo, w pewnym momencie na dłużej został na parkiecie młody Socie i była to pozytywna zmiana, chyba chłopak pójdzie pod obserwację.
Pomimo łatwego zwycięstwo bardzo przeciętny mecz Palonsky'ego.
https://datavolley.lnv.fr/2021/DataVoll ... 1-2022.pdf

Chaumont-Montpellier 1-3
Chwalony przeze mnie po poprzednim meczu Herrera tym razem położył wszystko. O ile jeszcze skuteczność jakaś tragiczna nie jest to efektywność na poziomie 20% to dramat, dla porównania Faure efektywność miał dwukrotnie większą, przy zbliżonej skuteczności w ataku.
Montpellier ma teraz wszystko w swoich rękach.
https://datavolley.lnv.fr/2021/DataVoll ... 2-2022.pdf

Cannes już tylko z matematycznymi szansami na utrzymanie, przegrali mecz o wszystko dla nich z Toulouse.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1040
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: hunter »

Narbonne-Tours 3-0
Przez cały sezon sporo pochwał zbierał rozgrywający Tours Corić, ale ten mecz to położył im zawodowo. Masa niedokładności, rzucanie jakichś śmieci na skrzydła, nieprzemyślane wystawy na środek, generalnie dramatycznie to wyglądało.
Uriarte, który nigdy jakimś mega dokładnym rozgrywającym nie był wyglądał jak profesor.
Poza Uriarte, należy pochwalić Araujo, na fajnej skuteczności zagrał dzisiaj oraz libero Duee.


Montpellier-Chaumont 3-2
Wydawało się, że mecz zakończy się szybko w 3 setach, było już 0-2 i goście szybko zrobili 3 punkty przewagi, ale gospodarze zdołali odrobić straty i koniec końców wygrali mecz i awansowali do finału.
Sporo emocji w tb, było już 9-11, żeby po chwili to gospodarze już prowadzili 13-11, sporo emocji było tam przy autowym ataku Herrery.
Mecz zakończył przestrzelonym atakiem Alonso. W ogóle mam wrażenie, że Corre w 5 secie dokonał kilku niezbyt przemyślanych wyborów, generalnie klapki na oczy i wszystko do Herrery a ten dzisiaj nie był pewniakiem.
MVP dostał Faure, według mnie trochę niezasłużenie, bo nie był to jego najlepszy mecz. Dużo bardziej zasłużył w mojej ocenie Lazo, a może jeszcze bardziej Gill, który w 3 secie zastąpił Gonzaleza i fajnie prowadził grę.
Koniec sezonu dla Chaumont, w następnym roku szykują się zmiany, na pewno odejdzie dwóch liderów Mergarejo i Herrera, odchodzi również libero Massimino, więc filary tej drużyny. Oby tylko pozostał Prandi, bo to jest gwarancja dobrych wyników.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1040
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: hunter »

Tours-Narbonne 3-0
https://datavolley.lnv.fr/2021/DataVoll ... 5-2022.pdf
Tours w finale, mecz choć na pozór dość jednostronny to jednak dość ciekawy, sporo długich wymian i efektownych obron po obu stronach.
Pierwszy set wyrównany do stanu 18-17, wtedy na pojedynczym czapę dostał Zerba, za chwilę as Tillie i zrobiło się +3. Później w pole serwisowe poszedł Nascimento i odjechali gospodarze z wynikiem.
W drugim mogło być różnie, szkoda zepsutego ataku Bouguerry w końcówce seta. Ostatnia partia już bez historii, u gości piętrzyły się błędy a gospodarze spokojnie punktowali.
Po poprzednim meczu pisałem o kiepskim występie Coricia, tym razem było o niebo lepiej i przełożyło się to na wynik, niejednokrotnie ratował zespół swoimi występami.
Narbonne kończy sezon na 4 miejscu, drugi rok z rzędu są w najlepszej czwórce, więc należy uznać to za sukces. W przyszłym sezonie nie będzie na pewno Uriarte a zastąpić ma go Gelinski po fatalnym sezonie, więc ryzykowny ruch. Ponadto ma pojawić się na libero Ramon i to jest spoko opcja, a kapitan Zanotti odchodzi chyba do Sete, więcej plotek nie pamiętam.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: Streeter »

No i AS Cannes spadło. Raczej rzadka sytuacja, że Mistrz leci z ligi. Tym bardziej że AS Cannes to raczej uznany klub.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1040
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: hunter »

Streeter pisze: 5 maja 2022, o 13:38 No i AS Cannes spadło. Raczej rzadka sytuacja, że Mistrz leci z ligi. Tym bardziej że AS Cannes to raczej uznany klub.
Sezon od początku dość pechowy. Zaczęło się od kontuzji Nelliego, z konieczności ratowali się Frommem na ataku, który kompletnie nie sprawdził się, później zatrudnienie Menzela, który nic nie wniósł sensownego do drużyny, Fromm nawet grający na swojej pozycji był po prostu słaby. Dalej była kontuzja Gelinskiego, sprowadzenie Bataka i Jimeneza, zamieszanie z tymi walkowerami. Za wyniki zapłacił Dileo, szkoda chłopa, bo miał zwyczajnie po grudzie. Zatrudnienie Matijasevicia na niewiele się zdało, na pewno nie pomagała im jednoczesna gra w Lidze Mistrzów. Mimo to z takimi nazwiskami nie mieli prawa spaść z ligi, ale również nie wątpię, że ci zawodnicy nie będą mieć problemów ze znalezieniem innego pracodawcy. Historia dość ciekawa ze spadającym mistrzem, osobiście nie jestem w stanie przypomnieć sobie takiej sytuacji. Żeby było śmieszniej to jest to ich drugi spadek w ciągu trzech lat, ale w 19 roku uratowało ich powiększenie ligi.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1040
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: hunter »

hunter pisze: 5 maja 2022, o 21:08 uratowało ich powiększenie ligi.
Dalej coś kombinują.

Tours-Montpellier 2-3
Montpellier bardzo blisko zrobienia majstra.
Mecz ciekawy, sporo emocji, błędów, dyskusji itd.
Obronili się młodzi Francuzi na prawych skrzydłach dla obu spory plus za ten mecz. Również pozytywnie Palonsky, który był mocno celowany zagrywką, ale na miarę swoich możliwości ogarnął temat.
Za cztery dni drugi mecz, w Montpellier i tam gospodarze będą mieć ogromną szansę na zdobycie tytułu, oby tylko wszyscy zdrowi byli, bo medycy mieli dzisiaj trochę pracy.

Czy dotknięcie siatki koszulką jest błędem?
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1040
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: hunter »

Montpellier-Tours 3-0

Montpellier mistrzem! Wynik nieco przekłamuje obraz tego meczu, bo momentami było bardzo ciekawie.
Pierwszy set kompletnie bez historii, zaczęło się od 3-0, później było chyba 12-4 i ta przewaga tak się utrzymywała, więc w ogóle nie ma o czym pisać.
W drugim było już ciekawiej choć gospodarze na początku zrobili +4 punkty ale później wyrównało się wszystko, gdzieś do stanu 18-18, gdy na zagrywkę poszedł Gonzalez i poszedł run.
Trzecie set był zdecydowanie najciekawszy. Długo wydawało się, że goście poderwą jeszcze ten mecz. Szybko wyszli na +3/4 i tak było mniej więcej do stanu 12-16 i znowu dużo dobrej roboty zrobił na zagrywce Gonzalez, 2 bloki Faure w tym czasie to właśnie zasługa tych zagrywek. Z 12-16 zrobiło się 15-16 a po chwili 17-17, później prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, choć warto zaznaczyć, że Tours miało w pewnym momencie +2 (chyba 20-22), już nie pamiętam jak to się wyrównało, chyba Lazo skończył jakiegoś śmiecia. W ogóle Lazo jest dla mnie bohaterem tego meczu, kończył sporo sytuacyjnych, a w tym 3 secie przy bodajże 25-25 na zagrywce nie zwolnił i poszło przyjęcie na drugą stronę. Mecz zakończył blok Le Goffa na chyba Palonskym.
Ogólnie o tym meczu można napisać, że przegrała drużyna, która miała lepsze przyjęcie, co odzwierciedlają statystyki ale z kolei nie miało to żadnego przełożenia na wynik. Jako MVP wybrano Gonzaleza chyba bardziej z racji tego, że to jego ostatni mecz w barwach Montpellier niż za ten mecz, bo choć generalnie tragedii nie było, a gra ze środkiem wyglądała bardzo fajnie, to w 3 secie mniej więcej od stanu 20-20 usilnie starał się położyć ten mecz, na jego szczęście jego vis a wis wyglądał równie marnie. Jak już o środkowych to chyba Fronckowiak za mocno cisnął na Terjomienkę, chłop grał zwyczajnie słabo, widać było, że jeszcze nie jest w pełni zdrów. Nie mogę też powiedzieć, żeby u gości ktoś zawiódł, Derouillon grał co najmniej poprawnie, Palonsky wbrew statystykom wyglądał ok, a dostawał masę śmieci. U gospodarzy wygrał jednak kolektyw o którym pisałem już w zeszłym sezonie i osoba trenera Lecata.
Pamiętam jak kilka lat temu ktoś pytał mnie tutaj (chyba Edyta) co myślę o Lecacie jako trenerze i nie byłem w stanie na to odpowiedzieć, gdyż ten miał wówczas bardzo suchy okres w Tourcoing, więc Edyta jeśli czytasz to teraz mogę spokojnie odpowiedzieć, że Lecat to według mojej opinii bardzo dobry trener, który zasłużył sobie na pracę z reprezentacją Francji.
Fajnie było dzisiaj popatrzeć po meczu choćby na Lyneela, który choć w sezonie nie odegrał jakiejś znaczącej roli ale było widać, że ten jeden z nielicznych sukcesów w swojej karierze klubowej dość mocno przeżył, a także na obu Gonzalezów, którzy choć już obaj około 40-stki to widać było, że przeżywają ten mecz.


Za kilka dni postaram się o jakiś post podsumowujący.

dyletant pisze: 11 maja 2022, o 22:41 Mimo wszystko spora niespodzianka. Typowałem ich max do 4
Raczej przed sezonem nikt nie stawiał ich wyżej.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2022, o 23:36 przez hunter, łącznie zmieniany 2 razy.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: dyletant »

Mimo wszystko spora niespodzianka. Typowałem ich max do 4
Za kilka dni postaram się o jakiś post podsumowujący.
To ja już z tego miejsca dziękuję za obszerne relacje w całym sezonie. Słowa uznania też dla kolegi rafak za ciekawe zestawienia.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: Streeter »

Julien Lyneel zakończył karierę siatkarską. Szkoda, że tak kruchy zdrowotnie był to siatkarz, mógł zrobić sporo większą karierę niż zrobił, gdyby nie te ciągłe problemy.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1040
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: hunter »

Słowo się rzekło, więc parę zdań podsumowania.

Mistrzem Montpellier, zdecydowanie najlepsza drużyna fazy PO, bilans 7-0, wielkie brawa dla Lecata. Ciekawe czy łysy doczeka się kiedyś prowadzenia reprezentacji, w mojej opinii zasłużył. W przyszłym sezonie zobaczymy zupełnie inny skład, na pewno odchodzą Argentyńczycy i obaj Argentyńczycy.
O ich finałowych rywalach w sumie sporo pisałem w trakcie sezonu, gdzie zdominowali rundę zasadniczą, pomimo sporych problemów. Kontuzja jeszcze sprzed sezonu Drame, ściąganie Baranka, który się sprawdził i Graciano, który kompletnie się nie sprawdził. Z konieczności na bombie grał Derouillon (w miarę dawał radę), bo Toledo nie dawał rady. W trakcie sezonu odszedł El Graoui, a na samych finałach pochorował się Terjomienko. Generealnie sporo się działo i ja jednak ten finał uznałbym za sukces. Mimo wszystko spore brawa dla Fronckowiaka i szkoda, że najprawdopodobniej nie będzie go w przyszłym sezonie we Francji.

Indywidualnie widziałbym to tak.

Atakujący- tu miałem największy problem, bo sporo młotków łamało się w trakcie sezonu, więc wybór padł na tego chyba najbardziej regularnego, czyli Sclatera, na plus na pewno Lima, który wciągnął Nice do PO.
Przyjmujący- Karlitzek i Tillie, o Tillie wiadomo wszystko, grał po prostu swoje, Karlitzek przychodząc z Włoch zrobił krok w tył, ale za chwilę może być już dwa do przodu. Super zagrywka, dużo punktuje, będą mieć sporo pociechy z niego w Olsztynie. Za samo PO warto pochwalić Lazo z Montpellier, naprawdę gość wpada w oko.
Rozegranie- Uriarte, jak dla mnie ten sezon należał do niego, sporo pozytywnych opinii zbierał Corić, ok był to jego najlepszy sezon w karierze, ale kiepskimi PO zatarł to dobre wrażenie.
Środek- Bez zmian w stosunku do zeszłego roku, Loser przerasta tą ligę sporo całościowo jako gracz, a Le Goff to zwyczajnie najlepszy blokujący.
Libero- Perry, po pełnym okresie przygotowawczym tym razem udowodnił, że jest po prostu bardzo dobrym zawodnikiem i i nie przez przypadek w wieku 20 lat uchodził za mega talent.
Trener- za PO Lecat, za zasadniczą Fronckowiak, ale wiadomo, pamięta się tylko zwycięzców.

Sporo gwiazd odchodzi po sezonie, zobaczymy jak kluby poradzą sobie z tym. Niestety jest to we Francji norma ale jakoś z roku na rok łatają te dziury nowymi ciekawymi zawodnikami. Jak na razie mało jest oficjalnych informacji kto przychodzi, raczej plotki królują, choć mocno wiarygodne.

Do ligi dołączy w przyszłym sezonie St. Nazaire.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1040
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: hunter »

Streeter pisze: 13 maja 2022, o 08:51 Julien Lyneel zakończył karierę siatkarską.
Nie do końca.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: Streeter »

hunter pisze: 16 maja 2022, o 17:39
Streeter pisze: 13 maja 2022, o 08:51 Julien Lyneel zakończył karierę siatkarską.
Nie do końca.
Tak wiem, z dzień później jak wrzuciłem tego posta, bo pojawiła się taka informacja w sieci, to okazało się, że będzie grał na plaży :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5522
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Francuska ProA sezon 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Nie wiem jak to się dzieje, że Laurenco Martins w lidze francuskiej gra dość przeciętnie a znów gdy dochodzi do grania w reprezentacji to się mega wyróżnia i gra na poziomie zbliżonym do swojego kolegi Alexandra Ferreiry...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Francja”