Transfery Bałkanów na sezon 2009/2010

Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery Bałkanów na sezon 2009/2010

Post autor: Mate »

Niby Rooney miał zagrać w PAO, ale to była wielka kaczka dziennikarska.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Transfery Bałkanów na sezon 2009/2010

Post autor: Chal »

Z innej beczki, jest ktoś rozeznany w sytuacji na rynku bułgarskim? Bo ponoć stamtąd może trafić do Olsztyna przyjmujący ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery Bałkanów na sezon 2009/2010

Post autor: Mate »

Chal pisze:Z innej beczki, jest ktoś rozeznany w sytuacji na rynku bułgarskim? Bo ponoć stamtąd może trafić do Olsztyna przyjmujący ;)
Ann na forum dawno nie było, więc tak zwana dupa ;) . Ja próbowałem czegoś szukać, ale tak to jest z językami wschodnimi(czyt. ruskimi). Mało osób je zna, a tłumaczenie w translatorze kiczowate :D .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery Bałkanów na sezon 2009/2010

Post autor: Mate »

Mark Siebeck zagra w Besiktasie, a Evan Patak w Halkbanku. Kolejna gwiazda przechodzi nam koło nosa. Nie chce mi się wierzyć, że kluby tureckie mają więcej kasy, niż polskie. Albo, że są lepsze warunki.

ARKASSPOR
Hector Soto (PUR) - Enrique De La Fuente (ESP) Paul Charles Duerden (CAN)
BESIKTAS
Mark Siebeck (GER) - Diago De Silva Antrade (BRE) -Ivaylo Brutov (BUL)
BOZKURT BELEDIYESI
Petr Zapletal (CZE) -Ryan Burrow (USA) -Mory Sidibe (FRA)
FENERBAHCE
Tomislav Coskovic (CRO) - Lukas Divis (SVK) - Gabriel Bryan Gardner (USA)
GALATASARAY
Frank Dehne (GER) - Ashlei Nemer (BRA) - Philippe Barca (FRA)
ISTANBUL BUYUKSEHIR BELEDIYESI
Kostadin Stoykov (BUL) - Jeroen Paul Trommel (NED) - Scott Joseph Tozinsky (USA)Ryan Madsen Millar (USA)
SGK
Arto Hanni (FIN) -Antti Siltala (FIN)-Guillermo Falasca (ESP)

Tak wyglądają sytuacja obcokrajowców w Turcji. Soto, De La Fuente, Divis, Gardner, Barca, Millar, Touzinsky, Trommel, Falasca, Siltala - myślę, że ci obcokrajowcy z palcem w dup** znaleźliby zatrudnienie w +Lidze. Tylko czemu nasi działacze nie mogą ruszyć dupy??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4599
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Transfery Bałkanów na sezon 2009/2010

Post autor: niepoinformowany »

Mate pisze:Mark Siebeck zagra w Besiktasie, a Evan Patak w Halkbanku. Kolejna gwiazda przechodzi nam koło nosa. Nie chce mi się wierzyć, że kluby tureckie mają więcej kasy, niż polskie. Albo, że są lepsze warunki.

ARKASSPOR
Hector Soto (PUR) - Enrique De La Fuente (ESP) Paul Charles Duerden (CAN)
BESIKTAS
Mark Siebeck (GER) - Diago De Silva Antrade (BRE) -Ivaylo Brutov (BUL)
BOZKURT BELEDIYESI
Petr Zapletal (CZE) -Ryan Burrow (USA) -Mory Sidibe (FRA)
FENERBAHCE
Tomislav Coskovic (CRO) - Lukas Divis (SVK) - Gabriel Bryan Gardner (USA)
GALATASARAY
Frank Dehne (GER) - Ashlei Nemer (BRA) - Philippe Barca (FRA)
ISTANBUL BUYUKSEHIR BELEDIYESI
Kostadin Stoykov (BUL) - Jeroen Paul Trommel (NED) - Scott Joseph Tozinsky (USA)Ryan Madsen Millar (USA)
SGK
Arto Hanni (FIN) -Antti Siltala (FIN)-Guillermo Falasca (ESP)

Tak wyglądają sytuacja obcokrajowców w Turcji. Soto, De La Fuente, Divis, Gardner, Barca, Millar, Touzinsky, Trommel, Falasca, Siltala - myślę, że ci obcokrajowcy z palcem w dup** znaleźliby zatrudnienie w +Lidze. Tylko czemu nasi działacze nie mogą ruszyć dupy??
Skra - nie ma miejsca na przyjmującego klasy Trommel/Touzinsky.

Resovia - Redwitz, Achrem, Oivannen - kluczowi zawodnicy.

Jastrzębie - tu wiadomo poszukiwania atakującego i Soto by pasował, ale jak widać Jastrzębia nie było stać na niego.

Częstochowa - chyba pisać nie trzeba.

Olsztyn - zbyt późno sytuacja się klaruje żeby w ogóle myśleć o Touzinskim, Divisu czy Gardnerze.

Polibuda - JW.

Jadar - nie ma środków.

Delecta - niby kasa jest, są Woicki, Gruszka czy Szymański ale też mając Cervena i Sopkę mają miejsce dla 1-2 obcokrajowców (zakładając że Sopkę sadzamy na ławę).

ZAKSA - zakupy zrobione i trudno mieć pretensje o transfer Sammelvuo.

Wieluń - beniaminek, mało nakładów finansowych itp.

Także nie ma co bezpodstawnie krytykować.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Transfery Bałkanów na sezon 2009/2010

Post autor: mbor3k »

Do państw bałkańskich zalicza się też Słowenię, powstałą na gruzach byłej Jugosławii, a jak wiadomo ACH Volley Bled to jeden z przeciwników Resovii w nadchodzącej edycji LM. Zespół się wykruszył, odeszli bazowi zawodnicy, ale na ich miejsce sprowadzono kilka ciekawych nazwisk. Trenerem jest Glen Hoag, który m.in. poprowadził do zwycięstwa w LM Paris Volley (sezon 2000/2001).

Odszeszli: lider ataku Mitja Gasparini; środkowi Delano Thomas, Philip Eatherton, Davor Čebron; przyjmujący Nicholas Cudny, Matija Plesko (kapitan), Jasmin Čutrić; obaj rozgrywający: Angel Perez, Rok Satler oraz libero Sebastijan Škorc.

Zawodnicy, którzy pozostali to środkowi bloku Matevz Kamnik (ur. '87; 202cm; 345/340cm) oraz Alen Pajenik (ur. '86; 205cm; 355/335cm); atakujący Alen Šket (ur.1988; 204cm; 354/325cm); libero Ales Fabjan (ur.1986; 183cm); przyjmujący Andrej Flajs (ur.1983; 189cm; 335/320cm).

Zakontraktowani: środkowi: Brazylijczyk Marcelo Baretto, który reprezentował zespół Bledu w sezonie 2006/2007 (ur.1982, 201cm; zasięgi: 351/333cm, praworęczny), Matej Vidić z krajowego rywala Triglav Kranj (ur. 1986, 207cm, zas. 350cm);
atakujący Oliver Venno (Estonia; ur.1990; 209cm; 102kg; zas. 355/333cm);
przyjmujący Jan Pokersnik, z Kranja Vid Jakopin (ur.1988; 203cm; 105kg; zasięg do ataku 354cm), Ramon Moya Gato (Kuba; ur. 1973; 192cm; kiedyś 355 cm w ataku i 325 cm w bloku);
rozgrywający: Dejan Vincić oraz Veljko (Vlado) Petković (ur.1982; 198cm; piłkę może rozgrywać na pułapie 325cm, blok 318cm), był wśród zaiteresowań Trefla Gdańsk.

:)
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery Bałkanów na sezon 2009/2010

Post autor: xyz91 »

Czy zna ktoś skład EA Patras na ten sezon?
xyz91
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Transfery Bałkanów na sezon 2009/2010

Post autor: KadrO »

xyz91 pisze:Czy zna ktoś skład EA Patras na ten sezon?
Patrz pierwsza strona :
EA Patras:
Przyszli: Garas, Livathinos, Rivera, jeszcze ma dojść Ananiev
Odeszli: Sacci, Giourdas
Ananiev jednak, z tego co pamiętam nie doszedł, a jest tam jeszcze Zhekov i Yordanow.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Państwa bałkańskie”