Superliga brazylijska 2020/21

WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Superliga brazylijska 2020/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Tak jak pisaliśmy swego czasu z drukjulem w temacie plusligowym: te doniesienia o 80% obcięciu budżetu były błędnym tłumaczeniem newsów na twitterze - Sada Cruzeiro przedłużyła kontrakty ze wszystkimi kluczowymi zawodnikami:

Rozegranie: Cachopa, Rhendrick Resley Rosa
Atak: Alan Souza, Wellinton Oppenkoski
Przyjęcie: Facundo Conte, Miguel Angel Lopez Castro, Rodriguinho, Filipe Ferraz
Środek: Isac Santos, Otavio Henrique Pinto, Cledenilson Batista
Libero: Lukinha, Lucas Bauer

Bardzo mocny skład - mocniejszy niż w poprzednim sezonie dzięki pozyskaniu Alana i Lopeza z UPCN.

Glówny faworyt do tytułu w Brazylii, bo Taubate ma na skrzydłach Felipe Roque, Mauricio Silvę i Douglasa Souzę.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga brazylijska 2020/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Antycypuję, że nikt nie napisze w tym temacie żadnego posta do maja, więc tylko napiszę, że Brazylijczycy, którzy cierpią na brak jakichś dużych siatkarskich talentów, znaleźli na ataku niezły brylant - Darlana Souzę (rocznik 2002), który gra bardzo obiecująco w Sesi Sao Paulo, gdzie, poza Murilo, w związku z problemami finansowymi grają niemal wyłącznie młodzieżowcy, i po kilkunastu spotkaniach jest najlepiej punktującym graczem całej ligi brazylijskiej.

Zbieżność nazwisk w tym przypadku nie jest przypadkowa - to młodszy brat Alana Souzy, czyli MVP ostatniego Pucharu Świata. Oczywiście Darlanowi brakuje zarówno warunków fizycznych (193 cm wzrostu), jak i techiki, więc nie jest żadnym pewniakiem do międzynarodowego poziomu (aczkolwiek może go osiągnąć, bo ma niezłą windę w nogach), ale jak na 18-latka wygląda bardzo obiecująco i pewnie nie jest wykluczone, że w Paryżu podstawową parę atakujących Brazylii tworzyć będzie dwóch braci Souza.

W ligowej tabeli prowadzi Sada Cruzeiro (Cachopa, Alan Souza, Conte, Miguel Lopez, Isac), którzy niedawno w meczu na szczycie pokonali EMS Funvic Taubate (Bruninho, Lucao, Mauricio Silva, Thales, Douglas Souza, Felipe Roque). Te dwa zespoły w Polsce mierzyłyby pewnie w finał ligi, kolejne dwa miejsca zajmują Volei Renata (Demian Gonzalez, Vissotto, ciekawy przyjmujący Vaccari, rewelacyjny środkowy Michel) i Minas Tenis Club (William, Escobar, Maique, Lazo, znakomity w tym sezonie Honorato czy doświadczony Matheus), i te drużyny miałyby w Polsce realne szanse na playoffy, bo Vissotto i William przeżywają drugą młodość. Reszta ekip - raczej nie będzie liczyć się w walce o czwórkę, bo z reguły prezentuje bardzo przeciętny poziom.

Sesi Sao Paulo zajmuje trzecie miejsce od końca, ale ma mniej rozegranych meczów i traci ledwie parę punktów do 5. miejsca.

Liga brazylijska jest w tym momencie dużo lepsza do śledzenia niż dawniej, bo na YT streamowane jest wiele, jeśli nie większość meczów, podczas gdy kiedyś trzeba było oglądać te mecze na SporTV w fatalnej jakości: szkoda, że nie było tak kilka lat temu gdy liga ta niewiele ustępowała najlepszym rozgrywkom w Europie.

Statystyki:
http://cbv-web.dataproject.com/Competit ... aspx?ID=11

Tutaj jakieś highlightsy Darlana Souzy:

https://www.youtube.com/watch?v=nF5MnlPN9zI

Trochę wizualnie przypomina Mariusza Wlazłego. No i swojego brata, ale jest kilka centymetrów niższy i skacze kilka centymetrów wyżej. To MVP Mistrzostw Ameryki Południowej kadetów, więc ten sezon to nie jest jakiś wyskok, a po prostu młodszy Souza to najlepszy brazylijski nastolatek.

Sesi, tak na marginesie, na środku ma też innego bardzo ciekawego 18-latka, Leandro Andrade, który w paru meczach wyglądał rewelacyjnie, ale chyba złapał jakiś uraz, bo od jakiegoś czasu nie gra. We wczorajszym meczu, w wyjściowym składzie grali chłopcy z roczników: 01, 95, 00, 01, 01, 02 i 81 (Murilo), a na boisku na zmianach pojawili się jeszcze 02 (właśnie Andrade), 00, 00 i 02 - więc na tym poziomie rozgrywkowym to z całą najmłodsza klubowa drużyna, jaką możemy oglądać w tych poważniejszych ligach. Trenerem tej drużyny jest słynny Marcelo Negrao.
Redrick
Posty: 116
Rejestracja: 29 sie 2019, o 19:14
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska 2020/21

Post autor: Redrick »

Wszystko to blednie i jest tylko marnością, wobec prostego faktu iż Brazylia ma najlepszą siatkówkę na świecie. I to raczej od lat, bym powiedział. Najlepsze w sumie - w sumie - wyrównanie wszystkich możliwych poziomów, jak by nie kombinować: kadra/liga, juniorzy/seniorzy, babki/faceci, hala/plaża itp., etc, itd.
Więc np. to jedyny kraj w historii świata który ma co najmniej 1 złoto IO w każdej z czterech dyscyplin siatkarskich, co dla prawie wszystkich innych jest poza zasięgiem ich nędznej wyobraźni.
Zresztą, raczej chyba najcenniejszy rekord świata to ten kadry męskiej z lat 2002-2018, czyli udział w w dziewięciu jak dotąd finałach IO i MŚ po kolei - raczej nie do pobicia i nie ma na to szans. No way, my friends. Bilans tych finałów też korzystny - 5 zw. / 4 por., co zresztą ma znaczenie drugorzędne.
No i wtedy wobec tego fani innych krajów zaczynają zazdrościć Brazylii, i wtedy atakują Bogu ducha winnych sympatyków Brazylii, przepięknego zresztą kraju. Należy tych zazdrośników traktować z wyrozumiałością i szerokim łukiem omijać.
To tyle na zakończenie tego ciekawego roku.
Najlepszego na przyszły.
elo
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga brazylijska 2020/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Zakończyła się runda zasadnicza, został jeden mecz (Sesi-Taubate), ale bez wpływu na końcową tabelę.

Tabela --> https://superliga.cbv.com.br/classificacao-masculino
Statystyki (mocno wybrakowane) --> http://cbv-web.dataproject.com/Competit ... aspx?ID=11

Z jednej strony, trochę baczniej śledziłem te rozgrywki w tym roku w porównaniu do lat minionych, z drugiej - tak generalnie swoją uwagę przeniosłem na żeńską siatkówkę, więc bardzo prawdopodobne, że coś mi umknęło.

Zespołowo: in plus Volei Renata i Minas, które były bardziej konkurencyjne dla dwóch dominatorów (Taubate i Sada) aniżeli myślałem. In minus, ciężko powiedzieć, może Itapetininga. A, in plus jeszcze Uberlandia, która grała bardzo przyjemną siatkówkę dla oka dzięki Brasilii (zajebisty pseudonim btw, 1997) na rozegraniu i Arthurowi Nathowi (1999) na przyjęciu.

Poza nimi, indywidualnie: Darlan Souza (2002), jakim cudem wykręcił 400 punktów w 21 meczach jako 18-latek, na 50% ataku, grając z tak słabymi rozgrywającymi? Nie wiem. Leandro Andrade (2002) to będzie kolejny duży, brazylijski środkowy, fizycznie to może być potwór na poziomie Lisinaca czy Nowakowskiego. Podobał mi się Adriano Xavier (2002) z Itapetiningi - surowy i nierówny, ale dobra dynamika i baza techniczna, nie tylko fizycznie przypomina mi Lucarelliego, to wszystko są jeszcze 18-latkowie, ale pokazują potencjał do reprezentacyjnego grania. Niezły był ostatnio Guilherme Reich (2001) na środku. Wspaniale w Minas grał Honorato (1997) razem z Maique (1997), bardzo dobry był środkowy Lucas Barreto (1997), inny meio da rede, Matheus (1996) i przyjmujący Filipi Ramme (1997) też dobrze. Nieźle grał Rodriguinho (1996) w Sadzie, sezon życia w Taubate gra Joao Rafael (1993). In minus, mocno promowany w Brazylii Felipe Roque (1997) i mimo wszystko Vaccari (1996), który raczej nie wejdzie na international level. W kontekście Plusligi, ci wymienieni zawodnicy to ciekawsze nazwiska niż te, które trafiły do Polski rok temu (poza Flavio). Cledenilson (1998) w Sadzie też nie zrobił kroku do przodu. Topowe zespoły pominę, bo tam (poza Roque) nikt raczej nie zaskoczył in plus lub in minus, to jednak klasowi gracze o których każdy wie, co potrafią. Ten Miguel Lopez powoli wyrasta na super gracza, ale on zostanie razem z Alanem w Sadzie.

Jako ciekawostkę można podać fakt, że w meczu Sady z Taubate (0-3), pewna pierwszego miejsca ekipa Sady w szóstce wystawiła na ataku Maicona (2004, 215 cm wzrostu) - wystep kiepski, ale ciekawe czy się z takimi warunkami fajnie nie rozwinie.

W pewnym momencie Brazylijczykom brakowało dużych talentów na paru pozycjach, ale teraz raczej wiadomo, że o ile nie będą robić seryjnie finałów największych imprez jak do tej pory, to o przyszłość w czołówce mogą być jednak spokojni: Darlan i Alan na ataku, Lucarelli, Douglas, Rodriguinho, Honorato, w dłuższej perspektywie też pewnie ten Adriano na przyjęciu, może któryś z tych chłopaczków jak Nath czy Ramme się dalej rozwiną, Maique na libero, o dziwo największa bieda na środku, bo Flavio czy Otavio to nie jest ten poziom, Cledenilson z Sady (1998) też mnie nie przekonuje, a na tego Leo z Sesi poczekają jednak trochę. Jak Lucas da sobie spokój z kadrą, to Mauricio i Isac to wciąż bardzo fajni środkowi i pewnie trochę pociągną (31, 32 lata), ale jednak nie ten poziom, co z reguły środkowi z Brazylii. Jakiegoś dużego talentu na przyjęciu na miarę Lucarelliego brakuje, on do Paryża dociągnie spokojnie, ale potem - ciężko powiedzieć, u kobiet był podobny problem, ale teraz jest ta niesamowita 16-letnia Ana Cristina.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska 2020/21

Post autor: Blanco »

Dzięki za takie wpisy!
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga brazylijska 2020/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

:o :o :o

Nie wiem czy nie największa niespodzianka odkąd śledzę siatkówkę, a na pewno największa od bardzo dawna: 1. po fazie zasadniczej Sada Cruzeiro w ćwierćfinałach w playoffach odpadła z Volei Itapetininga, w którym pierwsze skrzypce grali Renan Buiatti i 19-letni Adriano Xavier. Sada, zwłaszcza Alan Souza (mam wątpliwości czy był zdrowy), przystąpiły do playoffów w mocno wątpliwej formie i przegrały oba ćwierćfinałowe mecze. Toż to się w głowie nie mieści, o finał Itapetininga zagra z Minas. Polecam zapamiętać nazwisko (a raczej imię) przyjmującego Adriano.

W ten sposób Marcelo Mendez zakończył swoją wieloletnią przygodę z klubem.
alcio333
Posty: 112
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:47
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska 2020/21

Post autor: alcio333 »

Dwa słabsze mecze w play-offach i cały dorobek z fazy zasadniczej na nic. Myślałem, że powrót Busto w meczu z Vakifbankiem to najbardziej niespodziewany comeback tego dnia. Przegrać mecz mając na stole 2:0 z tak wyraźnie wygranymi wcześniej setami to też sztuka. W trzecim secie szli jak równy z równym, aż rywale zdobyli 5 punktów z rzędu w samej końcówce.

Conte,Mendez czy Isac pewnie już mają podpisane kontrakty w nowych klubach ale chyba inaczej wyobrażali sobie pożegnanie z Sadą. Szczególnie ostatnia dwójka pamiętająca wielkie sukcesy klubu. W siedzibie Taubate zapewne już strzelały szampany.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga brazylijska 2020/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Isac zostaje.
alcio333 pisze:W siedzibie Taubate zapewne już strzelały szampany.
Jeśli mają za co je kupić. ;)
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4599
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska 2020/21

Post autor: niepoinformowany »

alcio333 pisze:Dwa słabsze mecze w play-offach i cały dorobek z fazy zasadniczej na nic. Myślałem, że powrót Busto w meczu z Vakifbankiem to najbardziej niespodziewany comeback tego dnia. Przegrać mecz mając na stole 2:0 z tak wyraźnie wygranymi wcześniej setami to też sztuka. W trzecim secie szli jak równy z równym, aż rywale zdobyli 5 punktów z rzędu w samej końcówce.
Po to są play-offy, żeby właśnie wtedy pokazać swoją moc a nie jechać na dorobku fazy zasadniczej.

Nie wiem jak wam, ale ja bardzo się stęskniłem właśnie za play-offami i zawsze czekam z niecierpliwością na ten moment sezonu. Teraz, po dwóch latach oczekiwania, nadszedł ten piękny czas ;)
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
liniaprosta
Posty: 120
Rejestracja: 10 maja 2018, o 18:12
Płeć: K

Re: Superliga brazylijska 2020/21

Post autor: liniaprosta »

Facundo w playoff:

13.03.2021 1. mecz QF 0:3 17/25 22/25 22/25
Cały mecz rozegrał, 14 pkt na +9 (najwięcej w zespole).
11 zagrywek - 2 błędy - 1 as
9 przyjęć - bez błędu - 78/44
17 ataków (więcej Alan, który miał 23 ataków przy 39%) - 2 błędy - 1 blok - 10 skończonych, 59%
3 bloki
W tym meczu brakło drugiego skrzydła do pomocy Facu. Miguel Lopez zagrał na -5, Alan nie pomagał.

17.03.2021 2. mecz QF 2:3 25/15 25/18 21/25 23/25 16/18
Cały mecz rozegrał, 22 pkt na +8 (najwięcej w zespole miał Isac 17 pkt na +14).
25 zagrywek (zdecydowanie najwięcej) - 7 błędy - 3 asy
23 przyjęć (Miguel tyle samo) - 1 błąd - 78/57
29 ataków (więcej Miguel, który miał 35 ataków przy 60%) - 3 błędy - 3 blok - 16 skończonych, 55%
3 bloki
SADA vs ITAPETININGA
zagrywka: 6 asów 23 błędy vs 2 asy 22 błędy
przyjęcie: 2 błędy 76/54 vs 6 błędów 50/26
atak: 59% vs 49%
blok: 11 vs 11
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga brazylijska 2020/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

niepoinformowany pisze:Nie wiem jak wam, ale ja bardzo się stęskniłem właśnie za play-offami
Playoffy nie są dobrym systemem co do pełnego odzwierciedlania wartości sportowej zespołów (w formacie ligowym Sada nigdy nie przegrałaby z Itapetiningą; czasami zdarzy się, że wypadnie ci gwiazda na dwa tygodnie i masz stracony sezon), za to dużo ciekawszym dla kibica, bo w nim Sada może przegrać z taką Itapetiningą. Jeden niepoinformowany powie tak, drugi alcio333 powie tak. Ja tam nieźle się bawiłem oglądając ten mecz. :)
alcio333
Posty: 112
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:47
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska 2020/21

Post autor: alcio333 »

Ależ ja się z Wami w 100% zgadzam. Też zdecydowanie wolę oglądać play-offy bo emocje są nieporównywalnie większe i rozumiem ich ideę. Jednak po prostu trochę mi szkoda bo gdybym był kibicem Sady, byłbym mocno rozczarowany, że mój zespół przez kilka miesięcy ciężkiej pracy uzyskuje ponad dwukrotnie więcej punktów niż rywal po czym w dwa wieczory cały dorobek idzie w piach. Szczególnie sensacyjne jest to przy starciach zwycięzcy fazy zasadniczej z teoretycznie najsłabszym uczestnikiem 1/4 finału.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska 2020/21

Post autor: hunter »

WysokiPortorykanczyk pisze:
Nie wiem czy nie największa niespodzianka odkąd śledzę siatkówkę, a na pewno największa od bardzo dawna: 1. po fazie zasadniczej Sada Cruzeiro w ćwierćfinałach w playoffach odpadła z Volei Itapetininga
Sypacz z Itapetininga idzie do Poitiers, coś o nim można?
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga brazylijska 2020/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Dobry gracz z potencjałem na więcej (rocznik 96), bardzo fajne odbicie, gorzej jak musi się ruszyć, nie wiem jak teraz, pewnie nic się nie zmieni, przed pandemią szeroka kadra Brazylii (tzn. głównie kadra B). W tym sezonie w fazie zasadniczej Itapetininga w wielu meczach miała problem z grą przyjmujących, więc wyglądało to często słabo, z czasem lepszą formę (pewnie kwestia ogrania) złapał Adriano, który miesiąc temu skończył 19 lat, i zaczęło to wizualnie i jakościowo wyglądać lepiej, bo na pipie to jest początkujący zabójca, co widzieliśmy właśnie w meczach z Sadą. Razem z Darlanem to dwie rewelacje tego sezonu. W pierwszym meczu z Sadą Carisio dostał MVP, ale chyba ktoś mógłby odnieść przesadnie dobre wrażenie na podstawie tych dwóch meczów z Sadą co do umiejętności, chociaż na pewno bardzo dobry transfer, pewnie Francuzi mieli szczęście, że go dogadali przed tym gdy zaczęło się o nim robić głośno.

https://www.otempo.com.br/superfc/anali ... -1.2461558

Kolejne potwierdzenie: Cachopa, Alan, Isac, Lukinha, Miguel Lopez, Rodriguinho zostają, odchodzi Conte, jak przyjdzie tam Loh, to na trzeciego przyjmującego zapewne, bo Rodriguinho zajmie miejsce Conte.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga brazylijska 2020/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Wallace w Sadzie. Alan Souza w Rosji, więc Kuzbass Kemerowo?
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska 2020/21

Post autor: hunter »

Jak sobie Renata radziła w ostatnich latach? Czytam właśnie, że ich trener Dileo idzie do Cannes od przyszłego sezonu.

E: Dzięki za odpowiedź
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2021, o 14:22 przez hunter, łącznie zmieniany 1 raz.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga brazylijska 2020/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Na miarę potencjału, Dileo to generalnie bardzo dobry trener, przez dekadę prowadził drużyny z czołówki w Brazylii i ma świetną reputację, ma trochę pecha, że Argentyńczycy mają tylu mocnych trenerów, bo chyba dlatego nie przebił się do pierwszej ligi, bo na kadrze jest tylko asystentem. Jak gadałem z kibicem z Brazylii o tym, że odkrycie tego sezonu, Adriano ma przejść właśnie do Volei Renata, to pierwszą reakcją było, że świetny ruch, bo raz, że drużyna z czołówki, a dwa, że będzie pracować ze świetnym trenerem (właśnie Dileo): okazało się, że trenera nie ma.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga brazylijska 2020/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Taubate mistrzem Brazylii po wygranych 3-2 i 3-0 z Minas.

Nagrody indywidualne:

Najlepszy rozgrywający: William (Minas)
Najlepszy atakujący: Escobar (Minas)
1. najlepszy środkowy: Mauricio Souza (Taubaté)
2. najlepszy środkowy: Lucão (Taubaté)
1. najlepszy przyjmujący: Mauricio Borges (Taubaté)
2. najlepszy przyjmujący: Adriano (Itapetininga)
Najlepszy libero: Maique (Minas)
Najlepszy coachu: Javier Weber (Taubaté)

MVP: Mauricio Borges (Taubaté)

xD, bo Mauricio nie był MVP ligi, ale ciężko było kogoś z Taubate wyróżnić.

Zgadnijcie ile tytułów najlepszego rozgrywającego ligi brazylijskiej ma William Arjona?

4?

8?

11. I wybrany nim 10. raz z rzędu. Legenda. Do tego cztery razy najlepszy rozgrywający ligi argentyńskiej. Szkoda, że nigdy nie spróbował w Europie, wielki, wielki zawodnik.
alcio333
Posty: 112
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:47
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska 2020/21

Post autor: alcio333 »

Imponujące, szczególnie biorąc pod uwagę, że w niektórych sezonach po drugiej stronie siatki stał Bruno.

Dodatkowo (jak dobrze tłumaczę) nagrodę publiczności odebrał Raphael. Ciekaw jestem jaki duet pojedzie na igrzyska u Brazylijczyków.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga brazylijska 2020/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Mówi się, że Bruno-Raphael.
alcio333
Posty: 112
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:47
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska 2020/21

Post autor: alcio333 »

Koniec fazy zasadniczej sezonu 2021/2022. Minas utrzymało 2 pkt przewagi nad Sadą. Uberlandia 0 zwycięstw, 22 porażki. 9 ugranych setów w całym sezonie. Tam grali amatorzy czy mieli problemy finansowe? Będziny naszej ligi wyglądają przy nich bardzo solidnie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga brazylijska 2020/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Zaczęły się playoffy ligi brazylijskiej, więc można zacząć to poważniej śledzić:

Minas (1) - Funvic (8) 3-1 (25-23, 23-25, 30-28, 25-17)
Statystyki: https://cbv-web.dataproject.com/MatchSt ... pe=LegList

Dobry meczyk na pokazanie jak dobrze może grać Estrada i jak wiele mu brakuje pod względem technicznej ogłady: świetny początek, potem masa błędów. Zobaczymy kto z tej czwórki Leozinho-Matheus-Henrique-Maique dostanie na kadrze szanse od Renana, bo pojawiają się informacje, że Douglas ma dać sobie spokój z reprezentacyjną siatkówkę, co przy braku Mauricio Souzy i Wallace'a - byłoby dużym osłabieniem. Świetnie odkurzony Kubańczyk Sanchez, bardzo sympatyczna do śledzenia drużyny.

Sada Cruzeiro (2) - Sao Jose (7) 3-0 (25-15, 25-21, 25-21)
Statystyki: https://cbv-web.dataproject.com/MatchSt ... pe=LegList

Dziwny sezon ma Sada, masa nierównego grania, ale na playoffy forma powinna być top. Marlon, który w lipcu skończy 45 lat, niezmienne w wyjściowym składzie u rywala, jednak niesamowite biorąc pod uwagę, że to ten sam rocznik co Zagumny czy Świderski.

SESI-SP (3) - Volei Renata (6) 0-3 (23-25, 14-25, 23-25)
Statystyki: https://cbv-web.dataproject.com/MatchSt ... pe=LegList

Najciekawsza para, mieszanka młodości i doświadczenia w Sao Paulo (Murilo oraz Edera dzieli z paroma chłopakami z szóstki 19/21 lat :o ) i weterani z domieszką młodzieży z Campinas - wygrali ci niżej notowani, ale jednak chyba faworyci tego spotkania. Lucas idzie do Sady Cruzeiro, bo to niezmiennie najlepszy brazylijski środkowy, świetny mecz 20-letnegi Adriano - za to w Sesi dużo poniżej oczekiwań sezon notuje Darlan, za to rówieśnik Adriano i Darlana, Leo - przez 3 sety 17 punktów przy 82% ataku. Olbrzymią dziurę pokoleniową ma Brazylia, ale to będzie gigant środka siatki.

Guarulhos (4) - APAN (5) 3-0 (25-20, 25-21, 29-27)
Statystyki: https://cbv-web.dataproject.com/MatchSt ... pe=LegList

Najciekawsza para - genialny sezon gra Franco Paese, on chyba był podstawowym atakującym reprezentacji Brazylii w roczniku 89/90 - i późno zebrało mu się na granie na miarę potencjału, zdecydowanie najlepiej punktujący rozgrywek.

Sada-Minas to główni faworyci, Renata (Gonzalez, Evandro, Lucas, Adriano) mogą im zagrozić (co już robili w tym sezonie), bo chyba są przygotowani do poważnego grania w playoffach. W przyszłym sezonie chyba będzie podobnie, bo Sada ma grać składem Uriarte-Wallace, Lucas-Otavio, Lopez-Rodriguinho (czyli nawet w europejskich standardach bardzo mocno), a z Minas łączony jest Lucarelli.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga brazylijska 2020/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Warto jeszcze dodać, że Douglas Souza wróci do Brazylii na przyszły sezon, ale zakończył reprezentacyjną karierę przez problemy z depresją (i Taniec z Gwiazdami :P ). Ciekawe kiedy Brazylia spadnie półkę niżej jako reprezentacja, bo ich głębia na przyjęciu to teraz 20-letni Adriano, Rodriguinho z Sady, Honorato z Minas (ale oni pewnego poziomu nie przeskoczą) i grupa przeciętniaków-solidniaków (Mauricio, Loh, Joao Rafael, Vaccari, Leozinho), a na ataku - atakujący z Francji, Franco Paese i 20-letni Darlan (który gra tak sobie). Na rozegraniu (Cachopa), środku (Flavio, Leo, Pinta, Aracaju, Cledenilson) i libero (Maique) głębia podobna do naszej, ale kontuzja Lucarellego/Leala/Darlana (30, 34, 28 lat) - i mają pograne, a Bruno i Lucas też będą mieli w Paryżu 38 lat. Szwy potężnej Brazylii pękają, co tu dużo gadać, pozostaje im liczyć, że Lucarelli i Leal dociągną do Paryża, a potem Adriano i Arthur (ale to dzieciak) przejmą lejce.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Superliga brazylijska 2020/21

Post autor: Streeter »

Rzeczywiście talentów mniej. Co do Bruno to chyba można póki co spać spokojnie - skoro w Superlidze grają ciągle William i... Marlon (rocznik Zagumnego), to i Bruno jeszcze parę lat pociągnie :) Lucas do IO pewnie również da radę być wiodącą postacią, ale potem rzeczywiście może być problem. Pod kątem Paryża to najbardziej bym się o przyjęcie obawiał, bo czy Leal tam dotrwa w formie to mam wątpliwości. A Lucarelli jak wspomniałeś z żelaza nie jest i może się połamać, a wtedy wobec słabej formy Leala może to wyglądać słabo.

Trzeba też zwrócić uwagę, że w Brazylii często zawodnicy wchodząc do reprezentacji wchodzili również na wyższy poziom gry, więc może jak mocniej postawią na kogoś mało oczywistego na ten moment, to w przeciągu roku-dwóch zostanie ważniejszą postacią.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Superliga brazylijska 2020/21

Post autor: kamil1999 »

Z tego atakującego z Francji czyli prawdopodobnie chodzi ci o Cagliariego to mogą być ludzie i nie zdziwię się jeśli za jakiśczas to on będzie 1
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga brazylijska 2020/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 25 mar 2022, o 02:45 Zaczęły się playoffy ligi brazylijskiej, więc można zacząć to poważniej śledzić:

Minas (1) - Funvic (8) 3-1 (25-23, 23-25, 30-28, 25-17)
Statystyki: https://cbv-web.dataproject.com/MatchSt ... pe=LegList

Dobry meczyk na pokazanie jak dobrze może grać Estrada i jak wiele mu brakuje pod względem technicznej ogłady: świetny początek, potem masa błędów. Zobaczymy kto z tej czwórki Leozinho-Matheus-Henrique-Maique dostanie na kadrze szanse od Renana, bo pojawiają się informacje, że Douglas ma dać sobie spokój z reprezentacyjną siatkówkę, co przy braku Mauricio Souzy i Wallace'a - byłoby dużym osłabieniem. Świetnie odkurzony Kubańczyk Sanchez, bardzo sympatyczna do śledzenia drużyny.

Sada Cruzeiro (2) - Sao Jose (7) 3-0 (25-15, 25-21, 25-21)
Statystyki: https://cbv-web.dataproject.com/MatchSt ... pe=LegList

Dziwny sezon ma Sada, masa nierównego grania, ale na playoffy forma powinna być top. Marlon, który w lipcu skończy 45 lat, niezmienne w wyjściowym składzie u rywala, jednak niesamowite biorąc pod uwagę, że to ten sam rocznik co Zagumny czy Świderski.

SESI-SP (3) - Volei Renata (6) 0-3 (23-25, 14-25, 23-25)
Statystyki: https://cbv-web.dataproject.com/MatchSt ... pe=LegList

Najciekawsza para, mieszanka młodości i doświadczenia w Sao Paulo (Murilo oraz Edera dzieli z paroma chłopakami z szóstki 19/21 lat :o ) i weterani z domieszką młodzieży z Campinas - wygrali ci niżej notowani, ale jednak chyba faworyci tego spotkania. Lucas idzie do Sady Cruzeiro, bo to niezmiennie najlepszy brazylijski środkowy, świetny mecz 20-letnegi Adriano - za to w Sesi dużo poniżej oczekiwań sezon notuje Darlan, za to rówieśnik Adriano i Darlana, Leo - przez 3 sety 17 punktów przy 82% ataku. Olbrzymią dziurę pokoleniową ma Brazylia, ale to będzie gigant środka siatki.

Guarulhos (4) - APAN (5) 3-0 (25-20, 25-21, 29-27)
Statystyki: https://cbv-web.dataproject.com/MatchSt ... pe=LegList

Najciekawsza para - genialny sezon gra Franco Paese, on chyba był podstawowym atakującym reprezentacji Brazylii w roczniku 89/90 - i późno zebrało mu się na granie na miarę potencjału, zdecydowanie najlepiej punktujący rozgrywek.

Sada-Minas to główni faworyci, Renata (Gonzalez, Evandro, Lucas, Adriano) mogą im zagrozić (co już robili w tym sezonie), bo chyba są przygotowani do poważnego grania w playoffach. W przyszłym sezonie chyba będzie podobnie, bo Sada ma grać składem Uriarte-Wallace, Lucas-Otavio, Lopez-Rodriguinho (czyli nawet w europejskich standardach bardzo mocno), a z Minas łączony jest Lucarelli.
Funvic - Minas 0-3 (23-25, 21-25, 22-25)
Statystyki: https://cbv-web.dataproject.com/MatchSt ... pe=LegList

Egzekucja, pomimo braku Vissotto w składzie, ciężko napisać coś więcej, ciekawe czy ktoś z duetu Leozinho-Honorato dostanie szansę od Renana.

APAN/ELEVA - Guarulhos 3-2 (25-18, 20-25, 16-25, 25-14, 15-13)
Statystyki: https://cbv-web.dataproject.com/MatchSt ... pe=LegList
Guarulhos - APAN/ELEVA 3-2 (20-25, 25-23, 16-25, 25-20, 15-10)
Statystyki: https://cbv-web.dataproject.com/MatchSt ... pe=LegList

Jeden set od awansu do półfinału byli podopieczni Andre Donegi, ale jednak Paese-ball zadziałało: wspaniały sezon ma ten atakujący, zdecydowanie najlepiej punktujący ligi i o ile Guarulhos przegrają z Minas, i to prawdopodobnie łatwo, to sam półfinał jest dużym sukcesem. W decydującym meczu: 26 punktów na 54% ataku.

Sao Jose - Sada Cruzeiro 0-3 (16-25, 15-25, 20-25)
Statystyki: https://cbv-web.dataproject.com/MatchSt ... pe=LegList

Za rok Sao Jose może byc bardzo groźne, ale na ten moment nie ugrali seta z Sadą, która zrobiła na nich 9 asów i 58% ataku.

Volei Renata - Sesi 0-3 (23-25, 16-25, 19-25)
Statystyki: https://cbv-web.dataproject.com/MatchSt ... pe=LegList
Sesi - Volei Renata 3-0 (25-23, 25-23, 25-14)
Statystyki: https://cbv-web.dataproject.com/MatchSt ... pe=LegList

Duża niespodzianka. Raz, że wydawało się, że Campinas może powalczyć w tym sezonie z Minas oraz Sadą Cruzeiro (Gonzalez, Evandro, Lucas, Adriano, Temponi, Elias), a dwa, że dostali niemiłosiernie lanie po pierwszym, wygranym spotkaniu. Wspaniale w Sesi zagrał Darlan Souza, który ma przez COVID/problemy zdrowotne taki sobie sezon, ale pokazał, że to największy brazylijski talent. Niesamowicie na środku śmigał jego rówieśnik, Leo, znakomity Pureza na libero, bardzo dobrze odbił się po dwóch ostatnich sezonach Birigui na przyjęciu, nieśmiertelny na środku Eder, solidny Brasilia na rozegraniu - i duży sukces podopiecznych Andersona. Jeżeli gdzieś fani brazylijskiej reprezentacji mają szukać optymizmu na przyszłość, to właśnie w drużynie z Sao Paulo. 26/34 w ataku zrobił Leo w 9 setach naprzeciw Lucao i Barreto, ależ to będzie gracz.

Półfinały Sesi-Sada i Minas-Guarulhos.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga brazylijska 2020/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Minas - Guarulhos 3-0 (25-21, 25-19, 25-19)
Statystyki: https://cbv-web.dataproject.com/MatchSt ... pe=LegList

Bez historii: świetnie zaczyna wyglądać Sanchez, który uświadomił mi upływ czasu, bo w czerwcu skończy 36 lat - całościowo nie ma tutaj prawa nic się wydarzyć, bardzo stabilna jest gra Minas i ciekawe jak poradziliby sobie w Europie.

Sada Cruzeiro - Sesi Sao Paulo 3-2 (25-21, 26-28, 25-22, 23-25, 15-11)
Statystyki: https://cbv-web.dataproject.com/MatchSt ... pe=LegList

Ciekawy mecz: najpierw Sada Cruzeiro przegrała na własne życzenie drugiego seta (od stanu 24-21, gdy na lewym ataku zaciął się Wallace), potem mocno pomogła Sesi w czwartym - by Sesi przegrało tiebreaka z pięciopunktowej przewagi na początku 5. seta. Szkoda, bo jeżeli Sesi miałoby powalczyć o sensację w tej parze, to chyba wykorzystując kiepski dzień Wallace'a, a tak bardzo ładnie powalczyło, ale to Sada jest blisko finału, aczkolwiek gra niezmiennie pomimo najlepszego składu w kraju nie porywa. W Sesi - wszyscy chyba +- na swoim poziomie, może poza Leo, który królował na siatce, ale w ataku dostał mało piłek, ciężko się czepiać, że Brasilia gra zbyt wolno, Birigui zbyt słabo przyjmuje etc. - tylko wspomnę - wyjściowy skład to roczniki 97, 02, 83, 02, 99, 94, 96.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga brazylijska 2020/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Sesi-SP - Sada Cruzeiro 0-3 (20-25, 20-25, 22-25)
Statystyki: https://cbv-web.dataproject.com/MatchSt ... pe=LegList
WysokiPortorykanczyk pisze: 10 kwie 2022, o 23:41 Szkoda, bo jeżeli Sesi miałoby powalczyć o sensację w tej parze, to chyba wykorzystując kiepski dzień Wallace'a, a tak bardzo ładnie powalczyło, ale to Sada jest blisko finału
I pyk, padło u siebie Sesi, słaby mecz i pewny awans Sady, w końcu dobry mecz Wallace'a, którego będą dużo mocniej potrzebować w finałach z...

Guarulhos - Minas 1-3 (19-25, 23-25, 25-17, 19-25)
Statystyki: https://cbv-web.dataproject.com/MatchSt ... pe=LegList

... Minas. O dysproporcji miedzy zespołami pewnie najlepiej świadczy, że boski Franco wczoraj 26 punktów na 57%, a dało to jedynie seta. Kolejne MVP dla Sancheza (23 pkt, 61%), przypomina Kubańczyk dlaczego w czasach reprezentacyjno-nowosybirskich był uważany za gwiazdę na swojej pozycji.

Finał Minas-Sada, na papierze trochę lepsi ci drudzy, sportowo trochę lepsi ci pierwsi, przynajmniej na ten moment, z tak grającym Sanchezem chyba 50/50, ale zobaczymy.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska 2020/21

Post autor: hunter »

Jak w tym sezonie radzili sobie Renan, Thales i Leozinho?
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga brazylijska 2020/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

hunter pisze: 7 maja 2022, o 14:56 Jak w tym sezonie radzili sobie Renan, Thales i Leozinho?
Thales chyba grał swoje (ex aequo drugi w rankingu przyjmujących), ale kibice w Brazylii go nie lubią, to ciężko mi to zweryfikować (nie za bardzo patrzyłem na Funvic), Renan dużo gorzej niż rok temu, gdzie doprowadził swoją ekipę do półfinału (teraz taki sobie sezon), Leozinho średnio w przyjęciu i dobrze w ataku, ale w finałach grał słabo, w drugim meczu kończył spotkanie nawet 17-letni Arthur w jego miejsce (wielki talent, to inna sprawa). Ale w Turcji sobie radził z tego co kojarzę, to we Francji też sobie pewnie poradzi.

W finałach, gdzie Sada Cruzeiro po decydującym, trzecim spotkaniu ostatecznie triumfowała - i gdzie zadecydowała przede wszystkim przewaga na przyjęciu właśnie. Średnio grała Sada w sumie 3/4 sezonu, a tu KMŚ i powrót na tron Superligi, nieźle.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Państwa Ameryki Południowej”