Ligi azjatyckie

plukotje
Posty: 43
Rejestracja: 26 gru 2019, o 15:21
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: plukotje »

Jutro w Japonii finał Panasonic Panthers - Suntory. Dziś Pantery wygrały z Wolfdogs Kurka po dodatkowym secie, w ktorym Kubiak wrócił na parkiet.
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: dyletant »

I ten set to była spora zasługa Kubiaka, który skończył 6/7 piłek. W nagrodę będzie mógł obijać Muserskiego w finale.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Mistrzostwo Japonii dla ekipy Muserskiego.

Keita zostaje w Korei.

https://www.volleynews.it/noumory-keita ... -kb-stars/
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: ciorny17 »

Baroti na okres rekonwalescencji Muserskiego podpisany przez Suntory Sunbirds. Docelowo do końca listopada Węgier ma grać zamiast Dimy.
Kłamca.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Streeter »

Czy komuś z Was udało się gdziekolwiek znaleźć pełne składy Irańskiej ligi?

Po godzinach grzebania udało mi się znaleźć jedynie coś takiego:

https://volleyball.ir/event/%d9%84%db%8 ... %a7%d9%86/

Jak się kliknie drugą ikonkę od lewej na białym pasku (albo można te szlaczki zangielszczyć google tłumaczem, wtedy nazywa się to Competition booklet) można pobrać PDF'a, w którym są wszelkie składy, problem w tym, że zapisane to wszystko ichnim perskim :( w Google Tłumacza tego nie wrzuci, bo część znaków w tym dokumencie jest jako fotka, tłumaczenie z obrazu też działa mocno wybiórczo - innymi słowy raczej bezużyteczny plik, jeżeli nie umie się czytać ich języka. Gdyby ktoś miał coś ciekawszego na ten temat bardzo proszę o info - wtedy na #ŁączyNasSiatka zagości również liga irańska :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: ciorny17 »

Tu pociągnę wątek, jakby kogoś suche liczby z Japonii ineresowały.

Zawodnicy wymienieni prze Szarego jako ci, którzy złapali pana Boga za nogi.
Rivan Nurmulk (rozegrał tylko 16 setów)
Atak 78/164 48% skuteczności i 41% efektywności
5 asów, 12 błędów na 58 zagrywek
5 bloków

Kvalen
Atak: 130/296 co daje 44% skuteczności i 38% efektywności
10 asów, 29 błędów na 144 zagrywki
16 bloków
245 przyjęć, 51% poztywynego

Emerson Rodriguez
Atak 111/247 45% skuteczności i 35% efektywności
5 asów, 24 błędy na 94 zagrywki
4 bloki

Ten "najlepszy" Padar
Atak 192/350 55% skuteczności i 46% efektywności
30 asów, 46 błędów na 150 zagrywek
17 bloków.

Ogólnie, pod nieobecność Muserskiego, najlepiej punktującym jest Thomas Edgar, którego nie wiem czemu pominąłem z JT Thunders.
Atak: 220/447 co daje 49% skuteczności 43% efektywności
17 asów, 36 błędów na 157 zagrywek.
14 bloków.
Kłamca.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: ciorny17 »

Szary Wilk pisze: 18 sty 2022, o 15:21
Dla naszej reprezentacji to wciąż mniej niż Kubiak, który szarżuje w Japonii na 45 % w ataku jako druga opcja. Właśnie, może ktoś jego staty przytoczyć tu albo w odpowiednim wątku?
Proszę.

Michał Kubiak 16 meczów, 61 setów, 235 punktów.
Atak: 202/461 co daje 44% skuteczności (nie wiem jak wyciągnąć z ich statystyk efektywność)
Serwis 244 zagrywki, 12 asów, 29 błędów
Przyjęcie: 440 przyjęć, 56% pozytywnego
Blok: 21

Brałem to ze zbiorczych statystyk, gdzie nie ma ataków zablokowanych i błędów. Stąd ciężko o efektywności, bo nie chce mi się wierzyć, że suma czap i błędów w ataku to 41, co stanowi 25% ataków.

Źródło
https://www.vleague.jp/men/player_detail/1336
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Szary Wilk »

ciorny17 pisze: 18 sty 2022, o 15:46
Szary Wilk pisze: 18 sty 2022, o 15:21
Dla naszej reprezentacji to wciąż mniej niż Kubiak, który szarżuje w Japonii na 45 % w ataku jako druga opcja. Właśnie, może ktoś jego staty przytoczyć tu albo w odpowiednim wątku?
Proszę.

Michał Kubiak 16 meczów, 61 setów, 235 punktów.
Atak: 202/461 co daje 44% skuteczności (nie wiem jak wyciągnąć z ich statystyk efektywność)
Serwis 244 zagrywki, 12 asów, 29 błędów
Przyjęcie: 440 przyjęć, 56% pozytywnego
Blok: 21

Brałem to ze zbiorczych statystyk, gdzie nie ma ataków zablokowanych i błędów. Stąd ciężko o efektywności, bo nie chce mi się wierzyć, że suma czap i błędów w ataku to 41, co stanowi 25% ataków.

Źródło
https://www.vleague.jp/men/player_detail/1336
No to statystyki w ataku są słabe, nawet nie uwzględniając efektywności. Japończycy raczej blokiem nie straszą i ciężej jest tam nabić się na mocny blok niż w Europie, dlatego zapewne większość nieskończonych ataków jest podbijana lub ewentualnie wyblokowywana. Jeśli jest zawodnik, który ma bardzo dobry kontrakt, jest z zagranicy, to zapewne są też co do niego bardzo duże oczekiwania. A że wszystko rozchodzi się tam o grę w ofensywie, to raczej Kubiak nie wypada tutaj za dobrze.

Oczywiście dla Panasonic Panthers wartość Kubiaka jest zapewne inna, niż byłaby ona dla innych klubow z tej ligi. Nie bez powodu trzymają go już tam 6 rok. Na pewno mają go za lidera zespołu, spełnia swoją rolę, w przyjęciu też gra bardzo dobrze. Ilość bloków ciężko ocenić, ale 21 na 16 meczów to chyba niezły wynik (ogólnie, nie mówię o grze w konkretnej lidze).


Tak czy siak na mnie nie robi to wrażenia i według mnie co prawda takie suche i niekompletne statystyki nie mogą być odzwierciedleniem formy Kubiaka, ale jednak dużo o nim mówią i biorąc pod uwagę jego sezon reprezentacyjny, to można wysunąć jakieś podstawowe wnioski. I jednym z nich jest to, że Kubiak jednak trochę przystosował się do poziomu siatkówki japońskiej i miał ogromne problemy w grze z zawodnikami, którzy grają w mocnych klubach w ligach europejskich. Ewidentnie po prostu od nich odstawał.

Czy Kubiak ma kontrakt na następny sezon lub są już jakieś przecieki odnośnie kontraktu? Jest jakaś szansa, że jednak Panasonic Panthers mu podziękują i będą się rozglądać za kimś młodszym i bardziej ofensywnym? Bardzo napędziłoby to karuzelę transferową odnośnie jego osoby w innych ligach. A według mnie na czołowe kluby w Polsce czy Włoszech/Rosji to już za późno.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: ciorny17 »

Wiesz, w składzie Panthers jest kilku graczy reprezentacji Japonii: Yamamuchi, Otake, Shimizu. Także pod tym względem oni nie potrzebują graczy wybitnych, chociaż i tak Sunbirds czy Wolfdogs z Muserskim i Kurkiem odpowiednio są lepsi niż Pantery. A sam Kubiak ma chyba kontrakt jeszcze na przyszły rok w Japonii. Coś mi non stop świta, że sam mówił, że dopóki starsza z córek nie skończy szkoły, on tam zostanie.
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Szary Wilk »

ciorny17 pisze: 19 sty 2022, o 18:23 Wiesz, w składzie Panthers jest kilku graczy reprezentacji Japonii: Yamamuchi, Otake, Shimizu. Także pod tym względem oni nie potrzebują graczy wybitnych, chociaż i tak Sunbirds czy Wolfdogs z Muserskim i Kurkiem odpowiednio są lepsi niż Pantery. A sam Kubiak ma chyba kontrakt jeszcze na przyszły rok w Japonii. Coś mi non stop świta, że sam mówił, że dopóki starsza z córek nie skończy szkoły, on tam zostanie.
Starsza córka Kubiaka ma rocznikowo 8 lat (źródło: Wiki). Do szkoły podstawowej w Japonii chodzi się od 6 do 12 roku życia. Oznacza to, że Kubiak ma zamiar tam grać jeszcze 4 lata, czyli do 2026 roku. Wówczas miałby 38 lat. Musiałby albo rządzić tym klubem jak reprezentacją, albo nie wiem, mieć na kogoś haki :D

To tak z przymrużeniem oka. Na moje pytanie odpowiedziałeś - Czyli Kubiak tam minimum rok jeszcze zostaje. I to przybliża mnie do stwierdzenia, że w Polsce po powrocie raczej nie będzie miał czego szukać. Zakładam, że jak wróci z Japonii, to kadrowiczem już nie będzie, a 35-36 lat na karku przy średnich statystykach w Japonii, w której spędził kilka ładnych sezonów raczej mu nie pomoże przy wyborze nowego klubu, więc najlepiej dla niego byłoby, gdyby siedział tam tak długo, jak go będą chcieli :) A potem może ze dwa sezony na dogranie kariery.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: ciorny17 »

Szary Wilk pisze: 19 sty 2022, o 18:34 [To tak z przymrużeniem oka. Na moje pytanie odpowiedziałeś - Czyli Kubiak tam minimum rok jeszcze zostaje.
Kurde, wiesz co, nigdzie nie widzę tych 2 lat. W newsach z lutego zeszłego roku, że przedłużył o rok. A właśnie bez reaserchu sądziłem, że 2.
https://sport.tvp.pl/52530139/michal-ku ... c-panthers
Kłamca.
Siekier
Posty: 297
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Siekier »

Jak ktoś się chce czegoś dowiedzieć o lidze katarskiej czy irańskiej - struktura, kluby, poziom, kibice to Łukasz Żygadło podzielił się ze mną tą wiedzą w podcaście: https://www.youtube.com/watch?v=UEsBxMLFVaY
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: ciorny17 »

Kubiak przedłużył w Panthers
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Rozgrywający reprezentacji Japonii, Naonobu Fujii, ma czwarty stopień zaawansowania nowotworu żołądka, oby oszukał statystykę i przeżył. :<
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Szary Wilk »

Wolfdogs Nagoya w finale ligi japońskiej. Może nie jest to dobry wyznacznik, bo liga jest jaka jest, ale Kurek rozgrywa chyba tam jeszcze lepszy sezon niż poprzedni. Kosmiczne liczby kręci Bartek. Fakt, że w Japonii, nie Europie, ale mimo wszystko nie każdy gra tam na takim poziomie.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Streeter »

Skuteczność Bartka zdecydowanie najlepsza: 54.7%. Ale z drugiej strony na drugim miejscu jest Sharon Evans z 52.9%, który raczej cudów w Europie nie grał, a trzeci Padar z 52.3%, którego w zasadzie na poziomie "sensownej siatkówki" nikt nie zweryfikował. Piąty z kolei jest zabytkowy Fonteles z 51.5%. A przed nim Japończyk Masahiro Yanagida z 52%. Z ciekawszych nazwisk w TOP10 jest jeszcze pamiętany przez gdańskich kibiców z I ligi Thomas Edgar z 49.7 na miejscu 9. Warto zanurzyć się głębiej, bo dopiero na miejscu 19 odnajdujemy drugą naszą gwiazdę, Kubiaka, z 46%. Na marne pocieszenie dodam, że są i gorsi stranieri, np. miejsce dalej jest... były rozgrywający Olsztyna, który w międzyczasie został przyjmującym, Jonas Kvalen (20 miejsce, 45.4%), czy pewnie bliżej nikomu nieznany reprezentant Indonezji Rivan Nurumuruki (26 miejsce, 41.3%).

W każdym razie bardziej bym te liczby traktował jako ciekawostkę niż wyznacznik formy, choć oczywiście że lepiej być w tym rankingu 1 niż 19 :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Szary Wilk »

Streeter pisze: 4 kwie 2022, o 12:17 Skuteczność Bartka zdecydowanie najlepsza: 54.7%. Ale z drugiej strony na drugim miejscu jest Sharon Evans z 52.9%, który raczej cudów w Europie nie grał, a trzeci Padar z 52.3%, którego w zasadzie na poziomie "sensownej siatkówki" nikt nie zweryfikował. Piąty z kolei jest zabytkowy Fonteles z 51.5%. A przed nim Japończyk Masahiro Yanagida z 52%. Z ciekawszych nazwisk w TOP10 jest jeszcze pamiętany przez gdańskich kibiców z I ligi Thomas Edgar z 49.7 na miejscu 9. Warto zanurzyć się głębiej, bo dopiero na miejscu 19 odnajdujemy drugą naszą gwiazdę, Kubiaka, z 46%. Na marne pocieszenie dodam, że są i gorsi stranieri, np. miejsce dalej jest... były rozgrywający Olsztyna, który w międzyczasie został przyjmującym, Jonas Kvalen (20 miejsce, 45.4%), czy pewnie bliżej nikomu nieznany reprezentant Indonezji Rivan Nurumuruki (26 miejsce, 41.3%).

W każdym razie bardziej bym te liczby traktował jako ciekawostkę niż wyznacznik formy, choć oczywiście że lepiej być w tym rankingu 1 niż 19 :)

Streeter
A Muserski?
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Streeter »

Muserski ma 54.2% (425/784), ale nie jest uwzględniony w tym rankingu na stronie V-League. Możliwe, że ma to związek z ilością rozegranych meczów - Dima ma ich 20, przy 32 Kurka, 34 Evansa czy 36 Padara. Więc gdyby go dodać do rankingu to byłby na miejscu numer 2.

Ogólnie gdybyś chciał szerzej poanalizować te liczby, to strona ich ligi jest dość przejrzysta:
https://www.vleague.jp/record/player_ra ... ing_type=1

Jeżeli te dynamiczne linki dobrze działają, to powyższy powinien uruchomić wspominany wyżej ranking. Jeżeli nie to wywal sobie to wszystko po slashach i tam pod rankingami krótkimi jest see more. Generalnie strona najpierw straszy szlaczkami, ale potem z automatu przełącza się na angielski, przynajmniej na Chromie na telefonie.

Edit:

Jak już przeglądamy rankingi azjatyckich lig, to próbowałem coś podobnego znaleźć odnośnie Korei, tam strona niestety mniej przejrzysta i nic takiego nie znalazłem, udało mi się jedynie znaleźć na stronie globalsportsarchive ranking najlepiej punktujących po 36 meczach, który wygląda tak:

1. Kyle Russell (Samsung Blue Fangs) - 584 pkt
2. Noumory Keita (KB Stars) - 507 pkt
3. Alexandre Ferreira (Seoul Woori) - 469 pkt
4. Leonardo Leyva (Ansan OK) - 462 pkt
5. Lincoln Alexander Williams (KAL Jumbos) - 370 pkt
6. Daudi Okello (Suwon KEPCO) - 355 pkt

Co ciekawe na pierwszym miejscu w tabeli koreańskiej ligi zamieszczonej tam na stronie globalsportsarchive z 70 punktami prowadzi KAL Jumbos przed KB Stars z 62, zaś ekipa najlepiej punktującego Russella jest szósta. To by sugerowało, że oprócz "tłuczka", Koreańczycy obok również mają znaczenie, dla miejsca w tabeli :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Szary Wilk »

Ferreira zostaje w Korei? Chciałbym go w Polsce jeszcze zobaczyć.

Kurek finał na 68 procentowej skuteczności. MVP sezonu jak nic. Może ta liga to żaden wyznacznik, ale gdyby nie był w formie, to nie grałby tak dobrze nawet tam.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: ciorny17 »

Suntory drugi raz z rzędu mistrzem Japonii. Kurek i jego Wolfdogs mimo zwycięstwa w pierwszym meczu finałów, w drugim gładko przegrali 0-3 i w złotym secie do 17. Muserski znów najlepszy, Wpis Niesse Huttunena na twiterze, czyli kogoś o kim za dużo się nie mówi, a ma pewnie więcej zawodników w swojej stajni jak Matijasevic (między innymi z Finem współpracuje Michalak), może sugerowac, że Bartek zostanie na kolejny sezon w Japonii.
Sam Bartek w meczu 19/34 w ataku, jednak w goldenie "tylko" 7/19.
Obrazek
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Szary Wilk »

Jakaś lista do koreańskiegodraftu jest?
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: SerCos »

Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Szary Wilk »

SerCos pisze: 19 kwie 2022, o 19:07 Tutaj jest jakaś lista:

https://www.voleybolaktuel.com/tugba-se ... ikartildi/
Dzięki.

Szczerze powiedziawszy, to najbardziej zaskoczyło mnie tam nazwisko Saitty. Już to widzę, jak Koreańczycy biorą do siebie rozgrywającego :D

Masa znanych zawodników. Sporo mogłoby kontynuować z powodzeniem kariery w Europie, nawet w najlepszych ligach. Patrzę sobie na tę listę i przypomina mi się, jak w tym drafcie odpadli Hernandez czy Konarski, a wybrali Krzyśka :D Ciekawi mnie jakie tam kryterium wyboru jest.

Z ciekawszych nazwisk (jak komuś nie chce się tam wchodzić)
-Luca Vettori
-Filippo Lanza
-Fernando Hernandez
-Michael Sanchez
-Liberman Agamez
-Oreol Camejo
-Maurice Torres
-Nemanja Petrić
-Thijs ter Horst
-Saber Kazemi
-Luigi Randazzo

I wiele innych

Jeszcze Thomas Edgar, czyli prawdopodobnie Japończycy nie przedłużyli z nim kontraktu na nowy sezon (volleybox również o tym pisze). 5 lat gry dla JT Thunders.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: SerCos »

Na stronie ligi koreańskiej już jest oficjalna lista, ta trzecia grupa z poprzedniej strony to rezerwowi.

https://www.kovo.co.kr/news/61002_kovon ... ?num=31510
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: SerCos »

Wyniki draftu do ligi koreańskiej:
Liga męska: https://www.kovo.co.kr/news/61002_kovon ... ?num=31531
Liga żeńska: https://www.kovo.co.kr/news/61002_kovon ... &sch=&scw=

Na stronie https://www.volleyball.it/korea-gli-ing ... ter-horst/ są zawodnicy przypisani do klubów w bardziej czytelny sposób.

Zdjęcie na włoskiej stronie są z Facebooka koreańskiej ligi, gdzie też widziałem jakiś film z draftu.

Obrazek
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Streeter »

http://laczynassiatka.pl/#/leagues/2022 ... e1dc793117

Japonia gotowa, chciałem zrobić razem z Koreą, ale w Korei jeszcze widzę trochę braków, więc się wstrzymam :) ale póki co łapcie Japonię.

Zagraniczne nazwiska nie są już tak mocne jak kiedyś, mam wrażenie. Oczywiście wciąż w lidze będą Kubiak i Kurek. Kilku azjatyckich zawodników z innych krajów pojawi się na boisku, oprócz nich Aaron Russell, Tine Urnaut, Enock Some, Sharone Vernon-Evans, Dmitriy Muserskiy, Alain Junior De Armas Berrio, Rafael Araujo, Krisztián Pádár oraz Carlos Alberto Araujo.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

https://www.volleyball.it/news/37909682 ... na-e-sabbi

Jedziesz na 2,5 miesiąca, dostaniesz więcej niż za 218 meczów w Pluslidze, pograsz sobie z Juantoreną, stracisz może z seta, a na wiosnę jeszcze podpiszesz jakiś kontrakt we Włoszech: interes życia Bednorza.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: ciorny17 »

Abstrahując od osiągnieć itp., to Bednorz chyba spośród wszystkich polskich zawodników, szatnię dzielił z naprawdę imponującą ilością topowych zawodników: Juantorena, Michajłow, A. Wołkow, Ngapeth, Christenson, Anderson, Zajcew, Holt, Urnaut, Wlazły, Lisinac, Piechocki :D Chyba tylko Żygadło mógłby mu dorównać.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Winiarski czy Świderski mogliby mieć podobną wyliczankę, Winiarski w Trentino pograł z Meonim, Andre, Hellerem, Nikołowem, Kazijskim, Grbiciem, Vissotto i potrenował rok z Juantoreną, jeszcze Fakieł z Vermiglio i w sumie wszyscy najlepsi gracze Skry od Wlazłego przez Kurka i Antigę do Conte i Lisinaca.

Ale owszem, wynikowo np. Śliwka bije go na głowę, ale chyba wolałbym konto bankowe Bednorza. ;)
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Streeter »

http://laczynassiatka.pl/#/leagues/2022 ... 8f29187ad3

Jako że jest wątek na ligi azjatyckie, to wrzucę tutaj - udało mi się po długich cierpieniach przebrnąć przez Koreę :D chyba najcięższa liga do rozpisania, przez przerażającą ilość Kimów, Lee i innych Parków. W sumie ciężko wiele napisać, o zagranicznych zawodnikach było już wspomniane, koreańskich można uświadczyć pod powyższym linkiem. Jedno co się rzuca w oczy, to jednak niższa jakość tych zawodników zagranicznych w stosunku do poprzednich lat.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne państwa”