Liga izraelska 2022/23

Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Liga izraelska 2022/23

Post autor: Streeter »

http://laczynassiatka.pl/#/leagues/2022 ... 5efb5341ee

Tak, wiem, poniosło mnie :] ale udało się znaleźć dość sporo informacji o tej lidze, więc pomyślałem, że zrobię. Wbrew pozorom na przestrzeni lat przewinęło się tu dość sporo dobrych zawodników. Nawet w zeszłym sezonie był tu Kyle Ensing, który potem podobał się nam w VNL.

Mamy tutaj 10 klubów, głównie zwanych Hapoel albo Maccabi (tych pierwszych jest 5, tych drugich 3). Academic Team prowadzi Grzegorz Ryś, natomiast za atak w Hapoelu Menashe Emek Hefer odpowiada 19-letni Polak Mateusz Karpow. To tyle jeżeli chodzi o polskie akcenty, choć jak jesteśmy przy Izraelu to nie można nie wspomnieć o Sebastianie Davashu, bardziej może znanym w Polsce jako Sebastian Pęcherz. Od 2011 na przemian reprezentował Hapoel Yoav Kfar Saba oraz Hapoel Mate-Asher Ako. Po poprzednim sezonie zakończył karierę zawodniczą i został szkoleniowcem żeńskiego Hapoelu Kfar Saba.

Ciekawą sprawą jest ławka trenerska Maccabi Hod Hasharon, gdzie zasiada legendarny ojciec Avitala Selingera, 85-letni Arie. Wiekiem przebija nawet rosyjskiego długowiecznego Nikolaya Karpola, który jest rok młodszy. Z tych lig co miałem przyjemność przygotować to zdecydowanie najstarszy aktywny szkoleniowiec.

Ponadto mamy tu zawodników z USA, Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny, Rosji, Argentyny, Białorusi, Ukrainy, Azerbejdżanu, Kazachstanu, Bułgarii, Kolumbii, Grecji, Serbii, Portoryko, Brazylii, Niemiec oraz Filipin.

Jest znany z Jastrzębia Alexander Shafranovich, który w Hapoelu Mate-Asher Ako odpowiada za przyjęcie oraz jest asystentem szkoleniowca. Arturo Iglesias, który również występował w Jastrzębiu, dziś reprezentuje Maccabi Tel Aviv, podobnie jak były środkowy Będzina Viacheslav Batchkala.

Całość składów w linku u góry posta.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne państwa”