Liga Mistrzów 2021/2022

dyletant
Posty: 5075
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: dyletant »

Czy Grecja była takim sztucznym tworem to bym polemizował. O jej zaniku jako poważnym ośrodku zadecydował kryzys gospodarczy a potem nieudolne rządy kolejnych ekip. Natomiast mieli wszystko: pieniądze, najlepszych kibiców (to im zostało do tej pory), gwiazdy (Weber w swojej pierwszej wizycie w Olsztynie przywiózł ze sobą Dante Amarala, Marcelinho oraz Ernardo Gomeza), w Iraklisie grali wtedy Ball ze Stanleyem, regularne sukcesy w CEV i w LM. Do tego mieli też mocną reprezentację, która grała w Lidze Światowej i prawie weszła do 4 IO ( stawiam nerkę, że w tym stuleciu już takiej szansy mieć nie będą), nawet jeśli to był turniej u siebie to by był wynik ponad stan. Bardziej sztuczna właśnie jest Turcja ( pamiętamy sezonowe Trentino 2.0 w Ankarze), która dopiero zaczyna budować poważną siatkówkę męską, zdominowaną przez ich koleżanki.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Grecka liga upadła przez kryzys, ale Grecja nie ma dobrej reprezentacji, na dłuższą metę to nie mogło się udać, te lata 2000-2006 to okres, gdzie dzięki niezłemu pokoleniu (i uwielbianym przez Ciebie naturalizacjom) mieli dobrych rodzimych zawodników, bo w takim Iraklisie na greckim obywatelstwie grali Słowak Kravarik, Bułgar Baew i Kubańczyk Brooks. I Turcja jest dobrym porównaniem, bo tam też zbudowali sobie Halkbank, ale po trzech latach kadra była już coraz gorsza, bo to reprezentacyjna siatkówka ciągnie siatkówkę, a z Turcją do niedawna było jak było. Zeby wyłożyć 4-5 milionów euro to nie jest wielkie wyzwanie, dlatego mieliśmy topowe zespoły w Grecji (mężczyźni), Azerbejdżanie (kobiety), Szwajcarii (K), Turcji (M), Francji (K) czy Hiszpanii (K) u mężczyzn i kobiet, nie zostało z tego nic, bo żaden z tych krajów nie ma w dłuższej perspektywie mocnej reprezentacji. A jak już ustaliliśmy w innym temacie, poziom ligi nie wpływa na poziom szkolenia (Słowenia, Serbia, USA), dlatego to były 'sztuczne' twory.
Streeter
Posty: 7250
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Streeter »

Wiadomo że pod kątem rodzimych siatkarzy, taka Grecja czy Turcja nie miała i nie ma startu do Polski, Włoch, Rosji czy nawet Francji, ale to też nie do końca powód, by nie dało się zbudować fajnej ligi (na co przykładem jest owa dawna liga grecka) - dało się tam znaleźć kilku zawodników nadających się na znośny poziom, dorzuciło kilku obcokrajowców, tak zbudowało Iraklis, Pananthinaikos i Olympiakos i można było grać. Aż tak wtedy samej ligi greckiej nie śledziłem, bardziej puchary, ale zakładam że były tam też twory w typie naszej Nysy czy Będzina, zbudowanie głównie z rodzimych siatkarzy, co w kontekście tych drużyn wyżej sprowadzało się do jechania na godzinkę z prysznicem spuścić oklep i powrotu do Aten/Salonik/Pireusu. A i taki Grek coś tam się zawsze nauczył od takiego Milkjovicia, przez co potem lepiej grał. Nie daje sobie głowy uciąć, ale możliwe że obecny wzrost reprezentacji Turcji też wynika z tego, że był tam chwilę Juantorena czy Fonteles i można było albo z nimi pograć a jak nie to zobaczyć że da się fajnie żyć z siatkówki nawet w swoim kraju. Ale oczywiście mógł być to też czysty przypadek i po prostu zbieżność faktów.

Ale zgadzam się, że wzmocnienie innych lig oznaczałoby osłabienie naszej, więc zależy z której strony na to patrzeć, czy tak jest lepiej czy nie ;)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
buzinga
Posty: 1235
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: buzinga »

Olimpiakos, Panathinaikos czy Irakilis to kluby wielosekcyjne. Grecy mają duże zamiłowanie do koszykówki. Popatrzcie sobie ile naszych klubów siatkarskich ma inne sekcje. Nie znam państwa w Europie które ma mocną ligę siatkarską, koszykarską i piłki ręcznej. We wszystkich tych sportach potrzebni są ludzie wysocy. Także o zdolnych utalentowanych ruchowo nastolatków siatkówka musi rywalizować z innymi dyscyplinami. W Grecji czy Hiszpanii stała na straconej pozycji i rzeczywiście te ligi byłby wydymuszkami, bo rdzenni zawodnicy muszą ją w dłuższej perspektywie czasowej pociągnąć, a jak jest małe zaplecze do szkolenia to klops.

Idealnie pasują do sytuacji słowa Oskara Kaczmarczyka z ostatniego podcastu u Siekiera dotyczące stawiania przez CEV na siatkówkę kobiecą kosztem męskiej. Mniejsza rywalizacja.
Streeter
Posty: 7250
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Streeter »

Simon o swoim geście podczas meczu:
Po prostu była jedna osoba, która mówiła dużo, za dużo, tylko przekazałem jej, żeby się zamknęła. W każdym razie, nic specjalnego, wszystko normalne
Czyżby Brandt dorobił się antyfana? :D patrząc na budowę Simona, nie chciałbym z nim mieć na pieńku :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: rzr »

Taka ciekawostka - rząd będzie dofinansowywał drużyny z +L i TL grające w europejskich pucharach:
https://www.plusliga.pl/news/id/48696.html
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
Arw165
Posty: 1412
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Arw165 »

Streeter pisze: 14 sty 2022, o 16:52 Simon o swoim geście podczas meczu:
Po prostu była jedna osoba, która mówiła dużo, za dużo, tylko przekazałem jej, żeby się zamknęła. W każdym razie, nic specjalnego, wszystko normalne
Czyżby Brandt dorobił się antyfana? :D patrząc na budowę Simona, nie chciałbym z nim mieć na pieńku :)
Streeter
Mam nadzieję, że chodzi o coś więcej niż "łykamy to, jedziemy dalej" (nie znam Brandta z innej strony), bo inaczej się okazuje, że Simon to przewrażliwiony chłop. Przypomina mi się LN, gdzie sędzia naszych pouczał, bo rezerwowy wali w bandę i dekoncentruje przeciwnika.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: michal1983 »

Obejrzałem dzisiaj w nocy jeszcze raz cały mecz dokładnie. Było tu dużo głosów krytyki w stosunku do Smitha a facet nie dość że jest oazą spokoju (chyba Streeter o tym pisal że chłop nie pęka) to w dodatku bronił, zagrywał i rozgrywał! Fakt, od środkowego wymaga się innych cech ale to jest właśnie Zaksa która ma przewagę dzięki wszechstronności. Dla mnie Smith jest idealnym zawodnikiem na taką LM i trochę nie rozumiem tej krytyki.

Kąśliwe uwagi Drzyzgi na temat Marcina Janusza w niektórych momentach wręcz karykaturalne.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Orduna »

Orduna pisze: 13 sty 2022, o 17:40 W mojej głowie narodziły się 2 pytania organizacyjne odnośnie LM.
1. Czy w ćwierćfinale mogą zagrać ze sobą 2 zespoły z 1 kraju np. Zaksa-JW, Zenit- Dynamo?
2. Czy będzie tylko jedno losowanie z ustalonymi ścieżkami np tak było rok temu i wiadomo było że zwyciezca Zaksa Lube zagra ze zwycięzcą Skra- Zenit czy będzie drugie losowanie po ćwiercfinalalach?
Jeśli kto zna odpowiedzi miło będzie jak wyjaśni
Ponawiam pytanie ;)
buzinga
Posty: 1235
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: buzinga »

Orduna pisze: 15 sty 2022, o 10:35
Orduna pisze: 13 sty 2022, o 17:40 W mojej głowie narodziły się 2 pytania organizacyjne odnośnie LM.
1. Czy w ćwierćfinale mogą zagrać ze sobą 2 zespoły z 1 kraju np. Zaksa-JW, Zenit- Dynamo?
2. Czy będzie tylko jedno losowanie z ustalonymi ścieżkami np tak było rok temu i wiadomo było że zwyciezca Zaksa Lube zagra ze zwycięzcą Skra- Zenit czy będzie drugie losowanie po ćwiercfinalalach?
Jeśli kto zna odpowiedzi miło będzie jak wyjaśni
Ponawiam pytanie ;)
1. Tak, Zaksa może zagrać z JW. Warunek jest taki że jedni muszą być rozstawieni drudzy nie. Nie mogą się tylko spotkać zespoły z tych samych grup.
2. Jest identycznie jak rok temu. Losowanie par ze ścieżkami. Zwycięzca ćwierćfinału nr 1 z zwycięzca ćwierćfinału nr 2. A 3 z 4.

NIe wiem czy wyniku korony nie dojdzie do jakichś zmian, ale na razie zasady są takie.
kamil1999
Posty: 5497
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

michal1983 pisze: 15 sty 2022, o 10:11 Obejrzałem dzisiaj w nocy jeszcze raz cały mecz dokładnie. Było tu dużo głosów krytyki w stosunku do Smitha a facet nie dość że jest oazą spokoju (chyba Streeter o tym pisal że chłop nie pęka) to w dodatku bronił, zagrywał i rozgrywał! Fakt, od środkowego wymaga się innych cech ale to jest właśnie Zaksa która ma przewagę dzięki wszechstronności. Dla mnie Smith jest idealnym zawodnikiem na taką LM i trochę nie rozumiem tej krytyki.

Kąśliwe uwagi Drzyzgi na temat Marcina Janusza w niektórych momentach wręcz karykaturalne.
Tak w tych elementach wyglądał nieźle i to też pokazuje jak dobrze Zaksa buduje skład, że bierze sobie zawodników, którzy pasują do ich systemu gry bo wyobraźmy sobie na jego miejscu Nowakowskiego;)
Ale mimo to jego występu z tak tragiczną grą w ataku i nie najlepszym bloku nie można nazwać udanym.
Cucine Lube zdominowało środek. Zaksa IMO była trochę pewniejsza na skrzydłach(Semeniuk i Śliwka w super formie), ale na środku rządziło i dzieliło Lube. Choć De Cecco jużtrochę przesadził z tą ilością piłek do Simona co się odbiło dwoma blokami nad nim i nerwową końcówką.

Strasznie się Drzyzga uwziął na Janusza. Całe szczęście, że oglądałem mecz z trybun a nie z telewizora:)
Swoją drogą fajny widok widzieć dopingujących fanów z Kędzierzyna razem z tymi z Zawiercia. Mogłem w sumie wziąć moją koszulkę i szalik z JW tym bardziej, że też blisko klubu kibica Zaksy siedziałem;)
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: michal1983 »

Fajnie się to Kamilu czyta. I o to właśnie chodzi.
Pozdro
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Orduna »

buzinga pisze: 15 sty 2022, o 12:15
Orduna pisze: 15 sty 2022, o 10:35
Orduna pisze: 13 sty 2022, o 17:40 W mojej głowie narodziły się 2 pytania organizacyjne odnośnie LM.
1. Czy w ćwierćfinale mogą zagrać ze sobą 2 zespoły z 1 kraju np. Zaksa-JW, Zenit- Dynamo?
2. Czy będzie tylko jedno losowanie z ustalonymi ścieżkami np tak było rok temu i wiadomo było że zwyciezca Zaksa Lube zagra ze zwycięzcą Skra- Zenit czy będzie drugie losowanie po ćwiercfinalalach?
Jeśli kto zna odpowiedzi miło będzie jak wyjaśni
Ponawiam pytanie ;)
1. Tak, Zaksa może zagrać z JW. Warunek jest taki że jedni muszą być rozstawieni drudzy nie. Nie mogą się tylko spotkać zespoły z tych samych grup.
2. Jest identycznie jak rok temu. Losowanie par ze ścieżkami. Zwycięzca ćwierćfinału nr 1 z zwycięzca ćwierćfinału nr 2. A 3 z 4.

NIe wiem czy wyniku korony nie dojdzie do jakichś zmian, ale na razie zasady są takie.
Dzięki.
Tak dodam jeszcze od siebie że o wiele bardziej wyobrażam sobie sukces Zaksy niż JW w LM. Bardziej mnie ta drużyna przekonuje. Nie wiem czy macie podobne odczucia.
Streeter
Posty: 7250
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 15 sty 2022, o 12:56 na środku rządziło i dzieliło Lube
Nic dziwnego. Mając po kosmicie na rozegraniu i środku, ciężko nie rządzić ;) swoją drogą chciałbym zobaczyć De Cecco z jakimś naszym środkowym, ciekawe jakby to wyglądało. Z tego co pamiętam i kojarzę to chyba póki co nie było takiej okazji.

Moim zdaniem Smith w Zaksie nie jest żadnym problemem. To mądry i doświadczony zawodnik, bardzo przydatny niemal w każdej drużynie. Problemem jest natomiast to, że ktoś założył że David w wieku 37 lat będzie tłukł cały sezon niczym rok starszy Gladyr. Obecnie mamy sytuację, że Smith i Rejno to tacy idealni goście na tego wchodzącego z ławki, a problem polega na tym, że jeden z nich musi być w szóstce. Choć personalnie do samych siatkarzy bym pretensji nie miał - wydaje mi się, że każdy ze środkowych gra to, na co go obecnie stać. No a że środek zbudowano jak zbudowano to już nie wina tych chłopaków.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
buzinga
Posty: 1235
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: buzinga »

Orduna pisze: 15 sty 2022, o 14:15
Dzięki.
Tak dodam jeszcze od siebie że o wiele bardziej wyobrażam sobie sukces Zaksy niż JW w LM. Bardziej mnie ta drużyna przekonuje. Nie wiem czy macie podobne odczucia.
Mam identycznie. Wszystko bierze się z tego, że Zaksa ma więcej argumentów grając przy negatywnym przyjęciu. Kwestia tylko czy Janusz im będzie dowoził dokładność, bo na początku sezonu wyglądało to blado. Teraz widać u Marcina postęp i powiedzmy że jest akceptowalny. Ma tu jeszcze spore rezerwy, moim zdaniem. JW z kolei ma za miękkich graczy na skrzydłach. Jak ich Lube, Perugia, Dynamo czy Zenit zaczną cisnąć na zagrywce to będzie dużo większy problem. Choć trzeba przyznać,że ich linia przyjęcia wydaje się stabilniejsza od zaksiarskiej, Jednak ostatecznie to siła ognia zadecyduje. Kluczem byłby tu rozwój ofensywny Fornala, ale sam widzisz jak to wygląda.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Orduna »

Kompromitacja Warszawy w LM część 1743.
Niech już Resovia bierze tego Anastasiego, bo nie da rady na to patrzeć.
Wymiana Kwolka na Conte czy Defalco to byłby dla nas złoty interes. Po raz kolejny dno i wodorosty :(
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Matson »

Ale bałagan
randomNick26
Posty: 53
Rejestracja: 25 mar 2021, o 12:34
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: randomNick26 »

A tym czasem w meczu Zenita, Urnaut na libero a Gdebennikow N przyjęciu :o
aziente
Posty: 270
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 10:02
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: aziente »

A na środku w Jastrzębiu Clevenot :)
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: krzysiu »

Zaksa przełozony mecz na 12 lutego w Nowosybirsku.. no to będzie mega ciężko
Pawel9221
Posty: 1183
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Pawel9221 »

krzysiu pisze: 25 sty 2022, o 18:12 Zaksa przełozony mecz na 12 lutego w Nowosybirsku.. no to będzie mega ciężko
Nie rozumiem, z jakiej racji mamy grać drugi raz w Rosji ?
Dejwu
Posty: 308
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:42
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Dejwu »

Zapewne był to warunek konieczny aby nie dostać WO.
dyletant
Posty: 5075
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: dyletant »

randomNick26 pisze: 25 sty 2022, o 17:47 A tym czasem w meczu Zenita, Urnaut na libero a Gdebennikow N przyjęciu :o
i 0:2 dla Vojvodiny :D
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
bono
Posty: 3470
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: bono »

Covid rozdaje karty
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Dejwu
Posty: 308
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:42
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Dejwu »

Jak Warszawa przegra dzisiaj za 3pkt to mocno utrudni dla Zaksy wyjście z 2msc.
W takim wypadku (zakładając porażkę z Lube) będzie trzeba wygrać w Novosibirsku
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Lucarelli »

Projekt/Onico i historia ich występów w Europie to dno i 10 metrów mułu.
Daisukke
Posty: 45
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 08:54
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Daisukke »

Z kim Jastrzębie musi zagrać, żeby Tervaporrti powąchał parkiet?
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Orduna »

Fornal poziomem nadawałby się na rezerwę do Projektu. Aktualnie to jego brat jest bardziej wartościowym zawodnikiem. Jak JW chce coś w tym sezonie ugrać to musi postawić na parę Szymura-Clevenot. Fornal gra jakby był po 10 kontuzjach barku, coś jak Murillo w ostatnich latach kariery.
Zjazd potężny!
Szary Wilk
Posty: 7914
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Daisukke pisze: 25 sty 2022, o 19:08 Z kim Jastrzębie musi zagrać, żeby Tervaporrti powąchał parkiet?
Ostatnio zagrał połowę 2 seta i całego 3 seta z Friedrischafen.

Straciłem rachubę czasu. Nie wiedziałem, że Projekt już grał. Totalna kompromitacja, kolejny raz. To nic, że ugrali seta, skoro 3 sety dostali do 17 i 18. Wstyd jak cholera, żeby nas reprezentowali gdziekolwiek.
kamil1999
Posty: 5497
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze: 25 sty 2022, o 19:21
Daisukke pisze: 25 sty 2022, o 19:08 Z kim Jastrzębie musi zagrać, żeby Tervaporrti powąchał parkiet?
Ostatnio zagrał połowę 2 seta i całego 3 seta z Friedrischafen.

Straciłem rachubę czasu. Nie wiedziałem, że Projekt już grał. Totalna kompromitacja, kolejny raz. To nic, że ugrali seta, skoro 3 sety dostali do 17 i 18. Wstyd jak cholera, żeby nas reprezentowali gdziekolwiek.
Nas? Kogo reprezentują, tego reprezentują. Ja nie jestem Warszawiakiem. Nawet mi to jakoś bardzo nie przeszkadza bo fajny zespół zebrał Ziirat. Ale faktycznie choć porażka z Ziiratem mogła się przydarzyć to nie wypada jednak z nim przegrać dwa razy i to w takim stylu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”