Liga Mistrzów 2022/2023

Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: tomasol »

Ciężko się ogląda ZAKSĘ spod ręki Sammelvuo, przede wszystkim wyglądają na zespół rozregulowany. Masa niedokładności, nieporozumienia, sporo jak na tę klasę zawodników błędów. Do tego mam wrażenie, że łatwo wyprowadzić Kędzierzyn z równowagi. Nawet z łatwymi teoretycznie rywalami potrafią się męczyć. Mocno są uzależnieni od dobrego dnia czy to Kaczmarka (dzisiaj dzień ma słabszy) czy to Śliwki (dzisiaj "dzień konia"). Właściwie tylko Paszycki i może Shoji grają na dobrym i powtarzalnym poziomie.

Cieszyć może głównie wynik - 3:0 dla ZAKSY i do tego w miarę szybki mecz. Niestety sama gra pozostawia sporo do życzenia, jak wspomniałem mocno rozchwiana jest ZAKSA, zwłaszcza w elementach technicznych.
Ostatnio zmieniony 16 lis 2022, o 22:00 przez tomasol, łącznie zmieniany 1 raz.
buzinga
Posty: 1210
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: buzinga »

tomasol pisze: 16 lis 2022, o 21:49 Ciężko się ogląda ZAKSĘ spod ręki Sammelvuo, przede wszystkim wyglądają na zespół rozregulowany. Masa niedokładności, nieporozumienia, sporo jak na tę klasę zawodników błędów. Do tego mam wrażenie, że łatwo wyprowadzić Kędzierzyn z równowagi. Nawet z łatwymi teoretycznie rywalami potrafią się męczyć. Mocno są uzależnieni od dobrego dnia czy to Kaczmarka (dzisiaj dzień ma słabszy) czy to Śliwki (dzisiaj "dzień konia"). Właściwie tylko Paszycki i może Shoji grają na dobrym i powtarzalnym poziomie.
Bo tak jest, tylko ciężko o to winić Fina. Dostał zespół gdzie 4 podstawowych zawodników rozegrało pełny sezon reprezentacyjny, a 5 był rezerwowym atakującym naszej reprezentacji. Nie miał z nimi przygotowania do sezonu klubowego, zaczęły się rozgrywki i granie po 2 mecze w tygodniu. Rok temu Cretu miał dużo lepsze warunki, bo Janusza i Hubera miał cały okres przygotowawczy, a i na starcie grano mecze raz na tydzień. Dało to przestrzeń do regularnego poprawiania poziomu gry. Strasznie brakuje czasu Zaksie.
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Arw165 »

Niestety sędziny w Belgii były zbyt widoczne. W obie strony. Dziw, że bez kartki dla Kaczmarka.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: tomasol »

buzinga pisze: 16 lis 2022, o 22:00
tomasol pisze: 16 lis 2022, o 21:49 Ciężko się ogląda ZAKSĘ spod ręki Sammelvuo, przede wszystkim wyglądają na zespół rozregulowany. Masa niedokładności, nieporozumienia, sporo jak na tę klasę zawodników błędów. Do tego mam wrażenie, że łatwo wyprowadzić Kędzierzyn z równowagi. Nawet z łatwymi teoretycznie rywalami potrafią się męczyć. Mocno są uzależnieni od dobrego dnia czy to Kaczmarka (dzisiaj dzień ma słabszy) czy to Śliwki (dzisiaj "dzień konia"). Właściwie tylko Paszycki i może Shoji grają na dobrym i powtarzalnym poziomie.
Bo tak jest, tylko ciężko o to winić Fina. Dostał zespół gdzie 4 podstawowych zawodników rozegrało pełny sezon reprezentacyjny, a 5 był rezerwowym atakującym naszej reprezentacji. Nie miał z nimi przygotowania do sezonu klubowego, zaczęły się rozgrywki i granie po 2 mecze w tygodniu. Rok temu Cretu miał dużo lepsze warunki, bo Janusza i Hubera miał cały okres przygotowawczy, a i na starcie grano mecze raz na tydzień. Dało to przestrzeń do regularnego poprawiania poziomu gry. Strasznie brakuje czasu Zaksie.
Trochę to rozumiem, ale też dopiero dzisiaj mam wrażenie potrafił Fin odpowiednio zareagować na wydarzenia na boisku, raz zmianą Żalińskiego na Staszewskiego czy podwójną zmianą w secie pierwszym, którą zostawił już do końca wobec wysokiej przewagi w tej partii. Wcześniej jakby nie potrafił zespołowi pomóc. Pytanie czy w ZAKSIE jest jakiś długofalowy plan i np. sporo pracy na treningach mimo zmęczenia sporej grupy zawodników po sezonie reprezentacyjnym. Dla mnie kluczem wydaje się regeneracja zawodników, wiadomo, że decydująca faza sezonu zaczyna się od lutego, tylko czy niektórzy zawodnicy dociągną do tego momentu zdrowi ???
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: jeep »

Od pierwszego meczu było jasne, że ZAKSA jest rozregulowana. Nie z powodu opuszczenia zespołu przez Semeniuka. Przedtem nowi zawodnicy dopasowywali się do stylu ZAKSy i, jak Janusz, Huber i Shodji spisywali się nawet lepiej niż poprzednicy. Teraz nowi, którzy niewiele umieją, rozbijają zespół. Nie wiem, czego uczy ich Fin, ale przypuszczam, że rozwiązań siłowych. Nigdy jeszcze nie widziałem tylu ataków ZAKSy dokładnie w środek bloku ale za to ile fabryka dała. Sammelvuo tylko to umie.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Blanco »

jeep pisze: 16 lis 2022, o 22:46 Od pierwszego meczu było jasne, że ZAKSA jest rozregulowana. Nie z powodu opuszczenia zespołu przez Semeniuka. Przedtem nowi zawodnicy dopasowywali się do stylu ZAKSy i, jak Janusz, Huber i Shodji spisywali się nawet lepiej niż poprzednicy. Teraz nowi, którzy niewiele umieją, rozbijają zespół. Nie wiem, czego uczy ich Fin, ale przypuszczam, że rozwiązań siłowych. Nigdy jeszcze nie widziałem tylu ataków ZAKSy dokładnie w środek bloku ale za to ile fabryka dała. Sammelvuo tylko to umie.
Wiadomo, że to nowy Żaliński, który zostawał MVP w poprzednim sezonie w meczu na poziomie półfinału Plusligi i nowy Paszycki, który jest top3 środkowych ligi rozregulowali zespół, a nie to, że już nawet abstrahując od odejścia Semeniuka i Karyagina, Kaczmarek i Śliwka (zwłaszcza) nie za bardzo sobie dają radę jak na razie w roli liderów zespołu.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Blanco pisze: 16 lis 2022, o 21:02 Na czym polegało to niedomaganie? Bo ja oglądając od drugiego seta widzę Semeniuka, który broni, przyjmuje, serwuje, w ataku, jak przestrzelił to raz z pajpa, długo challenge trwał, dostając za niską piłkę od Gianelliego i w czwartym secie, atakując z 3 metra, gdy dostał czapę od Gunesa. Od drugiego seta Perugia już z Semeniukiem kontroluje sobie mecz aż do połowy czwartego seta, gdy Kamil dostał w nos od Ter Maata, usiadł, Płotnicki, lód, ale i tak go zaraz Anastasi przywołał.
Po pierwsze, napisałem, że w ofensywnie nie domagał. Nie doprecyzowałem, chodziło o wysoką piłkę, bo chyba skończył taki jeden atak.
Po drugie, już pisałem w temacie ligi włoskiej: o Kamilu nic złego pisać nie można, bo zaraz jest, że to za nisko, to za wysoko, to błąd tego, a to błąd tamtego. Rozumiem mega hajp na Semena, bo sam i jemu podlegać zacząłem, ale widzę, że cokolwiek "negatywnego" i już szukanie tłumaczeń. Myślę, że nikt tego nie potrzebuje, bo od czasów primu Miki nie pamiętam aby któryś siatkarz miał taki parasol ochronny.
Kłamca.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: hunter »

Jak wyglądał Faure na tle Boyer/Hadravy?
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

hunter pisze: 17 lis 2022, o 21:06 Jak wyglądał Faure na tle Boyer/Hadravy?
Od obu wyglądał lepiej
Tak na oko to liderem drużyny chyba nie był. Raczej taką drugą opcją w ataku, ale grał bardzo skutecznie.
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Streeter »

Oglądam powtórkę Zaksy, bo na żywo nie widziałem, rozwaliło mnie jak Drzyzga w trzecim secie mówi, że Menen to dla Zaksy drużyna anonimów :] nie można wszystkich mierzyć swoją miarą i zakładać że mają gdzieś swoją pracę i się do niej nie przygotowują. Strasznie mnie irytuje taka bufonada i jeszcze uważanie to za normalne, że się przylazło komentować mecz i nie wie z kim.

No wyobraźcie sobie że prowadzicie firmę, która dostarcza opony do sklepów, przychodzi gość, mówi że reprezentuje Sklep Opon Lucyna, na co Wy dumnie odpowiadacie "a daj pan spokój ja nie znam takich anonimowych firm". Profesjonalizm level over 9000.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Blanco »

ciorny17 pisze: 17 lis 2022, o 09:19
Blanco pisze: 16 lis 2022, o 21:02 Na czym polegało to niedomaganie? Bo ja oglądając od drugiego seta widzę Semeniuka, który broni, przyjmuje, serwuje, w ataku, jak przestrzelił to raz z pajpa, długo challenge trwał, dostając za niską piłkę od Gianelliego i w czwartym secie, atakując z 3 metra, gdy dostał czapę od Gunesa. Od drugiego seta Perugia już z Semeniukiem kontroluje sobie mecz aż do połowy czwartego seta, gdy Kamil dostał w nos od Ter Maata, usiadł, Płotnicki, lód, ale i tak go zaraz Anastasi przywołał.
Po pierwsze, napisałem, że w ofensywnie nie domagał. Nie doprecyzowałem, chodziło o wysoką piłkę, bo chyba skończył taki jeden atak.
Po drugie, już pisałem w temacie ligi włoskiej: o Kamilu nic złego pisać nie można, bo zaraz jest, że to za nisko, to za wysoko, to błąd tego, a to błąd tamtego. Rozumiem mega hajp na Semena, bo sam i jemu podlegać zacząłem, ale widzę, że cokolwiek "negatywnego" i już szukanie tłumaczeń. Myślę, że nikt tego nie potrzebuje, bo od czasów primu Miki nie pamiętam aby któryś siatkarz miał taki parasol ochronny.
Nie gniewaj się na mnie, w tym meczu, jak były wysokie piłki, to głównie z powodu złych przyjęć, a nie wymian, bo tych praktycznie nie było, a jak były, to Gianelli sobie przodem do siatki rozrzucał na pojedynczy do Rychlickiego. I to, że Semeniuk gra słabo w ataku (jak na siebie), to zgoda, ale akurat ten mecz wyglądał tak, że (i nie opieram się tu na komentarzach sprawozdawcy na jakimś anglojęzycznym kanale, który się Kamilem i jego impaktem na Perugię zachwycał) bez Semeniuka Perugia przegrywała/traciła punkty (1 set, bo Płotnicki w podstawie, 4 set, bo Kamil dostał strzał w nos).
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Ale o co mam się gniewać? :D
Lubię merytoryczne dyskusje bez wyśmiewania.
Wracając do posta. W zasadzie nie wiem, co nas w owej opinii różni. Moje odniesienie do "niedomagania" wzięło się z niekończeniem wysokich piłek. Tyle. Z resztą, Kamil w tym elemencie w lidze także wygląda jak wygląda, gdzie większość to gra na alibi. A to, czy one biorą się z przyjęcia czy z obrony, to sprawa wtórna. Faktem oczywiście jest, że po wejściu Kamila, gra się uspokoiła. Gianelli przeniósł ciężar gry na prawe i środek, a w przyjęciu Polak zagrał dużo lepiej niż Płotnicki, co nikogo dziwić nie powinno.
Kłamca.
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Nie jest tajemnicą, że Semen lepszy jest raczej z tych szybkich i rozegranych piłek niż tych wysokich.
I w Zaksie momentami miał problemy na wysokiej i bywał wyblokowywany.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Każdy gracz jest lepszy z piłek rozegranych niż nie-rozegranych, Semeniuk atakuje z wolniejszych piłek od np. Śliwki i jemu podobnych zawodników, więc nie w tym leży problem w tym sezonie (tzn. deficytów Semeniuka samych w sobie). Ale - tak jak parokrotnie pisałem - jak grasz w roku kalendarzowym z 70 meczów - to te mecze z listopada to ostatnie, które pod kątem czegokolwiek powinno się analizować. Zwłaszcza w zespole, który nie przegrał w tym sezonie meczu, gdy Semeniuk gra generalnie bardzo dobrze.
Adriano
Posty: 574
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Adriano »

Zaksa Trentino 0-3. To będzie demolka
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Trentino w takiej formie, że prędzej w drugą stronę.
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Arw165 »

Adriano pisze: 29 lis 2022, o 16:56 Zaksa Trentino 0-3. To będzie demolka
Zapomniałeś dopisać, że w innym wypadku usuwasz konto.
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: bono »

Demolki moze nie będzie ale ZAKSA po 5 setach w nogach i z falującą formą Zalińskiego i słabą Kaczmarka jak ugra 2 sety będzie sukces.
nie ma już nic... :<
PioterZJastrzebia
Posty: 1185
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: PioterZJastrzebia »

JW w formie z ostatniego meczu, widzę.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Simao »

JW słabo jak na razie, ewidentnie spadek formy. Widać to przede wszystkim po Boyer, już nie jest takim terminatorem... Przeciętnie prezentuje się cała drużyna. Superlak bardzo dobry mecz, do reprezentacji go :]
Tak poważnie już, duża różnica jakości na środku na korzyść gospodarzy.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: niepoinformowany »

Nie dało rady ułożyć terminarza tak, żeby JW grało w czwartek, a najdalej w piątek kolejnego meczu ligowego? Do soboty to stanowczo za dużo odpoczynku.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
druid9999
Posty: 101
Rejestracja: 8 gru 2015, o 22:54
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: druid9999 »

Ustawienie kamery podczas akcji jest beznadziejne, dawno czegoś podobnego nie widziałem.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Simao »

Bardzo ważnym set wygrany przez JW. Jednak patrząc na ich dyspozycję, będzie ciężko, będą męki. Spadek formy widać nawet wizualnie. Przede wszystkim po piłkach jakie wpadają Jastrzębiu, nie bronią nawet dosyć łatwych piłek. JW powinno wygrać ten mecz za trzy, muszą tylko wejść na swój solidny poziom.
PioterZJastrzebia
Posty: 1185
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: PioterZJastrzebia »

Są 3 punkty, chociaż było ciężko, widać mały kryzys. Kluczowy drugi set, który wydaje mi się nie tyle poprawił grę JW, co złamał Fryderyków. Dobra zmiana Tervaporttiego.
Adriano
Posty: 574
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Adriano »

ZAKSA zostanie rozgromiona i poniżona jak nigdy w ostatnich latach. To będzie obraz nędzy i ropaczy. Weryfikacja totalna transferów. Miod na moje oczy
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Cholernie ciężko będzie zachować odpowiedni load management mając trzech przyjmujących i dwóch środkowych w kadrze.

Mimo wszystko zwyżkująca ZAKSA nie jest bez szans.
Kłamca.
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: bono »

Ciemnosc widzę...
nie ma już nic... :<
Adriano
Posty: 574
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Adriano »

Staszewski za Semeniuka hahahahhahahhahahah:D klub mem
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Simao »

ZAKSA wygra, będzie dobrze :)
Oczywiście, co by było gdyby..., ale ZAKSA z Semeniukiem i Huberem wygrałaby z tym Trento za trzy punkty. W dodatku dosyć pewnie, widać po Włochach, że czują respect :)
Ostatnio zmieniony 29 lis 2022, o 20:49 przez Simao, łącznie zmieniany 1 raz.
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: dyletant »

Trentino wreszcie jako faworyt, ale żaden wynik mnie nie zdziwi.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”