Liga Mistrzów 2022/2023

Swistolinka
Posty: 265
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Swistolinka »

Widzę, że Semeniuk dziś został MVP i nastukał 23 punkty. Oglądał ktoś? Nie grał ani Płotnicki ani Leon, więc nie wiem czy to dobra wiadomość dla Kamila czy nie, ale nagroda mvp i tak cieszy.
Oczywiście grał z Ropretem, eh
dedede
Posty: 504
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: dedede »

dyletant pisze: 25 sty 2023, o 23:30 Co to za chińskie wzmocnienia w Halkbanku?
Jaeschke i Holt podobno, ale nawet bez nich uważam mają duże szanse na zwycięstwo, bo Lube gra w tym sezonie powiedzmy na poziomie Zawiercia gdzieś także to o czymś świadczy i nie sądzę, że nagle wyskoczą z formą, bo i ogólnie skład bardzo średni...
Ostatnio zmieniony 25 sty 2023, o 23:42 przez dedede, łącznie zmieniany 3 razy.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Szary Wilk »

Swistolinka pisze: 25 sty 2023, o 23:27
Szary Wilk pisze: 25 sty 2023, o 23:22
Swistolinka pisze: 25 sty 2023, o 23:20

Nie martw się, nie będzie takiej potrzeby, bo do tego meczu nie dojdzie :D
ZAKSA pokona Trentino, zobaczysz.

Jak ktoś nazywa "niespodzianką" ewentualną wygraną ZAKSY z Trentino (Mocno zbite w finałach 2 lata z rzędu), gdzie teraz jest Bednorz i obie drużyny to ten sam poziom, to ewidentnie ma ból 4 liter o to, że w ostatnich 2 latach włoska bańka pękła jak balon.
Ja nie mam żadnego bólu o włoska bańkę, po prostu jestem sfrustrowana dzisiejszą frajerską porażką Zaksy i tym, że zamiast słabego Lube mają w drabince mocne Trentino, które bądź co bądź właśnie ich pokonało, więc aspekt psychologiczny też będzie po ich stronie. :(
Jeśli ktoś myśli, że tak piszę bo źle życzę Zaksie to się myli, po prostu nic w tym sezonie się tam nie układa więc nie spodziewam się nagłego zwrotu akcji na wiosnę.
Ale ja nie uderzałem do Ciebie w tym wątku. Po prostu dopisałem komentarz niżej, żeby zahaczyć o dwie persony powyżej. Wybacz.

A co do drabinki, to powiem tak. Jak chce się wygrać LM, to i tak trzeba pokonać Perugię. Od kiedy nie ma już Final Four, srebro straciło na wartości. System, w którym nie ma meczu o 3 miejsce, czyni finalistę po prostu "pierwszym przegranym". Jak ktoś ma cieszyć się ze srebra, skoro ma świadomość, że to po złotym medalu jedynu jaki jest? No chyba, że brązowe się dostaje pocztą (ex aequo 2 drużyny), ale to jest śmieszne.

Jak wrócą rosyjskie drużyny (A to chyba Putin musiałby zanurkować w piachu, więc się nie zanosi), to mam nadzieję, że będziemy mieć mocny Halkbank i Ziraat lub 2 inne tureckie drużyny i to będą znów prestiżowe rozgrywki, gdzie brązowy medal jest OSIĄGNIĘCIEM.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Swistolinka pisze: 25 sty 2023, o 22:52 Trentino serio wolało iść do połówki z Perugią zamiast z JW? Przegraliby dzisiaj to mieliby drabinkę Lube i na odwrót.
De Giorgi powiedział fajną rzecz przy okazji MŚ, gdzie mógł dostać chyba drabinkę Słowenii, że na tym polega budowanie drużyny i kultury, że gra się na maksa - jak masz gwiazdozbiór jak tegoroczne Trentino, to chyba też nie wypada tak kombinować, zwłaszcza, że im tam zabrakło małych punktów do #4, to pewnie ciężko było kombinować live (Civitanova wygrałaby 3-1, to byliby #4).
dyletant pisze: 25 sty 2023, o 22:57 A ja na przekór napisżę, że ZAKsa rozjedzie Trentino, czas działa na ich korzyść i na wiosnę będzie bardzo mocna.
Słaby sezon ma Trentino przede wszystkim, ale co tam będzie się działo w połowie marca to ciężko przewidzieć przy takiej dysproporcji ligowych terminarzy etc.
hottakesbot pisze: 25 sty 2023, o 23:18 Bez watpienia jestes lepszym specjalista od jinxowania niz ja :D
A dziękuję.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1776
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: hardy »

Jestem za scenariuszem że Zaksa grała na maksa 2 sety żeby się sprawdzić jak wyglądają na tle Trentino, a potem się podłożyli żeby na wiosnę z tym Trentino móc zagrać
Swistolinka
Posty: 265
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Swistolinka »

WysokiPortorykanczyk pisze: 25 sty 2023, o 23:38
Swistolinka pisze: 25 sty 2023, o 22:52 Trentino serio wolało iść do połówki z Perugią zamiast z JW? Przegraliby dzisiaj to mieliby drabinkę Lube i na odwrót.
De Giorgi powiedział fajną rzecz przy okazji MŚ, gdzie mógł dostać chyba drabinkę Słowenii, że na tym polega budowanie drużyny i kultury, że gra się na maksa - jak masz gwiazdozbiór jak tegoroczne Trentino, to chyba też nie wypada tak kombinować, zwłaszcza, że im tam zabrakło małych punktów do #4, to pewnie ciężko było kombinować live (Civitanova wygrałaby 3-1, to byliby #4).
Z kombinowaniem live to całkowita zgoda, z ogólnym sensem wypowiedzi też, zresztą to co Szary napisał to też prawda, jak chcesz wygrać LM to musisz pokonać Perugię (no albo liczyć że ktoś ją pokona za Ciebie), bardziej miałam na myśli, że można było się spodziewać przed meczem, że Lube jednak pokona Roeselare, (co ostatecznie się stało) Trentino z porażką byłoby #4 czyli w połówce JW (co raczej byłoby dla nich korzystniejsze).
Zaksa zdecydowanie spuściła z tonu po tych dwóch pierwszych wygranych setach, może oni też założyli, że Perugia wygra za trzy punkty i przycisnęli o ten jeden punkt w tabeli, żeby z nimi nie zagrać, a potem to już im było wszystko jedno kto :]
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Swistolinka pisze: 25 sty 2023, o 23:58 Z kombinowaniem live to całkowita zgoda, z ogólnym sensem wypowiedzi też, zresztą to co Szary napisał to też prawda, jak chcesz wygrać LM to musisz pokonać Perugię (no albo liczyć że ktoś ją pokona za Ciebie), bardziej miałam na myśli, że można było się spodziewać przed meczem, że Lube jednak pokona Roeselare, (co ostatecznie się stało) Trentino z porażką byłoby #4 czyli w połówce JW (co raczej byłoby dla nich korzystniejsze).
To ''trzeba ograć każdego'' to akurat często się kończy tak, że dostajesz handicap w postaci fajnej drabinki i go potem wykorzystujesz, a ludzie zapominają (ew. grasz bez kalkulacji, przegrywasz i ludzie też o Tobie zapominają): po prostu jak masz ze trzech mistrzów świata, Lisinaca, 47-letniego Podrascanina i 53-letniego Kazijskiego, a trenuje ich Lorenzetti, który przez te 20 lat to pewnie trenował z 40 gwiazd światowej siatkówki - to sprawdzanie na bieżąco meczu Civitanova-Roeselare i liczenie małych punktów (bo tam +- 10 pkt decydowało, też niezły absurd swoją drogą) jest pewnie w teorii możliwe, ale brzmi jednak niepoważnie jak na TAKĄ grupę zawodników.

Jest też trochę tak, że MŚ 2010 i Anastasi z PZPSem rok później, którzy do świetnego sezonu potrzebował masę farta/odpuszczania/wsparcia przy zielonym stoliku, trochę wypaczyły nasze spojrzenie na siatkówkę w zakresie odpuszczania i kombinowania, bo pamiętam, że sam się zastanawiałem czy Włochy na ostatnich MŚ odpuszczą sobie mecz z Chinami, a potem było coś w stylu 25-10, 25-13 i 25-16, tak że kulą w płot.
zbycho123
Posty: 214
Rejestracja: 30 kwie 2022, o 16:17
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: zbycho123 »

Zawiercie płaci frycowr w lidze mistrzów
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: fwasilcz »

Sądząc po wypowiedziach prezesa Zawiercia (który stawia na tworzenie produktu rozrywkowego) to bardzo dobrze im się ta drabinka ułożyła. Na pewno można rozreklamować łatwo mecz z Zaksą, żeby było zainteresowanie, a i wygrana w dwumeczu jest absolutnie możliwa. Potem (jeśli się uda) Trentino, wielka marka, też można zrobić fajną promocję (przyjeżdżają mistrzowie świata).
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Swistolinka pisze: 25 sty 2023, o 23:30 Widzę, że Semeniuk dziś został MVP i nastukał 23 punkty. Oglądał ktoś? Nie grał ani Płotnicki ani Leon, więc nie wiem czy to dobra wiadomość dla Kamila czy nie, ale nagroda mvp i tak cieszy.
Oczywiście grał z Ropretem, eh
Ogólnie to w parze z Cardenasem był i ofensywnym i defensywnym. Fantastycznie na zagrywce, chyba ogólnie najwięcej w zespole, nie patrzyłem w cyferki, ale 4 asy, kilka slashy, a w ataku bardzo dużo piłek, na pewno ani Rychlicki ani wspomniany Kubańczyk tyle nie dostali. Dużo też gry na wysokiej piłce przy Kamilu. Pewnie w przyjęciu, ale też bardzo pewnie. Obok meczu z Weroną z początku sezonu czy z Piacenzą to najlepszy mecz Kamila w sezonie. Ujmę to tak, widać i czuć było, że w roli samca alfa Kami czuje się najlepiej.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Czwarta drużyna Bundesligi tho, w weekend Superlak zrobił z nimi to samo.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 26 sty 2023, o 10:16 Czwarta drużyna Bundesligi tho, w weekend Superlak zrobił z nimi to samo.
Zarzucono mi, że piszę tylko źle o Semenie, więc była okazja udowodnić, że niekoniecznie więc :D a że mecz zdołałem sobie odwinąć na yt to faktycznie Duren za bardzo się nie postawili.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Klugenhammer »

W związku z tragicznym trzęsieniem ziemi w Turcji wszystkie zawody sportowe, które miały się tam odbyć, zostały zawieszone do odwołania. :(

Co w tej sytuacji z Ziraatem, który jutro miał grać u siebie z BR Volleys?
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: mewa »

wszystkie krajowe zawody sportowe zostały odwołane. Międzynarodowe nie
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: niepoinformowany »

Jednak i mecze pucharowe rozgrywane w Turcji zostają odwołane.

Co do jutrzejszego pojedynku polsko-polskiego. Ma ktoś informacje czy Kovacević zagra?
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

niepoinformowany pisze: 6 lut 2023, o 19:32 Co do jutrzejszego pojedynku polsko-polskiego. Ma ktoś informacje czy Kovacević zagra?
Na socialach Warty widać jak normalnie trenuje.
Kłamca.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: lukecik »

niepoinformowany pisze: 6 lut 2023, o 19:32
Co do jutrzejszego pojedynku polsko-polskiego. Ma ktoś informacje czy Kovacević zagra?
Wiem, ale nie powiem. ;)
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Fantastyczny Shoji i dobry Kaczmarek i póki co wystarczyło na jednego seta.
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Szary Wilk »

Męczy się Kwolek niemiłosiernie przez to, że wszystkie trudne piłki idą zawsze na lewe, nigdy na prawe.
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: bono »

Przy takim Shojim cieżko będzie Zawierciu,mądrze Janusz.
nie ma już nic... :<
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: tomasol »

Po dwóch setach ZAKSA ma, wedle statystyk CEV, 70% ataku i 70% efektywności :o . Ciężko uwierzyć, że da się coś takiego utrzymać na dłuższym dystansie. W każdym razie Warta musi dziś bardziej liczyć na zadyszkę Kędzierzyna, bo sama za wiele krzywdy zrobić rywalowi nie potrafi.
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: bono »

Fantastyczny Konar!
nie ma już nic... :<
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Mateja »

Mało widziałem Zaksę na początku sezonu, ale widzę, że forma Kaczmarka rośnie. Bednorz a Karjagin niebo a ziema, no ale to chyba żadna niespodzianka.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Szary Wilk »

Kwolka nie ma. Konarski dostał 2 piłki od 20 punktu i dwa razy podbity. Środkowi klasę gorsi. Nie ma kim Zawiercie grać poza Urosem tak naprawdę. Ja obstawiam, że Warta będzie puchnąć co raz bardziej i finalnie w lidze zajmie 4 miejsce na koniec i nawet nie wiadomo czy w półfinałach zagra, bo Projekt rozpędzony. Ligę Mistrzów mają z bani, ZAKSA tego nie wypuści, bo to ZAKSA, a nie byle frajerzy.

Nie wiem czy Winiarski to odpowiedni trener na taką drużynę.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Kicu »

Nie potrafię rozgryźć ZAKS-y w tym sezonie. Niesamowite wahania w grze mają. Dopiero co zagrali totalne dno w Warszawie, a dziś może nie wybitny, ale bardzo dobry mecz z Zawierciem. I nie jest to pierwszy raz, gdy na przestrzeni kilku dni jest taka sinusoida. Mam wrażenie, że tu mental dużą rolę odgrywa, a nie sama forma fizyczna. Trochę jakby olewali niektóre mecze w lidze, a spinali się na ważne spotkania.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: michal1983 »

Tak lepiej. To tylko świadczy o świadomości swoich możliwości i zdrowej kalkulacji.
Gdybys mógł wybrać wygrać ogromnym nakładem w Warszawie i przegrać dziś czy odwrotnie? Mi pasuje.
Ostatnio zmieniony 7 lut 2023, o 19:49 przez michal1983, łącznie zmieniany 1 raz.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
dedede
Posty: 504
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: dedede »

Kicu pisze: 7 lut 2023, o 19:44 Nie potrafię rozgryźć ZAKS-y w tym sezonie. Niesamowite wahania w grze mają. Dopiero co zagrali totalne dno w Warszawie, a dziś może nie wybitny, ale bardzo dobry mecz z Zawierciem. I nie jest to pierwszy raz, gdy na przestrzeni kilku dni jest taka sinusoida. Mam wrażenie, że tu mental dużą rolę odgrywa, a nie sama forma fizyczna. Trochę jakby olewali niektóre mecze w lidze, a spinali się na ważne spotkania.
już od dawna tak jest...pamiętam jak w poprzednich sezonach kibice Resovii byli w euforii bo zazwyczaj przerywali serie Zaksy, ale w ostatecznym rozrachunku nie miało to żadnego znaczenia, bo Zaksa po prostu odpuszcza większość nieważnych meczów
Awatar użytkownika
Lawka1
Posty: 322
Rejestracja: 30 wrz 2021, o 23:09
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Lawka1 »

Czyli ostra siłownia przed meczem z Warszawą przyniosła rezultat :) :) ;)
Swietny mecz całej drużyny, z drugiej strony tylko Konarski przez pierwsze dwa sety świetnie, potem niestety spuchł ale ogólnie zabrakło wsparcia. Brawo zaksa
Ostatnio zmieniony 7 lut 2023, o 19:50 przez Lawka1, łącznie zmieniany 1 raz.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Grande Kaczmarek, 20/29 przy tylko dwóch czapach i 62% efektywności, grande Shoji.
Zespołowo Zaksa 68% skuteczności i 62% efektywności, przy dobrze serwującym Zawierciu.
Kłamca.
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: kibic_siatki »

Świetny mecz Zaksy i zasłużona wygrana. Z Bednorzem na boisku potrafili uzyskać ponad 50% przyjęcia na boisku rywala, a atak był pochodną przyjęcia. Organizacja gry w obronie, kontrze o klasę lepiej od przeciwnika.
W Zawierciu jak jak nie grają indywidualności czyli Uros, to wyglądają bardzo przeciętnie, choć dzisiaj Dawid pociągnął przez spory kawał meczu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”